Henk van Breenen voor de tweede maal triomfator KDS en Fortissimo dele de punten (0-0) RONDE VAN MIDDENNEDERLAND Fanatiek gevecht (tegen felle wind in) ontbrandt na Hilversum Daar hebben ze venduizend mensen opgewacht! „Een sier wordt J geboren" AFDELING UTRECHT VSK wint met hoge cijfers van Hertha (Van een onzer verslaggevers) kopgroep weer bijeen. Het zijn R. van de Veeken. M. v. d. Brink, Hooyschuur. Tijs Rox. Suykerbuyk, Henk van Breenen, Soelaart. Pierre Chaise. P. van Roon. A. Donker. Evert Koeman, Hans Dekkers. Maa- nen, Kooyman. Van Dijk en Ziele- man, die bij Wijk bij Duurstede nog allen bijeen rijden. Met nog 45 km voor de boeg kan er nog alles ge beuren. Maar zeker is het. dat de winnaar uit deze renners te voor- j schijn zal komen Evert Koeman waagt een kans. In Cothen is hij stukken voor. De rest maakt zich nog niet ongerust Utrecht is nog ver. Donker en Dekkers krijgen een lekke band en stappen af. Voort vliegen de veertien overgeblevenen Even voor Bunnik is Koeman inge- haald. Het stadion nadert meer en 1 meer. De renners denken niet meer aan een ontvluchting en bereiden UTRECHT. Een enthousiast gejuich steeg op uit het geheel gevulde stadion, toen om half zes een groep van veertien renners zich onder de Marathonpoort vertoonde. Dit gejuich nam de vorm van een ware ovatie aan, toen het publiek in de kleine gebruinde zwartharige jonge man, die zich plots naar voren gooide .Henk van Breenen uit Amsterdam, de winnaar van het vorige jaar herkende. Zou hij weer zegevieren? Maar nauwelijks had men zich de mogelijkheid gerealiseerd, of Henk kromde voor de laatste maal deze middag zijn rug, rukte nog eens ferm z,ch op de eindsprint voor. Zo stui aan zijn stuur, putte de laatste energie uit zij n reserve-arsenaal en met drie lengten voor-ven Z'J .langs Maarschaikerweerd, sprong op de Hilversummer Van Dijk stoof een overgelukkige Van Breenen over de eind langs" de*ZStadmn^-eg 'hebben* Zge- j streep. Een ware ovatie viel de kleine „Tarzan" ten deel die het had gepresteerd voor de twee- schaard, in snelle vaart suizen de I veertien helden van de weg het ce- j ment van de Stadionbaan op. Henk van Breenen ziet zijn kans. nog een maal kromt znn rug. zijn machtige spieren spannen zich voor de laatste krachtsinspanning cn breed lachend finisht hij als eerste. Drie lengten achter hem is de jeug dige Van Dijk uit Hilversum; als derde komt Evert Koman uit Krom menie over de streep. Gedrieën rij den zij hun ererondje. ..Tarzan" van Bieenen schuilgaand onder een grote N.U D -krans. De eerste Utrechter was J. Heus, lid van de Volharding. Direct na afloop reikte wethouder Winkel aan Henk van Breenen de N U D.-prijs, een fonkelende race fiets, uit en sprak zijn waardering uit voor het kranige werk dat het bestuur van ..de Volharding" met de Ronde van Midden Nederland heeft tot stand gebracht. Dc officiële uitslag luidt- 1. H van Breenen, A'dam. 5 uur 17 min. 20 sec 2 J. van Dijk. Hilversum: 3. E Koeman. Krommenie, 4. P. Kooyman. Den Haag: 5 R. v. d Hove, België; 6 D. Hooy schuur. Zaandam: 7. J Zieleman. Am- maal achtereen de ronde van Midden-Nederl and op zijn naam te brengen. Voor de tweede maal won hij ook de Nieuw Utrechts Dagblad-prijs en niemand, ook niet zijn sterkste tegen standers van deze middag, zal hem de prachtige race-fiets, die hij mee nam naar Amsterdam, hebben misgund. Want ook nu weer had Henk van Breenen getoond een renner te zijn van formaate met wilskracht en grote vastberadenheid. Factoren die slechts kunnen leiden tot een zo fraai succes, als hij deze middag behaalde. Op de moeilijkste trajecten toonde Van Breenen zulk een doorzettingsvermogen, dat elk ingewijde in de rennerswereld wist, dat de Amsterdammer zo niet als de eerste, dan toch in de kopgroep van deze vierde Ronde van Midden-Nederland zou eindigen. Eindspurt in Stadion moet beslissen Henk van I*reenen is ook een der velen geweest, die deze, door de „Volharding" georganiseerde ronde, tot een ongekend groot succes heeft gemaakt. „Tarzan" en al die ande ren zorgden er voor dat deze ronde sportief slaagde. Overal waar de ren nerskaravaan in de provincie pas seerde, vond zij een giote belangstel ling en in het stadion brachten de renners door een fblle eindsprint, de duizendkoppige menigte in extase. Het was een machtige sprint na een buitengewoon vermoeiende course van ruim tweehonderd kilometers, die door de koene Henk van Bree nen gedecideerd werd gewonnen. Hij had over de tweehonderd kilometer tjes „slechts vijf uur. zeventien mi nuten en twintig seconden gedaan, precies 12 minuten en 1 seconde min der dan vorig jaar. Het zag er in het begin niet naar uit dat de strijd nog zo fel zou wor den. Want toen om tien minuten over twaalf de heer B de Vries, directeur van het Nieuw Utrechts Dagblad, het startschot loste, scheen 't dat de ren ners niet zo heel veel zin in de 200 kilometers, die hun te wachten ston den, hadden. Het tempo van de veel kleurige karavaan, die zich door een dichte haag van duizenden Utrech ters door de straten en langs de sin gels slingerde, was niet zo bijzonder hoog De kilometerteller van onze auto wees nog geen 40 aan. Op de Biltsestraatweg werd het tempo wel wat opgevoerd, doch met de felle Noordwester in de rug kwam men niet boven de vijftig In gesloten colonne stevende de ruim 250 ren ners. waaronder Fransen. Belgen. Zwitsers en twee Italianen, rustig op Zeist af. De Koning, Piet van Roon en Pe ters uit Haarlem zijn de eerste stoutmoedigen. die aan een ontvluch ting denken, doch reeds in Zeist 1 worden zij door het voltallige pelo ton tot de orde geroepen. Voltallig is feitelijk het peloton niet meer. want op de Croeselaan, nog geen 200 meter na de start, moest de Amster dammer Gerard Kooper reeds van zijn fiets stappen. Zijn spaken blij ken stuk te zijn en huilend zoekt Gerard de kleedgelegenheid weer op. Doch ook in Zeist moeten enke le renners de strijd reeds staken. Een valpartij, waarbij een vijf en twintig renners betrokken zijn. betekent voor enkelen het vroegtijdige einde van de ronde. Harder Vooraan wordt nu echter harder aan het peloton getrokken en met een vaartje van meer dan 60 km. daalt men de Pyramide af Op naar Veenendaal waar een obstakel in de vorm van de overweg wacht. Maar de renners hebben geluk, want nog 4 minuten voor de spoorbomen zich moeten sluiten om 1.09 zijn alle renners al gepasseerd. Even halen de Belgen een listigheidje uit. Jan Wou ters tracht weg te lopen, terwijl zijn ploegmaten het. tempo drukken. Maar onze jongens zien het gevaar direct en spoedig geven onze Zui derburen hun poging op. Eén van de Nederlanders profiteert echter hier van Het is Joop Kunst die er op zijn eentje tussen uitgaat. Zo zien geest driftige Veenendalers J. Kunst en de Bataafman Wim Snijders, die in tussen zijn wieltje heeft gepakt, een 200 meter voor het grote peloton hun stadje passeren. Maar ook deze moedigen hebben niet lang plezier van hun voorsprong. Tijs Rox en Hans Dekkers zijn de vluchtelingen nagesprongen en voor wij Ameron- gen hebben bereikt, is alles weer bijeen en zien wij voor het eerst Henk van Breenen in de kopgroep. Ze hebben de felle wind en zo af en toe een motregentje pal in het ge zicht. Zij zien het nutteloze van hun uitlooppoging dan ook in en de mooie kans om uit te lopen gaat verloren. Zonder inspanning haalt de grote groep de trouwelozen weer in. We snellen door Leersum, waai het uitgelopen dorp Joop Kunst, Wim Snijders, en de Koning 300 me ter voor de hoofdgroep ziet rijden. Zo stevent men op de eerste verzor gingsplaats. de Leusderhei. af Maar geen der koplopers gunt zich even tijd voor een lavenis Voort gaat het tegen de koude Noordwester en de Amersfoortse berg, waar boven op Wim Snijders en passant een premie, in de vorm van een overhemd, wegpikt. Kalm eet Kunst een banaantje. Dat kan hij gerust doen, \vant voorlopig dreigt geen gevaar. Wel hebben zich na de beklimming van de berg een viertal renners, nl Hazewinkel. Cor Witte- veen, de Zwitser Mejer cn Van Roon van het grote peloton kunnen losmaken, maar hun achterstand op de leiders is in Soesterbcrg nog ruim 500 meter Als we de Stomperd af dalen komt de naald van de snel heidsmeter dicht bij de 70. Op de betonweg naar Hilversum krijgen de achtervolgers nog eens de gelegen heid om de uitlopers wat in te halen. Joop Kunst kijkt om en ziet het ge vaar. Een extra krachtsinspanning is het resultaat, maar even daarna Piet Rox, Hans Dekkers en Van Dijk zich bij de leiders. Van Breenen trapt rustig verder, en als wij hem voorbij rijden en vragen hoe het gaat. knipoogt hij en zegt: *t komt wel voor elkaar. Thijs Roks heeft er schijnbaar iets van opgevangen, want plots springt de man uit Sprundel weg. De anderen laten hem rustig gaan. Hij neemt een 300 ja zelfs een 500 meter voorsprong. Nog vindt geen der koplopers het nodig hem na te gaan. Ja toch, want in Jutphaas zien wij Van Breenen met Jan Wouters en Hooyschuur, die de prachtige prestatie leverde sterdam- 8. J. Maenen. Valkenswaard; 9. IR ,r H VaaItah Ct Willnhrnr^' IA T om een grote achterstand, opgelopen door een valpartij, weer in te halen, naar voren gaan. Op de Langeweg hebben zij Roks te pakken, drukken onmiddellijk het tempo en zo komt de nu uit zestien man bestaande Hier neemt het grote peloton de bocht van de Woudenbergse straatweg naar de Leusderhei in felle achtervolging van een drie tal uitlopers Kunst, De Koning cn Snijders. R. v. d Veeken. St. Willebrord; 10. T. Roks, Sprundel; 11 P. van Roon, Haar lem; 12. Pierre Chaize. Frankrijk; 13. P. Roks. St. Willebrord; 14 A Suyker buyk. Breda; 15. Hans Dekkers. Eind hoven: 16. A. Veerman. Hilversum: 17. A. van Gcnnip. Dongen. 18. A. Donker, Amsterdam; 19. W. Snijders. Halfweg: 20. Jan Wouters. Belgie; 21. Gilbert Saulire. Frankrijk. 22. L. Hendriks. Oss; 23. M. van Rijn. Den Haag; 24. K. Smet. Belgie. 25. L. Bosch, Zwitserland; 26. J. Kunst, Amsterdam. „TARZAN" van Breenen en de tweede aankomende, de Hilver summer J. van Dijk (rechts). moet het drietal zich laten terugval len op de vier achtervolgers en nu gaan zeven koplopers met een mooie voorsprong van meer dan 500 meter op Hilversum af. Spoorbomen dicht Dit zou het begin kunnen zijn van de grote slag. Maar het noodlot heeft anders beschikt. De spoorbomen da len, roept een verschrikte Cor Witte- veen. En ja, tergend langzaam gaan de roodwitte hekken omlaag. De overwegwachter heeft ze tot het laatste moment open gehouden. Af stappen. Angstig kijken de renners om. maar al blijven de hekken slechts anderhalve minuut gesloten, het is juist genoeg om het gehele peloton weer bijeen te brengen Het oponthoud heeft op de renners verschillende uitwerking Bij sommi gen is het rhythme verstoord, terwijl anderen er weer nieuwe moed uit putten.. We zouden haast zeggen dat de vierde ronde van Midden Neder land pas recht bij de spoorbomen en de Soestdijksestraatweg in Hilver sum begon Want toen de renners zich opmaakten voor het haast moei lijkste deel van de course door het viakke en winderige land tussen Hilversum en Vinkeveen had zich een gehele nieuwe kopgroep van 11 renners gevormd. Henk van Bree nen voert de groep aan. Het zijn be halve „Tarzan" de Belg R. v d Ho ven, de Fransen Gilbert Saurlere en Pierre Chaize. en de Nederlanders Tijs Rox, R. v. d Veeken. L Hen driks. Evert Koeman. R v. Maanen en D. Hooyschuur. Pal tegen de wind. een vlakke weg met rechts en links het met witte schuimkoppen bedekte grauwe water van De Zuwe en de Loosdrechtse Plassen, duwen de benen van deze elf stoere knapen regelmatig de pedalen op en neer. Alleen de gedachte dat straks de weg naar het Zuiden afbuigt en de wind dan als bondgenoot optreedt, geeft hen kracht om voort te vech ten. Knipoogje Echt iets voor de vechtjas Van Breenen. Hij bijt zijn tanden nog vaster op één. hij drukt z'n kin nog dichter op de stuurpen en trekt zich niets aan van het bordje met de woorden „slechte weg". Hier wil hij zijn slag slaan. Alsof hij over een betonweg rijdt, vliegt hij voort, han dig de vele gaten en puntige keien ontwijkend. Hij heeft succes ook, want zijn voorsprong wordt ziender- oog groter. Maar als de andere tien vluchtelingen dit abominabele slech te stuk weg hebben doorworsteld, gaat het full speed op Henk af. Ze rijden razend snel en ook deze ontvluchting loopt op niets uit. Het heeft zelfs tot gevolg gehad dat Wim Snijders zich er bij heeft weten te voegen en twaalf renners met een 125 km. achter de rug, snellen door het landelijk Kamerik. Uitslag We naderen Woerden, de stad van Arie van Vliet. Juist voor we het stadje, waar de politie prachtig werk had geleverd ook voor de andere plaatsen niets dan lof voor de ver keersregeling voegen Zielender, Van een onzer verslaggevers) fjTRECHT Het stadion op Maandagmiddag. Een reusach tig et, dat op barsten staat. Witgrijs de ene helft: de betonnen ronding van de tjokvolle tribunes. Loodgrijs l ter hopen, vechten, toegeven en weer doorzetten. En nu ook opge zweept door de ontlading van een spanning, die dit stadion langzaam aan tot berstens heeft gevuld. „Van Breenen, Van Breenen!' met leiblauiee strepen het bovenste j klinkt ergens van de staantribune deel van de schaalde koepel van j een ijle stem. Van Breenen winnaar, onvriendelijke hemel. En daar- voor de tweede achtereenvolgende de „...t binnen de spanning van zeker ze venduizend mensen, die juichen en roepen naar amateurrenners, hand ballers, windhonden, boksers en tur ners, maar die eigenlijk wachten Al drie uur ongeduldig wachten op de koplopers in dc Ronde van Midden Nederland. Hoe het straks worden zal weten we al ongeveer, want een vonk van de te verwachten geest drift ontgloeide, toen de omroeper met luide stem Elinkwijks overwin ning op HVC verkondigde Brok stukken ooggetuige-verslag van de voetbalwedstrijd hadden voor dien uit de luidsprekers geklonken Tij dens het rennen van de honden, het boksen, het imponerend zwaaien aan de rekstok van de turners. En het had ze wel geïnteresseerd, die ze venduizend. Maar reden tot uitbun dige vrolijkheid gaf het niet. HVC stond voor .stond lang, véél te lang voor met 2—1, om in gejuich los te barsten wanneer de gejaagde repor- tersstem van het Zuilense voetbal- veld weer tot hen doordrong. Later, ja, later veranderde dat wel, toen er een doelpunt voor Elinkwijk kwam cn nóg een. héél op het nippertje! Een kreet, als een steekvlam. Ge dans, blijde gezichten en een hon derd keer herhaald: „Zie je wel!" Tegen vijf uur andermaal geroep en handgeklap, beginnend onder de overdekte tribune en daarna als een langzaam opbrandende lont dat hele ovaal van het stadion langs. Dat was toen renner Leeman, winnaar van de race achter de motoren, lan ge slanke, blonde jonge kerel, een kalm ererondje reed. En over en om dat alles heen, onstuimig door deze enorme schaal wervelend, de straffe, koude wind. Byna opper machtig. Maar net als men de span ning voelt wegebben, verschijnt daar op het podium verslaggever Barcn- se .stevige, brede man in een licht bruine Montgomery-jas. die de hele middag van een radiowagen uit het publiek hier op de hoogte heeft ge houden van het wel en wee in de Ronde. „Ze komen er aan", belooft hij. De toegangspoort, waarin de grij ze stalen deur nu is opgehaald, houdt veertienduizend ogen geboeid Aan gene zijde trekken auto's snel voorbij: een reportagewagen, moto ren, even niets. Maar reeds zetten de mensen bij de poort de handen aan de mond en schreeuwen uit alle macht Dahr hebben we opgewacht Een, twee, drie blauwe vlekken schieten de bocht om, de baan op. Regelmatig wiegende ruggen, hoog gebogen, los van de radels. Opge jaagd door de lokkende vervulling van meer dan tweehonderd kilome- kecr. Hij rijdt al met een triom- phantelijk opgeheven rechter arm steil tegen de baanwand, vlak langs de zwaaiende, dansende mensen, dan weer naar beneden, en opnieuw bij na recht omhoog. Maar later staat Van Breenen by het podium, gebo gen over het stuur van zijn fiets. Tien, twintig handen kloppen hem op de schoulers, waarover iemand een warme jas heeft gehangen. Even licht hij dankbaar de brede, zonver brande kop op. Tranen trekken ivit- te streepjes over zijn vuile gezicht. De winnaar huilt, met een starre glimlach om de mond. Een beetje beschaamd. Zoals een man huilt. ^^M.Mrmani.Mauiyc fliiaaiiiniini-wiiuiiiiiiiiiBasiiniimoiiLtjflj^^ door I Ludicig Bemelmans I 10 De maan was opgekomen, een grote schotel bijna rond cn oran jekleurig Ze reden de pier af, langs allerlei amusementsgelegen- h 'den, langs een draaimolen en een zee-museum, waarvoor een plaat van een inktvis hing. In het licht van een reclame, „Bezoekt de Inktvis' parkeerde hij de wa gen, leidde haar langs een vis markt naar het eind van de pier en opende de deur van een klein restaurant voor haar. Ze gingen het lage lokac.1 binnen, waar het rook naar gebakken vis en patattes frites. Het zaaltje was versierd met ankers, scheeps modellen. opgezette vissen en vis netten. Het menu, dat vol vetvlek ken zat. kondigde als de specialiteit van die dag abalone steak met ge bakken aardappels aan voor één dol lar vijfentwintig. Het was er stamp vol en ze moesten aan de bar gaan zitten; de krukken waren volgens Californische gewoonte met kettin gen aan de bar vastgemaakt zodat ze niet konden omvallen. Maurice bestelde twee dubbele Martini's. Ze werden even later gebracht, ze hadden de kleur van de maan daarbuiten en ze roken naar goed- NOG JUIST OP TIJD passeerde dc renners de overweg bij Vee nendaal. De veelkleurige ren nerskaravaan even voor de ge vreesde spoorbomen, die kort nadat de coureurs gepasseerd waren gesloten werden. Ascari verovert Grote Prijs van Monza MONZA. Van de grote prijs van Monza, een autorace over twee man ches van elk 157.5 km. luiden de re sultaten in het algemeen klassement: 1. Ascari (It.) met Ferrari totaal over 315 km. 1 uur 55 min. 19.6 sec. (gemiddeld 163.882 km 'h); 2. Villo- resi (It.) met Ferrari 1.55.23.2; 3. Sterling Moss (GB.) met HWM 1.57.02.2; 4. Trintignant (Fr.) met Simca 1.57.31.2. Zo zagen dc duizenden Henk v. Breenen de Stadionbaan op ko men stuiven, vastbesloten om voor de tweede maal de ronde van Midden-Nederland te win nen. In de eerste klasse A is slechts de plaatselijke ontmoeting tussen De Toekomst en Minerva ge speeld. Resultaat een 11 gelijk spel. In de eerste klasse B trok de wedstrijd in Cothen tussen Fortis simo en KDS veel belangstelling. Deze strijd kon immers voor KDS de beslissing voor de promotie brengen. Het werd een 00 gelijk spel waardoor Fortissimo de nog te spelen wedstrijd tegen PVC moet winnen om tot een beslis singswedstrijd tegen KDS te ko men. In Leersum heeft HDS uitste kend partij gegeven aan Ares dat nog een kansje op de eerste plaats had. Bij de rust was het 10 voor HDS maar na de hervatting werd het spoedig gelijk en een kwartier voor het einde maakte Ares het winnende doelpunt. Tengevolge van de uitslag tussen Fortissimo en KDS is Ares echter kansloos geworden op de eerste plaats. En Avant heeft op Welgelegen met 32 van Vreeswijk gewon nen en hiermede twee kostbare punten binnengehaald. Oranje Wit boekte een kostbare 32 overwin ning tegen RUC. In dc tweede klasse A heeft de kampioen VSK maar liefst een 100 overwinning behaald tegen Kertha. PVCV te Vleuten boekte een fraaie 50 overwimiing tegen Wieler-recordpogingen mislukken BIRMINGHAM. Te Birming- ham werden internationale wieler wedstrijden gehouden, tijdens welke Reg Harris tevergeefs een aanval deed op het wereldrecord V\ mijl met vliegende start. Met een tijd van 24.8 sec. bleef hij ruim boven het wereldrecord. Ook de pogingen van Pauwels (Belgieen Jan Derksen Nederland om dit record te er- beteren bleven zonder resultaat. Hun tijden waren resp. 26.4 en 25.6 sec. Hijzelendoorn (Nederland) won met banddikte een internationale amateur sprintwedstrijd voor de Britse kampioen Bannister. De tijd voor de laatste 200 meter bedroeg 12.9 sec., derd in deze wedstrijd werd de Australiër Reynolds en Hansen (Denemarken) vierde. Succes voor Wagtmans wegwedstrijd LEOPOLDBURG. poldburg werd gewonnen door Wout Wagtmans. SSVU speelt niet meer mee 0111 beker SSVU verloor van OSO uit Hil versum voor KNVB-beker. Voor de KNVB-competitie wa ren voor de ploegen uit ons rayon geen wedstrijden vastgesteld. Al leen speelde SSVU voor de KNVB beker op eigen terrein tegen OSO uit Hilversum. De spoorwegploeg kwam met een zeer gehavend elf tal in het veld en kreeg tegen dc Hilversummers weinig kans. Na tien minuten spelen nam OSO de leiding, het werd later 02 en daarna verkleinde Kleintye de achterstand tot 12. Vlak voor de rust bracht OSO de stand nog op 13. In de tweede helft was OSO weer sterker geweest, het werd 14, 15, 2en5 tenslotte nog 35. warmee ook 't einde kwam. SSVU was uitgcbekerd en OSO bereikte de volgende ronde. In verband met de deelneming van het vertegenwoordigend elftal van de afdeling Utrecht aan het voortournooi om de ZMC-beker te Apeldoorn zijn er vrijwel geen wedstrijden gespeeld voor de ge wone afdelingen. kope parfum. Maurice nam een slok en stak een sigaret aan. Later bracht de enige serveerster hen naar een tafel met een schemerlampje met roodpapieren kapje. De serveerster, een vrouw van middelbare leeftijd, veegde de kle- \erige tafel af met een vochtig vod. zette de glazen voor hen neer en zei; „Wat wilt u bestellen?" „Twee abalone steaks met patattes frites", zei Maurice. Hij hief zijn glas op en klonk met Belinda. Hij nam een slokje en zei: „Excuseer me een ogenblik ik ga even mijn handen wassen." Hij bleef even weg en toen hij terug kwam zei hij: „Ziezo", ging zitten en grin nikte „Bent u van plan dat aan te hou den?" zei ze, op zijn regenjas en trui wijzend. Ah", zei hij „dat is waar ook". Hij hing zijn jas en zijn trui op en kwam met verwarde haren weer aan tafel. Hij ging zitten en zei: „Ah", en sprong weer op. „Sigaretten", zei hij. op weg naar de automaat. Hij kwam halverwege terug. „Wat rook jij?" .Ah. heb je.." Hij begon zijn zak ken te doorzoeken, maar hij vond een kwart dollar en liep voorover gebogen naar de bar om die te wis selen en vandaar naar de automaat. Hij bracht tenslotte een pakje mee, dat hij met ongeduld openscheurde. „Alors", zei hij. „Weet je Holly wood is iets fantastisch Belinda. Hier hen je nou. vlak onder hun neus, en ze weten niet eens. dat je hier bent. Twee jaar.en ze hebben je niet gezien, 't Is net als met de kleuren van de bloemen in hun tui nen; ze zijn blind. Je moet hier weg gaan, je moet naar een plaats als Salt Lake City gaan en serveerster worden en achter de toonbank in een lunchroom staan of nog er ger, je moet bij een zomertoneelge- zelschap in Pennsylvania gaan en dan is er kans, dat je ontdekt wordt. Maar hier word je grootmoeder en sterf je tenzij je Maurice Cassard hebt ontmoet." Belinda zei bij haarzelf: „Ik moet die man de zaak duidelijk maken en gauw ook." Maar hij zei: „Laat me uitspre ken. Alors". ging hij verder en nam haar beide handen in de zijne, „ik ben erg blij, dat ik je heb gevon den W11 begrijpen elkaar volkomen. We zullen geweldig goeie vrienden worden. Ik wil alles over je weten" Hij dronk het restje van zijn Mar tini uit en bestelde er nog twee. Hij moest haar handen wel loslaten, toen de serveerster kwam en twee grote ovale borden voor hen neer zette, waarop de abalone steaks la gen. Ze zagen er uit als gepaneerde kalfseoteletten en er om heen lagen do donkerbruin gebakken patattes frites een blad sla. waarop een schijfje citroen en een klein papie ren bekertje met remouladesaus. De pas aangestoken sigaret was alweer overleden en lag kapotge- drukt in de asbak. Maurice prikte zenuwachtig in het bord voor hem. Hij trok de abalone steak uit de sla en viel er op aan als iemand die sterft van de honger. Hij at alsof hij probeerde een klein kind te amu seren met wilde grimassen, en het eten viel of hing uit zijn mond Hij was zich dat alles volkomen onbe wust. De denkmachine in Maurice overheerste alle andere functies. Ze dronken koffie en Maurice stak opnieuw een sigaret aan. Hij blies de rook naar boven. „Ik zeg het heus niet om je te vleien dat jij dat zeldzame soort vrouw bent waar alle mannen op hopen. Je vous ado- ré. Je bent het juweel van de hele schepping, een mooie vrouw en zeer intelligent." „Luister eens", zei ze, „ik wil je eerst iets zeggen.." (Wordt vervolgd). SCH uit Harmeien, dat naar derde klasse gaat. Houten br« het tot een verdiende 12 o\ winning tegen Utr. Boys. In afdeling C heeft DSO (U) eigen terrein een slecht spel speeld tegen De Meervogels Naarden. De 02 nederlaag onvermijdelijk. In dc derde klasse A boekte leidende ADH de 13e achten volgende overwinning van seizoen, ditmaal met 26 te de Bensch. Bovs. Aurora toonde zich sterker de hekkensluiter Schalkwijk: werd met 40 gewonnen Schalkwijk deelt met Bei). Boys de laatste plaats. Radioprogramma WOENSDAG 16 MEI HILVERSUM I 402 M.; NCRV: Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7 45 woord voor dc dag. 8.00 Nieuws weerberichten: 8.15 Gramofoonmur 9.00 Voor de zieken; 9 30 Waterstar 9.35 Gramofoonmuzick- 10 15 Idem. Morgendienst. 11.00 Gramofoonmu; 11.15 „Het waren maar gewone me; zoals U cn ik", hoorspel, 12.00 Zwc volksliederen; 12 30 Land. en tuinbc mededelingen. 12 33 Lichte muziek. Nieuws: 13 15 Militaire reportage Banjo-orkest; 13 50 Gramofoonmu; 14 00 Bondsdag van de Bond van 5 jesverenigingen op Gref. Grondi 14 45 Gramofoonmuziek; 15.00 Voc; meisjes 15.15 Strijkkwartet; 15 45 V; melodieën; 16.15 Voor de jeugd. Clavecimbcl en viool: 17 45 Regen, uitzending: Dr. G Stuiveling „Sc1 vers over Indonesië"; 18.00 Koorcori 18.30 Gramofoonmuziek; 18 40 koor; 19.00 Nieuws en weerbcricr. 19.15 Voor de Jeugd: 19.30 Een woord voor een goede zaak; 19.35 mofoonmuziek; 19.40 Radiokrant. Nieuws: 20.05 Commentaar Familicc petitie, 20.15 Omroeporkest en sc 21.15 „De arbeid ln dc techniek", c:- rie; 21.35 Ncd. Hervormde Zangav 22.05 Harpenenscmble: 22 30 Piano 22.45 Avondoverdenking: 23 00 Niei 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 298 M.: VARA Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek Gramoonmuziek; 8 00 Nieuws en berichten; 8 18 ..Onder ons gezel 8.23 Orgelspel. 8 50 Voor de huisv 9 00 Gramofoonmuzick VPRO' Schoolradio. VARA: 10.20 Kookpr.u 10.35 Voor de vrouw; 11.00 Gramod muziek; 12.00 Dansmuziek. (12.30—: Land. en tuinbouwmededelingen; 12.38 Voor het platteland): 12.55 lender: 13.00 Nieuws: 1315 Accord- orkest cn solist; 13.45 Gramofoonmu: 14 00 Gesproken portret: 14 15 „Vier zoenen jeugdconcerten". causerie illustraties. 15.00 Kinderkoor; 15 20 vendc Bezems", hoorspel voor dc je 15.50 Pianorecital; 16 00 Voor de jei 16 30 Voor de zieken; 17.00 Voo: jeugd: 17.30 Orgel en zang; 18 00 N 18.15 V.A R A -Varia; 18.20 „De Raad Europa te Straatsburg bijeen", cau^ 18.30 Actualiteiten: 1835 Promenade kest; 19.00 „De houding van de Chr. in de politiek", causerie: 19.15 Pu nade orkest VPRO: 19 00 Voor de je VARA; 20 00 Nieuws; 20 05 Politiek mentaar; 20.15 Militair orkest; 20.50_ pen van mijn tante", hoorspel; 21 25 strumentaal kwartet; 21.40 Percz-hcri king; 22 10 Concertgebouworkest „Alles stroomt", causerie; 23 00 Nic 23 15 Orgelspel; 23 35—24.00 Gramol muziek. Engeland BBC Licht Programs 1500 cn 247 M. 11.15 Dansmuziek; 11 45 Voord' 12.00 Lichte muziek; 12 45 Gramo! muziek. 13.45 Voor de kleuters; Voor de vrouw; 15 00 Amusements ziek. 15.30 Voor dc soldaten; 15.45 tair orkest. 16 15 ..Mrs. Dale's Dagb? 16.30 BBC Midland Light Orche 17 30 Theater-orkest 18 15 Dansmu; 18.45 Hooispel; 19 00 Nieuws me' ziek; 21.30 Gevarieerd programma Nieuws. 22 15 Actualiteiten: 22.20 L muziek; 23 00 Voordracht; 23 15 Au mentsmuziek; 23.5624 00 Nieuws, Brussel 324 M. 11.45 Gramofoonmuziek; 1230 V berichten; 12.32 Gramofoonmuziek Nieuws; 13.15 Gramofoonmuzick- Schoolradio; 15 45 Gramofoonmir 17.00 Nieuws; 17.10 Gramofoonmu: 17 30 Causerie; 17 40 Gramofoonmv: 17.50 Boekbespreking: 18.00 Gramol muziek; 18 30 Voor de soldaten; Nieuws; 19.30 Luitrecital; 19.50 dracht; 20.00 Omroeporkest; 21.00 Af liteiten- 21.15 Italiaanse muziek. Nieuws; 22.15 Pianoiecital; 22.45 Gr; foonmuziek. 23.00 Nieuws; 23.05- Vcrzoekprogramma. BEURS VAN NEW 11/5 14/5 Atch. 159 Baltim. 20: Can.Pac. 25' Illin C. 65' N.Y.Cen. 19' Penns. R. 21' Sout.Pac. 68! UnPac. All.Ch. Am. Can- Am.Car. A.Smelt. A.T enT. 155», 155'i Am. Tob. 64), 64 Anac C. 43)i 43 Bethl.S. 54 BoeiingA. 46' 21 *4 69!i 6S»; 111H 107' - 34'i 34)i 53) Chrysler City B. Consol.E Douglas Dup. N. Eastm K Gen.El. Gen.Mot. 77 74)5 45 44)i 31 y, 31 55». 55)5 51)5 51)5 11/5 Goodyear 76)5 HudsonM 17', Int. Harv 33'. in. Nickel 34* Int.T.enT 15), Kenn.C. 76), MontgW. 72', Pack. M. 5'i Radio C 19', Rep St. 43 Reyn. T. 33)5 Sears R. 56', Shell Un. 56', Socony 30', Stand Br. 23' i St.Oil.J. 118', Studeb. 30», Texas C. 99», U.AIrcr. 31l, Un. Corp. 4'i 69- Un.Fruit USRubb. 66)'. US Steel 44 Westing 38" 44), Woolw.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6