iTADSVENST ER CONCERT Begroting 1951 weer in in evenwicht Aan- en verkoop en ruiling van gronden DAGBLAD VOOR AMERSFOORT 2 Vooru i tzich ten zijn somber Plasmaslag van Rode Kruis Noteert U even Grand-ThéatreDir J Jogchem Utrechtsch Stedelijk Orchest Solist: COR DE GROOT (Piano) Treinbestuurder grijpt in Dinsdag 19 Juni 1951 Tengevolge van na het opmaken van de begroting opgetreden om standigheden, is er geen evenwicht meer in de begroting 1951. Het be treft een bedrag van f 161.200. Boven het bedrag van f 161.200.— Is nog gekomen de last voor 1951 van de ingaande 16 Maart 1951 toe gestane 5 r/c salarisverhoging, wel ke last op f 60.000,Is becUferd. Het totale nadeel steeg derhalve tot f 221.200.waarvoor slechts dekking tot een bedrag van f 95.200,aanwezig was op dc post voor onvoorziene uitgaven. Een nader onderzoek van de be groting voor 1951 heeft tot het re sultaat geleid dat het tekort van f 84.000,— kan worden opgevangen j Na verwerking van de tot heden bekende gegevens vertoont de post „onvoorziene uitgaven" een bedrag van rond f 67.000.waardoor we der van een reëel sluitende begro ting kan worden gesproken. De budgetaire moeilijkheden zijn groot, maar worden momenteel toch overtroffen door de financierings- moeilijkheden. Het is thans name lijk nagenoeg onmogelijk vaste geld leningen te verkrijgen, hetgeen au tomatisch leidt tot een drastische beperking van de investeringen. Het opnemen van voldoende tijde lijk kasgeld, gesteld dat dit moge- Bestuurswijzigingen vrijzinnigen lijk ware, geeft geen uitkomst, om dat men van hogerhand als eis stelt dat de consolidatie hiervan op kor te termijn verzekerd moet zijn. Al met al zijn dit sombere voor uitzichten, tenzij de geld- en kapi taalmarkt spoedig een gunstiger beeld zullen gaan vertonen. Te ver wachten is dat het rijk maatregelen zal nemen. o.a. door inschakeling van de rijksfondsen, om het de ge meenten althans mogelijk te maken haar aandeel te leveren in het rea liseren van het landelijk bouw-pro- gramma (woningbouw, schoolbouw. mdustrialisatie, e.d.), zoals dat dooi de regering is uitgestippeld. bij In haar gebouw aan de Zuidsin gel hield de afdeling Amersfoort van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden gisteravpnd een alge mene vergadering. De 2e voorzit ter, de heer W. J. v. d. Hooft, die de avond opende, werd gevolgd door de secretaris en de penning meester, met hun jaarverslagen. Beide werden na enkele zakelijke besprekingen goedgekeurd. Ook het jaarverslag van het steunfonds •werd goedgekeurd. Hulde en dank bracht de vergadering aan de heer \V. Oostergo, de ijverige propagan dist, die zoveel werk verzet. In de vacatures van mej. J. Gerritsen en de heer J. van der Toom werd voorzien door verkiezing van de heer F. P. Hollestelle en mevrouw E. Beyer-Moll Van Santbergen. Als lid der Finantiële Commissie werd gekozen de heer H. J. Lam berts, in plaats van de heer C. van Ham; de nieuwe secretaris-pen ningmeester van het Steunfonds is de heer.Langen, die de plaats in neemt van de heer G. J. Wichman. De vergadering besloot tenslotte in het vervolg in de wintermaanden wegens het gebrek aan verwar mingsmogelijkheid geen diensten te houden in de Gasthuiskerk aan de Westsingel. De godsdienstoefenin gen zullen in deze maanden plaats vinden in het Verenigingsgebouw aan de Zuidsingel. APV De Luchtpost Uitslag wedvlucht gehouden vanuit Chateauroux. afstand 652 km. op Zon dag 17 Juni 1951. In concours 222 duiven. Dc duiven werden gelost om 5 uur 35 min. met betrokken lucht cn Zuid-Wes ten wind. Aankomst le duif 2 u. 42 min. 50 sec.; laatste 5 u. 3 min. 24 sec. Kon. Poule no. 1 Aangewezen 10 et no. 3. 5. 6. 25 et no. 8. 10. 12. Speciaal nos. 1 t/m 9. De prijzen werden gewonnen door: H. J. van Daatselaar 1. 62: L. Snijders 2. 7. 14. 32. 34. 57; mevrouw v. d. Berg 3. 21. 27. 28. 71: J H. Schuiten 4. 42; F. Jansen 5. 15: J. H. v. d Bogert 6. 16. 22: G. A. Tuithof 8. 47. 74; N. H. Qulk 9. 24. 50; T de Bruijn 10. 44; B. Ham 11. 37. 51. 63: J. de Bruijn 12: H Ver hoef Jr. 13. 49. 68; B. v. d. Geest 17, 60; W. Eikelboom 18: H A de Goede 19: W. F. Collet 20; S. Appel 23. 39. 41. 43. 54; J. Lablans 25. 38. 59. 65; H Morren 26: C. den Enting 29. 56. 58; A. van Eldert 30; H van Ecden 31: P. W. Toen 33: J. van IJkcn 35. 61; G. v. Westcr- laak 36: A van Niikerk 40. D. Rijndcrs 45; H. J. Hol 46. 72. P. Meijer 48. L A Lablans 52; A. P. Korver 53: L. van Doornik 55: G. J. v. Maanen 64; Th. Veencndaal 66: M. J v. d. Linden 67; N. Ferwerda 69; J. Hagenbeuk 70; G. Pol 73. Zonnebloemschool gaat beginnen Dc cursus voor fabrieksmeisjes aan de Amersfoortse Industrie- cn Huishoudschool, dc zgn. Zonne bloemschool, gaat binnenkort be ginnen, mits de Raad zich kan ver enigen met het voorstel van B. en W. Het maximum aantal leerlingen van die cursus zal voorlopig 20 be dragen. De stichting voor ontwik keling en ontspanning voor het werkende meisje te Amersfoort hoopt later tot uitbreiding te kun nen overgaan. Het ligt in de bedoeling vier les uren per week te geven in de vak ken; koken, naaien, kinderverzor ging. karaktervorming, huiselijke sfeer, medische raad, zang. volks dans en gymnastiek. De jaarlijkse uitgaven bij 20 leerlingen worden geraamd op f 918.de inkomsten op f 424.Van het tekort komt 70 voor rekening van de gemeen te mits een subsidie aanvrage wordt ingediend. De Bloedtransfusiedienst Amers foort van het Nederlandsche Roo- de Kruis zal op Donderdagavond Juni as. vanaf 19 uur in de Polykliniek „De Lichtenberg", K Bergstraat 21, alhier een bloed- plasma-slag organiseren. Een ieder in de leeftijd van 1860 jaar die zich geschikt acht om bloed af te staan, wordt verzocht zich schriftelijk of tele- f^nisch op te geven bij de Admi nistratie van deze Dienst, tijdelijk kantoor Westerstraat 2 (hoek Utr. weg) telef. 5609 (kantooruren 9-12 en 1417 uur). Wij achten het overbodig U nog maals een uiteenzetting te geven van het grote belang hetwelk wordt gediend door Uw bloed af te staan tot verwerking van bloed- plasma. In tijden van grote nood zal het van onschatbare waarde blijken, indien op vele plaatsen in den lande een voorraad bloedplasma ter beschikking kan worden ge steld. Daarom is Uw Rode Kruis reeds thans doende, verschillende depots in te richten, waarbij tevens bloedplasma wordt opgelegd, het welk door zijn bijzondere wijze van bewerking lange tijd houdbaar is. Steunt derhalve dit werk in het belang en het welzijn van onze gehele Nederlandse bevolking. De aandacht wordt er tenslotte op gevestigd, dat personen, welke reeds als donor bij de Bloedtrans fusiedienst zijn gemeld of staan ingeschreven, niet voor de plasma slag worden gebruikt. In bijzon dere gevallen ontvangen zij een speciale oproep. Mocht U zich voor de plasmaslag beschikbaar willen stellen, dan wordt Uw aanmelding uiterlijk vóór 23 Juni a.s. bij de Bloedtrans fusiedienst ingewacht. APV „Pro Patria" Uitslag wedvlucht Orleans. Afstand 534 km. In concours 114 duiven. Duiven in vrijheid 7.00 uur Wind N.W.. Aan komst le prijsw. duif: 3 11.41 uur; idem laatste 5.37.56 uur. De aangewezen 10 ct werd gewonnen door W. B. A. de Groaff met no. 1. idem 25 ct door W. Krusc met no. 3. De scheerweg door W. B A. de Graaff met no. 1. Speciaal 10 ct no, 1 2. 3. 4. 5. W. B A. de Graaff 1. 8. 10. 20. 23: G. A. Koelman 2. W, Kruse 3; C. Rijn 4. 14, 19. 22; J. A Snijder 5: W. Kem phes 6: K van Midlum 7, 27; D. v Ooik 9; Joh. Kaspcrts 11. 12. 16. L. A. Koe nen 13, 26. J. D. P. v Garderen 15; W. Brink 17; R Lammers 18, 24; W. Th. Pot 21. 25; C. de Vries 28. GRAND THEATRE t/m 20 Juni; „Er kwam een vreemdeling", 18 Jaar. Zondag 2. 4.15. 6 45 cn 9 uur. Over. dagen 2 30. 6 45 en 9 uur. Donderdag 21 Juni aanvang 8 uur: Concert te geven door 't Utrechtsch Stedelijk Orchest met als solist Cor de Groot. CITY THEATER: „Tarzan's Wonder- bron", 14 Jaar. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30, 6.45 en 9 uur REMBRANDT THEATER- Van Vrijdag t/m Maandag: „Salonikl. hot Splon- nennest", 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Gekooide meisjes". 18 jaar. Vrijdag en Zaterdag 2 30. 6.45 en 9 uur. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur Overige dagen 2.30 en 8 uur CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t/m Maandag: „De vrouw mij ner dromen", 18 Jaar Van Dinsdag tm. Donderdag: „Christine". 14 Jr. VrUd.: 8 u. Zat.; 2.30. 6.45 en 9 uur. Zond.: 2. 4.15, 6.45 en 9 u. Ov. dag. 2.30. 8 u. 19 Juni - Dinsdag: Monnikendam, po pulair concert P.T.T.-Harmonie en klein orkest. OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 25 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor f kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2.30—4.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- ter kwartier (Zonnebloemstraat «7» Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van 7—8 uur. RJC. OPENBARE LEESZAAL: Ultle- Ding 11—12.30 en 2 39—5 45; en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: v. d. Bovenkamp, Utrechtsestraat 45. tel. 3358; Vermeer Apotheek, Vermeer straat 124, tel. 5335. Opnieuw verkoop van DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1615. Lupardl ls zeer verbaasd, wanneer hij de volgende morgen merkt, dat de robots niet meer werken en maar een beetje staan te lan terfanten. Wanneer hij hen gebiedt aan het werk te gaan, klinkt Let uit de metalen monden der kunstmensen: „Wij gehoorrrzamen u niet meer. prrofessorrr Lu- parrdi. Van nu af js Yoto onze meesterrr Ziedend van woede gaat Lupardi op zoek naar Yoto en wanneer hij hem heeft gevonden, beveelt hij hem terstond de ro bots weer te veranderen en met dit spelletje op te houden. Maar Yoto i delijk gehoorzamen, heeft hij Immers alle i genover stellen? lacht hem uit. Nu de robots hem onvoorwaar-1 macht aan zich en wat kan Lupardi daar ts- J Diefstal uit HVC-lokaal spoedig opgehelderd Twee surveillerende agenten trof fen vannacht op de B.W. Laan twee mannen aan. die er, met hengels ge wapend. schijnbaar op uit trokken om te gaan vissen. Ze hadden ech ter een grote zak bij zich. en dat kwam de politieagenten wel wat verdacht voor. Hun verdenkingen bleken gegrond, want bij een in spectie van de zak kwam er een aantal goederen te voorschijn, die over het algemeen niet tot de uit rusting van een hengelaar behoren: een vloerkleed, een aantal gereed schappen en vier douchekranen. De twee mannen werden meege nomen naar het bureau. Uit een on derzoek bleek, dat ze hadden inge broken in een lokaal bij het HVC- terrein. Ze waren binnengekomen, door het ogenbreken van een deur. Een van de twee dieven, de 21-jari- ge B., is een oude bekende van de politie; zijn maat G. is eveneens 21 jaar. (Advertentie LM.) voormalig Sterhuis De Raad van Amersfoort krijgt in de vergadering van Dinsdag 26 Juni a.s. een groot aantal voor stellen tot ruiling, verkoop cn aan koop van gronden te behandelen. Zo stellen B. on W. voor te beslui ten met de heer G. van Nus een ruiling van grond over te gaan ter afsluiting en verfraaiing van dc nieuwe wijk aan de Oooglandseweg. Een en ander is inmiddels met de eigenaar geregeld. Eveneens kwam men tot overeenstemming over twee strookjes grond terzijde cn achter de Koppelweg. Voorts stellen B. en W. de aan koop voor tegen 8400 (waarde der opstallen 13000) van de aan mevr. de wed. N. O. Veenstra toe behorende grond met twee kassen en schuur aan de Pullstraat. Ook zijn B. en W. tot overeen stemming gekomen met mevr. de wed. J. M. G. H. Schwitzner over de aankoop van een perceel grond aan en nabij de Liendertseweg. Door het gemeentebestuur is met het oog op sanering van de betref fende wijk aangekocht het perceel Eemstraat 13 voor 4000. Een blok van drie woningen en een dubbel woonhuis zullen worden gebouwd op het door B. en W. aan de heer C. van Zwol te verkopen perceel bouwterrein nabij de Woes- tijgerweg. De oppervlakte bedraagt ongeveer 1650 vierk. meter. De koop som is 13.600.—. Achter deze wo ningen komt een opslagplaats voor bouwmaterialen. B. en W. stellen voorts voor het indertijd ter vestiging van een crè che voor 14.000.aangekochte perceel Korte Beekstraat 4 te ver kopen aan ..Ons Belang" voor 15.600.Genoemde Instelling heeft dit gebouw nodig voor uitbreiding van haar kantoren. De heer H. G. Z. van der Vegte heeft aan het gemeentebestuur te kennen gegeven, dat hij een perceel bouwterrein aan de Dillenburgstraat, groot ongeveer 825 vierk. m., wenst te kopen voor het bouwen van een enkel woonhuis. De koopsom be draagt 5400. Het aan de gemeente toebehoren de perceel Soesterweg 59 en de bij behorende grond gaat, zo de Raad deze.verkoop kan goedkeuren, over in handen van de firma Gebr. Ver heuvel tegen een koopsom van 3100. Het perceel is indertijd aangekocht voor 3200. doch ongeveer 215 vierk. meter blijft aan de gemeente voor woningbouw. Ten slotte stellen B. en W. voor aan de heer B. J. Max te Socsterberg te verkopen ongeveer 1080 vierk. meter grond aan dc Oranielaan te gen een koopsom van 6 600. Bedrieglijke bankbreuk De politie heeft de Amersfoorter K. aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan „bedrieglijke bankbreuk". Hij ontving van een stadgenoot, N., die failliet verklaard was, een bedrag van f 5.000. Bovendien heeft K., die belast was met het beheer over de in beslag genomen goederen van N., toegela ten. dat de laatste hieraan dingen onttrok. K. is opgesloten; tegen N. is een proces-verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen Portemonnalc met lnh.; halsketting: portcmonnale met inh.; lipssleutcl: hoofddoek, portemonnaie met inh wit- te hond; rijwiel; witte halsketting: laars (1.): speldje: wieldopsleutel glacé herenhandschoen paar dameshandschoe nen; ceintuur: halsketting: rozenkrans: nylonkous; portemonnalc rijwielsleutel: tas met inh.; heren rijwiel; sjaaltje; portem. met inh.: hond (Groenendalcr); ring met sleutels: sigarenaansteker; dasspeld; portem. met inh.: bril; paar gymschoenen; bruin sokje; medaille; bril: lipssleutel; zakdoek; muntbiljet; vulpen: plaat lecrtex; huissleutel; kin dertasje met lnh.; hoofddoek: kinder- tasjc; 2 abonnementen; damespolshor- logc; trainingsbroek; portemonnaie met lnh padvindersriem; popje; ketting; bal: klnderjasjt: bal: polshorloge: al pinomuts: actetas; militaire muts: auto ped: hond (Aerdal terrier). Vacature meisjeschool Ter voorziening in'een vacature aan de openbare meisjes-ulo aan het Plantsoen Zuid hebben B. en W. de volgende voordracht opge maakt. 1 Mevr. de wed. A. M. G. Meur- singeVan Veen te Naarden. 2 mej. E. J. Jansen, te Wienngerwerf. Burgerlijke stand GEBOREN: Nicolaas Hcndrikus Ma ria. z. van C. H. Berger en G. W. Keizer; Rcné, z. van B. Tap en A. M. J. van Gent; Aart. z van W. A. M van Bemmel en T. A. Mosterd; Rudolf, z. van H. R Mostert en J. Dclforterie; Marianne Llberta Irene. d. van H. J. Tijsseling en A. A. C. Rieff OVERLEDEN: W. Hcukers. oud 78 Jr, wed. van A. ter Cock. LEUSDEN Wat de Raad Donderdag gaat behandelen Donderdagavond. 21 Juni a.s. komt de raad der gemeente Leus den om 20.00 uur in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de volgende agendapunten: Een voorstel tot vaststelling van een uitbreidingsplan voor deze ge meente en het behandelen van de tegen het gepubliceerde ontwerp ingebrachte bezwaren. Een voorstel tot het sluiten van een kasgeldlening, groot f 20.000 bij de vereniging tot stichting cn in standhouding van christelijke scho len te Leusden. Deze geldlening is ten behoeve van de bouw van een christelijke school. Een voorstel tot wijziging van de verordening op de straatbclasting. Deze wijziging houdt in. dat in het vervolg geen belasting verschuldigd is ten opzichte van openbare wegen, waaraan de gemeente geen kosten heeft. Een voorstel om aan de Stichting Jeugdgebouw te Leusden een jaar lijkse subsidie te verlenen van f 150, ingaande 1951 en in principe te be sluiten een dergelijke subsidie te verlenen aan een eventueel toekom stig R.K. Jeugdgebouw. Een voorstel tot het huren van een perceel grond te Hamersveld van de heer P. Voskuilen te Ha mersveld. ten behoeve van een sportterrein, dit voor een tijdvak van tien jaren. Een voorstel tot wijziging der be groting 1950 en 1951. Telefoon 4632 DE PLAATSBESPREKING IS BEGONNEN VOOR HET door het o.l.v. PAUL HUPPERTS. op Donderdag 21 Juni a.s. Kassa geopend dagelijks van 10 uur af. SOEST Maandagmorgen merkte de treinbestuurder van de electrische trein, welke om 11.17 uur van het station Baarn was vertrokken in de richting Soestdijk, dat de afsluit bomen bij station Soestdijk niet waren gesloten. Hij gaf luid signaal en remde uit alle kracht. Juist voor de overweg kreeg hij de trein tot stilstand. Enige automobilisten, die de overweg wilden passeren, bemerkten de luide signalen en konden ook nog voor de overweg stoppen. Het bleek bij onderzoek, dat de treinbeambte de signalen op de alarmklok, die de beambte te Baarn geeft bij het vertrek van de trein, niet heeft gehoord. Berijdster van bromfiets komt ten val Een verpleegster uit Velp, die op een bromfiets over de Steenhoff- straat reed, haalde een wielrijder in en wilde deze voorbij rijden. Juist toen zij naast deze wielrijder was, passeerde haar rakelings een personenauto. De verpleegster schrok zo geweldig, dat zij haar stuur naar rechts trok, met het ge volg, dat het voorwiel dwars kwam te staan, waardoor zij kwam te vallen. Met hoofdwonden en een zware hersenschudding is de ver zoekster per ziekenauto naar de ouderlijke woning te Velp overge bracht. GEVONDEN VOORWERPEN Beige ceintuur; bruine capu chon; gekleurde hoofddoek; ring met 3 sleutels; vergrotingsglas in étui; bruin damestasje; bus. inhou dende Kreosult; ontbijtmesje; groen zakmes; tennisracket; witte leg horn; paar bruine heren glacé handschoenen; blauw wollen zwem broek: roodblauw sjaaltje; twee herenrijwielen; broche (goud?); rood* meisjesvestje; blauw kinder vestje; witte handdoek; lederen riem; groene hoofddoek. GESLAAGD De agent van politie K. den Ouden, slaagde dezer dagen voor het te Utrecht gehouden staats examen (politie-diploma). Amersfoort daan en dat is ten slotte cok een verdienste. vangst van deze Engelse motorliefhebbers goed voor- en ook de spelregelrubriek geeft voldoende stof om zich nog eens ernstig op goed voetbal te bezinnen. Verder wordt er een jaar vergadering aangekondigd, die op 18 Juni in d'Oranje- PTT-harmonie Woensdagavond gaat 't er op los. Dan trekt de Amers foortse Postharmonie met bereidt. Die Engelsen zullen boom wordt gehouden, onaiyceum zjch zeker niet vervelen. De Drietand ziet. e Met September a.s. opent het Goois Avondlyceum te Hilversum weer zijn poor- vliegende vaandels en ten voor een aantal nieuwe slaande trommels (en niet te vergeten het gebas van de dieptrommen) naar het veld van de Posthoorn. leerlingen, zowel voor de eerste klassen H.B.S. A en -B en het Gymnasium als tot de hogere klassen. De zich zeker niet vervelen. Men zal Nederland van Noord naar Zuid en van Oost naar West bezoeken. Voorts wordt de interna- nationale terreinrit op 22 De Drietand ziet er als van ouds keurig uit. Mej. Kuiper krijgt plezier in haar redactrice-baantje. Haar rubriekje „Uit oude papieren" is zeer lezens- Juli aangekondigd. Dat be- waardig. Ook weet zij voor Daar komen de voetballen- leiding van de school hoopt Een leegte F R blijft een leegte ach- ter aan de Hellestraat. Vijf dagen lang is dat an ders zo stoffige terrein, waar jongens tegen balle tjes trappen, het levendige hart van onze stad geweest. Mensen stroomden er des avonds in drommen naar toe. Zij vonden er enige uren van goed vermaak. Gisteravond kwam aan dit feest een eind. Nog een maal werkte de grote cir custent van Strassburger als een magneet. Nog een maal zaten dik drieduizend mensen dicht opeen om naar het steeds wisselend tafereel in de piste te kij ken. Nog eenmaal riep men ach, en oh en slaakten vrouwen gilletjes om de halsbrekende toeren van de circusartisten. Nu is de Hellestraat weer de Hellestraat. Nu voetbal len de jongens er al weer en houden enkele mannen van de reiniging zich bezig met het opruimen van de piste. de PTT-mannen uit tegen de voetballende politieman nen. Dat kan een fiks par tijtje worden. Die PTT- mensen weten wat lopen is. Ze hebben iedere dag een behoorlijke traning als ze de beslelwijken intrekken. Enfin, afwachten maar wat H.B.S.-afdelingen, nu heeft looft een belangrijk sport evenement in dit seizoen te worden. Dc Amsvordiaan over Juni geeft een bescheiden beetje nieuws. Het is goed te mer ken, dat de zomer in het land komt. Er wordt na- ting "van^deze ^'nrfchtinË '"urlijk wel stevig getraind vanmorgen bezig is met de Staatsexa- mens A en B der beide dat het een flink aantal mag zijn. Het G.A.L. heeft dat nodig. Nu na een be staan van drie jaren en in een tijd. dat de eerste lich- De Junior de prettige toon te houden. Een fris blad. dat de leden wel zul len waarderen. „Sluit Uw begroting ook?" vroeg het manneke het wordt. De PTT-Harmonie trekt langs de volgende route naar het veld aan de Ver lengde Kapelweg. Vertrek 7 uur van Postkantoor via Langestraat. Arnhemse straat. Arnhemseweg. Leus- derweg. Wocstijgerweg, Lo- rentzstraat, Stephenson- straat, Jan v. d. Heyde- straat. Pasteurstraat. Leus- derweg, Celebcsstraat, Ban- kastraat. Billitonstraat, Posthoornterrein. Terug gaat men via Kapelweg. P. Botlaan, P. C. Hooftlaan, ter'"ïirnciüb Utrechtseweg, Utrechtse- straat. Zuidsingel, Lan gestraat naar het Postkan toor. Kaart Het is jammer, dat Stads- vensterkijker geen fordje heeft en nog altijd met een wrak fietsje langs Neer- lands wegen gaat. Was dat anders dan zou hij bar blij zijn geweest met de mooie wegenkaart van Nederland (en een groot deel van Bel- het G.A.L. een zeker mo reel recht verworven op een onbekommerd bestaan. Wilt U er meer over we ten, wendt U zich dan tot de directeur van het G.A.L.. de heer B. Coster, Elzen laan 42, Hilversum. Kringparadc Het Openluchttheater Blrkhoven wordt dit sei zoen vrij intensief gebruikt. Op 7 Juli bijvoorbeeld komt Jonee Kracht daar in samenwerking met de Soes- voor een kringparade bijeen. Op 14 Juli volgt dan een tweede kringparade. In twee uit voeringen Cs middags en 's avonds) zullen in het Openluchttheater veertig nummers worden vertoond. Het ligt in de bedoeling deze Kringparade tot een sportevenement van eerste orde te maken. Jammer, dat zo'n circus gië) die Ford heeft uitgc- maar zo kort blijft en jam mer, dat er maar zo weinig Clubbladen „De Claxon" over Juni kondigt de komst der En gelsen aan. Het blijkt dat geven. Nu heeft hij er een de Amersfoortse Motor- en vriend een plezier mee ge- Automobielclub de ont- DE verbetering van de sluis in het Kleine Spui ver oorzaakt veel voorbereidend werk. Bij de brug aan de Westsingel wordt op het ogenblik een stevige dë damwand aangebracht om straks het water bij de droogmaling te keren. Er zijn altijd mensen, die wel een ogenblik tijd hebben om zo'n karwei gade te slaan. Onze foto toont maar al te duidelijk aan, hoeveel er dat wel zijn. De mannen, die het karwei moeten opknappen, hebben er blijkbaar wei nig last van, dat ze op de vingers worden gekeken. Ze gaan rustig door en manoeuvreren met zware palen alsof het kinderwerk is. Vertegenwoordiger loopt tegen een jeep op Een vertegenwoordiger moest op de Montgomeryweg te Soesterberg bij een winkelier enige goederen uit z'n auto naar binnen brengen. Toen hij in de richting van de winkel liep, lette hij niet op het verkeer en liep pardoes tegen een juist passerende militaire jeep aan. De man werd tegen de straat gesmakt en liep verschillende ver wondingen op, die door een dok ter werden verbonden. OM DE SOESTER VOETBALBEKER In het tournooi om de Soester Voetbalbeker wordt a.s. Woensdag avond de belangrijke wedstrijd Soesterberg 3.D.C. gespeeld op het terrein van Soesterberg. WOUDENBERG PARTIJ ZINK GESTOLEN Op het terrein van de Wed. Hof land aan de Voorstraat hebben dieven hun slag geslagen. Ze na men daar een partij oud zink weg. De dieven zijn in de Middenstraat over een schutting geklommen en kwamen zo op het terrein waar het zink was opgeslagen. Eenmaal daar konden zij de grendels van de deuren verwijderen en zo door de Middenstraat het terrein weer verlaten. BETROUWBAARHEIDSRIT De autoclub „Scherrenswouden" houdt op Zaterdag 23 Juni e.k. een betrouwbaarheidsrit afstand 125 km. De start is bij hotel De Schans n.m. om 2 uur. Voor deze rit is van een particulier een fraaie wisselbeker ontvangen, welke driemaal achter een of vijfmaal in totaal gewonnen moet worden om eigendom van de winnaar te worden. NATU organiseert toneelforum „Wees bescheiden. Denk niet, dat gij al op de zelfde hoogte staat als een beroepsacteur. Meen niet. dat ge niets meer te leren hebt. Niets staat ons schohngswerk meer in dc weg. dan de opvatting die bij menige toneelamateur en amateurregisseur heerst, dat zij al les reeds kunnen of dat hetgeen zij op de repetities leren voldoende is." Aldus Mr. P. Cleveringa. landelijk voorzitter der NATU in zijn welkomst woord tot het Toneelcongres, dat Za terdagavond In Bellevue te Amsterdam aanving. Mr A. dc Roos. Wethouder voor de kunstzaken te Amsterdam wees in een openingswoord op de betekenis van deze kostelijke vrije tijdsbesteding, waarvoor het Gemeentebestuur van Amsterdam alle sympathie heeft. Het merkwaardige feit heeft zich voorge daan. dat terwijl Amsterdam zich tot voor een paar Jaar nog afzijdig hield, thans het Amsterdamse gewest van de NATU reeds bijna 60 aangesloten ver enigingen telt. Twee van deze verenigingen. Vriend schap en Genoegen en Reünie hebben de in grote getale opgekomen congres sisten onthaald op een paar goed ge speelde éénactcrs: Traan van O'Neill een sterk stuk realistisch toneel, dat plm. 1890 speelt op een walvisvaarder in de Noordelijke IJszee en Happy Journey een typisch modern geval van Thorton Wilder, waarbij de toneelre- guisieten geheel aan de fantasie van de toeschouwer worden overgelaten. Een uitvoerige bespreking is op deze ver toning gevogld. Een vijftal deskundigen had zich beschikbaar gesteld om als Toneelforum te fungeren met name: Jef Heydcndael, toneelschrijver. Arend Hauer. acteur. C. A. Schilp, criticus. Dr. P A. Schröder. letterkundige en Wil Sillevis, actrice. Een groot aantal door de toeschouwers ingediende vra gen gaf het Forum aanleiding tot een levendige uitwisseling van standpun ten die volgens getuigenis van de voor zitter zeer leerzaam en vruchtdragend was. De zomerbljeenkomst. die des Zon dags volgde was gewijd aan demonstra ties van gebaar en beweging op het toneel cn aan de opvoering van een blijspel „De Vrouwen krijgen hun zin" door een centraal gezelschap, samenge steld uit Amsterdamse Toneelverenigin gen onder regie van Arend Hauer en Will Sillevis. HOEVELAKEN Toch Ouden van dagen De autotocht voor ouden van dagen dezer gemeente zal plaats vinden op 5 Juli a.s. Het doel van de tocht is kerseneten in Zoelen (Betuwe). Gegadigden kunnentich opgeven voor 28 Juni a.s. bij de heren J. Kok. H Brons. Dumon en A. Velthuizen. Van echtparen moet één der echtgenoten 65 j. zijn. Het comité doet een beroep op de ge waardeerde medewerking van de autobezitters, etc. OPBRENGST COLLECTEN. De opbrengst van de collecte voor de Chr. Kleuterschool was 103,56. Die voor de Kerkvoogdij bracht over de maand Mei ƒ175,- op. DOOPZ1TTING. De aangifte voor de bediening van de H. Doop op Zondag a.3. kan geschieden a.s. Vrijdagavond uur in de consistorie. Trouw boekje meebrengen s.v.p. Emissie van N.V. Philips gloeilampenfabriek Naar wij vernemen, zal de N.V. Philips gloeilampenfabriek de in schrijving open stellen op gewone en 6 pet. pref. aandelen k pari in de N.V. gemeenschappelijk bezit van aandelen N.V. Philips gloei lampenfabriek in de verhouding van twee nieuwe op drie oudeaan delen, van welke missie het pros pectus 21 Juni a.s. verschijnt. Te vens is de goedkeuring van de des betreffende autoriteiten verkregen op de uitgifte van 20 millioen dol lar 4 pet. 25-jarige obligaties, waarop uitsluitend tegen inleve ring van dollerwaarden kan wor den ingeschreven en waarvan het prospectus binnenkort verschijnt. SOESTERBERG Afscheid bij de Chr. Kleuterschool In tegenwoordigheid van tal van belangstellenden werd door mevr. Jekel-v. d. Hoek, hoofd van de Chr. Kleuterschool „Prinses Marijke", in verband met haar huwelijk, afscheid genomen van de school. Na eerst nog in tegenwoordigheid van de ouders een openbare les te hebben gegeven, werd zij daarop namens het bestuur door de voorzitter, de heer A. H. Seisveld. onder aanbie ding van een huldeblijk, in waarde rende woorden toegesproken en werd haar vervolgens namens de ouders dank gebracht voor het zeer vele, wat zij in haar betrekking voor de school heeft gepresteerd. Direct daarop werd het nieuwe hoofd. mevr. Teels van Huis ter Heide, eerder waarn. hoofd van de Chr. Kleuterschool te Zeist, geïn stalleerd, die op Maandag 18 Juni in functie is getreden. UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES Gaarne zenden wij U. zonder extra kosten Uwerzijds, het Dagblad voor Amersfoort naar Uw vacantie-adres. Maar dan dient U ons TIJDIG Uw tijdelijk adres mede te delen. Wilt U dit formulier Invullen en tenminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden Naam; Vast adres; Woonplaats; Datum van vertrek naar vacantle-adres: Datum van terugkomst op vast adres; VACANTIE-ADRES Uw vacantle-adres zo uitgebreid mogelük vermelden (naam van het pension, hotel. kamp. huisje, p/a enz.) Straat: te Vriendelijk verzoeken wil U. als U week-abonné bent. het abon nementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerkina en PRETTIGE VACANTIE!

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2