DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Geld voor medicamenten aan wapens besteed Benelux-coördinatie van verkeer en toerisme •f Nieuw overleg over oud vredesplan voor Korea Moskou heeft eigen versie van Japans vredesverdrag Vermiste Britten toch achter ijzeren gordijn? CRISIS BIJ DOOR DE EEUWEN TROUW Belgisch oud-SS-er en Westerling zouden opstand ontketenen VACANTIE AAN ZEE STUIT OP MOEILIJKHEDEN Kapitein J. Linzel onderscheiden Syrië sluit grens met Libanon Korter werktijd in textielfabriek Weer slachtoffer van wasbenzine Chinezen uit ijzeren driehoek verdreven Zuid-Afrika uit het Gemenebest? Slaking in Londense haven duurt voort Marshall twijfelt aan vrede in Korea Rood bleef Rood lie Jaargang, no. 134 Maandag 11 Juni 1957 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. k\v. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER DEN HAAG. Nauwe relaties, die de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" en het Neder landse bureau van de Republiek der Zuid Mo lukken hebben onderhouden met de veelbespro ken ex-kapitein Westerling en met de beroeps-spion Sweerts, een voormalig SS-er van Bel gische nationaliteit, die in België bij verstek ter dood is veroordeeld, na de oorlog voor de Britse geheime dienst heeft gewerkt en onder meer betrekkingen zou hebben gehad met de in een Haagse vijver om het leven gekomen Schallenberg, hebben er toe geleid, dat de beide genoemde organisaties in een ernstige crisis zijn geraakt. Aldus is Zaterdag bekend gewor den door publicaties in het Anti-Revolutionaire dagblad „Trouw". Uit de feiten, die door dit blad worden meegedeeld blijkt, dat de gelden, die in ons land bijeengebracht zyn om medica menten naar Ambon te sturen en diplomatieke reizen van de vertegenwoordigers der Repu bliek der Zuid Molukken te financieren, misbruikt zijn onder andere voor de aankoop van wapenen, waarmee men op een afstand van 15.000 mijlen, te weten in het Ambonese gebied, een opstand dacht te ontketenen. Het gevolg van dit alles is. aldus „Trouw", dat de Stichting thans een tekort van 30 a 40.000 heeft en dat een bedrag van 357.000. door de Stichting ter beschikking gesteld van het Bureau Zuid Molukken, is verbruikt. Dat Sweerts. die in het bezit was van een diplomatiek pas poort, waarop stond vermeld dat hij „minister van oorlog" van de Republiek der Zuid Molukken was. in een prachtige automobiel rond reed en als een grootvorst leefde, schijnt het zijne tot de financiële débacle te hebben bijgedragen. Pierre Marie Sweerts, die door de directeur van een Haags dagblad bedrijf, die als financieel adviseur van het bureau Zuid Molukken fun geerde. in contact was gebracht met het dagelijks bestuur van „Door de Eeuwen Trouw", kreeg van deze stichting een vrijwel onbeperkte volmacht. Onder valse naam hij noemde zich aanvankelijk Le Cocq, later, toen hij in het bezit was van een pas van een weggezuiverd Haags rechercheur, die deel heeft uitgemaakt van de inlichtingen dienst Hacke-Elsinga. Van Donk kocht hij in Engeland een Lock- heed-vliegtuig, dat hij naar België wist over te brengen Ook verza melde hij behalve wapenen, radio- apparaten. Het was de bedoeling van Sweerts. die de ziel der illegale actie vorm de. dat het met wapenen en radio apparatuur geladen vliegtuig ex-ka- ■pitein Westerling naar een van de Zuid Molukse eilanden zou brengen. Iwaar deze zich aan het hoofd van Ide opstand zou plaatsen. Toen Wes- Iterling door zijn buitensporig ge- Idrag in Brussel te veel de aandacht I trok, begreep Sweerts, dat de ex- Ikapitein zo spoedig mogelijk uit de I Belgische hoofdstad moest verdwij- Inen. Westerling ontsnapte naar Tan- Iger met behulp van een ambtenaar Ivan het Nederlandse consulaat in Antwerpen, die aldus „Trouw" buiten medeweten van zijn supe- Irieuren een vals paspoort verstrek- |le. Na de ontvluchting van Wcster- Iling voelde het bestuur van „Door de Eeuwen Trouw", ,dat gefasci- Jneerd door Sweerts langzaam maar zeker de smaak van diens on- ■selooflijke stunts te pakken had ge- Engels militair verdrinkt te Hoek van Holland ROTTERDAM Zaterdag is bij Ihet zwemmen te Hoek van Holland ■een Engelse militair, gelegerd in het i .transit camp'1 aldaar bij het zwem- verdronken. Het slachtoffer is !6-jarige A. J. F. Zijn kleren werden aan het strand gevonden. Een dame. die de man zag afdrijven, Iheeft alarm geslagen. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. I NEEN', dit is geen stelletje dui- I ienduieven dat de buit verdeelt. [Hier ziet ge enthousiaste mun- ten verzamelaars bij hun hobby betrapt, toen zij Zondagmiddag I Tuilbeursje hielden op de ten- I toonstelling te Rotterdam gehou- I den door de vereniging „De Ver- ïzamelaar onlangs te Den Haag opgericht om propaganda 1e ma- I ken voor de verzamelliefhebberij. Op deze interessante en druk be kochte expositie kon men mooie I verzamelingen van verschillende I objecten bewonderen, als: luci- ijermerken, munten en medailles, I vroe ff lesjes der distilleerderijen. I exlibris, sluitzegels, historische 1 prentbriefkaartenkaasetiketten |en prentbriefkaarten, die de zelf- |de afbeelding vertonen als de 1 postzegel, welke op de voorzijde i'an de kaart geplakt en gestem peld is. kregen, zich wat veiliger en ge ruster. Maar kort daarop werd het hun toch steeds duidelijker, dat het met de financiën bergafwaarts ging. Toen de Nederlandse autoriteiten de lucht kregen van de manipulaties van de consulaire ambtenaar en de ze naar Den Haag werd ontboden, dook deze onder om tenslotte toch tegen de lamp te lopen. Hij deelde de Belgische justitie toen mee. dat Sweerts zich in België bevond, waarop prompt de jacht op deze spion geopend werd. Men slaagde er tenslotte in hem te arresteren, maar om redenen die niet duidelijk zijn is hij later weer op vrije voe ten gesteld. Wellicht is dit geschied vanwege zijn uitstekende Britse pa pieren. „Trouw" spreekt zelfs de veronderstelling uit. dat de Britten om de vrijlating van Sweerts heb ben verzocht en dat Sweerts in op dracht van de Britse geheime dienst in de Ambonese hulpacties geïnfil treerd is. „Trouw" besluit zijn publicaties met de mededeling, dat de Neder landse regering de Hoge Commis saris in Indonesië opdracht heeft verstrekt de Indonesische regering over de gang van zaken en de han delingen van de stichting „Door de Eeuwen Trouw" in kennis te stel len. Commentaar hierop heeft men ons in regeringskringen niet willen verstrekken. PARIJS Het dagelijks bestuur van de Unesco heeft besloten Mon tevideo in Uruguay aan te bevelen als plaats voor de zitting van 1952. Indien dit onmogelijk mocht zijn. zou men te Parijs willen bijeenko men. Bijna vierduizend Nederlandse emigranten zijn in de loop van ongeveer een jaar per vliegtuig naar Australië getrokken. Het 63ste emigrantentoestel van de KLM vertrok Zondag j.l. naar Sydney. BH het vertrek was o.a. de directeur van deze luchtvaart maatschappij, dr A. Plasman, te genwoordig, die men hier vader lijk zijn best ziet doen een hui lend kind van de familie Vis uit Amsterdam op zijn gemak te stellen. Pensionhouders willen niet van half Juli tot half Augustus verhuren (Van een onzer verslaggevers) Het blijkt, dat vele ouders van schoolgaande kinderen moeilijkheden ondervinden als ze in de vacantie een maand naar zee willen gaan. De schoolvacantie is lang genoeg; daarin zit de moeilijkheid niet. Maar zc stuiten op de traditie van de kamerverhuurders aan zee, die sinds jaar en do.g van maand, tot maand plegen te verhuren. Men kan dus kamers krijgen voor de maand Juni, Juli of Augustus. Nu vallen dit jaar de yacanties in vele plaatsen van 15 Juli tot 15 Augustus. Velen is het niet mogelijk gebleken voor deze periode een verblijf aan zee te huren. Dit lukt meestal slechts, indien men ook voor de hele maand Augustus wil betalen. Het gevolg is. dat de ouders verlof vragen de vacantie van hun kinderen veertien dagen eerder te doen ingaan. En dit brengt allerlei moeilijkheden met zich mee. Op het departement van O. X. daarna vaak de toelatingsexamens Gelijke concurrentievoorwaarden verlangd voor wegvervoer en ander vervoer BRUSSEL. Op het Vrijdag en Zaterdag in Diekirch in Luxemburg gehouden vierde Benelux-congres voor verkeer en toerisme, is in een reso lutie de wens uitgedrukt, dat in Belgic en in Luxemburg, gelijk in Neder land reeds het geval is, een organisatie voor veilig verkeer zal worden op gericht met inschakeling van het bedrijfsleven en met steun van de regeringen. Deze drie organisaties zullen hun programma en werkmethoden op elkaar afstemmen. In Luxemburg zou een wegenwacht ingesteld moeten worden, gelijk die in Nederland en België reeds bestaat. Verder is vast gesteld, de wenselijkheid van een coördinatie van de werkzaamheden tot bevordering van het toerisme, in die zin, dat de Bcnclux-landen een ge meenschappelijke propaganda daarvoor zullen voeren. Het congres heeft zich uitvoerig bezig gehouden met het goederen en W. deelde men ons desgevraagd mede. dat de data der vacanties door de burgemeester wordt vast gesteld en dat men dus niet rege lend kon optreden. De Stichting Vacantiespreiding hepft overleg ge pleegd met de V.V.V.'s en die zul len nu moeten trachten de kamer verhuurders er van te overtuigen, dat ze evengoed van half Juni tot half Juli en van half Juli tot half Augustus kunnen verhuren. Deze stellen daar dan echter tegenover, dat zij dan de tweede helft van Augustus niet meer kwijtraken. Weer-onderzoekingcn over vele ja ren hebben bovendien aangetoond, dat Augustus van de drie zomer maanden het minst geschikt is voor een verblijf aan zee. gezien het hoge regenpercentage in deze maand. Men vraagt zich af waarom de vacantie in een deel van het land niet van 1 Juli tot 1 Augustus wordt gehouden. Hierdoor zou im mers aan alle moeilijkheden een einde kunnen komen. Maar dat schijnt weer op verzet van de leer krachten te stuiten, daar op vele middelbare scholen de eindexa mens pas na de eerste week van Juli of half Juli afgelopen zijn en beginnen. Een ingaan van de va cantie der lagere scholen op 1 Juli, zou vervroeging der eindexamens der middelbare scholen moeten in houden. zo beweert men van on derwijzerszijde en hiertegen verzet ten zich weer de H.B.S. en Gym nasia. die hierdoor hun schooljaar zeer bekort zien. DEN HAAG Aan kapitein J. Linzel uit Wassenaar, de doodge waande militair die toch nog van het Koreaanse slagveld terugkeer de en dezer dagen zwaar gewond in het militair hospitaal in Den Haag werd opgenomen, is de bron zen Leeuw toegekend voor zijn moedig gedrag bij de bevrijding van Nederland. DAMASCUS. Syrië heeft Za terdagavond de Syrisch-Libanese grens gesloten uit protest tegen de uitwijzing van ongeveer 1000 Sy rische arbeiders uit de Libanon. Nader wordt bericht, dat de Liba nese premiei Adboellah Jafi, aan zijn Syrische collega, Chaled el Azem, zijn verontschuldigingen heeft aangeboden voor „het ver keerd opvatten van de bevelen van zijn minister van binnenland se zaken aan de directeur-generaal van de politie". Ook zou hij heb ben aangeboden om alle Syrische arbeiders in hun vroegere positie te herstellen op kosten van de Li banese regering. SSS Weddenschap met de dood bekocht LONDEN Een gewezen caba- ret-artist aanvaardde op een feest te Luton een uitdaging, dat het hem niet zou gelukken zich voor twin tig minuten te doen begraven. De artist liet zich in een deken rollen, in een kist leggen en onder zand begraven. Na een kwartier werd hij weer opgegraven. De artist was be- I wusteloos en hij overleed nog tij dens het vervoer naar het zieken- 1 huis. vervoer langs de weg en besloot te streven naar gelijke concurrentie voorwaarden ten opzichte van an dere middelen van vervoer. Dit zou o.a. inhouden, dat de vervoermidde len door de fiscus op dezelfde wijze behandeld moeten worden als de productiemiddelen, die elders in het productieproces worden aangewend, met dien verstande, dat het wegver voer bovendien kan bijdragen in de kosten van de wegen. Dit zou voor de verschillende ver voerstechnieken naar gelijke maat staven moeten geschieden, terwijl zij op gelijke wijze zouden moeten wor den belast. Energiebronnen behoren op dezelfde wijze te worden belast, d w z., dat dieselolie en benzine niet belast zouden mogen worden, omdat dit ook niet het geval is met steen kool en electriciteit. Het congres was verder van oor deel. dat getracht moet worden tot een unificatie te komen van de re glementering inzake het personen vervoer in de Benelux. EMMEN Ten gevolge van moeilijkheden en slapte op de tex tielmarkt heeft de directie van Ben- dien's Textielfabrieken te Almelo zich genoodzaakt gezien't bedrijf le Emmen. waar onder meer bedrijfs kleding wordt vervaardigd, twee da gen per week te sluiten. Er werken in dit bedrijf 800 employé's AMSTERDAM Wederom ont stond door onvoorzichtigheid bij het gebruiken van wasbenzine een ont ploffing en daarna brand. Het brandje was spoedig geblust, maar de vrouw, die het gevaarlijke was middel zonder voldoende voorzor gen had gebruikt werd met ernstige brandwonden in een ziekenhuis op genomen. TOKIO. De verbonden troe pen hebben het belangrijke com munistische bevoorradingsgebied van Tsjorwon en Koemwha in Midden-Korea. de zogenaamde .ijzeren driehoek" veroverd. Hier mede is de langdurigste slag uit de jongste Korea-campagne geëindigd. Aan beide zijden zijn zware ver liezen geleden. De strijdkrachten der V.N. be heersen na dit succes het gehele centrale front en zullen nu ver moedelijk de communisten kun nen dwingen nog 30 kilometer ver der terug te trekken. Aan de West en Oostkust was de communisti sche tegenstand gedurende het weekeinde sterker. Vorderingen van betekenis werden daar niet gemaakt. MELBOURNE De regering van dr Malan is vastbesloten Zuid-Afri ka buiten het Britse Gemenebest te brengen en een geheel onafhanke lijke republiek te stichten „als de tijd daartoe gekomen is", zo heeft de Zuid-Afrikaanse minister van landbouw Le Roux te Melbourne verklaard. Men beoogde geen on middellijke afscheiding met het oog op de huidige problemen In de we reld „De eindbeslissing over af scheiding zal door het volk worden genomen", aldus de minister. Senaatsverhoren brengen republikeinen niet de verwachte triomfen NEW YORK. De spanning van dit weekeinde bepaalde zich tot de gehcimziiuiigheid, welke ten opzichte van de reis van minister Marshal naar Tokio wordt betracht. Alle mededelingen, dat de besprekingen uit sluitend van militaire aard waren, ten spijt, zoekt inen toch verband met generaal Bradley's recente contacten te Londen en de uitlating, welke generaal Ridgway onlangs over de tweede phase van de oorlog in Korea deed. Terwijl men de eerste stap van de regelmatig vergaderende zestien lan den, die troepen in Korea hebben, nog altijd uit Washington verwacht en dc mogelijkheid niet uitsluit, dat de Koreaanse kwestie onder eniger lei vorm opnieuw door de Veilig heidsraad wordt opgenomen, vormen de voorwaarden voor een eventuele wapenstilstand onofficieel een punt van overleg tussen de diverse dele gaties. Daarbij schijnt het Ameri kaanse aanbod van 15 December, da!, naar minister Achcson tijdens de verhoren voor de Senaatscommissies in verband met het ontslag van ge neraal MacArthur mededeelde, door de gezamenlijke staven werd opge steld. ernstig in overweging te wor den genomen. Het hield in het in stellen van een gedemilitariseerde zone van 35 km. ten Noorden van de 38ste breedtegraad. Anderzijds schijnt de groep van Arabische en Aziatische landen de hoop nog niet te hebben opgegeven, dat zij hun rol van bemiddelaar weer kunnen opnemen, hoewel zij daartoe geen mogelijkheid zi-en. voor de verhoren door de Senaat zijn ge ëindigd. De lange duur dier verho ren veroorzaakt een merkbare ver slapping van de publieke belang stelling, vooral daar de republikei nen allengs van de aanvals- in dc verdedigingspositie zijn gedwongen. Indien de aangekondigde bespre kingen over de invloedrijke China lobby" de sensationele onthullingen brengen, welke velen daarvan ver wachten. kunn-cm de verhoren in een stadium komen, dat de republikein se initiatiefnemers allesbehalve wel- KAAPSTAD Volgens een offi ciële statistiek zijn er in de Unie van Zuid-Afrika thans ruim 636.000 auto's, hetgeen neerkomt op een auto per vijf bianke inwoners. WASHINGTON Finlettcr. de mimster van Luchtvaart, is Zaterdag per vliegtuig naar het Verre Oosten vertrokken voor een inspectietocht. kom zal zijn (De .China-lobby" is een invloedrijke stroming in de VS., die het opneemt voor het be wind van Tsjiang Kai-Tsjek. Red De republikeinen zijn vooral te leurgesteld, omdat Dean Achcson eerder versterkt dan verzwakt uit de verhoren tevoorschijn kwam. De tegen hem gerichte critiek, culmi nerend in verwijten van slapheid tegenover dc Chinese communisten en onvoldoende steun aan dc na tionalisten. wist hij vrijwel volledig te ontzenuwen. LONDEN. Een verzoek van de zijde der 1.400 stakende lading klerken in het Londense havenbe drijf om een onderhoud met de bemiddelaar van het ministerie van Arbeid is afgewezen, omdat „de deputatie niet alle betrokkenen vertegenwoordigde", zo werd op een bijeenkomst van de 6000 leden tellende Bond van Havenarbeiders meegedeeld. Over de staking werd niet gestemd. Zaterdag keerden vijf ladingklerken naar het werk terug. Er liggen in dc Londense haven echter nog 87 schepen, die geladeh of gelost kunnen worden, 8000 havenarbeiders kunnen niet aan het werk gaan. Zesjarig meisje overreden en gedood HAARLEM Zondagmiddag is een 6-jarig dochtertje van de fami lie Jansen uit dc Tessclschadestraat bij het oversteken van de Leidse Vaart onder de tram van de lijn Amstërdam-Zandvoort geraakt en op slag gedood Het meisje wilde vlak vóór de tram de straat over steken, doch schrok terug voor een auto. Eerste kersen op hout verkocht NIJMEGEN De kersenbomen in de Betuwe dragen veel vruchten. De eerste verkopingen cp het hout werden dezer dagen reeds gehou den. Men besteedde voor Meikersen tien tot vijftien cent per kilo op het hout. Hierbij komen de hoge pluk- lonen en verder de verzendkosten en v.c handelswinsten. Tegen Sint Jan. einde Juni. kunnen de eerste Meikersen volop in de winkels worden verwacht. Nota beschuldigt Amerika van agressieve plannen in het Verre Oosten MOSKOU De Sowjet-Unie heeft te vormen en het Japanse militai- voorgestcld in Juli of Augustus een conferentie te houden van alle sta ten. die tegen Japan hebben gevoch ten. Het doel zou zijn het opstellen van een vredesverdrag met Japan op basis van de ontwerpverdragen, die door Amerika en Rusland zijn voorgesteld. Het Russische voorstel is Zondag in de vorm van een nota overhandigd aan de Amerikaanse ambassadeur Kirk. Afschriften zijn toegezonden aan de ambassades van Engeland. Frankrijk en rood-China. Amerika wordt er in de nota van beschuldigd dat het tracht de Sow jet-Unie en China uit te sluiten en een afzonderlijk vredesverdrag met Japan te sluiten „met het doel een agressieve groep in de Stille Oceaan Minister Morrison zal heden verklaring in Lagerhuis afleggen LONDEN. Het mysterie van de twee verdwenen Britse diplomaten heeft dit weekeinde een nieuwe keer genomen. Het Foreign Office heeft namelijk verklaard, dat het telegram van Guy Burgess aan zijn moeder te Rome en NIET te Parijs verzonden werd. Het bereikte Londen op dezelfde dag als de te Parijs afgegeven telegrammen van MacLcan aan zijn echt genote en moeder. Op de vraag, of dit betekende, dat de beide mannen uit elkaar waren gegaan, antwoordde een woordvoerder: „Wij hebben nog steeds geen enkele inlichting omtrent hun verblijfplaats". De minister van Buitenlandse ..Sunday Dispatch" en „The People" Zaken, Morrison, zal vandaag het parlement een verklaring over de verdwijning van de beide di plomaten afleggen. Daaruit conclu deert men, dat Londen de oor spronkelijke mening, volgens wel ke de verdwijning een onschuldige oorzaak zou hebben, heeft laten varen voor aanzienlijk ernstiger vermoedens. In Frankrijk gelooft de politie, dat beiden achter het ijzeren gordijn verdwenen zijn. De Engelse bladen hebben bericht, dat het hoofd van de Franse geheime dienst heeft ver klaard. dat beide functionarissen Parijs in de loop van de vorige week hebben verlaten en naar Warschau zouden zijn gevlogen. Een functionaris van het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken noemde de juistheid van het bericht van radio-Hamburg, dat het tweetal volgens radio-Boekarest te Praag is aangekomen, zeer twijfelachtig. risme tegen de Sowjet-Unie China tot nieuw leven te brengen." Bij zijn aankomst uit Londen te" Pa rijs gewaagde Dulles, Truman's spe ciale adviseur, van „goede voort gang" met het Japanse vredesver drag. Er is weliswaar nog niets definitiefs bereikt, maar hij hoopte op een spoedige ondertekening. TOKIO. George Marshall, de Amerikaanse minister van Defen sie, heeft te Tokio verklaard, dat speculaties omtrent de mogelijk heid. dat zijn bezoek aan Korea en Japan vrede zou betekenen, alle grond missen. „Ik ben gekomen, om het Amerikaanse personeel te bezoeken en het geluk te wensen met het prachtige werk, dat ver richt is. Voorts wilde ik de vraag stukken van vervanging en rou lering bestuderen. Het doel van het achtste leger, aldus Marshall, is en blijft „alle nieuwe pogingen der communis ten om Zuid-Korea binnen te drin gen te verijdelen." Op de vraag of het uitsteken van vredesvoelhorens door de communisten een matiging van het offensieve optreden van het achtste leger ten gevolge zou hebben, antwoordde de minister: „Ik twijfel ten zeerste aan enige matiging van actie." In Korea gesneuveld DEN HAAG De regering maakt bekend dat tot haar leed wezen op 1 Juni j.l in Korea aan verwondingen is overleden de sol daat eerste klasse Th. J. Leenders, iegernummer 250225228, afkomstig uit 's-Hertogenbosch De naaste fa milieleden zijn verwittigd. Toen de Venetiaanso koopman Jean Thiery in 1675 stierf en vele milUoenen naliet, had hij nooit kunnen denken dat bijna drie eeuwen later zijn talrijke nako melingen een vereniging zouden oprichten om dat geld in handen te krijgen. Deze nakomelingen, waarvan dc leden voornamelijk in. Belgie en Nederland wonen, be sloten Zondag in Rotterdam om hun familievereniging om te zet ten in een stichting. Voorlopig bevindt de erfenis zich nog in de Franse schatkist en het zal heel wat proceskosten eisen voor het zware deksel van die kist open gaat om de millioenen vrij te ge ven De zaalwand achter het podium was tijdens dc vergade ring in Atlanta behangen met de vele en indrukwekkende wapens van de familie Thiery. Files voor stoplichten AMSTERDAM. Vanmorgen om ca 8 uur is een storing opgetreden in de automatische regelaar van de. centrale te Amsterdam van waar uit de verkeerslichten worden be diend. De lichten langs de drukke verkeersaders Ceintuurbaan. Ferdi nand Bolstraat. Stadhouderskade en omgeving versprongen niet meer van rood op groen of omgekeerd. Eindeloze files wachtten voor de rode lichten. Met de „handregclinq" werd de blokkade der rode partij opgeheven. Tegen 9 uur was de fout in de centrale hersteld. 20.000 op nr. 21683 DEN HAAG. I n de 513de staatsloterij, tweede klasse, eerste lüst. is de 20.000.gevallen op nr. 21683. Iets warmer Weersverwachting, medege- f deeld door het K.N.M I. te De Bilt, geldig van Maandagavond ja tot Dinsdagavond: I Droog weer met enkele over- fj drijvende wolkenvelden, maar a ook perioden met zonneschijn. .3 Zwakke tot matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid-West. Iets i warmer. H 12 Juni Zon op 4u 20 m onder k?_ H 20 u 59 m maan op 12 u 08 m on- M der (ju 51 m.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1