Bedrijvigheid op de steiger van de Lange Jan ITADSVENSTER KOUD KARWEI GROVE HUNFELD Stenen uit puin van Arnhem ONS POSTDUIVENNIEUWS Special? aanbieding JUNI Restauratie op 50 meter hoogte: Voordelige koffers reistassen exclusieve badtassen WENSINK S Speciaalzaak Woonark in Vecht gekanteld 2 Woensdag 6 Juni 1951 gedurende de maand 208.- 218.- 228- Zji ver wollen Kamgaren Cosfuum naar maat AMERSFOORT - VARKENSMARKT Zou die steen er wel bijpas sen? vraagt de heer J. Kapteyn, die belast is met het toezicht op de restauratiewerkzaamheden, zich af. Hij staat met de heer Hak, die het werk op de toren leidt, op de eerste omloop, waar de stukken tufsteen voor een nieuwe balustrade klaar liggen. Dertien officieren beëdigd Voor het front van de troep wer den gistermorgen op de Vlasakkers elf reserve- en twee beroepsoffi cieren beëdigd. Tijdens dezelfde plechtigheid werd bovendien aan de adjudant onderofficier J. C. A. T. van Stratum de ere-medaille in zilver met de zwaarden, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. Voor de beëdiging werden de twee escadrons van het regiment Huzaren van Prins Alexander ge ïnspecteerd door generaal-majoor B. T. Carp, die in gezelschap was van kolonel C. F. Pahud de Mor- tanges, luitenant-kolonel W. Klop penburg en majoor P. J. Ootmar. Ook was aanwezig de generaal b.d. A. R. van de Bent, wiens zoon zich onder de nieuwe officieren bevond. De eed werd afgenomen door majoor Ootmar, die na afloop een korte toespraak hield, waarin hij wees op de diepe betekenis van de eedsaflegging. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot luitenant Kohut Nickl uit Polen, die in de laatste oorlog met de geallieerden heeft meegevochten o.a. in Nederland, en nu in ons leger is opgenomen. Na de plechtigheid defileerden twee escadrons Sherman-tanks voor de officieren en andere genodig den. Het muziekcorps van het re giment Jan Willem Friso uit Assen verleende aan de militaire gebeur tenis medewerking. Burgerlijke stand 5 JUNI 1951 Geboren: Trude Eveline, d van G. Vermeer en G. E. v. Beek; Hu- bertus Maria Johannes z van W. H. de Graaf en C. A. Tammer; Ka- rine Roze. d van A. J. G. M. Hoen ders en J. A. T. Wink. Getrouwd: J. A. M. Bisschops en R. J. Keizer; J. H. Hilferink en A. W. de Vries. Overleden: Corstiaan de Jager. 58 jr. wed. v A. S. M. v Waarde; Bartus Kreijermaat, 82 jr, wed. v A. Brandsen. Examens Kweekschool Aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers (essen) te Amersfoort behaalde de akte L.O.: M. Veld horst. B. Modderman. J. Schone- wille, T. van Haeften, H. te Kulve, P. Mulder, C. Molenveld en K. v. d. Neut. (Van een onzer verslaggevers) Telkens wanneer we in de afgelopen jaren naar onze Lange Jan keken, zagen we de steiger daar hoog in de lucht tegen de toren geplakt. Maar meer konden we niet ontdekken. Waarom was dat netwerk van stalen buizen daar aangebracht, en waarom werd er niet op gewerkt, vroegen wc ons af. Maar nu enkele weken geleden bespeurden we plot seling activiteit In de hoogte en we zagen hoe grote blok ken steen werd aangevoerd en naar boven gehesen. We zouden geen verslaggever zyn wanneer we niet het naadje van de kous wilden weten, en daarom zyn we op een goeie morgen de torentrappen opgeklommen om eens een ktfkje by de restauratie te nemen. Het zonnetje maakte, dat het beneden lekker warm was, maar toen we op de tweede omloop aankwamen, leek het wel of er plotseling een weersverandering was ingetreden. Er woei een ijzige wind en het verwonderde ons dus helemaal niet de mannen, die met het herstel werk bezig waren, met dikke dassen om hun hals te zien rondlopen. Ze hebben een koud karwei, want de toren is juist aan de Noordzijde beschadigd, waar de zon niet komt en waar meestal de wind op staat. Die koude maakt ook, dat het werk alleen gedurende de zomermaanden verricht kan worden. Na September wordt er daar boven tegen de toren niet meer gewerkt. Noteert LI even GRAND THEATRE (t.m. 8 Juni): „Tot de rand \an de afgrond" (..Edge of doom"). 18 Jaar. Zondag: 2. 4 15. 6 45 en 9 uur: Overige dagen. 2 30, 6.45 en 9 uur. ..Donderdagcyclus". 7 Juni. 2.30, 6.45 en 9 uur: ..Quartet". 18 jaar. CITY THEATER: „Young man with a horn" (De Jongen met de trompet). 18 Jaar. Zondag: 2. 4 15. 6 45 en 9 uur; Overige dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t.m. Maandag. „De dodende straal". 18 jaar Vooraf „Duistere machten". 18 jaar. Van Dinsdag t m. Donder dag „Ingerukt mars!", elke leeftijd Vrijdag en Zaterdag 2.30. 6 45 en 9 u Zondag. 2. 4.15. 6.45 en '9 uur. Overi ge dagen: 230 en 8 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. van Vrij dag t.m. Maandag: .Het geheim van drie moeders". 18 jaar Van Dinsdag t.m. Donderdag. ..Alles good In Hollywood", elke leeftijd. Vrijdag 8 uur; Zaterdag- 2 30 6 45 en 9 it Zondag: 2. 4.15. 6-45 en 9 uur*. Ove rige dagen: 2 30 en 8 uur. 6 Juni. Woensdag: Amicitia. 7.20 uur. Leerlingenuitvoering My. Toonkunst. OPENBARE LEESZAAL Uttlenlng volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2 304 30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- tarkwartler tZonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van '—8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11-12 30 en 2 30—5 45; en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur. Tegen de toren, schreven we; U heeft het goed gelezen. Niet op de toren. De steiger, bestaande uit een samenstel van stalen buizen, begint niet op de grond, maar op de eer ste omloop. Hij zit verder met zo genaamde „schroefstempels" tegen de gevel geklemd. Wat een verschil met vroeger, toen een besteigering van lange en zware balken gemaakt moest worden! Geheel los van do steiger, die niet te zwaar belast mag worden, hangt een hijsinrich ting, waarmee de zware blokken zandsteen, die bij de restauratie ge bruikt worden, naar boven worden getakeld. Men werkt met tekens van vlaggen en een fluit. Toen wij op bezoek waren had men juist zo'n „blokje" onder handen. Dat woog maar liefst een goeie 500 kilo. Er zijn er echter van een nog zwaar der gewicht. We zagen beneden en kele „poortblokken" liggen van meer dan 600 kilo. Voltreffers Wat er zo al hersteld moet wor den? Dat is heel wat meer, dan van beneden af is te zien. Bij de be schieting in 1945 heeft de toren ver scheidene voltreffers gekregen, waarbij o.a. de leuningen het heb ben moeten ontgelden. Het is een heel werk, om de nieuwe stukken steen de goede vorm te geven, en het wordt zorgvuldig uitgevoerd. We hoorden, dat er wel degelijk op de steigers gewerkt is in de vorige jaren, ook al hebben we daarvan dan weinig of niets gemerkt. De juiste vorm is afgetekend, „afge schreven" noemt de vakman het, en overgebracht op mallen van tri plex. Aan de hand hiervan heeft de steenhouwer in de wintermaanden zijn stenen bewerkt, die men nu aan het plaatsen is. De grote blok ken bestaan uit zandsteen, maar de balustraden worden, indien moge lijk, gemaakt uit tufsteen, die goed koper is. Wanneer er echter nog oude stukken van een balustrade van zandsteen zijn overgebleven, vult men die natuurlijk aan met de. zelfde steensoort. Bij de restauratie wordt verder gebruik gemaakt van oude „hand vormstenen", die de gemeente heeft laten bikken uit Arnhems puin. Men heeft in die stad een gebombar deerd huis aangekocht, om het voor dit doel te gebruiken. Beveiliging Op enkele plaatsen zyn voltref fers dwars door de toren gegaan. Daardoor komt het, dat ook aan de Westkant nog enkele kleine repa raties te verrichten zijn. Het hele steigerwerk zal dus ook nog naar die kant moeten worden overge bracht. Op het ogenblik is men be zig met het stuk Noordwand tussen de eerste en de tweede omloop. De mannen werken een meter of vijf tig boven de begane grond, maar gevaar levert dit allerminst op. Er is voor een goede beveiliging ge zorgd. Toen men enkele weken ge leden aan het werk begon is er eerst nog een steigermonteur ac stellage komen controleren, om elk risico te voorkomen. Het bleek, dat de steiger in de paar jaar. die hij nu al tegen de toren geklemd zit, maar weinig van weer en wind te lijden heeft gehad. Er hoefden al leen enkele schroeven en spieren vastgezet te worden. De heer Hak heeft de leiding bij hot hoge werk. Hij heeft ons laten zien wat er al vernieuwd is en wat er nog gedaan moet worden. Wan neer het werk waarmee men nu be zig is, klaar is, komt er een grond- steiger van een meter of dertig hoog, waardoor men het onderste deel van de toren kan bewerken. We zagen, hoe een zogenaamde „spiegel" al weer keurig op zijn plaats zit, en hoe andere stukken steen als deeltjes van een legpuzzlc klaar liggen om in elkaar gezet te worden. Dit is niet de eerste maal, dat de Lieve Vrouwetoren gerestau. reerd wordt. Enkele tientallen jaren geleden vertoonde hij zulke ouder- domsverschijnselen, dat ingrijpen noodzakelijk was. Voor 800.000 gul den is er toen vernieuwd. Op som mige plaatsen is het nog goed te zien. De stenen, die toen gebruikt zijn waren blijkbaar wat te nieuw, waardoor het kleurverschil te groot is gebleven. Nu gebruikt men Arn hems puin, dat heel goed bij de oude steen past. Stropop Hoe de beschieting in 1945 in zijn werk is gegaan is nog steeds een raadsel. Nog altijd wordt in de toren de pop van stro bewaard, die de Duitsers op de toren hadden ge plaatst om de Canadezen om de tuin te leiden. Toen de pop door bur gers was weggehaald hield de be- Op deze plaats sloeg een vol treffer een gat van 1 meter 25 diepte in de muur van de toren. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1604. Rob heeft een vaag vermoeden, dat Lu- pardi weer iets van plan is. dat niet helemaal in de haak is en dét hij er hem voor wil gebruiken. Hoe kan hij achter die plannen komen? Hij in formeert Dij Brutus, maar die geeft een ont wijkend antwoord. Maar Rob weet genoeg van de constructie van deze ro bots om het „geheugen" hm^'V^ns op te frissen. Hij maakt het kastje open, waarin het „centrale zenuwstelsel" van de robot zetelt cn hij laat de dunne draad teruglopen. Hij begrijpt wel niet alles, wat hij op die manier uit he11 geheugen van Brutus kan opdiepen, maar het wordt hem wel duidelijk, dat ergens („in sectie B VII", zegt Brutus) in dit labyrinth het grote geheim van Lupardi's plannen verborgen moet zijn. Rob besluit, koste wat het kost, achter deze geheimen te komen. APV „De Luchtpost' Uitslag wedvlucht gehouden vanuit Orleans, afstand 534 km op Zondag 3 Juni 1951. In concours 439 duiven. De duiven werden gelost om 10 uur 30 min. met heldere lucht en Noord westen wind. Kon. Poule no. 1. Aan gewezen 10 ct. No. 1 5 8. 25 ct. No. 2 4 7. Speciaal 10 ct. No. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16. De prijzen werden gewonnen door: L. Snijders 1 2 3 16 25 28 37 92; G- A. Tuithof 4: A. van Eldert 5 89; G. J- v. Maanen 6C. den Enting 7: T. de Bruijn 8; N. J. v. d. Linden 9 23 84; H. J. v. Daatselaar 10 38: L. J. Naas 11 29 33: N H. Egink 12 50 81 90: G v. Barneveld 13 17: J. de Bruijn 14 26 42 59 80; Mevrouw v. d. Berg 15 17 18 41 56 57: W. van Drie 19: J. van Pluu ren 20 70 76: A. v. d. Berg 21 69 110; F. Jansen 22 82 H. J Hol 24 46 62; L van Doornik 27: J. Lablans 30 45: J. Noorman 30 64 65: J. van IJken 32 73 86: H. van Eeden 34: H. Verhoef Jr 35 58 78 100: H. A. de Goede 36 105: B. Ham 39 74: W. Steenbeek 40: J. H. Schuiten 43 67 83: A. Jansen 44: J. Hartocsveld 47 66 G. Schimmel 48 95; H. Verhoef Sr. 49 75: J. B. v. d. Bo- gert 51 72: G. C. Schimmel 52: S. Appel 53 101: C. Dielissen 54; G. v. Westerlaak 55 63 109; H Morren 60: H. Hascelbach 61: M. W. v. d Berch 68; A. P. Korvcr 71 91: A. Lablan9 77: B. v d. Geest 79A. Huijskes 85 98: W Gouw 87: A. v NU kerk 88' N. Ncskes 93: Ph. Buitenkamp 94 108: J. Krelkamp 96 104 107: J. Hagenbeuk 97: G. Herder 99: L. A. Lablans 102: A. Franke 103: W. J. v. d. Linden 106. '99 A.P.V. „De Reisduif In concours 305 duiven. Aank. eerste duif 7.15.12 uur. laatste 9 2.49 u. Eerste aangew. 25 H. K Meijer met no. 6: id. tweede aangew 25 H. v Putten no. 7; Idem derde 25 H Pictcrs met no. 8; idem aangew 10 A W. Berghuizen met no. 2: id. tweede 10 Graaf v. Platerin gen met no. 3: ld. derde 10 D. Labric met no. 5. Eerste KP. A. W. Berghui zen met no. 2: tweede K.P. Graaf van Platenngcn met no. 3. H v. Putten 1. 7. 10. 68; A. W. Berg huizen 2. 16: Graaf v. Plateringen 3: W. Boegheim 4; D Labrie 5. 12. 57. 70; H. iBiuni ;aiiniiiniim(i!iimi:inir'niiiiiii^i3iw!ii«i!i schieting op. Het is echter zeer de vraag of de bevrijders zich werke lijk door een pop hebben laten beet nemen. Hoe het zij. de beschieting heeft voor een lieve duit schade aange richt. De restauratie van nu kost 130.000 gulden. Bij dit bedrag is dan nog niet inbegrepen de prijs van de steiger, die enkele jaren geleden door de gemeente is gekocht. Dat men na het plaatsen van deze stei ger niet ogenblikkelijk met het her stel van de toren is begonnen vindt zijn oorzaak in het herstel van „Mariënhof", waarin het Rijksbu reau voor Bodemonderzoek is geko. men, cn dat daardoor voorrang kreeg bij de restauratiewerken in onze stad. De desolate toestand van dit gebouw maakte spoedig ingrij pen ook noodzakelijk. K. Meijer 6. 14. 24. 25. 62. 65: H Pleters 8. 42: D. Hofland 9. 58. 76. H. Veer 11; J. H. Schellart 13; J. Verstraeten 15. 41. 66. 69: W. v. d. Vennen 17; K. J, Berghui zen 18: K. Labrie 19. 37. 48; W. v. Plate ringen 20. 23. 32. 45. 61. 71; J. Overeem 21. 23. 73: L. Krabshuls Jr. 22. 40; A. v. d. Wijngaard 26 27; N v. Dasselaar 29; W. H. Fliek 30; E. J Bouman 31. 39. 59; A L. Verstraeten 33. 49; J. Maassen 34. G. Dieters 35; J. Haarmans 36: A. Bek kers 38. 64; C. Neervoort 43. 54: W. Ver heuvel 44: W v. d. Brink 46. 50. 55. 67: E. v. d. Haar 47; J. Mees 51; P. Kas 52; G Malenstein 53; G. Kluver 56. 75: W. Jansen 60; J. Barbie 63; J. v. d. Burg 72; D. Vos 74. APV „De Eendracht" Aank. Ie duif 7.32.48 uur. laatste duif Maandag 8.43 20 uur. Aangew. 25 no. 1; Idem 10 no. 2; K.P. no. 1 Spec, no 1. J. J. Hoek 1. 6; G. Polhout 2. 3: N. Scheerder 4; G Lambrechts 5: W. van Dijk 7. Verklaring van de Christian Science Men schrijft ons: Volkomen beveiliging tegen onheil en vernietiging is onmiddellijk voor leder mens en volk bereikbaar door een gees telijk begrijpen van God. zo verklaarde De Christian Science Raad van Bestuur dezer dagen. In verband met de wereldcrisis ver zekerde het Hoofdbestuur, dat de fun damentele wetten van het heelal gees telijke wetten van harmonie zijn. die aangewend kunnen worden tot Individu ele bescherming en het behoud van de menselijke vrijheid. Het bovenstaande is ontleend aan de boodschap, die werd voorgelezen op de Jaarvergadering van De Moeder-Kerk, The First Church of Christ, Scientist, in Boston, waar bijna 750O Christian Scientisten uit alle delen der wereld bijeen waren. Kerkleden uit de gehele wereld Japan. Nieuw Zeeland. Zweden en an dere verre landen, als ook Canada en de Verenigde Staten waren naar Boston gekomen voor deze vergadering, die sedert meer dan een halve eeuw ieder jaar wordt gehouden. In zijn boodschap wekte het Hoofdbe stuur op tot het ontplooien van indivi duele geestelijke moed om de kritieke wereldproblemen het hoofd te kunnen bieden. Het verklaarde, dat Christelijke gerechtigheid nog nimmer werd versla gen en voorzag, dat een grote geestelij ke vooruitgang de mensheid wacht. Verschillende functionarissen brach ten verslag uit van de groei der zich over de gehele wereld uitstrekkende activiteiten van de Christian Science kerk Genezingen van kanker, verlam ming. doofheid cn blindheid langs gees telijke weg. werden medegedeeld in het verslag van de Christian Science Raad van Sprekers. Het Hoofd van de Christian Pcrsge- commlttcerden meldde verdere vooruit gang in het verkrijgen van wettelijke erkenning van het standpunt, dat het recht van godsdienstvrijheid het recht insluit om langs geestelijke weg licha melijke genezing te zoeken. Ten slotte kon worden medegedeeld, dat de verkoop van geschriften van Mary Baker Eddy, de ontdekster en grondlegster van Christian Science, thans het dubbele bedraagt van tien jaar geleden, terwijl ook The Christian Science Monitor wederom nieuwe hoog tepunten heeft bereikt. LONDEN. Volgens de „Royal Air Force Review" beschikt de Sowjet-Unie over 19.000 vliegtui gen, waarvan het grootste deel met straalaandrijving. Advertentie l.M.) (Advertentie l.M.) en in voor REISARTIKELEN en LEDERWAREN. LANGESTRAAT 105 - TEL. 5071 precies t.o. de Groenmarkt. Klop Soepkippen ER wordt op het ogen blik braaf gekakeld in de Markthal. Hoe kan het ook anders als er zo'n slor dige zeshonderd kippen bij elkaar zitten. Maar om het kakelen is het ditmaal niet begonnen, zelfs niet om de eieren. Die kippen zitten daar om de boerenzoons, die inschreven voor het se lecteursexamen van de Rijksvoorlichtingsdienst voor pluimveeteelt, te laten vertellen, welke kippen nog een behoorlijk aantal eieren zullen leggen. By die vakkennis blijft het niet. want de examinandi moeten ook kunnen bekij ken of eên kip gebreken heeft. En dat alles moet vlug gebeuren. Straks gaan de selecteurs het land in om de pluim veehouders te vertellen, welke kippen zij kunnen opdoeken. Aan opeters heeft de pluimveehouder, vooral nu het voer zo duur is, geen behoefte. Meestal werken deze selecteurs niet voor elj, Jti rekening, maar in opdracht van een instel ling np pluimveegebied, zoals landbouwcoöperaties en dergelijke. Er zijn ongeveer honderd candidaten. Iedere candi- daat moet zestig kippen se lecteren. En die kippen maar kakelen en die man nen maar zwoegen aan hun lang niet eenvoudig exa men. Enfin, Donderdag zit ten dc moeilijkheden er op. Zo is Amersfoort een verlengstuk geworden van Barneveld. Ook al omdat tersfoort zo mooi cen traal ligt. Da's toch maar een bof.' Wij zijn geen selecteurs, maar zo op het eerste ge zicht zouden we zeggen: ,,'t Z(jn echte soepkippen, daar in die Markthal!'' Zwaluwen Er gaat een praatje over de zwaluwen. Als die snel le vogeltjes hoog vliegen, dan wordt het of het blijft mooi weer. Vliegen ze luid krijsend laag. pak dan je regenjas maar van de kap stok. Als die jas van Stads- vensterkijker niet bij de stomerij zou zijn geweest, dan had hij haar al aan. Want de zwaluwen vlogen laag, bar laag zelfs gister avond. En een kabaal dat die vogels maakten. Ze krijsten of hun lieve lijfjes voortdurend in gevaar wa ren. Zo was het toch niet. We hebben tenminste even aandachtig in de lucht go- keken Dat was nog wel op die drukke Stations straat. We waren zelfs zo in het schouwspel verdiept, dai een automobilist krach tig moest remmen om de verzorging van deze ru briek voortgang te doen vinden. Welaan, we leven dus nog. De Bilt zegt. dat het mooi weer bluft. Dat fa beltje van die zwaluwen bannen we uit onze ge dachten. Dat getuur in de lucht geeft maar ongeluk ken. Stopcontact Een vriend had een zeer ijverige bui. Er waren nog wat karweitjes bij schoon mama te verrichten Zo'n beetje de nasleep van een schoonmaakwoede. Hier zat wat los. daar viel wat te plakken en ginds had de behanger een stopcontact gesloopt. Dat stopcontact werd on ze vriend op die avond- vol-ijver noodlottig. Hij sloeg precies geteld zes-en- dertig gaatjes in de muur. U weet net zo goed als wij, dat er maar twee schroeven nodig zijn om een stopcontact vast te zet ten Onze vriend hield dus vierendertig gaatjes over en de twee overblijvende gaatjes waren te wijd. Onze vriend gaf natuur lijk de slechte kalk de schuld. ,.De muren van te genwoordig deugen niet", was zijn commentaar. Nood maakt vindingrijk. En met het silhouet van schoonma ma op de achtergrond kom je tot dappere daden. „Niet aan de muur. dan op de plint", zei onze vriend re soluut. Kijk vrienden van het Stadsvenster. dat is nog eens optreden. Die zes-en- dertig gaatjes zitten er nog. Gaat U ze maar tellen. Goed besluit Het bestuur van de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden te Amersfoort besloot onlangs om de diensten in het Soester- kwartier voort te zetten. Even is er de gedachte ge weest om er mee op te houden. Zover is het niet gekomen. Iedere Zondag is er dus om half elf 's morgens SOEST SPSV wint van Zonne gloren Dinsdagavond vond op het SEC- terrein aan de Schrikslaan, de eer ste ontmoeting plaats om de Soes- ter Voetbalbeker, tussen de elftal len van de Soester Politie Sport Vereniging en Zonnegloren. Het geluk kwam aan de zijde waar het niet werd verwacht, nl bij de politie. Rechtsbuiten v d. Veen gaf met een omhaal een voorzet, die door midvoor W. den Hartog werd benut. 1-0. SPSV gaf hierna de toon aan en toen in de 35e minuut, links binnen Jansen, uit een hoekschop met een fraaie kopbal het tweede politie-doelpunt scoorde. speelde Zonnegloren een verloren partij. Na de rust zagen we een fel aan vallend Zonnegloren. Het ontbrak Z. echter aan schutters en toen W. de Hartog na 20 minuten spelen no. 3 voor de politie in de touwen joeg. was het met Z. gedaan. In de laatste minuut miste Jansen een penalty door de bal tegen de bovenlat te schieten. Einde 3-0. S.P.S.V. heeft zich door deze overwinning in de volgende ronde geplaatst. even aaD t Stadsven ster Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. dienst. Zo gaat a s. Zondag dr. R. Miedema voor. Wereldfederalisme De Amersfoortse afdeling van de Wereld Federalisten Beweging Nederland belegt op Dinsdag 12 Juni om acht uur in Monopole een algemene vergadering. Op deze bijeenkomst wordt het woord gevoerd door de heer D. van der Meulen. oud-consul te Djedda. uit Hilversum. De ze inleider behandelt het onderwerp „Rome en het Wereldfederalisme". Veilig verkeer Aan de leuzen „Streeft allen naar minder ongeval len" en „Een week bijzon dere leerplicht voor iedere weggebruiker" zullen wij U dezer dagen nog herin neren. Het zij voor vandaag vol doende U er op te wijzen, dat het Verbond voor Vei lig Verkeer een Veilig Ver- keersactie in Juni onder neemt. Veilig verkering „In Juni kunnen we dus Veilig Verkering hebben", zei 't manneke vanmorgen. LTC „Soest" op 2e plaats De beide teams van de L.T.C. „Soest" wonnen j.l. Zondag op over tuigende wijze de laatste compe titiewedstrijden. Met een klein ver schil op de leidende ploegen in beide afdelingen, bezetten de Soes ter temas een goede tweede plaats. Uitslag KNSM I (Amsterdam) Soest 1 2—6. Dames enkelspel: mevr. E. Storck- meijer mej. R. Segers 16 26; mej. J. Teijsse mej. J. Poot 9—7 6—3. Heren enkelspel: A. Metzelaar F. Mud 4—6 3—6; J. Wehman G. v. d. Poll 6—3 6—2. Gemengd dubbelspel: mevr. R Klokkemeijer en S v. d. Berge mej. C. Rupert en F. Mud 8—10 36; mej. J. Teijsse en J. Wehman mej. J. Poot en G. v. d. Poll 79 8—10. Heren dubbelspel: A. Metzelaar en S. v. d. Berge F. Mud en G v. d. Poll 4—6 2—6. Dames dubbelspel: dames Storck- meijer en Klokkemeijer dames Rupert en Segers 26 16. Het tweede team speelde thuis tegen Brisk 4. Uitslag: 80. Heren enkelspel: P. Nyhoff Gathier 6—1 6—2; G. Reimerink— Gathier Jr 63 6—1. Dames enkelspel: mej .D. Wil mink mevr. H. Thieman 86 61; mej. L. v. d. Berg mevr. A. Butzelaar 46 62 63. Gemengd dubbelspel: mej. Wil mink en P. Nijhoff mevr. Thie man en Reiningh 61 64. Mej. L. v. d. Berg en H. de Graaf mevr. Butzelaar en Gathier Jr 62 6—2 Dames dubbelspel: dames v. d. Berg en Wilmink dames Thie man en Butzelaar 62 64. Heren dubbelspel: heren Reime rink en de Graaf heren Rei ningh en Gathier Sr 63 62. EHBO-DIPLOMAS UITGEREIKT De afdeling Soest van de Ned. Ver. voor EHBO hield Dinsdagavond in een zaal van het sanatorium „Zonnegloren" een filmavond. Na een kort woord van dr. P. Donker, voorzitter van de propagan- da-commissie, die dank bracht aan de directie van Zo-negloren voor het ter beschikking stellen van de zaal, werd eerst de zeer bekende propagandafilm van .sanatorium „Zonnegloren" vertoond, die bij zonder in de smaak viel. Dr. P. Don ker reikte daarna de diploma's uit van de 2-jarige cursus, o.m. aan dc dames T. v. d. Hengel. T. Hilhorst, E. van Steen en Ch. Uijland en aan de heren P. de Bos, J. F. van Steen. P. van Leeuwen. H. Stuiver en A. Akkerman. Mej. M. van Herwaar den dankte namens de cursisten, de plaatselijke doktoren voor het vele werk. dat zij voor de EHBO doen en bood ieder een boekwerk aan. Dr. Donker sprak hierna namens de doktoren en was blij veel werk voor de EHBO te mogen doen. want de EHBO moet de naam van Soest hoog houden. Tenslotte werden nog enige komische films vertond. OPBRENGST RODE KRUIS ACTIE De op 2 Juni j.l. beëindigde Rode Kruis-campagne heeft dit jaar op gebracht f 4.116.23, tegen vorig jaar f 2 700.-. GESLAAGD. Mej. J. W. G. Raat te Soesterberg slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen van onderwijzeres Zij ontving haar opleiding aan de Jan van Nassaukweekschool aldaar. WOUDENBERG P.V. „De Blauwkras" Wedvlucht van de Blauwkras vanuit Orleans, afstand 520 km. Duiven gelost om 10.30 uur v.m. Aankomst le duif n.m. 20.30 uur. W Woudenberg 1. 10: J. Jetten 2; J. Koudijs 3. 4, 9; N. C. de Roder 5: G. v. d. Berg 6; A. v. Lunteren 7; P. J. Osnabrugge 8. SPAARBANK Rijkspostspaarbank over de maand Mei 1951. Ingelegd f 2891 53; terug betaald f 1111.38 2 nieuwe boekjes werden uitgegeven. GYMNASTIEKt'ITVOERING De gymnastiekvereniging „Longa' geeft op Zaterdag 16 Juni a s. n.m. 7 u een grote openluchtuitvoering onder lel ding van de heer H. A. M. Aalders, het terrein aan de Geresteinselaan. op MARKTBERICHT Eiermarkt 35000 stuks, Prijzen f 12— 12.25 per 100 stuks. Handel flauw Westelijk elftal tegen Utrecht' op 13 Juni Het Westelijk voetbalelftal, dat op Woensdagavond, 13 Juni in het Stadion tegen het Utrechts provin ciaal KNVB-elftal speelt, is volgens „Sportleven" als volgt samenge steld: doel: v. d. Berg (EDO); ach ter: De Ruiter (DHC) en Wille- mink (RCH); midden: Stijgcr (VSV). De Vos (RCH) en Benz lEBOH); voor: Janus v. d. Gijp (Emma). Wette (RCH). Cor v. d. Gijp 'Emma). Freek v. d. Gijp (Emma) en Rohrig (HBS). Reserves: Kok (ADO), Kobe (ZFC). Jans (ADO). Monters (EBOH) en Zwarts (Scheveningen). Ter hoogte van de boerderij Den Daal te Zuilen kantelde Dinsdagmor gen in de Vecht een nieuwe woonark, welke op een Utrechtse werf voor ir. W. J. Hilgeman was gebouwd. De ark was al zo goed als geheel gemeubileerd en aan boord bevon den zich mevrouw Hilgeman met een kind en nog een oudere dame, die alleen de schrik en een nat pak van het ongeval overhielden. De boot ligt juist in een bocht dwars in de Vecht en aangezien daar ter plaatse het vaarwater ondiep is, vormt de gedeeltelijk gezonken ark een obstakel voor de scheepvaart. De juiste oorzaak van het omslaan van de ark is nog niet bekend en zal eerst vastgesteld kunnen worden als de zaak gelicht Is. Vermoedelijk zijn de onder het schip aangebrach te drijvers verschoven, waardoor dit is gaan overhellen en daarna gezonken. Prinses krijgt les in oudheidkunde AMERSFOORT. Dinsdagmid dag hebben de leerlingen van het lyceum Soestdijk een bezoek ge bracht aan „Mariënhof" in Amers foort, waarin de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek is ondergebracht. Onder de leerlingen bevond zich prinses Beatrix. Het klasje stond onder leiding van de leraar de heer Melchior. Geduren de een uur volgden de kinderen een les van de directeur van de rijksdienst oudheidkundig bodem onderzoek, dr P. Glazema. De leer stof handelde voornamelijk over de opgraving in Rhenen. De Rhe- nense vondsten werden bêzichtigd.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2