iTADSVENSTER Anti-vivisectionisten op propaganda Idee wint veld GLAÜÖiO ARRAU Claudio Arrau geeft een piano-recital „Soesterkwartier" maakt goede kans Gouden medaille voor de adj. Van Ooyen D Strijd gaat tegen proeven op levende dieren Denkt U erom Noteert o even DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Scherpe prijsdaling op wereldmarkt Incident aan grens tan Joego-Slavië Socialisten winnen in Finland Jeugdige boefji breken in bij politieman i „De Schelde" M ketels voor Staatsmijnen Dinsdag 17 April 1' :D (Van een onzer verslaggevers) „Wie wreedheid gedoogt, zal wreedheid ondergaan! Wij strijden tegen proeven op levende, weerloze dieren!" Di tis de slagzin waarmee de pro- pagandaploeg van de Anti-Vivisectie-stichting de Nederlandse bevolking wijst op de wreedheid van de vivisectie. worden gezegd hoe men over de vivisectie denkf. en wat de resul taten ervan zijn. Deze week is Amersfoort aan de beurt. Gisteren wezen wij er ter loops op, dat de auto met de prach tige St. Bernhards een week in onze stad vertoeft. De stichting kreeg als standplaats het pleintje nabij de Kei toegewezen. Op deze plaats kunt U van het werk van de anti-vivisectionnisten kennis ne men. Op deze plaats worden hon derden en nog eens honderden fol ders uitgereikt om de mensen er van te doordringen, dat vivisectie het levende dier smart bezorgt en de mens geen heil. De strijd tegen de vivisectie is niet van vandaag of gisteren. Al twintig jaar tornt men op tegen verbeten tegenstanders van de an- ti-vivisectie. De strijd wordt voor al op wetenschappelijk niveau ge voerd. De massa komt daaraan niet te pas. Het is daarom van de stich ting juist gezien om de massa voor de leuze van anti-vivisectionnisten te winnen. Is er een betere methode dan de straat op te gaan? Wij geloven het niet. De mensen van de anti-vivi- sectiestichting doen dat nu. Zij willen het volk van Nederland doordringen van het onnoemelijk leed dat dieren wordt aangedaan. Zo oud als de bevrijding is, zo oud is ook de strijd van de anti- vivisectie-stichting voor het ver krijgen van een leerstoel van vivi- sectievrije geneeskunst. Het zal er ten slotte wel op uitdraaien, dat er een bijzondere leerstoel komt, waarvan de kosten desnoods door de stichting zullen worden gedra gen. Verheugend is, dat vooral de studenten zich meer en meer van de vivisectie afwenden. Zij zijn van mening, dat dit systeem van wetenschappelijk onderzoek de geesten verruwt. Zij zijn van me ning, dat er inderdaad een wezen lijk verschil is tussen geneeskunst en geneeskunde. Uiteraard stellen de vivisection- nistcn tegenover de strijd van de stichting hun zeker niet onbelang rijke en overtuigende bewijzen van het nut der vivisectie. De strijd zal dan ook nog wel nu* niet zijn gestreden. Ze is echter be langrijk genoeg om er van tijd tot tijd serieus kennis van te nemen. Dat kunt U straks doen als de anti-\ ivisectie-stichting, na de ac tie in Amersfoort, een lezing houdt waarin nog eens omonwonden zal (Advertentie l.M.) Morgenochtend, 10 uur, begint de PLA \TSBESPREKING voor het PIANO-RECITAL van de Chileense pianist: op Donderdag 19 April GBAND-THéaTKE GRAND THEATRE t/m 18 April ..Schat-eiland". 14 jaar. Zondag 2. 4.15 6 45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30 6 45 en 9 uur. Donderdag 19 April, aanvang 8 u piecles: piano-recital door Claudio Ai rau. CITY-THEATER: ..Leve de Jantjes". 18 jaar Zondag: 2. 4.15 6 15 cn 9 uur. Ov. dagen 2 30. 6.45 cn 9 u. REMP.RANDT THEATER Van Vrijdag t'm Maandag: ..Superman". 14 Jr. Van Dinsdag t/m Donderdag: ..Om het Goud van Nevada". 14 jaar. Vrijdag en Zaterdag- 2 30. 6 15 en 9 uut Zondag: 2. 4 15 6.45 en 9 u Ov dneen 2.30 en 8 uur. CITY THEATER. Soestdijk Van Vrij dag t/m Maandag: „Berliner Bal lade'. 18 jaar. Van Dinsd c t/m Donderdag: ..De Bewaarschool". 18 jaar. Vrijdag: 3 uur. Zaterdag: 2.30 6.45 en 9 uur. Zond. 2, 4 15. 6 45 en 9 uur. Zond.: 2 4.15. 6 45 en 9 ti Ov. dagen 2 30 en 8 uur. 17 APRIL Paviljoen Berghotel, Algemene landelijke Jaarvergade ring NVEV Ochtendzitting 10 30 12 30 uur. Middagzitting 2—15.30 u. OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag, en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag, en Zaterdag middag 2.304 30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonnebloemstraat 671 Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11—12.30 en 2.30—5.45; en Maandag, en Vrijdagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 4—5 uur. Herdenking van 575 jaar Gymnasium Voor de officiële herdenking van het 575-jarig bestaan van het Johan van Oldenbarnevelt Gymnasium te Amersfoort in de Sint Joriskerk op Woensdag 18 April te 11 uur is het volgende programma samengesteld. Feestrede van de Rector dr B. Keulen; Psalmus 122 vers 1-2-3 Con- stantijn Huygens; toespraak van de minister van Ónderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof dr. F J. Th. Rutten; magna res est amor, Hen drik Andriessen; toespraak van waarn. burgemeester van Amers foort, de heer A. J. Spiekermann; sluiting gemeenschappelijk met le en 6e couplet van Wilhelmus. Me dewerking aan deze plechtigheid verlenen Irma Brester. sopraan, Willem Hülsmann, orgel. Wandeling reünisten gewijzigd Het uitvoerend comité voor de Jubi leumfeesten van het gymnasium ver zoekt ons mede te delen dat de wan delroute op Woensdagmiddag nader is vastgesteld- Plantsoen West (vertrek 2 uur precies) Westsingel. Varkensmarkt, Utrechtsestraat. Utrcèhtseweg. Berken- weg. langs Monopole. de Withlaan, Heinsiuslaan. Thorbeckeplein. Groen van Prinstererlaan. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia Geertruida Jacoba dochter van J. Merkens cn C. G- Over- vest; Relnoud Christophorus Willem Leonardus Maria zoon van W. L. M. van Over beek en M. Tcrsteeg; Geer truida Cornelia dochter van H. T. Prins en G. A. Kooij; Ellse Agatha Maria dochter van J. Budzelaar en T. M. v. Dijk: Johanna Catharina dochter van C. Baarsma en A. Snoek: Marinus zoon van C. de Wild en J. M. Loman. Overleden: Barend van de Geest. 80 Jaar. gehuwd met J. C. Eversen: Wil lem Rommers. 72 Jaar. weduwnaar van I. Aartsen. Terwijl Prins Bernhard in Chili bezig is een algemene en zakelijke goodwill voor Nederland in deze Zuid-Amerikaanse republiek aan te kweken of te versterken, bereist een Chilecns ambassadeur op het terrein der muziek ons vaderland. Het is de pianist Claudio Arrau. die Donderdagavond a.s. een reci tal in het Grand Théatre zal geven. Op zijn terrein, dat van het kla vier is Arrau een voorname figuur; hij heeft snel opgang gemaakt en is vooral in de Verenigde Staten een figuur van betekenis. Voor ons hebben wij liggen een reeks uittreksels, die critieken be helzen na zijn optreden met let terlijk alle grote Amerikaanse or kesten. Deze critieken zijn uitbun dig, maar voor ons op zichzelf niet maatgevend. Hollanders willen zich liever een oordeel vormen, nadat ze „er bij" geweest zijn. Onlangs hoorden wij Arrau voor de radio en verder bij een vriend enkele Columbiaplaten met opna men van zijn spel. Beide keren kregen wij de overtuiging, dat hier inderdaad van een phenomenaal kunstenaar kan worden gesproken. Hij is stellig een der grootste pia nisten van zijn tijd. Het program ma bevat voor de pauze werken van Mozart. Von Beethoven en Schumann. Daarna speelt Arrau een uiterst merkwaardig werk een Hexamero, een zestal variaties op een mars uit Bellini's opera „I. Pa- ritani", bewerkt (en gespeeld!) door resp. Liszt, Thalberg. Pixis, Herz. Czcrny en Chopin. De toe lichting bij het ontstaan van dit merkwaardige concertnummer vin den de hoorders op het program ma voor het concert van Donder dagavond. Met spanning wachten wij af. wat deze beroemde Chileen aan muzikale goodwill voor zijn vaderland zal weten te vormen. S. Om de titel van 2e klasse libre De strijd om het peisoonlijk kam pioenschap 2e klasse libi'e in het dis trict Eemland, werden Maandagavond in café Centraal te Soestdijk voortflp- zet. J Hopstaken van Zonreheuvel wist zijn heide gespeelde partijen te winnen, waardoor hij zich bij de kop groep aansloot. De uitslagen zijn als volgt: De Jong 150 45 22 3 33 Pol 147 45 20 3 26 «T. Hopstaken 150 39 22 3.84 Klaassen 100 39 20 2.56 J. de Vries 150 23 21 6.52 v. d. Brug 93 23 16 4.04 Veltman 150 30 26 5.— Vet 134 30 19 4.46 KI a assen 150 34 27 4 41 De Jong 143 34 17 4.20 J. Hopstaken 150 30 18 5 v. d. Pol 113 30 23 3.76 Om de titel van 3e klasse libre In café Zonneheuvel vonden de wedstrijden plaats om het persoonlijk kamploens-chap 3e klasse libre. Hier waren de uitslagen: J. v. d. Broek 100 30 19 3 33 R. v d. Linden 54 30 16 1 80 Daatselaar 100 22 23 4.54 Dammers 65 22 9 2.95 Mol 100 32 13 3 i: Butselaar 60 32 8 1.87 Daatselaar 100 20 22 5 Rebel 14 20 3 0.70 Polotournooi Neptunus Woensdagavond zal Neptunus tegen Robben 1 (Hilversum). Pinguins 1 Woerden i en Neptunus 1 Arnhem 1. (sterke eerste klasser) kunnen tonen, welke plannen zij voor het a.s. zomer seizoen heeft Het zevental van onze stadgenoten heeft een kleine wijziging ondergaan, welke nu in de praktijk ge toetst kan worden. Enige spannende wedstrijden kunnen we verwachten, vooral tegen de Robben, met de inter nationaal Kcetelaar op de mid-achter- olaats en tegen Neptunus Arnhem, met wim van Sctten In de aanvalslinie. De Neptunus veteranen züllen eveneens la ten zien. dat ze de bal nog best han teren en wel ln een wedstrijd tegen Flevo (Nijkerk). Invitatie-tournooi Eemland-beker Tot een van de hoogtepunten ln het biljartseizoen van het district ..Eem land" behoort ongetwijfeld het Jaarlijks invitatie-tournooi om de ..Eemland"- wisselbeker Vorig jaar werden deze wedstrijden in Café „Onder de Linden" te Baarn gespeeld, waarbij Brosens de grote tro- pliec voor een jaar veroverde. Ditmaal zullen acht sterke tweede klasse klcin-cadre spelers dc strijd in de biljartzaal van Hotel „Neuf" aan de Leusdcrweg aanbinden. Donderdag avond. 19 April begint het tournooi. dat Vrijdag. Zaterdag en Zondag daaraan volgende wordt voortgezet Zondagavond zal. eveneens ln „Neuf" de grote prijsuitreiking plaats vinden De deelnemers zijn- M. Brosens. Breda. W. Damman. Hil versum: A. van der Heiden Baarn: H. Heitbrink. Amsterdam; J. Kok. Utrecht. L. Koppel. Leeuwarden H. Stalenhoef, Soest, B Versteeg Hilversum. Reserve is A. Verkerk uit Soestdijk. Hammink blijft le klasser Tijdens de prijsuitreiking van de win naars der eerste klasse libic. die Vrij dagavond in Café ..Neuf" plaats vond, werd medegedeeld dat de ..Oranje boom '-speler Hammink naar de tweede klasse was gedegradeerd met een mo yenne van 4 43. Bij nadere berekening aldus deelt ons de wedstrijdleider mede, blijkt echter dat dit gemiddelde moet zijn 4 75. zodat Hammink eerste-klasser blijft. HVC contra RCH Zondagmiddag zal H.V.C op Biik- hoven een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen de sterke Haat- lemse eersteklasser R C.H.. aarin o.a. de internationaal Biesbrouck speelt. 1563. Inderdaad vindt Rob Kid Blauwneus in het restaurant, waar hij samen met zijn stuur man zit te eten. Eerst doet Kid alsof hij Rob niet herkent, maar wan neer deze hem er aan herinnert, dat ze elkaar toch wel eens hebben gesproken en dat hij een broer is van Kees Gos- man, snauwt Kid hem toe: „Ja. ja, je beweert een broer te zijn van die kwajongen, die mijn schip tot zinken heeft gebracht, hè? Nou, ik gele f van die praatjes niets. En als je soms mocht denken, dat je daaraan rechten kunt ontlenen om aanspraken te maken op de oesterbanken van zijn eiland, dan heb je het mis. Ik ben zijn compagnon ge- worden en hier heb je het contract, dat hij meer van. Oesterbanken? Een contrar heeft ondertekend. Alsjeblieft!" En Kid smijt betekent dat alles? het papier op tafel. Rob begrijpt er nu niets Het kampioenstiental van de Schaakvereniging „Het Soester- kwartier" heeft Maandagavond in het Clublokaal aan de Zonnebloem straat de eerste tegenstander in dc strijd voor promotic ontmoet, na melijk Utrecht IV. Het is een felle strijd geworden. Wü hebben tot tweemaal toe de stand van dc bor den opgenomen en moesten consta teren dat „Het Soesterkwartier" met een gelijk spel tevreden mocht zijn. Het duurde tot half elf. voordat de eerste partij was beëindigd. Zwart, die tegen Blokker steeds goed partij had gegeven moest ten slotte het hoofd buigen. Even later gaf het scorebord 1-1 aan, want Winia. die aan het eerste bord speelde, had Barendrecht een ne derlaag toegebracht. Nauwelijks een minuut later was de stand al weer 1-2 in het voordeel van de Utrechters doordat Schuurman van Bruyanski verloor. Hierna kwamen de uitslagen snel binnen. Boersma won zijn partij. Walstijn speelde re mise, evenals Van Nimwegen, doch Sieswerde moest de vlag strijken. Nadat deze uitslagen bekend waren, moesten de resterende twee par tijen worden afgebroken in een 3J<£4Vi stand. De Utrechters had den dus ogenschijnlijk een goede kans. Winia. voor de Amersfoorters enerzijds en Baselier voor de Utrechters anderzijds, gingen de overgebleven partijen arbitreren. Met de partij Luikel-Oostenbrugge was men snel klaar en tot grote vreugde van de Soesterkwartierders werd Luikel tot overwinnaar verklaard. (Stand 4»A—4^). Lang is gekeken op de stelling in de partij Klee contra Van Voorst tot Voorst, doch men kon hierover, ondanks een pion en kwaliteit voor sprong van de Amersfoorteer. nog niet tot een oplossing komen. De partij is ter arbitrage naar de bond opgezonden. Het is dus afwachten wat hiervan de beslissing wordt. Onze stadgenoten zijn echter opti mistisch gestemd. Hjt is nu echter maar de vraag of de arbitrage-com missie het voordeel van Klee vol doende achten om hem tot over winnaar te verklaren. Dc stelling is nogal ingewikkeld en er staan nog vrij veel stukken op het bord. Edoch, voor „Het Soesterkwartier" zit er minstens een gelijk spel in. Mocht deze partij remise worden, dan zal in Utrecht moeten worden overgespeeld. Wij voor ons vinden de promotie kansen voor een kampioen vrij on gunstig. Heeft een tiental de titel veroverd, dan moeten zij eerst met een kampioen van de andere afde ling uitmaken wie tegen de degra- derenden uit dc derde klasse de be slissing moet spelen. Men is bij het schaken dus nog lang niet klaar, al is men kampioen. Dikwijls hangt alles van een wedstrijd af. waarbij de degraderende club nog het voor deel heeft dat zü slechts een zware wedstrijd heeft te spelen. Rest ons nog de persoonlijke uit slagen weer te geven: Soesterkwartier Winia—Barendrecht BoersmaVerhoef SierwerdaBaselier SchuytLakerveld Van WalstijnVriezen ZwartBlokker LuikelOostenbrugge KleeVoorst tot Voorst Van NimwegenOlie SchuurmanBruyanski Totaal 1 Afgebroken partij. Utrecht IV 1—0 1—0 0—1 Vz—Vz K—Vz 0—1 1—0 arb. 0—1 IVz—AVz SOESTERBEKG AMHC derde in Middelburg Het afgelopen weekeinde was AMHC te gast bij de Jubilerende Middelburgse M.H C die haar 40-jarig beslaan her dacht. Op dc eerste dag recipieerden voorzitter Huijsse en zijn medc-bc- stuuisleden in de Nieuwe Doelen, W3.ir het hun niet aan belangstelling ont brak. Ook het voltallige bestuur van A.M.H.C. bood ztjn gelukwensen aan. Het hoogtepunt van de vicrlnE was on getwijfeld de feestavond, die ln het Strnndhotel te Vlissingon gehouden werd en waar ook alle deelnemers en deelneemsters aan het tournooi acte de présence gaven. Dit tournooi. dat Zon dag plaats vond. werd gewonnen door de Eindhovense M.H C. voor Pelllkaan uit Rozcndaal. De mlxed-comblnatie van onze stadgenoten wist op de derde prijs beslag te léggen. Kerknieuws Ncd. Herv. Kerk Aangenomen naar Anloo, J R. Ha- nenburg. cand. tc Leeuwarden, die be dankte voor Bllja. Kooten en voor Zijpe Bedankt voor Ophemert. C. J. de Haan ie Aarlandcrveen. Aangenomen naar Fijnaart P. de Bruyn te Workum. Bedankt voor Dokkum N. v. d. Wall te Hornhuizcn. Feestavond KAB In de stampvolle zaal van „Huis ten Halve" gaf Zondag de afd. Soesterberg van de K A B. voor de leden en hun gezinnen haar jaarlijkse feestavond. Vooraf sprak de voorzitter, de heer v. d. Heuvel, een woord van welkom, om. tot de aanwezige geestelijken en wees hij op de betekenis van de K.A B. Het feestelijk gedeelte van deze avond werd verzorgd door de Ka- jotters uit Amersfoort, die de ca baret-revue „Wij vieren feest" brachten. In zijn slotwoord dankte de voor zitter het gezelschap voor de be langeloze medewerking. CONCERT S-G.K. Soesterbergs Gemengd Koor, di recteur: Theo d^ Viers. Bilthoven. geeft op Maandag 23 April, des avonds 8 uur, een concert in „Huis ten Halve" met medewerking van Thies Schonk, zang en mevr M. Leguit, piano. Het programma be vat een keur van klassieke en mo derne zang en muziek. Mr Evert Cornelis voor directoraat Ned. Opera aangezocht DEN HAAG. Mr Evert Cor- nelis, directeur van het Residentie Orkest is aangezocht het directeurs schap van de Ned. Opera op zich te nemen, als opvolger van dr Paul Cronheim. De heer Cornelis heeft dit verzoek nog in beraad gehouden. PARIJS. De Amerikaanse maatregelen tegen de enorme prijsstijgingen sinds het uitbreken van de oorlog in Korea o.a. be staande uit het staken van de zo genaamde strategische aankopen en het monopoliseren door de re gering van de handel in tin en rubber hebben flinke successen opgeleverd. Zo is de tinprijs in de afgelopen weken met 28 ge daald. de rubberprijs met 25 7t> de wolprijs met 30 de katoenprijs met 14 de huidenprijs met 20 en de copraprijs met 12 Toch zijn de prijzen nog altijd aanzienlijk hoger dan voor het uit breken van de Koreaanse oorlog: het Korea-conflict leidde er name lijk toe. dat de prijzen van rubber, wol en tin eind 1950 met resp. 280, 96 en 94 waren gestegen. BELGRADO. Een Joegosla vische grenswacht is gisteren door een Soemeense collega op Joego- slavisch gebied beschoten. Hij werd aan een been gewond. Dit wordt gemeld door het Joegosla- visch persbureau Tanjoeg. Kort daarna deed zich een tweede inci dent voor. Tien Roemeense solda ten drongen tussen Markovac en Socia „diep in Joegoslavisch ge bied" door. Zij trokken zich pas terug toen Joegoslavische verster kingen arriveerden, aldus 't pers bureau. HELSINKI. De laatste dagen zijn in Finland onder de vakver enigingen verkiezingen gehouden, die grote politieke betekenis heb ben, daar zij als een graadmeter gelden voor de in Juli te houden verkiezingen voor het parlement. Ofschoon men met de telling van het aantal stemmen nog niet ge heel gereed gekomen is. kan reeds thans als zeker aangenomen worden, dat de sociaal-democraten een gro te zege hebben behaald. Zij hebben met 150 stemmen een meerderheid van twee-derden weten te verove ren, terwijl de communisten slechts 70 stemmen verwierven, hetgeen 25 minder is dan de vorige keer. Op het voorterrein van de ka zerne aan de Heiligenbergerweg vond Maandagmiddag een korte militaire plechtigheid plaats. Aan de adjudant-onderofficier H. A. van Ooyen werd de gouden me daille uitgereikt voor 3-5 jaar trou we dienst. De uitreiking van deze militaire onderscheiding geschied de door de Commandant van het Regiment Huzaren van Boreel, Luit-Kolonel W. Kloppenburg, na voorlezing van het Koninklijk Besluit. Hierna is een kort défilé gehou den voor overste Kloppenburg en Adj. van Ooyen in aanwezigheid van vele collega's-onderofficieren en belangstellenden. Voor het front van de troep werd de gedecoreerde adjudant toegesproken door zijn comman dant Overste Kloppenburg noemde adjudant Van Ooyen een voor beeld van eerlijkheid en onkreuk baarheid voor de vele jongeren in zijn omgeving en wees nog op de sportieve prestaties die van Ooyen geleverd had. Wandelsportvrien- den in onze stad zullen, wanneer zij tijdens de hoogtijdagen in Nij megen waren, Adj. van Ooyen vele malen als trouwe metgezel van Ritmeester van Kinschot tussen de Vierdaagse wandelaars gezien heb ben want niet minder dan vijftien maal liep de adjudant de Vier daagse. Tot even voor de tweede wereld-oorlog ging hij als be kwaam ruiter voor de zwaarste crossen niet uit de weg. In de onderofficierscantine werd adj. v. Ooyen toegesproken o.a. door een collega; adjudant J. de Norp. namens aLle onderofficieren. Aan de jubilaris werden diverse cadcaux overhandigd nl. een Delft- se pul, een vaas en een schemer lamp. Als recruut kwam de jubilaris in dienst waarna hij in 1917 onder officier werd. Opgekomen in 1914 te Haarlem verbleef adj. v. Ooyen korte tijd in Breda cn verder te Boxtel. In 1918 wetrd v. Ooyen overgeplaatst naar Amersfoort en nadien bleef de keistad vrijwel constant zijn garnizoen. Momen teel doet de jubilaris dienst als Kwartiermeester. Tenslotte kan vermeld worden dat Van Ooyen als een harde hulpvaardige werker ten zeerste gewaardeerd wordt en bij z'n superieuren in hoog aanzien staat. steed. Menig toerist sprak die reus veel bekijks. De OP vele plaatsen in Amersfoort is de plant soenendienst actief. Dat zijn de tnannen van deze dienst trouwens altijd. Zelfs in het hartje van de winter is men zorgzaam om Amersfoort in de lente cn de zomer tot een ge noeglijk oord voor bewoner en bezoeker te maken. Zo wordt bijvoorbeeld aan het Plantsoen aan de Stationsweg grote zorg be- vorig jaar zijn bewonde ring uit over de goed ver zorgde parken en plantsoe nen van Amersfoort. Ook de groenstroken langs de oude grachten worden re gelmatig door een legertje vakmensen onderhouden. Het prachtige gazon voor het bijna jubilerende Gym nasium krijgt een extra beurt. Zo is er op dit gebied veel te doen in Amersfoort. Als de zon en de voorjaars mildheid maar willen ko men, dan is veel gewonnen. Dan wandelen wij straks weer door een luisterrijk Amersfoort. Dagbomen Op 't Julianaplcin sneu mensen werden op 'n vei lige afstand gehouden. Zo'n boom is wel mooi, maar als ie weg is, dan geeft het toch ook wel een ge voel van ruimte. Onze actie De altijd vrolijke Bep Veer uit café „De Linden" to Nijkerkerveen heeft er slag van om van de bezoe kers het zilverpapier te be machtigen. Vandaag kregen wij van haar een grote schoenendoos vol met zil verpapier. „Stil maar", schreef ze cr bij. „dat is nog maar een begin. We slaan het station Amers foort". Wel, we zijn be nieuwd! En wie kwam Maandag- dan moet er toch wat te genover staan. Er zijn natuurlijk nog veel meer goede geefsters en gevers In de bus von- len \ve zelfs de enveloppe van een visitekaartje. Hot kaartje ontbrak, maar wel zaten er verscheidene op gevouwen blaadjes zilver papier in. Zo gaat-ie goed. Postzegels Mevrouw J. F. van der Veer uit de Timorstraat zond ens een partijtie post zegels voor patiënt De Zoe te. Dank, hartelijk dank, mevrouw. We zullen de ze gels doorzenden. EHBO in actie Amersfoort krijgt Zater- velen de laatste iepen. Gis- ochtend met zijn vriendje dagmiddag 21 April in de derlangbroek, Soest, Breu- kelen, Eist, Zuilen, Soester berg, Veenendaal, Biltho ven, Utrecht en Amers foort. Altijd VN F De vereniging „Neder lands Fabrikaat" ontplooit in Amersfoort een prettige activiteit. Door middel van lezingen, filmavonden, enz. vestigt men voortdurend de aandacht op 't Nederland se product, de Nederlandse industrie en de handel. Dat is voorwaar een goed streven en daarom kondi gen wij extra aan de bij eenkomst van VN F op Maandag 23 April in 's Prinsenhof. Ook op deze avond wordt een aantal films gedraaid De heer W. Beets Jr. zal in een korte inleiding het een en ander over VNF en het program ma zeggen. firi!ll!.!i:iTDni:ynB'ira'fn;i7üiïïn1Iin!lTlLl!l!T311TinïïlB:T!fIiT!!h teren is een van die ko lossale bomen omver ge haald. Dat was geen een voudig karwei op dit druk ke verkeerspunt. Ook op dit gebied beschikt de plantsoenendienst over er varen vakmensen. Uiter aard had het vellen van uit Hoevelaken fietsen? Dat was Jaap van Leeuwen. Hij bracht ook zijn aandeel in de actie: een grote zak vol zilverpapier. Hij en zijn vriend waren wat blij met dat .Ketelbinkiekrantje". Goed, als je dan ook hele maal uit Hoevelaken komt, Markthal een grootse de monstratie te zien van het district Utrecht van de Ne derlandse Vereniging EH BO De afdeling Amers foort treedt op als gast- vrouwe. De volgende se- niorenploegen komen uit: De Meern, Leersum, Ne- Klop even aan 't SLadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf aar. BREDA Zondagavond i, twee opgeschoten jongens kt- zien binnen te dringen in de van de Bredase hoofdagent Ge aan de Terheidenseweg. De was afwezig. Toen zij teru; werden de inbrekers op hy« betrapt. De jeugdige bandieten wist> ontkomen, maar 's nachts L twee surveillerende agent: Breda de 16-jarige V. aan, m zak men 'n revolver vond. Yj terdam leidde het spoor naar L monde. In een sloep vond m«- eerst een te Breda ontvreerr; en later in een motorjacht de de dader, de 18-jarige O. eve uit Rotterdam. De jongens kort geleden ontsnapt uit ee: derobservatiehuis te Rotterdi: hadden ook nog ingebrob Rotterdam en Capelle aan de won Isla: dit het bov E wei den Bril sch bes voc tro: Mc hei rui doi A dig var vor par koi vai de Ks kv tui do ge M de hi Nederlanders uit Rul Maandag in Helmste: (Eigen berichtgeving DEN HAAG In officiële gen had men Maandag geer. bericht ontvangen, dat de tv: Nederlandse gevangenen, c.' Rusland naar Nederland worden teruggezonden, ree. Berlijn zouden zijn aangek Veeleer had men de indrui het transport niet voor Maat. zijn vroegst, in Helmstedt aankomen. Aangezien de F die eerst via hun vertegen,' ging in Berlijn en vervolger middel van hun ambassade Den Haag, de Nederlandse ring op de hoogte hebben van de komst van het tre; daarbij geen lijst met name ben overgelegd, zal eerst n; neming van 't transport in stedt kunnen worden vast? uit welke personen deze groep bestaat. ti E TC MIDDELBURG. De NV ninklijke Maatschappij ..De k de" heeft van de Nederk Staatsmijnen opdracht on'1: voor de bouw van drie ho;i waterpijpketels voor een stoc-- van 85 atmosfeer en 500 grader sius stoom temperatuur, iedv een capaciteit van 85000 kilo? stoom per uur. Een dezer 5ce bestemd voor het stikstofbmc bedrijf van de Staatsmijnen terade. De twee andere ton nieuw te bouwen cokesfabriek; ma 2 van de Staatsmijnen. Taxibedrijf niet vat loonronde vrijgesteld (Eigen bericht) DEN HAAG. Het College' Rijksbemiddelaars heeft het zoek van het taxibedrijf om t pensatie van de 5 procent verhoging afgewezen. De chauffeurs in het gehele land len deze loonsverhoging dus, terugwerkende kracht van Maart af ontvangen. Bussen van NS verdrim treinen niet UTRECHT. De berichten, zouden de busdiensten op de gens kolengebrek 'ij lelijk c- ten baanvakken der Neder!?: Spoorwegen definitief worden continueerd, in verband met niet rendabel zijn dezer lijnen door de Spoorwegen pertinent gengesproken. De kolenschap duurt voort en de direct best bare kolenvoorraad bij de N is slechts voldoende voor ongf vijf dagen. Daarom kan de s? wegdier.st op die lijnen voor nog niet hervat worden. Beroepspersonenvervoe sticht federatie DEN HAAG. De diverse c nisaties van beroepspersonen voerders in ons land, alsmede Bond voor Bedrijfsautoveikee", Nederland hebben de Stichting deratie van Nederlandse Orcar ties voor het Personenvenoe het leven geroepen om de soc^ en economische belangen der trokkenen te behartigen Het in de bedoeling ook tot samem king met het beroepsgoedereo71 vóer te geraken. Staking te IJmuidcn weer geëindigd (Van onze correspondent) IJMUIDEN. Ongeveer losse visknechts, die Maanaagn gen in IJmuiden in staking gegaan, zijn hun werkzaamheo- hedenmorgen weer begonnen. Landbouwonderwijs- congres DEN HAAG Op 10 Mei zal in „Esplanade" een landbo'-' onderwijs congres worden den. georganiseerd door het -v ninklijk Nederlands Landbouv mité en de Algemene NederUc- Landarbeiders Bond.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2