DEUTSCHE SLAOLIE L VOO.R DE VROUW Daar zit uw bontj achter asmevrouw engaas De Feijter c.s. maken vierde étappe tot een tijdrit Gezellig vrouwen-hotel in de hoofdstad Weifelaar 'fSrÊt Meisjes voor alle dag wèl, maar werkster weer niet Mink en bever geven pelsje jVVat hebt u een lief ringetje, mag 'k eens passen? Je kunt als breister beginnen.... BELGISCHE SUPREMATIE IN DE RONDE Weer onderlinge na-ijver bij de Nederlanders de zuinigste, de beste! Hockeyers willen minder le klassers Zaterdag 5 Juni 1951 T IEF is ic nietzo'n mink. Hij bijtwanneer de gelegen heid daartoe zich maar enigszins voordoet, en hij heeft weerhaakjes aan zfn spitse tandjes. Hij lijkt op 'n fretje, maar dan met een bijzonder mooi grijs of zwart bont jasje aan; zijn voorouders waren visotters, maar hij wil niets meer van water weten. Daar zit hij in het kippengazen hok, een keurig- schoon hok, met een grote bal lever en gehakt vlees om van te eten en om hem heen, in andere hokken, zitten zijn broertjes en Zusjes. Over een poos zullen ze om de Behouders van een zeer welgestelde dame hangen, als mink-coat. Welge steld zal die dame moeten zijn, want een goede minkjas (of nerz- jas. dat is hetzelfde) kost iets van 40.000 gulden. Men kan er gevoelig over doen, maar men kan het ook zakelijk en nuchter bekijken. In Wassenaar is de minkfarm, een van de weinige plaatsen in ons land, Een snoezig jong bevertje in de handen van zijn verzorgstertot dat het dier oud genoeg is waar minks worden gekweekt. De farm is vlak naast het Dierenpark op een mooi parkachtig terrein, waar heesters in bloei staan en waar mooie grijze poelepetaten rondlopen. Het bedrijf is een paar jaar gele den opgezet door mevrouw Veenen- daal. de vrouw van de bekende Veenendaal van de K.L.M., die bij het ongeluk in Prestwick is omge komen. Met een vriendin samen is zij zich gaan toeleggen op het fok ken van bevers en minks. Het eerste mink-paartje kreeg zij uit Amerika toegestuurd, van vrien den. Maar ja. je kunt nu wel een paar van die beesten in een hok zetten, maar hoe moet je ze behan delen? Wat moet je er verder mee doen? Mevrouw Veenendaal wist 't evenmin als u of ik, zij is er boe ken over gaan lezen en heeft uit die boeken geleerd, hoe je minks fokt. Het is niet zo gemakkelijk, dat bleek al gauw. De hokken moeten op een bepaalde manier gebouwd zijn. het inparen is moeilijk en eist veel geduld en beleid. In het begin kregen een paar dieren longontste king door het vochtige klimaat. Maar nu. na die paar jaar, is het een modelfarm geworden. Dieren met prachtige en zeer kostbare pel zen 'zijn het resultaat van al dat harde werken en experimenteren. In het najaar worden de dieren gepelst. Dat gebeurt niet op de farm. Elders worden zij pijnloos ge dood en de vachtjes moeten dan op de markt gebracht. Mevrouw Vee nendaal gaat met haar medewerk ster naar Londen, zij zijn de enige vrouwen die op de Londense bont- markt verschijnen. De kleur van de minks is een ri- Zo wonen de minks in keurige schone hokken. De bevers van mevrouw Veenen daal bewonen een villa met vijver. sico-factor; wanneer grijs plotseling de grote mode wordt, stijgen de grijze vellen enorm in prijs. Van te voren is zoiets natuurlijk niet te voorzien. Behalve de circa honderd minks zijn er op de farm bevers. Het zijn niet de platstaartbevers (die van de ingewikkelde waterbouwwerken maar rolstaartbevers. Ze zitten in hokjes, ieder met een privé-vijver voor hun villa, waarin ze het groot ste deel van de dag rondplonsen. Behalve hun vachtje wordt ook hun vlees gebruikt, het schijnt te sma ken als varkensvlees. De bevers kijken olijk en goed moedig. Ze schijnen zich niet be wust van het feit, dat ze zoveel vulgairder zijn dan die hele chique, hele dure minks. Het :s beter om geen vinger door de tralies te steken, zo'n mink is watervlug en bijt bliksemsnel. (Van een onzer verslaggeefsters) „Er zijn nog veel te weinig vrouwen, die van ons bestaan afweten," zegt mejuffrouw Ruys, de directrice van de Vrouwenclub aan de Keizersgracht 580582 in Amsterdam. „Er is natuurlijk wel over ons geschreven. Maar ik ben ervan overtuigd, dat een heleboel vrouwen graag bij ons zouden komen logeren, als ze een paar dagen in Amsterdam zijn, als ze maar op de gedachte kwamen." „Maar is het eigenlijk niet een beetje uit de tijd. zo'n speciaal hotel voor vrouwen? Is het geen tijd, dat wij onze kinderachtige angsten voor portiers en kellners, voor het alleen binnenkomen in een restaurant, voor het geven van fooien, overwinnen?" Mejuffrouw Ruys lacht eens even. „Ja, wat dat betreft, daar hebt U gelijk in. Al zal dat vooral voor de wat oudere vrouwen wel een on mogelijke opgave zijn. Maar daar gaat het toch niet in de eerste plaats om. Vrouwen worden vaak afgeschrikt door de ongezelligheid van zo'n hotelkamer. Wij hebben nu eenmaal meer behoefte aan wat huiselijkheid en gemoedelijkheid dan een man. En die bieden wij onze gasten. Wilt U de kamers eens zien?" Door de twee prachtige oude DE meeste juweliers maken er een specialiteit van om ringen aan vingers te doen. Maar een ze kere heer Kramer, die in de artis- tenwijk van New York woont, maakt er een specialiteit van om ringen van vingers te halen; rin gen die er nou eenmaal niet zo maar af willen. Nu zaagt hij voor twee dollar per keer al vijf jaar. rin gen van mooie en lelijke vingers. Het is beslist ccn kunst op zichzelf- Gaat u maar eens kijken als u in New York bent. Zijn adres is 29 West 8ste Straat. De meeste vingers zijn gezwollen en iedere aanraking doet pijn. Hij moet dus bijzonder voorzichtig zijn en voert zijn werk uit als do meest beheerste chirurg. Hij heeft kleine stukjes of reepjes plastic. Die schuift hij heel voor zichtig tussen de te nauwe ring en de gezwollen vinger. Dan schuift hij daar nog het allerfijnste vijltje tus sen wat u zich voor kunt stellen, en dan kan de operatie beginnen Maar vaak blijft de ring dan nog om de vinger zitten en moet er nog een heel klein baby-tangetje aan te pas komen, om de twee 'osse einden af te buigen. „Wat of de reden is dat mensen hun ringen af moeten laten zagen?" Hij kijkt een beetje peinzend en zegt: „Eigen lijk zijn er drie In de eerste plaats de mensen die een ring dra gen, die ze als klein kind gekre gen hebben, en dan opeens tot de ontdekking komen, dat ze hem niet meer af kunnen krijgen Verder en dat moet beslist een leuk spelletje zijn. de mensen die altijd ringen van anderen willen passen en die dan niet meer af kunnen kruien Waarom passen mensen toen altiid ringen, die te klein zijn' Och er komt natuurlijk wel eens een geval voor van iemand die zijn hand of vinger tussen de deur knelt en dan is mijn hulp ook nodig" Voor wij het weten, zitten we midden in een gesprek over han den. Hij vertelt mij dat het hele maal niet waar L dat kunstenaars zulke slanke, delicate vingers heb ben als „men" over het algemeen wel beweert. Kunstenaars hebben heus juist vaak grove handen Vist u wel. dat loodgieters de grootste handen en beste vingers hebben en slagers de zachtste? Trouwens, man nen hebben over het algemeen toch veel betere handen dan vrouwen." „O," zei ik toen en vroeg hem of hij zijn hele leven al ringen van vingers zaagde en of dat het enige is. wat hij doet. „Nee. Ik ben op de Universiteit in California geweest, waar ik geboren ben. Ik ben jarenlang journalist ge weest en heb altijd juwelen ontwor pen in mijn vrije tijd. Tien jaar geleden kwam ik naar New York en sinds dien maak 'k hier siera den. Hoofdzakelijk ringen en col liers." Hij laat mij enkele dingen zien. Vreemde en zeer surrealisti sche voorwerpen. Ringen die er uit zien als ogen (sommige wegen an derhalf ons!) en ingewikkelde hals kettingen. die als ze niet om de hals gedragen worden ook als por- tretlijst dienst kunnen doen Hij voert zijn ontwerpen zelf uit en het duurt van drie dagen tot drie maan den voor zij klaar zijn ..Ze znn wel goed," zegt hij. „maar ik zou ze nog iets origineler willen hebben." BECCY grachtenhuizen gaan we langs de kleine en de grote kamers. En alle maal hebben ze een sfeer, die je in een hotel nooit vindt. Je kunt zien, dat de gasten zich er thuis voelen. Portretten van huisgenoten glimlachen de bewoonster toe, er staan wat bloemen in een vaasje, er slingeren wat prulletjes op -ie tafel, want het is immers niet no dig hier alles achter slot en gren del te sluiten, en er is een vluchtige geur van parfum. Er zijn grotcve en kleine kamers. De allergrootste worden bewoond door een paar vaste gasten, die in hun club wo nen. De fleurige eetzaal geeft uitzicht op de prachtige tuin. Mejuffrouw Ruys, die vroeger óók op de kwe kerij, eigendom van haar familie, heeft gewerkt, zorgt nog altijd me: veel plezier en veel deskundigheid, voor de planten. Ook de grote con- versatiezaal, die prachtige smaak vol ingerichte kamer aan de gracht, staat vol mooie bloemen. Dan worden we weer een andere grote kamer binnengevoerd, waar een vijftig clubleden bijeen zijn om te lunchen. Dat zijn van die vaste koffiemaaltijden, waar de leden het contact met elkaar kunnen onder houden. Iedereen is natuurlijk vr.j net zo veel en zo weinig aan dal clubleven deel te nemen, als zij zelf zin heeft, maar er is voor wie dat wil, veel gelegenheid om te bridgen en lezingen te horen En het eten is er beslist niet duur. Maar. hoe gezellig die koffietafel ook verloopt, ik ben niet gekomen voor dat clubleven. Mij was het te doen om alle Nederlandse vrouwen, die zo graag eens een per dagen in de hoofdstad zouden willen zijn om eens een goed toneelstuk te zien. een museum te bezoeken, te winke len cn die niet weten, waar ze on derdak moeten zoeken. OP een dag mag dikke zusje mee naar een plek, waar mensen zwemmen en zonnebaden. Ze heeft onder d'er jurkje een pakje van blauwe wol, heel klein, 't is bijna niets. De emmer moet mee, 't schepje en de pop met de puntmuts. In een tas hebben we brood en een ferme fles melk, we willen op die plek 't. onderste uit de kan. In één dag bruin aan alle kanten. Maar als we er komen, is zulk een gedrang, dat we met moeite een paar meters leegte vin den. Achter ons zit een eenzame magere heer, geheel gekleed in blauw met een streepje, opvallend genoeg tussen al die minimale broeken en bikini's. Maar omdat de zon het er niet bij laat, doet hij telkens wat uit. Een jas. een das, een riem. Dat vouwt hij allemaal terzake kundig en legt het naast z'n actetas. Ten slotte zit hij in iets straks van grijze wol. Ook dat rolt hij lang zaam omlaag, tot verder dan z'n middel. 't Dikke zusje, al die zonnende] mensen accepterend zoals ze al het, onbekende aanvaardt, wordt ech-< ter uiterst geboeid door deze aar- J zelende gebadbroekte man. „Een meneer doet kleren uit,"' roept ze. En op m'n „sst": „Een] meneer met een blote buik." „Ga spelen met je schepje," ver- i maan ik, „en pas op dat je niet1 meer zo raar gilt Op dnt moment echter doet de man z'n tas open en haalt er een pakje uit. Hij haalt het papier eraf en neemt een trage hap. 't Dikke zusje, ontreddert door het onver- ivachte standje van daarnet, klaart op. Zc wijst met een kort vingertje en joelt dwars over die zonnige plek, als een aria-zingend wijfje uit een beetje stoute opera „Oooh efe met een blote buik." „Ze is er nog niet aan gewend praat zoontje bedachtzaam. „Ze denkt natuurlijk, dat 't nog win ter is." B1BEB En als dichteres eindigen. Dit gebeurde met Helène Jules, een threuri"CllvfnUBia?ioZm'^sieendabie onE H 'ISHOUDELIJK personeel. In dienst mevromv wel wat veel gevergdI In tieuri„ twintigjarig meisje, dat on- I I van onCjCrnemingen Df instellingen ieder geval kan de arbeider, die twij- langs de „Frix Oerard de Nerval (zoals rusthuizen cd i is gewoon ver- feit op zijn werkgever zich wel heeft kreeg toegewezen voor haar gedich- zekerd .ils andere arbeiders Huishou- aangesloten, of wiens werkgever de tcilbundel ..Les Ombres du Matin" delijk personeel, in dienst van parti- naam van het verzekeringsorgaan mei Toen zij veerlien was was zij i culieren, valt onder de Ziektewet, wan- 1 wil mededelen, zich altijd wenden tot de ...„.-I.-.kg».. I neer het 5 dagen of meer per weck In Raad van Arbeid. Deze stelt dan een dienst van dezelfde werkgever is De onderroek ln. Dc werkgever die niet werkster, die U één of twee dagen aan zyn verplichtingen voldoet, is straf- hebt, valt dus niet onder de Ziektewet, baar. De Raad van Arbeid heeft dus maar het meisje voor alle dagen wèl een flinke stok achter de deur. wsar- Vooral bij dc dienstmeisjes wordt nog I mee hij kan bereiken dat dergelijke veel tegen de bepalingen van de Ziek- I kwesties spoedig worden geregeld. Vol- tewet cezondlgd Dil valt nooit goed k°mdn ten oniechte meent men wel te praten ln de eerste plaats Is het de d-'V d,e voor wie geen premie mevrouw, die zondigt tegen haar socia- ,s betaald, of omtrent wie door de Ie verplichtingen, wanneer zu haar werkgever geen aangifte is gedaan Du dienstmeisje niet verzekert tegen toon- de Raad van Arbeid, geen recht op utt- derv ing wegens ziekte Het meisje Is kVJ"8- 0 Dit Is best st onjuist De echter zeil ook verantwoordelijk. Het uitkeringen van de Ziektewet zijn ge- personeel heeft tegenwoordig wel een heel onafhankelijk van dc vraag of de voldoend sterke positie om van de werkgever wel aan zijn verplichtingen werkgever tc kunnen eisen, dat deze de verplichtingen, welke dc Ziektewet hem oplegt, nakomt. (Van onze verslaggever in de ronde van Nederland) SINT NIKLAAS, Vrijdagavond. Een schallende kreet sloeg vanmiddag door België, een kreet, die de absolute onder drukking van Nederland in de ronde langs de wegen voort dreef. Belgische supprematie in eigen land. En van Tilburg naar Sint Niklaas werd de vierde etappe beheerst door Belgen. Door Jos de Feyter, Jean Bogaers en Joseph van Stayen. On middellijk na de start lieten zij het peloton wegzinken in een fel opvlammende sprint en hun voortreffelijk gevoel voor tem po, dat door geen ploegleider gesuggereerd hoefde te worden, hield hen aan de top; 6 min. voorsprong; 8, 16! En toen zij, na 194 km., bijna geheel over bultige kasseien, St. Niklaas binnen rukten, hadden zij de eerstvolgende, hun landgenoot Decin, 18% min., achter zich gelaten. Lambrichs en Schoenmakers trokken zich moeizaam naar de 5e en 6e plaats. Het peloton volgde op ruim 21 min., een peloton, dat ook door onderlinge naijver bij de Nederlanders, niet reageerde toen er nog een kans was. Onze kansen zijn zeer gering Een zeer ingrijpende wijziging in het algemeen klassement stootte De Graveleyne uit het oranje-shirt. Boogaers neemt het van hem over. België b sprong weer naar de kop i van het ploegenklassement. De over- 1 winning, die Zondag in het Olym- pisch Stadion op dc finish ligt te wachten, kan een van de Belgen i nauwelijks meer ontgaan. Het werd voor De Feyter. Boo- gaers. Van Stayen en Decin. die aan dc rand van Tilburg zijn shirt uit het leikleurige peloton losmaakte, 1 eigenlijk een tijdrit. Men had er geen bezwaar tegen, dat Belgen als eersten hun land zouden binnen- i vallen. En de twee minuten voor- 1 sprong, die de Vlamingen bij de grensplaats Poppel (17 km.) hadden i leken nog niet verontrustend. Op i de eerste kasseien van België pas 1 trokken Voorting en Degracvelyne een groep van elf man uit het pe- loton. De achtervolging smoorde in de hitte en de jacht, die dc rest 1 ontketende, nadat de 13 renners tot op 40 sec. van de vier koplopers wa- ren geweest. Na Turnhout (bijna 50 km.) was het peloton weer een gesloten, breed front, dat 2'/; mi nuut achter de uitlopers zweefde. De Belgische winst zwol onstuimig aan. Na 70 km. hadden Lambrichs, Van der Zande en Schoenmakers, die de grote groep inmiddels had den verlaten, ruim acht minuten achterstand. De overige renners ruim 9. Decin viel bij Lier uit de kop groep door een lekke band. Hij zwiepte er een nieuwe om en zette aan voor de sprong naar zijn land genoten, die echter niet gerealiseerd werd. omdat de drie Belgische b- renners hun gelijkmatige tempo con tinueerden. Daarna is het nauwelijks interes sant meer geweest. Voorbij Wille- broeck (110 km.) lag Decin 5 min. achter. Lambrichs cn Schoenmakers bijna 10. Van der Zande. die door een lekke band was teruggevallen, joeg op 11 min. 45 sec. achter dc kop. Het peloton volgde 3 min. later. Apathisch Decin voorkwam in Dender- monde grotere achterstand door met zijn fiets over een gesloten spoorwegovergang te klimmen. Niettemin lag hij in Sint Niklaas (140 km) bij de eerste doortocht ÏO1^ min. achter. Lambrichs en Schoenmakers trokken met 16 min. achterstand door het Belgische land. Van der Zande met 18 en het peloton met 22. Een peloton, dat door een onbegrijpelijke apa thie was bevangen, dat weigerde te demareren. Belgen en Neder landers stopten elkaar, zoals dat reeds in de gehele ronde gebeurt, vinnig af. Maar ook Nederlanders stonden elkaar niet toe te ont snappen. Van der Zande redde het alleen niet meer. Het peloton joeg hem op de woeste wegen rond Sint Niklaas op. Tenslotte volbracht België op het marktplein in Sint Niklaas de plannen, die reeds gis- Advertentie LM.) □09 Tennistournooi te Noordwijk NOORDWIJK. Uitslagen Internatio nale tenniskampioenschappen: Gemengd dubbelspel. Halve finale; mej. Quertier-Rinkel sl. mevr. Bartlett- Cockbrun (Z.-Afr.) met 64, 64, 64. Woodgate-Carmona sl. mevr. Scholten- Ampon met 75, 46. 75. Dubbelspel heren. Kwart-finales: Am. pon-Carmona sl. Van Meegeren-Windt •5. 62. Branovic-Palada (Z-SlavièJ in Van rW 7,nfi0 sI" E1 shafe' 'Egypte) en Linck (Ned.) 10. an der Zande. die door 6_3 Devro (PhiI en vieira (Braz.j sl. Krijt-Wilton (Ned 6—2. 6—4. Dubbelspel dames. Kwart-finales- mej. Quertier en mej. Woodgate (Gr.-Br.) sl. mevr. Blaisse en mevr. Lubbers (Ned.) met 63. 60. Mej. Manfred! (It.) cn mej. Mcrcelis (België) sl. mej. Tekclen- burg en mevr. Vlielander Hein met 62. 61. Mevr. Van Coller en mej. Rollin Couquerque sl. mevr. Schmier cn mevr. Scholtcn 6—3, 5—7, 6—0. Mevr. Amouretti (Fr.) en mei. Eggersnian (Ned.i sl. mej Hermsen (Ned.) en mej Marcellin (Fr.) 46, 9—7, 7—5. DEN HAAG. Ten einde de voorstellen tot wijziging van de in deling der Westelijke eerste klasse hockeyclubs. gedaan door de heren J. W. Schuit en P. M. J. Bromberg, ti? bespreken, is een oriënterings vergadering gehouden. Het bleek, dat. hoewel enkele clubs het liever bij het oude zou den laten, in het algemeen het ver langen aanwezig was het aantal eerste klassers in het Westen it te krimpen, om tijd te houden voor tournooien. e d. Bij de vraag, hoe men tot inkrim ping wil komen: een sterke en een zwakke afdeling of in de toekomst twee gelijkwaardige afdelingen, ble ken 5 clubs voor een sterke cn een zwakke afdeling en 5 clubs voor twee gelijkwaardige afdelingen. Basketball-speelsters verlaten liet veld NICE. Tijdens hot internatio naal dames'basketball- tournooi te Nice verloor het Nederlandse dames team met 33-22 van Frankrijk. De ruststand luidde 23-20 voor de Franse dames. Zeven minuten voor liet einde werd het spel onderbro ken. doordat de Nederlandse ploeg uit protest tegen het zeer gladde en daardoor onbespeelbare terrein de strijd staakte. PARIJS. In het Pare des Prin ces te Parijs werden internationale wielerwedstrijden gehouden: De voornaamste resultaten luiden: 40 km achter motoren: 1. Van Est (Ned 43 min. 48 2 sec. Op een ronde: 2. Gauthier (Fr.). 3. Robic. 'Fr). 4. Quentin (Fr.), 5. Rolland (Fr.). Ai At i machine Öp haar zeventiende werd zij verliefd De jongen echter viel in de oorlog. Met twintig jaar is zij een per fecte steno-typiste in een Parijs re dactie-bureau Des avonds schrijft zij En als zij niet schrij't dan leest ze* Molière cn Racine En als ze met leest, dan luistert ze naar mu ziek kookt en maakt haar japon nen. De roem van een nrijs gaat haar voorbij Zij vindt in zichzelve het beste wat het leven haar kan geven: de verbeeldingskracht Hele maal geen grote Dersoonliikheid. die Bélène Jules Ze heeft alleen maar gezegd. Geen meisje behoeft achter e»n breimachine te blijven s'aan als zc niet wil Je gedachten concentreren en ie docr hen ver der laten stuwen, dan kun je als breuster beginnen... En als ik weet niet wat eindigen. Het ts n.l. zo. dat de wet dc werk gever verplicht bij de Raad van Ar beid opgave te doen van zijn perso neel Hij mag zich echter ook aanslui ten bij een Bedrijfsvereniging heeft voldaan Geen arbeider behoeft ziekmelding en verzoek om uitkering achterwege te laten, omdat hij weet. dat zijn werkgever dc bepalingen niet naleeft Blijkt, dat de arbeider onder de Ziektewet valt. dan krijgt hij uitkering De premie wordt van de werkgever dan wel nagevorderd. Daarmee behoeft de arbeider zich niet te bemoeien. werkgever is verplicht zijn personeel i Is het verzckcringsorgaan van de mede te delen bij welk orgaan h(J ver- I werkgever niet bekend, dan kan de ar- zekerd is. Eigenlijk moet hij de naam I beider zich met zijn verzoek om uit- duidelijk zichtbaar aanplakken of op- kering altijd wenden tot de Raad van MONIQUE, hangen, doch dit is van een particuliere Arbeid. de parel der dranken Formidabele snelheden in TT op Man Engelse coureur Hom verongelukt DOUGLAS (Man). De TT-races op het eiland Man zijn voortgezet met de race in de 500 cc senior- klasse. Na zijn overwinning in de junior-klasse van Maandag werd de zege ook nu in de wacht gesleept door de 27-jarige monteur Geoff Duke. Met zijn Norton bereikte Duke op het heuvelachtige circuit met de vele haarspeldbochten en zeer steile delen het record gemid delde van 150.99 km. per uur. Hii legde de afstand van 424.86 km. af in 2 uur 48 minuten 56 8 sec. hij brak het ronderecord in de tweede ronde met een gemiddelde uursnel- heid van 153.24 km. Wederom viel tijdens de wedstrijden een dode te betreuren. De Engelse rijder Horn verloor de macht over zijn stuur en kwam om het leven. Duke reed de laatste kilometers met een lek in de olieleiding, waar door de olie langs het achterdeel van zijn machine stroomde en nij moeite had zijn voet op de spek glad gewfirden voetsteun te houden. De formidabele snelheid, waarmede deze race constant was gereden, had vele uitvallers geeist. Tweede werd Bill Doran (gb) met AJS in 2.53.19.2 (gemidd. 147.16 km/h) en derde Mc. Candless (GB) met Norton in 2.55.27 (gemidd. 145.372 km/h). Het verdere klassement van de 500 cc luid: 4. Mewan (GB) met Norton, gemiddelde snelheid 140.51 km/h. 5 Barrington (GB) met Nor ton, gemidd. 138.32 km/h. 6 Parry (GB) met Norton, gemidd. 138.24 km/h. Irma Schumacher in Londen geklopt LONDEN. Tijdens zwemwed strijden te Londen behaalden Neder landse zwemsters enkele fraaie suc cessen. Op de 100 yards rugslag leverde Ria van der Horst een fraaie strijd met de Engelse recordhoudster op dit nummer. Helen Yate. Onze land genote finishte als eerste in de tijd van 69 seconden, waarmee ze slechts 0.2 seconden boven het Engelse re cord bleef. Nel Garritsen won met zeer grote voorsprong op haar Engelse rivale Pam Hockley de 200 yards school slag in 2 min. 45.8 sec. Voor Nederland startte op de 440 yards vrije slag Irma Schumacher, die al gauw een voorsprong van on geveer 10 meter wist te nemen op de 19-jarige Daphne Wilkinson. Hal verwege kwam dit Engelse zwem- stertje echter fel opzetten en wist Irma Schumacher te passeren. Met een voorsprong van 7 meter wist Daphne Wilkinson als eerste aan te tikken in de tijd van 5 min- 22.2 sec., waarmee zij het Engelse record me» 0.8 sec. verbeterde. Van der Kuil krijgt Italiaans aanbod HAARLEM Dezer dagen heeft een Italiaanse scout de VSV-speler Van der Kuil gevraagd of hij er wat voor voelde, in de Italiaanse club Florentina in Milaan te komen spelert. Er is geen beslissing geval len, aangezien de ouders van Van der Kuil hem nog te jong achten en tevens willen dat hij eerst de Nijverheidsschool zal aflopen. De Italiaan beloofde, te zullen terug keren, nadat Van der Kuil de school heeft verlaten. Dr Euwe speelt remise tegen Bisguier NEW YORK. Van de vierde ronde van het internationaal schaaktournooi te New York luiden de uitslagen: Reshevsky—O' Kelly remise; Bisquier —Euwe remise; Kramer—Najdorf re mise: Gulmard—Shainswit remise: Evans—Fine remise; Horowitz—Byrne 1—0. Reshevsky leidt met 4 pnt. Magni nog vooraan in Ronde van Italië BOLZANO. De 18e étappe van de Ronde van Italië, van Cortina d'Ampez zo naar Bolzano (242 k.m.) werd ge wonnen door de Italiaan Fausto Coppl in 7 uur 22 min. 18 sec. Dc verdere uitslag luidt: 2. Kubler (Zwits.) z.t.; 3. Koblet (Zw.) z.t.; 4. Rosello (It.) z.t 5. Salimbem (It.) z.t.; N. Astrua (It.) z.t.; 7. Barduc- ci (It.) z.t.; 8. Magni (It.) z.t 9. Bar- tali (Italic) 7.23 03; 10. Rossello (Italië): 11. Grosso (It.); 12. Brasola (It.) allen ln dezelfde tijd als Bartali. Na de 18e étappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Magni (Italië) 110.16.14: 2. Van Steenbergen (Belg.) 110.18.00- 3. Kubler (Zwits.) 110.18 58; 4. Astura (I.) 110.19.28; 5. Fausto Coppi (Itlië) 110.19.28: 6. Bobet (Frankr.) 110.25.19. 7. Koblet (Zwits.» 110.28.59; 8. Brasola (It.) 110.29.03; 9. Fornara (It.) 110.29.30; 10- Padova (It.) 110-30.07. Het bergklasscment luidt; 1. Bobet (Fr.) 26>2 pnt.: 2. Fausto Coppl (It.) 21 I pnt.; 3. Pasolitti It.) 19 pnt.; 4. Bartali I (It.) 14 pnt.; 5. Roma (It.) 13Va pnt.; 6. Astrua (It.) 12 pnt.; 7. Koblet (Zwits.) 10 pnt.; 8. De Santl (It.) 8 pnt.; 9. Magni (It.) 6Va pnt.; 10 tot cn met 13 ex aequo Bevilacqua, (It.), Pezzi (It.). Corricrl (It.) en Gutdici (It.) Eerste testmatch EngelandZuid-Afrika NOTTINGHAM. Zuid-Afrika be- sloot de eersfe innings in de test match tegen Engeland met de score van 483 runs voor het verlies van 9 wickets. Het totaal van Engeland was 4 runs voor 1 wicket. Golftournooi te Leeds LEEDS. Het internationaal York shire Evening Nws golftournooi is ge wonnen door de Britse matchplay kam pioen Dal Rees en Norman van Nida. open kampioen van Australië, die bei den ex aequo de le en 2e plaats delen. Oorspronkelijk was men van plan over te spelen maar de organisatie be sliste anders en zo zullen de eerste en tweede prijs resp. van 300 en 150 pdst onder de winnaars worden verdeeld. Rees won bovendien een speciale pni® van 100 pdst voor de beste single, die hij Donderdag met 66 noteerde. Onze landgenoot De Wit ging de derde ronde door met 74 voor 54 ho les. totaal 222. teren in Tilburg waren gesmeed, met 'n precisie, die de Nederland se kansen in deze ronde tot zeer lein reduceert. De Feyter reed zijn sprint naar de finish het scherpst, van Stayen volgde aan zijn wiel. Boogaers werd op een lengte derde. Decin kwam 18 min. later binnen en Lambrichs zoog zich bijna 2 min. daarna in de laa'tste meters met moeite weg van Schoenmakers. De Belf Buyl hield vervolgens een ploeg van twintig renners, onder wie Schulte. Faanhof, Peters, Dekkers en Voorting achter zich. De officiële uitslag van de vierde étappe van de Ronde van Nederland, van Tilburg naar St. Niklaas (193 km) luidt: 1. De Feyter (Belg. B) 5.22.22: 2 Staeyen (Belg. B) z. t.: 3. Bogaerts (Belg. B) z. t.; 4. Decin (Belg. A) 5.40.52. 5. Lambrichs (Ned C) 5.42.18; 6. Schoen makers (Ned. A) z.t.; 7 Buyl (Belg. B). 5.43.37; 8. De Gracvelljne (Belg. A) z. t.. 9. Wagtmans (Ned. C) z.t.; 10. De Baere (Belg. A) z.t.; 11. Declerck (België A) z. t.: 12. Evens (Belg. B) zz. t.: 13. Vinken (Int. ploeg) zelfde t.: 14 l/m 28 Ex Aequo Serin (Belg. B); Janssen (N. C): Faanhof (Ned. B); Schulte (Ned. Ai Bakker (Ned. A). Peters (Ned. B). Van Kerkhoven (Belg A): Dekkers (Ncd. Ai Dielissen (Ned. C): Van Brabant (Belg. B); Voorting (Ned. B): Delahaye (Fri; De Hoog (Ncd. O; Van der Zande (Int. ploeg) Van Braekeveld (Belg. A). De renner Van Gelderen (Ned. B) ls uitgevallen. Na de 4e étappe luidt het algemeen klassement als volgt: 1. Bogaerts (Belg. B) 28 41.35; 2. Van Stayen (Belg. Bl 28.44.28; 3. De Feyter (Belg. B) 28.49.01: 4. De Graevelijn (Belg A» 28.57.01; 5. Voorting (Ned. B) 28.57.01; 6. Van Kerkhoven (Belg. A) 28 59 08; 7 Wagtmans (Ned. C) 28.59.17; 8. Schoenmakers (Ned. A) 28.59.34 9. Buyl (Belg. Bi 28.59.52; 10 Braekeveld (Belg A) 28.59.53; 11. Van Brabant (Belg. B) 29.00.57; 12. Delahaye (Fr.) 29.01.03; 13 Peters (Ned. B) 29.02.01; 14. Faanhof (Ned B) 29.02.50: 15 Schul te (Ncd. A) 29 03.42: 16. De Hoog (Ncd. C) 29 03.42; 17. Dekkers (Ned. A29.04.45. 18 Janssen (Ncd. C) 29.04.45: 19. Lam brichs (Ned. C) 29.06.51; 20. Evens (Belg. B) 29.08.41. Het ploegenklassement luidt: 1. Belgic B 86.15 04; 2. België A 86 56,02. 3. Nederland B 87.01.52. 4. Nederland A 87 07.32. 5. Nederland C 87 07 44. 6. Int. ploeg 87.55.01. 7. Frankrijk 88.46.18.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4