VOOR ANTJES EN JAN Voor stier-worstelen moet je heel vlug en sterk zijn mumopmmtEL'^si Originele wedstrijd lp §g SI m ^11 üf Hf s m gg si Éi M IJ IP HÉ m n§ iff fgj HP HP "ia Hf 11 ijl lp w O EDEN? Wachtdagen zijn helaas noodzakelijk 3 I en andere jonge klantjes) Vroeger beten ze de stieren in hun oor Parijsmuseum vol met uitvindingen Bekijk nu eens goed een wilde kastanje Een vrolijke Pioksterdlrie met rondjes sigaren v Voorbeelden van Sjosjin Wij geven raad „Een ster wordt geboren" I door HOOFDPIJN? 4- Elk talent is 'n beetje gek zegt Molnar Groninger vermist op Corsica De slanke lijn Zaterdag 19 Mei 1951 DE stierenworstelaar werkt aan het begin van iedere wedstrijd met een man die hem helpt. De manhen nemen plaats aan weerszijde ian het hok waar de stier uit moet komen en als die er dan uit komt, moeten ze wachten tot de stier de startlijn overschreden heeft en dan pos mogen ze achter hem aan gaan. Het werk van de man die de owboy helpt (zo'n man noemt men in Amerika een line-upi" man) om naast de stier te rijden in de tegenovergestelde richting van de owboy en op die manier de stier te dwingen in een rechte lijn tussen de cowboy en de line-up man (die allebei op een paard zitten) te hol len. Maar zodra de cowboy op zijn paard naast de stier draaft en uit zadel komt, is het werk van de line-up man afgelopen en ver dwijnt hij uit de arena. De cow-boy duikt dan uit zijn za del op de stier zijn nek. Net zo als jullie in een zwembad duiken. Dan ;rijpt hij de horens van de stier en ;liert met zijn benen langs de grond >mdat hy hoopt daardoor de vaart van die stier een beetje te remmen Dan moet hij proberen de stier op ie grond te worstelen zodat die plat ap zijn zij ligt. Nou jullie snappen wel dat zo'n stier daar nu meestal iet geen zin in heeft en daarom noet die cow-boy, als hij zo'n wed- itnjd winnen wil, zijn uiterste best "oen en al zijn krachten gebruiken, ioms heeft zo'n stier een bijzonder derke nek en als de cow-boy dan liet los wil laten kunnen de stieren ;oms raar met zo'n cow-boy gooi- i. dat snap je. Zodra die cow-boy dan vanuit zijn adel op de stierennek springt, be- 'ïnnen de scheidsrechters ernstig )p te letten. Als de vier poten van stier allemaal naar een kant chtuit op de grond liggen dan be ekent dit dat de stier verloren ïeeft. Eens heeft iemand in drie se- ':onden een stier op de grond ge looid. Stel je eens voor hoe sterk die tijd mochten de cow-boy's de stier nog in een oor bijten als ze hem niet meer de baas konden. Dat werd natuurlijk een reuze vecht partij. omdat de stier daar kwaad om werd. Gelukkig mag dat alle maal al lang niet meer, want dat is helemaal afschuwelijk. Hei is allemaal nog steeds erg ge vaarlijk en het is precies even ge vaarlijk als het er uit ziet. Niemand weet Immers vooruit wie winnen zal. De cow-boy of de stier? En de cow-boy kan wel eens boven op de horens van de stier springen, of de stier kan op hem vallen. En nog veel meer akelige dingen. De kansen wie winnen zal met deze „sport" zijn dus precies gelijk en daarom roepen de mensen op de tribune's dan ook altijd voor elke wedstrijd: „Probeer hem op de grond te krijgen Laat maar eens zien wat je kunt." Maar of zij tegen de stier of de cow-boy praten, dat weet je nooit. je daar wel voor moet zijn. Maar meestal duurt het twaalf of vijftien minuten. Als je dus klein en mager bent kun je beter niet aan zulke spelletjes beginnen. A Is de stier val. met zijn hoofd 1 naar de ene kant en zijn poten naar de andere kant. dat heet een honden-val. dan moet de cow-boy de stier ziin kop haar de andere kant draaien, wat natuurlijk ontzet tend moeilijk is, of hij moet de stier los laten, op laten staan en op nieuw beginnen. Stier-worstelen werd voor het eerst gedaan in 1900 door een neger cow-boy die Bill Pickett heette. In ALLES kan! En waarom zou jij zelf bijvoorbeeld niet eens op een dag in Parijs terecht komen? O, je zou er over zoveel dingen versteld staan, dat je niet zou we ten waar je het eerste naar moest kijken. En terwijl je met je vader door de stad dwaalt, komt er regen, eerst een motregen, maar dan stra len, die evenals in Holland ook hier al je plannen een tochtje over de Seine, een bezoek aan de Eiffelto- ren, enz. enz. in de war sturen. Natuurlijk is Parijs de stad der musea, maar de meeste daarvan zijn eigenlijk alleen maar interessant XXXV Het feest op het paleisbordes noest lang hebben geduurd. En net alleen op het paleisbordes addden mensen en dieren de hele acht gedanst van plezier. Zodra iet bericht, dat het gevaar geweken 35. zich verspreidde, waren over- de bewoners'juichend uit hun huilplaatsen tevoorschijn gekro- ;n. Er waren fakkeloptochten oor de straten getrokken. Er had- en draaiorgels gespeeld op -de leinen. Overal wapperde het aars-wit-grijs van de Lobeliaanse •lag, overal waren ijskarretjes en aringkarretjes en wafelkarretjes. >an Jock en Marelotje dacht eigen- ijk niemand meer. Wèl hadden ^ang en de koe, de witte muis, de aron, de giraffe en het veulen er ven over 'gesproken ze in optocht an het dak te halen, maar toen as er een muziekcorps gekomen, n Dolle Dorus was rondgegaan met en schotel vers-gebakken gember- olu.sjes, en de koning had ge rooid met centen en dubbeltjes, n toen was de vleermuis komen ertellen, dat Jock en Marelotje iepen, en toen was de hele tocht an maar afgelast. De kijkjonkers zeien: „De spiegel il wel. net als de Kristallen Dame, i scherven zijn gevallen". En de oning zei: „Zo'n spiegel kan beter uk zijn dan in verkeerde handen, et is natuurlijk wel jammer, dat hem nu niet krijg.... Maar ik b jullie tenminste weer. Is de irkoudheid over? Staat mijn roon goed?", en de kijkjonkers epen: „Uw kroon staat prachtig, iajesteit! U is de mooiste koning an de wereld.!" De volgende morgen, toen het elder licht was, klauterden Jock h Marelotje voorzichtig met de •iegel langs het sokkentouw naar eneden. De mensen en de dieren ingen nog wat slaperig van het iest om op Ijet bordes en in het ark. Maar toen zij Jock en Mare- 'tje langs zagen komen, werden ze leens klaarwakker. ,Wat gaan jullie doen?" vroeg de raffe, en toen zei Jock, dat ze de 'tegel gingen neerzetten op de ank bij de goudvissenvijver. „Dan annen Marelotje en Pang en de 'ron en jullie allemaal, ieder op in beurt, er in kijken. Dat had jij ch zo bedacht?" De giraffe knikte verheugd. „O Maar toen liet hij er plichts- trouw op volgen: „Daarna moe- i we het ding dan wel meteen leveren aan het paleis. Bevel des »nings". ..Nu ja, daarna.. Het veulen >n niet meer stil blijven staan van voorpret. „Ieder op zijn beurt! arelotje heeft de hare natuurlijk gehad". Maar Marelotje zei: „O Ik heb eerlijk gewacht op jul- Mijn beurt is pas helemaal aan 1 eind". En toen plaatste Jock de egel op de stenen bank, de reu- nkikkers zetten het volkslied in, het défilé begon. Eerst de giraffe. Maar toen die zichzelf zag schrok hij van zijn lan ge hals. En de baron schrok van zijn Tyama. en Pang van haar hou ten jurk. en de witte muis van zijn staartje, en de koe van haar ogenDe honden vonden zich zelf te klein, en de paarden vonden zich zelf te groot, en de ezels keken onthutst naar hun oren Het veulen werd helemaal bedroefd toen het zijn gezicht zag, en de ratten tui melden wenend in eikaars poten omdat ze ieder voor zich nooit geweten hadden zo lelijk te zijn De mensen en dieren vielen zich zelf niet mee. Stil verdwenen ze, naar alle kanten. En toen zag de koning, die voor een raam aan de zonzijde zat te re geren, de spiegel staan op de bank bij de goudvissenvijver, en hij hol de er op zijn klepperende goudle ren muilen naar toe. en hij duwde Marelotje. die juist als laatste aan de beurt was, opzij en riep: „Wie waagt het in mijn spiegel te kijken!", en toen keek hij er zelf in en zag een klein, armzalig manne tje met een te wijde hermelijnen mantel en een te grote kroon en hij deinsde terug en gilde: „Ben ik dat?", en de kijkjonkers, die bleek van schrik kwamen aanren nen, riepen: „O nee. Majesteit! Dat is heel iemand anders!", en de ko ning liet zich door de toegesnelde lijfwacht op een tuintafeltje zetten, keek met verwilderde ogen om zich heen en gaf trillend van veront waardiging bevel de spiegel stuk te slaan. „Aan scherven met dat onge lukkige ding!" (Wordt vervolgd) A LTIJD maar van die plant-en- dierkunde-verhaaltjes vertel len ik kan me voorstellen, dat een van jullie zegt: „Wanneer be gint die man nou eindelijk eens aan échte kennis der natuur Wel, dat zullen we vandaag dan hebben, en het wordt moeilijk, héél moeilijk. Maar eerst dit: échte kennis der natuur krijg je alleen door plan ten en dieren echt te bekijken. Voor deze keer heb je de bloei- pluim van een Wilde kastanje, of, wat hetzelfde is, van een Paarden- kastanje nodig. Pluk er een, die net begint te bloeien en bekijk die bloeipluim elke dag en minstens tien dagen achtereen. Hoe die bloemetjes er uit zien, behoef ik je nu niet meer te be schrijven. Let echter op de gele titteltjes op de bloembladen. Na een paar dagen veranderen die van kleur: van geel worden ze rood! Dat wonder moet je zelf meemaken. Al die gele of straks rode stippeltjes en vlekjes vormen tesamen het honingmerk; ze wij zen vlinders, bijen en vooral hom mels de weg naar het binnenste van de bloem. Loop die stippeltjes achterna en je kunt bij de ho ningpot onder in de bloem. Er zit ten dus jonge bloemen met gele, en oude bloemen met rode honing- merken in de bloeipluim. Wie bloem voor bloem bekijkt, ontdekt nog weer een ander ver schil; in élke bloem vind je meel draden, maar niet in elke bloem een stamper, die ontbreekt soms. Je hebt dus meeldraad-bloemen (mannelijke bloemen zegt men ook wel) én stamper-en-meeldraad- bloemen (tweeslachtige bloemen). T) EKIJK nu elke dag dezelfde -L' tweeslachtige bloem, bij het oegin van de bloei te beginnen Dan bemerk je: honingmerk is geel, de stamper steekt schuin naar boven, de meeldraden han gen en geven geen stuifmeel af uit de helmknoppen. Na een paar da gen; het honingmerk wordt rood, de stamper gaat verdorren, de meeldraden heffen zich op en ste ken naar voren, de helmknoppen geven nu wel stuifmeel af, ze zijn dus rijp. Zo, dat is dat. De bloem van de Paardenkastanje bloeit in twee tijdperken; het eerste tijdperk is het gele, het stampertijdperk of vrouwelijke tijdperk, het tweede tijdperk is het rode, het meel draadtijdperk of mannelijk tijd perk. In beide tijdperken vliegen de insecten op de bloemen om de ho ning te puren, daarbij bepoederen ze zich met stuifmeel. In het eer ste tijdperk ontvangt de bloem stuifmeel op de stempel, in het tweede tijdperk geeft de bloem stuifmeel af. Asjeblieft, dit was nou echte plantkunde, doe je geleerde on derzoekingen en teken ze! HENK VAN LAAR voor oudere broers of je vader, en natuurlijk voor je grote zus en moe der ook. Jij zou je daar vervelen. Je zou zin krijgen je rolschaatsen on der te binden om over het gladde parket te rijden, dat is denk ik wel alles. Maar er bestaat een museum en wellicht nog wel een, maar daar heb ik het nu niet over waar je wel plezier zou hebben. Dat is het „Musée du Conservatoire des Arts et Métiers". Wat een naam! Nu, hierin kun je de geheel geschiedenis van de belangrijkste uitvindingen volgen. Je vindt er bijvoorbeeld de oudste stoomtrein die Cugnot in 1769 heeft gebouwd en het eerste ding want een vliegtuig kun je zoiets moeilijk noemen dat Ader in 1890 de lucht heeft doen ingaan. Verder de eerste motorfiets van Millet, de eerste naai machine van Thimonier, (voor je moeder), en wat al niet meer. Ver der kun je dan de laatste uilvindin gen van heel dichtbij bekijken. Om een paar oude en nieuwe naast 'el kaar te noemen: een eerste fototoe stel van Daguerre, en een heel mo dern. ik weet niet meer welk merk; een krassende phonograaf en een laatste, tot in de puntjes verzorgde pick-up; de eerste drukpers, en als je nieuwsgierig bent naar de laatste dan ga je maar naar een van de vele krantengebouwen toe. Tien tegen een dat ze je binnen laten, als je het vriendelijk vraagt, en dat ze je nog veel meer dan die drukpers la ten zien! In Frankrijk bestaan min stens zoveel wetten, van dat mag niet. en dat moet wel als bij ons. Er wordt alleen maar minder naar geluisterd! JANINE. [3 ARIJS viert deze zomer haar tweeduizendste verjaardag. En omdat dit een geweldige leeftijd is. wordt er niet één middag lang, maar worden er maanden achtereen fees ten gehouden. Maar over één wed strijd in Parijs ter ere van dit lange bestaan, en waaraan driehonderd studenten hebben deelgenomen, zal ik je hier wat vertellen. Ze waren in groepen ingedeeld, ik weet niet meer in hoeveel, en ze moesten van het Luxembourg tot de Eiffelloren heen en weer lopen, dat is wel een afstand van ander half uur en terugkomen met een hele kleine wortel, een metrokaartje met drie knippen erin (je kunt zo een kaartje niet vaker dan twee maal gebruiken, dus drie knippen is een uitzonderlijk geval), en een le vende slak. Die is nog wel te vin den, want alle viswinkels liggen er vol mee. „Escargots au beurre", slakken met boter is namelijk een bekende Franse delicatesse. De wor tel kan je ook nog wel zoeken, maar om dat metro-kaartje extra te la ten knippen, moest er heus wel met de een of andere controleur onder handeld worden! Groep numero achttien heeft het tenslotte gewonnen, en allen die hiertoe behoorden hebben een gratis reisje ParijsLonden gekregen. J a n i n e BlBBBMIlflBaaaiiHBiilEiiiHiiDgHiaiBnmi^gniiairinni 14 IKIRAN is op Pinksterdrie met op Pinks Eduard vriend Evert Coen en zijn oude klasgenoot Dolf Donders naar een clubdiner geweest. Daar hadden zy na tajel gezellig zitten napraten, waarbij nog twee disgenoten zich hadden aangesloten, die zich had den voorgesteld als Pim Pam en Piet Prikkeldraat. Z\j hadden het zo goed met el kaar kunnen vinden, dat zij samen de stad waren ingetrokken en tot slot zelfs een groepsfoto hadden laten maken, waarvan u hierbij een afdrukje wordt aangeboden. Toen Arie thuis gekomen zijn zakken leegmaakte, vond hij in zijn koker vijf sigaren, maar an dere dan hij had gekocht. Hij her innerde zich plotseling, hoe Pim Pam begonnen was met het weg geven van vijf sigaren. Uit louter edelmoedigheid had Dolf toen ook vijf van zijn sigaren weggegeven. Achtereenvolgens deden Eduard, Evert en Piet Prikkeldraat hetzelf de Zij gaven echter de sigaren steeds in een andere combinatie weg. Dolf gaf bij voorbeeld vijf siga- ren aan Pim en aan de anderen niets. Bols gaf er vier aan Coen en aan een van de anderen nog een. Arie Piklran, die maar vijf sigaren by zich had en er zelf vijf van an deren had bUgckregen, gaf zijn vUf sigaren zo weg, dat alle anderen er j ook juist vijf hadden gekregen. Ook zijn combinatie was een andere. Toen Arie in bed lag, dacht hij nog over het probleem na. Na enige minuten diep gepeins had hij uit gerekend van wie hij zijn vijf siga ren had gekregen en hoeveel van elk. Kunt u het ook vinden? Tapijt kost f 1225, Het tapijt, dat Pikiran veertien dagen geleden bestelde kostte f 1225. ARlf PIKIW» Voor onze dammers Ook de volgende voorbeelden van Russische clndspeltechniek zijn speci men van stijl en kunde der Russische damkunst. W I. SJOSJIN (1893) 0 Wk Wi m V:} m M m 4 g| Zwart- 3 st. op 3. 37. 42. Wit- dammen op 34 en 43. stuk op 14. De geestige eerste zet is hier 34—29! Zwart heeft nu drie mogelijkheden I. 42—47. wit 43—48. II. 42—48. wit 2912. III. 3—9. wit 29X47; 9X20, 47X15; 37—41, 43—32. Een originele winst! Van dezelfde auteur dateert uit 1903: 3 Zwart: 2 st. op 6. 45 en dam op 12. Wit: 2 st. op 16. 44 en dammen op 42 en 50. Verrassend is wederom de eerste zet: 4226 Zwart heeft nu: I. 12—7, wit 4410; 45x34, 50—11; 6X17. 26X45 gew. II. 12—1, wit 4410; 45X34, 16—11; 6X17, 26X45 gew. III. 12—3, wit 44—40; 45X34, 50X17; 3X21. 26X45 gew. Ten gerieve van de beginnende spelers geef ik de complete slagen ook van zwart. In een partij tussen: Zwart (Basil Sokow, Leningrad): 11/14. 16/19. 23. 24. 26. Wit (Timtowski. Moskou): 25 27, 30, 32. 35. 37. 38. 40. 41. 42. 43, speelde wit 3833. Zwart kan nu het „zetje van Weiss" uitvoeren met 2429 23—29 14—20 en 18x36, maar winst is dan onzeker. Meer kansen biedt om gewoon op schrljfwinst uit te gaan met 17—22, maar direct beslissend ls: 2631 en of wit nu 37x26 of 27X36 slaat, altijd volgt 23-28! PHILIP DE SCHAAP. De praktik bU de toepassing van de Ziektewet is helaas zo, dat de zo genaamde carenz- of wachtdagen wel zeer noodzakelijk zijn. Er wordt op dit punt helaas veel bedrog geconstateerd. Het ligt voor de hand, dat hier weer, zoals het zo dikwijls in het leven gebeurt, de goede door de kwade moet lijden. Om dit te voorkomen zijn er talloze werkgevers, ook al door voorschriften in de collectieve arbeidsovereenkomst, die de drie dagen doorbetalen. Wijziging van de wet op dit punt zal, als \vy het goed zien, niet gemakkelijk zyn te verkrijgen. Dit in antwoord op een vraag van H.D. In antwoord op andere vragen het volgende: H. J. W. Los van de normale huurverhoging van 15% kan een bijzondere regeling worden ge troffen. In het Koninklijk Besluit van 19 December 1950 is onder artikel 4 het volgende bepaald: „In afwijking van het bepaalde in ar tikel 3, tweede lid, van de Huur wet kan Onze Minister, indien de oude huurprijs van een ongebouwd onroerend goed een redelijke ex ploitatie door de verhuurder niet toelaat, bij een met redenen om kleed besluit de huurprijs vaststel len op een bedrag, dat zulks moge lijk maakt." V. A. zij medegedeeld, dat on der invloed van de belangrijke wijzigingen welke per 1 Januari 1.1. bij de toepassing van de Kin derbijslagwet zijn tot stand geko men, over het eerste kwartaal van 1951 in sommige gevallen enige vertraging is ontstaan bij de uitbe taling. Er kan echter op gerekend worden, dat deze achterstand thans geheel is ingehaald. J. E. Een nalatenschap kan van invloed zijn op de uitkering inge volge de Noodwet Ouderdoms voorziening. Zij, die een dergelijke uitkering krijgen en een nalaten schap ontvangen, moeten hiervan binnen 14 dagen aan de Raad van Arbeid kennis geven. Doen zij dat niet, dan zouden wel eens moei lijkheden kunnen ontstaan. J. D. De beste voorlichting om trent alles wat met een octrooi verband houdt, wordt gegeven door een octrooi-bezorger. Deze weet precies hoe de moeilijke en ingewikkelde voorschriften moe ten worden gehanteerd. Men kan zelf op dit gebied heel weinig doen. F. S. Wanneer een tweede hu welijk is aangegaan, blijven de echtgenote en de kinderen van het eerste huwelijk t.z.t. aanspraak maken op een wettelijk, evenredig deel van de nalatenschap. Is er, mede door bijzondere omstandig heden iets te regelen, dan doet men goed tijdig contact te zoeken met een notaris. T. R. Uit hetgeen geschreven wordt over de verdeling van het huis tussen hoofdbewoner en mede-bewoner, kan niet anders worden geconcludeerd, dan dat er sprake is van een redelijke ver deling van de huur. Indien men echter desondanks toch niet te vreden is met de gang van zaken, kan aan de Huuradvies-Commis sie een brief in tweevoud worden gezonden, waarbij dan tevens 2,50 moet worden gestort. (Advertentie l M.) EXAMENOPLEIDING Boekhouden M.O. en M.B.A. RESA - HILVERSUM Bekende Schriftelijke Cursus f""— I Ludwig Bemelmans E De producer, in zijn bad. vroeg zich af, wat hij bij Belinda's huwe lijk zou dragen. Hij klom uit het warme water en sukkelde naar de marmeren douche-cel. Nadat hij zich onder de douche had verfrist, greep hij naar 'n handdoek en droog de zich af. Hij zette zijn briloop en liep op zijn blote voeten over het koude marmer. Hij duwde de schuif deur van zijn klerenkast opzij en schoof de drie pakken, die er hin gen, weg. Oudergewoonte zocht hij naar het blauwe pak, maar het was er weer niet. Hij besloot dan maar het grijze aan te trekken. Voorzichtig haalde hij de grijze broek van de hanger en hij was op het punt ér in te stappen toen een grote bos sleutels uit de achterzak viel. Vashvily buk te zich en raapte ze op. Hij bekeek ze. Het waren niet de zijne. Hij keek in de richting van de keuken en na een ogenblik zei hij tot zich- zefl. „Maar dat gaat alle perken te buiten". Hij legde de broek neer en belde. Uit de keuken riep Walter: „Ja meneer. Ik kom meneer". Hij legde zijn half-opgerookte si gaar voorzichtig weg. „Hoe komen die sleutels in mijn zak?", vroeg Vanya Vashvily, toen de bediende de kamer binnen kwam. Walter nam de sleutels aan, be keek ze. betastte ze stuk voor stuk en zei toen: „Ik weet het niet". „Zijn ze van jou?", zei Vashvily. Walter vouwde zorgvuldig de grijze broek op. Hij schikte hem weer over de hanger en hing hem weer in de kast. „O nee meneer", zei Walter, luid protesterend, en hij voegde er aan toe. „wat zouden mijn sleut#!s in uw zak moeten doen?'1 „Dat weet ik i iet", zei Vashvily, „maar als het jouw sleutels niet zijn, dan neem ik ze mee en dan gooi ik ze op weg naar Roma noff uit de wagen". „O nee, meneer, doet u dat niet Laat u me die sleutels eens zien". Walter bestudeerde de sleutels nauwkeurig. „Laat eens kijken", zei hij, en. een van de sleutels eruit kiezend, probeerde hij die op de klerenkast en sloot die af. „Allemachtig", zei hij verrast., „als dat mijn sleutels niet zijn! Maar hoe komen die in uw pak?" „Ja. verklaar me dat eens", zei Vashvily. Om het stuk van bewijs te laten verdwijnen stopte Walter de sleu tels in zijn zak. Hij was al bijna de deur uit, toen Vashvily, zijn ge hoorapparaat aan zijn oor bevesti gend. riep: „Waar is mijn blauwe pak?'' Walter kwam terug. ,X>at ouwe blauwe dat U mij hebt gegeven?", vroeg hij. „Nee", zei Vashvily. „Je weet wel wat ik bedoel, dal donkerblau we". „O", zei Walter opgelucht. „Dat moest vermaakt worden". „Dat schijnt dan een jaar te moe ten duren", zei de producer „De kleermaker zei. dat het bin nen twee weken laar zou zijn. Maar U weet hoe het gaat. Alles duurt even lang Ik zal maar weer eens naar hem toegaan". „Naar welke kleermaker heb je het gebracht?", vroeg Vashvily. „O in Westwood" Hoe heet hij?" „Dat weet ik niet. Dat ben ik vergeten". „Heb je dan geen bewijsje gekre gen?" „Nee". „Waarom niet?" „O, omdat ik alle pakken daar heen breng". „En toch weet je zijn naam niet?" „Nee meneer". „Ja. dat zal wel", riep Vashvily. „Maar nou zal ik het uitzoeken. Breng me de telefoon en het tele foonboek. Er kan maar een kleer maker in Westwood zijn, of hoog stens twee". (Wordt vervolgd) (Advertentie Af.) Mijnhardt's Hoofdpijnpocdcrv Doos 45 ct. (Van onze correspondent te New York) F)E Hongaarse toneelschrijver F e- renc Molnar staat hier weer in het midden der belangstelling. Dit keer niet door de première van een nieuw stuk, maar door de op voering van de musical „Make a wish" (Doe een wens), gebaseerd op zijn toneelstuk „De goede fee", dat hier jaren geleden, met Helen Hayes in de hoofdrol een groot succes was. De 74-jarige auteur, die reeds voor de oorlog in de V.S. een tweede va derland vond, verdedigde tegenover een interviewer de stelling dat iedei talent, van enige beteekenis een beetje gek is, althans een of andere „tic" heeft hij zelf niet uitgesloten. „Kijk naar Toscanini" betoogde hij; „hij is nu 84 en is nog niet van plan het dirigeren op te geven wan neer zijn gezondheid dat toelaat. Daarvoor moet je toch gek zijn! Waarom blijft hij niet liever een beetje zitten dromen? Of neem Gre ta Garbo; ik vind haar de grootste levende actrice, maar ze is gek. Ze is beslist mooi, maar ze zet een don kere bril op en een excentriek hoed je om er maar lelijk uit te zien Onder de Amerikaanse schrijvers geeft hij Hemingway de eerste plaats. Hij acht hem minstens op één lijn te staan met De Maupas sant. Óver zichzelf wilde hij weinig zeggen. „Ik ben een gepensionneer- de Lothario", vindt hij. Hij leeft sober („wat niet meer zo moeilijk valt op mijn leeftijdstaat des ochtends om vijf uur op om te wer ken. De ochtend vindt hij de beste tijd, maar hij produceert betrekke lijk weinig meer en besteedt de meeste tijd aan het verbeteren van vroeger werk. Zonder slaapmiddel valt het inslapen hem moeilijk. „Eens", vertelde hij, „dacht ik daarvan te kunnen afkomen door het lezen van een catalogus van een zaadhandel. Ik verwachtte beslist bij de tweede bladzijde wel in slaap te zullen vallen. Maar nee. ik begon te Siekeren waarom ik eigenlijk in een otelkamer woon in plaats van wat te gaan tuinieren. Dat wond me zo danig op, dat ik allerlei plannen be gon te maken en een pil moest ne men om te kunnen slapen MARSEILLE. Volgens het Fran se persbureau AFP wordt do 28-jari- ge Groninger Burmann op Corsica vermist. Begin April vertrok Bur mann uit Groningen om Corsica te doorkruisen. Op o April vertrok hij uit Nice, waar hy zijn bagage in een hotel achterliet. Op 20 April had Burmann zich te Ajaccio naar Mar seille moeten inschepen, doch daar de passagier na zyn boeking niet kwam opdagen, werd hij als vermist opgegeven. Zijn broer wachtte te Marseille vergeefs op hem en is voornemens op Corsica nasporingen te verrichten. Op het Nederlands consulaat te Marseille maakt men zich zeer ongerust over de vermiste. Volgens nog onbevestigde berichten zou de politie bij een ravijn op Cor sica de tas van Burmann gevonden hebben. Advertentie (l.M.) Is hef geheim der schoonheid Duizenden vrouwen, die een nei ging hebben fot zwaar lijvigheid, moten In hef buiienlond sedert |oren gebruik von SveltPills cBurdmrd» do krachtig «orkondo, zllvoroo tJookhcldsdragiM Zuiver plantaardig en volkomen onschodelijk, ook bl| langdurig gebruik I I Thans ook in Holland verkrikba*rt> In Apo6i»t «n «n D/ogiif«rï(in Oepol: AlPHAA'dooJon I -lijlgnilfiiel Iffff

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 9