.Wilhelmina's kracht is in toestelturnen dames Erdal wint voetbaltournooi van de Federatie HOERA, mersfoort 1 300.. 40 Courantenreclame is niet te vervangen üuib Holsteyn HOTTINGA '-Z't'soo- 2°°~ COUPON Koester Uw huid aan het roomxachte schuim! 4 Donderdag 21 Juni 1951 Voor het eerst sinds jaren was het schitterend gelegen „Openluchttheater" in Birkhoven gisteravond het toneel van een gymnastiekuitvoering. De Christelijke Organisatie voor Lichamelijke Opvoeding „Wilhelmina" onder nam dit experiment en trof het met de prachtige zomeravond, waardoor het een genot was in deze omgeving naar de turnuitvoering te kijken. De leider, de heer P. E. H. v. Mourik, opende voor een tamelijk groot publiek met een keurige en gevarieerde opmars, waarna voorzitter Van Zwecden na het gebruikelijke gebed de aanwezigen, waaronder vertegen woordigers van plaatselijke bonden en zusterverenigingen, welkom heette cn allen een prettige avond toewenste. De uitvoering, welke geslaagd mag worden genoemd, miste toch iets van de vlot- en vastheid, welke „Wilhelmina" de laatste jaren liet zien. De ensemble-oefeningen ver toonden nu en dan weifelingen en oneffenheden, welke duidelijk lieten uitkomen, dat dit niet de sterkste zijde der vereniging is. Niet alleen de openluchtuitvoe ring was een experiment, doch ook de samenstelling van twee num mers, „scholing" en „baloefcning". De heer Van Mourik. zelf cursist bij de dit voorjaar gehouden rhytmi- sche cursus van mej. Pente, bleek de lessen van deze gymnaste reeds in praktijk te hebben gebracht bij bovengenoemde nummers. Natuur lijk kan en mag men niet verwach ten. dat een dergelijk experiment direct slaagt, want de dames van „Aspasia" Rotterdam hebben onder hun eminente leidster, mevr. v. d MostLeyerweerd, zeker ook enige jaren cn wellicht langer nodig gehad om tot het huidige peil te ge raken. In ieder geval begint het werk van de A. B. v. L. "O. nu reeds vruchten af te werpen cn we twij felen er niet aan of de eerstkomen de uitvoeringen der overige plaat selijke gymnastiekverenigingen zui len daar eveneens van getuigen. De oefening met één knots, ver werkt op de muziek van een tango, liet wel zien dat de stof in overeen stemming met de muziek was ver vaardigd, doch een goed slot ont brak, terwijl enkele beenbewegin gen ons minder gymnastisch voor kwamen. De huppeloefening en die van het N.C.G.V. werden goed uit gevoerd; het wil ons echter voorko- I men dat de technici van een derge lijk grote bond met een aantrekke- I lijke oefenstof ten tonele kunnen komen. Dè kracht van „Wilhelmina" ook deze avond bewees dit be staat in het toestelwerk der dames, al waren ze minder op dreef als vo rig jaar. Een goede kern liet aan brug, ringen en evenwichtsbalk fraai werk zien en de naar Leeu warden vertrokken kampioene van Amersfoort, die haar medewerking verleende, bewees dat ook zij het nog lang niet verleerd is. De indi vidueel vrije oefeningen van de da mes v. d. Akker cn Hogcnhout, be nevens die van de heer Budje waren uitmuntend. Bij de nummers voor heren mis ten wij het zo gebruikelijke hoog- brug en-rek. Evenals bij de meeste turnverenigingen ontbreekt bij „Wilhelmina" een kern in de leef tijd van 2030 jaar; de tijd, waarin de turner op zijn best is. Daardoor is de leiding waarschijnlijk genood zaakt geweest zich te beperken tot grondgymnastiek, een bankenoefe- ning en tremplin-paardspringen, waarbij een behoorlijke groep hun kunnen vertoonde. Van deze num mers kon ons de bankenoefening het minste en het vlotte paardsprin- gen het meeste bekoren. Aan het slot dankte de voorzitter de leider en zijn assistenten voor het vele verrichte werk en daar mede was de openluchtuitvoering van „Wilhelmina" ten einde. „TURNER" Om 't kampioenschap gymnastiek De Amersfoortse Bond voor Li chamelijke Opvoeding organiseert ook dit jaar, en wel op 30 Juni a.s. in de „Markthal" de wedstrijden voor de Amersfoortse-gymnastiek- kampioenschappen. 's Middags worden vrije oefenin gen, paardspringen en paardvoltige gehouden, waarna 's avonds de grote strijd om de titels brugtur- I nen, rek en ringen zal ontbranden. I Aangezien de oefeningen naar vrije keuze kunnen worden uit- j gevoerd, mag op een rijk en ge varieerd programma worden ge rekend. Teneinde een goede organisatie te verkrijgen doet de A.B.v.L.O. een beroep op verenigingsbesturen en leiders hun deelncmers(sters) zo spoedig mogelijk op te geven. Voor deze plaatselijke kam pioenswedstrijden wordt een zeer grote belangstelling, ook van de zijde van het publiek, verwacht. Jongens raken van 't goede pad af Twee jongens van negen jaar hebben zich, door verbreking van een paar ruiten, toegang verschaft tot een school aan de Tollens. Na wat snoepgoed, een ballpoint en andere kleine zaken te hebben ontvreemd, brachten zij een be zoek aan de R.K. Kerk aan de Jacob Catslaan,, waar zij wat geld uit offerbusjes haalden. De politie kreeg de jeugdige da ders te pakken en kon nog enkele dingen van het ontvreemde ach terhalen. Na een zeer ernstig standje werden de kinderen thuis gebracht. Een dronken stratenmaker, die door de stad fietste, werd, ter ontnuchtering, in het politiebureau ingesloten. In het kader van de Sportweek 1951 hebben zestien voetbalploegen van personeelsverenigingen een langdurige strüd geleverd om de kampioenstitel. De belangstelling voor dit groots opgezette voetbal tournooi moest worden afgeremd, aangezien de beschikbare terrein- aecomodatic niet meer dan zestien ploegen kon verwerken. Teneinde de afwerking te bespoedigen wer den vier groepen van vier elftallen geformeerd. De laatst geëindigde ploeg van elke groep werd van verdere deel name uitgesloten. De andere drie werden in de volgende ronde ge plaatst. De nummers één kwamen in de finale voor de eerste plaats. De nummers twee speelden om de plaatsen vijf tot cn met acht en de vier ploegen die in elke groep op de derde plaats eindigden speelden om de negende tot en met de twaalfde plaats. Als finalisten kwamen de ploe gen van Erdal, Eysink. C.G.E. AZ en PC ontmoet sterk GZC Vrijdagavond a.s. zal het eerste herenzevental van AZ en PC in Pesie's bad de strijd aanbinden met de Goudse Zwemclub. De kracht van de Gouwenaren met hun twee offi ciële en hun twee officieuze inter nationals is algemeen bekend. Hun sterkte hebben ze getoond in de af gelopen Centrale Wintercompetitie, waarvan het kampioenschap werd behaald, alsmede op de Polodagen, waar zij als nummer één van het tournooi eindigden. Ogenschijnlijk is de AZ cn PC dan ook kansloos. De Groen-Witten bleken echter voor de mannen uit Gouda altijd moeilij ke tegenstanders te zijn. In ieder geval zullen Cabout en zijn mannen geen walk-over hebben. Het zal on getwijfeld een goede wedstrijd wor den, waarbij een gelijk spel voor de AZ en PC misschien niet uitgeslo ten is. (Combinatie Gemeente Bedrijven) en de Hapam tegen elkaar uit. Vooral in de finale is een felle strijd geleverd. Ten slotte kwam het elftal van de Erdal als eerste uit de bus. Hierdoor heeft Erdal niet alleen de wisselbeker defini-. tief in bezit gekregen, doch ook een mooi aantal punten (42) we ten te verzamelen, die t.z.t. na tuurlijk voordeel zullen opleveren als de eindstand wordt opgemaakt. Eysink eindigde als nummer twee, Hapam als nummer drie en C.G.B. won de vierde prijs. soest Soesterberg wint van BDC Buitengewoon groot was de be langstelling Woensdagavond te Soesterberg voor de wedstrijd in het tournooi om de Soester Voet balbeker, tussen „Soesterberg" en „BD.C.". Jammer dat de aange wezen Bondsscheidsrcchter ver stek liet gaan, zodat de wedstrijd ongeveer een half uur te laat be gon. Het begin was hoopvol voor Soesterberg. toen rechtsbuiten Stasse reeds in de eerste minuut zijn club de leiding bezorgde. 10. Soesterberg bleef hierop aanval len en in de vijfde minuut maakte midvoor Preusser met een laag diagonaal schot het tweede doel punt voor Soesterberg. 20. BDC zocht het in mooi samenspel, dat echter veel te kort werd gehouden. Daarmede wist Soesterberg met v. d. Weerd aan het hoofd, wel raad en alles werd terug gediri geerd. Toen midvoor Preusser in de 25ste minuut voor Soesterberg nummer drie scoorde, was BDC zo goed als geslagen. De rust kwam met de stand 30 voor Soester berg. Na de verfrissing, die hoog no dig was, daar in een hoog tempo was gespeeld, kwam BDC binnen de krijtlijn^ met de vaste wil de huid zo mogelijk te verko pen. Soesterberg werd geheel in de verdediging gedrongen en we zagen de BDC-backs zelfs op de middenlijn. Na zes minuten moest Soesterberg voor dc geweldige druk zwichten en het was links binnen B. Rademaker die BDC aan het eerste doelpunt hielp. 31 De druk van 3DC hield aan cn de achterhoede van Soesterberg kreeg het zwaar te verantwoorden. Ze doorstond de enthousiaste BDC voorhoede, zij het, dat te veel van de lichaamskracht gebruik werd gemaakt. Dc scheidsrechter trad echter handelend op cn voorkwam erger. Soesterberg hield moedig stand en wist tenslotte te zegevie ren. Door deze overwinning heeft Soesterberg zich in de volgende ronde tegen SEC geplaatst. BDC is uitgeschakeld. KPSBijlard 71 Voor de zomeravondcompetitie moest KPS de strijd aanbinden te gen het personeelselftal van Bij lard uit Hilversum. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Bij lard een zo zware nederlaag te slikken zou krijgen, daar in het eerste kwartier de partijen precies tegen elkaar opwogen. De score werd door Koedam geopend. Bij lard werd niet ontmoedigd cn speelde rustig verder, zodat KPS er niet door kon komen. Met nog vijf minuten te spelen in de eerste helft, bracht B. Hoogeveen met een kopbal uit een hoekschop de stand op 20. Al spoedig na dc hervatting was de stand 4—0 voor KPS cn toen gaf Bijlard zich gewonnen. Nadat een tegenpunt werd gescoord, kon de thuisclub al spoedig de score opvoeren tot 71, waarmede ook het einde kwam. KPS bezet thans de bovenste plaats van de rang lijst met 13 punten uit 7 wed strijden. HULDIGING MILITAIREN. Donderdagavond te 8 uur zullen ten gemcentehuize de laatste uit Indonesië teruggekeerde militairen door de Nikaproba word-en gehul digd. woudenberg PSEUDO-VOGELPEST IN WOUDENBERG WOUDENBERG In Wouden berg zijn enkele gevallen van pseu- do-vogelpest geconstateerd. Het be smette pluimvee, eigendom van twee landbouwers, is afgemaakt. Er is een beperkt ophokverbod uitge vaardigd. OPENBARE AANBESTEDING B. en W. van Woudenberg heb ben ten gemeentehuize aanbesteed „Het leggen van riolering, het aan brengen van klinkerbestratingen en het maken van bijkomende wer ken in de Achterstraat. Het werk is begroot op 18.000,-. Er is als volgt ingeschreven: 1. Fa. v. Slateringen Amersfoort 15.689,-; 2. P. Hogenbrik, Laren 16.370,-; 3. H. Emelaar cn Zn te Zeist 16.600,-; 4. fa Verschuur, Zeist ƒ16.900.-: 5. J. Higler en Co. Amsterdam 17.470,-; 6. H Bergen, Maarssen 17.774.-; 7. C. T. Bos huis Zeist 18.000,-; 8. Gebr. Vis ser, Bilthoven 18.740,-; 9. B. van Hees, Utrecht 18.880,-; 10. H. J. van Marle, Kampen 19.000,-; 11. J. A. Stomphorst, Utrecht ƒ20.100; 12. N.V. Z H. bouw, te Amsterdam ƒ22.400,-; 13. C. Koek. te Haarlem 23.700,-; 14. fa. Zwaan Amsterdam ƒ24.500,-; 15. fa. S. Aafjes, Bever wijk ƒ31.000,-. GEVONDEN VOORWERPEN Als gevonden voonverpen zijn aangegeven: drinkkannetje, glacé herenhandschoenen; hondenriem. Verloren id: actetas met vistuig. Inl. b. d. Rijkspolitie. ZONDAGSDIENST. De medische Zondagsdienst voor Woudenberg, Maarn en Maarsber- gen wordt waargenomen door .lr H. G. v. d. Hoek te Woudenberg. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margarctha M.. d. v. W. Blokhuis en H. O. Blokhuis. Getrouwd: Cornells Ederveen cn H. Versteegh. Ondertrouwd: Cornells de Kruif en. Rijkje Vlastuin. Overleden: Jannigje van Grootveld. wed. van G. Legcmaat, 80 jr, wonende te Amerongen. „Op een keer - we lagen in de haven van Tjilatjap - kregen de bootsman, de chief en ik een paar dagen verlof, om Java wat te gaan verkennen". Zo begint Stuurman Steven z'n ver haal, en hij grinnikt nog bij de her innering aan wat hij beleefd heeft. „We huurden een soort museum stuk van een autotje en daarmee trokken we de binnenlanden in. Op een middag houden we onze siësta aan de rand van een bos. We rollen een sigaret en daarna strekken we ons uit vooreen dutje. Maar nauwelijks zijn we onder zeil of we horen boven onze hoofden een hels spektakel. We schieten overeind en zien drie chimpan- sées, elk met een pakje van onze kostbare shag! Ze hebben ons de kunst aardig afgekeken, maar het valt toch niet mee, om met een stuk boomblad als vloeitje een sigaret te draaienl Opeens, daar vliegen twee pakjes shag naar beneden, die van de bootsman en van de chief, en de mislukte siga retten dwarrelen er achteraan. Maar die derde snuiter die zit me daar met een verheerlijkt ge zicht op zo'n blaadje rriet Sterling te kauwen, met het pakje stijf tegen z'n borst geklemd. „Hé schooier, wil je wel eens als de weerga m'n shag teruggeven!", roep ik nijdig. Als enig antwoord trekt het ondier z'n gezicht in een grijns en klimt nog een eindje verder de boom in. M'n maats natuurlijk lachten! „Nou vooruit, stuur, rol er dan maar centje van mij", zegt de boots goeiig, en steekt me z pakkie shag toe. „Kerel", zeg ik, ,,'t is goed bedoeld, maar in één opzicht lijk ik precies op dat loeder van een aap: IK STA OP STERLINGI Handpompjes 0.90 Reparatie-doosjes 0.55 Solutie0.20 Pleister 0.60 Rubber zadeldekken 4.— Kinderzitjes 7.80 enz. enz. UTRECHTSESTRAAT 28 AMERSFOORT DE PRIJZEN DALEN WEER Java Thee 100 gr. 0.S) Janhagel 250 gr. 0.45 Arnhemse Meisjes 250 gr. 0.55 Ontbijtspek z. zwoerd 100 gr. 0.35 Gekookte worst 100 gr. 0.28 LEUSDERWEG 16 BRANDPUNTEN Te koop aangeb. Sportprijzcnliandel Spijker, Soest, Soesterbergsestraal 26 Bekers, kransen, medailles voor iedere tak van sport. Vraagt keuze-zending of reizigersbezoek. In- en Verkoophuis Emzed Vijverlaan 7, Zeist. Lijn- markt 28. Utrecht. Verkoopt prima kleding (weinig ge dragen chemisch gerei nigd) voor iedereen. Dage lijks 24 uur. Te huur gevraagd Gezocht een gem. kamer zonder pension. Brieven met opg. van prijs onder No 5935 bur, van dit blad Te huur aangeboden Verhuur. Voor Uw diner, een keurig gedekte tafel. Vraagt vrijblijvend prijscou rant. Serviesverhuur, Giele, Tel. 5009. Utrechtseweg 90A Achter N.V. Sierkunst. Aangeb. Zit-Slaapkamer. Brieven onder No. 5986 bur. van dit blad, Lessen Dansschool Joop Snijders, Korte Gracht 20, telef. 5083. Privé-lessen volgens af spraak. Prospectus op aan vraag. e«"de n JU< aLS iemand verre reizen doet... dan kan hij veel verhalen en wie dit Jaar het mooiste verhaal van zijn vacantietocht op schrift stelt, kan f. 500.- verdienen. De voorwaarden voor deze wedstrijd zijn zeer eenvoudig. Bij aankoop van een Remington Portable of Standaard schrijfmachine bij een van onze showrooms of via een onzer handelaren, in de periode vanaf heden t.e.m. 15 Sept. 1951, ontvangt U gratis een deelDemersbewijs voor deze unieke wedstrijd. Zend vóór 1 October a.s. een verslag van Uw vacantiebelevenissen, getypt op een Remington onder bij sluiting van Uw deelnemerskaart, aan het verkoopkantoor der Remington Rand N.V., Kalverstraat 3-5 te Amsterdam Het door de jury als beste inzending aan te wijzen ver slag, wordt gehonoreerd met een hoofdprijs van f. 500.-. 1 Zend mij volledig programma en voorwaar den der Remington Rand Zomerwedstrijd 1951 Naam Adres te Invullen, uilknippen en als drukwerk zenden aan: Aid Reclame, Kalverstraat 3-5, Amsterdam Verloren Verloren: van Kromme- straat naar Smallepad, door slagersknecht 105.Eer lijke vinder wordt verzocht dit tegen beloning terug te bezorgen bij Slagerij Klas horst, Krommestr., alhier. Dans-instituut Ann Bert Kamperman. Privé-lessen dagelijks. Langestraat 113. Telefoon 5494. Autorijschool C. Schuur. Utrechtseweg 98. Tel. 3107. Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen en eindigen bij de bushalte K.N.A.C.-diploma. Diversen Even lezen. Het adres voor alle schoenreparaties. Prima leder. Keurige afwerking. G. M. Sol. Krommestraat 20 Telefoon 4526. Leesbibliotheek D. Lamme. Oude Soesterweg 97. zorgt voor gezellige avonden. Short-IVave. Het ideale kapsel voor de zomermaan den. Prijzen vanaf 7. met en zonder toestel. Joh. Heyman, Arnhemsestr. 13. Meisje heeft nog enige dagen over om te helpen verstellen en veranderen. Mej. v. d. Hoek, Holkerstr. 48. Nijkerk. Tel. 621. Uw liefhebberij behoeft niet duurder te zijn. Wij le veren merkfilms v.a. 1.35. Portretspecialist de Smalen, Amersfoort. Dames- en Herenkapper A. Vonhof. Wegens vacantie van Maandag 2 Juli tot 7 Juli gesloten. Bloemendal- sestraat 28, Tel. 5512, Amers foort. Heeft U Rijwielonderde- len nodig? Wij hebben de grootste sortering in alle onderdelen voor elk rij wiel. Rijwielhandel G. A. Smink, Zuidsingel 28. Laat uw kinderen bij U thuis fotograferen. Het moet mooi worden, dus laat Foto Muns dit doen, Langestr. 20 Tel. 3016. Kiest vooral de juiste bril. Voor goede brillen en des kundig advies firma Th. Groenhuizen. Opticien Utr. straat 10. Tel. 6663. Voor reparaties kunstgebit ten, snel en goed. in pl.m. 1 dag gereed. A. H. v. An- del. Bankastraat 50, A'foort. Tel. 5805. Radio van Geet, Arnhem sestraat 29. Tel. 6383. De Radio-Specialist. Tevens alle merken stofzuigers. Reparatie van meubelen. Degelijk duurzaam en bil lijk. In de kortst mogelijke tijd gereed. Meubilering Onze Woning, Leusderweg 161. Tel. 6362. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton staaf-, plaat- en balkijzer bij Firma B. Zwaaf Zonen, Amersfoort. Tel. 5226. Triumph-Rüwielen. Het beste Engelse rijwiel in ver schillende modellen lever baar. Gebr. v. d. Ploeg. Arn- hemseweg 44, Tel. 5276 en Soesterweg 96. SCHENKT SCHUIMEND SCHOONHEID! De keuze van een goede toilet zeep is belangrijk! Er zijn zepen, die teveel van het natuurlijke, beschermende vet aan de huid onttrekken, waardoor schraalheid en gevoeligheid kunnen optreden. ASTRA cold cream toilet zeep bevat voedend Dermaline - een wonderbaarlijk ingrediënt, met 3 wondere eigenschappen, onmisbaar voor een huid, die jeugdig en soepel moet bijven. ASTRA schenkt Uw huid nieuwe jeugd, elke keer dat U zich wast! Per tablet Heerlijk fris geparfumeerd! ct. 'kil-

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4