Perzische vlag wappert thans boven olievelden Ondernemers tegen Wet Toezicht Credietwezen fllö (tlac De polder kiestmaar het werk gaat voor! Deutfdilanö enoodie! Vrolijk mens Details van illegale actie al maanden lang bekend Geen welkom voor leden van Britse delegatie Invoering werkloosheidswet opnieuw uitgesteld Crediet wezen en overheid Gauwdieven stelen Nelsons beroemde kokarde Tegen al te reisluchtige diplomaten ZAL HET ZOVER NOG EENS MOETEN KOMEN? 3um 20. Opril Dinsdag 12 Juni 1951 3 TEHERAN. Op het hoofdkantoor van de Anglo-Iranian Oil Company te Adaban wappert sinds gisteren de Perzische vlag en bij de hoofdingang is een bord aangebracht, hetwelk aangeeft, dat het de „Voorlopige raad van directeuren voor de nationalisatie der olievelden is", die hier voortaan de scepter zal zwaaien. Deze directeuren hebben zich ook al voorzien van briefpapier, met het navolgende hoofd: „Nationale Perzische Oliemaat schappij voorheen Anglo-Iranian Oil Company". Uiterlijk is de nationalisatie vice-president van de oliemaat- daarmee een feit geworden. Er moet echter nog heel wat gebeu ren, vóór zij ook werkelijk is uit gevoerd. De wijze, waarop dit ge schieden zal, hangt voor een groot deel af van de onderhandelingen, welke de Perzen zullen voeren met de Britse delegatie van de Anglo- Iranian, die gisteren in Teheran aankwam. Bijzonder elegant wer den de Engelsen niet ontvangen: er was geen enkele vertegenwoor diger van de Perzische regering op het vliegveld ter begroeting aan wezig! Jackson, de uit Londen gekomen (Advertentie I M.) schappij, verklaarde aan journalis ten, geen bezwaar te hebben tegen de nationalisatie van de Perzische olie-industrie, „mits er ook voor ons plaats is". Hij voegde hieraan toe: „Als ik maar wist, wat de Perzen onder nationalisatie verstaan, niemand heeft mij dit nog verteld." Overi gens was Jackson van mening, dat een der voornaamste doelen be reikt was, namelijk 'n rondetafel conferentie met „onze Perzische vrienden" en het bespreken van de kwestie, „in een poging om el kaar te begrijpen". (Advertentie LM.) VOETSTAPPEN, zullen van Uw linoleum verdwij nen. indien U boenwas lavécire ge bruikt dat wast en boent en een grotere glans geeft. Moeilijkheden in agrarische bedrijfstak ZOEKLICHT OP: HET wetsontwerp Toezicht Cre dietwezen, dat beoogt de waar borgen te scheppen voor een coör dinatie van het beleid van de over heid en van het bankwezen in ver band met algemeen-economische en monetaire omstandigheden en dat voorts beoogt de liquiditeit en sol vabiliteit der credietinstellingen zo veel mogelijk te handhaven en te bevorderen, heeft niet alleen critiek uitgelokt in de Tweede Kamer, maar ook daarbuiten. Elders in dit nummer van ons blad kan men le zen hoe diverse organisaties zich naar aanleiding van dit ontwerp tot de Tweede Kamer hebben gericht. Zij volgen daarmee het voorbeeld van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die 's lands vertegenwoordigers reeds eerder met aandrang heeft verzocht het ontwerp niet in zijn best- vorm te willen aannemen, doch het te willen amenderen. In dat adres van het hoofdbestuur der Neder landse Maatschappij voor Nijverheid cn Handel klinkt o.a. hetzelfde ge luid, dat ook in de Kamer werd vernomen. Men wijst op de moge lijkheid. dat de minister van Finan ciën een zeer grote macht zou krij gen en noemt het voorts een gevaar voor een gezonde ontwikkeling, dat de minister de credietinstellingen kan dwingen meer schatkistpapier op te nemen, dan zij uit vrije wil bereid zijn te doen. Vat men de critiek in enkele woorden samen, dan komt zij hierop neer. dat de rechtszekerheid tot een minimum gereduceerd wordt en dat de mo gelijkheid van een vergaand, dwin gend staatsingrijpen hier op indi recte wijze wordt geopend. Duurzame en algemene belangen van de volkshuishouding zouden on dergeschikt kunnen worden gemaakt aan de directe belangen van de schatkist. Het wederzijds vertrouwen tussen bank en minister enerzijds, credietwezen en bedrijfsleven an derzijds. zou ernstig worden ver stoord. Dit neemt niet weg, dat de Maatschappij voor Handel en Nij verheid zich met datgene wat de wet beoogt wel kan verenigen. Zij heeft er echter terwille van de rechtszekerheid bezwaar tegen, dat het doel niet in de wet wordt omschreven en het in sommige ge vallen onduidelijk is of de tekst van het wetsontwerp dan wel de tekst van de Bankwet beslissend is. Een critiek die uiteraard niet het beginsel van toezicht op het crediet wezen raakt, doch slechts de uit voering. doen zich eenter moeilijkheden voor, met name in de agrarische be drijfstak. waarvoor de oplossing nog niet is gevonden. Bovendien is de economische toestand van ons land zodanig, dat de Regering nader wenst te overwegen, of het verant woord is om nieuwe lasten op het bedrijfsleven te leggen. Deze zou den nl. kunnen leiden tot prijsver hogingen en drang naar compensa- Amerikaanse straaljagers in Duitsland verdwenen WIESBADEN. De Amerikaanse luchtmacht heeft de Russische auto riteiten verzocht alle mogelijke hulp te verlenen bij het zoeken naar twee Amerikaanse straaljagers die mogelijk in het Oost-Europese ge bied terecht zijn gekomen. „Door de Eeuwen Trouw" zet actie in Nijmegen stop (Van onze correspondent) NIJMEGEN. De afdeling Nij megen van de stichting „Door de Eeuwen Trouw", welke een bijzon dere propaganda-actie had opgezet, heeft alle acties geschorst in ver band met de strubbelingen met de heren Westerling en Sweerts. In de afdeling Nijmegen zitten vele vooraanstaande Oud-Indisch-gasten. tie hiervan door middel van loons verhoging. Dit alles maakt nader overleg nodig. o.a. met de Stichting van de Arbeid. Het gevolg hiervan is, dat aan de bovengenoemde data niet kan worden vastgehouden. Harer zijds heeft de Regering door indie ning van de nodige wetsontwerpen trachten te verwerkelijken, dat de Ziektewet en de Kinderbijslagwet uitgevoerd worden dror dezelfde bedrijfsverenigingen als die van de Werkloosheidswet. Met de commis sie van voorbereiding uit de Twee de Kamer is overleg gepleegd, ten einde een spoedige totstandkoming hiervan te bevorderen. Koninklijk paar naar NO-polder EMMELOORD. Het bezoek, dat Koningin Juliana en Prins Bernhard op Vrijdag 13 Juli a.s. aan de Noord- Oost-polder zullen brengen zal een werkbezoek zijn, waarbij de Ko ningin zich in de eerste plaats zal laten voorlichten over de sociale ontwikkeling van het nieuwe land, terwijl de Prins zich vooral over de technische zijde van de inpolde ring zal oriënteren. De polderbevol king zal geen grote feestelijkheden organiseren, daar het Koninklijk Paar het nieuwe land graag in zijn gewone staat wil zien. Vierling geboren in Halfweg Drie babies inmiddels overleden HALFWEG. De 35-jarige me vrouw M. Jongbloed—van Laar, echtgenote van de 35-jarige lasser W. F. Jongbloed uit Zwanenburg bij Halfweg, heeft Maandagavond in de Maria-Stichting te Haarlem het leven geschonken aan een vierling, bestaande uit twee jon gens en twee meisjes. In de löop van de nacht echter zijn drie van de vier babies, te weten de twee jongens en een meisje, overleden. De moeder en het overgebleven meisje maken het thans redelijk wel. Dr Aubel, die mevrouw Jong bloed verloskundige hulp verleend heeft, had reeds enige tijd geleden met behulp van Röntgenfoto's ge constateerd, dat de geboorte van een vierling tegemoet kon worden gezien. Daarom had hij mevrouw Jongbloed reeds een week geleden in de Maria-Stichting laten opne men. Het gezin Jongbloed bestond reeds uit vader, moeder en vier kinderen. DJAKARTA. De regering zal een nieuwe staatscommissie instel len, die belast zal worden met het ontwerpen van een definitieve constitutie voor de Republik In- i donesia. Staat kan als credietnemer andere credietnemers duperen DEN HAAG. Veertien organisaties, n.l. de vier werkgeversverbonden, drie middenstandsbonden, twee boeren- en tuindersbonden, het Koninklijk Landbouwcomité, de hoofdgroepen Handel, Verkeer en Verzekering cn de Ondernemersraad voor Indonesië, hebben in een adres aan de Tweede Kamer hun bezwaren kenbaar gemaakt tegen het wetsontwerp Toezicht op het Credietwezen. Zfj zijn van mening, dat het niet in het belang Is van de Nederlandse volkshuishouding en dat het bedrijfsleven mitsgaders de werkgelegenheid hiervan ernstige nadelen zullen kunnen ondervinden. Indien een toezicht op het credietwezen wenselijk wordt geacht, dient zorgvuldig te worden vermeden, dat enige vermenging ontstaat met de belangen van de Staat als credietnemer. Loeiende sirenes van een alarminstallatie, onmiddellijk gevolgd door het gieren van auto's van Scotland Yard verscheurden gistermoren vroeg de stilte, die op die tijd zelfs in de wereld stad Londen heerst Oorzaak: Dieven had den kans gezien het Britse Maritieme Museum binnen tc sluipen en zich daar met een greep mees ter te maken van de diamanten kokarde, die admiraal Nelson 150 jaar geleden van de sultan van Tur kije voor zijn over winning op Napo leon in de Baal van Aboukir ontving. De politie-auto's bleken niet snel genoeg te zijn, want toen zij op de plaats van de misdaad kwamen, bleken de vogels ge vlogen. De edelste nen op de „tsjclenk", zo wordt de kokar de in het Turks ge noemd. zijn vrij kostbaar dc waarde wordt op 20.000 gulden ge schat. Veel hoger en inderdaad on schatbaar is echter de historische waarde van deze 17 cm hoge en 10 cm brede „pluim van de overwin ning". In het adres valt de nadruk op het laatste bezwaar. De credietgeving aan bedrijven is aan beperking on derhevig, die aan de Staat niet. Dit wordt op zichzelf al onjuist geacht, doch hierbij komt. dat de controle op het bankwezen in handen is ge legd van de Ned. Bank. aan welk ~~A lichaam de minister van Financiën aanwijzingen kan geven. Daardoor ontstaat het grote gevaar, aldus het adres, dat dc credietverlening aan het bedrijfsleven niet beoordeeld wordt op haar eigen merites, maar getoetst wordt aan de credietbehocf- ten en -belangen van de Staat. Een tweede bezwaar, hetwelk de genoemde organisaties tegen het on derhavige wetsontwerp hebben, is gelegen in het feit, dat het hier een machtigingswet betreft, welke alle bevoegdheden, op het credietwezen betrekking hebbende, in handen van de minister van Financiën legt. Het derde bezwaar geldt de be voegdheid, welke aan de Overheid wordt gegeven terzake van de rente- vaststelling. Het moet het bankwe zen vrij staan om zelf te bepalen, welke rente het wil vergoeden of in rekening brengen. Bovengenoemde bevoegdheid houdt, naar het adres stelt, ten nauwste verband met de rentepolitiek van de Overheid ten opzichte van haar schulden. M.a.w. de Overheid heeft er belang bij om de rentevoet zo laag mogelijk te houden. Chinese nationalisten vluchten en masse naar Indo-China HANOI. Er zijn 1.200 Chinese nationalistische so'daten, onder wie 100 gewonden, bij een Franse post op ongeveer 100 kpi ten N.W. van Hanoi aangekomen. Allen werden onmiddellijk ontwapend en geïnterneerd. Zij zouden te voet meer dan 2.300 km hebben afge legd. Als guerillastrijdcrs hebben zij tegen de Chinese communisten gevochten. In totaal zijn thans in Indo-China ongeveer 35.000 Chi nese nationalisten geïnterneerd. Dieven aan de haal; verdwaalde kogel treft onschuldige (Van onze correspondent) ARNHEM De Arnhemse po litie heeft twee kippendieven in de kraag gegrepen op het moment, dat zij er met de buit vandoor wilden gaan. De dieven waren met deze arrestatie weinig ingenomen en sloegen de agent tegen de grond. Toen zij daarop aan de haal gin gen trok de agent zijn revolver en schoot in de richting waarin het tweetal verdween. De kogel kwam echter terecht in het zitvlak van een jongeman, die rustig per fiets op weg naar huis was. Hij meldde het voorval aan het politiebureau cn werd direct naar het ziekenhuis overgebracht. De kippendieven werden nog dezelfde nacht gear resteerd. (Advertentie I. M.) Vettig vrachtje Ljf ET SYMBOOL -* waaraan het bloed ZE hebben 'm eindelijk, die smok- van millioenen on- O TEMT nummer 1 van lijst 3! Kiest no. 1 van lijst 4!" Ja, ze J'1-* hangen er weer, de verkiezingsbiljetten, de campagne is weer begonnen en als Zaterdagavond de stemmen geteld zijn, is Nederland weer een nieuw bestuurscollege rijker. Wist U niet dat er verkie zingen waren? En hebt U geen stembiljet gekregen? Dat kan, want bij deze verkiezing zijn slechts 3800 Nederlanders betrokken: inwoners van de Noord-Oostpolder, die over enkele dagen voor het eerst volgens de regels van de kieswet een poldercommissie voor algemene belangen" liaan kiezen. Ze hadden daar ivel een soort bestuur natuurlijk: dat was de landdrost met een adviescollege (door de landdrost aangewezen) van negen man. Maar nu gaan ze dan zelf een poldercommissie kiezen en dat is dan de eerste stap op weg naar een volkomen democratisch bestuursapparaat. De volgende stap is waarschijnlijk de benooeming van een burgemeester, die de taak van de landdrost overneemt, en de ver kiezing van een gemeenteraad. Maar wanneer dat is weet niemand, want de samenleving in dat grote en dun bevolkte land moet eerst een vastere vorm krijgen. In Èmmeloord, Marknesse, Kraggenburg, Ems en Luttelgeest (van hoeveel van die namen had U al eens gehoord?) komt een vast stembureau. De andere plaatsjes worden „aangedaan" door reizende bureaux. En waarom is de stemming op Zaterdag? keipantserauto waar de douanen schuldigen kleeft en aan de Zeeuws-Vlaamse-Belgische dat voor ontelbaren in grens al zo lang naar uitkeken. De Europa en daarbuiten bemanning kwam in de sloot te- synoniem is met ter- recht. Later zag zij kans er vandoor te gaan. Er zat 1300 kilo roomboter in de auto! reur, bruut geweld en barbarisme, dit sym bool: het hakenkruis, wordt thans in Duits land weer openlijk vertoond. Steeds dries ter steken de vrien den van Hitier, de neo-nazi's, waarvan velen tijdens de don kerste periode van Duitslands geschiede nis hoge posten be kleedden, de kop op. Een nieuwe mythe verspreiden zij onder de argelozen en de on tevredenen: „de Füh- rer is dood, maar zijn idee leeft voort". Dit pamflet, dat werd ge drukt ter gelegenheid Lvan de 20ste April, de ATEN we nóóit meer wat over verjaardag van Hitier, dat weer van ons zeggen. In werd dezer dagen in Assam zijn zes dorpen ondergelopen, Duitse treinen en doordat de Brahmaptoetra in één dag een halve meter steeg. Sinds enkele dagen had het onafgebroken gere gend. Vlugge kleuter ALS je drie jaar bent en je hebt al 5000 maal om de aardbol ge vlogen, dan mag dat best in de krant, vooral als er 160 van zulke „kleuters" zijn. Het zijn (om 't dan maar te zeggen) de thans 3-jarige Convairs, de modernste 2-motorige passagiersvliegtuigen, waarvan de K.L.M. er ook een aantal in gebruik heeft. Met zn' allen hebben ze 125 millioen mijl afgelegd en dat is dan gemiddeld per Convair 5000 maal de omtrek van de aarde. Mals buitje riun hot flhasoet uns gpfctilogen Es-lubclt lout öor Rorfic Choc Dodt; -iinmec mirb fi«? ubctrogen Oer .Deutfoie Goift". Seint) fieh öldi oot1 Unb löM 'non olie teufel los Es Ift fo. unb es bleibt bobei .1(1 auth bos Uunhcl nodi fo gtofc Ein EDcy 3um CldjT bleibt Immer fret! „fjeil" Dem Jüiirer unö feincr JDetf - Sic Icbtl S-kevers? Vaatwater-ziekte Het antwoord is typerend voor d't nieuwe, nijvere land: er gaan dan de minste arbeidsuren verlo- A ren. Want al hangen overal de ver- ^ad mevrouw Wag- kiezingsaffiches voor de ramen van ]NJ ET als vorig jaar heeft meneer Duris, die in Tsjecho-Slowakije minister van Landbouw is, gezegd, --- - -1.*_-- 11o„„ *or,on dat de „Westerse imperialisten" met t* :- opzet Colorado-kevers over de ak- neutermaar óók UAre uan -riir, ï^r,^ nifctrnnior. TT™ moment misschien acuter, maar ook goner, die m winnsooro in Kers van zijn iana uitstrooien, rui f.n.„ rt>r.j7üt> extremisme dat ^uu.uuö aonar zou Kosten, maar ue Texas woont, last van een pijnlijke vorig jaar hebben de Amerikanen h&?'ilf MHlT™. de Amerikaanse ambassade heeft de re- Duitse straten gedis tribueerd. Alsof er nooit concentratiekam pen, gaskamers, mas samoorden, martelin gen en deportaties wa ren geweest. Het op nieuw verschijnen van de swastika, de onbeschaamdheid van de neo- ■nazi's moge een waar,chaming zijn p>E Griekse koning Pau, had Mn L -1-7 jacht besteld (een omgebouwde Weg jacht Winnsboro in kers van zijn land uitstrooien. En het com- gevaar op dit jacm* oes iiter mnnr óóir. Amerikaanse patrouilleboot) dat 200.000 dollar zou kosten. Maar de (Advertentie l. M.) T1 EGEN de middag trad ik een 1 herenmodemagazijn binnen. Er waren geen klanten en de ver kopers stonden mompelend bij el kaar in een hoekje. Toen ik mij bij een der toonbanken had opge steld, maakte een roodverbrande man met een jubelkuif zich uit het groepje los cn riep: Goedendag meneer!" Het was allerminst een routine- groet. doch een schallend welkom dat als een fraai gelukte vuurpijl het *werk koos. „Oók goedendag", zei ik. „Kunt u mij misschien vertellen wat de prijs is van dat witte overhemd in de etalage?" Inplaats van te antwoorden be gaf de man zich naar de uitstal kast cn opende een deurtje. Ter wijl hij zocht, kon zijn goede hu meur onmogelijk stilzitten. Het dwong hem een wijsje te neuriën, op de maat waarvan hij vervol gens kwam terugstappen, met het overhemd in de hand. „Voila monsieur", riep hij, het met een schalkse knipoog voor mij op de toonbank werpend. Daarna begon hij weer zoemerig te zingen, waarbij hij rhythmisch met zijn vingers op een kastje trommelde. Ik bekeek het overhemd aan dachtig en stelde bij mezelf vast. dat hij waarschijnlijk een verlaat specimen was van het in groot- moederstijd zo algemene type van de vrolijke mens. dat ten ge volge van enige met dc atoom energie samenhangende verzak kingen in de kosmos, heeft moeten wijken voor de ons meer ver trouwde, moderne azijndrinker. „En wat kost het?" vroeg ik, van de weeromstuit ook glim lachend. „Acht en veertig gulden, me neer." Hii zei het. zoals men dc pointe van een sterke grap de wereld in stoot en zag geamuseerd, hoe ik het overhemd haastig neerlegde, als was er een helse machine in verscholen. Duur hè?" zei hij. „Een beetje wel", antwoordde ik. „Het is een belachelijke prijs", vervolgde hij monter. „En als het nu nog maar iets bijzónders was, maar neen het is een doodge woon hemd. Een tientje zou rede lijk wezen. Zonder mijn verdere kantteke ningen af te wachten. nam hij het kledingstuk tussen duim cn vinger en m-areheerde er fluitend deze keer mee terug naar de etalage. Noa wat anders zien?" riep hij. „Hebt u iets goedkopers?" vroeg ik. „Ja, maar het is voornamelijk rommel", zei hij, de handen in de broekzakken stekend. „Alles is veel te duur, meneer. Ik verkoop dan ook zowat niks cn een sa- Idris dat ik heb. Hij begon te lachen. „De muizen liggen thuis dood voor de kast", riep hij schaterend. „Mijn vrouw zegt wel eens ha, ha, haze zegt, ik blijf bij jou in ieder geval mager. Want ze krijat zo .weinig te eten, begrijpt u? En het wordt nog met de dag beroerder!" Hij had nu zóveel pret, dat hij zich de tranen uit de ogen wissen moest. Ik begreep dat ik eindelijk een levenskunstenaar had ontmoet, die zijn sof met een ongebroken ge voel voor humor droeg en bewon derde hem diep. Als iedereen dat eens kon wat zou de wereld schallen en schateren. Een beetje moeilijk meehinne- kend stond ik tegenover hem en sprak: „Nou meneer, u trekt u in ieder geval niet veel aan van de narig heid in ons land." Hij knikte welgemoed en sprak: „Nee hoor. Ik vertrek morgen naar Australië, ziet u." KRONKEL Aangewezen organen van regeringsapparaat onvoldoende geïnformeerd de huizen waarvan het cement Texas woont, last van een pijnlijke vorig jaar neooen ae Amerikanen hjiikens 'dit 'namflet en bliikens de jvaarva.n 5 J en ontstoken huid. De dokter heeft al gezegd dat het écht niet waar is; gering geadviseerd om het maar niet ouwelijks droog is, de politiek haar nu verteld dat het van het af- de kevertjes missen alleen het onder- f- nazi's noa aeens^ins te laten doorgaan, omdat het toch blv/t nummer twee: het werk gaat waswater komt. Nu wast meneer de scheidingsvermogen om het IJzeren JL 7*«0-T,azi® 'ls wel een beetje duur is. Jammer voor toon borden. Gordijn te zien. cveTwonnen de koning. voorts over de klaarblijkelijke on geïnformeerdheid van de daartoe aangewezen organen van het rege ringsapparaat. Het Tweede Kamerlid Goedhart (P. v. d. A.) heeft over deze zaak een achttal vragen gesteld aan de ministers van Buitenlandse Zaken en van Binnenlandse Zaken. De laatste dier vragen luidt: Welke maatregelen denkt de re gering overigens te nemen om een einde te maken aan de samen zweringen, die op ons grondgebied op touw gezet worden tegen een andere mogendheid, waarmede Ne derland vriendschappelijke betrek kingen poogt te onderhouden? Advertentie Om welke bedragen het daarbü ging moge blijken uit het feit, dat enkele maanden geleden een man. van het comité „Helpt Ambon in nood", die zich door de stichting „Door de Eeuwen Trouw" tekort gedaan achtte, ons de kwitantie kwam tonen, welke dc anti-revolu- tlonnaire „Nieuwe Haagse Cou rant", als ontvangst-bewijs had af gegeven voor een bedrag van 23000 dat „Helpt Ambon in nood" aan de directeur van de „Nieuwe Haagse Courant", Bol, ter hand had gesteld als bijdrage aan de bevoor radingsactie voor dc Ambonesc op standelingen. Toen wij hem vroegen voor welk doel, antwoordde de man- „U weet dat er een vliegtuig onderweg is met medicamenten en zo. Maar er wordt ook voor wapens gezorgd naar gij zult begrijpen." Voor dit doel werden lepeltjes verkocht en werden aan de lopende band lezingen gehouden waar Ha- zelhoff Roelfzema, naast Westerling dc tweede afgod* van deze organisa ties, verhalen vertelde, waarvan blijkens zijn eigen schriftelijke ge tuigenissen geen woord waar was. Vele tonnen zijn op deze wijze bin- ncngevloeid, En in het buitenland werden zij aangewend voor aankoop van vliegtuigen en wapenen. Het schijnt dat Westerlings uit zonderlijk gedrag in Brussel er aan leiding toe is geworden, dat de con flicten in de organisaties zijn ont staan, welke thans tot de publica ties hebben geleid in die kringen, waar men al vele maanden van deze machinaties tot in details op de hoogte moet zijn geweest. Daarbij kwam. dat de Nederlandse regering op één punt zekere activiteit ont wikkelde. Namelijk ten aanzien van de consulaire ambtenaar Pot, die het paspoort aan Westerling had verstrekt. Op hem loerde men reeds verscheidene maanden. Maar het Bureau Zuid Molukken. een buiten landse organisatie zij het geheel handelend op aanwijzingen van Ne derlandse aandrijvers, heeft al die e. tijd rustig zijn gang kunnen gaan GENEVE. De Sowjet-gedele- in het land waar deze mensen gast- Aroetioenian, heeft op de vrijheid genoten. Men verbaast zich bijeenkomst van de Economische in politieke kringen in Den Haag Commissie voor Europa verklaard, dan ook in de eerste plaats over de dat Sowjet-Unie thans het groot- lankmoedigheid van de regering en s*e industrieland in Europa is. Ongelukkige val van een metselaar (Van onze correspondent) VENLO De 20-jarige M- Raey- maeckers uit Venlo die samen met zijn vader metselaarswerkzaamhe- den verrichtte aan een in aanbouw zijnd klooster, viel plotseling door een misstap bij het afbreken van een steiger van m hoogte naar beneden en bleef bewusteloos lig gen. Een geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis nood zakelijk De toestand van de jon gen is zeer zorgwekkend.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3