DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Sowjet-Unie zegt „neen" op voorstel van Westen Eis blijft: Atlantisch Pact op agenda Amerika steunde Ts jiang met 2 milliard dollar Amerika ontevreden over Frans bewapeningspeil Onderzeeërs voornaamste vijand bij „Progres Hoop op vrede in Korea krijgt kleine deuk Sensationele diefstal uit postkantoor lie Jaargang, no. 129 Dinsdas 5 Juni 1951 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdarasche Bank Postbus 9 Abonnements- pri|s 40 cent p. w. of ƒ5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER (Van onze correspondent te Parijs) PARIJS. De poging van het Westen om op de conferentie der plaatsvervangers in het Palais Rose de Russen tot een dui delijke uitspraak te dwingen over het eventueel doorgaan van de conferentie der Grote Vier, is mislukt. Gromyko heeft giste ren een antwoord-nota voorgelezen, waarin „neen" wordt ge zegd, maar op verkapte wijze. Rusland, zo las Gromyko voor, acht nog altijd de conferentie der vier ministers van Buiten landse Zaken nodig, om de problemen, die tot de huidige span ning hebben geleid, te bespreken. Maar de Russische regering acht het niet nuttig, daarvoor de conferentie der plaatsvervan gers af te breken. Die conferentie heeft onder meer tot taak, de kwestie van de Amerikaanse bases in Europa en het Atlan tisch Pact op de agenda te brengen. Zodra dit is geschied, zal de Russische regering haar minister van Buitenlandse Zaken naar de conferentie van ministers zenden. Vissersvaartuigje getorpedeerd bij oefening DEN HELDER. Maandagmid dag omstreeks vier uur is tijdens oefeningen van onderzeeboten op de Waddenzee een vissersvaartuigje van de gebrs. Eelman uit Texel door een oefentorpedo geraakt en vrij wel onmiddellijk gezonken. De torpedo was afgeschoten door de onderzeeër O 21. Een volgboot van de Koninklijke Marine, die tijdens deze oefeningen altijd in de buurt is. kon nog juist de twee opvaren den van het zinkende scheepje halen. Het bevond zich in een ge bied, waar vaak deze oefeningen worden gehouden en dat daarom dan ook met boeien en vlaggen is afgezet. Burgemeester van Hilversum overleden (Van onze correspondent) HILVERSUM. Burgemeester mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar is gisteravond omstreeks half elf volkomen onverwacht in zijn woning aan de Soestdykerstraatweg overleden. Hij werd 54 jaar oud. 's Middags was de burgemeester in Amsterdam ziek geworden en had zich naar huis laten vervoeren. Daar is hij, na bediend te zijn, in de loop van de avond ontslapen. Mr. van Hellenberg Hubar stu deerde in Utrecht. Van 1923 tot 1933 was hij lid van de Tweede Kamer voor de R.K. Staatspartij, daarna werd hij benoemd tot burgemeester van Rijswijk, uit welk ambt hij dooi de Duitsers ontzet werd. In 1946 werd hij tot burgemeester van Hil versum benoemd. Hij vatte zijn taak zeer nauwgezet op en was een ideale voorzitter van de gemeente raad. Ook de representatieve zijde van het burgemeestersambt in Hil versum, vooral als radiostad, werd door burgemeester Hubar uitstekend vervuld. Wachtgeldregeling schoenindustrie DEN HAAG. De minister van Sociale Zaken heeft in beginsel be sloten de wachtgeldregeling 1946 voor de schoenindustrie van toe passing te verklaren. Op de aan vragen der afzonderlijke onderne mingen zal door de minister van geval tot geval nader worden be slist. De toestand in de schoenenindus trie te Nijmegen is nog steeds verre van gunstig. Op de Swiftfabrieken Zijn 300 employés zonder werk. El ke dag neemt het aantal werkelo zen toe. Bij Wellen en Co liggen al le afdelingen op één na stil en gaan ook honderden op de wachtlijst. Vragen over prof. Bakker's reis naar Argentinië DEN HAAG Het Tweede Ka- fnerlid Goedhart (PvdA) heelt mi nister Stikker schriftelijk gevraagd of de reis van prof. Bakker naar Argentinië in opdracht der Rege ring is gemaakt. Acht de minister het gewenst, dat er op het gebied van het atoomonderzoek samen werking en uitwisseling van ge gevens tussen Nederland en Ar gentinië tot stand komt. terwijl het huidige Argentijnse regime zich afzijdig houdt van politiek-militaire samenwerking met de mogendhe den van Noord-Amerika en West- Europa? ^■UL^nifliiuiinniBiBiccBimtiU'.inTiiinisar i:.-.. iinosBininnic i iiniüiiüir^^ i Noordelijke wind Weersverwachting geldig van g Dinsdagavond tot Woensdag- tvond: jg Droog en vooral in de mid- dag overwegend zonnig weer. g maar in de nacht en ochtend veel bewolking. Vannacht in g het binnenland zwakke, overi- g i gens matige wind tussen Noord g en Noordwest. Weinig veran- g dering in temperatuur. 5 53 6 Juni Zon op 4 u 23 m onder -ë 6 20 u 54 m maan op 4 u 56 m onder rl 23 u 13 m Aangezien de Westelijke mogend heden reeds vierkant hebben gewei gerd, het Atlantisch Pact en de Amerikaanse bases tot onderwerp van discussie te maken, is hiermede in feite op haar uitnodiging „neen" geantwoord. Maar Rusland heeft niet de minste behoefte, zelf de schuld van het mislukken der voor bereidende conferentie voor zijn re. kening te nemen. Vandaar, dat Gromyko voorstelde, maar door te vergaderen, tot men het eens is ge worden op de basis van de Rus sische verlangens De poging, Rusland tot een dui delijk ja of neen te dwingen, is dus mislukt. Het was ook wel wat naief te verwachten, dat Rusland zich zo eenvoudig zou laten vangen. Zijn de zaken nu weer terugge bracht op het punt van eergisteren? Dat hangt van de Westelijke Drie af. Men zou het verzoek van Gro myko, het nutteloze spel van het Palais Rose op dezelfde wijze voort te spelen, als een uitdaging kunnen beschouwen, waarop een neen van Westelijke kant gepast is. Waarom zouden de Westelijke Drie zich niet kunnen terugtrekken onder mede deling. dat zij tot de ministersconfe rentie bereid zijn, zodra de Russi sche regering gekozen heeft uit een van de agenda's, die inmiddels zijn uitgewerkt. De uitwerking van zo'n gebaar op de publieke opinie kan alleen maar goed zijn. Want er is waarschijnlijk niemand meer. die de conferentie in het Palais Rose in haar huidige vorm als een bijdrage tot een verzoening beschouwt. Het schijnt, dat zulke overwegin gen bij de Westelijke Drie ter spra ke zijn gekomen. Maar het is voor al Frankrijk, dat weinig voelt voor een gebaar, dat op zo'n spectacu laire wijze een einde maakt aan de illusie over de toenadering tussen Westen en Oosten. Marken blijft nog op dichf' Zondag 55 v PURMEREND Weer werd dezer dagen in dc gemeenteraads zitting van Marken een poging door een caféhouder gedaan om geduren de het vreemdelingenseizoen zijn zaak ook op Zondag tussen 12 en 17 uur open te mogen stellen. Doch weer was de meerderheid van de raad hier tegen en zullen de touris- ten. als zij Marken op Zondag be zoeken, alles dicht vinden. Wettelijk ingrijpen in prijzenoorlog in overweging Kleine winkeliers in Amerika leggen het loodje NEW YORK. Terwijl de rush op koopjes bij de in de prijzen oorlog gewikkelde warenhuizen onverzwakt aanhoudt, is voor Don derdag van gemeentewege te New York een vergadering bijeengeroe pen van vertegenwoordigers der belanghebbende groepen in in dustrie. handel en consumenten, ten einde een onderzoek in te stellen naar de wenselijkheid van een wettelijk ingrijpen. Een aantal kleine winkeliers is begonnen, zich aan de prijsda ling aan te passen, maar voor de meeste kleine bedrijven is dit on mogelijk vanwege de beperkte voorraden. Bovendien zijn vrijwel alle kleinere en middengrote win kelbedrijven door de zogenaamde „fair-trade" overeenkomst, waar bij de prijzen zijn vastgesteld, ge bonden en dus niet in staat hun prijzen te verlagen. ..Slechtste militaire leiding ter tvereld" maakte alle hulp nutteloos WASHINGTON. By de voortzetting van zijn getuigenis voor de ver enigde Senaatscommissies heeft minister Acheson een uitvoerig overzicht gegeven van dc politiek der V.S. ten opzichte van China, van dc in Februari 1945 tussen Rusland, Engeland en de V.S. gesloten overeenkomst af. Volgens Acheson. die een uiteenzetting gaf van dc achtereenvolgende pogingen der V.S. om in China een eenheid tot stand te brengen, hebben de nationalisten China nimmer daadwerkelijk beheerst. De republikeinse senator Wiley AMSTERDAM. In het Amster damse „Artis" is Maandag een drie daags congres begonnen van de In ternationale Bond van Directeuren van Dierentuinen. Bradley gezonden om op maximale eigen inspanning aan te dringen (Van onze correspondent te Parijs) PARIJS. Generaal Bradley begint vandaag een reeks besprekingen mei de heer Jules Moch, dc Franse minister van Defensie. De Amerikaanse generale staf wil ingelicht worden over de stand van dc Franse bewape ning. Op grond van deze gegevens moet straks president Truman het Ame rikaanse parlement nieuwe crcdietcn vragen voor dc militaire hulpverle ning aan Europa. Aangezien de isolationistische stroming in Amerika nog lang niet dood is. zou de generale staf gaarne zien, dat Europa door een maximale eigen inspanning de actie van Truman vergemakkelijkt. Amerika schijnt niet tevreden te zijn over het peil. dat de Franse bewapening tot nu toe heeft be reikt. Er heerst bovendien verschil van mening over de richting, die de bewapeningspolitiek di-ant te nemen. Amerika wil dat Frankrijk zoveel mogelijk soldaten opleidt, het aan Amerika overlatend, wapens te le veren. Amerika is nu eenmaal door zijn ligging en industriële voor sprong het natuurlijke arsenaal van de vrije wereld. Op deze wijze wordt tijdsverspilling zoveel moge lijk tegengegaan. Het Franse departement echter wil, dat de bewapeningsinspanning zoveel mogelijk het Franse economi sche leven ten goede komt. Men wil hier dus zoveel mogelijk wa pens zelf gaan fabriceren Wanneer dan de bewapeningsconjunctuur voorbij is. heeft men tenminste een gegroeid industrieel apparaat er van over. Maar de Franse bewapenings- industrie moet nog op gang komen, zij is ook minder gerationaliseerd dan de Amerikaanse" en werkt dus duurder. Zij verslindt bovendien credieten. Om die reden vindt de stelling van generaal Bradley aan hangers in het Franse departement van Financien. Tussen al deze poli tieke. psychologische militaire, tech nologische en financiële factoren zal een compromis gezocht moeten worden. Sugar Rag Robinson is niet alleen een bokser, die in de wereld zijn weerga niet vindt, maar ook een verdienstelijke „tapdancer". 'Op het Parfjse Palais de Chaillot gaf hij een staaltje van zijn kunnen op dit gebied weg, dat bij de toe schouwers bijna evenveel enthou siasme wekte als zijn verrichtin gen in de boksring. De financiële vruchten van zijn optreden gaan naar de Parijse ouden van dagen. Vest-Europese vereniging van geophysici opgericht DEN HAAG. Naar het voor- beeld van de Verenigde Staten, is op het derde Petroleumcongres. dat in Den Haag wordt gehouden, een vereniging opgericht van West-Eu- ropesc-geophysici. werkzaam op 't gebied van de toegepaste geophy- sica Reeds 140 geophysici hebben zich voor het lidmaatschap opge geven. Geen verder uitstel voor zeven nazi's van Landsberg WASHINGTON. Het Ameri kaanse Hof van Beroep heeft Maandag geweigerd de executie van dc zeven Duitse oorlogsmisda digers. die in de gevangenis van Landsberg verblijven, verder uit te stellen. Het Hof onderschreef hiermede de uitspraak van het districtsge rechtshof, dat genoemde Duitsers nog steeds als vijandelijke vreem delingen bestempelt en zegt, dat hun zaak niet voor de federale ge rechtshoven kon worden gebracht. Rechter Bastian van het federale gerechtshof verklaarde, dat hij niet in zou stemmen met een derde op schorting. Het tweede uitstel, door deze rechter verleend, verloopt vanmiddag om 3 uur. Minister Mansholt en zijn echtge note brachten een bezoek aan het nieuwe watersportcentrum het Brielse Meer. De zomers geklede minister aan boord van het jacht Caro in de Brielse haven. Eigen inkomen van ouden van dagen niet vrijgesteld DEN HAAG. De vaste com missie voor de sociale verzekering uit de Tweede Kamer is niet te vreden over de wijze, waarop de Regering haar toezegging van 20 Maart j.l. is nagekomen in zake aftrek van eigen inkomsten bij de vaststelling van uitkeringen op grond van de Noodwet Ouderdoms voorziening. De commissie waar deert het, dat in het op grond van die toezegging ingediende wets ontwerp wordt voorgesteld om de inkomensgrenzen en de uitkerings bedragen te verhogen. Doch wat de commissie wenste, is een alge hele vrijstelling van een bepaald gedeelte van het eigen inkomen, en daaraan komt het wetsontwerp niet tegemoet. Tsjechische spionne in Frankrijk gesnapt Te veel belangstelling voor militaire geheimen BORDEAUX De Franse auto riteiten hebben de arrestatie be kend gemaakt van een 27-jarige vrouw van Tsjechische geboorte, die in het bezit werd bevonden van documenten met aanwijzingen over Amerikaanse troepenbewegin gen en bevoorradingspunten in de ze uit militair oogpunt voor de Noord-Atlantische landen zeer be langrijke haven. Oost-Duitsland omzeilt controle op import Schepen voor Hamburg in Rotterdam gelost (Bijzondere correspondentie) HAMBURG. Drie voor Ham burg bestemde schepen, die in Oost-Azië sojabonen voor de Duit se Oostelijke zone hebben geladen, zijn op bevel van de Oostduitse autoriteiten van koers veranderd. Twee van deze schepen laten hun lading in Rotterdam achter, het derde schip is doorgevaren naar Stettin. In officicle geallieerde kringen ziet men in dit bevel een omzei ling van de controle op alle goe deren, die naar de Oostelijke zone van Duitsland gaan. Gevreesd wordt, dat dergelijke ladingen in de toekomst ook in andere West- europese havens zullen worden op geslagen en daarna, na de douane te hebben gepasseerd, ongehinderd door het Westduitse bondsgebied naar Oost-Duitsland zullen kunnen gaan. Minister Wemmers over taak van directeur KNMI DEN HAAG. Op vragen van het Tweede Kamerlid Stufkens (PvdA) over de benoeming van een nieuwe directeur van het KNMI te De Bilt, heeft minister Wemmers om. geantwoord, dat voor de goede uitoefening van de maatschappelij ke werkzaamheden aan het Insti tuut, een zoveel mogelijk vrije be oefening van de zuivere wetenschap eerste vereiste is. Een man van we tenschappelijke vorming, met rui me algemene bcstuurservaring, kan hieraan voldoen, aldus de minister. DRIEBERGEN. Van 14 tot 17 Juli as. worden op „De Horst" te Driebergen, onder auspiciën van het directorium van „Kerk en We reld", studiedagen gehouden, ge wijd aan de opvattingen van Jean Sartre. Ontwikkeling na de oorlog heeft, kansen voor de duikboten vergroot (Van een onzer redacteuren) AAN BOORD HR. MS. „VAN EWIJCKMaandag, van het aan breken van de dag tot middernacht toe heeft het rode convooi van de Atlantische vloot onder bescherming gestaan. Elf fregatten, later ook der tien jagers en een vliegkampschip patrouilleerden onophoudelijk met het oog op de onderzeeërs. De taak van het escorte werd zeer bemoei lijkt door de zeer heiige lucht, zo dat het bewaren van de voor de af weer beste formatie nog groter heksenwerk vormde dan het door luisteren ontdekken van ongewenste aanwezigen onder water. Terwijl het convooi met een 11-mijls vaart van de richting van Petain's He de Jeu naar het Westen liep, voeren escorte-fregatten onafgebroken zig zagslagen. waardoor de kans voor onderzeeërs om ongemerkt door het scherm binnen te sluipen en een torpedo op het convooi af te sturen, zo klein mogelijk blijft. Zo geraffineerd echter zijn niet de toegepaste opsporingsmiddelen of methoden of doen zich omstandig heden voor. waarvoor zij vaak toch niet toereikend zijn. In de jaren na de jongste wereldoorlog heeft het onderzeeboot-wapen een ontwikke ling doorgemaakt die de perfection- nering van de afweermethode tij dens de laatste oorlogsjaren tot stand gekomen, voor een groot deel weer teniet heeft gedaan. De kan sen voor een onderzeeboot zijn thans veel gunstiger dan aan het einde van 1944. Met name de Russen heb ben in Duitsland enkele zeer waar devolle snufjes in handen gekregen. Met de nieuwste techniek wordt bij „Progres" zowel door aanvaller als verdediger rekening gehouden. Zo vielen vroeg in de morgen twee onderzeeërs als slachtoffer van fre gatten Een onvoorzichtige onder zeeboot-commandant. niet ontdekt door onze echopijlen, werd het haas je toen hij overmoedig een ogen blik zijn toren boven de oppervlak te stak. om de juiste ligging van het convooi waar te nemen Zijn brug tekende zich duidelijk af op het radarscherm Later in de middag boekte een Noorse destroyer even eens een succes, waarbij een aan de oppervlakte ver::hijnende rookgra- naat een bewijs vormde dat de on derzeeër zich gewonnen verklaarde. Een kluchtig maar leerzaam in cident was het toen plotseling naast ons uit de nevel een boven water varende onderzeeboot zich losmaak te. De volkomen verrassing werd gelukkig goed gemaakt door een op een vaartuig waperende vlag die ons er van in kennis stelde dat de onderzeeër daar buiten mededin ging voer. vroeg wat de invloed is geweest van de functionarissen an het departement van Buitenlandse Za ken, van wie wordt aangenomen, dat zij met de communisten sym pathiseerden. Acheson: „Ik ben niet van me ning dat er ooit in het „State De partment" communistische invloe den hebben gewerkt, waardoor on ze politiek ten aanzien van China zou zijn beïnvloed". Hij vervolgde: „De V.S. hebben de Chinese nationalisten sinds de val van Japan voor twee duizend millioen dollar hulp verleend. Een milliard is besteed voor militaire en een milliard voor economische hulp. Acheson citeerde vervolgens uit een rapport van generaal Barr. hoofd van de destijds naar China gezonden Amerikaanse militaire missie, die verklaarde dat het in eenstorten der Chinese nationalis tische legers het gevolg was van „de slechtste militaire leiding ter wereld" en van vele andere, het moreel vernietigende factoren, die leidden tot een volledig verloren gaan van de wil tot vechten by deze strijdkrachten". Johnny Walker is still going strong cn de beroemde „rode baretten" van het Britse regiment parachu tisten niet minder Men ziet hen hier marcheren in Portsmouth, lui de toegejuicht door hun landgeno ten, vlak voor hun vertrek naar Cyprus, dat wat dichter bij de Perzische oliebronnen gelegen is dan good old England. Poolse gedelegeerde verwerpt herstel van status quo ante Van onze correspondent te New York) NEW YORK. Hoewel gene raal Van Fleet generlei politiek commentaar verbond aan zijn veelbesproken uitlating, dat de „vervolgingsphase" in Korea voor bij is en verdere acties van het achtste leger er slechts op gericht zullen zijn, de agressors uit Zuid- Korca te houden, ziet men daarin in V.N.-kringen toch een nieuw symptoom, dat herstel van dc 38c parallel als scheidingslijn het dichtstbijgelegen politieke doel is, in afwachting of Peking dit zal opvatten als een hint, dat 't ogen blik voor een hervatting der on derhandelingen gekomen is. In een radio-interview zette nu echter de leider van de Poolse V N.-delegatie, Katz Suchy, uiteen dat het Sowjet-standpunt een op lossing van de Koreaanse kwestie weliswaar mogelijk acht, zonder 'n oplossing van alle kwesties, die AMSTERDAM. Op een even verbluffende als brutale wijze heeft Zaterdagmiddag tegen l>et middag uur een circa 28-jarige man kans gezien ƒ5000.- te grijpen uit een geldtrommel achter het loket in het postkantoor aan de Koningin neweg in Amsterdam-Zuid en spoorloos te verdwijnen. Pe man zei tegen de loketambtenaar, dat hij een rekening bij de postcheque- en girodienst wilde openen en de ambtenaar ging het daarvoor ver eiste invulformulier halen. Nau welijks had de ambtenaar zijn post verlaten of de man klom op de balie, deed een greep in de op het bureau staande geldbak, pakte een stapeltje bankbiljetten, en manoeu vreerde op behendige wijze tussen het aanvankelijk sprakeloos staan de publiek naar de uitgang toe. Op een gereedstaande fiets verdween hij snel. Met het lijntoestel uit Indonesië kwam het hoofd van het Ned. Mil. Afwikkelingscommando, kolonel A. van Santen met zijn naaste medewerkers Maandagavond op rechts: luit -kol. J C. Smxt, kol. A. van Santen en kapitein J. M. Leenheers Namens het ministerie van Uniezaken en Overzeese Rijks delen was majoor A. v. Vosselt. (geheel rechts) ter begroeiing aanwezig. (De mening van kol. Van Santen over de komst van de Ambonezen naar Nederland, vindt U op pag. 3) Oost en West verdeeld houden, maar dat hij een wapenstilstand niet beschouwen kon als een her stel van de status quo ante. Er zijn, zo vervolgde hij, nieuwe pro blemen gerezen, zoals Formosa en de toelating van de Mao-regering tot de V.N. Deze verklaring is in zoverre belangrijk, dat daarin voor de eer ste maal een gezagsdrager uit de Sowjet-hoek zyn mening geeft over het denkbeeld van herstel van de status quo ante, hetwelk in de laatste dogen zoveel opgeld deed. Stabilisatie aan Koreaans front TOKIO. De verbonden strijd krachten boekten vandaag de groot ste terreinwinst van één dag uit do „mcuwc fase" van dc Koreaanse oorlog door aan het Oostelijk front zeven kilometer op te rukken bij snel afnemende vijandelijke tegen stand Dc communistische troepen trekken zich nu voor de tweede achtereenvolgende dag terug om te ontkomen aan dc geallieerde tang beweging. die hen uit Oostelijke eri Westelijke richting in het Nwatsjon- gebied insluit. In de centrale sector, waar het vijandelijk verzet nog allerminst ge broken is. rukten dc V.N.-troepen vier kilometer op. „Dc vijand voert thans een defen sieve actie langs de hoofdweg naar dc sector Tsjorwon-Koemhwa", ver klaarde een officier van de voor lichtingsdienst. „De vertragingstac tiek van de afgelopen week hebban de Chinezen voldoende tijd ver schaft om zich te hergroeperen en sterke defensieve stellingen te be trekken". Vonnis tegen Amerikaanse communisten bevestigd WASHINGTON. Het Ameri- kaanse Oppergerechtshof heeft met zes tegen twee stemmen het von nis tegen de elf communistische leiders bevestigd. In de omschrij ving van de uitspraak wordt ver klaard, dat genoemde leiders het plan hadden de Amerikaanse rege ring omver te stoten zodra de ge legenheid daartoe zich voordeed. Eindhovens brandstichter legt bekentenis af EINDHOVEN. De 28-jarige fabrieksarbeider J. P. J. heeft be kend op 24 Mei brand te hebben gesticht in ee*n boerderij, die ge heel afbrandde. Hij woonde met vrouw en kind en nog twee ge zinnen in een fouten bijgebouw van de boerderij. In de hoop een betere woning te krijgen stichtte hij brand. „Straalverbinding" met Lopik wordt beproefd (Van onze Gooise correspondent) BUSSUM. Momenteel is men bezig de „straalverbinding" tussen de televisiestudio (gebouw Irene) in Bussum en de televisiemast in Lopik te beproeven en zoekt men naar de juiste hoogte voor de zen der in Bussum. Men hoopt de tech nische installatie van de televisie studio met een dag of tien volko men gereed te hebben en daarna zal de televisie programmadienst uit Eindhoven naar Bussum wor den overgeplaatst.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1