Ben van Leur wielerkampioen provincie Utrecht Machtige demonstratiepartij van Wijnen in klein-cadre Tweedaagse volkomen geslaagd STUURKLOKJES HUiB HOLSTEYN Kloosterziel uit Wezep wint bij Nieuwelingen Nijmegenaar maakt in vijf beurten 539 caramboles HülB HOLSTEYN Sportbijlage DAVBLAD VOO It AMEISSFOOKT ,.Pedaalridders:' in actie Uitslagen en stand ZAC Wandeltochten van Federatie Wiersma wint in C-klasse Regen op Zaterdagmorgen kon stemming niet bederven Bloemenkwartier komt niet in vierde klasse Dames Sportjasjes 32.50 Witte motorcaps 3.20 Stofbrillen vanaf 1.40 ITTK.STRAAT 28 AMERSFOORT. Maandag 25 Juni 1951 voor montage op iedere hulpmotor en fiets, pri ma kwaliteit' en slechts UTR.STRAAT 28 Amersfoort. ga» v:'> v'V i. rW i«|i? Advertentie (l.M.) 4, (Van een onzer verslaggevers) Een honderdtal, over het algemeen, jeugdige renners, heeft Zaterdag middag op een circuit te Hoogland „slag" geleverd met als inzet de titels Kampioen van Utrecht en Gelderland in de Nieuwelingen en Amateur klassen. Het waren echter niet alleen deze titels, waarvoor deze jongens hun uiterste krachten gaven. Immers, het betekende voor hen ook een kans zich te plaatsen voor de Nederlandse Kampioenschappen, die Zondag 8 Juli op het circuit van Zandvoort zullen worden gehouden. Als eersten gingen omstreeks kwart over twee ongeveer vijftig „Ama teurs" uit de provincies Gelderland en Utrecht van start. Ruim vijf minuten later volgden een even groot aantal Nieuwelingen. De laatste categorie had zevenmaal het acht kilometer lange en uitste kende parcours te rijden. Na de eer ste ronde lag het hele veld nog bij elkaar. Hoewel sommige renners probeerden uit te lopen kregen zij hiertoe geen schijn van kans want het peloton volgde onmiddellijk. Het tempo werd zienderogen hoger en het was dan ook verklaarbaar dat een paar van de jongeren moesten „lossen". Toen de laatste ronde in ging, was er nog vrijwel niets ver anderd. Alle renners, die het tempo hadden kunnen bijhouden, lagen nog bij elkaar. Het kwam op de eind sprint aan, die enkele honderden meters voor de finish werd ingezet. In een grote groep stoven de renners op de streep aan en de jury kreeg de zeer moeilijke taak tien winnaars aan te wijzen. Voordat het echter zo ver was hadden, in het heetst van de strijd nog een paar valpartijen plaats, die gelukkig beter afliepen dan zich aanvankelijk liet aanzien. Zo werd. even over de eindstreep, een lid van de Rijkspolitie aange reden, waardoor drie renners over elkaar buitelden. Zowel de politie man als de renners Wonnink uit Doe- tinchem moesten per auto naar huis worden vervoerd. Door een valpartij voor de finish werd Bijvank uit Apeldoorn geblesseerd, doch ook zijn blessures waren van lichte aard. FELLE STRIJD Inmiddels waren de amateurs in een hevig gevecht om de leiding ge wikkeld. Reeds had zich in de tweede ronde een kopgroep van negen ren ners gevormd, die enkele seconden voorsprong op het fel jagende peloton had genomen. Na vijf ronden was deze voor sprong tot 25 seconden gegroeid, doch de kopgroep had een kleine ver andering ondergaan en bestond toen uit Van Dorresteyn, Soest; Van der Meer, Nijmegen; De Wal, Ugchelen; Wagenaar. Voorst; Schrijver, Utrecht en Mackay uit Oudewater. De voor sprong was echter na deze vijftig kilometer nog van weinig betekenis, want de amateurs moesten niet min der dan 168 km afleggen. Daaren boven waakte het peloton, dot met elke ronde dunde, voor een al te ver uitlopen. In dit peloton gaven ren ners als Ben van Leur en Adriaan Pol veelal de toon aan. De situatie wijzigde zich haast bij elke ronde. Koplopers lieten zich terugvallen en nieuwe koplopers, waaronder b.v. Jetten uit Woudenberg, meldden zich aan. Na tien ronden lag het hele veld weer bij elkaar althans, met uitzon dering van de renners die hadden moeten lossen of de strijd moesten staken. Zowel de Utrechter Ben van Leur als Van Zetten uit Driebergen waagden een poging, doch het waak zame peloton gaf ook hen geen schijn Van kans. Toen kwam 'n regenperiode, welke de uitstekend rijdende Utrechter Schrijver noodlottig werd. Hij maakte een „slipper" en moest de strijd, evenals vele anderen daarvoor, staken. BESLISSING In de zeventiende ronde sloegen Ben van Leur uit Utrecht en Doeland uit Vreeswijk hun slag. Zij rukten zich naar voren en zagen, met nog vier ronden te rijden, kans 55 secon den voorsprong te nemen. Tezamen met Mackay, die door pech achter stand had opgelopen, trokken zij in hoog tempo over het circuit. Het Peloton was inmiddels enkele flinke krachten kwijtgeraakt. Zo was Jetten door pech op achterstand komen te liggen en ook Pol kreeg op het critieke moment met pech te kam pen. Van Leur en Doeland namen hun kans waar. Plotseling schoot Van Kempen uit Linschoten achter hen aan, even later gevolgd door Dorre steyn uit Soest. Hoewel deze beide renners alles op haren en snaren zetten, lukte het hen niet meer de koplopers in te halen. Wel ondernam het peloton nog een ernstige poging en „knabbelde" vele seconden van de voorsprong af, doch Van Leur en Doeland konden het in een eind sprint uitvechten. Van Leur toonde zich overtuigend de sterkste en ging nog met meters voorsprong als eerste over de eindstreep, waarmede hij tevens de titel Kampioen van Utrecht in de wacht sleepte. Roelofs uit Arn hem was derde en eerste Gelderlan der, zodat hij de eretitel van zijn provincie kreeg. Bij de Nieuwelingen was Klooster ziel uit Wezep eerstaankomende en kampioen van Gelderland geworden. Kramer uit Woudenberg kwam als vijfde en eerste Utrechter binnen. PECH Het was voor de Amersfoortse Ren en Touristen Club „De Pedaalrid ders", die deze wedstrijden in ver band met het aanstaande jubileum hadden toegewezen gekregen en deze uitstekend hadden georganiseerd, jammer, dat de Amersfoortse favo rieten geen kans hebben gekregen. Bij hen heeft vooral de pechfactor een grote rol gespeeld. Een pluim verdient ongetwijfeld Böfinger, die reeds in de eerste ronden grote ach terstand kreeg, doch daarna op z'n eentje door bleef draaien. Als deze Uitslagen van gespeelde wedstrijden. Bofa—C.G.B., C.G.B. niet opgekomen 2—0 3-5 6—4 3—2 V.O.G.—Polynorm Tempo—Hees EysinkV.V.K.K. Dc Moren—Erdal Stand t/m 21 Juni: Erdnl 7 12 C.G.B. 5 4 V.O.G. 7 9 Hees 6 4 De Moren 5 8 Polynorm 7 4 Zonnegloren 6 8 V.V.K.K. 7 Bofa 5 8 Tempo 5 Eysink 7 7 C G B. 2 winstpunten ln mindering wegens niet opkomen tegen Bofa op 18 Juni. De Federatie van Amersfoortse Personeelsverenigingen houdt als onderdeel van de Sportweek 1951, op Dinsdagavond 26 Juni wandel tochten voor groepen van aangeslo ten verenigingen. De start vindt plaats bij de E H. M.A. aan de Sluisstraat. De route ziet er als volgt uit: Sluisstraat Eemstraat Koppel Spui Coninckstraat Schel- tusstraat Van Assenraadstraat Liendertseweg Holleweg Hoog landerveen Hulshorst Schot- horsterweg Zwarteweg. Bij de ..Molshoop" wordt een grote groep geformeerd, waarna het laatste ge deelte met muziek voorop wordt gewandeld. Deze gezamenlijke intocht gaat over de route Liendertseweg Van Assenraadstraat St. Annastraat Kampstraat Langestraat. Finish bij de Academie de Danse. waar de prijsuitreiking zal plaats hebben. Kloosterzoel uit Wezep (Gld.) gaat juichend over de eindstreep. De groep renners op dc achter grond kwam even voorbij de fi nish ten val. Een lid van de Rijkspolitie en de renner Won nink uit Doetinchem, moesten per auto naar huis worden ver voerd. (Archifoto) renner in de toekomst kans ziet om ook in het begin behoorlijk mee te doen, zal hij zich ongetwijfeld beter weten te klasseren. Het circuit, dat over Bunschoter straat. Coelhorstcrweg, Slaagseweg en Zeldertseweg liep. is voor een dergelijke grote afstand-wedstrijd uitstekend geschikt. Wel hadden wij de indruk dat 168 kilometer voor de Amateurs een grote handicap was Vooral ook, omdat over het algemeen de afstanden in grote wedstrijden be langrijk lager liggen. Rest ons nog de uitslagen weer to geven: Nieuwelingen (56 km): 1. E. Kloos terziel, Wezep (Kampioen van Gel derland) tijd 1 u. 36 min.; 2. J. Hille- brink, Rhcden; 3. B. Peters, Arnhem; 4. Th. Timmermans. Arnhem; 5. J. Kramer. Woudenberg (Kampioen van Utrecht); 6. P. Vermeulen, Breuke- len; 7. H. Pauw, Utrecht; 8. R. van Asch, Soest; 9. B. Le sink, Doetin chem; 10. G. Klein, Trecht. Amateurs (168 km): 1. Ben van Leur, Utrecht (Kampioen v. Utrecht) tijd 4 uur 45 min. 43 sec.; 2. G. Doe land, Vreeswijk; 3. A. Roelofs, Arn hem (Kampioen van Gelderland); 4. M. van de Meer, Nijmegen; 5. J. Schans, Soest; 6. G. Bocxe, Abcoude; 7. Broek, Breukelen; 8. A. van Kem pen, Linschoten; 9. J. Mulder, Eem- nes; 10. J. Vermeulen, Breukelen; 11. W. van Zetten, Driebergen; 12. W. Lamers, Nijmegen; 13. G. Jansen, Doetinchem; 14. G. Markerink, Neede; 15. Th. Nagtegaal, Utrecht; 16. Mac- Lean, Varik. T ennis-Parktournooi op bolta-banen Tijdens de afgelopen week werd op de Volta-banen het jaarlijkse parktournool gehouden. Dc wed strijden werden ln een prettige sfeer en vlot verspeeld; toch moes ten enige finales worden uitgesteld, daar beide teams van TEVO op Zondag een promotie- resp. degra datiewedstrijd moesten spelen en de spelers van deze teams dus niet be schikbaar waren. De finale van het Heren enkel spel, die tussen Vogel en De Gans zal gaan, zal pas in de loop van deze week worden gespeeld; Vogel heeft zich in dc finale geplaatst door een 75 46 63 overwin ning op Hamming, terwijl De Gans in de halve finale Lambrechts met 62 64 had verslagen. Bij het da mes-enkelspel bereikten de beide dames van TEVO 1 de finale: mej. M. van de Bogert door een 62 64 zege op mej. Vos en mej. W. Ellen broek door een 63 62 overwin ning op mevr. S. van de Bogert. De finale was een goede partij. Door sterk spel wist mej. Ellenbroek de eerste set met 6—3 op haar naam te brengen, doch zij had te veel van haar krachten gevergd, zodat haar tegenstandster met 6—0 64 match en titel kon winnen. In het Herendubbel kwamen Vo gel en Boeckholtz in de finale door een 64 63 overwinning op Van de Bogert en Fliek; Van Dorssen en Beers hadden m de andere halve finale heel wat meer moeite met Merkus en Lambrechts (26 75 64). Ookin de eindstrijd bleken Vogel en Boeckholtz ongenaakbaar; zij zegevierden met 6I 64. In het Gemengde dubbel baanden mej. A. Ellenbroek en De Gans zich een weg naar de finale, door mej. Vis en De Man met 62 61 te klop pen. In de eindstrijd zullen zij de winnaars van de partij mej. Sieberg en Van Dorssen tegen mevr. S. van de Bogert en Beers ontmoeten. Heden begint op de banen van ALTA een B-tournooi, waarvan de finales Zondag as. zullen worden gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) Een flink aantal biljartlicfhcbbers is Zaterdagavond in Café-Restaurant „Populair", in de Krankelcdcnstraat, getuige geweest van een biljart wedstrijd, zoals in Amersfoort vermoedelijk nog niet te zien Is geweest. Op verzoek van het bestuur van dc biljartvereniging „Populair", speelde de bekende hoofdklasse klcincadre-speler Wijnen uit Nijmegen een demon- straticpartü tegen de tweede klasscr Ries Stalenhoef uit Soest. In verband met het klasseverschil moest dc Nijmegenaar zeshonderd en Stalenhoef driehonderd caramboles maken. Nadat dc Soester van acquit een serie van elf had geproduceerd, kwam WUnen aan bod en het was spoedig duidelijk d3t deze oud-kampioen eerste klasse, die in 1918, na het behalen van de titel door zijn uitstekende moyenne van 38,20 naar dc hoofdklasse promo veerde, heel wat in zijn mars heeft. indruk en liet spoedig weer de eer aan zijn sympathieke jonge tegen stander, die echter in de twee vol gende beurten ook spoedig moest afbreken. In de vierde beurt raakte Wijnen weer volkomen in zijn spel. De tien, twintig, dertig, veertig, vijftig, honderd waren in een „sncl- treinvaartje" behaald. Na even met een vriendelijk gebaar het applaus voor deze nieuwe „honderd" te heb ben geïncasseerd, ging Wijnen ver der. De honderdvijftig werden gepas seerd. honderd zestig, zeventig, tach tig En reeds dachten de aandachtige toeschouwers dat de tweehonderd ook wel zou worden bereikt, toen tenslotte de Nijmegenaar met een eenvoudige trekstoot op 190 bleef staan. Stalenhoef kwam in zijn beurt weliswaar iets meer op toeren doch hij miste na 39 caramboles een moei lijke stoot. Opnieuw kwam de „carambolmachine" aan bod Hetgeen de toeschouwers in deze vijfde beurt te zien kregen, was zo mogelijk nog fraaier dan in de voorgaande. Op nieuw werd de honderd gepasseerd en opnieuw viel het zuivere rappel- werk van de een en twintig-jarige Wijnen op. Subliem plaatste hij de ballen en als soms het, overigens goede, materiaal de ballen een enkele maal iets te ver uit elkaar dreef of zij achter elkaar kwamen te liggen, vond hij direct weer een oplossing; een zuiver uitgevoerde trekstoot, piqué of massé om de ballen daarna weer in de juiste positie te krijgen. PRACHTSERIE Onder groot enthousiasme, dat zich vooral bij het bereiken van de twee- Rustig, maar volkomen bewust van zijn kracht, bouwde Wijnen een prachtig spel op. Met dikwijls onfeil bare rappels dirigeerde hij de ballen naar het middenvak, om, na in een hoog tempo een aantal caramboles te hebben gemaakt, opnieuw met een rappel de ballen zuiver bij elkaar te krijgen. De arbiter kreeg haast geen tijd de caramboles te annonceren. Enkele malen kon hij, wanneer de ballen iets uit elkaar kwamen te lig gen, wat op adem komen Maar het was slechts voor een kort moment, want met ongelooflijke stootvastheid kreeg Wynen de ballen spoedig weer in de door hem gewenste positie. Het eerste „optreden" leverde 125 caram boles op. Een daverend applaus was de beloning voor het fraaie spel. Sta lenhoef was kennelijk onder de De directeur van de Amersfoort se Sportstichting, de heer B. Ver schuur, reikt de medailles uit aan de commandant van het L.S.K.-dctachement uit Soester- berg. (Van een onzer verslaggevers) De Zaterdagmorgen zo slecht begonnen tweede tocht van de Nationale Tweedaagse heeft later op de dag toch nog weer veel wandelsportgenoe gen gegeven, want reeds bij de tweede controle in Driebcrgcn-Rüsenburg was het droog geworden. Men zag dan ook al weer heel wat wandelaars in shirt of blouse en de militairen hadden veelal de camouflage-regen jassen uitgetrokken. Toch had dc zware regenval reeds slachtoffers gemaakt, want bij de controle werden uitvallers genoteerd. Het waren veelal militairen, die dc tocht te zwaar was geworden en ontijdig de strijd hadden gestaakt. In totaal veertig uitvallers De stemming was inmiddels zo enthousiast geworden, dat sommi ge deelnemers al weer de vraag stelden of het niet mogelijk was toch maar vijftig kilometer te gaan tippelen. De organisatoren hadden echter, in verband met de 's mor gens vroeg optredende zware re genval het parcours deels gewij zigd en konden dit nu niet nog weer eens gaan veranderen. Edoch, de wandelaars hebben het nog moeilijk genoeg gehad, want veer tig kilometer onder deze omstan digheden en dan met nog vijftig van de vorige dag „in de benen" was lang geen peuleschilletje. De groepen lagen ditmaal ook opmerkelijk ver uit elkaar. De eerste vijftien kilometer bleven de 650 tippelaars aardig bij elkaar, doch daarna hielden groepen lange rust, terwijl anderen aan een korte rust voldoende hadden of in het geheel hun reis niet onderbra ken. Bij de laatste controle, in Aus- terlitz, passeerde de eerste wande laar, een individueel, bijna een kwartier voor de anderen. Toch was dit helemaal geen kwestie van „jagen". Deze deelnemer had een mooie lange pas en schoot daar door hard op. Het was omstreeks kwart voor twee, toen de eerste drie deelne mers de finish bereikten, en zich konden afmelden. Het waren de heren W. J. te Loo, H. E. Kuys- ten en Joh. de Wijze. Tien minu ten later kwamen er nog drie bin nen, en daarna meer. Veel belang stelling was er aanvankelijk niet van de Amersfoorters, maar tegen kwart voor drie, toen de eerste groepen arriveerden stonden er toch heel wat mensen bij het hek van de kazerne aan de Leusder- weg te kijken. De eerste grote groen, die bin nenkwam, was het detachement van de Mariniers; stram in het ge lid; de geweren over de schouder. Direct daarachtèr volgden de Ge neeskundige Troepen. Groepsprijzen Burgemeester H. Molenijk, die evenals wethouder C. van Zwol van zyn belangstelling blijk gaf, reikte persoonlijk enkele groeps prijzen, fraaie legpenningen, uit. Van de zeventien groepen, die mee getippeld hebben, zijn er drie niet in geslaagd deze groepsprijs te be machtigen. Evenals bij de Nij meegse Vierdaagse gold namelijk hier de regeling, dat detachemen ten van meer dan 19 man niet meer dan tien procent aan uitval lers mochten hebben. Een bijzon dere prestatie leverden wel dc Ma riniers, die met 98 man vertrok ken èn met 98 man terugkeerden. Om 5 uur kwamen de laatste drie deelnemers binnen. Twee van hen waren 's morgens in verband met het weer later gestart, o.a. een heer. die eerst al door de regen uit Amsterdam was komen fietsen, en in Amersfoort maar was begonnen met een droog pak aan te trekken. Dc tweede dag telde in totaal 36 uitvallers. Daarbij zijn inbegrepen degenen, die 's morgens verstek lieten gaan. Tellen we de vier uit vallers van de eerste dag erbij, dan hebben dus in de hele Tweedaag se 40 mensen de strijd opgegeven, een aantal, dat gezien het slechte weer van de Zaterdagmorgen, ze ker nog meevalt. Dat het echter vooral die tweede dag niet gemak kelijk is geweest wisten ook de E H B.O.-ers te vertellen. Ze heb ben heel wat stijve benen moeten masseren door de koude regen, om nog maar te zwijgen over alle bla den in de natte sokken en schoe nen. Nabeschouwing Wanneer wij over deze Tweede Nationale Tweedaagse een nabe schouwing houden, dan moeten wij constateren dat deze volkomen is geslaagd. Het aantal deelnemers was vooral voor de toekomst hoop gevend en de stemming opperbest. Ongetwijfeld gaan vele deelnemers als propagandisten van dit wan delfestijn, dat voor Amersfoort van zoveel betekenis kan worden, naar huis. Ze zullen bij een eerstvolgen de oproep, en dat is natuudlijk in 1952, weer present zijn. Mogelijk brengen zij nieuwe deelnemers mee. Deze Tweede Nationale Twee daagse heeft voor uw verslaggever ook nog consequenties. Immers, toen hij in Driebergen bij de con trole stond, werd hem, evenals en kele malen daarvoor, sarcastisch gevraagd of hij alleen maar de kleine afstanden van de Avond vierdaagse kon lopen. Hij „trapte er in" en daagde een aantal wan delsportofficials uit om deel te ne men aan de volgende maand te houden wandeltochten van S.O.S. De uitdaging werd aangenomen en zo ls hij genoodzaakt dan veertig kilometer te gaan lopen! En hij doet 't ook. W zou het, zoals Stads vensterkijker zei „met bloed in de schoenen moeten zijn". honderd caramboles demonstreerde, ging Wijnen verder en behaalde ten slotte de prachtige serie van 215 caramboles. In vijf beurten 539! Sta lenhoef had ook enkele malen zijn enthousiasme voor dit fraaie spel niet onder stoelen of banken gesto ken en toen hij zelf weer aan stoot kwtm leek het er veel op of hij maar liever zijn tegenstander zag biljarten. Hij was althans minder geconcen treerd dan wij van hem gewend zijn. Na „achttien" van de Soester volgde een „twee" van Wijnen. In de zeven de beurt maakte Stalenhoef nog een serie van 29 caramboles en was daar mede uitgespeeld, want met een vlotte eindsprint van 59 caramboles beëindigde Wijnen zijn voorgeschre ven zeshonderd caramboles in slechts zeven beurten. Dus met het prachtige gemiddelde van 85,71 Het behoeft waarschijnlijk geen betoog dat de Nijmegenaar met dit uitstekende resultaat enthousiast werd gefelici teerd. Na deze partij volgde een demon stratie van net driebandenspel, waar in de belde spelers lieten zien dat men, om dit goed te kunnen spelen, nie* alleen een goede kijk moet heb ben op de loop der ballen, doch daarenboven over een grote dosis fantasie en stootvastheid moet be schikken. Ries Stalenhoef was ken nelijk uit de „ban" van de vorige partij bevrijd Hij maakte zijn vijf en twintig driebanden in hetzelfde aantal beurten en noteerde daardoor het weinig bereikte gemiddelde van precies één! Wijnen kwam tot zestien. HET TOURNOOI Hiermede was deze blljartavond, die werd georganiseerd door de Biljartvereniging „Populair" nog niet ten einde, want er moesten nog be slissende partijen worden gespeeld voor de eerste plaatsen in de drie groepen van een groot tournooi. In groep A werd Heideveld (St - kweerste door zijn concurrent R van de Kooy (Pop.) een nederlaag toe te brengen. In „B" versloeg Mehrengs (Lsdkw.) de kanshebber Plattccl Jr (Mctr Hierdoor is nog een barragepartij nodig om uit te maken wie winnaar in deze groep zal worden In „C" bereikte Wiersma (Popde eerste plants door H. Brand- sen (VW) te verslaan. Zaterdag 7 Juli zal in een grote finale-avond, die eveneens in „Popu lair" wordt gehouden, moeten wor den uitgemaakt wie winnaar van dit groots opgezette en goed georgani seerde tournooi zal worden. SOEST Zaterdagavond vond op het BDC-terrein de promotie-beslissingswedstrijd plaats tussen Bloemenkwartier (Hilversum) cn UPTTS (Utrecht), om een plaats in dc vierde klasse KNVB der Zatcrdagmiddagcompctitle. Voor deze wedstrijd bestond grote belangstelling en met extra bussen werden de talrijke supporters aangevoerd, terwijl ook vele Soester voetballiefhebbers, dit buitenkansje, om in het gesloten seizoen een belangrijke wedstrijd te zien, niet voorbij lieten gaan. UPTTS begon direct met een ge weldig offensief en drong Bloemen kwartier in de verdediging. Reeds na vijf minuten kreeg midvoorGou- driaan z'n kans en schoot de bal keihard in. UPTSS leidde met 01. Een aantrekkelijke strijd volgde en wanneer bij Bloemenkwartier maar één goede schutter in de voorhoede was geweest, had het er voor UPTTS raar uitgezien. Nu werden de mooiste kansen voor doel om zeep gebracht. Bloemenkwartier hield moedig stand en we zagen beslist aardige staaltjes voetbal. Het Soester wisselbeker Het comité van het tournooi om de Soester Voetbalbeker, heeft een wijziging in het programma aange bracht. Aanvankelijk zouden de winnaars van A. en B. ,resp. SPSV en KPS tegen elkaar in de volgende ronde uitkomen, doch om de strijd aantrekkelijker te maken, ls nu be sloten. dat a.s. Woensdagavond te gen elkaar zullen spelen SEC SPSV op het terrein van BDC aan de Ferd. Huijcklaan. KPS zal volgende week Woens dag 4 Juli Soesterberg op bezoek krijgen. T afeltennis-tournooi van „Soestdijk" Dc tafeltennisvereniging „Soestdijk" organiseerde Zondag ln „St. Ludgardus"' een uitmuntend geslaagd tournooi Deelnemende vereniging waren- „Vlug cn Vaardig". „N'oach" en „Erdal" Amersfoort en Soestdijk. Dc uitslag van dit tournooi is: Dames enkel: halve finale: Mej. A. Zwart wint van Mej. VV. Luckcr met 21—14 21—18. Mej. A. Rademaker wint van Mc). A. Rasch met 21—17 16—21 21 18 Finale dames enkel Mej. A Zwart (V. cn V. A'foort) wint van Mej. A. Rademaker met 21—14 21—10. Heren enkel 2e klasse, halve finale: P. v d. Pins—T. Kattcnberg 18—21 19— 21; J Hooft—T. Daatselaar 18—21 20— 22. Finale T. Kattcnberg—T. Daatselaar 21—16 21—14. Heren enkel 3e klasse, halve finale: T. Kattcnberg—J Hooft 21—14 17—21 21 —18; W. Tabak—T Peters 21—17 16—21 18—21. Finale: T Kattenberg „Noach"— T Peters 21—16 21—19. Heren enkel 4e klasse halve finale: W. Tabak—S. Mets 21—16 18—21 22—20; J. v. Asch—T- Daatselaar 21—17 13—21 21—18. Finale: W. Tabak—J. v. Asch 21—16 16—21 17—21. Herendubbelspel v. Eist cn Kattcn- berg-v. Asch en Mets 21-12 21—10; H Kok cn J. Hooft—R v. d. Plas en B M. Borgst 21—16 17—21 21—18 Finale v. Eist cn Kattenberg „Noach'M-Kok cn Hooft 21—13 21—18. De voorzitter van T.T.V. „Soestdijk", dc heer J W. Dahlberg reikte na afloop i de prijzen aan de winnaars uit cn be- I dankte voor de deelname. voornaamste doelpunten, zagen we echter niet en zo verliep de eerste helft. Rust 0—1 voor UPTTS. Hierna was het spel verslapt en werd maar in het wilde weg ge trapt. zowel bij Bloemenkwartier als bij UPTTS. Dc keren, dat dc doelen in gevaar kwamen, waren te tellen. Na een half uur spelen was de stand nog steeds ongewijzigd, doch toen speelde de rechtsbuiten van UPTTS de bal hoog naar links, waar linksbuiten Rijksen klaar stond en de bal rakelings langs de BI.kwar tierspeler kogelde, 02. Bloemen kwartier gaf zich gewonnen en ook de supportersschare zweeg. De laat ste minuten verliepen zonder span ning en toen de scheidsrechter voor het laatst floot had de ploeg, die er het meest voor gevochten had, ge wonnen. Vreugde heerste er in de kleed- kmaer van UPTTS, waar de aan voerder van Bloemenkwartier het eerst kwam complimenteren. Daar- i)p werd het elftal door zijn voorzit ter toegesproken. Betrouwbaarheidsrit Begunstigd door goed weer, hield de Motorclub .Soesterberg" Zondag een goed geslaagde betrouwbaar heidsrit, over een lengte van 165 km, die met een snelheid van 40 km per uur moest worden gereden. De voorzitter van de motorclub „Soesterberg", de heer J. A. van Daal, maakte omstreeks 8 uur de prijswinnaars bekend en reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Afdeling automobielen: 1. Van der Wijer. Nijkerk, 17 st p 2. Mevrouw Schorer, Soesterberg 19 st.p.; 3. G. van Schuppen, Amersfoort 22 stp.; 4. C. van Eys, Amersfoort 60 st.p.; 5 J. Bovee Amersfoort 62 st.p.; 6. Van Vuurde, Bunnlk 67 stp.; 7. v. d. Kieft, Zeist 77 st.p.. 8. Bakker, Vee- nendaal 78 st.p.; 9. Van 't Hoender- daal. Zeist 92 st.p.; 10 Iking, Utrecht 125 strafpunten. Afdeling motoren: 1. H. Heijwe- gen, Hilversum 4 st.p.; 2. M. v. d. Akker. Amersfoort 12 stp.; 3. Van Rooij, Hilversum 15 st.p.; 4. G. Sie- Eer, Amersfoort 15 st.p.; 5. J. van ijk, A'foort 20 st.p.; 6. J. v. Vuur de, Zeist 36 st.p.; 7. C. Schmieman, De Meeren 73 stp.; 8. J. C. van Eys. Amersfoort 80 st.p.; 9. Bus. Hilver sum 85 st.p.; 10. G. v. d. Ridder, Nijkerk 104 strafpunten. Mevr. Heij wegen en mevr. v. d. Wijer ontvingen een extra prijs voor het beste kaartlezen. De wisselbeker van de motorclub „Soesterberg", die het vorige jaar in het bezit was van het lid. de heer Schorer werd nu gewonnen door zijn echtgenote mevr. Schorer (lid van Soesterberg).

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3