Honderden wandelaars banen zich een weg door de Treek iTADSVENSTER KSA viert eerste lustrum met sportfeest Frankische vondsten in de Academie Verscheidene uitvallers en veel blaren Noteert U even 2 Vrijdag 15 Jtini 1951 AVONDVIERDAAGSE (Van een onzer verslaggevers) In keurige slagorde, als een leger in de opmars, (rokken de wande laars van de avondvierdaagse van Laan 1914 langs hotel „Oud Leus den in de richting van de Leusderhei. Zo ver kwamen zij echter niet. want voor de haakse bocht ongeveer vijftig meter achter het hotel wezen de pijlen naar de Kcrkeweg. die meer op een zandwoestijn, dan op een weg lükt. Van het „leger in de opmars" was niets meer over. Als bij toverslag was het als een „verslagen leger op de terugtocht" geworden. De aan eengesloten groepen lagen volkomen uit elkaar. nior- en jeugddeelnemer, wil nie mand natuurlijk de grote intocht van Vrijdagavond missen, vooral niet, nu deze imposanter belooft te worden dan ooit te voren. EHBO -ers verdienen een pluim Het derde parcours van de „Avondvierdaagse 1951", dat Don derdag moest worden gelopen, was opnieuw zwaar. Toe! was er een aanmerkelijk verschil met het zgn. „Hooglandse parcours", dat over zeer ongemakkelijke wegen ging. Ditmaal was er een aaneen schakeling van mulle paden. Zelfs hadden „De Grote Drie", met name de heren Boshuizen, Van der Klok en Rouwhorst bij het uitzet ten van de parcoursen vermoede lijk een soort handicap-wandel tocht in gedachten. Immers, na de uittocht via Smallepad, Koningin- nelaan, Emmalaan kregen de wan delaars opdracht over zeer smalle paden te trekken, met laag over hangende takken. Van wandelen was dan ook geen sprake meer. Het leek meer op kruipen en wij konden dan ook het gevoel niet van ons af zetten dat de heren hun doel wel iets hadden voorbij gestreefd. Edoch, het zij hun ver geven, want zy hebben de wande laars toch ook zeer veel schoons gebracht. De Treek, een belang rijk onderdeel van het derde par cours, is nu eenmaal bijzonder aantrekkelijk, ook al moet men dan over minder begaanbare we gen wandelen. ZWERFTOCHT Ons drietal, Uw verslaggevers, maakte er een echte, onvervalste zwerftocht van. Wij hebben ons ditmaal niet gestoord aan een keurige wandelpas, doch in een rustig, maar ook weer stevig tem- J30 hebben wij onze pl.m. vijftien kilometer gelopen. Wij genoten; van de natuur, van de frisse wan delliederen. die aanhoudend over al opklonken en van de bijzonder prettige stemming onder de wan delaars. Wij hebben ook bewon dering voor de mensen van de E.H.B.O. die handenvol „voeten werk" kregen. De belangstelling langs de weg was deze derde avond nog groter dan de voorgaande avonden. Velen hadden, aangelokt door het prach tige weer, een rustige plek langs bosrand of verkeersweg opgezocht om de wandelaars voorbij te zien trekken. Men zocht daarvoor ken nelijk bepaalde punten als Laan 2914, Dodenweg, Celsiusstraat, Vermeerstraat en Plantsoen West op. De drukte bij de Markthal was zo groot, dat de wandelaars moeite hadden om zich af te melden. In de koffiekamer heerste weer een echt gezellige drukte. Men vertelde elkaar verhalen over het geen was beleefd cn genoten. Ge lijktijdig was de grote staf van de plaatselijke afdeling van de EHBO druk in de weer om vele wande laars weer „op tc kalefateren". Dat is ook wel nodig, want van de 824 deelnemers die er nu nog over zijn, ook de tweede avond telde uitvallers, namelijk een se- grand theatre t/m 20 Juni- ..Er kwam een vreemdeling". 18 jaar. Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Over. dagen 2 30. 6.45 cn 9 uur. Donderdag 21 Juni aanvang 8 uur: Concert te geven door 't Utrechtsch Stedelijk Orchest met als solist Cor de Groot. CITY THEATER: „Tarzan's Wonder- bron", 14 jaar. Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30, 6 45 en 9 uur TREMBRAXDT THEATER- Van Vrijdag t/m Maandag: ..Saloniki. het Spion- nennest". 14 jaar Van Dinsdag t-'m Donderdag: „Gekooide meisjes". 18 jaar. Vrijdag cn Zaterdag 230. 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15, 6.45 cn 9 uur Overige dagen 2.30 en 8 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t/'m Maandag: „De vrouw mij ner dromen". 18 jaar. Van Dinsdag t m. Donderdag. „Christine", 14 Jr. Vrijd.: 8 u. Zat.; 2 30. 6.45 en 9 uur. Zond.: 2, 4.15. 6.45 en 9 u. Ov. dag. 2.30. 8 u. CIRCUS STRASSBURGER: terrein Hellestraat: Vrijdag 15 Juni. 8 uur; Zaterdag 16 Juni 2 en 3 uur Zon dag 17 Juni 8 uur; Maandag 18 Juni 8 uur. 15 Juni - Vrijdag: Amlcitla. Ver. t Bev. v. d. Bijenteelt. Jubileum-kleuren film, 3.30 uur. 15 Juni - Vrijdag: Markthal. Ontvangst deelnemers Avondvierdaagse, 612 uur. 16 Juni - Zaterdag: Amicltia. receptie P.T.T.-Harmonie. 3—5 uur. 16 Juni - Zaterdag: Nieuw-Amsvorde, Nederlandse Ver v. Spoor- en Tram wegpersoneel. feestelijke bijeen komst. huldiging 11 leden, 7.30 uur. XT Juni - Zondag. Markthal, sportdag Kath. Sportcentralc v. A'foort, 9—24 uur. 18 Juni - Maandag- Gebouw Zuidsingel. Ver. v. Vrijz Herv., algemene ver gadering. 8 uur. 18 Juni - Maandag: P.T.T.-Harmonlc. mars door de stad. vertrek Post kantoor. 8 uur. 19 Juni - Dinsdag: Monnikendam, po pulair concert P.T.T.-Harmonie en klein orkest. OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dtnsdag- en Vrlldagavona van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- eD Zaterdag middag 2 304.30 uut OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier iZonnebloemstraat 871 Uitlening Dinsdag, en Vriidagavond van 7—8 uur JUL OPENBARE LEESZAAL. Uitle ning 11—12.30 en 2 305.45: en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur NACHTDIENST APOTHEKEN Haan. Julianaplcin 3, tel. 4609. Soester Apotheek. O. Soesterweg 92, tel. 5474. LAATSTE PARCOURSEN Het parcours van Vrijdagavond, dat aanmerkelijk kleiner is dan de voorgaande avonden, ziet er als völgt uit; voor de jeugd: Markthal, Westsingel, KI. Spui, KI. Koppel, Geldersestraat, Nij verheidstraat, Isseltseweg, Vree land. Plantaanweg, Soesterweg, Birktstraat, Bosbad, Bosvijver, pij len volgen tot fietspad naar de Vlasakkers, B.W. laan, Heems kerklaan, Troelstralaan, Kuyper- laan, Emmalaan, Hugo de Groot laan. Opstellen. Voor de ouderen: Markthal, Westsingel, KI. Spui, KI. Koppel, Geldersestraat. Nijverheidstraat, Isseltseweg, Vreeland, Plataan- weg, Soesterweg. Birktstraat, Bos bad, Bosvijver, pijlen volgen tot fietspad Soestduinen, eerste over weg links door Militair Sanatorium naar Utrechtseweg, Laan 1914, Genestetlaan, Hugo de Grootlaan. Opstellen. Zowel de jeugd als de ouderen starten om half zeven bij de Markthal. Om half negen worden alle deelnemers op de Hugo de Grootlaan (en niet. zoals wij gis teren hebben geschreven op de Groen van Prinstererlaan) ver wacht, waarna de stoet zal worden geformeerd en de afmars naar de Markthal zal beginnen. De route van deze intocht is; Borneoplein, Leusder weg, Julianaplein, Arn- hemseweg Arnhemsestraat, Var- kensmarkt, Langestraat, Lieve Vrouwestraat. Op het Lieve Vrou we Kerkhof zal dan reeds eerder aangekondigde défilé voor civiele en militaire autoriteiten worden gehouden. Een ferme groep Amersfoorters stapt er dapper op los in de zo sportieve Avondvierdaagse. (Archifoto) DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1612. Rob verkent eerst de oevers van het meer. Hij ziet. dat er op de rotsen, die met een vrij dikke aardlaag zijn oe- dekt, reeds hier en daar een begin van planten groei is waar te nemen. In het midden van het meer staat de oorspron kelijke magneetkern. Brutus vliegt heen en weer en zaait de mest stoffen uit. die Lupardl Rob heeft meegegeven. Na een dag of drie ziet hij al. dat de planten sneller groeien. Binnen kort zal hij nu ook de zoogdieren kunnen losla ten, die dan eveneens spoedig tot dieren van normale afmetingen zul- J reeds openen. Voor die kleine diertjes is er al voedsel in overvloed te vinden, len opgroeien. De flessen met vogels kan hij nu wA V In Katholieke sportkringen be stond jaren geleden de behoefte de beschikbare katholieke krachten op sportgebied bijeen te brengen. Die wens tot eenheid kreeg vijf jaren geleden vaste vorm. De Ka tholieke Sportcentrale Amersfoort werd opgericht. Het bleek spoedig dat men op de goede weg was. Im mers, er was een goed onderling contact, hetgeen vooral voordeel gaf bij het vaststellen van agenda's, een productief gebruik van de be schikbare accomodates en vooral ook werd het mogelijk de minder Burgerlijke stand 14 Juni 1951 Geboren: Bcrendlna C. A. dochter van J. Staal cn W. Willemsen. Peter- nella S. dochter van D. J. v. d. Horst en G. Ziel; Basilius H. zoon van H. B Bos en M. H Huppertz. Getrouwd: M. T. C. Hak en J. Be- verdam. Ondertrouwd: P. Gorter en J- Ve- nema; J van Dissel ei> H. M. Okken T. A VerwetJ cn H. C- van Dam. N. W. v. d. Linden en W. Franken; G. d. Panne en M. v. d Koot; B. Streefkerk en J. C. Boot; B. Lenderink en P- Bos; W. B. Steenbeek en K G. v. d. Laan: H L. M. Hetjnders en M. C. van Leur. H. J. M. Aubel cn L. van Bljnen. DIEFSTAL UIT AUTO Uit een auto. die geparkeerd stond in de Emmalaan, zijn gisternacht twee dekens gestolen. De wagen was niet afgesloten. Academie onder leiding van de heer Brink, die zo in alle opzichten zijn schouders gezet heeft onder het kunstonderwijs in Amersfoort, bin nen het kader van de door hem georganiseerde tentoonstellingen, ook in de toekomst de leerlingen en het Amersfoortse publiek exposities zal kunnen aanbieden als die, welke thans een onderdak in de grote stu diezaal heeft gevonden. Dc tentoonstelling zal op Zater dag 16 Juni des namiddags te 3 uur geopend worden door dr P. Glaze ma, directeur van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek. De expositie is dagelijks geopend van 1017 uur en op Woensdagen. Dr P. Glazema. directeur van Rijksdienst, opent expositie Zaterdag Van 1629 Juni worden de zeer belangrijke en in Nederland unieke Frankische vondsten, die door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort In de loop van dit jaar opgegraven zijn bjj Rhenen, tentoongesteld in de Academie van Beeldende Kunsten. De aan leiding tot deze expositie is onder meer het feit, dat van verschillende zyden van dc Amersfoortse burgerij het verlangen te kennen gegeven is deze Frankische kostbaarheden te kunnen bezichtigen. De opgravingen te Rhenen wer- spreken dus de wens uit, dat de den aangevangen in Januari 1951 als gevolg van het vinden van eni ge scherven, die bij zandgraverijen ten behoeve van de verbreding van de verkeersweg ten Westen van Rhenen aan het licht kwamen. Na een klein proefonderzoek was het duidelijk, dat men hier te doen had met een begraafplaats uit de Fran kische tijd. De voortgezette op gravingen hebben deze veronder stelling in alle opzichten waar ge maakt. In het geheel kon een ter rein ontgraven worden van 100 x 40 m, waarin ruim 900 graven werden aangetroffen. Deze graven waren van tweeerlei aard. nl. brandgraven en skeletgraven. Men vond derhal ve urnen met resten van verbrande mensen naast begravingen, waarin de dode in een kist is ter aarde besteld. Behalve graven van mensen kwamen ook die van paard-en te voorschijn. Blijkbaar is in sommige gevallen het paard met zijn meester begraven. De mannen-graven ken merkten zich voornamelijk door ijzeren wapenen, zoals zwaarden, lansen en fragmenten van schild-en. alsmede Aardewerk en glazen voor werpen. SIERADEN In de graven der vrouwen werd een groot aantal kostbare sieraden aangetrofen. Deze sieraden bestaan uit zilveren oorringen, verguld zil veren broches, mantelspelden, bron zen naaiden, armbanden, gouden hangertjes, zeer veel fraaie kralen snoeren, enz- Bijzonder rijk is het glaswerk, dat aan de dode is mee gegeven. Van uitermate veel belang en voor het eerst in Nederland ge vonden. is een drietal houten, met brons beslagen emmers. Het talrijke aardewerk is zeer gevarieerd van vorm. Behalve enige Romeinse mun ten. die blijken? erin geboorde gaat jes als halssieraden zijn gebruikt, kwamen twee ongeschonden gouden munten te voorschijn, waarvan de een geslagen is in 378 onder keizer Gratianus; de tweede dateert uit het laatste van de vijfde eeuw en draagt de beeldenaar van keizer Anastatius. Hiermede is het grafveld eniger mate gedateerd. EEN NOVUM Het tentoonstellen van deze oud heidkundige vondsten te Amers foort is in zeker opzicht een novum in de geschiedenis van onze Acada- mie van Beeldende Kunsten. Wij „De Hanze" neemt besluiten In de gisteravond gehouden le denvergadering van de R K. Midden standsvereniging „De Hanze" deed de voorzitter, de heer L. A. A. van Hamersveld enige mededelingen. Allereerst uitte hij, zijn ontevreden heid over de invordering van de contributies door de centrale com missie invordering. Met ingang van 1 Jaunari 1952 komt er een nieuwe regeling. Voorts bracht hij dank aan de plaatselijke Santos-commissie, die kans zag in één jaar tijds 903.58 in te zamelen. Amersfoort is dien tengevolge op de vierde plaats van de landelijke ranglijst gekomen. Het gaat de Nederlandse Rooms Katholieke Middenstandsorganisatie goed. Erzijn momenteel 44 vak organisaties aangesloten en het le dental is de 54000 al gepasseerd. De ze groei is vooral van betekenis in verband met de invoering van de PBO. Uit de vergadering kwamen klach ten over de enghartige opvattingen van Amersfoorts gemeentebestuur ten aanzien van het plaatsen van re clameborden etc. Deze klacht zal worden onderzocht. Voor de centrale raadsvergadering van de N.R.K.M. werden tal van afdelingsvoorstellen besproken. De jubileumcommissie zal metter tijd voorstellen doen voor de vie Donderdagen en Vrijdagen tevens ring van het achtste lustrum van van 1921 uur. „De Hanze". draagkrachtige verenigingen steun te verlenen. De K.S.A. heeft bestaansrecht gekregen en het is dan ook geen wonder dat de kopstukken uit de Katholieke sportwereld besloten om het eerste lustrum niet onge merkt te laten voorbijgaan. Men besloot een grote Katholieke Sportdag te organiseren, mede, om dat de voetbalvereniging K.V.V.A. binnenkort haar 12%-jarig bestaan herdenkt. Deze sportdag zal Zondag a.s. worden ingezet met een H. Mis in de Markthal te celebreren door de Zeer Eerw. Heer G. Jansen, de pas benoemde directeur van het man nelijk jeugdwerk in het Aartsbis dom. Hij zal worden geassisteerd door de WelEerw. Heren Andries- sen en Vredendaal, als diaken en sub.-diaken. De predikatie wordt door de Celebrant verzorgd. Onder de H.Mis generale H.Communie voor de leden en "sympathiserende van de aangesloten verenigingen. 's Middags worden op het ter rein van KWA sportdemonstra- ties en wedstrijden gehouden, voor afgegaan door een défilé voor de plaatselijke Geestelijke overheid. De demonstraties worden verzorgd door St. Hubertus en Fidelitas. Een dameselftal van Fidelitas speelt een handbalwedstrijd tegen de da mes van het Soester BDC. Tot be sluit wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen KWA en BDC. Het hoogtepunt van de dag is ongetwijfeld de muzikale show die het alom bekende Orkest zonder Naam van Ger de Roos 's avonds in de Markthal zal brengen. Daar enboven zullen Fantasio, de be roemde muzikale clown. Peter Piekos e.a. de ongetwijfeld zeer vele bezoekers aangenaam bezig houden. Al met al een programma, dat klinkt als een klok. Wij verwach ten wel dat het KSA niet aan be langstelling zal ontbreken. Ontaard echtpaar aangehouden De Amersfoortse politie heeft gis ter een echtpaar uit Groningen aan gehouden. dat was vertrokken zonder zich om zijn kinderen te bekomme ren. Deze waren in hulpbehoevende toestand achtergelaten. Het gezin moest 's morgens zijn woning, die het onrechtmatig be woonde. vóór half negen verlaten hebben. Dit was ook gebeurd, maar de vader en moeder waren van mening, dat als zij eruit werden ge zet de overheid zich het lot van de kinderen maar moest aantrekken. Het echtpaar is naar Groningen teruggebracht. EXAMENS Voor de gehouden examens Kweek school St. Agnes (OL. Vr. ter Eem) slaagden alle ingeschreven voor de vierde groep. t.\v. Gerarda Kuijf. Cockengcn: Hubertina Meijer. Delft: Gonny Offermans. Rotterdam: Gesina Punte. Maria Punt©, beiden te En schede en zuster Benidlctlne. Amers foort. Voor het te Baarn gehouden examen van de speciaalcursus in landmeten cn waterpassen slaagden onze stadgenoten W. Kloosterman. C. van Heivoort, G. van Hierden, H. Schalkwijk en A. van Ginkel Jr. (Advertentie l.M.) „Cobu Boys" gaat 't goed De voetbalvereniging Cobu Boys hield Donderdagavond in café Kreyne haar Jaarvergadering. Voorzitter Fr. Urlings wees er in z'n openingswoord op dat Cobu Boys in September a s. het vijfjarig bestaan zal herdenken Dit zal geschieden met eer. Zilveren Bal Tournoot op 18 en 25 Augustus, een wedstrijd met het elftal waarmede de vereniging voor de eer ste rhaal in de Zomeravondcompetitie uitkwam en het jaarlijkse Heinekens- tournooi voor reserve-elftallen. Op 1 September wordt tenslotte een lustrum avond gehouden. Het getal van leden en donateurs is nog altijd in stijgende lijn terwijl uit het jaarvers-lag van dc penningmees ter bleek dat de vereniging er finan cieel gezond voor stond. Voorzitter Urlings, tweede secretaris Oerlemans cn penningmeester H. J Fremouw werden in het bestuur her kozen terwijl wegens bedanken \an J. Stomphorst als commissaris van materiaal A. Vivlé gekozen werd. Aan gezien voor de nieuw te vormen elftal commissie geen candidaten beschikbaar waren zal het bestuur de taak dezer commissie voorlopig waarnemen. In de redactiecommiss-ie voor de „Cobu Boys- klok" werden ditmaal gekozen de he ren G v. d. Haar en F. Urlings. Bromfietser door auto aangereden Op de Hogeweg is gisteren de heer Van S uit onze stad, die daar op een bromfiets reed. bij het plotseling naar links zwenken door een hem achterop rijdende auto aangereden, en vrij ernstig gewond. De heer Van S. wilde de Randen- broekerweg inslaan, maar wachtte daarmee tot een hem tegemoetrijden- de trekker met oplegger gepasseerd was. Daarne maakte hij de bocht, maar hij had er geen erg in. dat een andere auto hem achterop reed. Ook heeft dc heer Van S. waarschijnlijk zijn richtingsverandering niet aange geven. Hij werd door de auto aange reden en tegen de straat gesmakt. Met enkele gebroken ribben -an een hoofdwond is hij in het ziekenhuis „De Lichtenberg" opgenomen. Zijn toestand was vanmorgen redelijk. NEW DELHI. In het district Lakhimpoer zijn door 'n overstro ming van de Brahmapoetra ten minste 100 dorpen ondergelopen. Over verlies aan mensenlevens en vee is nog niets bekend. Ja, die bankgebouwen veilig zitje en 'n prachtige over. dat is de Amersfoort- hebben hun eigen standing, uitkijk op de Snouckaert- se burgerij. --- ---- laan". Toen trok hij ver- Vanavond genoegd aan zijn pijpje en burgers dus bloemen aan Druk is het er wel en een stroom mensen gaat gedu- sokken. Wij vertellen u dit even, omdat „Stadsvenster- kijker" er achter is geko men waar wij Donderdag naar toe zijn geweest. Wij snoepen hem dit nieuwtje even af. Is ie Vanavond schenken de goed of niet? rende dc kantooruren de voegde ons knipogend toe: de militairen. Daar doen Dat 's nou mijn bankge heim". gebouwen binnen en ver laat die na enige tijd weer Er zijn ook mensen, die alleen maar deze gebouwen aan de buitenkant kennen. Zij hebben geen bankzaken te verrichten en voor hen zouden deze instellingen er Ze" mogen" die enen goed met kunnen zijn. wandelaars wel we allemaal aan mee. U en u en Stadsvensterkijker. In de zon Een verzoek De bewoners van de Breestraat zijn enthousiast over de Avondvierdaagse. sportieve „Bankhoek"' A mersfoort heeft geen Wallstreet. Maar waar Toch waarderen deze oud- de Snouckaertiaan uitloopt de bankgebouwen zeer, op de Utrechtseweg is in daar op deze drukke Amers de loop der jaren 'n „bank- foortse hoek. Zij waarderen hoekontstaan. Niet min- vooral om de lage der dan drie gebouwen muurtjes, die de directies verheffen zich daar, in elk hebben doen metselen, waarvan een bankinstelling Want die muurtjes vormen Zoals de vele oude men- enthousiast zijn die Bree- sen, ate tn dit jaargetijde van zon en zomer genieten en sci uifelend, dan wel op hun stokje steunend langs de trottoirs gaan. Als financiële instelling hebben dc banken met hen meestal geen bemoeienis. We houden tot de laatste dag vol. Voor vandaag luidt de spreuk „Meer wel- levendheid, grotere ver- Minder L-iS.. straatbewoners over al die iiscopapiertjes op straat Zij misgunnen allerminst Gisteren hebben we 't er even van genomen De zon ,r xr stond z lief aan de koren- Veilig Verkeer bloemblauwe hemel, dat we pen, schaar en lijmpot voor een ogenblik met rust lie ten. In een wisselcabine van Amersfoorts natuurbad hebben we mej een reso luut gebaar alle overtollige kledingstukken aan een haak gehangen. Het enige keersveiligheid". Ja, ja, daar valt wel iets over te zeggen. Meer wellevendheid moet er ko- de van de tocht dorstige ™e" nietïan^sris wat toen n(?S bezaten KoKKo„ 1 At- tl.nt "fttt f uleif^ède1 schuldig1tó'aan yas. ,een een verkeersstrubbeling, dat u uw tegenligger beti- hebben zij er wat op tegen, dat die ijsjeseters de pa piertjes op straat gooien. Het zou volgens die be woners van de Breestraat, mijnheer H S. C. Leinwe- broekje en het nummertje waarop wij ons halfsleets krij- telt met ..stommeling" of Pakie teru« konden „kaffer". Het gaat niet aan, geH nog net even te proberen voor een auto langs te rij Daar stonden we dan bijna als Adam eens in het ber. is hun vertegenwoor- den als u eieenlUk vSgens ParadÜs h«" ?es,aan- °m diger. aanbeveling verdie- ais u eigeniijh. volgens ftn<_ ?nn wind zand nen bij de Markthal een papierbak te plaatsen. de regelen van het verteer °nSj heen zon, wind. zand moet wachten. Ook zo'n en rde bossen. Er kwam zo'n heerlijk gevoel van is gevestigd: Het zijn alle drie flinke een prachtige zitplaats voor de vermoeide oude wande- uitrtuctn. ie piactij.cn. handplintr erntnipt nipt van zo n «weriijK gevoel van Hoe denken de heren wpnpv'ndhlfd En inder vrijheid over ons. Alle zor- r, ha Rfinitttno m>Pr dit weuevenaneici. Ln meier- „r vr- panden, die in hun uiterlijk laars. Hier vinden ze rust. de soliditeit weerspiegelen, tn de koele schaduw der welke men moei beschou wen als symbool van de in- hoge bomen en ze hebben een prachtig uitzicht op het nerlijk-financiële kracht drukke verkeer. van de Reiniging over voorstel? Er is bij Markthal altijd drukte! Bloemen Vanavond houden daad zondigt u op zo'n mo ment dezer geldkantoren. liggen niet aan het trottoir, maar zun er door een strook En daarom zijn de bank- Vierdaagselopers hun En 'verder distanciëren instellingen voor hen van tocht tc Amersfoort. Dat ze zich een weinig van de 20 grote betekenis, zij het wordt een onvergetelijke verkeersweg, de gebouwen dan niet als financiële on onmiddellijk dernemingen. Daarom grond voor hen van gescheiden. En tenein- exclusiviteit in de bouw- Amersfoorts de het min of meer exclu- orde onzer banken, die het zien trekken, sieve karakter nog wat noodzakelijk maakte zulke Er lopen ditmaal gebeurtenis. Het is altijd dat wij Donderdag moes een feestelijke gebeurtenis, prijzen zij de die honderden wandelaars aantrekkelijke torsend met bloemen door in de bouw- Amersfoorts straten te orde onzer banken, die het zien trekken, gen vielen van ons af. Er teeen de vêrkeersvei- was «lechts het gevoel van lieheid verxeersvei hals.over.kop in hct water Morgen doen we het dus te duiken. Er was slechts heter het verlangen naar een fijn gesprek met een goede D j. vriend. Die goede vriend redicure vonden wij en het water Het was met enige schrik >°kte. Ditmaal is het alleen - - - bij een fi.in gesprek geble- constateren door „Stads ven en bij een mnig ver- ten vensterkijker" op „de kor rel" te zijn genomen en vooral dat „bloed in de bond met die lieve zon, die zo mild was ons één geluk zalige middag tot in ons sterker tot gelding te doen prachtige muurtjes te met- veel militairen mee. ook Ook komen, heeft men ter af- 'selen. zij verdienen hun bloeme- scheiding lage muurtjes En een oud heertje, dat tje wel. Maar wie zal ze doen bouwen, en is er niet zo'n muurtje als zitplaats geven? Deze mensen zijn f 1 11 T_ 1 1 t „o„ Unie \Tran maar gewoon een hek, zo als dat bij de andere ge bouwen in de buurt, straat had uitverkoren, zei het zo meestal ver van huis. Van kernachtig: .Jk kan het niet beter hebben; een so- verwanten mogen zij die bloemen dus niet verwach- schoenen" had" ons wakker gebeente te verwarmen, geschud. Daarom besloten wij in de loop van de dag een bezoek te brengen aan de pedicure. Wij durven eerlijk te bekennen; wij hebben er baat bij gehad. Hoewel uiterlijk hetzelfde staken gisteravond goed en tuin van elk aar scheidt, lide Bank achter me, een ten. Er blijft dus één groep verzorgde voeten in onze „Vandaag koop ik een nieuw costuum van f 160.— want statistici zeggen, dat het leven van half April tot half Mei niet duurder is geworden", zei 't manneke vanmorgen. Kijkers en kopers bij circustent Er zijn kijkers en kopersvanmor gen bij het terrein aan de Hellestraat waren beide groepen ruimschoots vertegenwoordigd. Het enorme tent zeil lag nog volkomen plat toen het publiek zich al voor de kassawagen verdrong óm vooral de gala-première vanavond niet te missen. Zo'n eerste voorstelling heeft toch altijd een aparte sfeer; waarin het hem zit, weet niemand. Maar het gaat er iets anders toe dan op de volgende avon den. Kijkers waren er genoeg: wie van morgen langs het politiebureau kwam, kon de verleiding niet weer staan om even te blijven kijken naar die zwoegende mannen, die het toch maar klaar speelden om uit stapels touwen, zeilen en palen in enkele uren een tent op te zetten. En wat voor een tent. Voor de wagens met de roofdieren stond een dichte drom jongens, die toch zo graag maar een glimpje van de „wilde beesten" wilden opvangen. Reken maar, dat ze met opgewonden verhalen zijn thuisgekomen. En het moet voor vader en moeder al heel moeilijk zijr&om in de komende da gen niet een keer met hun spruiten naar het circus te trekken. Trouwens, zelf vinden ze het ook maar wat aardig. Jammer alleen dat er op Zondag in Amersfoort geen matinee gegeven mag worden. Een groot deel van het klassieke „jong en oud" vindt dat helemaal niet leuk, hebben wij ge merkt. SOEST ZonneglorenErdal 03 Op het terrein van „Hees" speel den Donderdag voor de zomeravond competitie de elftallen van Zonne gloren en Erdal. Het spel van de Ërdal-mannen was doortastender en telkens schoot een Zonneglorenspe- ler te kort bij het ingrijpen. Er werd met blanke stand gewisseld. Zelfs een penalty leverde voor Zonnegloren geen doelpunt op. Tien minuten na de rust gaf J. Vingerhoed Erdal de leiding door 'n venijnig laag schot. 0-1. Zonneglo ren kreeg een kans door een penal ty. De doelman hield ook deze bal er uit. Het overwicht van Erdal nam hand over hand toe. Toen mid- voor H. Weiter voor Erdal de voor sprong vergrootte, bleek Zonneglo ren uitgespeeld. Linksbuiten H. Mossing zorgde voor het derde en laatste doelpunt- Erdal gaat thans fier aan de kop van de ranglijst met 12 punten uit 6 wedstrijden. Motorrijder contra auto Donderdagavond om 10 uur reed de Sdester motorrijder E. v. d. B. op de Socsterbergsestraat. toen hij bij het uitwijken met een personen auto in botsing kwam. v. d. B. kwam met een geweldige slag op straat te vallen en liep een hersen schudding en verschillende verwon dingen op Dr. Rip (het ongeluk ge beurde juist voor diens woning) verleende de eerste hulp. Het slacht offer kon naar de ouderlijke woning worden vervoerd. Het motorrijwiel was erg beschadigd. BURGERLIJKE STAND Geboren* Maria P.. d. v. W. v. d. Kooij en M M. Hilhorst; Hendrika, d. v H. Brons en P. E. Kaats; Rudolph P. C d. v. A. W. Romijn en H. M. Tukker; Karme Roze. d. v. A. J. G. M. Koenders cn J. A. Th. Wink; Gijsberta M d. v. N. H. Kok en F. W. G. Kohier; Mathilda, d. v. W. H. Stomp en J. Veenstra; Gcrbrandus P.. z. v. A. B. Overgoor cn G. J. Wantenaar; René Martin Elisabeth, d v. G. C. J. van Huijgcvoort en M. E. Vonk Getrouwd: A. C. Kok en A. R. Wante naar; H. Verhoef cn M. C. Wantenaar; D. de Vries en T. Goossens; R. Vredeveld cn A Smit; L. Jonker en C. Roetman; G. Bouwmeester cn R. de Visser. Overleden: Johanna A. van Valburg. 45 jaar. geh. met J. W. Kars: Nelly C. Adrlaansen, 68 jaar. ongehuwd; Margje Lankhorst. 76 jaar. geh. met R. van Za len: Jan de Jong. 89 jaar. wedr. van G. Mensing: Ybeltje Keiler. 81 jaar, onge huwd; Elbert Bunschoten. 61 jaar, geh. met H. Veerman; Jan W. Haagen, 69 jaar, geh. met M. W. Luttik. WOUDENBERG Verstekeling onder auto Rijkspolitie ontdekte bij het contró- leren van auto's een verstekeling, die zich op een der assen onder een vrachtauto een plaatsje had verschaft. Het bleek een minderjarige verpleegde tc zijn van het R O.G. te Amersfoort. Na door dc politic te zijn verhoord, waarbij bleek dat de Jongen de In richting was ontvlucht om een paar dagen vrijaf te hebben, is hij naar het R.O.G. teruggebracht. HOEVELAKEN Gecompliceerde aanrijding Donderdagmorgen reed een militaire colonne vrachtauto's in de richting Amersfoort. Ter hoogte van de over weg Slichtenhorst maakte de bestuur der van een personenauto een verkeers overtreding; hij stopte niet op een ge geven teken, ging aan de haal en ver school zich tussen de militaire colonne. Ter hoogte van het Hoevelaker Bos werd de overtreder ingehaald door de motorpolitie die hem dwong te stop pen op een parkeerplaats langs de weg. De bestuurder van de achter de perso nenauto rijdende militaire auto haalde naar links uit om dc stoppende auto te ontwijken, lette echter niet voldoende op het verkeer van de tegenovergestel de richting cn reed pardoes tegen een grote trailer met oplegger op. welke geladen was met Buta-gas bussen. Met een geweldige klap sloegen de auto's op elkander. Beide werden zwaar be schadigd en moesten worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VEILIG VERKEERSACTIE In verband met de veilig verkeers- actie reikte de politie alhier talrijke voorranesstrips uit aan weggebruikers. Ook werd een honderdtal van de be kende driehoeken op de voorruiten van auto's geplakt.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2