Atlantische gemeenschap gaat vóór Europese integratie Een drama in knipsels r Geroofd kunstbezit is grotendeels terug De keerzijde BEVRIJDT U Westerling (met baard) in Parijs opgedoken We zullen er wederom aan moeten wennen Bgaaa s a Links en rechts in de K.V.P. De Gaulle voor een pijnlijk probleem W ater wegenkwestie en Kamers van Koophandel Jud-directeur beschuldigt Ik dagelijks bestuur „Ik vond een complete chaos'" Joorde Eeuwen Trouw" werl met hulp van oud-SS-man Plaatsvervangers wachten op Moskou Regeringspublicatie over Korea „Burgess was geen communist" Dinsdag 19 Juni 1951 3 Internationale samenwerking niet aan dogma's gebonden, zegt mr Stikker DEN HAAG. Ten aanzien van de methode, welke by het tot stand brengen van internationale samenwerking dient te worden gevolgd, sluit de regering zich aan bij het standpunt dergenen, die menen, dat een aprioristisehc voorkeur onjuist moet worden geacht. Ook naar haar oor deel zal in concrete zin dienen te worden beslist, van welke vorm van de gewenste samenwerking het beste resultaat is te verwachten. Alleen op die wijze zullen de mogelijkheden, welke zich voordoen, zo goed moge- lük-lcunnen worden benut, aldus minister Stikker in zijn antwoord aan de Eerste Kamer op het voorlopig verslag over de begroting van Buitenland 6e Zaken voor 1951. De noodzaak van een hechtere samenwerking tussen de landen, welke tezamen de Atlantische ge meenschap vormen, is zo dringend, dat het niet wenselijk schijnt te wachten op de totstandkoming van associaties van kleinere groepen (Advertentie l. M.) ZOEKLICHT OP: HET debat over de „ernstige on gerustheid" in de Katholieke Volkspartij, dat een sensationeel ka rakter dreigde te krijgen, zal verder kunnen verlopen in de rustige sfeer van een „zakelijk beraad". Aldus heeft de Volkskrant de indrukken samengevat, die de landdag van de katholieke organisatie voor de intel lectuele en leidinggevende stand St. Adelbert in Den Bosch heeft opge leverd. Alle sprekers, zo constateer de het katholieke ochtendblad, waren het er over eens. dat de staatkundige eenheid van de Nederlandse katho lieken bewaard moet blijven. Tot die sprekers behoorde ook prof. Duyn- stee, de Nijmeegse hoogleraar, die in de KVP op de uiterste rechter zijde staat en aan wie de katholieke fractie-leider, prof. Romme, dezer dagen heeft verweten, dat hij in nerlijk bereid zou zijn een scheu ring in de partij teweeg te bren gen. Nog voor de St. Adelberts-ver- gadering begon had prof. Duynstee deze beschuldiging afgewezen met woorden, waarvan prof. Romme moest erkennen, dat zij aan duide lijkheid niets te wensen overlieten en had op zijn beurt prof Romme vastgesteld, dat datgene wat een vruchtbaar zakelijk beraad in de schoot der partij bedreigde, voor een goed deel uit de weg was ge ruimd. Daarmee was de atmosfeer reeds gezuiverd voor de bijeenkomst in Den Bosch begon. Niets zou ver- keerder zijn dan hieruit de conclu sie te trekken, dat er binnen de KVP geen sprake van ernstige me ningsverschillen zou zijn. Prof. Rom me heeft nadrukkelijk verklaard, dat zijn ongerustheid over de actie van prof. Duynstee allesbehalve een gevolg was van een lichtvaardig oordeel. En de voorzitter van St. Adelbert, de heer F. J. G. baron Van Voorst tot Voorst heeft in Den Bosch een critiek op de Katholieke Arbeiders Beweging laten horen, die er niet de minste twijfel over laat bestaan wèèr bij een aantal rechts georiënteerde katholieken de schoen wringt. En nu mogen zowel St. Adelbert en de K-A.B. geconsta teerd hebben dat men elkaar hard en hard nodig heeft en moge oud minister Sassen voor bezonkenheid hebben gepleit, de oorzaken van de meningsverschillen zijn trots 't ver zoenende slot der St. Adelberts-ver- gadering blijven voortbestaan. Dat kon ook moeilijk anders, omdat zij een onvermijdelijk gevolg zijn van het confessionele karakter van de KVP. Aan dat confessioneel karak ter worden sociale meningsverschil len tussen links en rechts onderge schikt gemaakt. Maar dat betekent natuurlijk niet, dat over die me ningsverschillen nu zowel door links als door rechts het laatste woord is gesproken. van landen, wanneer het mogelijk is in het kader van het geheel een schrede voorwaarts te doen. De ontwikkeling van de Atlantische samenwerking mag niet vertraagd worden door moeilijkheden bij een Europese integratie, evenmin als de voortgang der Europese samenwer king, welke kan worden verwezen lijkt mag vertraagd worden, wan neer de Atlantische gemeenschap als geheel daarbij op een bepaald ogenblik achter zou blijven. Al is de Regering overtuigd van de voordelen van de deelneming van Engeland aan een verenigd Franse verkiezingen Vervolg van pag. 1 In „l'Aube" zegt Schumann, dat het Franse volk zich voor een rustige en waardige politiek heeft uitgesproken, maar gematigdheid is niet het zelfde als immobilisme. De enige partij, waarvan nog geen reacties bekend zijn, is de R.P.F. de Gaulle staat ook voor een uiterst pijnlijk probleem. De ver kiezingen zijn tegengevallen. Van de 35 procent, die hij bij de ge meenteraadsverkiezingen van 1949 kreeg, toen hii zich voor het eerst presenteerde als hoofd van een politieke stroming, zijn 20 pet. overgebleven. De groep van hon derd Kamerleden, waarover hij thans beschikt, is te zwak om hoe dan ook een dominerende invloed uit te oefenen. Maar deze partij moet het in hoge mate hebben van de suggestie van de macht. Nu zij deze macht niet gekregen heeft en ook niet in afzienbare tijd kan veroveren, nu zij dus niet bij machte is haar te genstanders te biologeren, rijst de vraag, of zij bij machte* zal blijken haar eigen aanhangers voldoende te biologeren, om hen in de Kamer in de pas te laten lopen. Zeker moet de Gaulle uitermate teleurgesteld zijn. Waarschijnlijk verklaart dit 't zwijgen van zijn hoofdkwartier. Enkele zetels moeten nog worden uitgerekend. Negen daarvan, de grootste groep, moeten uit Straats burg en omgeving komen. Hier is een felle strijd gevochten tussen de gecoaliseerde regeringspartijen en de Gaullisten. Beide waren in de buurt van de 50 procent. Bij het natellen van de stemmen bleek, dat er 10.000 waardeloze stemmen waren, die ech ter de berekening van de absolute meerderheid beïnvloeden. Dit leek de commissie zo verdacht, dat zij heeft besloten, de verkiezingscijfers van dit departement geheel te con troleren. In afwachting daarvan blij ven de negen zetels dus onbezet. Europa, dan betekent dit toch niet. dat in alle gevallen de afzijdigheid van Engeland voor Nederland een onoverkomelijk bezwaar zou ople veren om aan bepaalde vormen van Europese samenwerking deel te ne men, zoals ook ten aanzien van de Nederlandse deelneming aan het Schuman-verdrag niet het geval is geweest. Dat de Regering besloten heeft aan de studie-conferentie voor een Europees leger niet deel te nemen als vol lid, doch slechts als waarne mer. vindt zijn verklaring dan ook niet in het feit. dat Engeland niet als vol lid deelneemt, doch alleen hierin, dat zij van oordeel is, dat de opbouw van de Atlantische strijd macht. welke eerste prioriteit moet genieten, door de oprichting van een Europees leger eerder zou wor den vertraagd dan bevorderd. DEN HAAG. Het is niet juist, antwoordt minister Stikker op vra gen van het Tweede Kamerlid Mae- nen (KVP), dat de Regering gezegd heeft, geen verdere stappen in zake de Nederlands-Belgische waterwe gen te ondernemen, voordat de Kamers van Koophandel te Rotter dam en Amsterdam zijn geraad pleegd. Wel is tijdens een onderhoud van de minister met een afvaardiging uit Amsterdam en Rotterdam waar bij zich de voorzitters van de Ka mers van Koophandel dier steden bevonden, gezegd, dat indien be doelde heren te zijner tijd nog eens met de minister 'n gedachtcnwisse- ling zouden willen hebben, hij hen, evenals vertegenwoordigers van an dere belanghebbende lichamen, daartoe gaarne in de gelegenheid zou stellen. (De strekking van de vragen van de heer Maenen was, dat ook andere Kamers van Koop handel zouden worden gehoord). ■SCHIL DOOK DE EEUWEN TIf O Ui ÏKORT VAN VELE DUIZENDEMRove PARIJS. De plaatsvervangers der ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier zijn Maan dag voor de 72ste maal bijeenge komen. Na een kwartier ging men reeds uiteen. Dë 3owjet-afgevaar digde Gromyko verklaarde, dat hij van zijn regering nog geen ant woord op de jongste Westelijke nota had ontvangen De volgende vergadering zal worden gehouden, wanneer Gro myko het antwoord van zijn re gering heeft ontvangen. Lijk van onbekende vrouw gevonden TILBURG. In het wandelbos te Tilburg werd Maandagmiddag door een houtsprokkelaar het lijk gevon den van een naar schatting 40 jaar oude vrouw. Hoewel de identiteit niet kon worden vastgesteld, is het vrij zeker, dat de vrouw uit Hille- gersberg bij Rotterdam afkomstig is. Het lijk moet reeds enkele dagen ter plaatse gelegen hebben. De Til- burgse recherche, die de zaak in onderzoek heeft, acht misdrijf niet waarschijnlijk. Advertentie l.M.) DE IDEALE COMBINATIE VAN RIJKE VIRGINIA-SMAAK EN PERFECTE MILDHEID :Y jMÈÈÊiL Het enige, dat ivij verloren hebben, is ons gezicht heengaan?" tvaarom zouden wij dan DEN HAAG. In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer deelt minister Stikker mede, dat in Juli a.s. een publicatie van het ministerie van Buitenlandse Zaken verschijnt, waarin het beleid en het inzicht van de Regering ten aanzien van het optreden der V.N. tegen de agressie in Korea uitvoe rig is uiteengezet. Het belang, dat de Regering hecht aan dit eerste voorbeeld van collectieve rechts- handel door een internationale strijdmacht, blijkt overigens uit het aandeel, dat Nederland daarin heeft genomen. Gemeente Amsterdam sluit Oude Kerk AMSTERDAM De hoofdstede lijke Dienst van Bouw- en Woning toezicht heeft op last van het ge meentebestuur Zaterdag jl. de Oude Kerk doen sluiten. Enige dagen ge leden is een steen uit het gewelf omlaag gekomen. Een onderzoek bracht aan het licht, dat grote ge- d-elten van het hout totaal zijn ver molmd. De kerk dateert van heel vroeg in de 14e eeuw. Reeds jarenlang be slaan plannen voor een restauratie van dit oudste gebouw van de hoofdstad. Het nu nodig gebleken herstelwerk zal naar deskundigen veronderstellen die restauratie enige millioenen duurder maken. Philips 12% dividend EINDHOVEN. Commissarissen van de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken zullen aan de jaarlijkse al gemene vergadering van aandeel houders op 3 Juli voorstellen over het boekjaar 1950 uit te keren een dividend van 12% op de gewone aandelen en een dividend van 7,2% op de preferente aandelen. MINISTER STIKKER DEELT MEE: DEN HAAG. In de Eerste Kamer heeft de heer Wendclaar (V.V.D.) op 27 Juli 1949 de gedachte geopperd, om als vergoeding voor het ge roofde, niet teruggekeerde Nederlandse Kunstbezit, en ter compensatie van de totale door de Duitsers aangerichte schade, kunstschatten uit Duitsland te eisen. Minister Stikker wyst deze gedachte in z(jn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer af. Hij betoogt, dat de bezettingsauto- durende de oorlog uit Nederland is toriteiten, die uitsluitend verant- geroofd, zoveel mogelijk aan Ne- woordelijk zijn voor het in Duits land gevoerde restitutiebeleid, het standpunt innemen, dat het na tionale kunstbezit van een land dient te worden beschouwd als een „patrimoine national", dat zoveel mogelijk in stand dient te worden gehouden. Hiervan uitgaande, heb ben deze autoriteiten alles in het werk gesteld om dat gedeelte van dit „patrimoine national", dat ge- Chr. Werkmeestersbond in het zilver UTRECHT De Ned. Chr. Werk- meestersbond heeft in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht zijn zilveren jubileum ge vierd. De voorzitter, de heer T. Hokken uit Zwijndrecht, sprak een feestrede uit en 'savonds volgde dc heer M. Ruppert, de voorzitter van het C.N.V. zijn voorbeeld. Zedenmisdrijven ontdekt in Enkhuizen HOORN Te Enkhuizen zijn de laatste weken zedenmisdrijven aan het licht gekomen, waarbij diverse minderjarigen zijn betrokken. In verband hiermede werd na een om vangrijk onderzoek een 38-jarige man gearresteerd. De justitie heeft besloten met de uiterste strengheid op te treden. Jyf IJN zomerpak was in gekeerde 1 1 staat teruggekomen van de kleermaker en lag op de divan uit gestrekt als iemand die onwel ge worden is. Onmiddellijk ontdeed ik mij behaagziek van m\)n bovcnkle- ren, stapte in de lichtgrijze broek, deed het smetteloze jasje aan en trad elegant voor de spiegel. Wat ik daar zag, deed mij echter ineen krimpen: ik correspondeerde met een in flanel gehulde gebrekkige. Aap-achtig lang, staken mijn armen uit de mouwen, de borst blies en op de rug was een enorme bult ge rezen, die ik van nature niet heb. Waarschijnlijk had dc kleermaker dit karweitje in dronkenschap opge knapt. Staande voor die spiegel werd ik woedend. Begrijp me goed ik ben tolerant van natuur en verricht zelfs bij tijd en wijle goede werken. Iede re morgen geef ik bijvoorbeeld een juffrouw die zich bedelend in een sleuf ophoudt een dubbeltje. Ik zou voor dat geld een jaarabonnement op de Staatscourant kunnen nemen, maar ik besteed het belangeloos aan haar loerend toezien. Voor hondjes, die aan deuren krabben, pleeg ik aan te bellen, ook als ze daar hele maal niet wonen, en een man met een vuurrode hangsnor en zes schuldeloze kindertjes, die leed on der de gevolgen van een jeugd-in- klimmlng, heb ik noa onlangs uit de misère getild door hem in de ar men van een maatschappelijk wer kende dame te stuwen. Ik vermeld dit alles niet uit zelfverheffing, doch om U duidelijk te maken dat ik mij best eens mag permitteren boos te worden op een kleermaker, zonder humanitair beneden de waterspie gel te blijven. Reeds een kwartier later stond ik in_ zijn verdoemde paskamer, waar hij mij altijd de nieuwe Engelse lappen wil laten betasten, maar deze keer maakte ik, met het ge zellige ponem waarmee hij mij te gemoet trad, korte metten. Ik trok mijn regenjas uit, en als een monu ment dat wordt onthuld, rees ik n.et bult, blaas en aaparmen verschrik kelijk voor hem op. In dc spiegel zag ik hem verbleken en ik hoorde hoe zijn precieuze mond uit louter ontzetting een vloek van zwaar ka liber formuleerde. „Dit is prulwerk!" zei ik. mij weer opwindend aan de ruïne, die ik voor mij zag. „Geen enkele behoorlijke kleermaker zou zoiets Achter mij sloeg een deur hij was weg. Naar zijn vrouw, om utt te huilen? Nee, daar hoorde ik hem weer naderen op de gang, opgewon den pratend nu: „Ronduit schandelijk! Het pak hebt U volkomen verprutst. Maar nu is het uit met mijn geduld. U naait mijn klanten de deur uit en daar heb ik schoon genoeg van. Morgen hoeft U hier niet meer te rug te komen." Triomfantelijk keek ik om. Daar stond, naast de kleermaker, de voor malige inklimmer met de rode hangsnor, die ik destijds aanbeval bij die maatschappelijke dame. Hij had een centimeter om dc hals, een derland terug te geven. Voor de restitutie van dit kunst bezit zijn dan ook aanzienlijk rui mere maatstaven aangelegd dan voor de restitutie van andere door de Duitsers geroofde goederen. - - Hierdoor en mede dank zij de toe- schoot vol rijgdraadjes en een ge wijding der Nederlandse functiona rissen, die met de restitutie van kunstbezit waren belast, is het mo gelijk gebleken, dat verreweg het grootste deel van het geroofde kunstbezit in Nederland is terugge keerd Het hierboven vermelde stand punt der bezettingsautoriteiten, dient naar de mening van de mi nister op hot kunstbezit van elk land te worden toegepast, dus ook op dat van Duitsland. (Advertentie I. M.) van rheumaliek. spit. ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor regelmatig Togal. Het middel by uitnemendheid, dat baat waar an dere falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag Bij apoth. en drog. ƒ0.83, ƒ2.08, 7.94 laat vol kommer. ,,'t Was lastige stof... sprak hij, naar mijn bult kijkend. Ddt is waar", zei ik haastig. ,.Erg kreukelig Ik had er ook altijd moeite mee „Ach, maar daarom hoeven de mouwen toch niet verknipt te wor den!" riep de kleermaker. „Ik heb ze wel graag kort", zei ik, „En die rug! Ach, ach, ik sta van te kijken" sprak de patroon. U hebt volkomen gelijk meneer. Het is prutswerk van de ergste soort." „Nou, nou, noususte ik, maar de man was door het dolle heen en vervolgde: „Natuurlijk vergoed ik alle scha de. U zult er behoorlijk bijlopen. En die beunhaas gaat onmiddellijk mijn huis uit Zó komt het, dat ik nu tóch een nieuw zomerpak krijg. En dat die hangsnor vanmorgen weer voor mij stond en klaaglijk vroeg: „Wat nou, meneer KRONKEL. Tsjiang wil partij zijn in Japans vredesverdrag TAIPEH, (Formosa). Tsjiang Kai Sjek verlangt deelneming van het Nationalistische China aan ontploffing omgekomen. Talrijke Belgische kruitfabriek in de lucht gevlogen NAMEN. Te Jambes, bij Na men, zijn drie arbeiders van een kruitfabriek ten gevolge van een het opstellen van Japanse vredes verdrag op voet van gelijkheid. Hij zal geen genoegen nemen met een discriminatieve behandeling van de nationalisten. LEEUWARDEN. De heer N. H. Blink, oud-secretaris van de Frie- sche Maatschappij van Landbouw, is met ingang van 1 Juli benoemd tot directeur van het Vee- en Vlees aankoopbureau te 's-Gravenhage. personen zijn gewond. De ruiten zijn tot ver in de omtrek verbrij zeld. De fabriek zelf stortte in. De ontploffing was op 15 tot 20 kilometer van de fabriek te horen. Naar schatting bedraagt de schade ongeveer 3.000.000 fr. ROME. Minister-president De Gasperi zal, vermoedelijk in de herfst, een bezoek brengen aan Bonn. 3000 meter hoog in de bergen en zijn dol op stalen bijlen en messen, strompi want die schijnen beter te zijn dan el, schijnt waar te zijn. De lucht- handtekeningenjagers een levende Duitser naar buiten in Engeland beminde toneelspeel- strompelde met een baard van een ster, komt in Maidenhaid aan, 40 stenen en houten hak- en snijwape- toevoer was onbeschadigd gebleven haar af, de houten steiger bezwijkt Toppunt van eerlijkheid 17"OOR mensen met een smartelijk goed geheugen, die „als vanzelf" telkens met hun gedachten in het verleden vertoeven vooral bij het verleden van tien jaar geleden, gaat de renormalisering van de we reld na 1945 weieens te snel. Toch zullen zij er aan moeten wennen, dat hun eigen generatie nog beleeft wat zij gedacht hadden dat voor een veel jongere generatie zou zijn weggelegd. En over het algemeen w ille n zij er ook wel aan wennen. Waaraan wennen?, zal men vra- zijn wij van overtuigd. Daarom, als gen. Hieraan: dat Nederlanders voor deze rubriek met haar 1000 woor- andere dan strlkt-zakelijke bijzon- den, even van uiterlijk verandert ..Waarom niet. „Ik breng geen ge en lekwater druppelde in voldoen de hoeveelheid naar binnen. Alleen de duisternis was de laatste twee Op" jaar ondraaglijk geweest. De over- P een te Magliano in Etrurie ievende js 32 jaar; 4 makkers zijn opgegraven bronzen plaat staat dood van wi 2 in kk b, een tekst van een kieswet waarbij gemummificeerd zün aangetroffen, ook namens gestorven Estruners mocht worden gestemd, „want do den zijn van het grootste belang geweest voor dingen die thans hun beslissing krijgen".... Wie wonnen de stembusuitslag?: de doden!, want van enige jonge eekhoorns die door en allen, ook Cicely, gaan kopje on der. Schrobben, verboden G) UD-ALBLAS. wereldberoemd om zijn nooit-vieze bestrating iedere dag werden de keien ge schrobd wordt modern. De ge- meenteraad heeft het schrobben ver- Gttmpft r punnn Kü boden. Dë Oud-Alblasser huisvrou- E™ELhcU«?.n,,lbi wen.reageren voortaan haar schrob. Kattenmoederzorg ieder mens heeft een onbegrensd een worden grootgebracht tege- aantal voorvaderen! j- Consequente hardheid woede maar op haar kroost af. want door het straatschrobben ontstaan putten onder de keien en telkens \\J ILT u uw man meedelen, dat en vis lusten en nooit miauw zeg- hij uit Zijn cel op het fort gen. rrt wnrrion naar ppn nar- Van kussens afblijven vaa„° dat Kerbestraïen kost te vee, geld.... die bruine wezentjes geen muizen hij uit Zijn cel op het fort gen. vervoerd zal worden naar een par ticuliere woning op 't eiland (Yeu) vroeg een justitieel ambtenaar aan mevrouw Pétain. „Neen", zeide zy Geurig Baarn Lathyrus hinnnnknrt derheden naar Duitsland gaan, dus om innerlijke verbeteringen te zoe- naar sport- en dergelijke feesten ken in deze vacantiedagen, dan zijn (Kielerwoche) dat de nieuwe wij ervan overtuigd, dat U en wij haven-Hansa-gedachte steeds meer er maar al te graag aan willen wen- veld wint dat Rijn- en berggebie- ncn. den weer in zwang komen bij toe- 7 risten, dat veel grensgemeenten aUWkeUTlg geSCiULt toenaderingsfeesten beramen. en u dat er in Den Haag weer een Duit- A RCHAEOLOGEN zyn toch soms - 1 - Ingang van de dorpskerk te nadeboodschap over", antwoordde Barbotanales-Thermes een opschrift zij, „en een maarschalk van Frank- aan, luidende: „Kerkgangers mogen rijk behoeft van niemand een ge- kniel- en zitkussens niet uit de kerk nadeboodschap aan te nemen of aan meenemen, om naar de bioscoop te ruikt lekker, dus binnenkort ruikt heel Baarn lekker, want 30 Juni opent daar O een nationale lathyrustentoonstel- NZE correspondent trof aan de ling terwijl „alle" winkeletalages te horen". In Paulusvoetspoor T-T ONDERDDERTIG geestelijken -1- en leken zijn per boot uit met lathyrus versierd zullen zijn. Om mens G)MMEN zal voortaan op Zondag Even gezellig opbellen - C1J 1C1VC11 i.lJU MCI UUUl UI I. Athene naai Kav/elea in .Macedo- I N Everett is men terecht boos op nië vertrokken, om apostel Paulus' A een vrouw die door haar einde den op de Vecht!, want een zwem bad is er ook al niet. loos getelefoneer verhinderde dat brengen. Hy stamt uit *en Hugo- notenfamilie: dit waarborgt, dat hij de Nederlandse geest kan begrijpen en dat het hem niet vreemd zal schijnen als hij meermalen het xooord verneemt, dat wij hierboven Vacantiekiekje TVT INISTER Peters liet Uniezaken x>Aen Overzeese Rijksdelen dezer dagen voor wat het was om in zijn geboortedorp Well (Limburg) ker mis te vieren. Zij tweede schot le- 11: - rr>\nA«-r «ucic öic.u waui rauius picuuvwc omwvwuuc. „Is er brand? Klets verde een voltreffer op de hoge miihoen jaar meer 01 minaer worden speciale diensten gehouden, niet. Ik betaal toch voor dit ge- schiethoorn en_in een duel met de ambassadeur zetelt. Deze laatste, grappenmakers! In een groeve excellentie Dumont, krijgt een bij- £y Hoegenaes m Zuid-Zweden heb- mc verirunnen> zonder-kiese taak. Hij zou niet ge- ^en ze °P m^er eerste schreden in Europa 1900 ja- jwo 6cicjciuucci accrediteerd zijn, als zijn verleden sporen gevonaen van een \oorwe- ren geieden te gedenken. O.m. gaan een andere vrouw de brandweer geen waarborgen had bevat, dat hij r®1O hJjKa ter een ainosaurus. L^on- naar de kloosters op de berg kon waarschuwen cn op het jam- die moeilijke taak rustig en onop- clusie: die aiaruKKen zyn ïou a iou Athos, en vandaar naar Philippi In merend verzoek om op te houden vallend tot een behoorlijk einde zal millioen jaar oud. Het komt er op iedere slad waar Paulus predikte antwoordde: 10 niet aan! Paradise lost T-T R is nog meer ontdekt, ditmaal -■—'in Australisch Nieuw Guinea. zetten ml: „Onze wil is goed, maar Daar is men gestuit op stammen, die u>y moeten eraan wennen". tot hun grote verdriet nog nooit een P.S. Uw wil is ook goed, daar blanke hadden gezien. Zij wonen Uit Nederland gaat Zwaan mee. proL J. de sprek!" Bij de brand kwamen vier pastoor moest Eerwaarde met 2831 Zyne Excellentie de eer laten in de schiettent De kop van Jut kostte minister Peters hoofdbrekens, ge lukkig bleek de pastoor óók geen meester op dat wapen. Zijn vroege- handtekenmgen jagen kent ook re dorpsgenoten vonden „die jongen kinderen om Kopje onder HET onschuldige (hoewel lastige) Vianr)fplrpn»nc7pn iaonn kf>nt nrtlr Nachtmerrie TjAT er uit een oude. met puin toegestorte bunker bij Gdynia meer dan 6 jaar na de oorlog nog zijn risico's! Cicely Courtneidge, een van Peters" wel groot geworden. „Vliegtuig en ook wapens gekocht" (Van onze correspondent) PARIJS De heer Westerling heeft Parijs aangedaan, om er te onderhandelen over zijn memoires. H(j wenst zo min mogelUk contact met de buitenwereld en heeft zich een baard aangeschaft teneinde hier niet herkend te worden. HIJ heeft niettemin met een der Parfise Jour nalisten contact gehad, welke Jour nalist ons onderstaande gegevens verschafte: Westerling erkent volmondig in contact te zijn geweest met de com missie voor Ambon (Het is niet duidelijk of hiermede bedoeld wordt de stichting „Door de Eeuwen Trouw" of het Bureau Zuid-Moluk- ken. Red.), die bij monde van een meneer Van Donk, zo zeide hij, hem Londen herhaalt: (Van onze correspondent te Londen) LONDEN In antwoord op door het conservatieve Lagerhuislia Dun can Sandys gestelde vragen, waarin deze om informatie vroeg over de positie, die Guy Burgess in de bui tenlandse dienst had bekleed en te vens vroeg, of de regering „zich ernstig bewust was van zijn associa ties met communistische kringen", heeft minister Younger geantwoord, dat de regering zich niet bewust was van enige associatie met com munisten. De minister verklaarde, dat Burgess enige tijd geleden aan een „security-check" was onderwor pen en dat het resultaat negatief was geweest. Volgens Reuter zijn drie personen uit de Engelse buitenlandse dienst ontslagen wegens hun relaties met de communistische partij. WESTZAAN. De N.V. Verf- fabriek Avis te Westzaan. een der oudste Zaanse bedrijven, viert deze maand haar 250-jarig bestaan. Advertentie (I M vooruitgang Wassen zonder water en boenen tegelijkertijd, is de moderne werk wijze van boenwas Lavécire, dat zo snel parketten reinigt, wast en boent. een positie aanbood die hij aan vaardde. Wij kochten, zo vertelde hij. een Lockheed vliegtuig en ook enkele wapens. Vijf geweren, pre ciseerde hij. Hebben de laatste gebeurtenissen In Nederland en de onthullingen over het Amboncomité uw plannen gewijzigd? had de journalist nog ge vraagd. „In het geheel niet" antwoordde Westerling. .Ik ben verheugd, dat ik ertoe neb kunnen bijdragen, een verrader, die zich in het comité had ingedrongen te ontmaskeren. Stellig had deze man de bedoeling, mij te doden en de beweging kapot te ma ken. Maai ik handhaaf mijn plan nen". Daarop werd het onderhoud bruusk door hem afgebroken. IN het groothertogdom Luxem burg, dat in het vc rieden zo nauw met ons vorstenhuis was verbonden, zullen koningin Ju liana en prins Bernhard onder meer een bezoek brengen aan Vianden, waar men een oud slot van de Nassau's aantreft en waar zij een kijkje in het sanatrium zullen nemen, aan Berg, waar het kasteel van de hertogin van Parma staat en aan de hoog ovens van Dudelange. J

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3