Boven vliegveld Yolkel schiet de RAF met.... filmcamera's Kwestie Finsterwolde in Tweede Kamer AG Militairen houden wel met civiele belangen rekening VN-legers waren vorig jaar zwak opgesteld Avro gaat grootscheeps bezuinigen Achtmaal 24 uur wordt Amsterdam theetuin COdak Film Wet goederenvervoer in Tweede Kamer aanvaard Tweeduizend Engelsen leven in tentenkamp bij Eindhoven ,Ombrelle' benadert werkelijkheid Verschepingen naar China Lening der VS aan India goedgekeurd Atoomgeleerde niet gearresteerd Vrijdag 25 Mei 1951 (Van een onzer verslaggevers) VOLKEL. Donderdagavond. Dertig grommende zware bommenwer pers vliegen over het vliegveld Volkel. Door de condensstrepen achter machines en in het ijle blauw van de hemel er om heen wentelen zich razendsnel de straaljagers van de RAF. De piloten, die een paar minuten geleden nog over dit vliegveld slenterden en een sigaretje rookten, jagen nu op negenduizend voet hoogte en met angstwekkende snelheid op hun buit. Op het vliegveld tuurt iedereen naar dit schijngevecht. In de controle kamer gaat de mare. dat de aanvallende bommenwerpers op weg zün naar doelen in Belgié of Noord-Frankrijk. Radarposten in Duitsland en Nederland hadden de eskaders bommenwerpers al gesignaleerd, toen ze met het blote oog nog lang niet te zien waren. Het alarm werd gegeven en ordelijk, maar toch in koortsachtige haast, bereidden de verdedigers zich voor op de poging om de aanvallende vliegtuigen te onderscheppen. In een grote tent kwamen de jachtvliegers bijeen voor een laat ste „briefing", een laatste bespre king. De weersomstandigheden kwamen ter sprake en de koers, die de aanvallers naar alle waar schijnlijkheid zouden volgen. „Ro ger", zeiden de jachtvliegers in hun eigen taaltje. Dat wil zo veel zeggen als „Het komt voor elkaar. Maar of het voor elkaar is geko men, weet nu nog geen mens. De Engelse Vampire-piloten, daar hoog in de lucht, schieten geen kogels af. Inplaats daarvan rate len er filmcamera's in de neus van hun toestel. Als straks, wanneer de films zijn ontwikkeld, „vijan delijke" bommenwerpers in het beeldvlak verschijnen, zal uitge maakt moeten worden of die door kogels zouden zijn getroffenals dit schijngevecht werkelijkheid zou zijn geweest. „Ombrelle" benadert de werke lijkheid echter wel. Dat kunnen we overal aan merken. Aan die ZOEKLICHT OP DOK de Indonesische regering heeft nu besloten om de aanbe veling van de Verenigde Naties in zake het zenden van strategische materialen naar communistisch Chi na te eerbiedigen. Blijkens een com muniqué heeft de ministerraad van Indonesië zich daarbij laten leiden door de overweging, dat deze aan beveling de bij de V.N. aangesloten landen vrij laat. zelf te bepalen wel ke materialen zij als „strategisch" wensen te beschouwen. Het voorbehoud dat Indonesië hier maakt doet opnieuw de vraag rijzen in hoeverre het embargo aan de oorspronkelijke verwachtingen voldoet. Engeland heeft reeds na drukkelijk doen weten, dat het in stemmen met een selectief embargo dat zich dus tot strategische ma terialen bepaalt geenszins in houdt, dat het bereid is mee te wer ken aan een eventueel algemeen handelsverbod voor China. Dit zou, zo menen de Britten, een ramp be tekenen voor de Engelse kroonko lonie Hongkong, waarvan de twee millioen inwoners afhankelijk zijn van de handel met het Chinese vas teland. Voor een effectieve naleving van een dergelijk verbod zou men de gehele Chinese kust moeten blokke ren, hetgeen technisch vrijwel niet uitvoerbaar is, omdat men hiervoor bijna de gehele Britse en Ameri kaanse vloot in de wateren van het Verre Oosten, duizenden mijlen van de bases, zou moeten concentreren. Bovendien loopt men hierbij het ge vaar direct in conflict met de Sow- jet-Unie te komen. Toch is de mogelijkheid niet uit gesloten. dat Amerika, indien het beperkte embargo onvoldoende blijkt, zal aandringen op krachtiger maatregelen. Het Britse weekblad „The New Statesman and Nation" heeft zich reeds bij voorbaat afge vraagd, hoe in dat geval Washington de politiek van scherpere economi sche sancties kan rijmen met de klaarblijkelijke bedoeling van Ame rika om de verschepingen van staal uit Japan naar Rood-China te laten doorgaan. ene bommenwerper, daar ver bo ven ons. die afgedwaald is van de formatie en nu fel wordt aan gevallen door twee, drie Vampires. We kunnen het merken aan de boodschappen uit de hoofdkwar tieren Den Haag, Brussel, Parijs en Wiesbaden, die in het „zenuw centrum" bij Eindhoven worden ontvangen en vandaar worden doorgegeven bijvoorbeeld naar net enorme tentenkamp dat men in Soesterberg voor het W. Europese luchtmachtpersoneel bouwde. Alle vliegvelden, radar- en con troleposten staan met elkaar in ver binding. Van die verbindingen zegt de commandant van het verdedi gingscentrum Eindhoven, aircom- Advertentie l.M.) CüCL CUYUSis-CCM/ UC/IMT* ONIOrt CLUB 15 MtolÓBACCOf mondore Lord Bandon: „Ze zijn nog niet, zoals ik ze hebben wil. Voor de verre contacten moeten we ge bruik maken van Nederlandse PTT- lijnen en we hadden er zoveel no dig. dat de PTT ons beperkingen heeft moeten opleggen. Verder gaat alles naar wens", vervolgt Lord Bandon. „Er worden wel fouten ge maakt, maar daar leren we van. Oefenen, steeds opnieuw oefenen, perfectionneert onze luchtverdedi ging". Tankwagens blussen brand in boerenschuur EINDHOVEN Toen Donderdag middag de bliksem was geslagen fn een schuur van de boerderij van M. van de Meyden. nabij het vliegveld Welschap, moest de brandweer zich behelpen met tankwagens. Verder was geen water aanwezig. Juist pas serende militairen hebben met man en macht geholpen om de woning te redden, hetgeen ten dele gelukte. Dit is de 80-jarige mevrouw A. P. GOUDSWAARD uit Den Haag. Zij is dol op muziek en luistert 65 jaar lang elke zomer trouiv naar de concerten in Schevenin- gen. Als jong meisje was zij al een regelmatige bezoekster van de Grenadiers-en Jagersconcerten op het terras van het oude Scheve- ningse Badhuis. Ter gelegenheid van dit unieke luister-jubileum heeft de Mij. Zeebad Schevenin- gen, die thans de Kurhaus-concer- ten organiseert, haar een abonne ment en een vaste zitplaats voor het leven aangeboden. Inbreuken op eigendom zijn slechts gering en door waarborgen omgeven (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Met bekwame spoed heeft de Regering geantwoord op het critisch voorlopig verslag der Tweede Kamer in zake de Belemmcrin- genwet Landsverdediging. Daarin geeft zij toe, dat inderdaad in enkele gevallen bij het uitvoeren van militaire werken fouten zijn gemaakt van militaire zfjde. Doch procentueel is dit zeer gering en in het algemeen zijn de militaire autoriteiten wel degelijk doordrongen van de noodzaak om rekening te houden met civiele belangen. Echter ontbreekt bij sommige lagere organen de bereidheid tot medewerking, waardoor b v. de uitvoering van een belangrijk militair bouwwerk twee jaar is ver traagd. Naar de mening der Regering zal het door toepassing van de voorge stelde wet niet mogelijk zijn de beschikking te krijgen over een boerderij of boeren van hun grond te verdrijven. Het wetsontwerp maakt slechts betrekkelijk geringe inbreuken op de eigendom moge lijk. Bovendien zijn zij door waar borgen omgeven. De redenen, welke naar het oor deel van de regering een regeling als de onderhavige noodzakelijk maken, vat zij als volgt samen: In verband met de versnelling van de verdedigingsvoorbereiding moet ook de uitvoering van het bouwprogramma ten behoeve van het militaire apparaat aanzienlijk worden versneld. In een aantal ge vallen staan de bestaande regelin gen de civiele administratie ech ter met toe de voor de uitvoering BRADLEY VOOR SENAATSCOMMISSIE: Toelating van Rood-China tot UNO staat los van Koreaanse kwestie WASHINGTON. Op de laatste dag van zijn getuigenis voor de ge combineerde Senaatscommissies heeft generaal Bradley verklaard, dat generaal MacArthur verleden jaar, vóór de Chinese communisten hun herfstoffensief begonnen, twee maal was gewaarschuwd met betrekking tot de wijze, waarop zijn troepen op dat tijdstip waren opgesteld. De chefs der Amerikaanse generale staven waren verontrust over de grote, onverdedigde ruimte, die zich tussen de twee hoofdmachten der Ver bondenen bevond. Ook vonden zij de kwetsbare positie van het tiende legerkorps onbehaaglijk. De chefs der generale staven hadden MacArthur eerst voorgesteld de opstelling zijner troepen te wijzigen. Later hadden zij hem opgedragen het tiende legercorps een minder vooruitgeschoven positie te doen innemen. l In antwoord op een vraag van de republikeinse senator Wiley zeide Bradley: „Van louter militair standpunt gezien kan ik het niet onjuist achten, dat generaal Mac Arthur van zijn functies werd ont heven. Ik ben echter wel van me ning dat de wijze, waarop dit ge schiedde, beter had kunnen zijn". In antwoord op een andere vraag van Wiley zei hij, dat Engeland en de V.S. geen besprekingen hadden gevoerd over militair ingrijpen in Perzië. De republikeinse senator Smith stelde de vraag: „Zouden de chefs der Amerikaanse generale staven bij besprekingen ter regeling van de Koreaanse oorlog het toelaten van het communistische China tot de organisatie der Verenigde Na ties als een punt beschouwen, waarover valt te praten?" Generaal Bradley antwoordde: „Neen, mijn heer. Wij zijn van mening, dat dit niets te maken heeft met een re geling van het Koreaanse geschil". De republikeinse leden der ver enigde Senaatscommissies stelden voor dat, in afwijking van het op gestelde schema, de minister van Buitenlandse Zaken Acheson als volgende getuige zou worden ge hoord. Dit voorstel is verworpen. De commissies zullen eerst de chefs der generale staven horen. van dat bouwprogramma vereiste ontheffingen of vergunningen te verlenen. (Bijv. het verlenen van een bouwvergunning in strijd met een vastgesteld uitbreidingsplan). In enkele gevallen is de civiele administratie niet bereid de ver eiste ontheffing of vergunning te verlenen en in" andere gevallen is de civiele administratie, hoewel wel in staat en bereid tot het vei-lenen van de ontheffing of vergunning, niet in staat deze vergunning o p zo korte termijn te verlenen als voor het treffen van de voor zieningen nodig is, daar voor het verlenen daarvan een langdurige procedure wordt vereist. (Advertentie I M LIKDOORNS I verdwijnen snelj^SjBj en zeker met: HELVOIRT (NB). Donder dagmiddag is brand ontstaan op de bovenverdieping van de klr#.ipen- fabriek der firma Van der Kant, waar de klompen beschilderd wor den. Door de grote hoeveelheid brandbaar materiaal stond de bo venverdieping in een ommezien in lichterlaaie. Zij brandde ondanks ingrijpen van de Helvoirtse en Bossche brandweer geheel uit. De schade bedraagt plm. 25.000. In de gemeente heerst een communistische terreur zegt de heer Scheps (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Het drama Finsterwolde staat op de agenda der Tweede Kamer. In een betrekkelijk kalme avondvergadering: slechts een enkele keer komt de hamer van de voorzitter in beweging o.a. als de communis tische heer Haken, ten aanhorc van de goedgevulde publieke tribune, waarop zijn familierelatie uit Finsterwolde is gezeten, de regering met een advocaat van kwade zaken vergelijkt. En een vermaning klinkt als de communisten andere sprekers pogen te interrumperen of, zoals de voorzit ter humoristisch opmerkt, een tweede stem naast de solist laten horen. De president vindt dat niet juist. Want zelf hebben zjj het hunne ook rustig kunnen zeggen. Zij. dat wil dan zeggen: hun ju rist Stokvis met een korte uit eenzetting waarin de ongrondwet tigheid van het regeringsvoorstel om in Finsterwolde een regerings commissaris de taak van de ge meenteraad te laten vervullen, wordt „bewezen" en de ander is de reeds genoemde de heer Haken met een lange, slordig voorgelezen rede, waarin de regeringscommis saris hatelijk met de „rijkscom missaris" wordt vergeleken en de „na-apers" van Seyss Inquart een zelfde lot wordt voorgespiegeld. Behalve verdachtmakingen en insinuaties jegens zijn tegenstan ders hun a-sociale gezindheid en zedelijk gedrag bevat het papier van de heer Haken een ver heerlijking van alles wat in Fin sterwolde is geschied. Maar hij heeft in de heer Scheps een vaardige tegenstander gevonden, want die is naar Fin sterwolde gereisd, heeft daar met niet-, ex- en hele communisten gesproken. Hij heeft de raadsnotu- len van 1945 af doorgenomen. Dat alles heeft hem tot de overtuiging gebracht, dat de toestand nog ern stiger was dan de regering haar in de stukken schilderde. Want in Fin sterwolde heerst communistische terreur: tegenstanders worden on der pressie gezet, de burgers wor den ongelijksoortig behandeld naar gelang van hun pro- of anti-com munistische gezindheid en ambte naren, die de bevelen der CPN niet blindelings opvolgen, worden met ontslag gedreigd of in hun loon gekort. Hoewel aanvankelijk geen voor stander van het regeringsvoorstel, sluit hij zich thans bij de benoeming van een regeringscommissaris aan. Andere sprekers komen tot een soortgelijke conclusie. Mr. Rool- vink (KVP) verdedigt haar Jan Ingenhoven ter aarde besteld APELDOORN. Op de nieuwe begraafplaats te Apeldoorn is Donderdagmiddag het stoffelijk overschot van de componist Jan Ingenhoven ter aarde besteld, die Zondag j 1. te Hoenderlo op 75-ja- rige leeftijd overleed. Aan de met vele bloemstukken bedekte groeve werd het woord gevoerd door dr K. L. Pickardt uit Amsterdam. staatsrechtelijk. De heer Krol (CHU) vraagt zich af, waarom het voorstel der Regering pas zo laat in behandeling komt. Volgens mr A 1 g e r a (AR) moet er in Finsterwolde juist een rege ringscommissaris komen opdat het uitzonderlijke van de toestand er duidelijker in het oog springt zodat deze des te korter hoeft te duren. Dan wordt de avondvergadering gesloten. Advertentie (1. M.) Als Ow maag in lichtelaaie staat - of brandend zuur U naar de keel stijgt dan brengen een paar Rennies tabletten dadelijk uitkomst Geen wonder, dat tienduizenden verbruikers in alle be schaafde landen van de wereld zweren bij dit prettige middel. Rennies zijn nog smakelijk ook en simpel om in te ne men. Gewoon maar laten smelten op de tong. zonder water of wat ook. Nu zijn de Rennies ook één voor één verpakt, om de mensen te gerieven, die zo graag altijd Rennies bij zich steken om altijd en overal gewapend te zijn tegen de verschrikkingen van brandend maag zuur. Rennies zijn verkrijgbaar bij alle Apothekers en Droelsten. WASHINGTON. Het Huis van Afgevaardigden heeft met 29ó tegen 94 stemmen het wetsontwerp goedgekeurd voor een lening van 190 millioen dollar aan India voor de aankoop van graan en andere voedingsmiddelen. Het huis wilde aan deze lening niet de voorwaar de verbinden, dat de terugbetaling in bepaalde strategische materia len zou moeten geschieden, waar aan de Verenigde Staten behoefte hebben. (Advertentie l.M.) ACME is even voorzichtig met mooie kleren als Uzelf l Dc fijnste zijde, de fleurigste katoen, het stevigste linnen, de zachtste wol-alles is veilig bij ACME. Hoe dat komt? "ACME-druk"! Die krachtige, gelijkmatige druk, gecontroleerd door ACME's nieuwste vinding: de drukmeter, die op verende rubber rollen werkt. Ziedaar het resultaat van 70 jaar ervaring 1 Deze rollen worden geheel vervaardigd in de ACME-fabrick, in speciaal daarvoor ontworpen machines. En zij zorgen ervoor, dat achtergebleven vuildeeltjes tegelijk met het overtollige water uit het goed worden geperst. Dank zij deze extra-reiniging komt alles wat U door dc wringer laat gaan schoner dan ooit tevoorschijn en gaat alles ook langer mee. "ACME-druk" wil zeggen: blijvend een betere verzorging van dc hele gezinswas. de reinigende wringer Een product van de fabriek die al 70 jaar lang het beste maakt tg verkrijgen bij alle g>ede handelaars in ijzerwaren en btusboudartikeltn LIMITED, DAVID STREET, GLASGOW, S.E., SCHOTLAND Propaganda-acties geschrapt en nieuwe verhouding tot medewerkers (Van onze correspondent) HILVERSUM. Sinds het ontslag van prof. dr K. Ph. Bernet Kempers sinds 1 Mei j.l., als muziekadviseur van de AVRO en de daarop volgende ontslagname van Pi Scheffcr, doen allerhande bezuinigingsgeruchtcn in de radiowereld de ronde. Zfj worden door de AVRO-lciding in zoverre niet ontkend, dat men inderdaad toegeeft dat over dc gehele linie van het be drijf de mogelijkheden van bezuinigingen overwogen werden en worden. Zonder nochtans dat aan de aard en de kwaliteit van de uit te zenden programma's enige schade zal worden toegebracht. Deze bezuinigingen houden verband met de steeds nog stijgende vaste lasten, de belangrijke navordering van de belastingen inzake de exploitatie van „Dc Radiobodc" en de reservering van gelden voor de televisieprogramma's. De AVRO gaat thans haar wagen park rationaliseren. Voorts worden voorlopig de propaganda-acties zoals (Adv- rientie I Een lesje T/l TlJ lwuden van thee, wij houden van koffie en wij houden van toaflb- (zonder hetwelk thee noch koffie kunnen zijn), kortom wij hoiLde%van alle goede, eenvoudige dingen dezer aarde. Daarom juichen wij^het toe. dal Amsterdam-die-goede-stad ook aan thee gaat doen, en wel van 26 Mei tot 2 Juni en wij hopendat Amsterdam niet weer terugzinkt in zijn middeleeuwse sluimer. Alle groten op theege- bied vinden, dat men tegenwoordig, en vooral in Amsterdam, goot- water drinkt; daar moet nu verandering in komen via pretjes en via gratis lekkere thee. De pretjes worden, guitig, thee-thee-rally's ge noemd, thee-thee-ralbjs voor alle mogelijke ontstekmgsmotoren. De gratis thee zal bereid zijn volgens de vijf gouden theeregels. Verkeers agenten krijgen gratis thee; examens ivorden in het Theecentrum af genomen. Huddersfield Town en een onzer bondsploegen spelen een spelletje petbal, maar 30.000 woedende toeschouwers zullen worden gekalmeerd met thee evenals de tweemaal elf man in opwindend tenue. En of het nog niet genoeg is: de aanvoerder van die beroepsvoetballers krijgt een typisch niet-profcadeau van de aanvoerder der Oranje leeuwen, nl. een boeket theerozen. Wie lust er nog een bakkie leut, eerste zetsel? Nog geen normaal jaar Nogmaals leugenonthuller |)E meeste gewassen staan er nog niet bij zoals het behoort; nor maal kan de situatie nog niet wor den genoemd. Naar verhouding ma ken de aardbeien het het best. An dijvie, bloemkool en sla herstellen zich. Nieuwe aardappeltjes laten op zich wachten. Pit- en steenvruch ten hebben rijk gebloeid, maar prui ken, zwarte bessen, e.d. zullen te leurstellen. ONLANGS is bij een Nederlands proces de leugenonthuller, de zgn. pathometer, gebruikt, maar men koerste niet op de resultaten. Tijdens een proces te Arnhem ver telde o.m. de procureur-generaal waarom: „Toen de tram voorbij kwam. sloeg de pathometer door", zei hij; „de betrouwbaarheidsgrens schommelt tussen 60 en 97 procent, zodat schuld en onschuld zeer twij felachtig worden.".... EEN vijftienjarig Oost-Berlijns schoolmeisje schrijft woedend aan de (Russische) Berl. Ztg.: „Op uw tentoonstelling van het mense lijk lichaam staat met vette letters, dat de mens pl.m. 2.5 meter inge wand heeft. Weten noch uw depar tement van gezondheid, noch uw doktoren, noch uw tentoonstellings- bestuur, dat de mens wel driemaal zoveel ingewand heeft, soms wel 8 a 9 meter? Neen? Laat een school kind van 15 jaar u dit dan mogen leren." Als men maar uil OM een kampvuur in Korea za ten Amerikanen, Fransen en Zuid-Koreanen Zij verstonden el kaar niet, doch zij begrepen elkaar meer dan drie talen. Trouwens het gesprék liep over meisjes De Fran sen spraken Frans en Duits, de Amerikanen Duits en Engels. Een tolk vertaalde alles in het^ Japans, dat door een der Zuid-Koreanen werd begrepen en weer vertaald werd in het Zuid-Koreaans. Broederlijk bijeen IN het parlement van Neder-Sak- sen zijn een paar verwoede neo- Hitlerianen gekozen. De voorzitter heeft hun een zitplaats aangewezen bij de laatsten der overgebleven communisten. Rita in liet. voetlicht NU Rita de vrijheid verkiest kan zij emplooi genoeg krijgen bij film en revue Zelfs de Fohc-s Ber gères hebben haar een hoofdrol aan geboden voor een revue die 1 Octo ber begint Prins Ali Khan komt graag in de F.B. dan kan hij Rita nog eris zien.... Keukenh of-vaarwel KEUKENHOF te Lisse gaat Zon dag dicht., juist orpdat alles er dan nog mooi bijstaat.. De talrijke Belgen, Scandinaviérs en Ameri kaanse verlofssoldaten zullen weer een attractie moeten zoeken die net zo hard trekt. De Keukenhof was 21 ha. groot met 13 km pad. Dat is te weinig gebleken! Noblesse oblige 1 ATROZEN en tatoueringen zijn 1 aan elkaar gewaagd, maar toc-h kan men als getatoueerde niet zo maar bij de Amerikaanse marine komen. Iedere tatouering moet eerst worden bijgefatsoeneerd voor men waardig gekeurd wordt in de Ame rikaanse marine te treden. Pétain PETAINS leven schijnt af te lo pen en nog bevindt hij zich in de militaire afzonderingsgevangenis van het fort op het eilandje Yeu voor de Franse kust. Drie doktoren onderzochten Pétains vervoerbaar heid naar het vasteland, waar me vrouw Pétain zeide„Heren, laat mijn 95-jarige man met rust".... Raar WEER niets nieuws (d.w.z. be- lemmerends voor een vlotte gang van zaken). Als u bijv. van Bremen uit Maagdenburg, in Rus sisch Duitsland, aanvraagt, krijgt u vlugger aansluiting als u de aan vraag vergezeld doet gaan van een politieke leuze. bijv. „Het verbod van het volksvredesplebisciet brengt de wereldvrede in gevaar". Vandaag doet een het, morgen tien, overmor gen honderd, daarna allemaal en dan kost het tot stand brengen van de verbinding driemaal zolang voorallen. (United Press meldt dit uit Frankfort). Goed rapport Nederlandse ïuchtmachtmiii- tairen oefenen in Willow Grove in Pennsylvania (usa). Van enkele officieren en onderofficieren zijn pas heden de namen vrijgegeven als „oefenende met tweemotorige Lock heed Ventura bommenwerpers PV2 commandant Al. Bijkerk 29 jaar Rot terdam. Cor Kuiken 29 jaar Breda, Arie Tevelde 27 jaar, Henk Polder man 39 jaar Den Haag, Herman Va der 31 jaar Rotterdam en Arie de Kort 30 jaar Katwijk. Zij hebben zich een goede naam verworven." Luchtziekte verdwijnt LUCHTZIEKTE komt steeds min der voor en binnenkort zal ze tot het verleden behoren nu een Engelse uitvinding alle hinderlijke schokken en sprongen van het vlieg tuig zal kunnen opheffen en de druk op de vleugels vermindert. Het ge heel kan nu ook een lichter con structie krijgen. Naar huis terug JOEGOSLAVIË heeft aan Grie kenland 214 Griekse kinderen teruggegeven, die enkele jaren ge leden tijdens de burgeroorlog door communistische rebellen waren weg gevoerd. Het Internationale Roode Kruis heeft alles in der minne ge regeld. Protocolaire zorgen TWEE Schotse kerkgenootschap pen ageren voor terugroeping van de Britse gezant bij het Vati- eaan. omdat de prinsessen Elizabeth eiT Margaret Rose een bezoek aan de Paus hebben gebracht. „De Paus zat hoog en liet de prinsessen staan die als rooms-katholieke vrouwen gekleed warenWij zijn daarover diep bezorgd".... tournees, bridgedrives enz. ge schrapt. Ook verbintenissen met me dewerkers worden in vele gevallen op een andere basis gebracht. Tol dusver waren deze mensen voor een jaar door de AVRO gecontracteerd en dus in vaste dienst. In de meeste gevallen is nu deze verbintenis op gezegd met aanbieding van beta ling per uitzending. Dit heeft tot gc- vofg gehad dat verscheidene mede werkers meenden hun ontslag bij de AVRO te moeten indienen. Pi Scheffer bijvoorbeeld. Ook de vaste verbintenis met het gehele Sky- master-orkest zal worden beëindigd, waarna ook voor de orkestleden be taling per uitzending volgt. Dr. P. H. Ritter Jr. zal als litte rair adviseur van de AVRO met pensioen gaan doch hij zal het boe kenhalfuur blijven verzorgen. Cor v. d. Lugt Melsert die het vorig jaar ook een contract bij de AVRO kreeg onder meer als toneeladviseur, zal ook als zodanig niet aanblijven. Ver der verdwijnen uit de AVRO-wereld als vaste medewerkers Frans Muri- loff en Peter Kellenbach. Diverse genoemden zullen echter wel aan incidentele uitzendingen blijven me dewerken. BUENOS AIRES. De atoom geleerde Ronald Richter, die vol gens een krantenbericht uit Rio de Janeiro gearresteerd zou zijn, zal vandaag ter gelegenheid van de nationale dag van Argentinië 24 uur achtereen werken bij wijze van eerbetoon aan president Peron en diens echtgenote, aldus maakt de persdienst van Peron officieel bekend. De persdienst weigerde een officiële mededeling te doen over het Braziliaanse bericht. Een functionaris beschreef het bericht als „boosaardig". Hij zei, dat het geen antwoord waard was. Advertentie HM) Hcllnneting.n .immer venrag'"] dooi Foto's brongen hel heden scherp en duidelijk naar een verre toekomst, ze zijn een bron van kennis en genot voor U en de Uwenl Zorg dat ze goed zijn! Foto's op Kodak Film altijd goed! ..Derde machtbezorgt minister, exponent van Derde Macht", benauwd moment Het wetsontwerp tot regeling van bet goederenvervoer langs de weg is door de Tweede Kamer z.b.s. aanvaard. Er werd het een en ander in ge wijzigd doch dat was niet van zeer ingrijpende aard. Toch moest minister Wcmmers een van die moeilijke ogenblikken doorstaan, welke de laatste jaren welhaast traditioneel verbonden lijken aan het ministerschap van Verkeer en Waterstaat. En dat overkwam hem nog wel door toedoen van diezelfde „derde macht", waarvan hü zich zelf als exponent bcscbou.' i. Mr. Algera (AR.) diende nl. een i zeker wel een dreigement om hot amendement in met de bedoeling wetsontwerp in te trekken. Gp de de vervoersvergunningen te doen achtergrond van dit geschil lag gelden voor onbepaalde tijd niet voor maximaal 10 jaar. zoals uiteraard de opvatting van mr. Al gera (A.Rj, dat cr in de be- het wetsontwerp wilde. De be- dx-ijfstak thans geen chaos eerst. wmdsman meende echter dat dit voorstel aan de hanteerbaarheid der wet de bodem insloeg en kondigde aan. dat hij bij aanvaarding daar van de consequenties ernstig zou moeten overwegen. Zo dit al geen portefeuille-gerammel was, dan toen lerwiji de minister meent, dat cr langs de weg der geleidehjkhc id en in overleg met het bedrijfsle ven toch nog wel wat verbeterd moet worden. De stemming liep met 34 gen 23 stemmen in het

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3