De Bruin aanvaardde gevecht met Robinson als een man HUIB HOLSTEYN HÜIB HOLSTEYN STEEDS FRIS IN HET VELD! AZ en PC wint fraai van Haarlemse DWR Eindstanden competitie Lawn-tennis Motorcaps Stofbrillen GOEDKOPER Sportbijlage DAMfLAD VOO It i: B£SI OOItT GEEN ENKEL E MAAL NEER Moegevochten Nederlander eindigt strijd (staande) in achtste ronde ronden een boeiend duel Vijf Houd Uw spieren soepel met Soesterkwartier contra MIA Stichtse Boys is kampioen Ruime Sortering en O gaat U per SOLEX Rijwiel met hulpmotor met vacantie! geeft U gratis inlichtingen Eventueel termijnbetaling UTR.STR. 28 - A'FOORT .Maandag 11 Juni 1951 (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN. Zondag. De middengewicht Jan de Bruin is vanavond in het sportpaleis na een flonkerend duel met wereldkampioen Ray „Sugar" Robinson in de achtste ronde gaaf en met opgeheven hoofd uit de ring gestapt. Het vloeiende geweld van de donkere super-athleet was vijf ronden lang afge stuit op een moedige en knap boksende De Bruin, die het ge vecht aanvaardde als een man. De slanke, blonde Nederlander groeide in die periode naar een hoogte, die zijn fel contrasteren de tegenstander, dwong om zijn rijke talent volledig onder de booglampen te brengen. In deze scherpe en boeiende strijd bleef De Bruin op de been, maar het kostte hem energie. Te veel, want toen Robinson's roffels nog nijdiger in zijn flanken boor den, tastten deze flitsend snelle series de veerkracht en adem- voorraad van de Rotterdammer aan. Grondig. De spanning bij de twaalfduizend toeschouwers, die de Nederlander na elke ronde een daverende morele injectie gaven, ebde langzaam weg. Robinson zou ook dit gevecht met grote overmacht gaan winnen en de resterende ronden als nuttige training gebruiken. De Bruin weigerde echter dit voor hem zinloze spel te accep teren. Voor sparringpartner had hij zich vijf ronden lang te goed getoond. De wereldkampioen begreep dit niet en keek in het begin van de achtste ronde verwonderd naar de omhoog verende rechterarm van De Bruin, een beweging die een abrupt einde van de strijd betekende. in beide hoeken fluisteren, maar toen Een hyper-nerveuze De Bruin, die om precies zes uur na een eindeloos en slecht voorprogramma voor een warm en langdurig applaus buigend dankte, moest vijf minuten op zijn in een nachtblauwe jas gehulde en door vier indrukwekkende negers vergezelde tegenstander wachten. Daarna werd eerst nog een finan ciële affaire afgewikkeld: Robinson bood een cheque van 5 10.000 aan voor de kankerbestrijding in België. Luc van Dam en Cyrille Delannoit ex. en toekomstige opponent van de kampioen mochten nog even woorden van troost en bemoediging opende de gong het duel. f Adverteyine l M.) Geloof 't of niet! Een zeer tragisch ongeval gebeur de dezer dagen tijdens athle- tiekwedstrijden in Toronto. Paul Vampleween 16-jarige sprinter van wie men grote verwachtingen had, struikelde even voor een wedstrijd over een startblok en viel tegen het pistool van de star ter,Door de schok ging het pis tool af en de jonge athleet werd op slag gedood. Het gebeurde een dezer dagen in Zivitserland dat enige Ameri kaanse toeristen in kennis kwa men met de coureur en wereld kampioen Farina. Z\) waren zo verheugd deze beroemde autoren ner te hebben leren kennen, dat zij hem verzochten hun nieuwe sportwagen van Genève naar Tu rijn te willen rijden. Farina stem de toe en stoof met de Amerikaan se wagen weg. In de buurt van het plaatsje Bussoleno kwam plotseling uit een zijstraatje een motor-scoo ter waarvoor Farina moest uitwij ken. Hij vloog met de splinternieu we Amerikaan tegen een muurtje op en vervolgens tegen een ijzeren pad. ivaarnd de auto zwaar ver fomfaaid tot staan kwam. Farina kwam er met de schrik en enige lichte verwondingen af. De Ame rikanen zullen tot de bittere con clusie zijn gekomen dat een we reldkampioen ook niet onfeilbaar is. De middenvoor van de Spaanse kampioensclub Athletico Madrid Perez Paya is amateur, hetgeen in Spanje erg vreemd is. Het. is nl. -o dat zijn vader ve>. Ivoudio il- lionnair is, die zijn zoon heeft ver boden voor geld te spelen. Het be stuur van Athletico Madrid voelde zich evenwel verplicht iets tegen over de verrichtingen van zijn suc cesvolle middenvoor tc plaatsen. Dezer dagen kreeg Paya een pre sentje thuis gestuurd in de vorm van een zeer luxueuze auto ter waarde van 150.000 peseta's. In Helsingfors werd een voet balwedstrijd gespeeld ten bate van het Finse Olympische Comité tussen doktoren en predikanten. Tweeduizend toeschouwers waren getuige van dit interessante gebeu ren, waarin de predikmiten bewe zen dat zij zeer snel ter been wa ren en eveneens goede studie had den gemaakt van de voetballerij. De doktoren werden met een ne derlaag van 30 naar huis ge stuurd. Wij hebben u reeds het een en ander verteld over het Ameri kaanse boksfenomeen Ray Sugar Robinson. Maar nog niet dat Ray behalve een uitstekend tapdanser hij wilde in zijn jeugd danseur worden ook met .de golf stok goed overweg kan. Hij beoefent golf als onderdeel van zijn babs taining. Hij heeft zelfs het voor nemen over enige weken deel te nemen aan de internationale golf- kampioenschappen van Frankrijk w Chantllly. Ook op dit gebied kan Robinson indrukwekkende klappen uitdelen, maar daar is tenslotte alleen maar een klein balletje het slachtoffer van. PHILIPS RODE De diep doordrin» gende warmte Is een voortreffelijke ondersteuning bij iedere massage Gebruik Philips Infrophilvooral ook bij k kneuzingen, verrekkingen, verstuikingen, f*' spierpijn en spierkramp. Zaterdagvoetbal UPTTS verliest promotiestrijd In de afdeling Utrecht ging de belangstelling uiteraard het meest uit naar de wedstrijd tussen de eerste klasse kampioenen Bloe- menkwartier en UPPTS te spelen in Hilversum. Voor beide clubs ging het om de promotie naar de vierde klasse KNVB. Reeds dadelijk na de aftrap kwamen de Hilversummers geducht opzetten maar het achtertrio van UPTTS verdedigde uitmuntend. De aanvallen van de UPTTS voor hoede waren te doorzichtig en suc ces bleef dan ook uit. Vlak voor de rust een corner tegen UPTTS waaruit op fortuinlijke wijze door Bloemenkwartier werd gedoelpunt. (1-0). In de tweede helft was Bloe menkwartier weer sterk aanval lend en na tien minuten spelen werd de stand opgevoerd tot 20. Toen enkele uitstekende aanvallen van de UPTTS en het was de mid denvoor die met een uitstekende goal de achterstand tot 21 ver- kleine. Er kwam hierna een licht overwicht van de UPTTS. Het ge volg was dat de backs van UPTTS te ver opdrongen en tweemaal wist de voorhoede van Bloemen kwartier met snelle uitvallen suc ces te behalen alzo verdiend met 41 deze eerste kampioenswed strijd te winnen. Zaterdagmiddag volgt nu de re turnwedstrijd tegen Bloemenkwar tier in Utrecht. UPTTS zal dan moeten winnen om het tot een be slissingswedstrijd te brengen. Het belangrijkste in de KNVB afdelingen was wel de wedstrijd tussen Huizen en Quick Boys voor de competitie om het landskam pioenschap. Huizen won met 31, alzo een goed begin van de com petitie om de landstitel. De Bruin strak en wit gezicht van ingehouden spanning begon de dekking van de keurig gekapte en flauw glimlachende Robinson, overtuigd van zijn superioriteit, af te tasten. Zijn linkse kwam snel en kaarsrecht uit de schouder en boor de zich diep in de sublieme verde diging van de kleurling. Een goed gelanceerde rechtse hoek, die kun dig door Robinson werd geblokkeerd, lokte een antwoord uit. De glanzen de athleet liet enige vlijmscherpe linkse directen naar het gezicht van de Nederlander vloeien, maar De Bruin nog wat verkrampt bok send stapte niet terug. Aanvallend Hij ging opnieuw tot de aanval over, gebruikte beide handen, maar slipte bij een te scherpe wending om een stoot van Robinson te ontwij ken. naar het canvas. Meteen draai de Ray „Sugar" zich om en wandel de naar een neutrale hoek, blijkbaar van mening, dat zijn tegenstander op de stoot was neergegaan. De Bruin was in een seconde weer op de been, maar de gong brak de strijd af. Een prachtige rechtse naar de kaak van de neger, liet in het begin van de tweede ronde donkere Jungle- geluiden van de tribunes tuimelen, die Robinson tot een heftige tegen actie opzweepten. De Bruin werd in de touwen gedrongen, maar slipte onder een formidabele rechtse door naar de vrye ruimte en begon luch tig op de voeten ronddraaiend linkse directen In het gezicht van Robin son te priemen. Gong. Ovationeel applaus. Gesterkt door dit succes en minder nerveus zette de Nederlander het ge vecht voort tegen een Robinson, die hoofdzakelijk zijn vlijmende linkse als wapen hanteerde. En goed han teerde, want de directen kwamen on zichtbaar snel en dwongen De Bruin tot voorzichtigheid. De bewegingen van de Rotterdammer wonnen ech ter aan zekerheid. Hij dook onder nijdige hoeken van zijn tegenstan der door en viel aan in één-tien- de seconde, dat de kampioen daar door uit balans was. Slopende series Robinson schakelde over in hoger tempo, drong zijn tegenstander naar de hoek en stortte giftige series in de ribben, die sloopten. Met grote inspanning werkte De Bruin zich los en met een verrassende tegen aanval, waarbij hij Robinson met jagende linksen achteruit dreef, sloot de vierde ronde. De vijfde ronde bracht nog een vlammend duel met een alles geven de en moedig boksende De Bruin, die zelfs voor een fellere Robinson niet wilde wijken, maar dat tenslotte wel moest, toen de moordende rof fels weer op zijn ribben en borst werden losgelaten. De kleurling, wiens keurige scheiding in de hitte van de strijd al lang was gesneuveld, dreef daarmee de kracht uit zijn tegenstander en kantelde de strijd definitief in zijn voordeel. Ongebroken De Bruin moe- en leeggevochten kon in de volgende ronden niet snel meer door de ring gaan. Zijn stoten misten overtuiging en werden onzui ver, maar dc wil tot verzet bleef on gebroken. Robinson wierp een lawine van slopende stoten op het lichaam cn liet daarna zijn meester lijke linkse naar het hoofd schieten. Twee, driemaal. De Bruin landde in I de touwen en trachtte zich zo vol- I ledig mogelijk af te schermen. De I wereldkampioen stapte terug, liet de Nederlander weer opkomen en be gon met een grijns het spel opnieuw. De Bruin accepteerde dit niet. Hij 1 was in de ring gekomen voor een gevecht en zette nog eenmaal in alle felheid aan. lanceerde een rechtse j naar het hoofd, priemde met zijn j linkse, maar moest weer naar de j touwen. De onweerstaanbare tegen stoten van Robinson lieten geen an dere weg. Weer stapte de kleurling J terug, deed dat in de zevende ronde nog tweemaal en zag daarna in de eerste minuut van de achtste zijn ijdel spel ter meerdere glorie van zich zelf abrupt afgebroken door de omhoog schietende arm van een nij dige De Bruin. Een nederlaag door opgeven, maar na enkele seconden lichte aarzeling ontvangen met een stortvloed van toejuichingen, waarin Nederlanders en Belgen hun warme bewondering legden voor het dappere en dikwijls zeer knappe werk van de Nederland se middengewicht, die het gevecht met deze super-pugilist niet schuw de. De Bruin heeft vijf ronden lang op do poorten van Parijs geklopt. Met grote nadruk enongetwijfeld met succes. Amersfoort bezit twee korfbal clubs. die echter In verschillende bonden spelen. MIA, kampioens pretendent van de 2e klasse C.K.B. en Soesterkwartier hekkensluiter van de 3e klas K.N.K.B. Dat cr ech ter een groot verschil ln spelpeil is hebben we Zaterdag kunnen mer ken toen aan de Dollardstraat een combinatie van Soesterkwartier in het veld kwam tegen MIA. Hoewel Soesterkwartier een ster ke combinatie in het veld had ge bracht was de tegenstand toch te zwak om de ploeg tot grote in spanning te dwingen. De ruststand ging in jnet 40 voor de thuisclub terwijl in de tweede helft nog zes maal door Soesterkwartier werd ge scoord. Voor MIA werd het dus een nederlaag met dubbele cijfers. Dat de eer zelfs niet gered kon worden was te wijten aan het primitieve aanvallen van MIA. de Soesterkwar tier verdedigers hadden niet de minste moeite temeer daar de scho ten ook zeer ongevaarlijk waren. Technisch was Soesterkwartier veel beter ook al omdat in de K N. KB. uiteraard een andere tegen stand geboden wordt. MIA beschikt evenwel over een aardige ploeg dat in de C.K B. competitie veel doelpunten weet te scoren. Hierop afgaande blijkt dus dat het spel peil in deze klasse zeer laag is. Voor MIA is dit jammer want de krachten zijn aanwezig om tot een hoger spelpeil te komen. Trainen of bal controle is echter aan te be velen. Voor Soesterkwartier had deze wedstrijd dan ook geen enkele an dere waarde dan de bevestiging, dat het spel in de K.N.KB. beter wordt gespeeld en voor MIA was het een goede oefenwedstrijd. De stryd is gestreden. Amers- foortse Boys, dat wekenlang goede kansen heeft gehad om kampioen in dc vierde klasse I tc worden heeft tenslotte de eer moeten laten aan het Utrechtse Stichtse Boys. De Utrechters hebben in een uit stekende eindspurt vrijwel alle ach terstallige wedstrijden in winst we ten om te zetten. Ook de laatste wedstrijd, tegen Kampong werd een sprekende 04 overwinning voor Stichtse Boys, dat met een punt voorsprong op Amersfoortse Boys en Voorwaarts, als eerste eindigde Het is jammer Boys. want het had anders kunnen zijn. Niettemin kunnen de Amersfoortse voetballief hebbers ook jullie dankbaar zijn. want je hebt tot het laatste toe voor spanning gezorgd. En er kan nu eenmaal maar één club kampioen worden. AAV-ers in actie te wageningen Aan de Zondag door HBS te Waceniiv gen georganiseerde athletiekwedstrijden werd ook door een ploeg AAV-ers deel genomen. Verspringen Jun. A, 1. H. Hartman 5.96 m; 100 m jun. A, 3. H. Hartman 11,6 sec.; 1500 m heren A-B, 3. W. Wa- kelkamp 4 min. 23.6 sec.: hoogspringen heren C-D, 3. N. v. Klaveren 1.60 m H. Wiggers liep de 100 m C-D bulten mededinging mee en won deze ln 11.4 sec. Olympische estafette 2. AAV 3 min, 55.9 sec. Voetbal in Frankrijk PARIJS. Voor de Franse le di visie werden de volgende beslis singswedstrijden gespeeld: Sete Lens 41; Besancon Rouaan 21. Door deze resultaten zullen Sete en Lens hun plaats in de eerste af deling van de Franse competitie be houden. Advertentie (l. M.) De natuurzuivere TONNEMA-SNEEK-Fabrieken van KING-pepermunt en andere kwalileitsarlikelen. Uitslagen en stand van de AZC Uitslagen van de gespeelde wedstrij den: V.O.G.Hees 10; Polynorm C.G.B. 36; Tempo—Erdal 2—11: Bofa— Zonnegloren 1—3; Dc Moren—V.V K.K. 81. Vervolg wedstrljdrooster: 11 Juni: Eyslnk—Hees: V.O.G—Dc Moren. 12 Juni: Tempo—C.G.B.13 Juni: Poly normV.V.K.K.; 14 Juni: Zonnegloren —Erdal. Stand t/m 8 Juni Erdal 5 5 0 0 10 30—6 Zonnegloren 5 4 0 1 8 10—5 Bofa 5 4 0 1 8 13—6 V.O.G. 5 3 0 2 6 20—11 De Moren 3 2 1 0 5 19—5 C.G.B. 4 2 0 2 4 14—19 Eyslnk 5 1 1 3 3 8—10 Hees 3 1 0 2 2 7—17 Polynorm 5 1 0 4 2 8—16 V.V.K.K. 5 0 0 5 0 7-24 Tempo 3 0 0 3 0 5—21 Advertentie (LM.) Promotie naar eerste klasse geen toevalligheid Het herenzevental van A.Z. P.C. heeft Zaterdagavond ln Pesle's Bad op het Haarlemse DWR een fraaie 63 overwinning behaald en daarmede laten zien dat de promotie naar de eerste klasse geen toevalligheid is ge weest. De kracht van de A.Z. P.C.'ers kwam vooral in de eerste helft tot uiting, waarin onze stadgenoten een 51 voorsprong namen. Een pluim verdienen vooral de gebroeders Mosterd, met Theo als schutter. In de tweede helft kwamen de Haarlemmers wat op toeren. Er ont wikkelde zich een mooie opgaande strijd. De goalgetter Kollerie, die door de Haarlemmers steeds in het spel werd betrokken, kon tegen de Amcrs- foorter De Jongh niet zo heel veel uitrichten en Insinger verdedigde zyn doel op prachtige wyze. ers niet aan te pas kwamen. Droog leidde de aanval in. plaatste op Ger tie Mosterd, die onbaatzuchtig het leder naar zijn broer speelde, die in betere schietpositie lag, wiens schot doel trof 30. Toen was het de beurt aan Gertie Mosterd. Met twee voltreffers waarvan een uit een strafworp, voerde hy de stand tot 50 op. Kort voor de rust veroor zaakte De Jongh een strafworp, welke Kollerie niet ongebruikt liet, 5—1. Het begin van de tweede helft was Identiek aan het eerste gedeel te. Alleen het gehalte van het doel punt dat Wim Mosterd maakte, was beter. Hij bekroonde zijn snelle rush van de achterhoede uit met een fraai doelpunt 61. Toen kort daarop Gertie het water uit moest, kwam DWR door haar numerieke meer derheid in het offensief. Toch duur de het nog vrij lang voordat zij haar tweede tegenpunt scoorde, wederom uit een strafworp. In deze periode viel vooral het rustige spel van de achterhoede op. DWR voerde het tempo op, doch AZ en PC liet zich niet onder de voet lopen. Wel kre gen de bezoekers nog een doelpunt Kollerie benutte voor de derde maal een strafworp doch daar bleef het bij. De zege was volkomen verdiend. Gebroeders Mosterd goed op dreef Het eerste doelpunt ontstond al vrij spoedig na de uitworp. De eer ste aanval der groenwitten eindigde in een corner, doch hoewel deze door de DWR-verdediger werd af geslagen, bleef de bal toch langer voor het DWR-doel dan noodzake lijk was, met als gevolg, dat Theo Mosterd, deze tenslotte te pakken kreeg cn via de handen van de doel man inschoot 10. Blijkbaar zag DWR het gevaar nog niet in, of zij onderschatte haar tegenstandster. Want wederom kwam Theo Mosterd gevaarlijk voor het doel, maar nu kwam de bal tegen de staander. Dit was het sein voor de gasten een krachtig offensief te ontketenen. Hun spel was geheel afgestemd op de middenvoor Kollerie, die twee maal een vrije worp kreeg te ne men. beide zonder succes, evenmin als een gloeiende kogel, welke In singer tot corner werkte. Maar ook deze bracht geen goal, wel aan de andere zijde, toen W. Mosterd op tactische wijze naar de vrijliggende Jansen plaatste, die geen fout maak te. Het derde doelpunt ontstond na fraai combinatiespel, waar de DWR- Hieronder geven wij de competitie- eindstanden van de afdelingen, waarin Amersfoortse tennisteams uitkomen. Op genomen zijn alle uitgespeelde wedstrij den cn de niet uitgespeelde wedstrijden, waarin de beslissing reeds ls gevallen. Is ln een niet uitgespeelde wedstrijd een der partijen reeds zeker van minstens een gelijk spel. dan is hiervoor één punt toegekend, terwijl de wedstrijd als hal ve wedstrijd ls gerekend. En hier zijn dan de standen. Hoofdklasse B, afd. 1 NMC 1 6 11 Ensch. LTC 1 6 6 Splcghel 1 6 6 ALTA 1 6 1 Overgangski. B, afd. 3 ALTA 2 6 9 Fcstlna 2 6 6 Shell 1 6 6 WOC 1 6 3 Tweede kl. West. afd 6 't Stort 1 6 11 Retum 2 6 9 Gooiland 3 5'A 2 Dash 4 5/j 1 Derde kl. West. afd. 2 Groen Wit 4 6 8 Hilverhelde 7 6 6 Go Ahead 4 6 6 Sportlef 1 6 4 Derde kl West. afd. 12 't Stort 2 6 11 Shell 3 6 5 Hllv LTC 5 6 5 Dc Meent 2 6 3 Derde kl. West. afd. 13 ALTA 4 6 10 Overschotje 1 -6 9 Hilverhelde 6 5'/j 4 Algemeene 3 5'A 0 Derde kl. West. afd. 15 Gooiland 5 6 12 Chefana 1 6 8 NWTL 2 6 3- TEVO 2 6 1 Derde kl. West. afd. 16 ALTA 3 6 12 Spieghel 7 6 6 Ready 3 6 3 Chandelle 1 6 3 Derde kl West. afd. 17 Hilv. LTC 6 6 12 Go Ahead 5 6 7 TOZ 2 Sportlef 2 Derde kl West. afd. 19 Mozaïek 1 6 12 Brisk 1 6 6 Lcusdcrpark 1 6 6 Hllv. LTC 7 6 0 Derde kl. West. afd. 21 Lcusdcrpark 2 0 11 Oudenrijn 2 6 7 Bllthoven 4 6 6 Gooiland 7 6 0 Derde kl. West. afd. 22 TEVO 1 S'/j 9 Shot 3 5 5 ULTC 26 5 Oudenrijn 3 5:/i 3 Vierde kl. West, afd. 19 Hoogerhelde 3 6 10 Dash 5 6 8 Sportlef 3 6 6 SMN 3 6 0 Vierde kl. West. afd. 20 Pinoké 6 9 Chandelle 6 6 8 Lcusderkwartler 3 6 6 42—23 41—31 36—35 23—18 25—23 27—21 25—23 19-29 36—12 36—12 15—31. 7—39 28—19 23—25 23—25 21—26 29—19 25—23 23—25 19—29 33—15 29—19 24—23 9—38 39—8 30—17 -17—31 9—39 34—14 25—23 20—28 17—31 33—10 25—23 20—24 9—35 32—14 23—23 29—19 10—38 27—20 27—19 20—28 20-27 35—13 31—17 20—28 10—38 26—22 23—20 NICE. Tijdens het Internatio naal basketballtournooi voor dames won Nederland met 2827 van Oostenrijk. Gooiland 8 6 1 Vierde kl West, afd 31 Racket 2 6 10 Gloria 3 6 9 Leusderpark 4 5 3 Don. Duck 5 5 0 Vierde kl. West. afd 38 Baarnse LTC 1 6 11 't Stort 3 6 9 OSO 1 6 4 Wilskracht 1 6 0 35—13 35—13 10—30 8—33 40—8 33—15 14—34 9—39 Afdeling Utrecht Oranje Wit blijft in eerste klasse In de eerste klasse B beëindigde EMS te Bunnik het seizoen als eerste klasser met de wedstrijd te gen PVC en degradeert ondanks de behaalde 65 overwinning naar de tweede klas. Op het terrein van Houten is de beslissingswedstrijd gespeeld tus sen En Avant en Oranje Wit om ae bezetting van de negende plaats op de lijst. En Avant verkreeg door de linksbinnen een 10 voorsprong en uit een penalty werd het 20.. Door een kopbal van de linksbinnen van Oranje Wit werd het 21. Vlak voor de rust maakte de middenvoor gelijk, 22. In de tweede helft werd niet gedoelpunt. Tweemaal een kwar tier duurde de verlenging en in de laatste seconde scoorde de links buiten het winnende doelpunt waardoor Oranje Wit met 23 won en eerste klasser blijft. Voor de eerste klasse A verloor Gooise Boys met 12 van de RK Stormvogels en degradeert naar de tweede klas. De RK Stormvogels moet nu met 's-Graveland een be slissingswedstrijd spelen om de bezetting van de negende plaats. De verliezer speelt dan met En Avant om het behouden van het eerste klasseschap. Voor de promotie tweede klasse werd op het veld van CDN ge speeld Soesterberg tegen Wijk bij Duurstede. Beide partijen hadden reeds verloren van VSK en nu ging het dus om één plaats in de eerste klas. Soesterberg nam de leiding maar later maakte Wijk bij Duurstede gelijk, 11 waarmee de rust is ingegaan. In de tweede helft bleef deze stand tot onge veer 10 minuten voor het einde gehandhaafd, toen scoorde Soester berg en won met 21. Soesterberg keert dus ïn'de oude omgeving te rug en Wijk bij Duurstede zal het volgend seizoen opnieuw moeten proberen. Op het terrein van KDS speel den EMS 2 en Stichtse Boys 2 kampioenen van de tweede klas een beslissingswedstrijd om een plaats in de reserve eerste klas. EMS 2 won na verlenging met 32 en promoveert. Verder won DVSU 3 de beslis singswedstrijd tegen VSK 2 en komt nu in de reserve derde klas se, terwijl PVCV 2 door een 42 overwinning behaald op Vreeswijk 3 in de derde klasse blijft.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3