Maria ZAMORA Zliï Defensieplan vrucht van internationaal overleg Maar ook: huisvrouw en moeder Nederland ontvangt in 4 jaar 6 milliard van VS Verzekeringsbank viert haar gouden feest Werkgelegenheid sinck vorig jaar toegenomen Chinezen zijn bescheidenste en ijverigste gasten van ons land 5 „Muy buenos cliassen or as y sen ores Radio- en breister Huldiging van Theo Olof Yrijdag 1 Juni 1951 Opinie-onderzoekers in Duitsland krijgen voorlichting DEN HAAG. Op uitnodiging van de Amerikaanse bezettings- auloriteiten zullen de heren J. Sta pel en drs W J. de Jonge, direc teuren van het Nederlands Insti tuut voor de Publieke Opinie (Nipo) in Juli en Augustus mee werken aan een cursus-program ma in Frankfurt, Bielefeld en an dere West-Duitse plaatsen om ken nis van het onderzoekingswerk te verspreiden onder West-Duitse markt- en opinieonderzoekers. Vier Amerikanen en een Engelsman zijn de andere deskondigen, die aan dit technische voorlichtingsprogramma zullen meewerken. Groen licht. Stilte. Rood licht. Nog één seconde dan klinki de herkenningsmelodie van het grote orkest op en vult de concertstudio. Dc omroeper loopt naar de microfoon en zegt iets. In de controlekamer draaien ze nu aan een paar knoppen, zodat voor dc luisteraar thuis het orkest even zachter wordt. Hy hoort, dat hij nu gaat luisteren naar het Mctropole-orkest, onder leiding van Dolf van der Linden, vandaag met zang van Maria Zamora. Maria Zamora is tamelijk tenger van postuur, 2(7 heeft bruine ogen en zwart haar. Zingen doet zij graag. Zij begon al met haar der tiende jaar. Op de achtergrond het Metropole-orkest. Overeenstemming over grondslagen PBO De Stichting voor de Landbouw deelt mede. dat tussen de zes cen trale organisaties van ondernemers en arbeiders in de landbouw over eenstemming is bereikt over de grondslagen waarop in het agrarisch bedrijf zal dienen te worden over gegaan tot instelling van een be drijfschap. Aan de ontwerp Algemene Maat regel van Bestuur. Waarin deze overeenstemming nader is uitge werkt. wordt thans de laatste hand gelegd. Het ligt in de bedoeling, daarover in de eerstkomende weken nog overleg te openen met een aan tal andere organisaties, die thans in het verband der Stichting voor de Landbouw medewerken en het ontwerp zo spoedig mogelijk ter kennis te brengen van de Sociaal- Economische Raad en de betrokken Ministers, teneinde de voor de tot standkoming van het bedrijfschap nodige procedure in werking te doen stellen. De organisaties koeste ren de hoop. dat het mogelijk zal zijn op 1 Januari 1952 met de werk zaamheden van het Landbouwschap aan te vangen. DEN HAAG. „Er Is geen enkele aanleiding om te veronderstellen .dat onze bondgenoten hun toezeggingen niet zullen nakomen", aldus verklaarde minister Staf Donderdagmiddag in de Tweede Kamer bij het Defensiedebat. De omvang daarvan achtte hU moeilijk in geld uit te drukken omdat de bijdragen vooral in natura zullen worden afgeleverd. Maar hij schatte de bijdrage van het buitenland in het bijzonder der Verenigde Staten op ca. 6 milliard over 4 jaar, dus ongeveer gelijk aan de Nederlandse in spanning. In antwoord op een vraag van de heer Vorrink (P. v. d. A.) beves tigde hij. dat onze defensie-plannen vrucht zijn van internationaal over leg. Tegenover onze bondgenoten hebben wjj geen geheim. Dat bete kent natuurlijk niet dat wij voor alles de toestemming van onze bondgenoten nodig hebben: inte gendeel. zij vertrouwen ons mili taire deskundigheid wel toe. Ander zijds, zo zei de minister, is Neder land in "t internationale overleg niet het meest eigenzinnige lid. Anderzijds sprak ir Staf de he ren Vorrink (PvdA.) en Tilanus (C H U.) tegen, dat er in de defen sieleiding een teveel aan commis sies en elkaar overlopende paden zou zijn. Geen enkel bezwaar had de be windsman er tegen om het onder zoek naar de kwestio-Wittenberg uit te breiden, in de door dr Bruins Slot (A R.) gewenste zin Hij wilde wel toegeven, dat er in de organi- NEUi» In een hoek, links van de blazers, dicht bij de verwar ming, zit een donker vrouwtje. Ze breit aan een trui. Rustig laat zij alle golven van klank over zich heen gaan, een paar nummers lang. Maar dan wenkt dirigent Van der Linden en de omroeper kondigt haar zang nummer aan. Zij staat op en komt naar voren. Het breiwerk ligt even vergeten op de stoel. Want de breister is Maria Za mora. Schuin voor haar hoofd, Iets ho ger. hangt de kraanmicrofoon. Vreemd, dat dit ding nu in zyn me talen onaandoenlijkheid er voor zorgt, dat al dit warme Spaans en die wat melancholieke melodie al die huiskamers bereiken, en te weegbrengt. dat men zich daar een voorstelling gaat zitten maken van wat en hoe deze vrouw is. Wel. ze is tamelijk tenger van postuur, heeft bruine ogen en zwart haar. En verder? Ik ben eigenlijk veel meer huisvrouw dan artiste, vertelt Marie zelf. Ik houd er van. in en voor mijn huisgezin te werken, te koken en ik ben dol op breien, zegt ze met een wat betrapt Glimlachje, alsof het eigenlijk niet mag. Maar van zingen toch ook ze ker? Natuurlijk."" anders was ik er. denk ik. niet mee begonnen! Ik zat op mijn dertiende jaar al in het vak. In een trio: twee gitaristen en ik. Zo is ze dus begonnen. Men kan zich zo voorstellen, hoe zo'n piep jong meisje er bij cie twee gitaren van droomde later nog 'es bij een echt orkest te zingen. Een orkest met violen, fluiten, clarinetten, pia no, gitaar, bas, slagwerk en niet te vergeten de bongo's, clavo's, ma- raca's en tambou.ijnen. D i t orkest ja: want de droom is werkelijkheid geworden en al die instrumenten, ook die voor het Latijns-Ameri kaanse rhythme. zij zijn er. Het he le rokest is er. Muy buenas dias, se- horas y senores. a qui Maria Zamora y sus amigos Maria's eigen orkest. Tien zijn het er. die vrienden. Eigenlijk negen, want die ene, arrangeur André Smit. die daar de bongo's zit te bespelen, is méér dan een amigo: hij is haar man. En om dat hij het leeuwendeel van de ar rangementen voor zijn rekening neemt, heeft hij bij een repetitie of een gramofoonopname heel wat te vertellen. SCHERPER Op de lessenaars staat ..Zaraban- da". een nummer m~t een bolero achtig rhythme. Getik op een lesse naar. ineens. Die zang hè. kunnen we die nog wat meer vinden? De spre ker is André Smit. Zijn opmerking geldt de orkestleden, die in dit nummer tegelijk als achtergrond koor voor "soliste Maria Zamora fungeren. Die oallen moeten scherper voor die microfoon, zegt bpna tege lijk de opnameleider. Want zo da delijk moet er een plaat worden ge sneden. Maria pakt het andere paar rumba-ballen maracas van een stoel achter zich. Dat klinkt scherper. Maar de blik waarmee ze in dat omdraaien even naar een hoek van de stu dio kijkt, is er een van moeder- Symbolisch voor de acti viteit van zijn moeder Ma ria Zamora zijn de twee dingen die kleine André op deze foto draagt: de trui die hij aan heeft en het paar ma racas dat hij met zijn han den omklemt. Want brei pennen en rumba-bal len, Maria hanteert ze met dezelfde vaardigheid. V lijke bezorgdheid: vlak bij de deur zit een jongetje, dat pas erg ziek is geweest. Hij heeft een dikke trui aan. Mammie ge breid. Het jongetje is André Smit junior. Doorspelen hè? zegt Mammie dan tegen de opname-leider Want eigenlijk is het repeteren van die acht maten introductie-alléén ver velend werk. Als je hier stopt sla je de melodie midden in een volzin dood en je laat het rhythme in scherven vallen Stoppen mag pas. als melodie en rhythme elkaar heb ben gevonden in de harmonie van het slotaccoord. Maar na dat accoord draait Ma Ongevallenwet 1 Juni 1901 van kracht VANDAAG Is het een halve eeuw geleden dat dc „Wet tot verzekering van werklieden" beter bekend als „Ongevallenwet" tot uitvoe ring kwam. pc uitvoering werd opgedragen aan de Rijksverzekeringsbank en sinds die eerste dagen is er heel wat gebeurd met de uitvoering van de sociale verzekeringswetten en dus is er ook heel wat gebeurd met die Rijksverzekeringsbank, die in 1902 nog maar 66 man personeel had tegen nu... 2000. Alleen daaraan zou men al kunnen aflezen, dat de sociale ze kerheid in Nederland aanzienlijk is opgerukt, al is dan het eindpunt be slist niet bereikt. Het is niet bij die Ongevallenwet 1901 gebleven. De Invaliditeits- en Ouderdomswet zijn erbij gekomen èn het toezicht op de Raden van Arbeid èn (zeer belangrijk) de in 1947 ge lukkig geboren Noodwet-ouderdoms voorziening, de noodwet Drees, die althans gedeeltelijk de tragiek van „oud en arm" ophief. Onder het beheer van de bank staan fondsen waaruit de uitkerin gen geschieden, die honderden mil- üoenen guldens bevatten en die al veel vrees voor sociale ellende heb ben weggenomen. Het is op dit ogenblik passend de Rijksverzekeringsbank bij haar gou den feest te danken voor wat zij. vaak gehinderd door te minutieuze wetgeving en onbegrip bij het pu bliek, voor de totstandkoming van de sociale zekerheid heeft gedaan. Zij zelf h.etoogt in een jubileumge- schriftje: „Belangrijker dan het voortbestaan van de bank is dat der sociale ver- z'ekering zelf. De groei daarvan is nog niet geëindigd. Integendeel, de noodwet ouderdomsvoorziening en de aanvullingswetten houden belof ten in voor de toekomst. Het streven dat uit de wetten blijkt kan niet meer worden teniet gedaan. De so ciale zekerheid zal zich over een steeds groter deel van ons volk uit breiden en haar betekenis zal voor dat deel en daardoor voor ons gehele volk toenemen." Woorden waaraan wij niets hebben toe te voegen. satie van het kamp het een en an der had gehaperd Maar men moot ook bedenken, dat het een moei lijke troep betrof, goede soldaten weliswaar doch moeilijk in de hand te houden na de vrijheid, waaraan ze in Indonesië gewond waren geraakt. Het ligt in 't voornemen om in 1952 de opkomst onder de wapenen te doen geschieden per 1 April. 1 Augustus en 1 December Een eerste oefeningstijd van 20 maanden, als door de heer Fens (K.V.P.) bepleit, achtte de bewindsman voorshands niet mogelijk, gelet op de materieel- voorziening Voor het op te bouwen, leger is. behalve door Nederland, ook door Frankrijk de Amerikaanse organisa tievorm gekozen België zal volgen en ten aanzien van andere landen is dit eveneens te verwachten. Over de Nationale Reserve was hij niet goed te spreken. Niet alleen door de geringe omvang der aan melding doch ook door dc wijze, waarop sommigen aan vrijwillig aanvaarde verplichtingen voldoen Hij vroeg zich af of daar niet iets tegen gedaan moest worden. Ook zou hij kennelijk graag zien, dat de niet-opgeroepen lichtingen zich er voor zouden aanmelden. Zonder van een verplichting in dit verband te reppen. wees hij de gedachte daaraan ook niet af. Op de internationale-politieke be schouwingen o.a. door dr Bruins Slot geleverd, ging de minister am per in, wel gaf hij te kennen niet. voor een staatssecretariaat voor dc luchtmacht te gevoelen omdat wij niet over strategische doch meer over tactische luchtmacht beschik ken. Na gewezen te hebben op de waardering welke onze militaire missie in Indonesië ondervindt, sprak de minister nog over de gees telijke verzorging van onze militai ren. De pleitbezorgers van de ver schillende militaire tehuizen protestantse, katholieke en zelfs humanistische ontvingen een ant woord. dat weliswaar geen directe toezegging inhield doch wel een zekere bereidwilligheid tot tege moetkomende stappen verried. Ver volgens hield hij de heer Tilanus (C.H.U.) voor. dat de 3 binnen kort 4 militaire bakkerijen in Nederland ondanks haar vervoers kosten toch nog goedkoper brood afleveren dan als men het van par ticuliere bakkers betrekt. En de dames-dansmuziek op het departement, waarover ds Zandt zo had gemopperd, bleek de begelei ding te zijn van een gymnastiek- clubje van de personeelsvereniging, dat in de middagpauze oefende. Ernstig' werd minister Staf toen hij over de 10 slachtoffers van v ie drie doden van het incn- tingsbevel sprak. De gevaren, zo zei hij. waren van medische züde te voren terdege overwogen, doch het veel groter bezwaar van de pokken gaf de doorslag bij het medisch advies allen zonder uitzondering in te enten. Inmiddels is dit bevel, nu het pokkengevaar is geweken, weer ingetrokken. Tenzij het dringend nodig is. zullen diegenen van dc nieuwe lichting, die nog niet eerder gevaccineerd werden, niet tot inen ting worden verplicht. Overigens hield de minister vol. dat de gewetensbezwaarden niet werden gedwongen Wel wordt op hun verantwoordelijkheids-besef ge werkt. Dat een hunner niet als adelborst tot de marine was toege laten. achtte hij logisch. Voor het binnenkomen der havens moeten dc officieren zijn ingeënt. Over de kwestie-Kruis gaf de mi nister te kennen, deze graag als af gesloten te willen beschouwen De rechtspositie van de generaal wordt bepaald door de militaire bevorde- ringswet van 1902. ..Wat verricht de heer Kruis nu nog", zo wilde de heer Fens (K.V.P.) weten. „Hij doet niets", aldus het korte bescheid. Vervolgens besprak - staatssecreta ris Moorman voornamelijk per- soneels-aangelegenheden van ltger en vloot. Ook de kwestie-Wichers. welke de heer Ritmeester (VVD.) ter sprake had gebracht. L'e staats secretaris meende, dat de verdie li sten van de „uitvinder" van liet snuiverapparaat voldoend: waren gehonoreerd met een titulaire bevor- vordering tot overste plus f 3000. Hij wees er op. dat de heer Wichers zich met deze minnelijke beschik king had verenigd, ietwat gcpi ik- kcld besloot hij. .dat gee., mens bij de marine geloofde, da» dooi nalatigheid ten aanzien «an ri, snuiverapparaten een o$ moer duik boten verloren waren gegaan DEN HAAG. Het overzicht van de werkloosheid over het eerste kwar taal van 1951 geeft een verbetering te zien tegenover het eerste kwartaa van 1950. Toen was het aantal werkloze mannen aan het eind van dai kwartaal 86.981, thans 86.209. Toen had in deze periode een stijging van het aantal werklozen plaats met 3210. thans een daling van 16.680. waarbij rekening gehouden moet worden, dat in het vierde kwartaal *an 195C de vorst 6000 a 7000 bouwarbeiders tot werkloosheid dwong. Uit het feit. dat de werkloosheid (Van een onzer verslaggevers) Katendrecht aan de Rotterdamse Maas en de Binnen Bantam- merstraat nabij de Amsterdamse haven, daar zijn de eilandjes waarop de Chinezen van Nederland zijn samengedrongen. Het zijn ,er niet veel. In Rotterdam leven op het ogenblik 345 Chine- ria zich dan ook resoluut om, laat j zen en jn Amsterdam ongeveer 500. Voor de statistiek moet men Nog meer Schiedamse agenten afgezonderd Zoals wij Dinsdag berichtten zijn Zaterdag twee agenten van het Schiedamse politiekorps ingesloten in het Huis van Bewaring aan de Noordsingel te Rotterdam Nadat aanvankelijk het onderzoek in han den was geweest van de inspecteur van de Schiedamse recherche is dit later overgenomen door Je Rijks recherche. Deze heeft het Woensdag nodig geoordeeld ook de hoofdagent van de economische recherche P K.. de hoofdagent H H. J. D. en de agent de V. voorlopig af te zonde ren. Zij zijn eveneens naar Rotter dam overgebracht. Hoewel het nog niet geheel dui delijk is welke rol de politieman nen individueel in een jenever-af faire hebben gespeeld, staat toch wel vast. dat hier sprake is van een Vrij omvangrijk complot. de microfoon de microfoon neemt Andreetje op de arm. Ben je niet koud geworden? Nee mammie. Hij mag de maracas even vast houden en lacht trots Nou is het net of ik ze bespeel hè? Want André junior is ook muzi kaal een wonder met zulke ouders9 en speelt al met één vinger een liedie van Luis Mariano op de piano. Hij moet nog zeven worden, en weet nog niet of hij la ter chauffeur zal worden of ook or kestleider. Thuis heeft hij een electrische trein Nou weer even stil. Andreetje, we gaan nu opnemen. Hij weet pre- cier wat dat betekent en sluipt op de tenen naar zijn stoel. „Oh. oh. oh." zingen de mannenstemmen van het orkest. „Zarabanda valt Maria in. TWEE LEVENS Zo is het leven van Maria Zamo ra. Orkestleidster-zangeres en te gelijk huisvrouw-moeder. Het ene uur in de studio, met iets van de votie haar Spaans weemoedige zi geunerliedje opzingend naar de mi crofoon. het andere uur in de klei ne huiskamer aan de Hilversumse Orchideestraat ze wonen in bezig om nog gauw even iets te redderen, voordat de bezoeker he lemaal de kamer in is. En zich dan toch nog even excuseren „voor de rommel". Daarnet, tijdens haar zingen in de studio, had ze iets van iemand, die in trance is Ze stond op het laatst op haar tenen, in een heel labiel evenwicht. Toen het liedje uit was. maakte ze even ie beweging van bijna-achterover-vallen en lachte een wat verlegen lachje toen ze merkte, dat een orkestlid haar co- medietje dóór haJ Op datzelfde moment heeft misschien iemand in Schip op Geul het besluit genomen. Maria Zamora een enthousiaste brief te schrijven Want ze kri.igt natuurlijk ook post van bewonde raars. Sommigen onder hen maktn het heel hont en gaan zelfs cadeaux sturen. Maar die worden geretour neerd Want Maria, die met de ene h#hd de kachel oppookt en met de andere tegen Andreetje gebaart, dat hij zijn rails van de tafel moet ne men, omdat we gaan eten. houdt er r.iet van. de gevierde artiste uit te hangen. Is er eens een feestje van radio-mensen onder elkaar, dan kan het plotseling gebeuren, dat Maria Zamora nergens meer te vin den is. Ga dan maar eens in het een of ander hoekje kijken want U heat grote kans. dat ze daar dan rus' ig zit te breien. Want ze heeft er echt plezier in. hier bijtellen de Nederlandse vrouwen die door haar huwelijk met een Chinees ook zijn nationaliteit deelachtig zijn geworden. Er is altijd veel te doen om die kleine nederzettingen der Chi nezen. Aanzienlijk meer dan hen lief is. En toen wij hun onlangs een visite kwamen brengen, eerlijk opbiechtend, dat wij tot de pers behoorden, waren ze over dit bezoek beslist niet enthousiast. Hoe kan het ook anders, waar de journalistiek hier het oog doorgaans alleen gericht houdt op enkele specialiteiten die aan de Chinezen worden toegeschreven, u hebt het geraden, „de opium, het hazardspel." Maar een ieder die de moeite neemt en de gelegenheid krijgt, iets verder door te dringen in het maatschap pijtje dat de Chinezen in Nederland vormen, zal beschaamd moe ten toegeven, dat ook deze onbegrepen minderheid het lot is be schoren van de wolf die in een kwaad gerucht staat. Tijdens verschillende zwerftochten, in gezelschap van een vriend der Chinezen, hebben wij ze bezig gezien, koks en kell- ners. restaurateurs, kleermakers f en kappers, marskramers, markt kooplui, importeurs en nering doenden. En men moet tot de con- op 31 Maart 1951 zelfs lager dan op het overeenkomstige tijd stip van 1950 blijkt, dat de werk gelegenheid vergeleken bij vorig jaar belangrijk is toegenomen, on danks de natuurlijke aanwas van de beroepsbevolking en de komst naar Nederland van rond 80 000 gerepatrieerde en gedemobiliseer de militairen alsmede van een aantal gerepatrieerde burgers De materiaalschaarste deed in het vcrslagkwartaal hier en daar enige invloed gelden. Waar als ge volg hiervan, zoals in de metaal industrie, ontslagen moesten wor den gegeven, kon vrijwel steeds plaatsine in andere bedrijven vol gen. In de textielindustrie werden ten gevolge van inmiddels ontvan gen defensie-opdrachten de ont slagenen grotendeels weer in dienst genomen. De daling van de werkloosheid deed zich onder invloed van de seizoenomstandigheden het sterkst gevoelen onder de bouwvakarbei ders, de landarbeiders, de losse ar beiders en de arbeiders werkzaam in de aardewerk- en steenindus- strie. J^EKEND om hun helderheid ■*-* in de was- en strijkinrich- ting. Op schepen is dit door gaans een afdeling waar men Chinezen vindt. clusie komen, dat deze vreemde lingen behoren tot de ijverigste en bescheidenste gasten van ons land. Hun mogelijkheden zijn beperkt. De Nederlandse taal is een bijna onoverkomelijk struikelblok voor hen en aangezien zij steeds elkaar opzoeken, omdat hun geestelijke structuur anders is dan bij de meesten van ons, blij ven ze tot op zekere hoog te oek vreemden. Maar als gemeenschap daarentegen zij ze onverslaanbaar. De sociale diensten hebben nooit last van hen, omdat ze elkaar helpen. De Chi nees die te oud is gewor den om te werken, wordt ondersteund door zijn ZE leren het op de H.B.S. als bijvak, het koken en niet alleen de meisjes, maar ook de jongens. Daaraan is het te dan ken dat de Chinese koks ook in ons land zo'n furore maken. Maar zij menen nog niet eens met reden trots te zijn op hun kookkunst. Ja als zij hier perpau met ei en champignons, met vlees, kip en nougat kon den maken, of jing wor tong, de echte vogelnestjessoep. Maar dat is duur. de Nederlander kent het niet en vraagt om loempia's, bami en nasi goreng, terwijl het bovendien tegen woordig ondoenlijk is de in grediënten uit China te betrek ken. VJ vrienden. Een stukje eten is er altijd en ook een plaatsje aan de kachel en een bed. De anderen werken hard. Sinds zij zich in Nederland vestigden hebben zij grote naam verworven als koks en ook als zodanig krijgen zij de kans niet, te laten zien wat zij waard zijn. Het aan tal ingrediënten dat uit China betrokken kan worden is zeer ge ring geworden. Desniettegenstaande kan men, zowel op Katen drecht als in de Binnen Bantammerstraat avond aan avond de fijnproevers aantreffen die regelmatig de Chinese eethuizen fre quenteren. De meeste Chinezen zijn hier destijds niet voor hun genoegen gekomen. En terwijl een deel van deze gasten bezig is zich te acclimatiseren, getrouwd is met Nederlandse vrouwen en gezin nen heeft gevormd, dreigen de omwentelingen in hun verre vaderland ook hier nog een nasleep te gaan krijgen. Het verbod tot het houden van Chineze bijeenkomsten is ook niet zonder reden en aangezien de geïmporteerde Chineze couranten via Amerika hen op de hoogte houden van de ontwikkelingen aan gene zijde, hebben zij alle" reden tot ongerustheid. Laten we hopen, dat onze gastvrijheid groot genoeg is om zo'n luttel groepje vreemdelingen, ook al onderscheiden zij zich door allerlei, het leven niet onmogelijk te maken. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Op bijzonder har telijke wijze heb jen de orkestleden en vele vrienden dc violist Theo Olof na afloop van de repetitie van het Residentie-Orkest in het ge bouw van K en W. in Den Haag gehuldigd voor het feit. dat hij de vierde prijs verwierf op het con cours Musical International Reine Elisabeth de Belgique. Er waren bloemen van het orkest, van net bestuur, van dc vrienden van het Residentie Orkest en van t ge meentebestuur. Maar het digste waren de woorden van Theo Olof zelf toen hij de verschillende spre kers bedankte. „Ik was mij van mijn verantwoordelijkheid en van het risico bewust toen ik besloot aan dit concours, dat mij het groot ste en beste concours ter we reld lijkt, deel te nemen. Ik heb er geen spijt van. het is gelukkig goed afgelopen Zaterdag courses op Duindigt (Van onze paardensportmedewerker) Duindigt kan weer bogen op flinke Inschrijvingen voor het programma op Zaterdag, zowel In de vier draf- als in belde rennummers. Bij het nagaan van dc krachtsverhoudingen der ie ver wachten deelnemers komen wij tot de volgende aanbevelingen. Draverijen: Isabella-prijs. New Al legheny. Narcis; Neostraal; onze Dctcr K. Indlra-prijs: Martini Spencer, Nanda. Ooststar. Nanda D Inperator- prijs: Miss Zelda. Aviedo A. New Vla mingman. Narcisco G, Outsider Otella. Irene-prijs: Kievit S, King Spencer, Nareiso van Zora. Mientje K. Outsider Kruger Rennen; Irisprijs. 2200 nv Rlvalité. Mar- «joletta. Majerto. Tsatll Introuvablepr. 2200 m Tosto. Young Saida. Bella-Trix, Prince Albert.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 13