W eekendschilders in de Académie TADSVENSTER NERVA-NOYA Burgemeester Molendijk trekt de prijzen J. Kr ij kamp dertig jaar bij arbeidsbureau Industrialisatie punt 1 van economisch program Weerloos of weerbaar? J. H. Otterweg jubileert DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB HET mag dan_ grimmig LOTERIJ VOOR HAAK-IN Vrijdagavond wordt een bedrag van meer dan f5.000 overgedragen In aanwezigheid van het Amersfoortse Haak-in-comité heeft burgemees ter H. Molendijk vanmorgen in het Raadhuis de trekking verricht voor de loterij ten bate van Haak-in. De eerste prijs, het grote poppenhuis dat door Betty Woordes, werd gemaakt, viel op nummer 7749, de tweede, derde en vierde prijs, bestaande uit poppen, vielen respectievelijk op de nummers 3749, 2001 en 3347. Vrijdagavond zal de heer TV. G. Woordes de prachtige som van 5409,53 aan de N.C.R.V. in Hilversum overdragen. Dit is de op brengst van de loterij plus de bedragen, die door firma's en particulieren zijn gestort. De heren W. G. Woordes, C. Drex- hage, J. H. Westman, A. J. Jansen en J .Pot, de leden van het Haak- in-comité, hebben eer van hun werk gehad, dat erkende ook burgemees ter Molendijk, toen hij na de trek king uiting gaf aan zijn vreugde over het resultaat Maar nog belang rijker dan het geldbedrag, dat bij elkaar gebracht is, vond de burge meester de algemeenheid van de ac tie. Oorspronkelijk door één be paalde vereniging begonnen is de actie overgenomen door alle groe pen van het Nederlandse volk. Vrijdagavond zal de opbrengst van de Amersfoortse actie door de heer Woordes m Hilversum aan de NCRV worden overhandigd. Dit zal op zeer originele wijze gebeuren. Zoals men weet wordt Vrijdag de laatste Haak-in-avond gehouden, die ook via de radio zal worden uitge zonden. Stortingen kunnen nog tot Vrij dagmiddag 12 uur worden gedaan op de rekening van de Midden- Etandsbank. Tenslotte laten wij de laatste verantwoording volgen: Van de heer P. van Gent kwam Woensdag 16 Mei 195] Zaterdag expositie veldlazaret In het afgelopen jaar werd door de afdeling Amersfoort van het Ne derlands Rode Kruis een compleet veldlazaret ingericht, dat gebruikt kan worden bij eventuele rampen. Dit lazaret zal Zaterdagmiddag van 4 uur af, voor het publiek te be zichtigen zijn op het terrein naast het politiebureau. Het geheel bestaat uit een com mandotent en drie grote tenten, waarin gewonden tijdelijk kunnen worden opgensmen, en waarin eei- ste hulp kan worden verleend. Het lazaret is niet bedoeld om gewon den voor langere tijd onder te bren gen. Ze komen hierin alleen korte tijd, voor ze naar een ziekenhuis, worden overgebracht. Tegelijkertijd vinden ongeveer 40 man in het la zaret een plaats. Bij doorvoer is de capaciteit echter veel groter; men kan dan minstens 200 personen hel pen. Met een bijbehorende vrachtauto kan het veldhospitaal binnen de kortst mogelijke tijd naar de plaats van een ramp worden gebracht, waar het in anderhalf uur ingericht kan zijn. De tenent, die volledig gemeubi leerd zijn, worden door een eigen lichtaggregaat verlicht. De keuken tent beschikt over een complete in ventaris, en bij de uitrusting beho ren verder grote hoeveelheden ver band, geneesmiddelen en noodrant soenen. Het veldlazaret is eigendom van de afdeling Amersfoort van het Ne derlandse Rode Kruis. Burgerlijke stand GEBOREN: Clara, d. van W F. Peijpe en A. Callenbach; Theo. d. van A. A v. Dijk en G. Mets: Michaël Maria, z. van J. J. H. M. Hehenkamp en G. A. J. Schuls; Hendrikus Petrus, z. van J. v Keken en J. TV. v. d. Hoek; Elizabeth Maria Carolina, d. van R. B. Huiskamp en E. M. C. Schinkel: Gerardina KlazLna Paulina Maria. d. v3n M. J ter Hoeven en C. Eijkelboom; Hendrik, z. van K. Uncken en J. C. Doornekamp: Arend, z van H. v. d. Vis en G. Brulnekool; Herman, z. van TV G. Schultc cn L. C. J. Glele: Bernardus Nieolaas Cornells, z, van H. C v. Noordenburg en C. E. v. Doorn; Jan. z. van T. Geurts cn M. Bouw; Jacob, z. van A. v. d. Groep en K. Muljs: Teuntje. d. van A. v. d. Groep en K. Muljs. GETROUWD- J. F. James en A. Lang- gufn Steuerwald. OVERLEDEN. J. M. Keizer. 8 maan den; C. M. van de Brug. 48 jr. geh. met TV. J. v d. Heijden; Pieter Geense. 81 jaar, geh. met A. K. Wlskcrkc. Gevonden voorwerpen Medaille voor 25-jarlge trouwe dienst: zak met inh gummilaarsje, bril, heren hoed. kinderschoentje, portemonnalc m lnh dolkmes, sleutel, herenhoed, porte- monnaic met inhoud, bril. paar glacé dameshandschocnen, bril. Jongensjas met ritssluiting, passér, twee tekeningen, muntbiljet: glacé herenhandschocn; broek, paar gummie kinderlaarsjes, muntbiljet, autoped, muntbiljet, autoped damesrijwiel, ceintuur, wollen sokken, sleutel, map met foto's, ringetje, bril, armband, vulpen, hulssleutel, glacé he- rcnhandschocnen, sleutel. parapluie, sjaal, hoofddoek, armband, ballpoint pen. kinderwant. sjaal, portemonnaie met inhoud, zakdoek. 15,— binnen; een arbeider van de Hapan, de heer H. Schreuder, heeft met 5 collega's overgewerkt ten bate van Haak-in. Het bedrag, dat zij hiermee verdienden, werd door de directie nog eens verdubbeld, zodat de mooie som van 100,aan het comité kon worden afgedragen. Een deel van de opbrengst van de feest avond met Olga Lowina die werd georganiseerd door de mondorgel vereniging „Soesterkwartier" was eveneens voor het goede doel be stemd: 87.50, Twee Christelijke kleuterscholen, die aan de Zuidsin gel en die in de Tulpstraat, bleven niet achter, de kleuters kwamen voor de dag met de mooie bedragen van 278,92 en 87.72. Ook de Ne derlandse Kleurstoffen Industrie haakte in. Ze stortte 100.—. Spanning in „Rembrandt" Het is een griezelige historie, die de bezoekers aan het Rembrandt Theater tot en met Donderdag op het witte doek te zien krijgen. De naam „Het getatoueerde lijk" zegt al genoeg.' Het verhaal heeft niets om het lijf maar de filmproducers zijn er toch in geslaagd een flinke dosis spanning te brengen. De bruut delft tenslotte het onderspit tegen de speurder John Miles. Deze speur der heeft als lieftallige hulp Patri cia ""White. Zondagavond stond een auto aan de Willem de Zwijgerlaan. Gauwdieven maakten van de gele genheid gebruik een actetas met in houd, regenjas, handschoenen en rookgerei uit de auto te halen. Onder het motto „Als Christen weerloos of weerbaar?" organiseert de Doopsgezinde Gemeente te Amersfoort op Vrijdag 18 Mei a.s. om 8 uur in haar kerkgebouw, van Blankenheymstraat 40. een Open bare Gemeenteavond. Als sprekers zullen optreden de voorzitter van de Doopsgezinde Vredesgroep, Ds. F. van der Wissel uit Leeuwarden, en de oud-legerpredikant Ds. O. T. Hylkema uit den Haag. Elk van hen hoopt de eigen overtuiging omtrent deze vraag uit te spreken en toe te lichten. De Kerkeraad is van mening dat het zeer wenselijk is dat deze pro blematiek door ieder, die ernst wil maken met zijn geloof, goed onder ogen wordt gezien. Uit de opzet van de avond blijkt aan de andere kant voldoende dat het niet de bedoeling is, een bepaalde overtuiging aan te bevelen hetgeen immers met een overtuiging ook niet mogelvjk is. Er zal na afloop gelegenheid zijn tot het schriftelijk stellen van vra gen. Morgen is de heer J. H. Otter- weg, Vermeerstraat 55 een kwart eeuw in dienst van de gemeente. Na geruime tijd bij de Dienst Ge meentewerken te hebben gewerkt is hij thans werkzaam bij de Stichting Centrale Woningzorg als chef-vakman. De jubilaris heeft zich in het plaatselijke organisatie leven grote bekendheid verwor ven. Hij was bestuurslid van de Bouwvakarbeidersbond en werd later penningmeester van de Ne derlandse Bond van Personeel in Overheidsdienst. 20 jaar lang heeft hij voor deze bond de dubbeltjes beheerd. Verder was hij nog pen ningmeester van de Inkoopcentrale van Brandstoffen van de NBPO en mede-oprichter van de Inkoop centrale, waaruit later de Coöpe ratie is gegroeid. Van deze Coöpe ratie was hij nog enkele jaren be stuurslid. De heer Otterweg is ook nog vertegenwoordiger in de Raad van Verzekerden van de Ziekenfonds maatschappij „Amersfoort en Om streken". Noteert u even GRAND THEATRE t/m 16 Mei: ..Het meisje uit Artls". Elke leeftijd. Pinksterdagen: 2. 4 15. 6 45 en 9 u. Ov. dagen: 2 30. 6 45 cn 9 u. Donderdagcyclus. 17 Mei 2.30. 6.45. 9 uur „Het geheim van Mayerllng" 18 jaar. CITY THEATER. Vacantle-matlnee's: Pinksterdagen- 2 en 4.15 u. Vrijdag. Dinsdag en Woensdag: 2.30 uur: „Bambi". Elke leeftijd. Pinksterdagen: 6.45 cn 9 u. Zat.- rrüddag 2.30 u. Overige dagen: 6 45 en 9 uur cn Dond midd. 2 30 uur „Code No. 3". Toegang 18 Jaar. REMBRANDT THEATER. Van Vrljrtae t/m Maandag: „Gunga Dln". 14 Ir. Van Dinsdag t/m Donderdag: ..Het getatoueerde lijk". 14 jaar. Pink sterdagen: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur Vrijdag en Zaterdag: 2.30. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur CITY THEATER. SOESTDIJK. Van Vrijdag t/m Maandag: „Hallo New York". Elke leeftijd. Van Dinsdag t/m Donderdag ..Een heer ln 't verkeer". Elke leeftijd. Pinksterdagen: 2. 4.15. 6.45 en 9 u. Zaterdag- 2.30, 6.45 en 9 u. Vrija. 8 uur Ov. dagen: 2 30 en 8 uur- 12 t.m. 20 Mei: Tentoonstelling van de Wcekendschllders. Ac. voor Beeld. Kunst. Utrechtsestraat 53. Werkdagen 10—5 uur. Zondag 2—5 uur. OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2 304.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier (Zonnebloemstraat 871 Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur B.K. OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 1112.30 en 2 30—5 45; en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 4—5 uur. Expositie, die vele bezoekers trekt Gedeeltelijk dezelfde, gedeeltelijk andere exposanten dan verleden jaar bepalen het aspect van de ten toonstelling der weekend-schilders welke tijdens de Pinksterdagen en daarna gehouden wordt in het aar dige zaaltje van de Amersfoortse Academie. Er op achteruit gegaan is deze groep zeker niet en het zou mij zelfs moeilik vallen positief te zeggen, zoals ik vroeger wel deed: d i t vind ik nu de beste inzender, of dat lijkt mij het meest éclatan te, werk. Een bepaalde voorkeur heb ik in dit opzicht voor T. Root- hart's Jeugd, in elk geval de merk waardigste poging, maar ik mag niet onbillijk zijn tegenover Carna val van R. Keizer, waarlijk voor een amateur ook geen gekke aan pak. Hun andere doeken zijn m>n- der, hoewel ik voor Roothart's Stal ook een zwak heb. Maar zijn Vecht- gezicht zou ik terwille van hemzelf en van de expositie niet hebben aanvaard. De jonge meisjes die er gisteren rondliepen, wisten het wel. Zij ble ven voor het Havengezicht van Rein Nijhof staan „och kijk dat 's!" en zij bedoelden daarmee: „precies een plaatje". De naïeve mens wil geen puzzles, geen hiëro- glyphen, geen dromen, tenzij die van het sprookje, hij wil allereerst exacte gelijkenis; hij wil ook in kunst precies weten, waar hij aan toe is. Toch zou ik niet graag be weren, dat Nijhof's „nieuwzakelijk" havengezicht krek een plaatje is ik zelf heb ook stevig respect voor zijn kranig-getekende fabriekspijp! maar hier beleeft ook de meest kinderlijke ontvankelijkheid genoe gen. Dat deze schilder ook anders kan en heel gevoelig sfeer kan ge ven bewijzen zijn donkertonige land schapjes. Landschappen zijn wel het hoofd motief voor deze week-endschilders, zoals trouwens van de weekena- schilders in het algemeen. Of men nu de precisie en de helderheid zoekt van J. de Boer, (wiens huisies mij niet bekoren vanwege hun al te grote bekoorlijkheid; gelukkig heeft hij echter ook andere pijlen op z'n boog!), ofwel meer vatbaar is voor de typisch impressionmstische stemming die mevr. v. 't Eind op roept, de stippeltechniek prefereert van J. Arler, dan wel de romantiek van C. M. Schoenmaker, of zijn voorkeur geeft aan de naar het ex pressionisme neigende indringend heid van L. ter Horst (winter), het is en blijft nu eenmaal het land schap, dat deze schilders stof voor hun onderwerp en de bezoekers er zijn er vele! stof voor genoe gens verschaft. Het portret komt er intussen ook zo slecht niet af. Ik denk aan het werk van A. Luigjes (Elly), en aan dc spoorman van Frits W. Rieke. Het stilleven vond heul bij Johan v. Bijsterveld, die ook zijn fantasie spendeerde aan een verbeelding van de Midzomernachtdroom herin nering aan de repetities van vorige zomer, die helaas gebrek aan goed vertrouwen en optimisme niet op een voorstelling mochten uitlopen. C. A. S. 1586. Kid Blauwneus heeft deze expeditie zorgvuldig voorbereid. Hij heeft zich op Hawaii een prachtig duikercos- tuum aangeschaft, voor zien van een zuurstofap paraat. zodat hij onaf hankelijk van de „Zee bruid" kan werken. Voorzichrig loopt hij op de bodem van de zee rond. Het water is hier zeer ondiep en hij kan goed zien. Op een kabel lengte afstand van zijn schip vindt hij de oester- banken, maar net als hij zich wil omkeren om naar de „Zeebruid" te rug te gaan, ziet hij een schaduw voorbij flitsen. Hij kijkt op en van schrik ontglipt hem bijna zijn mes. Want daar zwemt Kees! Maar Kees is immers dood? 1 Is het zijn geest, die waakt over zijn eigendom- J men? Verlamd van schrik blijft Kid Blauwneus staan; hij kan geen voet meer verzetten. (Advertentie LM.) Eredoctoraat voor H. P. Bremmer GRONINGEN. De senaat der rijksuniversiteit te Groningen heeft besloten aan de kunstcriticus H. P. Bremmer te Den Haag, die morgen zijn 80ste verjaardag viert, het ere doctoraat in de letteren cn wijsbe geerte te verlenen. De heer Bremmer, aldus de Se naat, begon omstreeks 1895. in een tijd, toen bij de kunstbeschouwing het nauwkeurig bestuderen van het kunstwerk zelf nog geenszins iets vanzelfsprekends was, te Groningen zijn voordrachten over beeldende kunst, die hij later in Den Haag en elders voortzette en waarmede hij een opvoedend werk van de grootste waarde heeft verricht. Door zijn lezingen en publicaties, o a. een „In leiding tot het zien van de beelden de kunst" heeft hij tal van kunste naars zowel van de jongere tijd (Vincent van Gogh) als van de ou dere periode onder de aandacht van een brede kring van belangstellen den gebracht en zeer velen opge voerd tot het persoonlijk zien en waarderen van beeldende kunst. In dit verband moet ook worden genoemd het maandblad „Beelden de Kunst", dat hij in 1913 oprichtte en tot 1938 redigeerde. Als adviseur van mevrouw Kröller—Müller be paalde hij grotendeels de aankoop van de rijksverzameling, die later naar de Hoge Veluwe werd overge bracht en die thans het Rijksmu seum KröllerMüller is. ANKARA. Koning Abdoellah van Jordanië is hier aangekomen voor een bezoek van drie weken aan Turkije. Het ls vandaag een grote dag voor de heer J. Krijkamp, St. Radboud- straat 14. Immers het is precies der tig jaar geleden dat hij in dienst kwam bü de Gemeentelijke arbeids beurs. Twintig jaren lang heeft hij voor de dienst arbeidsbemiddeling en steunverlening de irens.en aan het loket in het gebouw Davidshof te woord gestaan. In 1941 werd deze dienst overgeplaatst naar het voor malige Weeshuis aan de Hogewcg. Tezelfdertijd werd het Rijksarbeids Bureau, zodat de heer Krijkamp van gemeente-ambtenaar 'rijks-ambtenaar werd. Toen in 1946 ook Soest dringend éen bureau voor arbeidsbemiddeling moest hebben vroeg de heer Krij kamp om daar het pionierswerk te mogen gaan verrichten. De toestem ming werd verkregen. Tezamen met de directeur, de heer J. de Kruif. het Gewestelijk Arbeidsbureau Utrecht werd. thans reeds vijf amb tenaren werkzaam zijn. De heer Krijkamp is in Amers foort een populaire figuur en hij heeft deze populariteit vooral in de tijd van grote werkloosheid verkre gen. Hij was altijd prettig voor de mensen, die dagelijks noodgedwon gen naar „de beurs" moesten om te tekenen. Hij kende hun noden cn behoeften beter dan wie ook. stelde zich altijd in hun plaats en wist daardoor ook altijd de goede toon te treffen. Dinsdag werd de jubilaris in zijn woning hulde gebracht door de Di recteur van 't Gewestelijk Arbeids bureau Utrecht, de heer Mr. M. J. Snijders, die vergezeld was van de heer P. TV. Blaas, directeur van het Riiksarbeids Bureau in Amersfoort. Hot zal de heer Krijkamp. die MINISTER VAN DEN BRINK VERKLAART: In 1950 is in ons land voor bedrag van 1320 millioen geïnvesteerd EINDHOVEN. In een rede, uitgesproken ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de Philips gloeilampenfabrieken, heeft de minister van Economische Zaken, prof. dr J. R. M. van den Brink, enige belangrijke opmerkingen gemaakt over de ontwikkeling van de industrialisatie in ons land. Reeds voor de oorlog, zo zeidc hij, behoorde Nederland tot de ge bieden met de hoogste bevolkingstoename. De hieruit voortvloeiende nood zaak om deze bcstaansbronnen uit te breiden werd na de oorlog, door de toeneming van het geboortecijfer nog dringender. Zodra de eerste oorlogs schade was hersteld heeft de regering de industrialisatie als belangrijkste punt ln haar economische program geplaatst. I HOE DE DUIVEN VLOGEN j Wedvlucht postduivenvereniging „Dc I Blauwkras" vanaf Qulévrain afstand 230 km. duiven geiost vm 7 30 uur met Z j O. wind. Aankomst eerste duif 10.1634 aankomst laatste duif 10.59 28 P. nabrugge 1.17: A. v. Lunteren 2 4.10.12; J. KoudUs 3.7 13.15; N. C. de Roden 5.6, W. Woudenberg 8.16; G. Koudijs 9.14 G. v d. Berg 11; C. v Zoeren 18; J. ■Patten 19. De minister vermeldde voorts eni ge resultaten van de industrialisatie in 1950. Gedurende dit jaar werd in de industrie in machines en gebou wen een bedrag van ca. 1320 mil lioen geïnvesteerd. Ongeveer de helft hiervan had betrekking op ver vanging en modernisering. Nieuwe werkgelegenheid werd geschapen voor 50.000 arbeiders. De industri ële productie was in 1950 ruim 10 hoger dan in het jaar daarvoor. Re sultaten, die geen reden mogen zijn de activiteit te laten verslappen. In 1950 werd van iedere 25 gul den netto nationale productie 1 gul den gebruikt voor de vergroting van het industriële apparaat. Op deze ene gulden moeten wij zuinig zijn, aldus de minister, ook nu het totaal der investeringen, dat op ruim 5 gulden van iedere 25 gulden natio nale productie kan worden gesteld, belangrijk moet worden verlaagd. Immers deze ene gulden betekent groeiende werkgelegenheid vooreen groeiende bevolking, anders gezegd: de prijs, waarmee wij de toekomst van het jonge geslacht betalen. Een omstandigheid, welke een ombuiging van de industrialisatie aan de gewijzigde omstandigheden noodzakelijk maakt, is gelegen in de sterk gestegen vraag naar militaire goederen. De vervaardiging hiervan zal er vaak toe leiden, dat de in dustrie ervaringen van zeer grote waarde opdoet, die ze in een latei- stadium voor de civiele productie kan benutten. Apparaten en toestel len door de krijgsmacht gewenst, behoren dikwijls tot de technisch zeer vooraanstaande. Indien de in dustrie niet de productiemogelijkhe den hiervan benut, dreigt in het be trokken land een achterstand te werd in Soest zeer belangrijk werk zich in deze dertig jaren zeer veel verricht en vooral bij de werkgevers I vrienden heeft gemaakt, vandaag goodwill gekweekt, waardoor op dit ook niet aan belangstelling ontbre kantoor, dat in 1948 bijkantoor van I ken. Postduivennieuws ACC Uitslag wedvlucht Quievrain in con cours 813 duiven, los 7.30. snelheid eer ste duif 1394 M laatste duif 1292.5 M. Aangewezen 25 ct. no. 6 en 8. Aangewe zen 10 ct. no. 9 en 12. Koningspoule no. 2. 3. 4. 5. 6. 8. 9, 15. Speciaals no. 2. 3, 4, 5. 6. 8. 9. 10, 12. 13. 14. 15. 16. 19. 21, 22. 23. 24 25 26. 27. 29. 30. 31. 32. H. J. Hol Lp. 1. 6. 53. 61 G. Polhout 2. 43. 80; D. Hofland 3. 1U2, 133. 187. A. v. d Starre 4. 37. 41. 184: P. v. d Hoorn 5. 32; F. van Putten 7. 17. 18. M. Keken 8. 66: J Korlaar 9. G. Wolfcnbuttel 10. 71: G. Haarmans 11. 72. 133; J. Bolhaar 12. 33. 177: P. Wolfenbuttcl 13. 14. 27. 44. 82, 110, 131, 173; F. Jansen 15. 40. 112, 183; J. Woudenberg 16. 31. 51. 104; Th. Gouw 19. 39. 87. 157- O. Fcuerstein 20. E. ds Goede 21, 26. 105. 168; Joh. Voorst 22. 69. 147; J. J. v. d. Hoek 23. 95: H. Pietcrs 24. 85. 90. 98. 152; C. van Zwol 25. 34. 35. 68. 196, 197; J Burgsteden 28. 67. 144; J. de Vries 29. 83. 159. 169. 170; A. L. Verstraeten 30. 64. 137. 160. 182. 192; J. Overeem 36. 46. 47. 55. 86. 119, 116; J. Maassen 38. 73. 139. 153. 175; J. Leyen- horst 42. 145. 191; A. Wiekart 45, 54. 154; J. Hoek 43. 49. 96; J. Hartogsveld 50. 100; H. K. Meijer 52, 201; J. Haenholt 56. 124: J. van Voorst 57, 123. 153; W. v. d. Kuilen 59. 88; H. van Putten 60. 134; J. Noorman 62. 75. 176; S Visscher 63. 146. 183: W. Buitink 65; W Collet 70. 120; G. Kluvers 74. 79. 164. 194; J. v. d Bogert 76; L Krabshuis 77. 78. 93. 114; K Labrie 81. 99. 132. 179; J. Hoen- derdaal 84. 92. 116. 130. 135. 193; Jos. 100; H. K. Meijer 52. 201; J. Hoenholt Enting 91. 108, 200; J. Vos 94. 127. 128. 140. 202; H. v. d. Linden 97; C. de Gans 101; J. v. d. Heuvel 106. 163. 178, 199; W. Gouw 107; W. Verheuvel 109, 143, 172, 180; M. J. v. d. Linden 111. 129. 190; N. Dasselaar 113. 189: G. te Kulve 115. 122. 195; E. Bouwman 117. 162; G. de Valk 118. 186; N de Waal 121. 150; J. Geurtsen 125 N H. Eglnk 126. 141; H. Leters 136. 202; J. v. d. Burg 142: Chr. v. d. Lijnden 143; Mevr. v. d- Berg 149. 151. 161; J. Deijs 165: F. Houteman 167. 198. 203: D Labrie 171: W. Eikelboom 174; M. v. d. Kuilen 185 de natuur leren kennen. en Flap I is al uitverkocht, sluit: „Stel je voor, van- Nu broeden op Zandber- Nu is deel II aan dc beurt daag of morgen kopen ze gen de vogels. Overal zit- met opnieuw aardige tekst nog „Plons"." Het gaat die van Han Hoekstra en vlot- dat te plaatjes van studio Gee- ie sink. Echt een boek voor ten nesten, jongens aan 't hart, oud en jong komt om rust te verstoren. Honden de jeugd, dot griezen en jagen door t hout. kinde- nog eens gelezen wordt. Het is misschien wat Postzegels Patiënt Th. de Zoete uit het Sanatorium Juliana- oord te Laren N.H is op getogen over de zending postzegels. Veel zegels ken hij door uw vriendelijke medewerking aan zijn ver- Onze actie zameling toevoegen. De meeste zegels komen ech ter ten goede aan de t.b.c.- ren halen de nesten uit. Dc nesten zitten in de klimop en daarop heeft de jeugd het vooral gemunt. „Schrijf daarover in 't Stadsvenster", vroe gen de jongens. Welnu, dat doen tve dan. U meet het nu. men niet met rust. Ook op 't Borneoplein worden nesten uitpeliaald. De Drietand veel gezegd, maar 't zil- bestrijding. Zo bereiken we yerpapier komt nog met twee dingen: een prettig In „De Drietand", het orgaan van de Amers- .-f.üS toorise zwemclub „Neptu- nus" neemt men in het de Mei-nummer met weemoed karrenvrachten Anneke Vrind, binnen, tijdverdrijf voor de" heer P Pijper- De Zcete en versterking Vernielzucht straat 24 kwam de voor- van de strijd tegen de tbc. raad flink bijvullen. Zo Mocht u in een vergeten deed ook Henk Eshof uit hoekje nog zegels vinden, de Primulastraat 15. Dan stUur deze dan naar Stads- was er nog een zending vensterkijker. Wij zorgen Zelfs de vooels laat ?,'sch5id van ™dac.taur dr va" <!e tamj Herschel, Ter- wei voor doorzending. Bii „.„4 Noordewier. Voorzitter C. natestraat 3 en mevrouw voorbaat dank! (Brief van van Zwol zegt van hem: Annema, Lombokstraat 23 patient De Zoete ligt ter „Mensen zoals jij, zijn er leverde ook haar aandeel inzage) verenigingsleven en zei „ik spaar door!" Erg blij waren wij ook het Kom, jonge vrienden, is ^arcj nocjig. Nogmaals, heel t nu mn nrettin merk. >_i- .i dit nu zo'n prettig werk. Er valt heus wel mat an ders te doen. Gaat de na hartelijk dank en het ga met de zending uit Ermelo. je goed". Mej. A. J. Hoogvliet deed weer zijn, de' natuur tuur Jn' leert de "afuur redigeerd door mej hani »nin' uZ* i. nr.; waarderen - 'P bloeien, Flip en Flap II gaat haar gang. Het is Mei. üoion Mei. De heesters de vogeU mef Tust De vogels broe den. Dat weten ook twee jon gens van Zandbergen. Zij hebben de natuur lief, ob serveren het leven van de gc Het orgaan wordt nu ge- haar visitekaartje er bij R. en schreef: „Veel is het niet maar voor een zeer goed doel. Goed succes". Kijk, dat geeft de bur- „Hct ls een koud kunsMe om te zeggen, dat 't Lente ls", mopperde 't manneke vanmorgen. en laat voortaan Kuiper, die een goed ver vangster blijkt te zijn. Plons" schrijft: „De Klop Over hondjes zijn al veei de springplank van de we verhalen verteld. Goede en reldpers". Hij is banf Drietand" is geworden tot ger moed. We gaan rustig door. Laten we dan dit- slechte verhalen. Die boek jes van Egberts uit Joure ook maal besluiten met aan dat ze behalve Noordewier alle onbekende geefsters mej. Kuiper gaan en gevers onze hartelijke even aan *t Stadsven ster. Tel 4291: leder© morgen van tien tot twaalf uur. vogels, kortom zij willen en Utrecht zijn goed. Flip „wegkopen". En hij be- dank te betuigen. ontstaan, die zich bij de civiele pro ductie ernstig kan wreken. De minister concludeerde, dat, nu wij midden in de opbouw van ons land nieuwe tegenslagen ontmoeten, het meer dan ooit zaak is om de grote lijn voor ogen te houden en ons niet door de dagelijkse moei- lijheden hiervan af te laten bren gen. Mechanisatiedag voor weidebouw wordt in Woerden gehouden De grote landelijke Weidebouw Mechanisatiedag zal gehouden wor den op Donderdag 24 Mei 1951 van 10 tot 16 uur op het bedrijf van ae heer J. Nel te Kamerik (bij Woer den). Deze dag wordt georganiseerd door de Stichting voor de Land bouw, het Instituut voor Landbouw techniek en Rationalisatie en de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. Op deze demonstratie zullen vrij wel alle doelmatige werktuigen van de intensieve weidebouw in be drijfsverband getoond worden. Gewerkt zal worden met werk tuigen op het gebied van: Wateroe- heersing. Verpleging en bemesting. Weide- en hooibouw. Een silo zal mechanisch worden gevuld volgens de Hardeland-nie- thode. Een rijdende grasdroger zal één h.a. gras drogen. Materiaal voor machinaal melken zal gedemon streerd worden. Tussen de morgen- en middagde monstratie wordt een uiteenzetting gegeven door Ir. P. W. Bakker Ar- kema, rijkslandbouwconsulent voor landbouwwerktuigen en door Ir. J. M. A. Penders, rijkslandbouwcon sulent voor de provincie Utrecht. EIERMARKT WOUDENBERG Aanvoer 38.000 stuks prijzen per 100 f 11,90f 12,15. Handel goed. LEUSDEN Kleuterschool wordt uitgebreid Toen ongeveer een jaar gel'iden de N V. ..De Treek" het bewaarschooltje aan de Schoolsteeg, dat tevens dienst deed als vergaderlokaal voor de jeugd organisaties schonk aan de .Slichting Jeugdbelang Leusden", heeft Hit be stuur dezer stichting met voortvarend heid plannen gemaakt om het bestaan de gebouwtje zodanig te doen verbou wen dat het voldeed aan de eisen die cv aan worden gesteld voor het kleuter onderwijs en tevens om de lokaliteit meer geschikt te maken voor de ver gaderingen cn bijeenkomsten van de Christelijke Protestantse jeugdorgani. satics. Hm lag dan ook in de bedoeling van de stichtinp om niet alleen de bestaan de vertrekken te verbeteren, maar te vens om aan de Oostzijde van dit ge bouw een lokaal aan te bouwen, waarin dan de kleuterklas^» kan worden on dergebracht. Om de kosten van deze verbouwing zoveel mogelijk te drukken, heeft het bestuur een beroep gedaan op de in woners dezer gemeente om vrijwillig 'icn steentje bij te dragen voor het doen slagen van deze plannen, cn bij het lengen der dagen hun arbeidskrachten in de avonduren ter beschikking te stellen voor het welslagen van dit dorpsbelang. Einde vorige week is onder leiding van de aannemers Schreuder en Van Buren en Rencs een aantal vrijwilligers begonnen met deze werkzaamheden, nadat cte N.V. „de Treek" had gezorgd dat de in de weg staande bomen waren geveld. Hoewel hier de grondslag nog maar is gelegd in de vorm van graaf werkzaamheden. hebben timmerlieden cn metselaars al hun toezegging ge daan voor de opbouw, terw ijl ook reeds de stucadoc-rswerkzaamheden zijn ver zekerd Behalve de kern van vrijwillig heid. heeft het werken in de avonduren bovendien dit voordeel, dat 'net kleu teronderwijs op de dag normaal voort gang kan vinden. Benelux-bespreking over afschaffing invoerrecht op papier BRUSSEL. In goedingelichte kringen wordt er op gewezen, dat de eerste minister aan de heer Van Houtte, minister van Finan ciën, gevraagd heeft om in het Ka der van de Benelux besprekingen aan te knopen met de Nederland se regering tot het afschaffen van het invoerrecht op het kranten papier. SOEST GRONDKABEL ONTVREEMD Door de politie te Bilthovcn wer den twee Soesters op heterdaad betrapt bij het wegnemen van een hoeveelheid electrische grondkabel. Beiden zijn in arrest gesteld. NEVELSPUIT BEDWINGT SCHOORSTEENBRAND In de woning van de fam. K aan de Veenzoom brak een hevige schoorsteen brand uit. De vrijwillige brandweer rukte uit met de nevel- mistspuit en kon in ettelijke secon den de brand, die zich hevig liet aanzien, bedwingen. /r t 1 1 i Len cnauiieur van een vidLiuauiu Mr Jonkman president zette z'n auto voor café De Gouden i Ploeg, om zelf een kon koffie te van Eerste Kamer? DEN HAAG. Nu de voorzitter van de Eerste Kamer, prof. mr Kranenburg, met ingang van 1 Ju ni a.s. benoemd is tot lid van de Raad van State, waarmee het lid maatschap van de Eerste Kamer onverenigba- is, valt eer binnen kort de benoeming door de Kroon van een nieuwe voorzitter van on ze Senaat tegemoet te zien. Bij deze benoeming pleegt uiter aard rekening te worden gehouden met de wensen van de leden als ook met de politieke samenstelling van het college. Naar ons bleek, bestaat er gegronde reden om te verwachten, dat prof. Kranenburg's opvolger als voorzitter zijn fractie genoot mr J. A. Jonkman zal zijn. Deze is daarvoor inderdaad de aangewezen figuur. Jaren lang is hij voorzitter van de Nederlands- Indische Volksraad geweest en on getwijfeld beschikt hij over de ei genschappen om een goed senaats president te zijn. VECHTLUSTIG MAN Door de politie werd in de Laan straat een man aangetroffen, die op onzekere wijze een rijwiel bestuur de. Bij zijn aanhouding pleegde hij verzet tegen de politie. Hij trok zelfs zijn jas uit om beter te kun nen vechten. Het baatte hem met veel. Niet veel later kon hij zijn roes in het politie-bureau uitslapen. KIST MET GEREEDSCHAP VERDWENEN Een chauffeur van een vrachtauto i auto voor café De Gouc 0, om zelf een kop koffie gaan drinken. Bij zijn terugkeer be merkte hij. dat uit de cabine een kist met gereedschap ter waarde van f 200.— was verdwenen. WOUDENBERG VVV werkt plan uit In de raadzaal van het gemeentehuis werd een goed bezochte vergadering gehouden, met Hit doel om te komen tot de oprichting van een vereniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer De bijeenkomst stond onder leiding van de heor A. van Gent. die in zbn welkomstwoord het doel der bijeenkomst uiteenzette, n.l. hfït ont werpen van een werkplan dat in sa menwerking met allerlei andere plaat selijke verenigingen dit seizoen moet worden uitgevoerd. Besloten werd een beroep te doen. om deze gasten leis aan te bieden, ae medewerking te ver- zoeken van dé Harmonievereniging FI- delio de zangverenigingen en gym nastiekvereniging voor het given van concerten en uitvoeringen. Een werkcomité werd samengesteld door de heren C A. Allers. voorzitter. A. v. Gent en E Voorthuizën secreta rissen. A. A Koudijs penningmeester. A. Camphuis en een door de midden stand aan te wijzen persoon. HOE DE DUIVEN VLOGEN. De postduivenvereniging „De Zwa luw" hield j l. Zondag een wed vlucht van Quie-vrain (B.) af, af stand 226 km. In concours waren 456 duiven, die te 7.30 uur met Z.V. wind werden gelost. De eerste duif arriveerde te 10 uur 11 min 42 sec. en had een snelheid bereikt van 138,10 meter per minuut. Aankomst laatst prijswinnende duif 10 uur 26 min. 36 sec. De uitslag is: N Baltus 1, 31. 105; H. Gorissen 2. 5. 13, 15, 21. 78. 84; P. Grift 3; G. Coerman 4, 62, 65. 76; R Burg stede 6 85: G. Haks 7. 54: H. Wes- terveld 8: J. tan Herwaarden 9; P. de Bes 10. 43. 74; A. van Asch 11. 73: A. Dorrestein 12. 36. 75. 89; A. Rijksen 14. 17. 63. 104, 110; A. v. d. Vaart 16 92: H Smit 13. 71. 108. Sj. Riiksén 19. 30. 32. 49. 83, 90; W. Krijt 20. 102, 111; H. Overbeck 22, 23. 95; H. v. d. Kuit 24; H. v. d. Broek 25; K. Keja 26 52. 88; H. On- wezen 27, 41. 86- G. Sukel en Co. 28. 94: C. van Soest 29. 51. 69. 79. 99. 109; T van Slooten 33; A. Snijders 34. 47. 57; R. v d. Veer 35. 82; J. v. d. Brakel 37; D Pureveen 39. 39. 40; H. Kriek 42, 112; L. van Kloos ter 44; E. Veerman 45. 56, 81. 93; J. v. d. Brink 46, 97; A. van Sloo ten 48. 55; J. Rausch 50. 113; J- Knoops 53. 70; A. Graauwmans 58; C. d<» Goede 59; Mei. Zimmerman 60. 66. 77. 87. 106. 107; H. J. Wes- terveld 61; G. Visser 64; A. Waaij- enberg 67. 98; J. van Klooster 6S. 80; N. van Veen 72. 114; R. Schif- fart 96; F. Limburg 101; J. C. var Breukelen 103. GEVONDEN VOORWERPEN. Zilverbon van 1.heren glacé handschoen; bijltje: twee wieldop pen; rubber zadeldekje; portemon naie; een hond; blauwe overall: arm bandje; portemonnaie met inhoud twee kolenzakken; autoped: pasr bruine leren heren handschoenen: huissleutel; koperen bol; kinderpop: actentas met inhoud; bruine glacé handschoen; bruin kindertasje, imi tatie paarlen collier.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2