Het Goud van de Groene Slang 'STADSVENSTER Umax Diamanten echtpaar Pot vertelt Nieuwe aanwinst van Roode Kruis r Solistenwedstrijd onzer blazers Geen aanstelling van een bedrijfseconoom Mobiel veldlazaret van groot nut bij rampen levensver Vijftig kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen en leed Noteert U even DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Veel geld nodig Maandag 21 Mei 195l| (Van een onzer verslaggevers) Ze zaten op school by elkaar in de klas. G(jsjc Blackstone en Jan Pot, en na schooltyd liepen ze samen wel eens een eindje op. Later ging Jan in dienst en toen hij terug kwam ontmoette hy zijn vroegere vriendinnetje weer. Ze kregen verkering en een jaar later zyn ze getrouwd. Een ge schiedenis, zoals die zich ontelbare raaien heeft afgespeeld en nog zal af spelen. We zouden hem U niet vertellen als dit huwelyk niet was ge weest in 1801, zodat het echtpaar PotBlackstone dit jaar dus zyn dia manten bruiloft viert. Om precies te zyn op 3 Juni. Een zestig-jarig huwe lijksfeest is nu eenmaal geen alledaagse gebeurtenis, en daarom zijn wc de familie Pot gisteren, op de eerste van de bruidsdagen, eens gaan opzoeken in de Aldcgondestraat 50. De heer en mevrouw Pot, die nu 81 en 83 jaar oud zijn, maakten het ons niet moeilijk, want op onze vraag of ze wat wilden vertellen over do zestig jaar. waarin ze lief en leed samen gedeeld hebben, de den ze om beurten het woord, en wij hoefden alleen maar te schrij ven. Lief en leed, inderdaad; het is niet altijd even gemakkelijk ge weest in hun huwelyk. Vader Pot. die timmerman was. herinnert zich maar al te goed de tijd, dat hij werkte voor nog geen zes gulden per week. En dan viel het voor moeder de vrouw niet mee om rond te komen. „Maar," zegt deze, „ik heb altijd gedacht: er komt wel weer een betere tijd." En die is ook gekomen. Samen wonen de oudjes nu in het huisje in de Aldegonde- straat en ze genieten er een mooie oude dag. Hun tien kinderen zyn allen getrouwd, en komen natuur lijk nogal eens aanlopen. Merk waardig genoeg zijn alle vijf de zoons evenals hun vader timmerman geworden. Ik heb wel eens gezegd: „Waarom worden jullie geen metse laar of schilder," vertelt de heer Pot, „maar nee hoor, ze moesten en ze zouden timmeren." Ja. de familie is langzamerhand zo uitgebreid, dat er even gerekend moet worden voor het juiste aantal kleinkinderen kan worden opgege ven. Zeven en twintig zijn het er, en het jongste geslacht telt dan nog dertien achterkleinkinderen Geen wonder dat er op het grote feest stoelen te weinig zullen zijn. Het diamanten paar woont nu al 42 jaar in de Aldegondestraat. Ze hebben in hun huis daar de hele ontwikkeling van de verlichtings techniek meegemaakt. Toen ze er kwamen wonen waren er nog pe troleumlampen. later werden die vervangen door gaslampen, en nu is er natuurlijk electrisch licht. Het eerste huis, waarin de pasgetrouw den zestig jaar geleden trokken, stond in de Bolderstraat Ze strooi den daar nog zand op de tegelvloer in de achterkamer; de voorkamer was al ..modern", daarin lag een houten vloer. Tot zijn zeven en zeventigste jaar GRAND THEATRE t/m 23 Mei: „Het geheim van drie vrouwen". 13 jaar. Zondag: 2 4-15 C45 9 uur; Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus", 24 Mei. 230 6.45 en 9 uur „Sunset Bou levard". 18 jaar. CITY THEATER: „Een Jantje op het gladde pad". Elke leeftijd. Zondag: 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: „King Kong". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Tarzan overwint". 14 jaar. Vrij dag en Zaterdag: 2 30 6 45 en 9 uur. Zondag: 2 4 15 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrijdag t/m Maandag: „Ge kooide meisjes". 18 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Tosca". 18 jaar. Vrijdag: 8 uur; Zaterdag: 2.30 6 45 en 9 uur. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. 21 Mei. Maandag: Rubenstraat. 19 uur: Voetbalwedstrijd ZUTSOS 23 Mei. Woensdag: Amicitia. 20 uur: Ouderavond van de Stichting voor de Amersfoortse Jeugd. 23 Mei. Woensdag: d'Oranjeboom. 20 uur: Feestavond kappers. 24 Mei. Donderdag: d'Oranjeboom, gehele dag. Landelijk congres petro leum handelaren. Het diamanten echtpaar Jan Pot en Gijsje Blackstone die elkaar op school leerden kennen. (Archifoto) heeft vader Pot gewerkt, vertelt hij, en zijn vrouw voegt er aan toe dat er overal in de stad wel wat staat, dat door hem gemaakt is. KILOMETERS BOTERHAMMEN De beide oude mensen zyn nog heel flink voor hun leeftijd. Me vrouw Pot zorgt zelf voor liet huis houden; de „baas" assisteert haar en kuiert bijvoorbeeld op Zaterdag morgen nogal eens naar het slacht huis om een stukje vlees op te ha len. Lachend vroeg vader Pot aan zijn vrouw hoeveel boterhammen ze in de loop der jaren wel gesneden zou hebben. „Kilometers" was het antwoord. „Als de jongens naar hun werk gingen, dan namen ze zulke pakken brood mee." Het gezegde werd onderstreept met een „henge- laarsgebaar" met de armen. Ja, als de oudjes over vroeger be ginnen komen er verhalen Hartelijk hebben we moeten lachen toen moeder Pot vertelde hoe drie van haar zoons op een mooie Zondagmorgen met hun nieu we petjes (van 12 cent per stuk) op, gingen wandelen, in de kazerne ver zeild raakten, en natuurlijk veel Zomer-Zondag No. 1 We weten niet. wat u dacht, toen gistermorgen de zon zo vrolijk door de gordijnkieren van de slaapkamer scheen. Wij zijn uit bed gesprongen, hebben ons vlug gewassen en zijn snel gaan ontbijten om zo gauw mogelijk van deze prach tige zomerzondag no. 1 te pro fiteren. We waren niet de eni gen, want overal troffen we wandelaars en fietsers aan. die, net als wij, de zon opzochten. Op de grote verkeerswegen door en bij Amersfoort was het zó druk. dat we die links heb ben laten liggen. We hebben, mét onze familie, een prachtige wandeling gemaakt naar de Treek en op de terugweg zijn we, zo maar languit in het gras ergens in Klein Zwitser land gaan liggen om de zon te voelen, de blauwe hemel en 't groen van de bomen te zien en de vogels te horen. We hebben voor de zoveelste keer genoten van het prachtige vergezicht vgn de Hugo de Grootlaan af en op dezelfde plaats van het bekende doorkijkje naar de Lange Jan. Gistermiddag riep het werk ons naar het sportpark Birkho- ven. Eerlijk gezegd, we vonden dat erg jammer, want we wa ren 's middags ook zo graag eén van de talloze zomerlingen ge weest. die bos en hei opzoch ten of, zoals ook velen deden, hun eerste duik in het water maakten. We namen ons voor dat vandaag te doen. Maar we weten héél goed. wat we dach ten toen vanmorgen de zon niet vrolijk door de gordijn- kieren van de slaapkamer scheen V_ mooie petjes vol grauwe erwten met spek. Zo hoorden we talrijke verhalen uit het verleden; verhalen vertelden ons ook de vele foto's, waarmee de kamer vol hangt. Bloemen zijn er ook heel wat, en de zoldering is be spannen met grote slingers, ter ere van het feest. Aan de vele geluk wensen van familie en vrienden willen wij de onze toevoegen; we hopen, dat het diamanten paar nog vele jaren van voorspoed en ge zondheid mag beleven. Onttrekking het aan openbaar verkeer Het bouwen van flatwoningen aan de weg Vreeland maakt het nood zakelijk dat een gedeelte van de Birkt en de Miacoweg aan het openbaar verkeer wordt ontrokken Tevens zal onttrekking moeten plaats vinden van een gedeelte van de Oude Soesterweg waarvan voor de aanleg van straten en woning bouw reeds een deel is gebruikt, alsmede de weg. gelegen in het ver lengde van de Seringstraat tussen de Zonneblocmstraat en de Oude Soesterweg. Deze onttrekking aan het open baar verkeer gaat 1 Juni a.s. in. te laat thuiskwamen, met die w. Snijder. Burgerlijke stand Geboren Johanna Hendrlka Christina, d. van E F. Nollestcln en W H. v. d. Ven: Franclscus Adrlanus Aloysius. z. van W. Gijsman en E A. Hupperts. Ja cob. z van R A Verhaar en C. W. Jan sen; Anna Maria. z. van P. Lütjens en T. van Dyk Getrouwd. A. H. van Rijmenam en M. (Advertentie l.M.) HAVERMOUT smaakt heerlijk - ongewoon (Advertentie l.M.) SCHOENREPARATIE ZONDER SPIJKERS Een geheel nieuwe manier voor het repareren van schoenen, volgens Amerikaans systeem. geeft het voordeel, dat Uw schoenen zonder gebruik van spijkers gerepareerd kunnen worden Hierdoor is het los laten van zolen uitgesloten. De buigzaamheid der schoenen blijft behouden, wat prettiger loopt en goed voor Uw voeten is. Geen spij kertjes meer in Uw schoenen, waardoor de kousen stuk gaan. Bij Bata kunt U Uw schoenen vol gens spijkerloos systeem laten re pareren. is ingeschakeld Op grond van verkregen adviezen, inlichtingen en gedane onderzoekin gen stellen B. cn \V. aan de Raad voor niet over te gaan tot de aan stelling van een bedrijfseconoom. Men aclit het wensclyker een be staand instituut voor het verstrek ken van bedrijfseconomische advie zen in te schakelen. 1590. Die avond is er groot feest op Tamoa: de bewoners vieren de terugkeer van hun „ko ning" en tot diep in de nacht wordt er gedanst om een vuur van geu rende Mobawi-takken. Pitau houdt een grote tede, waarin hij Kees roemt als een moedig strijder en tevens zijn broer. Rob, die zo lang heeft gezocht om zijn broer terug te vinden, uitnodigt om ook op het eiland le blijven. Kees dringt daar ook op aan. maar Rob voelt er toen niet zo veel voor. Hij wil wel een paar weken op dit heerlyke eiland blijven om uit te rusten, en bovendien heeft hij veel met Kees te be praten. Maar na enkele weken maakt hij toch de „Vrijheid" weer zeilreê. Nagewuifd door Kees en de bewoners van Tamoa, kiest Rob weer, zee, meuwe avonturen tegemoetI EINDE (Morgen begint deel XXI van „De Avontu ren van kapitein Rob"!) Deel 9 Tweede Serie van de avonturen van Kapitein Rob IS VERSCHENEN Verkrijgbaar bij onze Agenten en Bezorgers, bij Boekliandel, Kiosken en onze administratie. Prijs 7 5 cent •\T i /~t T l l i 1 Aan drie daarvoor in aan- iNed. Lrron. Instituut merking komende instituten is een prijsopgave gevraagd B. en VV. mer- Van een wedstrijd, die geen wedstrijd is Was dit een wedstrijd in dc ge wone zin des woords? Neen. dat was het stellig niet. omdat het be grip tegenstander niet aanwezig was. Was het dan een examen? Ook zulk een karakter vertoonde deze bijeenkomst van solisten op het blaasinstrument niet. Zeker, men kon punten halen en een prijs toegewezen krijgen, maar dat was dan alleen maar bij wijze van aanmoediging en goedkeuring. Wij zouden, dit solistenconcert willen karakteriseren als een de monstratie. als een soort parade der blazer? van onze harmonie ën fanfarecorpsen. Van een deel der blazers, wel te verstaan, want zoals de voorzitter der Contactcommissie onzer plaat selijke Muziekverenigingen, dzheer J. v d. Linden in zijn openingsrede opmerkte, de deelname aan deze muziok-demonstratie was geringer dan vorige jaren, en geringer dus dan verwacht mocht worden. Vooral daarom is dit te betreu ren, daar oefening voor zulk een solisten-concert uitermate geschikt op. dat afgezien van de offertes, hel aanbevelinj Geen enquête naar gasmeters Er zal geen enquête worden ge houden met betrekking tot de vraag der gasverbruikcrs naar munt- cn credietgasmeters. Indertijd is in de Raad door een van dc leden de wenselijkheid van een enquête be pleit De meerderheid van de com- I missie van bijstand voor de ge- meentebedrijven is tegen het hou den van bovengenoemde enquête. B. en W. kunnen zich met de zienswijze van de meerderheid der commissie volkomen verenigen. Het enqueteren zou volgens berekenin gen van het Ned Economisch In stituut op ongeveer f 500.- zijn ge komen. ken echter ontvangen verdient om het Nederlands econo misch instituut, dat behalve een sociaal-economische afdeling ook een bedrijfseconomische afdeling bezit, voor het inwinnen van be drijfseconomische adviezen in te schakelen. Na vergelijking van de ontvangen offertes, bleek dat er uit financiële overwegingen geen bezw aar bestond om het NEI de opdracht tot het verstrekken van bedrijfseconomi sche adviezen te geven. Het insti tuut is per 1 Mei j.l met de werk zaamheden begonnen De onkosten mogen over het jaar 1951 de f 8 000 - niet overschryden. Het op de begro ting 1951 opgenomen bedrag wegens salaris cn sociale lasten voor een bedryfseconoom is toereikend. Uitslagen solisten concert Van de door Contactcommissie voor Amersfoortse muziekverenigingen Za- i terdag georganiseerde solistcnwedstrijd j zijn dc uitslagen: Erc-afdeling le prijs met lof der Jury G A. Rijpert (klarinet! 113 punten. (Het hoogste aantal punten van dc wed- I strijd), le prijs J. v. d. Linden, 99 punten. Afd. uitmuntendheid, le prijs met lof der Jury H. Gerth (alt-saxofoon) 116 p.; le prijs A P. Wynands (id.) 101 p.; le prijs B. Schildstra (tuba) 96 p le prijs duo A J. J. Adelaar (fluit) en G. A Rijpert (klarinet) 96 p; 2e prijs J. den Ouden (klarinet) 88 p Eerste afdeling: le prijs J. W. van Zwol (pislon) 108 p: le prijs C. den Ouden (klarinet) 102 p.: le prys G Laseur hoorni 93 punten; le prys J- Bcrendse ifluit) 97 p le prijs W J. H. Swenne (bai iton-saxofoon96 pnt ?e prijs duo J. en C den Ouden (klarinet.) 86 p 2c prijs E T Poeiert (piston) 34 p 2e prijs kwartet J. Veldhuizen itrombone). D. Wouters (trombone). H. F. v d. Linden (trombone) en J. W. v. Diest (tuba) 84 p. Tweede afdeling: 1. J. Schmidt (bu gel) 96 p1c piijs F. H P Reijnen (trombone) 96 p 2e prys J Kestcns (tenor-saxofoon) 87 p 3e prys A. Th. Steenbeek (bugel) 78 p 3e prijs J. G. v. d Boom (piston) 68 p. Dcide afdeling 1 kwartet J. W. Lancce (piston). W. v. Zocren (piston). J Rijndcrs (althoom). G H. J Schrcuis (tuba) 102 p 2e prys E. Honian (piston) 69 p 2e prijs W. v. Binnendijk (tubal 83 p. Vierde afdeling: 2e prys A. v. d. 1 Linden (alt-saxofoon) 98 p. om de technische vaardigheid op te voeren en behoorlijk samen spel. van welk muziekensemble dan ook, vereist in de eerste plaats be heersing van zijn instrument door elk lid persoonlijk. Gelukkig was dat, wat wte ho ren kregen, heel vaak de mceite waard In bonte afwisseling pas seerden de meeste blaasinstrumen ten de revue en. dan merkt men bij zichzelf op. wat toch wel wils kracht en ernstige studie vermo gen. En men beseft ook. welk een ge noegen de deelnemers er in moe ten vinden zo frank en vrij op het podium te kunnen staan, om te to nen. wat ze met hun ijver bereikt hebben. Daarvan plukken zij dan zelf de vruchten der voldoening, -hun ver enigingen krijgen groter^ moge lijkheden voor betere prestaties en tenslotte geniet de burgerij voor wie al deze corpsen zoveel bete kenen, er ook terdege van. Zodat wij maar zeggen willen, dat zulk een jaarlijkse solistenwed- strijd een heel belangrijke zaak is, waarvan men de betekenis niet moet onderschatten, een opmer king. waarvan wij de overdenking aanbevelen bij alle leden onzer harmonie- eft fanfarecorpsen. Een opsomming van de resulta ten. welke op dit concert werden verkregen, geven wy elders. S. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag heeft Amersfoort kennis kunnen maken met de nieuwst? aanwinst van zyn Roode Kruis: een volledig ingericht veldlazeret. da: met een bijbehorende vrachtauto binnen twee uur kan zyn opgebomvc op de plaats van een eventuele ramp Het lazaret, dat bestaat uit eet aantal tenten, is bedoeld als doorvoercentrum, waar gewonden, die in hf; voorterrein eerste hulp hebben ontvangen, tydelijk worden ondergebracht voor ze naar een ziekenhuis worden vervoerd. Het mobiele noodhospitaa was Zaterdag tydelyk opgezet op het terrein aan dc Hellestraat, cn tro! veel belangstelling. En dat was goed: de Amersfoorters hebben nu nu eigen ogen kunnen zien. wat het Roode Kruis doet met de opbrengst var straatcollectcn cn andere inzamelingen. Deze demonstratie vormde eer inleiding van een landelyke campagne van het Roode Kruis, die veertin dagen zal duren. Succes bij kapconcours De heer V. B. Steggerda is met 1321 punten regionaal kampioen dameskapper geworden op het on langs te Amsterdam gehouden kap concours. We kunnen ons na de laatste oor log talrijke situaties indenken, waar bij het Roode Kruis plotseling voor een groot aantal gewonden komt le staan. De jongste geschiedenis geeft ons maar al te veel voorbeelden van bombardementen met zeer veel slachtoffers, die uit de puinhopen van gebouwen moeten worden ge graven. Maar ook in vredestijd kan het Roode Kruis plotseling op grote schaal hulp moeten bieden; stel U voor. dat er een vliegtuig op de stad stort, of dat er in de omge ving een munitieopslagplaats in ae lucht vliegt. In al deze gevallen kan het mobiele veldlazaret worden in geschakeld. Terwijl helpers van het Roode Kruis eerste hulp verlenen transporteert een auto de tenten met alles, wat er bij hoort naar de plaats van de ramp. waar het geheel binnen anderhalf uur kan zijn op gezet en ingericht. Gewonden krijgen dan in de eer ste tent medische behandeling, waarna ze tijdelijk in een tweede tent worden ondergebracht, in af wachting van vervoer naar een zie kenhuis. Grote kisten, die tot de uitrusting behoren, bevatten alle mogelijke instrumenten, geneesmid delen en verbandstoffen. De derde grote tent is bedoeld als keukentent; daar kunnen eenvoudige maaltijden worden bereid. Bovendien beschikt het lazaret over een voorraad noodrantsoenen. Een vierde tent. kleiner dan de andere, herbergt de staf. Het veld- Advertentie LM.) voor hoor studie of uitzet lazaret voorziet in zyn eigen ver lichting; een lichtaggregaat lever: stroom voor grote heldere lamp' in en buiten de tenten. Er zijn o drie sterke zoeklichten. Een grote rode kruisvlag. die t. de grond wordt gespannen zorgt aa Vliegtuigen het tentencentrum i oorlogstijd niet voor een milita: kamp aanzien. Ongeveer veertig gewonden vit den tegelijkertijd een plaats tenten. Bij een regelmatige doorvos is de capaciteit echter veel grote men kan dan zeker tweehonderd personen geneeskundige hulp bn den. Dit hele veldlazaret, met allj wat er bij hoort is eigendom de afdelmg Amersfooi van h Roode Kruis. Het wordt hier ges: tionneerd. en zal ook gebruikt wo.j den in en in de omgeving van on stad Alles ziet er keurig uit, en me- maakt onwillekeurig de opmerki dat deze mobiele eenheid ideaal Het is goed. maar ideaal nog nic: Wanneer de financiën het hadde toegelaten zol er nog minstens tent bij hebben moeten komen. W; er nu is heeft al een twintigduizer, gulden gekost. Aan Amersfoorts oc volking in de komende twee weke te bewijzen, dat ze beseft van hos veel waarde een degelijk function nerend Roode Kruisapparaat is. i' Luchtafweergranaat ontploft Schoolwerktuinen aan Hogeweg Als de Raad zich met het voorstel van B. en W. kan verenigen krijgt de school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Hogeweg een schoolwerktuin Bij de school is daarvoor een stukje grond beschik baar De kosten van het omleggen van het weiland tot bouwland be dragen f 400.-. Garagebouw in de industriewijk B. en W. stellen de Raad voor aan de heer A. van Keulen voor het bouwen van een garage te verkopen een perceel industrieterrein aan de Verlengde Nijverheidsstraat. De oppervlakte bedraagt ongeveer 2530 M2. De koopsom is f 7.50 per M2. passing op die bloeiende brem. Dat is jammer. Als men er zo over gaat den ken, dan komt er geen eind aan het wegsnijden van bloeiende bremtakken. Dan kan men in de eerstvolgen de dagen nog veelvuldig dc bloeiende brem moedwil lig afgerukt langs de weg zien liggen. Dan kan men kinderen met armen vol bloeiende takken uit de bossen zien komenZij gaan moeder verrassen. Twee dagen staan de tak ken er misschien mooi by, maar dan is het ook ge daan. Is brem wel een struik om te snijden? Wij geloven, dat het be ter is. die bloesempracht brem bloeit. In maar in de vrije natuur te LJ Amersfoort wil dat aanschouwen. Die raad zeggen, dat byna overal in zouden wij in het algemeen dc randgebieden van de willen geven. Ga toch niet stad de velden geel zijn te snel over tot het snijden van de brem. Er is een of afrukken van bloeiende overvloed aan brem en takken. De natuur wordt daarom is misschien het er ontegenzeglijk door gezegde „wie in het veen geschaad. Trek liever naar zit kijkt niet op een turf- buiten en geniet daar van i je'' min of meer van toe- de bloesempracht! ANTI-VIVISECTIE Indertijd kondigden wij, tijdens de actie van de Anti vivisectie-stichting in onze stad, een lezing van deze instelling aan. Deze lezing wordt op Donderdag 24 Mei om 2 uur in „Mono- polc" en om 8 uur in 's Prinsenhof gehouden Mej. mr M. Stuart en de heer W. Groen zullen daar het onderwerp „het vivi sectievraagstuk als wereld probleem" behandelen. HULDE! Wie op het Amersfoortse station van het tweede naar het eerste perron of omgekeerd wil, moet een trap óp en af. Men kèn de spoorbaan oversteken, maar bijna niemand doet dat, omdat het niet mag en omdat het levensge vaarlijk is! Toch zijn er mensen, die het gevaar niet (willen) zien en zich niet storen aan wat wèl en wat niet mag. Zoals Zon dagavond. Een haastige dame met twee wolken van kinder tjes liep vlug beneden-door, zoals de spoormensen dat noemen. In haar haast en zorgeloosheid zag ze de sneltrein van 19.43 uur naar Den Haag niet aan komen. Op de perrons gil de men al waarschuwin gen, maar die gingen in het lawaai van een ver trekkende trein verloren Met angst en vreze zag men toe. Maar daar rende een jonge spoorwegman toe. Hij sprong voor de dame, duwde haar achter uit en gaf de kinderen een geweldige zet. Net op tijd, want een fractie van een seconde la ter denderde de sneltrein voorbij! Voordat de on voorzichtige dame van de schrik was bekomen en voordat de angstige toe schouwers goed en wel hadden begrepen, dat haar en de kinderen niets was overkomen, was de jonge spoorman al verdwenen. Hulde, zeggen wij aan zijn onbekend adres. WEEKENDSCHILDEKS De expositie van de week- endschilders trekt veel be langstelling. Dit is voor het bestuur aanleiding om de duur van de expositie, die gehouden wordt in de Academie voor Beeldende Kunst, te verlengen tot en met Vrijdag 25 Mei. Onze actie Er valt niet veel te mel den over de zilverpapier- actie; Alleen Ankie van de Berg uit de Pienemanstraat 36 kwam langs ons bureau om zilverpapier af te ge ven. Daarvoor dank Ankie. Voor het overige wachten we maar rustig af. Toeten en blazen „Op 't solistenconcert wisten ze van toeten en blaren", zei 't manneke vanmorgen. Klop even aan 't Stadsven- stcr. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. Zondagmiddag omstreeks kw over drie werden de bewoners de Pienemanstraat (nieuwe stra tussen begin Soesterweg en Punt' burgerlaan) opgeschrikt door vrij krachtige explosie. Een door vommandant van de Brandweer, heer Bijleveldt, ingesteld onderzo? wees uit, dat een luchtafweerg' naat was ontploft Deze granaat blijkbaar door graafwerk naar t ven gekomen en vermoedelijk do zonnewarmte tot explosie gebracJ Er deden zich geen persoonlijke o' gevallen voor. Kinderen, die op c plaats van de ontploffing hadd; gespeeld, waren juist drie minui tevoren weggegaan. Er was geen materiële schade. Avonturier op pad Een zestienjarige jongen uit terdam bood in een zaak voor tw dehands fietsen een rijwiel te ko aan. De koopman vertrouwde zaak met erg en waarschuwde politie met het gevolg dat zo? fiets als jongen op het bureau vecht kwamen. Bij de ondervraging bleek dat jongeman uit een inrichting in A' sterdam was weggelopen, daa.' naar Barneveld was gelift om U slotte bij een boer. waar hij in oorlog was ondergedoken, nacht gies te krijgen. Dc andere dag vroeg hij een fi aan de boer te leen om een eitiii te mogen gaan rijden. Hij benul de hem geboden kans om met fiets naar Amersfoort tet rijd' doch hier nam zijn avontuurlij tocht een einde. VERKEERSONGEVAL Juist op het moment dat Zat< dagmorgen de heer G uit Amö foort met een bakfiets m de Kac straat een stilstaande vrachtat passeerde begon deze te rijden heer G. probeerde door uit te ken een aanrijding te voorkom doch het was reeds te laat. De te fiets schoof onder de cabine werd vernield. De bestuurder me- met een gekneusde knie en en) naar het St. Elisabeth's Ziekenlr worden vervoerd. Hij kon ecte na te zyn behandeld, naar huis den gebracht. OSLO. De opperbevelhebber Noord-Europa van het Noord-Atl tisch Pact, admiraal sir Pair Brind. heeft te Oslo meegedeeld, hij zijn hoofdkwartier aldaar vestigen Dp opperbevelhebber de luchtmacht in Noord-Europa neraal Taylor, zal zich ook te vestigen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2