1 aadaag ffeg/öfe modemaargjrenes loeien, bommen vallen bij oefening van luguber realisme MAURICE CHEVALIER VLOOG GEDUCHT TEGEN DE LAMP Moedige priesters in Baskenland lil ia [H# Als u ziek is roept u r~ Pinksteren HOGESCHOOL DER BURGERLIJKE VERDEDIGING (2) Cursus opgebou wd op ervaring van Wereldoorlog nrll en Bikini dccW Eens achter de Maarschalk, nu achter Thorez W3M M VufiÊsEffiTam toch ook de dokter -Deze wéék- IK EN J 4 Zaterdag 12 Mei 195] ~"M |dr. doof i M. v. Blankenstein ren en ratelen van machinegewe ren in luchtgevecht, in geluids kracht vooral niet beneden de wer kelijkheid! Het licht gaat uit. De redders vinden de deur met hun zaklantaarns. Wij volgen. Er is een complete straat gebouwd van half verzakte, half ingestorte huizen en met vele puinhopen- Eens het bekende Lon- dense stadstafereel. Op het cement ke tailleur zo sterk favoriet, dat het werkelijk niet meer nodig is die te propageren. En aangezien het wezen van „klassiek" nu eenmaal is een grote stabiliteit en een zeer geringe variatie, die zich be perkt tot kleine details, zou een afbeelding van het klassieke mantelpak 1951 u* weinig nieuws brengen. Het jasje wordt een centimeter langer of korter, de rokplooi verhuist van opzij naar achte ren. de zakjes zijn nu eens vierkant en opgestikt, dan weer rond of ingewerkt, de revers verbreden of versmallen zich maar de grondidee, waarop het klassieke costuum is gebaseerd, blijft onge wijzigd. Daarom nu eens een drietal modellen, die over niet al te lange tijd door de stroom van de mode zullen worden weggespoeld en die juist aan hun kort bestaansduur hun aantrekkelijkheid ont lenen. Het korte rode jasje links boven (afkomstig uit Amerika) is vrij gematigd, maar let u op de modieuze details: drie kwart mouwen, enorme kno pen. zakken, die vlak bij de onderrand van dit, zeer kort vallende jasje zijn geplaatst. Allemaal details, die het even duidelijk kenmerken als een creatie 1951, alsof het jaartal erop was geborduurd. Het „Vandaag de grote mode en morgen voorbij" geldt nog veel sterker voor het costuum daarnaast. Het is ontworpen door Jacques Fath, en dus be stemd voor vrouwen, voor wie economie op het ge bied van kleding een niet bestaand begrip is. Maar wie zich een dergelijk ensemble kan permitteren, zal er een hoogst elegante indruk mee maken deze zomer ten minste. Ook hier weer de enorme knopen, die „vliegende schotels" worden genoemd. Het is gemaakt van fijne, donkerblauwe wollen stof. De driehoekige „revers" van witte ribszijde is een beetje afgezakt. Een dergelijke drie-kwart jas zal alleen lange vrouwen flatteren. Het bovenstuk- je, met een lange, smalle shawlkraag, is heel sim pel; een dubbele broche van diaman- ten en barok-paarls vormt de voor naamste (maar kostbare!) garnering. In een veel bedachtzamer stem ming was Fath. toen hij ons derde model (beneden) ontwierp. De een voudige japon is van donkerrode wollen stof. De rechte, nauwe rok wordt alleen door twee uitspringen de zakken gegarneerd. De wijde wol len mantel is gevoerd met de rode wollen stof van de japon en is zo gemaakt, dat hij aan twee kanten kan worden gedragen. (Advertentie l.M.) VI opgewekt en onvermoeibaar met de heer\ijv verfrissende Hoofdprijzen van „Wie wint de pot?"' De hoofdprijzen van de loterij bij het spel ..Wie wint de pot?" zijn als volgt gevallen: Lot. A. Voor Eereschuld en Dankbaar heid. Groep 10. No. 7901. een automo biel; no. 22928 een automobiel; no 13986 een huiskamorameublement; no. 1030 fototoestel. Lot B. Verenigde Militaire Steunfond sen. Groep 7. no. 21554 een automobiel, no 22442 een automobiel; no. 13683 bontmantel, no 57 slaapkamerameuble ment. 1926 kleine encyclopaedic. De trekkingslijsten voor de honderden ove rige prijzen liggen van 25 Mei af ter Inzage bij de bakkers en banketbakkers, die de loten hebben verkocht. Vijfenzestig jaar bij dezelfde baas HOORN. Op 17 Mei is de heer Jacob Wiggers vijfenzestig jaar in dienst bij de kaashandel James Laming and Sons, waar hij de functie van meesterknecht be kleedt. De heer Wiggers is 79 jaar. De directie heeft hem al meerdere malen pensioen aangeboden, doch daarvan wil hij niets weten, LONDEN. Het Staff College van Sunningdale Is de hogeschool van de burgerlijke verdediging, en voornamelijk autoriteiten worden er afgericht. Kortgeleden verscheen er een gezelschap van tien Franse prefecten tegelijk. Men behandelt er biologische en chemische oorlogvoering en natuurlijk ook het atoomgevaar. Dit wordt niet anders behandeld dan een verergerde vorm van het klassieke bombardement. Het hele onderwijs berust op de ervaringen van de tweede wereldoorlog. Men heeft de rapporten over de ervaringen in Engeland, en ook de Britse en Amerikaanse rapporten over de Duitse maatregelen en ervaringen zorgvuldig bestudeerd, en daarop zijn systeem opgebouwd. De groepen zijn niet -treng inge deeld in docenten en luisteraars- Men leert over en weer. Er is veel discussie en deze duren gewoonlijk tot laat in de avond of tot diep in de nacht. Aan het einde van de cursus is er ook geen examen. Wel houdt men aantekening van de ge schiktheid van iedere leerling. Deze blijven geheim, zolang niet van ho gerhand inlichtingen gevraagd wor den. De opleiding is nogal individueel. Naast de techniek van de luchtver dediging en de practijk van het reddingswerk, voorzover de hogere autoriteiten die moeten kennen, is de psychologische behandeling van de geteisterde bevolking een onder werp van studie. Anderen weer leidt men op voor het practisch en snel herstellen van door bommen ontwrichte of verlamde openbare diensten. Telkens komen er nog takken bij. De opleiding wordt over drie „colleges" in Engeland ver deeld. Deze zullen ook regionale com missarissen afleveren, die zo nodig in staat zijn zelfstandig grote macht uit te oefenen, desnoods regerings- gezag. als hun gewest van de rest van Engeland afgesneden zou raken. Er zijn cursussen, speciaal voor dokters; en ook gemengde cursussen waar vrouwen mede voor leidende taak worden opgeleid. Vooral de sociale hulpverlening valt haar toe. Cursussen van één week zijn be stemd voor lokale autoriteiten, voor politiecommissarissen en oudere of ficieren. opdat dezen tenminste we ten wat hun te doen staat als zij voor een taak in hun omgeving ge steld zouden worden. De hele verdediging is erop bere kend volkomen onafhapkelijk te staan van het leger. Militaire hulp zou alleen in uiterste noodzakelijk heid worden ingeroepen. De hele dienst is dan ook onmilitair. Wape nen worden niet verstrekt. Dit alles en veel meer nog vertel de ons generaal Lethbridge. de hoogste leider, die onlangs de ope ning van de school te Barneveld. naar Brits voorbeeld gesticht, heeft bijgewoond. Na de opleiding van autoriteiten zou men ons die nacht te Farfield. een 40 km. van Bristol, de vorming van ..wardens", van de werkers in de geteisterde straten vertonen. Hun cursus duurt week. Zij is hoofd zakelijk een opfrissen der oorlogs ervaringen. Eens per cursus wordt een practische oefening gehouden. Zó een hebben wij er bijgewoond. Men kwam in een groot leslokaal bijeen. Daar werden instructies ver strekt aan de twee groepen, aan de bestrijders van brand en verwoes ting en aan de redders van de slachtoffers. Vervolgens werden uit rustingsstukken uitgedeeld. Toen kon het beginnen. Geweldig gebonk op de deur: Een politieman komt opgewonden bin nen en wijst op een openstaand verduisteringsgordijn. Reeds loeien de sirenes. Even later is de vijand boven ons: De geluidsfilm van een luchtaanval op Londen uit de oor logsdagen wordt afgedraaid. Wij horen de kanonnen, de bommen, het afwisselend dreunen van moto van de straat ligt het puin van na een aanval. Er dreunen zware sla gen. brandbommen vlammen op tussen de bouwvallen. In een ogen blik staat alles in vlam. Het hout werk brandt als laaiende binten. Het ziet er huiveringwekkend rea listisch uit. Zo heb ik het nacht aan nacht in de „blitz"-winter van Lon den in mijn zeer warme buurt ge zien. Uit ingestorte huizen klinkt geroep om hulp. Brandweer en am bulances zijn snel ter plaatse, maar puin moet uit hun weg worden ge ruimd voor zij kunnen komen waar zij nodig zijn. Alles gaat aan het werk; De redders verlossen mgeslo- tenen. ondervragen hen naar andere slachtoffers in hun huis. Doden en gewonden worden op baren wegge dragen; „Eerste Hulp" is overal aan het werk. Van hand tot hand ge reikt worden steenklompen en stuk ken hout opgeruimd opdat men bij de slachtoffers kan komen. Er staat 'n geïmproviseerde toren met een zwaargewonde op de vierde verdie ping die moet worden neergelaten Telkens weer barsten met een knal nieuwe vlammen uit. waar de pom piers dan heensnellen. Over puin hopen kruipen redders, scherp luis terende naar geluid. ..Hoort ge mij?" „Klop als gij niet kunt spre ken." enz. Enige uren duurde deze oefening van luguber realisme. Meer dan eens per cursus kan zij niet gehou den worden, vanwege de duurte van het hout (Advertentie I. Af.Jl Slank zijn Is de wen» vo« elke mode'ne vrouw Duizen den vrouwen die een neiging hebben io» zwoorlijvigheid. moken In hè» buitenland sedert ioren gebruik van SveltPills «Burchard» d* krads>ig Mrtend». tllvcna ïlonkhcidfdiogiM. Zuiver pionroordip en volkoman onschoaelijk, ook bij langdurig gebruik Thans ook io Holland verkrijgbaar! In Apollitlen «n OrogliUrïjtn Dtpol ALPHAAdomJo» Ivjleniliool 109 Overheidssubsidie voor schoolmelkvoorzienin» taak der gemeente DEN HAAG. Op de schrift*, lijke vragen van het Tweede Ka merlid Borst (CPN) over schot melkvoorziening op de Noorc- Oost Veluwe antwoorden de rr. nisters van Sociale Zaken en \~c Landbouw, Visserij en Voed«;. voorziening, dat het hun niet be kend is of in deze streek school melk wordt verstrekt. Zij zijn \r mening, dat overheidssubsto: voor schoolmelkvoorziening alle? gerechtvaardigd is voor die kir deren, voor wie op medische ind- catie het gebruik van schoolme. noodzakelijk wordt geacht, do! wier ouders de daaraan verbot den kosten niet kunnen drape: In deze gevallen is de subsidie, verlening echter een taak der ge meente. Advertentie (l M.) 13 MEI MOEDERDAG Maak moeder blij met een tube HAMEA-GELÈI. Tube 90 ct. in welvoorziene zaken. (Van onze Parijse correspondent) Maurice Chevalier, aldus werd onlangs gemeld, krijgt geen visum voor Amerika. Hij is een der slachtoffers van de nieuwe tmmi- Sociale raagbaak *i ÉpTy Het is niet verstandig, ook al is zulks juridisch mogciyk, erfenis-aange- legenhcden geheel zelf te regelen. Bij zaken als waar het hier meestal om gaat komen van alle kanten wettelijke voorzieningen om de deur kgken. De kennis van die voorzieningen berust bü de notaris. Als men ziek is gaat men ook niet zelf kwakzalveren, maar roept men de dokter te hulp. Derhalve schakele men bij erfeniszaken ook de notaris in als deskundige. Dit in antwoord op een vraag van J. A. K. In antwoord op andere vragen het volgende: Blijft, als overigens aan alle wet telijke voorschriften is voldaan, de huurder van het gevorderde huis in gebreke, de huurverhoging te beta len. dan moet niet de gemeente, doch de eigenaar zelf van zijn wet telijke rechten gebruik maken. T. A. Over de jaren voor 1951 werd terecht kinderbijslag gewei gerd, aangezien het gezinsverband verbroken was. Door de wijziging van de Kinder bijslagwet ingaande 1 Januari 1951. heeft de wettige vader recht op kinderbijslag, ongeacht het feit of hij nog met zijn wettige kinderen in gezinsverband leeft.. H E Wanneer het maandelijks I pensioen neer dan 100 bedraagt. 1 kan men geen aanspraak doen gel den op uitkering ingevolge de Nood wet Ouderdomsvoorziening. In het onderhavige geval mag het jaarin kom-en. wil men nog uitkering heb ben. niet. hoger zijn dan j 935. Het is niet buitengesloten dat in ver band met de 5G loonsverhoging, de 935 enigszins hoger zal komen te liggen, doch zeker nog niet op J 1200. S. v D. Al heeft de gemeente het huis gevorderd, dan wil dit nog geenszins zeggen, dat zij daarom aansprakelijk is voor de huur. Hier moet de eigenaar zelf optreden. „Tegenover Herodes niet zwijgen!" In Spanje gist het. Onder arbeiders en studenten. Maar ook onder de priesters. Vooral in het Baskenland. Dat daar mee de traditie voortzet van met Catalonië het meest anti-Franco gezind te zijn. Tot de nieuwe bis schop van San Sebas tian heeft een groot aantal Baskische pries ters een brief gericht, die via Frankrijk ook buiten Spanje bekend is geworden. Die brief is een felle aanklacht tegen de kerkelijke leiding. Het volk, aldus de waarschuwende pries ters, wordt steeds antl-clericaler, naarmate het zijn vertrouwen in de kerk verliest Het volk verlangt slechts één ding van zijn bisschop pen en zijn priesters: dat zij tegen over Herodes niet zwijgen, doch de ze het het is u niet veroorloofd" van Johannes de Doper in het ge laat slingeren. Herinnerd wordt aan de verban ning van tal van priesters, o.w. de kardinaal-bisschop van Vitoria. Het heeft geen zin om over de vervol ging van kardinaal Mindszenty en bisschop Stepmac te praten en tege lijkertijd over de gewelddadigheden van het eigen Spaanse regiem te zwijgen. ..In het besef onzer verantwoor delijkheid en zonder vrees voor overdrijving kunnen wij rustig be weren. dat de misdaden, die in de vier Baskische provincies door de nationalisten werden gepleegd veel talrijker zijn dan die welke inder tijd aan de republikeinen ten laste werden gelegd. Niet slechts pries ters en monniken, maar ook het volk zelf werd wreed gepijnigd Mannen van eer werden doodge- I schoten, op tal van lieden werden allerlei sancties toegepast, vaak zon der vorm van proces. En het Spaan se episcopaat, dat de misdaden van de ene partij indertijd zo fel ver oordeelde, sprak geen woord van af keuring over de misdaden van de andere." Dan wordt er op gewezen, dat de hulde die steeds weer door de ker kelijke hoogwaardigheidsbekleders aan de regering gebracht wordt, de heftigste reacties wekt onder het verarmde en verhongerde volk. „Men heeft ons zo vaak gezegd, met een beroep op Thomas van Aquino en tal van pauselijke uit spraken. dat tot het beoefenen van de deugd een bepaald bestaansmi nimum nodig is. Doch dat bestaans minimum schijnt zich te beperken tot een minimum aan calorieën, lucht en woonoppervlakte Maar is er ook niet een minimum gedachtenvrijheid en een minimum algemene vrijheid nodig, zonder hetwelk de mens zijn waardigheid verliest? In Spanje kun nen de staatsburgers niet vrij ver gaderen. niet vrij spreken of lezen, zelfs bijna niet vrij denken hoe veel herderlijke brieven en preken hebben zich déar nu eens mee bezig 'gehouden?" Aldus de brief der Baskische priesters. Men moet de bisschop tot wie zij gericht was prijzen dat hij geweigerd heeft de namen der schrij vers aan de politie bekend te maken. Geen Vaticaan Nu de West-Duitse Republiek weer haar eigen diplomatieke vertegen woordigers zal mogen benoemen, rijst ook de vraag wie de regering van Bonn hij het Vaticaan zal ver tegenwoordigen. Van Duitse protes tantse zijde wordt er op aangedron gen de traditie weer op te nemen, waarbij Duitsland bu de pauselijke stoel door een protestantse diplo maat werd vertegenwoordigd. Maar. was het oude Duitsland in meerder heid ..evangelisch", in West-Duits- land overheerst het rooms-katholie- ke bevolkingsdeel, zodat thans de rooms-katholieken met des te meer klem die diplomatieke post ook daarom voor zich opeisen. Om uit de verlegenheid te komen, is men op de gedachte gekomen de protes tanten te troosten met dc be noeming van een protestantse diplo matieke vertegenwoordiger bij de Wereldraad van Kerken te Geneve! Doch van die zijde is ie verstaan gegeven, dat dit onmogelijk is: de Wereldraad is nu eenmaal van struc tuur en natuur niet met het Vati caan te vergelijken; hij onderhoudt geen „diplomatieke" relaties met welke politieke macht ook. Onze landgenoot dr W. A. Visser 't Hooft heeft in zijn hoedanigheid van se cretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken Kr»een bezoek aan Berlijn gebracht en bij die gelegen heid gepreekt in de „Offenbarungs- kirche" in de Russische sector der stad Hij bracht een bezoek aan Ot to Nuschke. vice-prcmier van de Duitse Democratische, d.i Oost- Dui'se Republiek. Dr. Visser 't Hooft sprak tegen over Nuschke zijn bezorgdheid uit over de moeilijkheden, welke de in terkerkelijke hulpacties in de Oos telijke zone ontmoeten. Bij zijn vertrek werd hem ge vraagd iets in het gastenboek van Otto Nuschke te schrijven. Dr. Vis ser 't Hooft schreef: „Mijn dank voor uw ontvangst, Berlijn blijft de stad van het „ge sprek" en ik ben verheugd dat ik in de gelegenheid was vertegenwoor digers van de Duitse Democratische Republiek te ontmoe'en. De oecu menische beweging tracht op grond slag van het Evangelie de kerken van Oost en West bijeen te hou den. Wij vragen de christenen, die aan de Duitse Democratische Repu bliek mede leiding geven, ons daar bij te steunen." Geen arbeiders Evenals in Nederland is thans ook in Duitsland de Generale Synode der grootste protestantse kerk bij ons de Ned, Hervormde, ginds de Evangelische opnieuw samenge steld. Wat Nederland betreft constateer de ds. Ruitenberg in „Tijd en Taak" dat tot de leden-niet-predikanten der Synode noch arbeiders noch b.v. gratiewet, die alle (of ex- nazi's), communisten (of ex-com munisten) weert. Enkele Ameri kaanse bladen hebben, met ver draagzame humor, geprotesteerd. rP OEN ik mij dezer dagen weer in het Pinksterevangelie ver diepte, haakten zich twee ge dachten daaruit vast in mij en daarover wil ik U spreken op deze avond voor Pinksteren. Al lereerst is daar de mededeling in de aanhef, dat „allen tezamen bijeen waren" (De Statenbijbel spreekt zelfs van eendrachtelijk bijeen") Daar moet in dat groep je Christus-gelovigen dus toch wel een geest van eendracht en saamhorigheid geweest zijn. die hen samenbond. Het tweede is het woord, dat „zij werden allen vervuld met den Heiligen Geest". Zij werden gevuld als ledige vaten met een heiligende en ze genrijke vervulling. Het werd hun geschonken als genade. Maar dan moet er ook plaats geweest zijn in hun harten dit heer lijke te ontvangen. Er moet een openheid geweest zijn voor de hogere dingen des levens cn het besef van een gemis aan hei ligheid en geestelijkheid, die hen deed hunkeren naar de vervul ling van Christus' beloften. War vinden unj daarvan heden ten dage binnen en buiten de kerken? Meer verdeeldheid, die scheidt, dan eenheid, die bindt; meer vervuldheid van ei gen din gen, dan openheid voor de din gen Gods. En toch moest een mens. die maar even door het Evangelie van Christus is aange sproken en geraakt, het weten, dat zonder eendracht de wereld verloren is en dat zonder open heid voor en hunkering naar het heilige de ziel verkommert. Zo zij dan onze Pinksterbede: Kom over ons, o Geest des Hee- ren, doorbreek de belemmeringen in ons hart en vervul ons met die vurige liefde, die alleen vraagt naar God en Zijn dienst. H. N. B. C__ ook kunstenaars behoorden. In Duits land werd op een bijeenkomst van de „Evangelische Sozialschule" te Friedewald hetzelfde geconstateerd: onder de 120 synode-leden is geen enkele handarbeider! In dat verband sprak m-en van een „betreurenswaar dig. doch helaas kenmerkend" ver schijnsel. U zou nu denken, dat de Fra: se pers, van nature toch al zo g neigd tegen de Amerikaanse dc lardemocratie te sputteren, kracht zou protesteren? (Enige ti; geleden voerden de communiste de fellow tavellers en de neutr. listen (van de „Monde") een ca» pagne tegen Coca Cola, dai den zij, de Franse levensstijl cc dermijnde. Alle wijnboeren pïaudiseerden.) Geen sprake ditmaal: een bijna geamusee zwijgen wordt rondom het voorn in acht genomen. Niettemin, is Maurice nog een succesnummer van het variéï Hij heeft kans gezien i ..Théatre des Variétés", een gefe avond alleen te vullen en r alleen de avond, maar ook de zi. Hij voelde zich langzamerhand e echte steunpilaar van de Par society en werd zelfs een bef snob. In zijn mémories maakte een paar artistieke opmerking over moderne schilderijen. Vi daar. dat, sinds de verschijning i dit meerdelige werk. de pers M rice voortaan aanduidt als M. C valier, de l'Académie. Maar ja. het Parijse publiek zoals elk publiek de vergeving zindheid bezit, die zo nauw san hangt met geestelijk luiheid, w< plotseling herinnerd aas de con: ten die Maurice met de polit te maken te hebben. Een kun. naar. zegt hij met kracht, en hij i doelde daarbij zichzelf, heeft slee één plicht: het publiek te behaf Maor als dat publiek nu helen uit Feldgrau bestond? Dat bre: rfan enkele cossequenties mee. -valier, met de vlotheid, die a c nrmes behoort heeft gesna; „Ik blijf in Frankrijk: ik we geen contracten in Amerika, volg blindelings de Maarscha'j Alles moet worden gedaan Frankrijk en Duitsland nader elkaar te brengen." sprak Mauri ernstig en dit is van enig k lang in het jaar 1941. Voor: radio van Vichy. U weet dus meteen, welke maarschalk hij b doelt. Het vervelende is. dat Amerikanen het ook weten. VERGETI Chevalier is het echter vergete Hij is er bovendien in geslaagd b anderen te doen vergeten Bet 1944 deden zich al de eerste ve schijnselen van geheugenverlies hem voor en men mag aanneire dat de infectie, die tot deze gehe fenstoornis leidde, zo omstree talingrad heeft plaats gehad Maurice wordt niet voor één f gevangen. Hi.i had een ontmoete met Aragos, de leider van de Frg se commpnistische partij, voor culï rele zaken. Laat ons zeggen Theun de Vries van FrankW Niemand weet wat in die histcc sche ontmoeting is besproken. Maar dit is naar buiten geblete de communistische pers begon i spoedig artikelen te publicerc waarin Maurice Chevalier werd geschilderd als een verzetsstrijd een herbergier van onderduikers een held, voorzover de zorg vet zijn kunst het toeliet. Menige artistieke en polilid tegenstander van Aragon is in woelige bevrijdingsdagen spoor!» verdwenen, maar Chevalier rt dween niet. hy verscheen juist. versche als zanger, animateur conférencier, op de büeenkoms" van communistische mantelorear satics. Sterker: de bard van Vak' tine schonk zyn gages aan de ganisatles voor welke hij optn En zo kwam hij er toe. op morgen, de „Oproep van Stockholr te tekenen. O. zonder enige politieke bijk doeling; „omdat hij niet van J atoombom houdt.vertelde hij- zou met genoegen deze handteï ning terugnemen, al was het ntf omdat de wind de laatste tijd p andere kant opwaait, ook in j winderige gangen van de Hall. Zo zijn nu opeens al de dingen - Maurice met zoveel talent had geten, op de proppen gekomen in Frankrijk zit menigeen te rr« muilen omdat eindelijk een van- vele „vooraanstaanden". inteC tuelen en on-intellectuelen. zo vaardig zijn in het spelen het dubbele spel, dan toch tege' lamp is gelopen. IJ: kan U vere ren. dat het voorval zijn uitwerp hier niet heeft gemist. Want klap is raak. Paramount heeft contract met Maurice al g&K leerd. Geen dollars! Grotere kan men de bestrijders van L: Cola niet toebrengen BOEDAPEST. Het Honp ministerie van Voedselvooru^ heeft verordend, dat kleine rfG rants ten minste drie en f restaurants ten minste vijf sche gerechten op het menu ten hebben.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4