STADS VENSTER Dames, Al vier mille voor Haak-in Maison van Egdom Eisenhower op inspectie in Amersfoort Belangwekkend betoog over suikerziekten WENSINK'S Speciaalzaak Schoolvoetbal-tournooi ten einde 2 Hij „haakte-in" ten eigen bate Niet Noteert u even DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Generaal ziet demonstraties met tanks "Saè- H. E. WENSINK Medailles voor de winnaars Moederdag Donderdag 10 Mei 19.il Er zijn nog loten verkrijgbaar Amersfoort blijft spontaan inha ken voor het nationale doel: het aankopen van radium voor de meest gevreesde volksziekte, de kanker. De laatste week kwam weer f 1.500.- binnen, zodat Betty Woordes' pop penhuis tot heden al meer dan f 4.000.- opbracht. De '.oten vinden gretig aftrek, maar ook stort men nog giften ineens. Directie en personeel van de Eysink-fabrieken gaven f 216.-, d? fa. J. A. Verhoeven (Utrechtseweg) f 120.-. Leerlingen van de Handels dagschool brachten f 23.67 bijeen, de kleuters van de Robert Koch- straatschool haalden in zelf ge maakte doosjes f 110.- op. De fa. Kaldenberg kocht voor f 50.- loten voor het personeel en het personeel zelf stortte nog eens f 44.36. Ook de lotenverkopers gaan en thousiast door De heren Krul en Eijken verkochten gisteren hun duizendste lot, de zoon en 2 doch ters van de heer W. G. Woordes ruim 1300. Op 16 Mei om 10 uur 's morgens zal de burgemeester de trekking verrichten, op het Ge meentehuis. Er zijn echter nog een paar hon- Enkele dagen geleden presenteer de zich een als gekleed persoon bij mevrouw W. met het verzoek mede te mogen helpen aan de „Haak-in- Actie" door het verkopen van loten. Hij kreeg 300 loten mee maar kwam niet terug om af te rekenen. Brutaal genoeg bleef hy in Amers foort doorwerken. Toen hij echter bij een inwoner loten ten verkoop aanbood, kreeg deze argwaan en waarschuwde de politie. Men ging op zoek en trof de „weldoener" op de Vondellaan aan, ventende met de aan hem verstrekte loten. Op het politiebureau kwam vast te staan dat hij reeds veel loten had verkocht en van de opbrengst on geveer honderd en twintig gulden had opgemaakt. Het kwam ook vast te staan dat hij niet, zoals hij had voorgewend in Soesterberg woonde, doch zonder vaste woon- en ver blijfplaats was. Hij zal voor de officier van justie worden geleid in zake verduistering en krijgt ook nog met de politie van Amsterdam en Utrecht te doen omdat hij daar eveneens voor ver duistering cn oplichting staat gesig naleerd. De kopers van de loten zijn hier door niet gedupeerd, want de loten trekken normaal mee. zo, maar zo In ons blad van Dinsdag vermeld den wij, dat een bedrag van ruim vijftig gulden was ontvreemd uit een schoolkas van de school voor V.G. L.O. aan de Woestijgerweg door vier leerlingen van deze school. We ver nemen echter nu, dat er slechts één jongen van de school bij de dief stal betrokken is. De andere jon gens zijn leerlingen van een andere schooL AUTOMARKT. Op de Woensdag gehouden auto markt werden 156 motorvoertuigen aangevoerd. (Advertentie 1. M.) P voor de Pinksterdagen een f 7 leuk voordelig hoedje van WESTSINGEL 21 t.o. de Toren je.. j Ziet onze etalage GRAND THEATRE t/m 9 Mei: ..Hallo. New York": elke leeftijd. Vrpaae 2.30 u.. Zat. cn Zon.: 2. 4.15. 6.45. v 9 u. Overige dagen: 2.30. 6.45 en „Donderdagcyclus". 10 Mei. 2 30. 6.45 en 9 uur. ..De Erfgename": elke leeftyd. CITY-THEATER, t/m 9 Mei: ..IJsco- man. kijk uit"; 14 Jaar. Vrijdag 2.30 uZat. cn Zon.. 2. 4.15. 6.45. f 9 u- Overige dagen: 2.30. 6 45 cn 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag: ..Het teken van de Gorilla". 14 Jaar. Van Dinsdag i t/m Donderdag: ..Wilde vaarl op 'r Kaapstad". 18 Jr. Vrijdag: 2.30 u.. f Zat.: 230. 6.45 en 9 uur. Zondag' 2. 4.15. 6.45 en 9 u. Overige dagen 2.30. 8 uur. CITY THEATER. Soestdljk. Vnn Vrij dag t/m Maandag: ..Gebroken Pijl". 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: ..Als mijn vrouw dat wist", elke leeftijd Zaterdag en Zond.: 2. 4.15, 6-45 en 9 u. Overige dagen: 2.30 cn 8 uur Vrijdagavond. 4 Mei. geen voorstellingen. 12 Mei: d' Oranjeboom. 20 uur. Lande lijke hersengymnastiek -wedstrijd S.O.V. A. 12 Mei- Amlcitta. 20 uur. Toneeluit voering van plaatselijke toneelver eniging ,.T. en O niet .Margje" 12—14 Mei. School voor Wijsbegeerte Pinksterleerg.ang ol.v Prof Dr. H. J. Pos. Onderwerp „De filosofie van Plotinus". derd loten over Helpt U mee. deze op tijd te verkopen? Ze liggen voor U klaar bij de heer W G. Woordes. Stationsstraat 20B Nog 6 dagen resten ons van de trekking. Kun nen we in die week de f 5.000.- vol maken? Het kan, als U meehelpt met lotenverkoop. Deze laatste loot jes wegen letterlijk en figuurlijk het zwaarst. Werkt mee. deze lich ter te maken. Het wordt voor het comité een strijd tegen de kalender. Op veelvuldig verzoek is het enorme poppenhuis thans voor ieder gratis te bezichtigen op de eerste étage van de fa. Drexhage aan de Langestraat 76. Dit bijzondere werkstuk, dat geheel gestoffeerd, gemeubileerd en verlicht is, kan Uw eigendom worden. Een lot kost 50 cent. Ook andere stortingen zijn welkom bij de Ned. Middenstands Bank te Amersfoort. Nieuwe voorzitter voor „Nederland en Oranje" Tot voorzitter van de A.R. Kies vereniging „Nederland en Oranje" is in de plaats van de heer G. Wielin- ga. die door vertrek naar elders bedankte, gisteravond met 100 van de 103 uitgebrachte stemmen geko zen de heer J. Stuurop. De beide periodiek aftredende bestuursleden de heren R. v. d. Kamp en J. Priem werden herkozen met resp. 93 en 96 stemmen. De heer G. Wielinga refereerde over het onderwerp: „De derde macht van Oud en de A.R. Partij." St Michielsgestel kende ook humor Dat is het leven in het gijzelaars kamp St. Michielsgestel tijdens de bezettingsjaren ook zijn vrolijke zijden hadden, hebben de leden van de VARA Woensdagavond kunnen vernemen uit een lezing van de heer H. Meyer, die er zelf twintig maanden gevangen heeft gezeten. Het zaaltje van het Volksgebouw was niet overvol; jammer voor de afwezigen, want er is hartelijk ge lachen op deze avond. „Humor ach ter prikkeldraad" was het onder werp genoemd. De heer Meyer gaf een korte schets van het dagelijkse leven in het kamp: de dagindeling, de lezin gen, de verschillende commissies, zoals bijvoorbeeld de „gijn"-commis- sie, die onder leiding stond van Anton van Duinkerken. Over de meest uiteenlopende on derwerpen werden m het kamp le zingen en cursussen gehouden, waar bij het heus niet altijd even serieus toeging. Zo hield een professor eens een lezing over het niet alledaagse onderwerp: Het vervoer van ko ningslijken in het verleden. Midden in het betoog droegen als doodgra vers verklede gijzelaars een bran card binnen waarop een collega lag, die naar de naam „Koning" luister de. De heer Meyer zong na zijn le zing enkele cabaretliedjes, waarbij hij aan de piano begeleid werd door de heer A. Bos. In de werkplaats waar tankmo toren getest worden, beantwoordt overste Hoytema een vraag van de generaal. 1532. Wanneer de ca- maran de kust van Fau- ta nadert, ziet Kees het uitgebrande wrak van de schoener Nergens is een levend wezen te be kennen. Kees weet, wat hem te doen staat De kano kan hier nergens landen, maar hij moet een onderzoek instellen op het land. Hij wil nu proberen de kust zwem mend te bereiken. De Polynesiërs waarschu wen hem tegen de haaien, maar Kees laat zich niet weerhouden. Hij geeft opdracht de kano in de branding >e brengen en daar op de wind te gaan. in de branding bevinden zich i daar niet iets bewegen? Ach nee, het is slechts i van het eiland te vertrekken, vóór hy geen haaien. Scherp kijkt hij rond. Ziet hij gezichtsbedrog. Maar hij is vast besloten niet grondig onderzoek heeft ingesteld. Er is al zeer veel bereikt De afdeling Amersfoort van de Nederlandse Vereniging tot Behar- tjging van de belangen van suiker zieken heeft Woensdagavond in Ca fé-Restaurant „d'Oranjeboom" aan de Leusderweg een film en voor lichtingsavond gegeven waarvoor een flinke belangstelling bestond. In zyn openingswoord deelde de voorzitter van de afdeling, de heer Snoek, mede, dat de aangekondigde sprekers, met name dr. F. Gerritsen en de heer J. D. Boks, beiden van het hoofdbestuur, naar Engeland waren om contact met de Engelse vereniging op te nemen. De aanwezigen werden ruim schoots schadeloos gesteld, want het bestuur had Dr. Th. Deélen, genees heer-directeur van het St. Elisa beth's Ziekenhuis bereid gevonden te spreken over „Suikerziekten cn de behandeling". Spreker begon zijn alleszins be langwekkend betoog met een histo risch overzicht te geven van de on derzoekingen. die door de eeuwen heen door de geleerden zijn gedaan om te kunnen vaststellen wat de oorzaken van het ontstaan zijn en de bestrijding van suikerziekten. De artsen van vroeger, aldus dr. Deelen, hadden een geheel andere beschouwing over de aard van deze ziekte. Uit zeer oude aantekeningen is komen vast te staan dat de Ro meinen reeds in de eerste eeuw na Christus een ziekte kenden met ver schijnselen als overmatige dorst, veel vochtafscheiding en vermage ring, steeds eindigend met de dood. Tot diep in de zestiende eeuw heb ben geneesheren gemeend dat de diabetes een nierziekte was. Pas in de zeventiende eeuw toonde de En gelse arts Thomas Willis aan dat bij diabetes suiker in de urine aanwe zig was. Toch duurde het nog 150 jaar nadien voordat men begreep waaróm dit het geval was. In het jaar 1889 gelukte het aan twee Duitse onderzoekers om aan te tonen dat suikerziekte berustte achter de maag gelegen orgaan. Ook van de bouw van het pancreas was meer bekend geworden en men OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- cn Vrijdagavond van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2 301.30 uur OPENBARE LEERZAAL filiaal Soes- (Van een onzer verslaggevers) Zoals ivy reeds ln een deel onzer editie van gister meldden, heeft de opperbevelhebber van dc Atlantische Strijdkrachten, generaal Dwight D. Eisenhower, tijdens zijn tweedaagse inspectietocht door ons land Wocns- dagmorgen een bezoek aan Amersfoort gebracht. De generaal bezocht de j Attain" Prins Bernhardkazeme en woonde o.a. demonstraties bij met lichte en middelzware tanks. HU werd vergezeld door de chef staf van het comité van stafchefs, generaal-majoor W. J. K. Baav. Geen commentaar; veel vragen Bij zijn aankomst in de Prins Bernhardkazeme werd Eisenhower welkom geheten door de comman danten der regimenten Huzaren Prins Alexander en Huzaren van Boreel, de luitenant-kolonels J- Hoytema van Konijnenburg en W. Kloppenburg. Na de ii.spectie van de erewacht was de generaal ge tuige van een exerciticoefening door soldalen, die vier maanden onder de wap°non zijn. Hierna werd een bezoek gebracht aan de werkplaats, waar tankmotoren wor den gereviseerd. Grote belangstel ling legde de generaal aan de dag voor een escadron lichte Chaffec- tanks, dat eerst van dichtbij in op stelling werd bekeken, en dat la ter een tankverkenning demon streerde. Eisenhower woonde deze demon stratie bij, staande in een „half- rupsvoertuig". Ook de Huzaren Prins Alexander voerden demon straties uit met hun Sherman- tanks. Aanstaande reserve-officieren, die nog niet zo lang in dienst zijn. de den een oefening op de stormbaan, waarbij door zogenaamde „plas tics" en „donderslagen" voor het realistische element werd gezorgd Generaal Eisenhower ru ecg angst vallig over de indruk, die hij van de demonstraties kreeg. Wel liet hy zich uitgebreid voorlichten over de oefeningen en hy stelde verscheidene vragen over de op- leidings'ijd en de vorderingen van de militairen. Al"orens naar Ede te vertrekken, waar een bezoek werd gebracht aan de School voor Luchtdoelartil lerie. gebruikte Eisenhower de lunch in de officiersmess van de Bernhardkazeme. Direct na zijn aankomst in de Prins Bernhardkazeme woonde generaal Eisenhower een excerci- tiedemonstratie bij van een pelo ton Huzaren Prins Alexander. We zien hier de generaal toe kijken in gezelschap van gene raal-majoor Baay, overste Klop penburg (l.) en overste Hoytema Van Konijnenburg (r.). had ontdekt dat er twee soorten van cellen onderscheiden moeten wor den. Dit waren stappen in de goede richting en men ging op zoek naar bestrijdingsmiddelen die vooral een goede functionnering van de cellen zouden bevorderen. Men kwam tot de ontdekking dat een lijder aan suikerziekte gebrek aan insuline had. Deze insrdine wordt onttrok ken aan bepaalde cellen uit het pan creas. Het winnen van voldoende insu line was echter de zeer moeilijke taak waarvoor de onderzoekers zich gesteld zagen. In 1921 gelukte het twee Cana dese onderzoekers, de doktoren Ban ting en Best, dit probleem op te los sen. Het is dan ook voor een zeer belangrijk deel aan deze onderzoe kers te danken dat op dit moment millioenen mensen, middels insuline, kunnen worden geholpen. De lijders aan deze ziekte zijn niet meer, zo als vroeger, ten dode opgeschreven, doch kunnen zelfs een normaal be staan leiden, mits zij zich aan de voorschriften i.e. de voeding houden. Na deze interessante lezing werd een film vertoond van de Deense N.O.V.O. laboratoria, waar insuline wordt bereid. Deze film' liet duide lijk zien dat insuline eerst na zeer veel bewerkingen, waarbij vooral het steriel houden een zeer belang- dijk,werk is, kan worden afgeleverd. Ook een film van een vacantieoord voor kinderen, lijdende aan suiker ziekten, toonde duidelijk aan wat de wetenschap in de loop der tyden heeft kunnen bereiken. Rest ons nog te vermelden dat aan deze avond enkele attracties waren verbonden. De tenor Rood- bergen zong een drietal liederen, namelijk „Elias" van Mendelsonn. Standchen van Schubert en een aria uit Aida van Verdi. Hij kreeg hier voor een dankbaar applaus evenals leden van de toneelgroep „Cheerio", die enkele sketches ten tonele brach ten. Deze leerzame en belangwekken de avond werd besloten met een redevoering van dc heer Roosje, voorzitter van de landelijke vereni ging. AMHC krijgt Belgen op bezoek Naar wij vernemen staat AMHC op het ogenblik in contact met de Brusselse tennis-, hockey- en bas ketballvereniging „Country Club", die in Amersfoort enige wedstrijden wil spelen tegen elftallen van AMHC. Aanvankelijk zouden de Bel gen met Pinksteren komen, maar door plotseling gerezen moeilijkhe den is dit helaas onmogelijk gewor den. In principe is thans overeen gekomen. dat het bezoek van de hockeyers en hockeysters uit Brus sel zal plaats vinden eind Augustus of begin September. Kleuter valt in 't water Woensdag raakte de tweejarige Bernardus Klomp uit de Sint An- nastraat in de gracht nabij de Schel- tusstraat. De heer Kaspers van 't Zand. die passeerde toen de kleine in het water lag. bedacht zich niet doch sprong te water *sn bracht de jongen op het droge. Met een auto van de G.G. en G.D. werd de dren keling naar zijn ouderlijke woning gebracht. Eindstanden AMHC A.M.H.C. S.C.H.C. Kampong A'dam III Schaerweijde H'sum II A.M.H.C. 't Gooi II Ijsvogels I (h) promotieklasse afd. D 13 13 0 0 26 47-4 12 8 2 2 18 24-17 14 8 2 4 18 23-16 13 5 2 6 12 29-21 14 3 4 7 10 19-32 13 4 1 3 9 17-21 14 3 2 9 8 18-40 13 2 1 10 5 20-46 A.M.H.C. I (d.) promotieklasse, afd. A. Strawberries Laren Kampong A'dam II Pinoke A.M.H.C. H.B.S. A'dam III 14 10 2 2 22 43-21 14 9 2 3 20 35-19 13 6 3 4 15 26-28 14 6 2 6 14 26-29 15 5 2 6 12 32-33 14 3 5 6 11 16-27 14 3 3 8 9 23-29 14 2 3 1 7 27-42 (Advertentie l.M.) DE GROTE VERRASSING OP MOEDERDAG IS EEN GESCHENK UIT voor TASSEN. KOFFERS en KLEINE LEDERWAREN Voor Uw PINKSTERTRIP: Solide KOFFERS Elegante REISTASSEN (nieuwe kleur groen) LANGESTRAAT 105 precies t.o. de Groenmarkt Telefoon 5071 Het schoolvoetbaltournooi. dat in de Paasvacantie letterlijk in het water viel, doch door de vindingrijkheid van de leider, de heer Vogelsang, op drie achtereenvolgende Woensdagmiddagen kon worden gehouden is weer ten einde. Drie middagen heeft de jeugd zich weer kunnen uitleven, drie middagen hebben de schoolelftallen elkanders krachten kunnen meten en evenzo veel middagen hebben de jongens hun body kunnen ontwikkelen. Fel is er gestreden, geen duim gronds werd cadeau gegeven,' zo dat vele wedstrijden door straf schoppen beslist moesten worden. Dit was niet alleen het geval op Birkhoven; ook op de terreinen aan de Rubensstraal was dit zo. Natuurlijk was er teleurstelling, als men uitgeschakeld werd, doch dc jongens droegen hun nederlaag sportief. En dit is veel waard, mis schien is het nog mooier dan de medailles, welke de winnaars kre gen. De laatste middag was er veel belangstelling van de zijde van de onderwijskrachten en de Kruishe ren van het R.K. Gymnasium, die naar de verrichtingen van hun leerlingen kwamen kijken. Op Birkhoven heeft de heer Vogel sang, die met een staf van helpers dit tournooi weer tot in de puntjes vexzorgd had, de prijzen met een toenasselijk woord aan de winnen de ploegen uitgereikt, waarbij hij dank bracht aan zijn medewerkers en de scheidsrechters. De heer L. G. M. A. van Nieuwenhuizen deed dit op het veld aan de Rubens straat. De uitslagen zijn: R.K. Bon. U.L.O. BaarnPallas Athene-I.V.O. 1 1—1 (P.A.—I.V.O. w.n.s); R. K. Gymnasium 1R.K. U.L.O. 1 03: Ambachtssch. 3R. H.B.S. 2 11 (Amb. sch. w.n.s.); Handelsschool 1— R.H.B.S. 1 1—3: Ambachtsschool 9R.H.B.S. 3 13; U.L.O- Oorsprong BaarnChr. U. L.O. Soest 50 regl.; Ambachts sch. 7Ambachtssch. 8 60; Chr. U.L.O. 1Baarns Lyceum 2 30; Ambachtssch. 10—R.K.U.L.O. 3 0— G; L.S. Ooisprong BaarnHcrv. L. S. Baarn 32; R.K. Gymn. 3R.K. U.L.O. Soest 3 01; Gymnasium 3 Chr. U.L.O. 2 32; Hobbcmastr. Wijersstr. 03; School!aantjeHe- renstr. 1 25: Waalstr.Rozenstr. 03; Chr. V.'G.L.O. 1Ambachts school 11 1—1 (Chr. V.G.L.O. w.n.s.); Chr. U.L.O. 3Ambachts sch. 12 11 (Amb. sch. 12 w.n.s); A.S.V.Leusderweg 00 (Leus- derw. w.n.s.); Gabvie Mehenschool St. Ansfr. school 11 (St. Ansfr. sch. w.n.s.); P. Borstr. P. Ath. Lagere school 40. Winnaars zijn: 2e klasse A R.H. Jeugdig voetballer loopt ongeval op De zeventienjarige Wim Magito uit de Dollardstraat kwam Woensdag middag op het sportpark ..Birkho ven" tijdens de school wedstrijden ir. botsing met can tegenstander toen hii als keeper een aanval onschade lijk maakte. Hij speelde de wedstrijd uit. maar bij het. naar huis gaan zakte hij op de overweg bij .Birkhoven" in el kaar. Met een auto van de G.G. en G.D. werd bij ïaar het Sint Elisa beth's Ziek< Vbuis vervoerd, waar de behandelend? geneesheer een nier bloeding constateerde De toestand van Wim Magito is bevredigend. litteraire producten gewor- is zo geweldig. Vrienden, de jeugd heeft te maken, Ktop jong en oud, onze harte En nu is het Zondag dan lijke dank. v'eer Moederdag. Daar moeten we de banketbak ker niet lelijk op aankij ken. Die man verdient een ere-medaille. Die man schonk de vaders en de kinderen een gelegenheid dagen krijgen. oproepen om deze AT- boekjes te lezen en aan te bevelen. Breng goede lec- Met vacantie tuur binnen het bereik van het kind. Daaraan te mo- Met vacantie gaan kost gen werken maakt het le- geld. Er zijn maar weinig ven zinvoller, mensen, die geen vacantie- De boekjes zijn in even aan 't Stadsven- ster. TeL 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. Het beste- handiger en steviger for maat uitgegeven. Het is 'n een waardevol bezit. Ruiterlijke Stand Geboren: Robert, z. v H. Pot en C. Fasen: Eveline Christine, d v. J J Voetee en L Vastenhouw. Getrouwd: E M. Oostinjen en W. A. Prins; E. B N de Vink en J terkwartler tZonnebloemstraat 67 M Bleij; D Hovestad en P. van Uitlening Dinsdag- en Vrlldagavonri i Mierla: J. J. C. v d Veer en A. M. van 7—8 uur- van Wegen; W W. v/d Bedem en R.K. OPENBARE LEESZAAL .Ultle- M j Keizcr Overleden: Aluda Dorothea Geer- OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11—12.39 en 2 30—5 45. en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 3—5 en truida Zwarts. 79 j<iar. \.ed. \an Vrijdag 4—5 uur M. J. Schweer beij der Becke. om in ieder geval eenmaal den van deze dagen geeft in het jaar aan Moeder te dikwijls moeilijkheden. denken. Eenmaal in het Geld is er niet voor of er jaar. dat is waarlijk niet is te weinig. teveel. Eigenlijk dienen wij ons iedere dag te beseffen Men zocht naar moge lijkheden. De Nederlandse C" R zijn mensen die be- weren, dat Moederdag dat Moed er de kern is van Reisspaarkas geeft nu de het gezinsleven, dat Moe- weg aan. Koopt wekelijks der piekert hoe zij de eind- zegeltjes en spaar, dat is jes aan elkaar moet kno- ongeveer het devies. Het pen. En ze knoopt ze. NW verleende medewer- Daarom vrienden. Zondag king aan de oprichting van moeten we voor de Moe- genoemde stichting. ders allemaal goed uit de De NW-bestuurdersbond bus komen. Hoe? Zeg het Amersfoort plaatst zich nu tn het 'evev ls geroepen met ioemen zeg het des- achter deze actie. Trouwens door dc banketbakkers. n00ds zonder bloemen of tal van grote Nederlandse Hulde danaan de banket- lekkernij, maor zeg het uit. instellingen steunen dit werk. Daarom is 't zo verheu gend, dat ook in Amers foort de weg naar een goed Onze actie bestede vacantie wordt ge wezen. Spaar cn het komt voor elkaar! Wilt u er van weten? De heer Th. van Oort, Kastanje straat 18 vertelt het u. Goede lectuur bakkers. Niet om het ge win, dat zij uif. deze dag halen, maar wel om. de idee. ls er een schoner ideaal om Moeder te eren. Moeder, die van de wieg tot het graf, zo haar daar dn grond van uw hart „Moeder, dankduizend maal dankü' Nog even rekening toe een lang leven wordt verantwoording afleggen meer geschonken, zorgt en moe- over de zilverpapieractie. derf over haar kinderen. Er zijn weer tal van vrien- Moeder, die soms tot diep den geweest. Van Han, in de nacht bezig is om de Kees en Mientje Janse. kinderen netjes voor de dag te laten komen. Moe der, die als het moet uit Er zijn in de Avontuur Techniekreeks (Van Gaiderenseweg 413, post Garderen was een pakket met zilverpapier bij de en werken gaat om het gezin post Van Jopie en Truusje Ditmar en Wereldbiblio- er financieel bovenop te de Wilde, Jozef Israelstraat theek) opnieuw vier aardi- houden. Zo zouden we 18 (beiden een turf hoog) ge deeltjes verschenen. De- kunnen doorgaan. Moeder kregen we ook zilverpa- ze boekjes zijn een prach- doet dit, moeder doet dat. pier Ook Woutje Pothoven tig wapen tegen de beeld- Er zijn dichters, die over bleef niet achter en Puck romans. Het is daarom, dat Moeder schreven. Het zijn van Daal kwam zelfs heel wy opvoeders, ouders, doorgaans niet de slechtste goed uit de hoek. Ja, dat kortom iedereen die met KENT U Uncle Jack? Niet? Maar dan toch wel Ome Jaap van de Vlasakkers. Ome Jaap is de man, die met de militairen op goede voet leeft, die met de jon gens meetrok om ze uitgeleide te doen naar Indonesië, die honderden plaatjes knipte van de vertrekkenden, zodat de verwanten toch nog iets behielden. Daarom moest Ome Jaap van de theetuin aan de Vlasakkers gisteren ook Generaal Eisenhower zien. Hij kreeg het voor elkaar. Het ging wel niet direct over rozen, maar toch kwam dat grote moment om de Gene raal een doosje met een paar witte klompjes te over handigen. Lieve witte klompjes met de Nederlandse klederdrachten er op en Nestle-chocolade er in. Dat vond Generaal Eisenhower prachtig. Zo prachtig dat hy een vel uit een zakagenda scheurde en er op schreef wat U boven ziet. Hier komt de vertaling; Aan Ome Jaap, zeer veel dank voer uw hoffelijkheid. Met de beste wensen Dwight D. Eisenhower. 9 Mei 1951- Goed zo Uncle Jack! B.S.; 2e klasse B: R.K. U.L.O.; 2e klasse C: Amb. school 3; 2e klasse D: Pallas Ath.I.V.O. sch.; 2e klas se E: Chr. U.L.O.; 2e klasse F: U.L.O. Oorsprong Baarn; 2e klasse G: Amb. school 7; 3e klasse A R.H.B.S. 3; 3e klasse B: R.K.U.L.O. 3; 3e klasse C Gvmnasium 3; 3e klasse D: R.K. U.L.O. Soest 3; 3e klasse E: P. Borstr. 1; 3e klasse F Lagere school Oorsprong Baarn; 3e klasse G: Rozenstr.; 3e klasse H; Chr. V.G.L. 1; 3e klasse J: Amb. school 12; 3e klasse K St. Ansfr. school; 3e klasse L: Herenstraat 1 3e klasse M: Leusderweg; 3e klas se N: Wijersstraat. LEUSDEN Ongeluk met bromfiets De bestuurder van een hulpmo torrijwiel. de heer v. O. uit Wijk bij Duurstede, die over de Doornse- weg te Leusden in de richting Amersfoort reed. kwam terecht in het opgebroken losse gedeelte van deze rijweg en wilde met een fikse zwaai het geasphalteerde gedeelte gaan berijden. Hij maakte deze zwenking juist op het moment dat een militaire motorrijder hem in haalde. De heer v. O. kwam te val len en moest per auto van de GGD te Amersfoort naar het ziekenhuis worden overgebracht. Hy mocht echter na onderzoek huiswaarts keren. Behalve enkele schaafwon den. had hij een lichte hersenschud ding opgelopen. Kwajongenswerk Bij de nieuwbouw van de ..Ker- kebuurt'' te Leusden, hadden de aannemers van dit werk enige be tonnen rioolringen opgeslagen. Maandagmorgen bleek een van deze ringen, ter waarde van ongeveer f 35.- stuk te zijn. Bij een door de politie ingesteld onderzoek kwam aan het licht dat dit het werk van kwajongens is geweest. De ouders zullen de schade moeten betalen. WEGENVERKEERS-BEWIJZEN Met ingang van heden kunnen belanghebbenden bij de Groeps commandant der Rijkspolitie te Leusden en verder bij de Postcom- mandanten te Hamersveld. Stouten- burg. Woudenberg cn Renswoude formulieren verkrijgen voor het aanvragen van een kentekenbewijs ingevolge de Wegenverkeerswet. GESLAAGD De volgende leerlingen van de Naaischool te Hamersveld zijn voor het Lingerie-examen geslaagd: I. v. Daatselaar. A. Herder. E. van 't Klooster. C. de Kruyff. S. Note- boom. R. de Ridder. D. Schimmel. M. Tolboom, H. Tijmensen en G. Voskuilen. WOUDENBERG Politiehonden geven demonstratie Demonstratie met politiehonden, te geven door de Hondendressuurclub ..Woudenberg en Omstreken", worden volgens de reglementen van de KNPV. gehouden op: 19 Mei a.s. te Wouden berg. landgoed Henschoten: 26 Mei a.s te Scherpenzeel. Barneveldseweg. nabij Schietbaan; 2 Juni as. te Maam. nabti hotel Starnmeren: 9 Juni a.s. te Leusdeti landgoed de Boom. De demonstraties beginnen to 15 uur rn de opbrengst komt ten bate van de Stichting 1940-1945. GEBOREN: Eugène Jozef. z. van C. A. Verweij en B. C. Brasser; Elo, z. van C. Wolfswinkel en G. de Lange: Frcae- rika Wllhelmina. d. van A. van Ginkel cn E. van de Veen. GETROUWD: A. H. Jansen en N. Id- van Ruler: J. C. van Ginkel en G. van de Hee; T. P. DrieenhuUzen en C. van Lunteren. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk, le Pinksterdag, vjn. 9 30 u.: ds Cirkel v. Ede. n.m. 6.30 u ds Arendse van Blauw Kapel. 2t Pinksterdag v.m. 9.30 u.: de heer Mouw van Driedorp. le Pinksterdag. Ver. Vrijz. Herv.: lo kaal de Schans. 10 uur: ds v. Wijhe van Amersfoort. Oud Gercf. Gemeente, le Pinksterdag v m. 9.30 en n.m. 6.30 uur: leesdtensi: 2e Pinksterdag n.m. 6 uur: ds v d. Poel van Giesendam. Vrijdag 11 Mei, n m- 7 uur: ds Smit v. Driebergen. MEDISCHE ZONDAGSDIENST Voor beide Pinksterdagen wordt de medische dienst waargenomen door ds P. A. G. Geyskes te Woudenberg. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie is als verloren aangege ven een rood-geruite parapluie.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2