TIJGERJACHT is niet gevaarlijk zegt de heer P. Hofman en Versteviging van oude banden „Klassenstrijd" in de kerk,-maar door wie veroorzaakt? Moet U eens hóren! Voor de Chinese soldaat geen vetpot r hij schoot in zijn leven op tijgers neer OUD LINOLEUM K EN WERELD De Gezakten 4 Zaterdag 16 Juni l.oi (Van een onzer verslaggevers) hij ItlOg het Zeggen, liaill. der Bunschoten zagen wandelen was ,~t 1 r i n r de een klein, gezet en blozend, het OlllTlCitl'CL 1X1(1(11' IIG/St 101 type van de welgemoede buitenman. De ander maakte een meer steedse in druk, Hij was een rustig bewegende vijftiger, tenger van postuur. En met het goed-zittend zomerpak en de stijve, grijze hoed, had u hem op een keurig ambtenaar ter secretarie kunnen taxeren. Maar dan had u het lelijk mis gehad. Want deze 58-jarige oud-Nijkerker P. Hofman is zojuist teruggekeerd uit Sumatra, waar hij laatstelijk de functie bekleedde van poli- tie-commissaris, belast met de inspectie der on- dernemingswachten. Wij zijn hem echter op gaan zoeken in nog een andere kwaliteit: die van tijger jager. De man die daar over het land van boer Meerveld stapt, heeft zich in Indonesië oen machtige reputatie verworven als tügerdoder. Toen hü op 6 Mei van dit jaar op de tabaks- onderneming Padang Tjarmir er opnieuw één neerlegde, had h\j daarmee het totaal op 101 gebracht. Voorlopig zal dat de laatste wel zün. Hü schoot die honderd-en-één stuks in een tüdsverloop van dertig jaar. „Hoe wordt men tijgerjager?", hebben wij aan de heer Hofman gevraagd, en hü heeft ons gezegd, dat het onge merkt gegaan is. Een jager is hy altijd geweest. Het is al begonnen in de binnenlanden van Nederland, waar hy zich in de jongere jaren vergreep aan vooruit, laat het maar gezegd zyn aan stropen. Een jeugdzonde. Hij heeft die in zijn latere West-Indische jaren omgezet in de jacht op haaien, waar hy ook met blinkende oogen van kan ver tellen. In de Oost is hy op een keer meegegaan met zijn voorganger Ledeboer, en toen was er een onvervalste tyger in het spel. Die eerste keer heeft het 'm al gedaan. Hy was onvoorwaardelijk gewonnen voor deze jacht, die zulke bijzondere eisen stelt En waarbij de buit zo sterk ipreekt tot het jagershart. Want: „Het is een onvoorstelbaar prachtig gezicht, zo'n tijger die je door het kijkgat in de stelling ineens voor je ziet. Een koninklijk beest, zich bewust van zyn enorme kracht, dat rustig met zyn fonkelende ogen in de lampen kykt, die de jager precies op het juiste ogenblik moet aanknippen. Een wild, vrij dier is het, dat knaagt aan het varken, dat hy besprongen en gedood heeft. Met een gekooid beest in Artis is déze tijger niet te vergelijken". Tygcr is voorzichtig Jagen od tygers is een volstrekt ongevaarlijke bezigheid. De heer Hofman heeft het ons zelf verzekerd, en als h ij het niet weet, wie zou Van versobering gesproken Jammer dat boven de in dit blad afgedrukte foto van de Engelse ko ningsfamilie het opschrift: „Alsol er geen versobering was" prykte Het staat immers wel vast, dat er geen volk is, waarvoor versobering zo noodzakelijk is als voor het En gelse. maar ook, dat de aard van de Engelsman nu eenmaal zo is, dat hij zonder veel klagen doet wat noodzakelijk is en dat het konink lijk gezin daarop géén uitzonde ring vormt, daar dit, evenals ons eigen koninklyk gezin, ernstig mee leeft met de noden van het volk. Laat ons de hand eens in eigen boe zem steken en om ons heen zien. De eerste blik reeds overtuigt ons als we al die gekrulde hoofdjes, die dure nylons en die eeuwige si garetten zien dat ons volk, on danks al het gescheld op minister Lieftinck, véél zuiniger en eenvou diger zou kunnen leven. ABONNEE Verhogingvan de pensioenen Met enige verwondering heb ik kennis genomen van de wyze, waar op de regering de pensioenen wil verhogen. In het desbetreffende voorstel krijgen de minst-draag- krachtigen het minst. Mochten by de vorige toeslag die f 90.be droeg, alle gepensionneerden het zelfde bedrag ontvangen, thans is de regering van haar toen ingenomen democratische standpunt geheel af geweken. Nu zyn er drie groepen gevormd en naar gelang het pen sioen lager is, ontvangt men minder. Die laagst gepensionneerden betalen by bakker, slager en kruidenier de zelfde pryzen als zij, die een hoger pensioen genieten. Zou de regering werkelijk menen, dat zij die min der dan f 1500 pensioen hebben zich in weelde zullen baden, wan neer hen inplaats van f 160, f 260,wordt toegekend. EEN GEPENSIONNEERDE UIT DE MIDDENGROEP. Advertentie l.M uut The original English Latex Foam Mattress Vier Nederlanders in vrijheid gesteld BANDUNG. De destijds in arrest gestelde oud-hoofdcommis saris van politie in Bandung, de heer F Landmeter, is enkele da gen geleden in vryheid gesteld. Voorts zyn nog de heren J. Ph. Bastiaans, J. J. Laarhoven en A. J. E. Dubbeld uit de hechtenis ont slagen. Advertentie (l.M.) Als de zon niet bruint bruint AMILDA ZONNEBRUIN. Met rantsoen voor 5 dagen de oorlog in - daarna eigen kost ophalen De speciale correspondent van The New York Times", Hanson W. Baldwin, heeft naar aanleiding van de ondervragingen van gevangen genomen Chinese soldaten in Korea door de geallieerde troepen interessante gegevens ge publiceerd over de toestand van de vijande lijke troepen. Zoals werd verwacht, aldus Baldwin, zijn er belangrijke verschillen tussen de houding van de vroegere nationalistische soldaten hon derdduizenden van hen vochten ook in Korea en die van de Chinese communisten. De vroegere nationa- den herhaaldelijk be- listische gevangenen gaven direct antwoord op alle vragen, hen ge steld. terwijl de com munisten eenzelfde ar rogante houding aan namen als b.v. de Duit se S.S -ers in de tweede wereldoorlog. Een typisch antwoord van een communist was dat hij zich niet had overgegeven. maar ge vangen werd genomen en in zijn ogen de Ame rikanen „slechte solda ten" waren. De onder vragers in gevangen kampen bij Pusan wer- stempeld als „imperia listische slaven". De verhoorden gaven verschillende antwoor den op de vragen, waar om zij zich lieten ge vangen nemen, maar de volgende redenen kwamen toch vrij alge meen voor: 1. Gebrek aan voed sel. De meeste soldaten waren te velde gegaan met een rantsoen voor slechts 5 dagen. Daarna aten ze heel weinig, be halve wai.neer zn iets konden krijgen uit de bezette gebieden; 2. Streng toezicht door de politieke commissaris sen en de inlichtingen dienst: 3. Zware arbeid; 4. Gebrek aan voldoen de geneeskundige be handeling; 5. Superiori teit van de vuurkracht der verbonden troepen. De gevangen commu nisten toonden vooral hun eerbied en vrees voor de napalm-bom men. De gevangenen ver klaarden, dat de voor naamste hindernissen voor hun overgave wa ren: 1. Vrees dat ze zouden worden doodge schoten door de geal lieerden; 2. Vrees voor mishandeling; 3. Streng toezicht door de „poli tieke commissarissen" en de vrees dat vrywil- lige overgave voor hen zou betekenen repre saille-maatregelen door de communisten tegen hun familieleden in China. Haak af het dan wel moe ten weten? Het woord is aan ■tügerjager Hof man: „De tijger is een bang dier, of zeg een voorzichtig dier. Ik heb er overdag nog nooit een ontmoet. Ze zitten in de bos sen, maar komen er niet uit. Ze zien de mensen wel, la ten hen echter on gemoeid. Behalve dan een tyger die is aangeschoten. Die zou ik overdag niet graag gaan zoeken. Dat is spelen met je le ven. Als een tijger zijn prooi bespron gen heeft, is het slachtoffer meestal niet erg toegeta keld. Maar altyd !s met de eerste slag de nek gebro ken. Dan sleept het roofdier zyn prooi het bos in en doet zich te goed. Vol gegeten trekt de tyger zich in het woud terug, niet verder dan veertig, vijftig meter. Van plan de volgende avond terug te ko men." En dan onthult de heer Hof- man ons de regels, die men moet kennen om het spel met succes te kunnen spelen. De tyger verschynt nooit zo-maar. Hy komt uit met het vallen van de avond, om een uur of acht. De tyger komt nooit op zyn sleepspoor terug. De tijger benadert een cadaver altyd van de achterzij. Dat zyn drie vaste punten. De jager maakt er gebruik van. Gewa pend met die wetenschap neemt hy zyn maatregelen. En hij doet niets halsoverkop. De luxe van een ver gissing kan hij zich immers niet permitteren. De stryd tussen een jager en een tyger moet namelijk, zoals u begrijpen zult. liefst eindi gen met de dood van de tijger. Het is wel gebeurd, dat meneer Hofman gewaarschuwd werd. dat op een onderneming een sleepspoor was gesignaleerd. Zeg, dat hy 's middags drie uur ter plaatse was. Dan ging hij nog wel eens kijken hoe dat spoor er uit zag en hoeveel er al van het geslachtofferde varken was afgeknaagd. Maar daar liet hij het by. Er was toch geen tyd meer om de jachtstelling zo gedegen op te bouwen, dat het rendez-vous nog dezelfde avond kon plaats hebben. IN STELLING DE volgende morgen werd ge bouwd. De „vakman"-jager koos met zorg de plek. waar de stelling moest komen. Zij was gelegen langs het sleepspoor. dat de tyger immers zeker zou mijden. Op vier palen kwam. op een hoogte van 1.50 m. een platform. De „Ever ready"- lamp, brandend op een batterij werd bevestigd en gericht, het kijk gat met een diameter van 30 cm op de goede plaats aangebracht en ge camoufleerd met bladeren. Dan'was er het vouwstoeltje. En de karabijn. Een gewone Mannlicher, waarmee meneer Hofman het liefst schiet. Dat schieten gebeurt altijd opgelegd Meneer Hofman nam af en toe een beste Mauser mee naar boven. Hij was dan vast van plan het dóar mee te doen. Maar op het beslissende momentpaktehij toch steeds weer zijn karabijn. Een uur of drie voor het donker werd. betrok meneer Hofman zijn schuilplaats. Hij ging daar roerloos zitten. Hij wist dat man-tijger of vrouw-tijger op een afstand van enkele tientallen me ters hem had horen timmeren. Dat mocht best. Het roofdier zou hem niet lastig vallen Het aangevreten vorken was op de juiste plaats neer gelegd. En verankerd, zodat het niet weggesleept kon worden. De tijger werd aldus gedwongen het op dezelfde plaats te nuttigen. Het 't ging ongemerkt... cadaver was neergelegd met de kop naar de jager toe (dat zou de tijger er toe brengen in de richting van de schutter te kijken). Het lag slechts enkele meters van de schuil plaats af (het sprongbereik van een tyger is vier. vijf meter; om zyn aanvaller te bespringen zou hy dus eerste achteruit moeten gaan). Het werd dan een kwestie van wachten.... En van hetzelfde ge duld, dat een hengelaar moet bezit ten. Echter: met een ander aas, en uitgebreider risico. Uren lang zit de jager beweging loos op zijn plaats. De duisternis sluipt aan. Hij verdubbelt zyn waakzaamheid. Maar, en dat is iets dat ook deze jager met zijn jaren lange ervaring nog altijd niet be grijpt: hij heeft de tijger nooit horen naderen. Ineens is het dier er. Op twee meter afstand. Geen takje heeft gekraakt, geen blaadje geritseld. Er is geen enkel gerucht te vernemen geweest. En. daar waarschuwt een zacht-hijgend ge sis dat de tyger ter plaatse is aan- tekomen en zich te goed zit te oen. Het is zover. Nu moeten de uren van voorbereiding besloten worden met seconden van beheerste activi teit. Meneer Hofman knipt de lam pen aan. Op een paar passen af stand ligt het dier. Bij het restant van zijn buit. Rustig kijkt het in de lampen. Het schrikt niet van het licht. De jager legt aan. Mikt. Schiet. En als dat eerste schot treft waar het moet. midden tussen de ogen, is de jachtparty voorbij. „In de allermeeste gevallen had ik maar één kogel nodig." heeft deze jager ons op zakelyke toon ge zegd. „Grootse manifestatie van het Ne. derlandse volk. In eenheid bindt Nederland de stryd aan tegen de kanker." Dat waren de koppen waaronder onze dagbladen hun be richten over de „Haak-in-actie" pu bliceerden. Zy waren een verfris sing in deze tijd, waarin artikelen over dood en verderf de voorpagi na's vullen. Eenheid in een wereld, waar verdeeldheid het eerste prin cipe schijnt. Strijd tegen de kanker; strijd om het leven te bewaren in een tijd, dat levens by duizenden worden vernietigd. Maar diep ge schokt las ik over de komende „Haak-in-expositie" het volgende berichtje: Zonder, van deze expositie een bazar te maken, heeft men gemeend er een aantal bijzonder aardige at tracties aan te moeten verbinden. Er komt een jonge uitvinder, die twaalf electronische mitrailleurs zaï demonstreren. Men meent dus een actie voor het behoud van vele le vens te moeten stimuleren met iets, dat deze moeizaam gespaarde levens kan vernietigen en nutteloos kan maken. Wordt het niet tijd dat er wordt uitgeroepen: „Wy hebben in gehaakt voor het behoud van het leven. Haak èf van alles wat gaat in de richting van de grote draai kolk der vernietiging? P. DIJKMAN Veel herinneringen voor koningin in Luxemburg A LS koningin Juliana en prins Bernhard Dinsdagmiddag in Luxemburg aankomen voor hun officieel bezoek aan het Groother togelijk hof, zullen zy daar nauwe lijks in het buitenland zijn. Luxem burg immers heeft zoveel historische banden, zowel met het huis Oranje- Nassau waarvan, zij het dan in de Walramse tak. groothertogin Charlotte zelf een afstammelinge is als met Nederland, dat ons koninklijk paar er ongetwijfeld een intiemer ontvangst te wachten staat dan welk buitenlands vorstelijk persoon ook. In 1890, by de dood van koning Willem III, kwam een einde aan een personele unie met Nederland, nadat drie Nederlandse vorsten groothertog waren geweest van het om zijn strategische ligging steeds fel begeerde land. Nog altijd bezit onze koningin de titel van „Gravin van Vianden" en wanneer zij Don derdag vertoeft in het in de ber gen verscholen plaatsje van die naam, zal zij het eeuwenoude, on aantastbaar op een rots gelegen slot zien, dat eens het bezit der Nassau's was. Haar voorvader, Willem de Zwy- SAN FRANCISCO. Luit. gen. Wedemeyer, bevelhebber van het zesde Amerikaanse leger, die pas voor de Senaatscommissie heeft getuigd, is op eigen verzoek gepensionneerd. Adv* rtenlie (I M zal als nieuw worden, helder wor den en herleven, door het gebruik van Lavécire, dat zo snel wast en boent, in één bewerking. Pastorale sociographie van zo-maar-een-dorp in Nederland Het is toch eigenlijk een ont stellend stuk, die „Pastorale sociographie van Spijkenisse", verschenen in 't jongste num mer van het „Sociologisch Bul letin" van „Kerk en Wereld" (uitg. Boe kencentrum, Den Haag). Een beschrij ving aan de hand van statistische gegevens, van de kerkelijke toestand in zo-maar- een-N ederlands-dorp. Spijkenisse. dat is: akkerbouw, veeteelt, vlasbouw. Maar sinds 1930: toenemende invloed van de industrie, waarin nu al veertig pro cent van de bevolking werkzaam is. De oude. agrarische bevolking bestaat hoofdzakelijk uit grote boeren In de kerkelijke colleges der Ned Hervormde Kerk hebben die grote boeren veel invloed. Her vormd is 75 procent der bevolking een eeuw geleden 98 procent. Woningtoestanden: zeer slecht, „dank" zij de vooroorlogse huis vestingspolitiek die met name door de christelijke partijen werd ge voerd; terecht of ten onrechte be stond de vrees dat nieuwe wonin gen te veel arbeiders naar de ge meente zouden lokken, die dan bij werkloosheid te haren laste zouden komen. Politieke verhoudingen: 36 pet Pv.d.A., 22 pet AR.. 18 pet C.HU., 13 pet V.V.D. De P.v.d.A, de C.HU. en de V.V.D. vinden voor een be- langryk deel hun kiezers onder de Ned. Hervormden. Binnen de Hervormde gemeente: een contro verse tussen P.v.d.A. en C H.U., die zich hoe langer hoe meer toe spitst. Stijgende onzekerheid bij de Hervormden. Van de ouders gaat 478 pet niet meer naar de kerk, van de jongens 69.1 pet. van de meisjes 47.7 pet. Een der oorzaken: de slechte sociale toestanden, die er toe leidden, dat in de twintig ar jaren vele arbeiders zich by de S.D.A P. aansloten en daardoor, -Deze week verenigingsleven en catechisatie. Een der oorzaken: „de kerkeraad, hoofdzakelyk bestaande uit mid denstanders en boeren, heeft wei nig belangstelling voor kerkelyke jeugdverenigingen en voorzoverre hy zich daarmede bemoeit, treedt hij eerder remmend dan stimule rend op." Uit de „slotbeschouwing": „De industrialisatie doet zich steeds meer gevoelen. Reeds nu be staat de bevolking merendeels uit arbeiders. By deze laatsten komt de onkerksheid niet zozeer voort uit onverschilligheid, maar voor een groot deel uit de controverse met de kerkelijke instanties, die zich zelf aanvullen." Is er dan nog remedie mogelyk? „De invoering van de Nieuwe Kerkorde kan hier nieuwe mogelijk heden scheppen. De ge meente zal dan zelf de kerkeraad kiezen.." soms gewild, maar vaak ook onge wild, in een scherpe tegenstelling tot hun kerk geraakten. „Het be horen tot de S.D.A.P. werd voor een meelevend lidmaat der Ned Hervormde gemeente uitgesloten geacht." Thans is deze situatie enigszins gewyzigd: het lidmaat schap van de P.v d.A. wordt niet meer door het gehele kerkvolk als onverenigbaar beschouwd met dat der Ned. Hervormde kerk, „of schoon vry sterke spanningen nog altyd aanwezig zyn." Nog een oorzaak (wij citeren): „Terwyl van de leden der Her vormde gemeente meer dan 60 pet tot de arbeidersklasse behoort, be staan de kerkelijke colleges hoofd zakelijk uit middenstanders en grote boeren. Slechts in de kerke raad, uit acht personen bestaande, hadden drie arbeiders zitting, waarvan twee tot de C.H.U. en één lid van de P.v.dA. was. Laatst genoemde heeft inmiddels bedankt, omdat hij niet langer verantwoor delijkheid wilde dragen voor de gang van zaken." „Bij de Hervormde jeugd bestaat betrekkelijk weinig interesse voor Maar of dat zonder stryd zal gaan? „Men zal de geesteshouding m het denken van deze mensen moeten veranderen. Een predikant die het vertrouwen van de gehele bevolking geniet, kan hier veel ten goede doen door zyn prediking en veelvuldig huisbezoek. Deze taak is echter bovenmenselyk zwaar. Bo vendien beroept de kerkeraad alleen predikanten van eigen inzicht en richting." Blijft over: gemeentevorming on der sociologisch gezichtspunt. „Het is immers niet mogelyk de arbei ders en de huidige kerkelyke kern tot één geheel samen te brengen. De arbeiders moet men intensiever met het Evangelie in aanraking brengen. De kerkeraad kan dat niet doen. Hy is van mening, dat de ai- beiders maar naar de Kerk moeten komen. Er is dus ingrypen van bui tenaf nodig. Men zou de bevoegd heden van de kerkeraad moeten beperken tot de eigen groep. Onder de arbeiders kan men dan. los van de kerkeraad. doch onder verant- woordelykheid van de classis of net provinciaal kerkbestifur komen tot de evangelisatorische aanpak in de opbouw van een nieuw gemeente leven." /K sta te wachten op de uit slag van, één van de vele examens, waarmede de mens heid het zichzelf in deze eerste warme dagen onzegbaar moei lijk maakt. Eerst worden de gelukkig weinige gezakten binnengeroepen. Even is er on der de menigte buiten een mee warig gemompel. Maar wanneer de gezakten weer naar buiten komen, en de overigen allen te gelijk worden binnengelaten (geen her-examens dus'.), dan is er de uitbundigheid over het behaalde resultaat. Temidden van de lachende en schreeu wende menigte zoeken zich de gezakten, tegen de stroom in, zwijgend een weg. Bij het grote examen van het leven zien wij hetzelfde gebeu ren. De niet-geslaagden doen er het beste aan, door geruisloos te verdwijnen. Slechts blijft er, temidden van deze kleine tra giek, één ding ter overpeinzing: wie is hier de geslaagde? Zijn het de succesvolle herriema kers? Is het niet wat vroeg, vóórdat „de boeken zijn ge slaagd en niet geslaagd leven, vóerdat „de boeken zijn ge opend"? Wanneer ik het Evan gelie lees, ontkom ik niet aan de indruk, dat God in de hemel Zijn gekruiste Kind de eerste werkelijk geslaagde mens noemt. v. E, ger, die eens Luxemburgs grootste grondbezitter was. vestigde hier in Vianden in 1564 de eerste hoogoven en legde daarmee de grondslag voor wat later de grootste bron van wel vaart voor het kleine land is ge worden. En afgezien van deze histo rische herinnering wacht koningin en prins een intieme en zeldzaam bekoorlyke hoofdstad met een opeenstapeling van in de rotsen uit gehouwen vestingwerken en door sneden door het smalle riviertje de Pétrusse, dat hier een schilderach tig ravijn heeft uitgeslepen. Om maar te zwijgen van de vriendely- ke bevolking, die ondanks vele op gedrongen heersers haar eigen ka rakter en haar eigen taal heeft we ten te bewaren. Foto boven: de familie van groot hertogin Charlotte, die in 1919 haar zuster Maria Adelheid opvolg de en in haar regeringsperiode bij de Luxemburgers een grote popu lariteit heeft verworven. Foto onder: een gezicht op de pit toreske hoofdstad Luxemburg. Aldus de heer A. v. d. Ban in zyn artikel. Wel is het beschamend in een tyd waarin zoveel over ker kelyke vernieuwing gesproken wordt dat een bepaald maat schappelijk conservatisme blijkbaar in bepaalde streken van ons land z o veel sterker is dan het christendom dat men zegt te belyden, dat al leen nog maar afzonderlijke ge meentevorming voor en door arbei ders redding schynt te bieden. De „klassenstrijd" in de kerk! Ja, maar door wie veroorzaakt? Radioprogramma ZONDAG 17 JUNI HILVERSUM I 402 m. NCRV 8 00 Nws en weerberichten 8 15 Gram muz. IKOR 8.30 Vroegdienst KRO 9.30 Nws en waterstanden 9.45 Gram. mui. 955 Hoogmis 11 30 Gram. muz. 11.40 „Lief Vaderland vaarwel!", klankbeeld 12.00 Gram muz. 12.15 Apo logie 12 35 Gram. müz 12.40 Lunch concert 12.55 „Katholiek thuisfront overal" 13.00 Nws. weerberichten en katholiek nieuws 13 20 Amusementsmu ziek 13 45 „Uit het Boek der Boeken" 14.00 Gram. muz. 14.15 Radio Phllhar- mcnlsch orkest 14.40 Gram. muz. 15.10 Olympische dag 16 30 Vespers NCRV 17.00 Geref. Kerkdienst 18.30 Massale koorzang 18.45 Gram. muz. 19.00 Ka merkoor 19.15 „Van alle tijden en alle volken", causerie 19 30 Nws. sportuit slagen cn weerberichten KRO 19.45 Ac- I tualiteiten 19.52 Boekbespreking 20 05 I De gewone man zegt er 't zijne van 20.12 Gevar. programma 22.45 Avond- gebed cn Liturgische kalender 23.00 I Nws 23.15—24.00 Gram. muz. HILVERSUM II 298 m j VARA 8.00 Nws weerbrelchten en postduivenberlchtcn 8 15 Koorzang 8.30 Gesprek over het zilveren jubileum feest van de Nederlandse Culturele Sportbond 8.40 Orgelspel 9 00 Vacantic- tlps 9 12 Postdulvcnberichlen 9 15 Ver- zoekprogramma 9 45 „Geestelijk leven", causerie VPRO: 10.00 Voor de jeugd IKOR 10 30 Remonstrantse kerkdienst AVRO 12.00 „Muziek-étalage" 12.40 Voor de jeugd 12.50 Gramofoonmuziek 13 00 Nws en weerberichten 13.15 Me dedelingen of gram. muz. 13 20 Orkest concert 13.50 „Even afrekenen. HerenI" 14.00 Gram muz. 14.05 Boekbespreking 14.30 Vocaal Dubbclkwartet 14.45 Ka merorkest en solist 15.45 Filmpraatje 16 00 Zlgeunermuziek 16.30 Sportrevue VPRO 17.00 Reportage VARA 17.30 „Martin's geheime raketvlucht naar de maan", hoorspel 17 50 Pianospel 18.00 Sportpraatje 18 15 Nws en sportuitsla gen 18.30 Dansmuziek 18.55 Sport 19.05 „Radiolympus" 19.30 Amusementsmu ziek AVRO 20 00 Nws 20.05 Actualiteiten 20.15 Omroeporkest 21.15 Cabaret 21.50 Zang en orgel 22 10 Gevar. muziek 22 50 „De Franse verkiezingen", causerie 23.00 Nws 23.15 Dansmuziek 23.4524.00 Gram muz. Engeland BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Verzoekprogramma 13.15 Gevar. programma 14.00 Causerie 14.30 Gevar. programma 15.00 Gram. muz. 15.30 Lich te muziek 16.00 Hoorspel met muziek 16.30 Gram. muz 17.30 Theaterbeschou wing 18.00 Transatlantic Quiz 18.30 Or kestmuziek 19.00 Nws 19.30 Lichte mu ziek 20.30 Community singing 21.00 Ge var. programma 22.00 Nws 22.15 Piano voordracht 22.30 Muzikale causerie 22.45 Orgelspel 23.15 Lichte muziek 23.56— 24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 12 15 Radloiournaal 12.30 Gram. muz. 13.00 Nws 13.15 Gram. muz. 13.30 Voor de soldaten 14.00 Gram. muz. 15.30 en 16.00 Idem 17.00 Orkestconcert 17.45 Gram. muz. 17.55 Sportuitslagen 18.00 Pianorecital 18.30 Godsdienstig halfuur 19.00 Nws 19.30 Gram. muz. 20.00 Ac tualiteiten 20.15 Gevar muziek 22.00 Nws 22.15 Verzoekprogramma 23.00 Nws 23.05 Dansmuziek 23.3024.00 Gram. muz. MAANDAG 18 JUNI 1951 HILVERSUM I 402 m. NCRV 7 00 Nws 7.18 Gewijde muziek 7,45 Een woord voor de dag 8 00 Nws en weerberichten 8 10 Sportuitslagen 8.20 Gram. muz. 8 55 Idem 9.15 Voor de zieken 8 30 Waterstanden 9.35 Gram. muz. 10.00 Predikanten-Forum 10.20 Gram. muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Pianorecital 1130 Gram. muz. 12 30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Orgelconcert 13.00 Nws 13.15 Amuse mentsmuziek 13.45 Gram. muz. 14.00 Schoolradio 14.35 Gram. muz. 14.45 Voor de vrouw 15.15 Cembalo-gezelschap 15.45 Gram. muz. 16.00 Bijbellezing 16 45 Vocaal ensemble 17.00 Voor de kleuters 17.15 Orgelspel 17.45 Voor de jeugd 18.00 Zigeuncrkw 13.15 Sportpr 18 25 Gr. 18.30 Boekbespreking 18.45 Engelse les 19.00 Nws en weerberichten 19.15 „Volk en Staat", causerie 19.30 Gram muz. 19.40 Radiokrant 20.00 Nws 20.05 Pianorecital 20.35 ..De Delftse Wonderdokter", hoor spel 21.20 Lichte muziek 21.50 Gram. muz. 22 00 Strijkorkest 22.45 Avond overdenking 23 00 Nws 23.1524.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II 298 ra. AVRO 7 00 Nws 7.15 Ochtendgymnas tiek 7.30 Gram. muz. 8.00 Nws 8.15 Gra mofoonmuziek 9.00 Morgenwijding 9.15 Gram. muz. 10.30 Voor de vrouw 10.35 Gram. muz. 11 00 „Op de Uitkijk", cau serie 11.15 Radio Phllharmonlsch orkest en solist 12 00 Hawaiianmuzlek 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 1233 In 't spionnetje 12.38 Pianoduo 13.00 Nws 13.15 Mededelingen of gram muz. 13.20 Metropole orkest 14,00 „Wat gaat er om in de wereld", causerie 14.20 Gram muz. 14.30 Voordracht en harp spel 14.45 Planorecital 1515 Voor de vrouw 16.15 Noorse volksliederen 16.45 Musicalender 17,30 Voor de padvinders 17 45 Rcgcringsuitzending. Dr Garmt Stuiveling „Schrijvers over Indonesië" 18.00 Nws 18.15 Militair commentaar 13.30 Lichte muziek 19.00 Discogram. 19.30 Causerie over Peter Benoit 19 45 Regeringsuitzending: „Landbouwru- briek" 20.00 Nws 20.05 Vraaggesprek 20.15 Peter Benoit-herdenklng 2145 „Winterslaap", hoorspel 22.10 Metropo- le-orkest en solisten 23.00 Nws 23.15— 24.00 Gram. muz. BRUSSEL 324 m. 11.45 Huismuziek 12.30 Weerberichten 12.33 Voor de landbouwers 12 40 Gram. mu/. 13.00 Nws 13 15 Pianospel 13.30 Cabaretliedjes 13.45 Pianospel 14 00 Voor de vrouw 15.00 Gram. muz. 15.30 en 16 30 Idem 17 00 Nws 17.10 Lichte mu ziek 18.00 Franse les 18.20 Gramofoon muziek 18.25 Financiële kroniek 18 30 Voor de soldaten 19.00 Nws 19.30 Ha waiianmuzlek 19 50 Radiofeuilleton 20.00 Kamerorkest en solist 21-00 Dansmuziek 21.45 Actualiteiten 22.00 Nws 22.15 Ver zoekprogramma 22 45 Gram. muz. 23 00 Nws 23.05—24.00 Verzoekprogramma.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4