DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Tweede Kamer niet gerust over bestaande legerplannen Algemene instemming met ontslag van mr Kruis 'J Gladde oplichter gaf auto's „cadeau" Nog 64 mannen door muur van puin ingesloten Mossadeq wil nu wel met Britten praten Hilversum optimistisch over televisietoekomst Recordvlucht van Charlie Blair Onderwij zersopleiding-in- dric-étappen verdedigd Al twee weken zonder pokken Regelmatige uitzendingen in A ugustusSeptem ber Geschenkzendingvalse vlag die smokkelwaar dekte r Sterker Chinese tegenstand He Jaargang, no. 124 Woensdag 30 Mei 1951 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort HOOFDREDACTEUR Tl. DE BOORDER (Van onze parlements-redacteur) DEN HAAG. Hot Tweede Kamer-debat over de begroting van Oorlog en van Marine verliep minder emotioneel dan het vorige, waarin het hoofd van mr. Schokking werd geëist. Nog voor dat minister Staf één woord in de volksvertegenwoordiging had gesproken, ontving hij van vrijwel alle kanten blijken van vertrouwen, ook van de heer Vorrink (P.v.d.A.). hoewel gnOT!i-imtna:ilK,ü!:iiiun^iji'iLnjrau'i:ir nr dia: nr;r TILBURG Tot en met Dinsdag Js een periode van twee weken voorbijgegaan tijdens welke zich te 'lilburg geen enkel nieuw pokken- geval voordeeu. Een patiënt kon vandaag als genezen de barak ..Bui tenzorg" verlaten. Van de 14 ovcr- blijvenden kunnen er deze week een groot aantal huiswaarts keren. Ook kunnen zes personen uit de quarantaine-inrichting worden ont slagen, waarmede het aantal geïso leerde gevallen wordt gereduceerd tot tien. Scheuring in Duitse nazistische partij WUPPERTAL De Noord-Rijn- Westfaalse afdeling van de „socialis tische rijkspartij" heeft zich van deze partij afgescheiden. De afge scheidenen vormen thans een „Duit se groep". Ook de door de SRP geïnspireerde jeudbeweging „rijksjeugd". heeft zich in Noord-Rijn-Westfalen van de algemene leiding der beweging los gemaakt en zich bij de nieuwge vormde „Duitse groep" aangesloten. Deze breuk zou veroorzaakt zijn door het vermoeden, dat de partij leiding in verbinding met Oost- Duitsland staat DEN HAAG. De „Nieuw Amsterdam" heeft een drijvende mijn gerapporteerd in de Noord- tec ter hoogte van de kust van Zuid-België. die het wegzenden Gespannen wachten Angstig wenende vrouwen en verbeten op hun sigaret kau wende mannen drommen samen bij de ingang van de mijn, wachtend op nieuws, dat een einde aan de hartverscheurende onzekerheid omtrent het lot der ingesloten mijnwerkers zal ma ken. Naarmate de tijd verstrijkt neemt de hoop af en over het kleine Easington. waarin bijna elk gezin voor het leven van 'n vader, zoon of goede vriend vreest, verspreidt zich langzaam de sfeer van diepe rouw. van diens voorganger s'-Jacob nog steeds niet kan waarderen. Ja. eigenlyk had deze handhaving van het team van minister Schok king, aangevuld met een staatssecretaris voor de luchtmacht, liever gezien, omdat hy de figuur van een bewindsman van defensie met drie staatssecretarissen principieel juist acht. mede gezien de organisatie in andere landen, maar bovenal omdat hij al die persoonswisseling fnuikend acht voor de standvastigheid van het defcnsie-beleid. Hij hoopte nu maar, dat de huidige leiding het ook zou klaren: de komst van staatssecretaris Kranenburg vervulde hem met vertrouwen. Doch overigens kon hy slechts met de vervanging van generaal Kruis van harte instemmen. Het jongste verslag van de parlementaire enquête-commissie had zijn werk gedaan, zo zeer. dat de heer Fens (KVP) zich zelfs afvroeg, hoe het nu moest gaan met de functies, welke de heer Kruis thans nog bekleedt. De welgezindheid jegens minister Staf betekende overigens geenszins, dat men over de toestand van de Westelijke defensie gerust was. Dr Bruins Slot (AR) meende, dat de ..stok" van het Atlantisch Pact veel sterker moest worden niet NA EXPLOSIE IN BRITSE MIJN Reeds 18 doden door zwoegende redders naar boven gebracht EASINGTON. Dikke gaswolken en een driehonderd meter dikke muur fan puin beletten tot nu toe de reddingploegen de mannen te bereiken, die door de ontploffing van gisteren in de kolenmijn te Easington werden Ingesloten. Volgens hedenmorgen verstrekte gegevens zijn thans nog 64 mijnwerkers van de buitenwereld afgesneden. Achttien doden werden reeds naar boven gebracht, terwyl een man zwaar gewond naar een zieken huis is vervoerd. Een lid van de reddingploegen werd dodelyk getroffen door plotseling neervallend puin. De hoop, dat men de ingeslotenen zal kunnen redden, wordt op het ogenblik als uiterst gering beschouwd, on danks de verbeten strijd, die de reddingbrigades voeren, om zich een weg door het neergestorte gesteente te banen. De oorzaak van de ontploffing. n die als „ontzettend" beschreven ordt. gehele schachten uiteenreet en het luchtverversingssysteem on bruikbaar maakte, is nog steeds niet bekend. Zij geschiedde op een ogenblik, dat van ploegen gewisseld werd. waardoor meer mannen dan gewoonlijk in de mijn waren. Onmiddellijk na het ongeluk be gonnen de sirenes van de mijn te loeien, waarop dc mannen van de reddingploegen toesnelden en. van gasmaskers voorzien, terstond de mijn binnendrongen. Al gauw werd echter duidelijk, da', zy voor een bijna onmogelijke taak stonden. Duizenden tonnen puin. gruis en wrakstukken scheidden hen van de ngeslotcn mijnwerkers. Bovendien bemoeilijkten uitstromende gassen en 'n welhaast ondraaglijke hitte 't werk. Vanmorgen was men nog vele honderden meters verwijderd van de plaats, waar men de ingesloten mannen vermoedt. In de mijngan gen wordt voortdurend verse lucht gepompt, in de hoop. dat deze de ongelukkigen zal bereiken. De ingangspoort van het mijnge- bied biedt nu al meer dan 24 uur lang het tragische beeld van ang stig wachtende mannen, vrouwen en kinderen. Van uur tot uur wordt de stemming wanhopiger, vooral nu de directeur van het mijnbeheer te Durham heeft verklaard, dat op edding der vermisten nietmeer lehoopt mag worden. De koning toeft reeds een telegram tot de in woners van Easington gericht, waar in hij zijn diep leedwezen over het lebeurde uitspreekt en zijn diepge voelde sympathie betuigt voor al degenen, die echtgenoten of zonen erloron hebben. Droog weer Weersverwachting geldig van «oensdagavond tot Donder- 1 dagavond: Droog weer met weinig be- wolking en een matige tot krachtige wind tussen Noord- i Dost en Oost Koude nacht, f Morgen overdag iets hogere temperaturen dan vandaag. i 31 Mej zon op 4 u 28 m onder -J u 48 m maan op 2 u 21 m on- v. der 16 u 33 m. j Critiek op overste Beaumont (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Zonder een ver keerd gedrag van manschappen te willen verontschuldigen hebben de heren Vorrink (PvdA) en Bruins Slot (AR) in de Tweede Kamer scherpe critiek geoefend op de tac tiek door overste Beaumont in het kamp Wittenberg gevolgd, resulte rend in de vraag of deze wel de juiste man voor deze plaats was Heeft hij wel het maximum aan tact en de juiste taal gebezigd? De AR-woordvoerder verzocht een nieuw onderzoek, waarbij dan ook de ondergeschikten gehoord zouden moeten worden. Voorts oefende hij critiek uit op de verplichte inen ting van militairen tegen pokken, zonder dat dit bij een wet was toe gestaan. Hij vroeg zich af of I f gevaar van encephalitis voor de be trokkenen niet groter was dan het gevaar van pokken. GUNSTIGE KEER IN PERZIë TEHERAN. De Perzische premier. Mossadeq. hoewel nog steeds be sloten de nationalisatie van de olie-industrie uit te voeren, zou thans, naar uit betrouwbare bron wordt gemeld, bereid zyn de situatie te bespreken met de twee door de Britse regering benoemde leden van de twaalf man tellende raad van de Anglo-Iranian Oil Company, lord Alanbrooke en sir Thomas Gardiner, indien dezen hiervoor naar Teheran komen. Men schryft deze gunstige keer in de oliekwestie toe aan de bemiddeling van de Ame rikaanse ambassadeur in Teheran, dr. Grady, die gisteren aan een door hem gegeven lunch premier Mossadeq en de Britse ambassadeur, sir Francis Shepherd, aan één tafel samengebracht. Onze correspondent te Londen meldt. In het gisteren weer bijeen gekomen Lagerhuis heeft mini ster Morrison een verklaring af gelegd over de oliekwestie, waarin de gebeurtenissen van de laatste weken gerecapituleerd werden. Enig nieuws had Morrison hieraan niet toe te voegen. Opnieuw verklaarde hij. dat de regering nog steeds hoopt, dat het geschil door middel an on derhandelingen zou kunnen worden beslecht en hij herhaalde, dat de Britse ambassadeur in Teheran aan de Perzische regering had laten we ten, dat Engeland bereid was. een regeling, die „een of andere vorm van nationalisatie inhield", te over wegen. mits die regeling ook in an dere opzichten bevredigend was. Morrison zeide voorts ook, dat de regering met voldoening had gecon stateerd. dat de Verenigde Staten 7iCh openlijk tegen eenzijdige op zegging van contractuele verplich tingen en tegen confiscaties hadden uitgesproken. De verklaring werd door het huis met de volkomen kalmte, die vaak een teken van bezorgdheid is. aan gehoord. Churchill vroeg slechts, of het Huis van verdere ontwikkelin gen op de hoogte zou worden ge houden. hetgeen Morrison natuur lijk toezegde. Toen later nog een der conservatieven vroeg, of de mi nister kon zeggen, of de regering in een positie was, de levens van Engelse onderdanen, die in de olie velden werken, te beschermen ant woordde Morrison, dat al deze kwesties overwogen waren en dat de daartoe geeigende stappen wa ren genomen. Churchill kwam toen nog even tussenbeide om de rege ring in deze van alle steun der op positie te verzekeren. Mijnwerker bekneld geraakt en overleden t? HEERLEN. De ongehuwde 20-jarige postsleper J- W. Joosten uit Schaesberg geraakte Dinsdag tijdens materiaaltransport in een steengalerij op de 120 M. verdie ping van de mijn Laura te Eygels- hoven bekneld tussen enige ont spoorde mijnwagens en de rand van de galerij. Hij overleed ter plaatse. MELBOURNE. De commu nistische secretaris-generaal van de Australische Bond van Haven arbeiders, Healy, is gedagvaard om op 5 Juni a s voor het gerecht te verschijnen. Tegen Healy zijn be schuldigingen uitgebracht, die ver band houden met zijn optreden bij de stakingen der Australische havenarbeiders. om een oorlog te beginnen doch om de gesprekspartner in het Ons- ten „vriendelijker" te stemmen. De heer Vorrink vroeg of de plannen nu concreet vastlagen en of de noodzakelijke coördinatie niet leed onder ..nationale eigenzinnigheden". In tegenstelling tot de heer Fens stond hij gereserveerd tegenover de gedachte van één Europees leger: beiden keuren echter eensgezind discriminatie ten opzichte van Duitsland af. De legerplannen der regering ondervonden niet heel veel cri tiek1 men was al blij dat or ein delijk schot in kwam. Maar om trent de paraathe d der troepen was men niet alom gerust. De heer Fens zocht de oplos sing in een eerste oefen tijd van twintig maanden, mr Vonk (VVD) in jaarlijkse her halingsoefeningen Beiden keur den de opheffing van de infan- terie-kaderscholen af. terwijl de laatste, evenals vóór hem dr Bruins Slot. zich bezorgd toon de over het feit. dat de huidige plannen slechts strekken tot 1954. De AR spreker wilde voorts we ten. hoe de geallieerden denken over het niet in divisie-verband oefenen. Hoe staat het overigens met de buitenlandse materiële hulp? Is er evenwicht, zo vroeg de heer Wel ter (KNP) tussen onze in spanningen en die van het buiten land en de hulpverlening? Naar ziin mening had onze inspanning het economisch-mogelijke eigenlijk al overschreden. Meer dollarhulp is geboden. De heer Welter had nl. ontdekt, dat het communisme ziin doel ook tracht te bereiken door economische ontwrichting van zijn tegenstanders. Juist daarom was van socialistische zijde, door de heer Vorrink. nog eens herhaald, dat de sterkste schou ders de zwaarste lasten zouden moe ten torsen. De enkele verheugende reacties van werkgeverszijde achtte hij nog te zeldzaam. Doch de heer Weiter zocht hot vooral in bezuini ging op overheidsuitgaven Voor zo ver deze te bereiken valt door een meer doelmatig beheer, konden de soeialisten daarmee accoord gaan. De heer Vorrink concentreer de zijn aandacht vooral op de organisatie der defensie-leiding om te waarschuwen voor een toe stand. waarbij de een de ander coördineert, dus van over-organisa- tie, In hoge mate was hij bezorgd over de ..kinderziekten" van onze luchtmacht Als inderdaad slechts 20 pet. vap onze vliegtuigen ge- bruiksgereed zou zijn, achtte hij dat onverantwoord. Mr Roosjen (AR) wenste een onderzoek naar de oorzaken van de geringe toeloop naar de luchtmacht Zou men de in structeurs. die bii de militaire mis sie in Indonesië vrij nutteloos werk verrichten, niet beter kunnen terug roepen? Van liberale zijde werd speciaal bezorgdheid geuit over de verdedi ging van het thuisfront. Mr Vonk pleitte derhalve voor krachtige ver sterking van de territoriale troepen, drs Korthals voor meer geld voor Steun Wettig Gezag Klaarheid omtrent de Nationale Reserve ver langden voorts ook de heren Roos- jen en Vermeer, die trouwens even eens een regeling van de status van de artillerie-inrichtingen wensten. De positie van het personeel aldaar bleek veler ontstemming te hebben opgewekt. Daar kon weieens een motie uit geboren worden. De geesteliike verzorging van de militairen ondervond de aandacht van de heren Roosjen en v. Vliet. HILVERSUM. Men is in omroepkringen zeer optimistisch over het verloop van dc besprekingen, welke lussen de overheidsorganen en de Federatie van Omroepverenigingen worden gehouden over het probleem der televisie-uitzendingen, dat door de recente verklaringen der Regering en de daaropvolgende bekendmaking van de Federatie, die zich terugtrok, in een impasse was geraakt. Yliegafstand5400 kilometei Vertrek: i Aankomst: 15.58 uur 'n uur vroeger Neen. hocus-pocus komt er niet bij te pas. Het is slechts een kwestie van een snel toe stel, kundig vliegen en internationaal tijds verschil. In al deze voorwaarden was voor zien. De Mustang „Exalibur III" is een vlieg tuig, waarmee reeds meer dan een record is gevestigd, captain Blair, gezagvoerder van de Pan American Airways, is een van de beste piloten ter wereld en het parcours was zo uitgekozen, dat tijdens het vliegen het ka lenderblad om zo te zeggen een blaadje werd teruggeslagen: van Bardufoss in Noorwegen via de Noordpool naar Fairbanks in Alaska. Veel extravoorzorgen achtte Blair. toen hij gistermiddag uit Noorwegen vertrok, niet eens nodig: alleen een geladen revolver. „Voor het geval ik eens een nood landing moet maken en een beer ontmoet," zei de lachende record vlieger Verder had hij 3000 van speciale stempels voorziene enve loppen bij zich, die in New York bii opbod ten bate van het Damon Runyon Kankerfonds zullen wor den gekocht. Persdienst Oorlog verdwijnt DEN HAAG. Met ingang van 1 Juni zal de persdienst van het departement van Oorlog welke staat onder leiding van de heer W. A. Kramers, worden opgeheven. Alle zaken die deze dienst behandelde zullen voortaan worden overgeno men door de Legervoorlichtings- dienst. Hoewel de besprekingen nog niet volledig ten einde zyn en nog geen definitief resultaat is bereikt, mag zo vernemen wij van leidende figuren van de omroepverenigin gen thans worden aangenomen, dat deze verenigingen binnenkort een begin zullen maken met de verzorging van televisieprogram ma's Het verloop der besprekin gen geeft aanleiding tot deze ver wachtingen. Omtrent het tijdstip, waarop dit werk zal aanvangen, werd mede gedeeld dat het vermoedelijk nog enkele maanden zal duren, vooral eer met regelmatige uitzendingen var. programma's kan worden be gonnen. Het zal dan Augustus- September worden, enkele r,aai den later dan aanvankelijk de be doeling was. Een van de rechtstreekse voor bereidende maatregelen is de ui zending van een achttal medewer kers, twee per omroepvereniging, naar Engeland om zich daar na der op de hoogte te steller van ie televisiepractyk bij de BBC Het zijn: Jan van Herpen en Ger. Lug- tenburg van de Avro, J. Delfgaauw B. Mettrop van de KRO. P. Koen en D Simons van dc NCRV. B. Sleggerda en Willy van Hemert van de Vara. Liejde en aanleg voor het vak acht de 'minister belangrijker dan hoog salaris DEN HAAG. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de nieuwe wet tot regeling van de onderwijzersopleiding, waarbij een bevoegdheid zal gelden en dus de hoofdakte verdwijnt, verdedigt de minis ter zijn systeem van drie leerkringen. De eerste omvat de algemene vor ming. zodat de hier opgeleide aspirant-onderwijzers In staat zyn om met bezitters van einddiploma H B.S. of Gymnasium dc tweede leerkring te volgen, waarin de clgcnlyke vakstudie plaats vindt, welke in de derde leer kring wordt verdiept cn gepaard gaat met practische oefening in de school. Dat de minister niettemin heeft gemeend in het wetsontwerp te moeten voorstellen een onderwijzer, die twee leerkringen heeft doorlo pen en nog niet in het bezit Is van de volledige bevoegdheid tot de school toe te laten maar dan uit sluitend tot de school voor gewoon lager onderwijs is voornamelijk toe te schrijven aan het feit. dat hy er van overtuigd is. dat anders een ernstig tekort aan leerkrachten zou IN het Franse vacantiecentrum Menton doet de Nederlandse to neelspeler Jan Musch nieuwe krachten op voor de grote tour nee,. die hij in verband met zijn as. 60-jarig toneeljubileum zal gaan houden. Men ziet Jan Musch, die een verdienstelijk amateur schilder is. hier in gezelschap van de Nederlandse schilderes Nola Hattema, die zich binnenkort in Suriname gaat vestigen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. De Nederlandse justitie is momenteel in binnen- en buitenland op zoek naar een internationaal oplichtcr-in-hct-groot. Het is dc 43-jarige J. F., Nederlander, wonende,ja. waar eigenlijk? In de Ver enigde Staten soms. in Italië soms, maar ook in Frankrijk, in België en van tyd tot tyd in Nederland. In de Jaren 1919 en '50 woonde deze man anderhalf jaar in ons land. In die tyd is hij erin geslaagd om zestig a zeventig Amerikaanse wagens In Nederland binnen te smokkelen. Niet zomaar een Ford of een Chevrolet, maar klassewagens. Cadillacs. Buicks, glanzende auto's voor chroom en luxe. Voor 20 a 22.000 gingen ze in ons land van de hand. F. verdiende er 4 a 5.000 aan. Endat alles via de bona fide autohandel met bona fide in- cn uitvoervergunningen. Het waren namelijk „geschenkzendingen" van Amerikanen aan Nederlanders. Maar de gulle gever was altijd niemand anders dan de heer J. F. F. hield er vele eenvoudige meis jes als vriendinnen op na. De man, die een wat slome indruk moet ma ken. was tegenover haar allerminst sloom Men ging wat uit en na en kele dagen zei F.: „Lieve schat ik ben nog niet zo lang geleden uit de V S gekomen, ik vind je zo lief dat ik besloten heb je een auto cadeau te doen Kort daarna kwam er dan een handlanger met de mededeling dat de wagen in aantocht was Nu moest de dame alleen even mee naar een notaris om een acte onder ede! in orde te laten maken dat het inderdaad een „geschenkzending" betrof. Tevens kwam er dan mees tal een correspondentie ter tafel van een of andere Amerikaan die verklaarde dat deze dame „zo ver dienstelijk tegenover hem geweest was. dat ze een auto kreeg". Deze brieven maakte F met zijn hand langers in orde. Hij voorzag zc van Amerikaanse postzegels enz en de bewijsstukken waren in orde Als c'e acte getekend was. was de liefde van de heer F. voor de betrokken dame meestal wel ten einde Zc kreeg f 200 voor de moeite F of een van zijn handlangers ging met de paperassen naar de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer en op deze wijze kreeg men de nodige stempels op het in- en uitvoerfor- mulicr, dat door de betrokken dame ondertekend was. De man werkte niet altijd via het pad der liefde Zijn handlangers, hij had er twee. wierven ook andere lieden aan die voor f 200 wel naar een notaris te krijgen waren. Het verhaal gaat, dat hier zelfs een oud-SS-er bij was. Hij kreeg een brief van een gulle Amerikaan mee. waarin stond, dat deze man in de oorlog toch zoveel voor zijn onder gedoken familieleden in Nederland had gedaan. Voorjaar 1950 liep de zaak stuk. De economische controledienst en de douane-recherchedienst kwamen cr achter. F. dook onmiddellijk on der en verdween naar het buiten land. De kleine radertjes in zijn organisatie bleven achter. Drie jon ge vrouwen hebben terecht gestaan wegens valsheid in geschrifte Een gevangenisstra' van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar benevens een geldboete van f 200 tot f 250, was het milde vonnis. ontstaan met als gevolg, dat het lager onderwijs volkomen zou wor den gedesorganiseerd. Hoewel de minister toegeeft, dat een hogere salariëring het ambt van onderwijzer voor verscheidene jonge lieden aantrekkelijker zou maken, acht hij het twijfelachtig, of een verhoging van de onderwijzerssala rissen een verbetering van het on derwijs zou betekenen. Want het gaat bij de onderwijzer niet alleen om intellect, maar in zeer belang rijke mate ook om aanleg en liefde voor zijn vak In de hoogte van het salaris ziet de minister niet de alles beheersende factor voor de toeloop naar de kweekscholen. Hiermede wil hij natuurlijk niet zeggen, dat de salarissen van de onderwijzers niet op een hchoorJijk peil dienen te staan. Zij kunnen echter niet los van die van andere groepen van overheidspersoneel worden bepaald. Bij dp huidige organisatie van ons onderwijs dient naar zijn mening de toelating tot de kweekschool via de ULO-school open te worden gelaten. Pluim voor onze mijnwerkers DEN HAAG In het voorlo pig verstag van de Eertse Kamer over de begroting 1951 voor de Staatsmijnen komt een passage voor, waarin aan de Limburgse mijnwerkers een pluim gegeven wordt. „Naar aller gevoelen ver dient bijzondere vermelding het voortreffelijke voorbeeld, door de mijnwerkers, die bereid ble ken tijdelijk langer te werken, nan het gehele land gegeven. Zij hebben ieders dank verdiend, omdat zij door hun ertra presta tie een extra productie van 120.000 ton hebben weten te be reiken. die Nederland grote moeilijkheden heeft bespaard." Aldus het verslag. STRIJD IN KOREA TOKIO Hoewel de verbonden legers op de meeste frontsectoren nog oprukken, wordt de tegenstand van de Noordelijken voortdurend sterker. Bij Hwatsjon gingen de Chi nezen zelfs tijdelijk en op beperkte schaal tot het offensief over, waar bij de Amerikanen heuvelstellingen moesten prijsgeven. In de westelijke sector zijn de geallieerden op en kele punten acht kilometer gevor derd. Zuidkoreanen staken de Indjin over en sloegen de vijand terug. Volgens generaal Ridgway zijn sinds 10 April bijna tienduizend Chinezen gevangen genomen. Uit hun verklaringen bleek, dat de desertie zeer groot is. Posthume onderscheiding voor ds Timens DEN HAAG Bij KB. is toe- gekend het kruis van verdienste posthuum aan de reserve-legerpre- dikant, kaptein ds H J. Timens.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1