TADS VENSTER Rijwielrallye van Federatie, sportieve gebeurtenis Hervormde jeugd bezit eigen luidklok Groot enthousiasme over mooi parcours Noteert U even Danswedstrijd Federatie WEK DE GAL 1 IN UW LEVER OP 2 Maandag 11 Juni 1951 (Van een onzer verslaggevers) Met een hoogrode kleur, deels van opwinding, deels door de heerlijk wanne zon, stuift een viertal jongelui over een heidevlakte in de Treek. „Daar staat een paddenstoel," roept één van hen en naderbij gekomen etappen zij af. ..Rechtsaf," concludeert een jongeman, doch zijn vrienden protesteren. „Nee jó, dat is niet goed. Hier staat „Bij P met weggekrast nr.ri 2,5"." „Nou dan moeten wc toch hierheen," triomfeert de eerste spreker, maar de anderen leggen hem uit, dat hij ongelijk heeft, want dat de pijl op de paddestoel met het weggekraste nummer in de richting Amersfoort wijst. Zij worden het eens en met een flinke gang stuiven zij de Paradüsweg op. in de richting van de Dodenweg. IWisselbeker door DHV gewonnen Zij zijn niet de enigen, die in deze prachtige natuurrijke omgeving uit simpele gegevens de weg trachten te vinden. Voor en achter hen zijn nog meer opgewonden en enthousiaste wielrijders en wielrijdsters. Het zijn de deelnemers aan de Federatie- Rijwielrallye 1951, waarvoor een zeer grote belangstelling bestaat. Het was klokslag twee uur toen Burgemeester Molendijk bij Hotel „d'Oranjeboom" aan de Leusderweg het startschot loste, waarna de eer ste twee deelnemers hun tocht over tot dusver onbekende wegen en pa den tegemoet gingen. Door deze kleine handeling kreeg de rallye een officieel tintje, hetgeen er ongetwij feld toe bijdraagt, dit jaarlijks eve nement steeds meer populair te ma ken. Hierna startte de heer B. Ver schuur, directeur van de Sportstich ting, om de minuut de rest van de ongeveer negentig enthousiaste deel nemers. Het aardige was wel dat zij, hoewel met tweeen gestart, hun weg afzonderlijk moesten vervolgen. Het ene deel ging over de Miereveld- straat en de anderen stoven de Wes terstraat in. Zwoegers We hebben ze zien zwoegen en turen op hun „stafkaarten". De or ganisatoren waren het er over eens geworden, dat ook bij een rijwiel' rallye het sportieve element zeker niet mocht ontbreken. Men besloot daarom dit jaar geen toertocht sa men te stellen, maar een rit met moeilijke punten, waarbij wat in spanning van de deelnemers werd gevergd. Welnu, het was de deelnemers duidelijk aan te zien, dat zij zich moesten inspannen. Zij hadden in de bossen onder Soestduinen lang niet altijd harde wegen; zij moesten te gen de sterke helling van de straat weg naar het vliegveld Soesterberg klimmen. Na een lange afstand over harde wegen en mooie rijwielpaden ging het parcours tegenover Kinabu onder Soesterberg naar de zandaf- gravingen achter Sint Louis Nauwe lijks hadden de deelnemers wat van de rust van de afdaling van Laan 1914 kunnen genieten of zij kwamen achter Hotel „Oud Leusden" in de GRAND THEATRE t/m 13 Juni: ..De vrouw mijner dromen". 18 Jaar; Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30, 6 45 en 9 uur. ..Donderdagcyclus", 14 Juni. 2.30. 6 45 en 9 u.: ..De grote passie". 18 J. CITY THEATER- ..West-Wall 1944". 14 jaar. Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 u. Ov. dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: ..De verdwenen Goudzending". 14 jaar. Vooraf. „Mevrouw doet aan hersengymnas tiek". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „De Keizer van Capri". 14 Jaar. Vrijdag en Zaterdag 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30 en 8 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrijdag t/m Dinsdag „Tot de rand van de afgrond". 18 jaar Woensdag en Donderdag „Eroica", 14 Jaar. Vrljd. 8 u. Zat. 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dag. 2.30 en 8 uur. 12 JUNI (Dinsdag). 8 uur. hotel Mono- pole: Wereld Federalisten Beweging Nederland, dhr D. van der Meulcn over. „Rome en het Wereldfederalls- mc". m JUNI (Dinsdag), eerste avond van de Avondvierdaagse, wandelmarsen. 13 JUNI (Woensdag). 8 uur. Gebouw Vrijz. Herv. Gem Zuidsingel- Con cept Kleine Kunstkring, kamermu ziek. OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2 304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag, en Vrlidagavond van 7—8 uur R.K, OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11—12 30 en 2 30—5 45; en Maandag- en Vrijilagavnnd 7—9 u Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 4—5 uur. „rimboe" van de Treek terecht, waarbij het honderden meters on mogelijk was door het mulle zand te fietsen. Ook een diepe tankval moest worden „genomen", waarna het over de heide en door zandwegen naar de Paradijsweg ging. Vandaar n^ar de Dodenweg en over „Zandbergen" weer naar de finish bij Hotel „d'Oranjeboom". Het parcours was dertig kilometer lang en ging voor ruim driekwart deel over uitstekende wegen, doch de rest eiste een behoorlek uithou dingsvermogen. Toch zag men uitsluitend prettige gezichten, want de deelnemers wa ren het er over eens dat het een prachtige rit was en dat zij in de mooiste streken rondom Amersfoort waren geweest. Er waren zelfs stre ken, o.a. de zandgraverijen, bij, waar velen van hen nog nooit waren geweest. Een pracht tocht De heer P. W. Blaas, directeur van het Arbeidsbureau in Amersfoort, vertelde ons enthousiast: „Het was prachtig, alhoewel het op sommige stukken zo zwaar was, dat ik moest lopen." De achttienjarige H. Barrc- veld van de personeelsvereniging van Gebroeders Smink, vond het „een uitstekende rit, maar ik moest bij Soestduinen veel zoeken." De jongeman T. G. van de Bunt zei: „Het was voor de eerste maal dat ik meedeed, maar ik sla er nooit één meer over. Ik heb het kunnen red den, al was het met veel zoeken." Zo was trouwens de opinie van velen. Het was een mooie, sportieve rit, met enkele zwaartepunten, die echter beslist geen afbreuk aan het geheel deden ei) voor een goede rij wielrallye zelfs onmisbaar waren. 's Avonds acht uur kwamen de deelnemers, na zich te hebben opge frist, weer naar „d'Oranjeboom" te rug, teneinde te vernemen wat zij voor resultaat hadden bereikt. Veel strafpunten De voorzitter van de organiseren de Federatie van Amersfoortse Per soneelsverenigingen, de heer Tj. de Boorder. hield een korte toespraak, waarin hij de organisatoren met na me de heer Chel Jr., dank bracht voor het uitstekende en vele werk, dat zij hadden verzet om deze twee de Federatie-rallye te doen slagen. Spreker vertelde dat een viertal deelnemers bij hem waren gekomen met de opmerking, dat zij een be zoek hadden gebracht aan het Paleis te Soestdijk. waar zij tot de ontdek king kwamen geheel verkeerd te zijn. Dat zij de enigen niet waren die „van de goede weg waren afgeraakt" bleek wel toen de voorzitter mede deelde. dat er vijf deelnemers waren die meer dan tweehonderd(ï) straf punten hadden opgelopen. De heer Elsman van DHV bleek de beste prestatie te hebben gele verd. Hij kwam met slechts twaalf strafpunten uit de bus en stelde zich daardoor voor een jaar in het bezit van de „E.H M.A."-wisselbeker en de medaille voor de eerste prijs. De hoofdprijzen voor deze rallye waren beschikbaar gesteld door de Ehma, die de rit had „geadopteerd". De directeur, de heer G. M. Chel, reikte de prijzen met een toepasse lijk woord aan de winnaars uit. De uitslagen waren: 1. Elsman (DHV) 12 strafp 2. Koehoorn (DHV) 13 strafp. 3. Bergman (EHMA) 19 strafp. 4. v. d. Bunt (Nespabo) 23 strafp. 5. Jansen (Van Leyden) 24 strafp. 6. De Bakker (EHMA) 25 strafp. 7. Nachtegaal (EHMA) 25 strafp. 8. Bakkenes (EHMA) 25 strafp. 9. Hageman (Nespabo) 26 strafp. 10. Van Eden (Leyden) 27 strafp. Burgerlijke Stand Geboren Martinus, z. van M. J. Meijer en B. P. A. Brekhof; Antoinette Johan na. d. van R de Goede en J. A. van Kolfschoten. Getrouwd: M. Jansen en C. Pegman: G v. d. Bos en H D. Klein Essink. Overleden; Willemlna Vroeger, 87 jr. wed. van W. van Kemp; Hermanla van der Sluis, 82 jr.. ongeh: Maria Wllle- mina Jaarsveld, 58 jr., geh. met C. Vee- nendaal. Burgemeester H. Molendijk lost het startschot van de zo zeer ge slaagde Federatierijwielrallye. (Archifoto) (Van een onzer verslaggevers) Toen Zaterdagavond de deelnemers aan de Tweede Federatie-Rijwlclrallye in de grote zaal van hotel „d'Oranje boom" aan de Leusderweg hun prijzen en herinnering ln ontvangst hadden ge nomen, werd begonnen met de eerste Federatie-Danswedstrijd. De heer B. Kamperman, die de lei ding had, vertelde ln een korte toe spraak dat het geenszins de bedoeling was hiervan een grote wedstrijd te maken. Het gaat er. aldus spreker, meer om dat cr goed en stijlvol wordt gedanst en het „jitterbuggen" en der gelijke dansen zullen wij deze avond dan ook niet graag zien. Welnu, de heer Kamperman kreeg zijn zin. Er is prettig en dikwijls zeer goed gedanst, veel beter, dan men had durven hopen. Deze eerste dansavond van de Federatie is dan ook een goed succes geworden en het ziet er naar uit dat dit dansfestijn in de toekomst in het programma van de sportweek niet meer zal ontbreken. Hierop zinspeelde althans de voorzitter van de Federatie, de heer Tj. de Boorder. die de heer Kamperman had ingeleid en hem. als mede de twee jury-leden van de Bond van Danslerarcn, aan het einde van de avond bedankte. Rest ons nog de uitslag weer te geven: Eerste prijs het paar A. van Ooyen en mej. A. Geldhof; tweede prijs het paar Steenbeck cn mej. Klok. Twee kleine ongevallen in het verkeer Toen de bestuurder van een per sonenauto Zaterdagmiddag de bocht van de Randenbroekerweg naar de Hogeweg indraaide schoot het por tier van de wagen open, waardoor mevrouw V. uit Den Haag naar bui ten werd geslingerd. Zij had zich in de bocht vastgegrepen aan de kruk. Het ongeluk liep gelukkig be trekkelijk goed af. Mevrouw V., die een gekneusde onderarm had, is en kele dagen in het St. Elisabeths- ziekenhuis ter observatie opgeno men. Op de brug tussen de Westsingel en 't Zand werd Zaterdag een fiet ser door een personenauto aangere den. De bestuurder van de wagen verkeerde enigszins onder de in vloed.. De fietser kwam gelukkig met de schrik en de schade vrij. (Advertentie l. M.) U zult 's morgens „kiplekker" uit bed sprlngeD. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's LeverplUetjes. Mooi lustrumgeschenk voor kerkje aan Appelweg Sinds Zaterdagavond is het koor der Amersfoortse kerkklokken ver meerderd met een misschien bescheiden, maar daarom niet minder heldere stem. In het kerkje aan de Appelweg is namelijk een luidklok. in één jaar t(jd btfeengespaard door de jeugdige bezoekers van het kerkje, en door velei ouderen zowel in als buiten Amersfoort, officieel in gebruik ge nomen. De inwijding van de klok viel samen met het eerste lustrum van de Jongerendienst Appelweg; geen wonder dus, dat men met talrijke bloemen het interieur van het kerkje een feestelijk aanzien had gegeven. Jongerendienst trekt veel bezoek Als eerste spreker gaf de heer M. Germans, leider van deze jonge en levenskrachtige tak der Ned. Herv. gemeente, een overzicht van de ont wikkeling die de de Jongerendienst tijdens de afgelopen vijf jaar heeft doorgemaakt. Begonnen werd met twintig jongelui; nu loopt dit aantal in de honderden. Evenals in de „grote kerk" bleek het noodzakelijk een college van collectanten met uitgebreide bevoegdheden in het le ven te roepen. Ook werd een koor opgericht en er kwam een eigen maandblad. Belangrijk is de „ziekenzorg", al dus spr. Na afloop van iedere dienst trekken de jongelui er met bloemen en veelal door henzelf meegebracht fruit opuit, om vele al of niet ker kelijke zieken en ouden van dagen een kleine groet van de Jongeren- dienst te brengen. Geloof en vertrouwen Ds A. Braakman, predikant van de Bergwijk, gaf in sympathieke bewoordingen blijk van zijn waar dering voor het werk van de Jon gerendienst. Hij sprak voorts de wens uit, dat de nieuwe klok steeds weer de herinnering zou mogen wekken aan de klok die Christus heeft geluid, oproepend tot trouwe dienst in geloof en vertrouwen aan de Heer der Kerk. Dank namens alle oudjes Men schrijft ons: Nu ook de autotocht, bestemd voor de ouden van dagen uit de Rusthuizen en voor de Invaliden, geheel naar wens is verlopen, stelt de commissie tot het organiseren van autotochten voor Amersfoortse Ouden van Dagen het ten zeerste op prijs langs deze weg allen te bedanken, die aan het welslagen van de 18e autotocht hebben mede gewerkt. Dit geldt in het bijzonder voor: de automobilisten en motorrijders, die hun medewerking verleenden; hen, die geld gaven; alle stille medewerkers; het Rode Kruis in Amersfoort cn Apeldoorn voor de hulp aan de invaliden; de heer Beitler met de monteurs en repara tieauto; de Politie van Amersfoort en Apeldoorn; de Doktoren van de Amersfoortse Geneesk. Dienst met de Verpleegsters; de Amersfoortse Postharmonie; de banketbakker- en bakkerpatroons voor de gebakjes en krentebollen; de directie Zuivelfa briek „Amersfortia" voor de boter voor de krentebollen; de firma Meursing, Smallepad, voor koeken en koekjes: de heer Roelandschap, grossier „V.A.M.I." voor ijsco's; de directie Sigarenfabriek „Spaan Bertram" voor de sigaren; de firma de Jager, Bredesteeg voor de ver snaperingen; de heer Van Beek en de Drogisterij „'t Gouden "Kruis", Hellestraat, voor de Eau de Cologne; het Bloemenmagazijn „Dianthus", Leusderweg, voor het gratis versie ren van de auto van het diamanten bruidspaar. And last but not least voor gratis beschikbaarstelling van de autobus sen de firma H. Nefkens, Korte Bergstraat, de directie der Erdal- fabrieken en de heer G. Lensink, Hogeweg 49. Vervolgens bood Dick Ruys, na mens de jongeren, met een pittige speech de klok aan de heer Ger mans aan. Ik vind eigenlijk, dat de klok een beetje van ons allemaal is, zo zei hij. En ik ben er trots op, dat onze jongerendienst de eerste is die een eigen klok heeft. Dick Ruys was kennelijk niet de enige die er zo over dacht. Dat bleek wel toen het grote moment was aan gebroken en de klok voor het eerst haar stem deed horen. Menig paar jonge ogen werd met de uitdruk king: Hoor, dat is nu onze klok, omhoog gericht. Bewijs van liefde Dr B. Keulen, president kerk voogd. nam, namens de kerkvoogdij, de klok van de heer Germans in ontvangst. Spr. zag in de klok een bewijs van de liefde der jongeren voor de Kerk en het werk van Christus. De heer A. Reeders sprak als oud lid van de Geref. Kerk in hersteld verband, daar het kerkje deel heeft uitgemaakt van het bezit van deze voormalige kerkformatie. Een groep mensen, aldus spr. heeft destijds deze kerk doen bouwen, om een fris kerkelijk leven te kunnen beginnen. Met vreugde constateerde de heer Reeders, dat het kerkje thans opnieuw de plaats is gewor den. waar aan een jonge gemeente op een ongedwongen manier het Evangelie wordt verkondigd. Nadat een der leidsters, mej. I. F. Sierhuis, nog het woord had ge voerd werd de bijeenkomst besloten met zang van het koor, dat ook tij dens de dienst uitstekende mede werking verleende. PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg vanmorgen 20 graden. Zondagavond werd in het open luchttheater te Soest een dans spel opgevoerd door de leden van de Utrechtse R.K. Studenten vereniging „Veritas", afdeling Terpsichore. (Advertentie 1. M.) Jeugduitvoering van „Wilhelmina" Voor haar jeugdige leden en voor de ouders organiseerde de L.O. v. L.O. „Wilhelmina" Zaterdagmiddag een adspirantenuitvoering in de Markthal. De voorzitter, de heer v. Zweeden. sprak een welkomstwoord waarin hij, evenals later de leider, de heer P. E. H. van Mourik, dui delijk liet uitkomen, dat deze uit voering meer gezien moest worden als een openbare les, waarin enige ingestudeerde oefenstof verwerkt was. De leider had zich hierbij ver zekerd van de bereidwilligheid van enige hulpleidsters, welke voor een. grote vereniging onmisbaar zijn. Zoals gewoonlijk bestond het pro gramma van de kleuters en adspi- ranten uit zangspelletjes, naboot- sings- en behendigheidsoefeningen e.d., waarvan moeilijk afgeweken kan worden, omdat men door mid del hiervan komt tot het grotere werk van later. De uitvoerenden leren al spelen de gymnastische bewegingen ken nen. De algemene indruk van deze demonstratie was, dat er soms wat slordig werd gewerkt; dit geldt ook voor het brugwerk, dat niet hele maal feilloos verliep. Natuurlijk wa nen hierop uitzonderingen. In dit verband moet o.a. dc hulpoefening voor meisjes genoemd worden- Ook het spel van „Doornroosje", en de kabouters met de reus oogstten gro te bijval, zodat het laatste zelfs her haald moest worden. OPBRENGST COLLECTE De collecte op 5, 6 en 7 Juni ge houden ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en Gezondheidskolo- nies in dc afdeling Amersfoort heeft 1682,22 opgebracht. Vele zwakke Amersfoortse kinderen kunnen nu weer worden uitgezon den. Hartelijke dank aan collec- trices en collectanten. Zandafgraverij 7 O'N rijwielrallye heeft toch ook nog andere bekoringen dan alleen maar sportieve. Dat onder vonden de ongeveer hon derd deelnemers, die, na 't startschot van de burge meester, Zaterdagmiddag de 28 km lange rallye van de Federalvan Personeel verenigingen reden. Nu is (tussen twee haakjes) met dat rijden niet alles gezegd, want er moesten lange stukken dqor mul zand ge lopen, zeg maar liever: geklostworden. Maar niemand klaagde over het zware parcours. Ieder keek z'n ogen uit, want 1 ct parcours bracht deze Amersfoorters op plaatsen, in de onmiddel lijke nabijheid van hun stadwaar ze nooit eerder geweest waren. Zo kwamen wij plotse ling ter hoogte van de kruising Utrechtseweg en Laan 1914, Achter St. Louis, bij de zandaf graving terecht. Daar waren wij nog nooit geweest, we moe ten het tot onze schande bekennen! En dat is een gemis geweest. Een prach tig stuk natuur is het hier en temidden daarvan ligt een enorme zandkuil, in grillige lijnen in de diepte verlopend, met glanzend gele vlakten van zand, waarin de zon tintelende lichtschakeringen laat spe len. We hebben een grote steen in de diepte gesmeten en aan de hand van de niet meer precies onthou den valwetten trachten uit te rekenen hoe diep deze ontzaglijke punt was. Een meter of vijftig diep is ze zeker. Wie het onge luk treft, van de helling te glijden, komt niet zon der gebroken ledematen beneden. Maar dat moet men maar niet proberen. Men moet hier rustig op het mos zitten, over de zandvlakten in de diepte kijken en naar het bos om zich heen. En zich realise ren hoe mooi het hier is. Maar pas op het is hier verboden terrein. Doch bij boswachter W. Freus van de Treek kan men een kaart krijgen. Zilvervloot Er is een zwaar beladen scheepje van de zilvervloot binnen gelopen. Gezagvoer- ster was Maria Gijsberta Johanne van Kuyzen. Zij heet in de wandeling Ma- rietje en dat lieve kind woont aan de Soesterweg 430. Nu, dat was me een lading. Marietje, dat heb je er prachtig afgebracht. Veel dank, meiske. Ook even een open doek je voor Henk en Wim Koerts, Westerdorpstraat 56a, Hoevelaken. Zij onder namen de reis naar Amers foort om zilverpapier en postzegels te brengen. Die postzegels gaan natuurlijk naar patiënt De Zoete. Daar horen jullie nog wel meer over. Let maar goed op het Stadsvenster deze week. Jongens, dat was af, hartelijk dank. Veilig Verkeer Meer nog dan u mis schien al gewoon is. moet u trachten deze week aan veilig verkeer te doen. Het is Veilig Verkeersweek en dan gooien we er nog alle maal een schepje op om nog meer van de verkeers regels gewaar te worden. Dat is nu niet zo moei lijk meer als u dat blauwe boekje in uw bezit krijgt. Daarin kunt u alles lezen wat u wel cn wat u niet moet doen. Vandaag zeggen wij u: „Rijdt en loopt met over leg. de dood loert op de weg Nu moet u niet denken, dat wij van die prachtige spreuken kunnen maken. Die zijn van het Verbond van Veilig Ver keer. Dat zeggen we u nu even. want cr komen deze week nog meer van die kernachtige regels. Dan weet u dus waar ze van daan komen. Een vraag Vrijdag wandelden wij over het Vreeburg in Utrecht. We wandelden er met niet zoveel vrijheid als we het anders doen. Strass burger staat er namelijk met zijn tenten. En dat zijn er niet weinig. Begrijpt u goed, wij willen het niet met u over Utrecht hebben. Er valt over Amersfoort ge noeg te vertellen. Toen we daar zo liepen vroegen we ons alleen maar af of al die tenten, wagens en allerlei andere circusattributen straks wel op het terreintje aan de Hellestraat kunnen staan. Het moet mogelijk zijn. Het zal er misschien wat minder ruim zijn, maar ze ker is, dat ook Amersfoort circus Strassburger onder dak kan verschaffen. We verheugen ons nu al in de bedr-wigheid, die er van Donderdag af zal heer sen. Het is dan gedaan voor de voetballende jon gens. Ze zullen er niet om treuren, want een circus heeft vooral op de jeugd een grote aantrekkings kracht. Ze laten er de voetbal voor liggen. „Houdt moed vrienden, het wordt ook weer Zaterdag", zei 't manneke vanmorgen. even aaD 'I Stadsven ster Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf aur. Dader van verduistering meldt zich Zaterdag kwam zich bij de Amers foortse politie een vertegenwoordi ger uit Amsterdam melden, die be kende een aantal goederen van zijn werkgever verduisterd te hebben. De man wist zich geen raad meer. Bij navraag bleek deze verduiste ring inderdaad waar te zijn. De ge stolen waar bestond uit toiletarti kelen. De 44-jarige vertegenwoordi ger. J.. is naar Amsterdam overge bracht. Geslaagd Aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers cn Onderwijzeressen te Amersfoort slaagden bij de gehou den examens Nuttige Handwerken voor Meisjes de dames H. Modder man en H. Veldhorst, beiden te Amersfoort. Afgewezen één. Voor Handenarbeid slaagden de dames H Modderman. H. Veldhorst en J. Schonewille allen te Amers foort en de heren T. van Haeften, H. de Kulve beiden te Amersfoort en P. Mulder te Harderwijk. Afgewezen geen. SOEST Studenten-dansavond in Openluchttheater Vijf jaar geleden werd door de studenten van het Utrechtse „Ve- ritas" de Kamer van de Dans op-, gericht. Zondag werd dit feit her dacht. Om half negen werd in het Openluchttheater aan de Soester- bergsestraat een feestavond gegeven, waar dc oude danskunst werd gede monstreerd. De doelstellingen van de Kamer zijn de oude danskunst voor ondergang te behoeden. Uiter aard wordt er stelling genomen te gen uitwassen in de moderne dans- Men wil trachten deze dansen stijl voller te maken. O.m. werd uitge voerd het „Menuet" van Beethoven, de „Quadrille Neerlandia", een „Mazurka" en verder Hongaarse en Spaanse dansen. De schitterende klederdrachten droegen er toe bij. dat het geheel toverachtig leek. Het theater was flink bezet en de aan wezigen hebben een genotvolle avond gehad. Medewerking werd verleend door de „Camera Musica" uit Utrecht. Het eerste lustrum werd na afloop van de dansavond vrolijk voortge zet in de zaal van Eemland. Speeltuin „West" heropend De speeltuin van de buurtvereni ging „West" aan de Klaarwaterweg, heeft een grondige vernieuwing on dergaan. Verschillende nieuwe toe stellen zijn aangebracht en alles heeft een verfje gehad. Zaterdagmiddag om half drie werd de tuin. onder grote belang stelling van de buurtbewoners en niet minder van de kinderen, her opend door de voorzitter, de heer J. C. M. Smit. die de speeltuin met warmte aanbeval, vooral met het oog op de grote gevaren die kin deren op de weg bedreigen. Er was gezorgd voor vrolijke mu ziek en verschillende spelen werden uitgevoerd, waaraan prijsjes waren verbonden. Herinneringsmedailles Luchtbescherming Onder voorzitterschap van de heer C. Haver, hield de voormalige afdeling Soest van de Luchtbe scherming een bijzondere bijeen komst, in „Religie en Kunst", met het doel een honderd-tal personen, die daadwerkelijk hun krachten hebben gegeven tussen 19401945. daarvoor een herinneringsmedaille uit te reiken. Na de opening kreeg de burge meester van Soest, mr S. P. baron Bentinck het woord. Hij wees er op, dat deze medaille niet bedoeld was om de drager te eren of te prijzen, doch alleen om er aan te herinne ren. dat men een verantwoordelijke positie bij de L.B.D. heeft verricht Wij leven nog in een kommervolle wereld, waarin het militair appa raat actief moet zijn. doch ook de burgerlijke verdediging moet paraat zijn; daarom hoopte spreker, dat het werk van deze vrijwillige groep mensen, een voorbeeld voor ande ren zal zijn. Vergezeld gaande van een hand druk, speldde de burgemeester de ongeveer honderd personen de me daille op de borst. Peking koopt rubber op Ceylon COLOMBO Naar van gewoon lijk betrouwbare zijde wordt ver nomen heeft communistisch China 800 ton rubber op Ceylon besteld. Zaterdag werden twee bestellingen van 500 en 200 ton geplaatst via een tussenpersoon te Hongkong, die ooi< over een reeds eerder geplaatste be stelling van 100 ton had onderhan deld. Er werd betaling in ponden sterling toegezegd, aldus de zegslie den. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1608. Dan breekt de grote dag aan, waai op Rob de reis zal aanvaar den. Het weer is prach tig en de meteorologi sche berichten voorspel len een goede start. Rob maakt de reis met «-en kleine vliegende schotel. Lupardi geeft hem de laatste instructies en dan wenst hij hem een goede reis toe en behouden aankomst op de nieuwe satelliet. Rob neemt Bru tus mee op zijn tocht en het spreekt vanzelf, dat ook Skip niet achter blijft. Dan geeft Lupardi het startbevel en statig verheft de vliegende schotel zich in de lucht, sneller en sneller om-1 binding met Lupardi, die hem aanwijzingen blijft geven, hoog draaiend. Rob blijft in voortdurende ver-|

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2