PTT-Harmonie leeft in de harten der Amersfoorters •TADS VEN STER ..Nederlandse Vereniging huldigt trouwe leden Frankische vondsten in de Academie te zien Derde lustrum geeft aanleiding tot grootse hulde DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Noteert U even Amersfoortse Academie gaat op in Stichting 2 Maandag 18 Juni 1951 Het is, tijdens de Zaterdagmiddag in de foyer van „Amicitia" gehouden receptie ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan, wel gebleken dat de P.T.T. Harmonie een warme plaats inneemt in de harten van Amersfoorts bevolking. Velen hebben de gelegenheid dankbaar aangegrepen om hun sympathie te betuigen met dit pittige corps en zijn actief be stuur. Een groot aantal cadeaux, veel bloemen, schriftelijke en telegrafische gelukwensen werden aan het recipiërende bestuur overhandigd. Mr. J. C. Graaf van Eandkijck, oud-burgemeester van Amers foort, was de eerste, die zijn gelukwensen kwam aanbieden. Daarna volgde een onafgebroken stroom van sprekers, die namens hun bedrijf, vereniging of persoonlijk hun sympathie kwamen betuigen. In zijn openingswoord zeide de vice-voorzitter, de heer Hoegen. verheugd te zijn dat de eerste voorzitter, de heer Van der Hoogen. •weer zover hersteld was, dat hij deze middag ook aan de receptie kon deelnemen, alhoewel hij op doktersadvies de taak van beant woording der sprekers aan hem had moeten overlaten. Spreker bracht een speciaal woord van welkom aan de directeur der P.T.T. Amersfoort, de heer J. S. van Steenis. De heer Hoegen bracht ook hulde aan de oude garde, speciaal aan de heren Van de Hoogen en Van 't Hul, die sinds de oprichting lid en be stuurslid zijn. „U heeft steeds een dienende taak verricht en juist daarin lag Uw grote kracht," aldus besloot spreker zijn enthousiaste toespraak. DANK VOOR OFFERS De heer Van Steenis, die het ere voorzitterschap van de P.T.T. Har monie bekleedt, wenste het corpsen bestuur geluk, mede namens het, door dienst verhinderde personeel. Namens de Plaatselijke Commis sie tot bevordering van de verkoop van Kinderpostzegels en prentbrief kaarten sprak de heer Pesch. die ■was vergezeld van de heer en mevr. De Jager, het bestuur toe. Spreker dankte voor de prettige samenwer king tijdens gehouden verkoop- 3 Dezelfde spreker vertolkte ook de An^J»fr JÏÏ& gevoelens van de Ontspannings Ver- dtt - v.;; Na dit intermezzo, sprak de heer J. Stam namens de Commissie voor Organisatie van Autotochten voor Ouden van Dagen. BLOEMENHULDE Toen kwam de beurt aan de zus terverenigingen. die elk een verte genwoordiger hadden gezonden. De heer J. van der Linden, voorzitter van de Contactcommissie van Amersfoortse Muziekverenigingen, wees er op dat het zo gelukkig is dat zo prettig kan worden samen gewerkt. Spreker noemde het even eens verheugend dat ook een gezon de rivaliteit heerst, .hetgeen het mu ziekleven in onze stad ontegenzeg gelijk ten goede komt. Spreker wees er ook op dat voor een goede voor uitgang alle Amersfoortse muzikan ten steeds trouw hun repetities moe ten bezoeken. De heer Van der Lin den bracht namens de zustervereni gingen een grote bloemenhulde. „Het verheugt mij," besloot de heer Van der Linden zijn toespraak, „te kunnen mededelen, dat U. in ver band met Uw jubileum, dit jaar het eerste zomerconcert mag verzor gen." De heer Koelink bracht namens de R.O.T.A. gelukwensen over en gaf daarbij een enveloppe met in houd. Al met al moet deze receptie voor het bestuur van de P.T.T. Harmonie een bewijs zijn. dat het op de goede weg is. Ongetwijfeld een gulden bladzijde in de geschiedenis van deze populaire Amersfoortse Mu ziekvereniging. Scherpenzeel slaags met Hoevelaken De politie kreeg gisteren melding van een vechtpartij in de Langestraat bij de Kamperbinnenpoort. Enkele agenten gingen er op af, maar toen ze bij de poort kwamen, was het gevecht al afgelopen. Ze troffen daar de heer S. uit Utrecht aan, die met de ruzie niets te maken had gehad, maar door een van de vechtenden met een zakmesje, niet ernstig, in de hand was gestoken. Hij werd door de G.G. en G.D. verbonden. Bij informatie bleek, dat het ge vecht was geleverd door inwoners van Scherpenzeel en Hoevelaken. 1614. Ja, wat mankeert die anders zo rustige mrr- Yoto? Hij valt plotseling Wjr woedend uit en zegt, dat f /atV* hij er genoeg van heeft b altijd maar de bevelen V. /W] van Lupardi te gehoor- tl LriD l) 1 zamen. Hij wil onder ge- f Jf wone mensen leven! Lu- A r k pardi neemt zijn assis- fVA V%7| Tl L ui tent behoorlijk onder iv|l/ rf Maar h^ij blijft mok^Z^ borstkastjes open. Even een paar schakelingen veranderen in het „centrale zenuwstelsel" en de robots zullen van nu af niet Lupardi, maar Yoto gehoorzamenl Het was de heer W. A. Kieboom, de pas benoemde en nog vrij jeugdi ge secretaris van de Nederlandse Vereniging van Vervoerspersoneel (voorheen de Ned. Ver. voor Spoor- en Tramwegpersoneel) die een gloedvol betoog hield tijdens een Za. terdagavond in hotel „Nieuw Ams- vorde" gehouden intieme bijeenkomst van de plaatselijke afdeling. Na deze interessante rede huldig de de heer Kieboom een elftal man nen van de Nederlandse Vereniging, die dit jaar hun zilveren jubileum in de bond vieren. Aan de heren G. van de Berg, G. Bliekendaal, P. Booms, G. J. Brinks, P. ter Horst, H. M. Peschier en C. Zuydendorp wer den de medailles persoonlijk met een toepasselijk woord overhandigd. De heren C. van de Burght, P. J. H. Ruts, J. Ph. Steen en G. van Wijland, die verhinderd waren aanwezig te zijn. krijgen dit aandenken alsnog thuisgestuurd. Tevens werd afscheid genomen van de oud-voorzitter, de heer F. Bak- kenes, de oud-penningmeester, de heer A. .A. Meyer, alsmede van de oud-bestuursleden de heren G. J. Op straat gevallen De 86-jarige heer R.. die in het St. Jozefgesticht woont, is gister voor het politiebureau op straat ge vallen. Hij kreeg een vrij ernstige bloeduitstorting onder het rechter oog. Nadat 'n broeder van de G.G. en G.D. eerste hulp had verleend, is hij naar het St. Elizabethziekenhuis gebracht. Later kon hij naar het St. Jozefgesticht terugkeren. De heer R. was in gezelschap van zijn vrouw, toen het ongeluk gebeurde. De voorzitter van de Contact- commissie der plaatselijke mu ziekverenigingen, de heer J. van der Linden, feliciteert het be stuur van de PTT-Harmonie met het derde lustrum. eniging P.T.T., namens wie hij een enveloppe met inhoud overhandig de. EN NU DE ERETITEL Hierna complimenteerde de heer Schlatter, van het Nederlands Ver bond van Ontspannings Verenigin gen der P.T.T., district West, de ju bilerende vereniging. „Het is voor U een geluk," sprak de heer Schlatter. ,,dat U Uw bedrijfsleiding mee heeft kunnen krijgen. Amersfoort heeft mijn hart gestolen, omdat ik weet dat in een plaats als Amersfoort het oprichten en instandhouden van een harmonie zo ontzettend veel moei lijkheden met zich brengt. U heeft met enthousiasme en volharding zeer veel bereikt en het is nu nog maar te hopen dat wij U eens zullen zien „boksen" tegen de Amsterdam se Postmuziek om de eretitel van ons land." De heer M. Korthals Altes bracht de gelukwensen van de Amersfoort se Gemeenschap en van de Phoenix Brouwerij over. De heer Jac. Kroes sprak namens „Handel en Nijver heid" en hoopte dat „Onze Posthar- monie'' nog steeds zal blijven groeien. De heer Bijsterveld hield een gloedvolle rede namens de P.T.T. cabaretgroep „De Postillons". AARDIG GESCHENK Het was een leuk moment toen Jantje Roosendaal en Jenneke van GRAND THEATRE t/m 20 Junt: „Er kwam een vreemdeling". 18 jaar. Zondag 2. 4.15. G.45 cn 0 uur. Over. dagen 2.30, 6 45 cn 9 uur. Donderdag 21 Juni aanvang 8 uur: Concert te geven door 't Utrechtsch Stedelijk Orchest met als solist Cor de Groot. CITY THEATER: „Tarzan's Wonder- bron", 14 jaar. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30, 6.45 en 9 uur REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag; „Salonikl. het Splon- nennest", 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Gekooide meisjes". 18 jaar. Vrijdag cn Zaterdag 2 30. 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30 en 8 uur CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t/m Maandag; „De vrouw mij ner dromen". 18 jaar. Van Dinsdag t.m. Donderdag: ..Christine". 14 jr. Vrijd.: 8 u. Zat.; 2.30. 6.45 en 9 uur. Zond.: 2. 4.15, 6.45 cn 9 u. Ov. dag. 2.30, 8 u. 18 Juni - Maandag: Gebouw Zuidsingel. Ver. v. Vrijz. Herv., algemene ver gadering. 8 uur. 18 Juni - Maandag: P.T T.-Harmonle. mars door de stad, vertrek Post kantoor. 8 uur. 39 Juni - Dinsdag: Monnikendam, po pulair concert P.T.T.-Harmonle c-n klein orkest. OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dlnsoag- en Vrijdagavond van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2 304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Som- terkwartier (Zonnebloemstraat «7i Uitlening Dinsdag. eD Vrildagavona v»n 7—8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL. Uitle ning 11 12 30 en 2 30—5 45; en Maandag- en Vrudagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur &VONDDIENST APOTHEKEN: v. d. Bovenkamp, Utrechtsestraat 45. tel. 3358; Vermeer Apotheek, Vermeer straat 124, tel. 5335. nere peuter tussen hen in dragende, naar voren kwamen om het bestuur geluk te wensen. Toen kwam wel de grootste ver rassing van deze middag. Mevrouw Van Steenis, de echtgenote van de directeur, sprak namens het dames comité. dat blijkbaar heel hard heeft gewerkt om de Harmonie eens goed te huldigen. Het was een stroom van geschenken, die mevrouw Van Steenis overhandigde. In de eerste plaats kreeg de penningmeester een paar enveloppes met inhoud; voor de kas. voor de instrumenten en voor een nieuw vaandel. Daarna gingen deuren open en stapte een drietal muzikanten met elk een gloednieuwe dleptrom naar binnen. De waarnemend voorzitter, met twee oudere bestuursleden, wa ren zo enthousiast, dat zü achter do tafel vandaan kwamen, „inhaakten en een stevige mars sloegen. Oplichter aangehouden Een Amersfoortse dame is het slachtoffer geworden van een 21- jarige man, die in Bremen woon de. Deze heeft haar een fiets en tweehonderd gulden lichter ge maakt. Hij gaf voor te werken voor het Amerikaanse consulaat, en deed de juffrouw de meest fan tastische verhalen. De man is op gesloten en zal naar Utrecht wor den overgebracht. Hoytink, F. W. Jans. H. L. A. Later- veer en C. van Poperring. De heer Meyer kreeg een schemerlamp en de andere heren een boekwerk aange boden. Ook de heer J. J. Voorsmit, die 27 April j.l. veertig jaar lid van de Ver eniging was, werd gehuldigd. De jubilarissen en scheidende functionarissen werden na een ge zellige pauze door de secretaris, de heer J. Pruis, toegesproken. Spreker hoopte dat zij allen ook in de toe komst de ideeën van de Nederland se Vereniging nog wijd en zijd zou den propageren. Namens de NVV- Bestuurdersbond sprak de heer Th. van Oort. Na het officiële gedeelte volgden enkele uren van aangename onspan- ning, waarbij Binken's Band zich van een uitstekende zijde deed kennen. (Advertentie I. M.) Directeur der Academie van Beel dende Kunsten aan de aanwezigen De Academie voor Beeldende Kunsten is een in belangrijkheid toenemend cultureel centrum van Amersfoort. Zaterdagmiddag was er een talrijk ge zelschap bijeen om getuige te zijn van de opening ener zeer merkwaardige tentoonstelling n.l. die van de Frankische vondsten, voorwerpen welke in het begin van dit jaar bU Rhenen werden opgegraven. Onze stadgenoten krijgen nu de gelegenheid tot een bezichtiging, die men anders slechts in zeer exclusieve oudheidkundige musea kan verrichten. WU moeten daar om dit bijzondere gebaar van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek wel zeer op prijs stellen en wU hoorden dan ook verschillende bezoekers van hun grote waardering gewagen. De heer Martin Brink, directeur van de Academie, heette de aanwe zigen hartelijk welkom. Hij deed me dedeling van een wijziging in de sta tus zijner instelling, waarover wij elders in dit blad schrijven. Het woord was toen aan Dr. P. Glazema, directeur van bovengenoemde Rijks dienst. welke deze expositie bij de aanwezigen inleidde. Het werk hier aanwezig, zegt spre ker, stamt uit een duistere tijd. Er is weinig klaarheid omtrent het tijd perk, waarin het tot stand kwam. De Franken zijn verdwenen, maar het Advertentie (LM.) De Hof bevolkt. Ditmaal is moeder niet al leen. Ook de kindereh gaan mee en een groot deel der vaders. Zij hebben hetwerk- tenmarkt op De Hof. Sla bladen, bloemkoolstronken, schijnt aan een vertrapte tomaat, een avondhemel, paar overrijpe aardbeien. Daarop strijken de dui- pak uitgetrokken, rich keu- ven neer, de tamme van de Amersfoorters weer ter ker- Zaterdagmarkt I DE Zaterdagmiddagmarkt op De Hof draagt een bijzonder karakter. Ze is niet alleen door de aanwe zigheid van bepaalde koop lieden en afwezigheid van weer andere zeer verschil lend van de Vrijdagmarkt, maar ook het kijk- en koop lustige publiek verschilt bij deze gelegenheden. Het is anders samengesteld. Op rig opgetuigd, de sigaar sigaret of het pijpje opge stoken en wandelen ziels- vergenoegd met vrouw en kroost langs de stalletjes. Moeder weet, dat de aan wezigheid van vader de zaak wel wat duurder maakt, (immers hij hapt gauwer toe, als er iets gekocht moet worden en kijkt wat minder op een paar centen) maar ze vindt het toch heer lijk, dat hij er ook bij is. En zo wordt deze Zaterdag- markt een genoeglijk uit gangetje voor veel gezinnen. Natuurlijk besluit men met het traditionele „ijsje" voor de kinderen. Maar ook de ouders laten zich deze ver snapering wél smaken. Zaterdagmarkt II Als een feestzaal na een wel erg vrolijke fuif zo ligt De Hof er op Zaterdagavond bij, als de markt is afge lopen. Bedrijvigheid is er wel genoeg, maar het is die Vrijdagochtend overwegen van het opruimen. Ónze nij- de huismoeders, immers de mannen zijn dan elders om hun dagtaak te verrichten. Maar er is zoiets als een vrije Zaterdagmiddag, een sociale instelling, die bijna niet genoeg is te prijzen. De huidige generatie, stellig het jongere gedeelte, aanvaardt deze „half-holiday" als iets vanzelfsprekends. Wij ech ter, die de tijd hebben mee gemaakt, dat ook op Zater- vere medeburgers, de markt kooplieden ruimen hun ver plaatsbare winkels dan op en ze haasten zich. Want na een lange, inspannende dag willen zij graag het rus tige gevoel hebben, dat voor de afgelopen week alles weer in orde is. Hier en daar zwermen nog wat kin deren om de resten der bloemenstalletjes. Zij zijn er in de hoop wat Flora's kin buurtbewoners, de halfwil de, die zich 'n nest bij het dak der St. Joriskerk maak ten. Zij zijn druk die dui ven, zij voeden zich met veel, wat de mens ver smaadde, of wat zijn be hoeften niet meer kan be vredigen. Driftig en koerend, met snelle pasjes en rijzende en dalende kopjes, trippelen zij tussen het afval. Schuw zijn ze niet; niemand zal een duif kwaad doen immers. Toch wordt ook der dui ven vreugde verstoord. Door de mannen van de Gemeen tereiniging Niet. omdat deze mensen geen dierenvrienden zouden zijn. Maar zij hebben nu eenmaal de taak te zor gen, dat De Hof weer in normale, d. w. z. reine toe stand komt te verkeren, zo als voor een Hollands pla veisel past. En daarom heb ben zij een late Zaterdag avondplicht, net als de op ruimende kooplieden. Zy hebben vaak een moei lijke taak, om te zorgen, dat anderen hun vrije mid dag kunnen beleven op pret tige wijze cn toch de stad haar verzorgd aanzien be houdt. Dan wordt het langza- atoomsplitsing. Bij die kwaal kunt u overigens wel varen Kijkt u maar eens goed als u tot meer dan tien kan tellen. Gymnastiek Het openluchttheater to Amersfoort, in het lommer rijke Birkhoven, is een wei- kc' trekken*Want "dan 'is"het «ig gezocht oord. De Chris- nadert. Een enkele ster ver een zomerse De Hof ligt nu bijna ver laten. Morgen ziet zij de Zondag, dag van rust en in keer. Stadsvensterkijker mag niet generaliseren. Als hij dit in deze regels zou doen. dan zag het er slecht uit telijke organisatie voor lichamelijke opvoeding „Wil- helmina" geeft echter het Vaderdag goede voorbeeld. Zij ziet Woensdagavond 20 Juni graag veel Amersfoorters in het openluchttheater bij een. En die Amersfoorters krijgen er dan ook wat be- met Vaderdag. Hij althans hoorlijks te zien. „Wilhel- heeft het geloof in deze mina" geeft daar dan gym- Vaderdag verloren. O zeker, nastiek-demonstraties waar vrouw en kinderen waren lief als altijd, maar dat beetje meer heeft-ie gemist. Dat bijzondere tintje van vandaag - is - vader - er - om - te - verwennen was er niet bij. Veel geloof heeft Stads vensterkijker er nooit in ge had in die Vaderdag. Er zit iets gedwongens in. Het is niet uit de zelfde bron voort gekomen als Moederdag. Daarbij is men werkelijk uitgegaan van de gedachte om Moeder, die altijd bezig is en altijd zorgt, te eren. Met Vaderdag is dat anders Het wil Stadsvensterkijker niet uit zijn gedachten, dat er een commercieel tintje aan die Vaderdag zit. Maar laat ons niet generaliseren. Misschien zijn er wel een massa Vaders, die vandaag met een gloednieuwe strop- merhand stil oo De Hof. De das om lopen. Want dat is dagmiddag de arbeid in kan- deren mee naar huis te kun- toren, fabrieken en werk- nen nemen gratis, wel te plaatsen gewoon doorging kunnen haar sociale en voor al ideële betekenis naar vol- verstaan, want de kooplie den hebben altijd bloemen- resten voor welke het niet le waarde schatten. En die meer loont, dat zij ze mee vrije Zaterdagmiddag nu be- naar huis nemen. paalt ook de aard van het publiek, dat de markt op En dan liggen er de vele avond is Revallen, de hemel krijgt een rosse kleur, het grote licht aan de hemel gaat uit. De contouren van de oude kerk steken af te gen een hemel m avond gloed. Een enkele duif drijft na een enkele wiekslag door het luchtruim. De mensen staan hier en daar voor hun huisdeuren en houden een buurpraatje. Hun stemmen wel het meest gezochte ca deau. Wat moet je zo'n Va- wer anders geven dan een rokertje of een stropdas? van men veel mag ver wachten. Er is lang en ern stig aan gewerkt om goed voor de dag te komen. Trouwens, wc zijn van „Wil- helmina" niet anders ge wend. Tot Woensdagavond dan in het Openluchttheater. PTT-Harmonie Nog even een herinnering aan het derde lustrumfeest van de PTT Harmonie. Van avond is er dus een mars door de stad en morgen avond is er bij Monniken dam een populair concert. Daar wilt u natuurlijk niet ontbreken. En jongens en meisjes, geen herrie maken hoor. Vaderdag! „Deden ze U ook de das om op Vaderdag?" vroeg het manneke vanmorgen. Ketelbinkie Klop overblijfselen van de groen- verstillen naarmate de nacht U moet van vandaag af maar eens goed opletten bij het lezen van de krant. Er is blijkbaar met Ketelbinkie iets zeer bijzonders aan de hand. Het kereltje lijdt blikbaar aan een soort even aan 't Stadsven- etor. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf aar. (Eigen bericht) i mededeling van een verandering In Voor de opening der Expositie de status van zijn Instituut, die be- van Frankische vondsten werd ver- iangrük kan zUn voor een verdere richt, deed de heer Martin Brink, ontwikkeling dezer instelling. Deze voor Amersfoort zo belang rijke kunstschool is n.l. onderge bracht in een Stichting, waar de no tariële acte op 11 Juni j.l. is gepas seerd en dat een Bestuur heeft sa mengesteld uit personen, die de bloei dezer instelling uit algemeen cultureel oogpunt en ook in het be lang onzer stad gewenst achten. De officiële erkenning van de Academie als kunstinstituut was n.l. bij de huidige organisatievorm niet moge lijk. Het is duidelijk, dat deze even tuele officiële erkenning perspectie ven opent op verschillend gebied, waarvan de vervulling voor een verdere groei en ontwikkeling der Academie, dringend noodzakelijk is. Het bestuur bestaat uit de heren; Dr P. Glazema, voorzitter; C. H. K. Mahler, secretaris; M. Brink, pen ningmeester; P. L. van Dam, D. Zuiderhoek, W. Wijnman en Mr E. H. Nuvez. De heer Martin Brink is door dit bestuur tot Directeur dei- Stichting benoemd. Wij spreken de hoop uit. dat de nieuwe organisatievorm de remmen de factoren voor een volledig uit groeien der Academie tot een be langrijk cultureel en paedagogisch instituut, uit de weg moge ruim :i. licht van hun cultuur straalt tot in onze dagen. De voorwerpen, welke men hier kan zien, ontstonden voor 1400 jaar. Zij getuigen voor een belangrijk deel van hoge kunstzin, al zijn de makers naamlozen. Zij ge ven een beeld van de problemen dei- tijd, waarin ze ontstonden, de tech nische. maar ook de ideële. Daar naast brengen zij een vertroostende gedachte: culturen mogen onder gaan, maar zij strooien toch van te voren het zaad uit, dat ontkiemt en nieuwe bloei brengt. Derde arrestatie voor lompendiefstal De Amersfoortse politie heeft 'n derde arrestatie verricht in ver band met de lompendiefstallen aan de Kamp, in de nacht van 23 op 24 Mei. Een achterlijke jongen, de 20-iarige R. bleek er ook bij be trokken te zijn geweest. Hij was door de twee anderen beloond voor zijn hulp met een paar oude schoe nen. De dieven hebben viermaal 'n partij lompen gestolen; in totaal nebben ze 600 kilo meegenomen, waarvoor ze f 1800 ontvingen. Motorrijder over de kop In de Langestraat is Zondag middag 'n ongeluk gebeurd, waar bij de 29-jarige W. uit Nijkerk verwondingen heeft opgelopen. De heer W. reed op zijn motor in de richting van de Varkens- markt. Voor hem reden een dame en een heer op de fiets, en tussen hen in liep een hond. Dit beest kwam op een gegeven ogenblik in de knel en trachtte vóór de motor rijder de straat over te steken. W probeerde de hond te ontwijken, maar dit lukte hem niet. Hij sloeg over zijn motor heen en maakte een salto. Bij zijn val werd hij ge wond aan gelaat, handen en benen. Omstanders brachten het slacht offer een winKel binnen, waar de G.G. en G.D. eerste hulp verleen de. Daarna kon de man per taxi naar huis worden gebracht. Zijn motorfiets werd eveneens bescha digd. De dame en de heer op de fiets hebben zich van het ongeval niets aangetrokken en zijn met hun hond doorgereden. WOUDENBERG Goede demonstratie van LONGA Op het terrein aan de Gerestein- se laan gaf Zaterdagmiddag de gym nastiekvereniging Longa een goed geslaagde openlucht demonstratie, onder leiding van de heer H. A. M. Aalders. De belangstelling was zeer groot. De demonstratie werd ook bij gewoond door burgemeester J. A. Hosang en de heer H. A, v. Hiel, secretaris van de Stichtse Turn kring. Het uit twintig nummers be staande programma was enigszins overladen. De nummers werden over het algemeen behoorlijk ?n vlot afgewerkt De turners moeten zich echter een weinig meer con centreren op de leider. Dit gebrek I had op enkele nummers een storen de invloed. Opvallend goed waren de rhythmische oefeningen en het turnen aan de ringen door de dames. Ook de oefeningen aan de hoge brug door heren voldeed goed. De vlag- oefeningen door meisjes van 912 jaar en vooral het Tirolerdansje door dezelfde groep was een succes. Door het vergevorderde uur moest een gedeelte van het programma vervallen. Longa heeft bij het pu bliek een behoorlijke indruk ach tergelaten. Moge de aansporing van de voorzitter N. J. C. Cramer bij zijn openingsrede om lid of dona teur der vereniging te woiden, niet tevergeefs zijn geweest. BELANGSTELLING VOOR FRANKISCHE EXPOSITIE (Eigen bericht) Hedenmiddag kwamen de repor ters en hun technische medewerkers van de N.C.R.V. naar de Academie voor Beeldende kunsten, teneinde in een gesprek met Dr P, Glazema en de heer Martin Brink hun in drukken van deze. uit cultuur-his torisch oogpunt zo belangrijke ten toonstelling op de geluidsband vast te leggen. Door de radio zullen we er dus stellig meer van horen, 't Is overigens begrijpelijk, dat men ook landelijk het belang van deze expo sitie inziet. BEROEPEN Door de Remonstrantse gemeente te Amersfoort is in de vacature dr. R. Miedema beroepen ds. J. Th Mackenzie uit Doesburg. BURGERLIJKE STAND Geboren; Jan, z van J. Laseur en A. Stuurman; Jan Willem, z. v. J. J. v. d. Weert en E. de Goede. Getrouwd: L. G. van Nimwegen en M. Roeten; R. J. Castendijk en C. H van Heljst. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna Hendrika Maria, d. van H. Th. Eggenkamp en H. J. Baas: Cornelia Johanna Maria. d. van G. M. Bokkers en G. van de Hoef. Ondertrouwd: Roelof van Druten en Willomijntje van Middelaar. Gehuwd: Gerard Tjassing en Antonia de Vries: Nelis van Straten en Elisa beth Puljk. Overleden: Antonius Petrus van Mid delaar.. Offert voor Fidelio De muziekvereniging „Fidelio" moet nodig nieuwe instrumenten hebben. Voor dit doel zijn reeds eni ge mooie giften ingekomen, doch nog niet voldoende om de instru menten aan te schaffen. Voor dit doel zal nu de muziek Vrijdag 22 en Zaterdag 23 dezer een rondgang door het dorp maken, waarbij dan zal worden gecollecteerd, teneinde het nog benodigde geld in te zame len. De burgerij wordt opgewekt om spontaan te offeren. LEUSDEN Zuster Prins valt van Solex Toen de wijkverpleegster Zuster Prins van het Groene Kruis te Leusden Zaterdagmiddag j.l. op haar Solexrijwiel over de Voskui- lerweg reed, sprong er een band van haar rijwiel, waardoor zü de ten val kwam. Bij het onderzoek in de polikliniek te Amersfoort bleek dat haar rechterarm uit dc kom was geschiten. Met een zie kenauto is zü naar haar woning te Leusden* overgebracht. Haar dienst zal worden waarge nomen door mevr. Van Wüngen *e Hamersveld. RAAD KOMT BIJEEN Op Dinsdag 19 Juni a.s. komt de Raad der gemeente Stoutenburg des namiddags om half drie in openbare vergadering büeen ter bespreking van een 13-tal op de agenda voorkomende punten, waarvan de voornaamste zijn: Voorstel tot wüziging van de bouw verordening. Bespreking schets uitbreidingsplan. Benoeming van een lid van de Adviescommissie ingevolge de Woonruimtewet, in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer H. Schou ten. Voorstel tot wijziging van de begroting 1950 en van 1951.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2