iTADSVENSTER Plattegrond uitbreidingsplan Randenbroek Water speelt in nieuwe wijk grote rol Schotvaardig AZ en PC slaat Neptunus Poesje adopteert Spaniel als tweede moeder 2 Noteert U even AZ en PC-dames winnen HOOFDPIJN? Gunstige financiële positie van NV „Ons Belang'' Dinsdag 26 Juni 1951 Enige dagen geleden illustreerden wij onze publicatie over het uitbreidingsplan Randenbroek met een foto van de maquet te van dit plan. Op deze maquette heeft U, aan de hand van de daarby geplaatste artikelen, zich een voorstelling kunnen ma ken hoe deze wijk er in de toekomst zal uitzien. De actieve Stedebouwkundigc Dienst van de gemeente Amersfoort ver vaardigde tevens een tekening, welke op overzichtelijke wyze de bedoelingen van het gemeentebestuur aangeeft. Hoofdwegenschema is belangrijk Op deze tekening is duidelijk te zien hoe belangrijk het hoofdwe genschema in de totale geschetste wijk is. Deze hoofdwegen zijn aan gegeven met een dubbele rij bomen. Bij een nadere beschouwing ziet men, dat het verkeer over de Heili- genbergerweg geleid moet worden om werkelijk in het hart met de andere radiaalwegen tezamen te kunnen komen. OBSTAKELS Voor een duidelijke korte verbin ding vormen het landgoed Randen broek, de zogenaamde Kattekampen aan de Zuid-Westzijde van de Hei- ligenbergerweg en het militaire ter rein aan de Noord-Oostzijde van ge noemde weg, obstakels. De woonbuurten worden door bre de groengordels van elkaar geschei den en in deze gordels hebben de kerken, scholen en andere gebou wen ten gerieve van de gemeen schap een plaats gekregen. Op de tekening zijn deze gebouwen don ker gekleurd. Een secundair wegenstelsel, aan gegeven met een enkele rij bomen, leidt de bewoners uit de verschil lende woonbuurten op eenvoudige wijze naar het wijkcentrum. Een tertiair wegenschema meteen Examens Voor het eindexamen Lyceum O. L. Vrouwe ter Eem. slaagden de domes: A. v. d. Bcrgh, Zutfen; G. Bomers, Apeldoorn; E. Broekhove, Arnhem; T. Bruinsma. Amsterdam; A. Dröge, En schede; G. Schokker, Hilversum; K. Huesmann. Wervershoof; T. Jacobs. Utrecht; G. Janssens, Vught; S. Korte. Enschede; E M. Korthals Altes. Zeist; Tr. Kuyer, Bunnik; T. Maas. Utrecht; F. v. d. Oever. Harlingen; W. de Ruy- ter. T. Siegmund en M. Smit. allen Amersfoort. R. Suurmcyer. Assen: A. Thunnlsscn, Heemstede; C. v. d. Veld. IJmuidcn: M. Voss. Den Haag T. Wachters. Culemborg: T. v. d. Werf. Steenwijk; I. Zadelhof. Amersfoort. Af gewezen werden 3 candidaten. Voor het toelatingsexamen van het Johan van Oldenbarnevelt Gymnasium te Amersfoort slaagden: C. G. H. Blok. J. A. Brester; Fa. Sa. Broers; J. H. A. Bruins; R. Drop; Ja. Elburg; Fa. Fredcnkse; Ae E. van Gen- deren; J. J. Gerritsen; Ja. Ee. Lc. Hel- deman; Ma. Eth. den Hengst; E. E. C. Hupkcns van der Eclst- W. A Insinger; B. M. Jellema; A. J. van der Meulen; Fe. Aa. Oosterhuis; Jy. Fe. Pel; Re. He. Renkcn; Aa Ritman, S F. van Roycn; G. J Sterringa; Eth. Tamboczcr; B. A. F. Vermeulen; Ja. Ca. Vernhout; F. H. Wiegel. Voorwaardelijk slaagden: Ga. Ca. van Dijk en R Grootendorst. Afge wezen werd 1 candidaat. rij bomen stelt de bewoners uit de buurten in staat met elkaar in con tact te komen. Op de tekening is verder duide lijk te zien, dat in deze nieuwe wijk het water een belangrijke rol zal spelen. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij U naar de gegevens links onderdaan de tekening. Zwemdemonstratie van AZ en PC Een aantal leden van AZ en PC gaf Zaterdagmiddag versenn- lende demonstraties in het nieuwe zwembad te Achterveld. Het pro gramma bestond uit baannummers schoonspringen en popduiken. Met grote bclangsteling werden de de monstraties door de aanwezigen gevolgd. De groen-witten, die deze demonstraties verzorgden, werden na afloop onthaald op sigaretten en bonbons. DE A VONTUREN .VAN KAPITEIN ROB 1621. Terwijl Rob met Brutus staat te pralen en hij nu ook ziet, dat de planten en struiken in zijn onmiddellijke omgeving wel erg hard zijn gegroeid, vindt Skip de eieren, die zijn baas niet heeft opgegeten. Wanneer Rob terug komt, merkt hij tot zijn schrik, dat Skip de een deneieren heeft opgege ten. En verbeeldt hij zich dat nu. of is het werkelijk zo, dat de hond nu ook al is ge groeid? Rob probeert Skip te laten braken door hem met een veer in de keel te kietelen, maar dat lukt niet zo erg best. Rob voelt zich nu toch niet meer zo prettig in deze vreemde omgeving. Wat hangt hem boven het hoofd? Trein rijdt op een landbouwwagen in Op de onbewaakte overweg nabij de splitsing van de spoorbanen naar Apeldoorn en Zwolle heeft Maan dagavond omstreeks kwart over zes een ongeval plaats gehad, dat bij zonder goed is afgelopen. De land bouwer Woudenberg passeerde met paard en wagen deze onbewaakte overweg, toen juist een electrische trein met een vaart van 120 K.M. uit de richting Apeldoorn naderde. Een botsing was onvermijdelijk. De wagen werd aan de achterkant ge grepen en geheel vernield in de berm geworpen. Het paard sloeg op hol, landbouwer en paard liepen geen letsel op. De trein raakte onklaar en moest later, met een uur vertraging, door een locomotief naar het Station Amersfoort worden gebracht. GRAND THEATRE, van Vrijdag 22 Juni t/m Woensdag 27 Juni' ..Strijd zonder genade". Aanv.. Zondag: 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. overige dagen- 2 30. 6.45 en 9 uur (Toegang 18 jr.). Donderdag 28 Juni: „Faust en de Duivel". Aanv.: 2.30. 6.45 en 9 uur (Toegang 18 Jaar). CITY THEATER, van Vrijdag 22 Juni t/m Donderdag 28 Juni: „De man van Arizona". Aanv. Zondag- 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6 45 en 9 uur. (Toegang 14 Jaar). City-theater: t.g.v. de verjaardag van Z K.H. Prins Bernard uurvoorstel lingen. 1. De 2c Reis van Z K H. naar Zd-Amerika. 2. Het Koninklijk be zoek aan Luxemburg. Aanv. Don derdag 28. Vrijdag 29. Zaterdag 30 Juni en Woensdag 4 Juli 2. 3 en 4 uur. Zondag 1 Juli 2, 3, 4 en 5 uur. Toegang elke leeftijd. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag 22 Juni t.m. Maandag 25 Juni" ..Da kota". Aanv. Vrijdag en Zaterdag: 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag: 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Maandag; 2.30 en 8 u. Van Dinsdag 26 Juni t.m. Donderdag 28 Juni: „Spookhaven" (deel I). Aanv.: 2.30 en 8 uur. iToegang 14 Jr). OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 25 en Dinsdag- en VrUdagavono van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2 304 30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- ter kwartier (Zonneüloemstraal «7i Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van 7—8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11—12 30 en 2 30—5 45; en Maandag- en vrijdagavond 7—9 u Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur Avonddienst apotheken- dr Van As. Varkensmarkt 19a, tel. 3767; dr Cramer. Utrechtseweg 93, tel. 3498. Vandaag is te verwachten de be noeming tot voorzitter van de Raad van Beheer der Nederlandse Jaarbeurs, van mr W. H. Fockema Andreae, de voormalige Staats secretaris van Oorlog, thans direc teur van het bankiershuis Mees en Zoonen te Rotterdam. Provinciale Almanak verschenen Mr Agter wijdt memoriam aan B. Noordewier De nieuwe Provinciale Almanak voor Utrecht voor het jaar 1951, die heden is verschenen, en die opent met een portret van jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, onderging in nagenoeg alle hoofdstukken belangrijke uit breiding. Er is een hoofdstuk „So ciale Zorg" aan de reeks toegevoegd. Mr. P. P. Agter wijdt een in me moriam aan de heer B. Noordewier. in leven lid van Ged. Staten. De schrijver wijst erop. hoe het de tra giek van dit werkzame leven is ge weest, dat het moest worden beslo ten met een periode van machteloos terneerliggcn. terwijl zijn tot het laatst toe klare en heldere geest zich nog intens met alle vraagstuk ken bezighield. ..Wat Noordewier voor Amersfoort betekend heeft, is moeilijk in enkele woorden weer te geven. Vast staat wel dat, wanneer Amersfoort in de toekomst een stad zal worden die op allergelukkigste wijze het oude stadsschoon weet te verbinden aan moderne techniek en comfort, dit in de eerste plaats zal zijn te danken aan de pioniersarbeid van Noorac- wicr". Na dc ontwikkeling van de gees telijke overtuiging van de heer Noordewier te hebben geschetst, wijst dc heer Agter erop. dat juist de heer Noordewier. bouwer van een nieuwe wereld, feller nog dan anderpn. de tragiek van deze tijd doorleefde. Het ideaal: vrede, vrij heid en broederschap, dat van Noor dewier de man had gemaakt, die hij geworden is. week terug. Dat is het grote leed van zijn laatste levens jaren geweest, aldus mr. Agter. In de Almanak is een artikel op genomen over Eemnes van de hand van de heer E. J. M- Kolfschoten. Ook zijn de gemeente-wapens er in afgedrukt. Het eerste dames-zevental van de AZ en PC speelde Zaterdag voor de competitie in Utrecht te gen het dames-zevental van de UZSC. Onze stadgenoten behaalde een kleine, doch verdiende 43 overwinning. Met de rust hadden de groenwitten een 20 voor sprong door twee voltreffers van Bep Buket. In de tweede helft wisten zij nogmaals tweemaal de UZSC-doelverdedigster te passe ren 4—0. Lies Lagerwaard moest toen door kramp het water verla ten. Van haar numerieke meerder heid profiteerde de thuisclub door haar achterstand tot 43 in te lopen. Met deze stand kwam ook het einde. (Advertentie M.) Mijnhtfdt'i Hoofdpqnpocderi.Doo» 43 ct. Kind valt in 't water Maandagmiddag, omstreeks twaalf uur, raakte de driejarige Gerdina M. in de beek aan de Scheltusstraat. Omstanders wisten het kind spoe dig op het droge te brengen. Zij had geen nadelige gevolgen van haar onvrijwillig bad. Huurkooptoestel verkocht Door de politie is aangehouden de negentienjarige K. verdacht van verduistering van een radiotoestel. K. had het toestel in huurkoop, doch dit weer doorverkocht, zonder de termijnbetalingen te hebben vol daan. (Van een onzer verslaggevers) Na enkele jaren heeft Amersfoort weer zijn derby tussen A.Z. P.C. en Neptunus gehad. Talrijke waterpololiefhcbbers waren Maandagavond naar het Bosbad gekomen om getuige te zijn. Dc eerste krachtmeting tussen de beide plaatselijke clubs is in een verdiende 31 overwinning voor A.Z. P.C. geëindigd. Door deze derde, achtereenvolgende overwinning hebben de groenwitten, die dit jaar weer voor het eerst in de eerste klasse spelen, de leiding genomen in bun afdeling. Het is natuurlijk nog te vroeg om van kampioenskansen te spreken. Daarvoor resteren nog te zware wedstrijden, doch het is zeker dat het een prachtige terugkeer in de eerste klasse betekent. APV „De Ordonnans*' Slechte verdediging van groen-witten Het eerste offensief ging van Nep tunus uit, hetgeen voornamelijk te danken was aan de iets grotere snel heid. Voor het doel van AZ PC was echter een hechte verdediging opgebouwd. De Jongh en Droog ga ven de Neptunianen zeer weinig schietkans. Vooral Dekkers werd da nig afgedekt. De eerste attaques le veren dan ook niet het gewenste succes op, alhoewel De Bruin een maal een fraai schot loste waarbij de bal rakelings naast ging. Bij de daarop volgende aanvallen van de AZ en PC voorhoede bleek de grote schotvaardigheid. Nadat keeper Van de Vlasakker keurig had gered moest hij even later voor een zuiver gericht schot van Droog Voedster heeft zelf geen jongen gehad (Van een onzer verslaggevers) „De grote hond en de kleine kat, die zaten op de kamermat" We herinneren ons dit gedichtje, waar in de beide dieren elkaar allerlei minder mooie dingen, in honden en pocsentaal, naar de kop slinge ren. Heel wat vreedzamer gedra gen zich de zwarte Spaniel en het katje van de familie Van Steenis in de Jan van der Heydenstraat. Voedster heeft zelf geen jongen gehad Het is met die twee een nogal vreemd geval, dat zeker niet alle dagen voorkomt. De familie Van Steenis had een hond. en toen men er van kennissen een poesje bij kreeg hield iedereen het hart vast. Hoe zou dat aflopen? Black, de Spaniel, en Pollewop, zoals de nieuweling werd gedoopt, bleken het echter wonderwel met elkaar te kunnen vinden. Zo goed, dat het poesje, dat zijn moeder voor het „daaglijks brood" niet meer nodig had,, Black als voed ster adopteerde. Dit dier had echter geen jongen gehad, en U kunt zich dus voor stellen dat de verwondering van de omstanders groot was toen men het katje voor de eerste maal bij de hond zag drinken. Iemand die het weten kon vertelde, dat het niet zo'n unicum is als men zou denken. Het komt wel eens vaker voor, bij honden en bij geiten. Het schijnt het gevolg te zijn van een inbeeldingsproces. De dieren ver langen zo naar een jong, dat ze zich er helemaal op instellen. Het is al weer een paar weken geleden, dat Pollewop voor de eerste maal door Black werd ge zoogd, maar nog steeds gaan de dieren er mee door. Samen ravot ten ze van 's morgens vroeg tot 's avonds laat door het huis, tot groot plezier van het hele gezin en van iedereen, die op bezoek komt. Poes Pollewop heeft zijn maaltijd beëindigd en wrijft vergenoegd zijn snuitje schoon. Black, de zwarte Spaniel, is de koning te rijk met haar pleegkind. over die drukke verkeers weg. De meisjes hollen de bal argeloos achterna, tot dat Nu ja, tot een on geluk is het Trouw AMK-er Ons Podium Zingen is mijn lust en gisteravond mijn leven, dat moet wel niet gekomen. Het had ook ongeveer het devies zijn schaakgenootschap „Amers- J- 1 1 T*n,,w,! foort" met een minder pret- Het Juni-nummer van Ons Podium opent ditmaal voor de leden van het anders kunnen zijn ais een van de heer J. J. Louws, chauffeur niet op zijn qui die in de Timorstraat 25 vive was geweest. U en wij hebben een be woont. Zingen in het Amers- kel aan bordjes verboden foorts Mannenkoor is dan tig bericht. De heer A. Hol lander Jr doet namelijk mededeling van het vertrek van de heer A. Huisman uit dit en verboden voor ook wel een bezigheid, die ^et bestUUr van ^et schaak- cen avondbijeenkomst in de foyer van Amicitia. Jan de Cler zal voor een avond de microfoon vaarwel zeggen om in de kring der O.V.B.- ers op te treden. Zilvervloot Woutje Pothoven, Achter de Kamp 44 droeg een aar dig vrachtje zilverpapier aan Daarvoor dank, Wout je. En niet minder dank aan Joop van Laar. Arnhemse- weg 122, die zo langzamer hand een trouwe klant dat. U en wij streven een tot trouw aan de zaak leidt genootschap Dc heer Huis- wordt. Goed zo. Joop. Pro- leven van vrijheid en blij- Dc heer Louws neemt op heid na. Toch zouden wij 2 Juli al een kwart eeuw er nog wat bordjes in de stad bij willen hebben. Bordjes waarop staat aan een goede plaats in bij de le tenoren. Hij is een goed zanger, maar bovendien 'n dat die en die goed lid van 't AMK. Er Kinderspel gegeven, weg verboden is voor kin derspel. Waar moeten de kinde ren dan spelen? Wel. in man ziet zich daartoe om reden van gezondheid ge noodzaakt. Ongetwijfeld is het vertrek van de heer Huisman een groot verlies voor het genootschap. Hij gaat geen Vrijdagavond, dé heeft als organisator en lei- repetitieavond van 't AMK, <}er van schaaktournooien voorbij of de heer Louws en ais eind-redacteur van is present. Mevrouw Louws zingt LJ ET kind kan argeloos stille zijstraat of op de vel- zijn in zijn spel. Arge- den van de Amersfoortse wel met blJ Arh wel ren, maar ze is toch wel loos zoals de meisjes, die speeltuinverenigingen. Aan gisteravond op een druk en de Arnhemscweg is zo'n gevaarlijk verkeerspunt, de prachtig veld. De ouders Arnhemseweg tussen Ju- kunnen daar veel aan doen lianaplein en Bisschopsweg, Voor de geringe contributie met een bal aan het spe- hoeft u het niet te laten, len waren. U kent dat spel- Er zou een moment in uw let je wel van de bal tegen leven kunnen komen, dat u de muur en dan maar van- de te grote vrijheid die u gen. Telkens springt de bal uw kind bij het spel liet, listig weg en dan altijd diep betreurt. Ons Podium zijn sporen ze ker verdiend. Met de wens voor een spoedig herstel van zijn ge zondheid door de heer Hol lander geuit, stemmen wij van harte in. een ijverig werkster aan het welzijn van de zang vereniging van haar man. Bij het organiseren van feestelijkheden in en rond 't AMK ontbreekt mevr. Louws zeker niet. Daarom is het op 2 Juli Bergkwartier O.V.B. Vereniging stelt zich beer nog eens een nieuw lied te dichten. Dat is voor een dichter in de dop een koud kunstje. Heel erg blij waren we met de brief van Mientje Janse. Garderenseweg 413, Ermelo In die brief zat V- verpapler en een briefje, daarin schrijft Mlentje: „Meneer, ik had nog meer zilverpapier, maar ik ben het kwijt geraakt. Zodra ik het gevonden heb zal ik het zenden. Vr. gr. Mientje Janse. Nog één gulden voor „de Op bouw." Wel. vindt U dat geen kranig werk van Mientje. Heel erg bedankt, kind, ook Uitslag St. Quentin 25 Juni. In con cours 445 duiven. Los 7 15 uur. Aank. eerste duif 10.45.8 uur. laatste 11.22 l uur. Aangewezen 25 ets no. 9 cn 10, aangew. 20 no 3 en 5. aangew. 15 ets no. 1 en 8. aangew. 10 no. 27 cn 61, aan gew. 5 ets no. 2 cn 7. Koningspoule no. 1. Speciale no. 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 15 16 17. Restant 18. C. van Putten 1 70: M- Dekker 2 60 61 104; N. de Waart 3 44; J. Hendriksen 4; J. Hoendcrdaal 5 82 98; G. dc Valk 6 86; G. Haarmazo 7 16 21 38 56; G. Wolffenbuttel 8 13 65; P- van Hoorn 9 19 107; L. Blezenbos 10. Joh. van Voorst 11 23; J. Groencstein 12; J. Lcljenhorst 14 33 45 78 J. Hcrtogsveld 15; G. Brandsen 17; Jan van Voorst 18 22: M. v. d. Kuilen 20; Th. Gouw 24 42; J. Schunselaar 25 34 48 68 111; J. Korlaar 26; J. Wolhaar 27 89 91; C. Essenburg 28 72 92. H. Velthuizen 29 53 59; G. van Doornik 30 93 110: D. Koops 31: Ch. Windhouwer 32. M.. van Keken 35; P. - Wijnands 36; J. Islng 37 41 80: P. Wolf- zwichten en tot grote vreugde van fenbuttel 39 40 63 81: J Woudenberg 43 het AZ en PC-kamp was de stand 83 85: J. Burgsteden 46 H Bekers 47 74; W. Korlaar 50; J. Minholt 51; F. Kosterman 52: E. van Soelen 54 58; H. Heideveld 55 73 100; J. Toonen 57; E. Woudenberg 62; A. Kraak 64; G. te Kuhe 66. D. Nlcolaas 67 84. K. Korvcr 69: J. Verhocff 71 77-, E. de Haan 75; A. Wiekart 76; W. Dorstman 79; A. Wittenberg 87 109; H. Budding 88; Jac. Haas 90; A. Jansen 94; B. v. d. Burg 95; C. Jansen 96; A. J Hoek 97: J. Arlar 99; A. van Leeuwen 101: Th. Corbee 1C2; E- Woudenberg 103; P. Bos 105; W. v. d. Kullen 106; G. Plcterscn 108; W. Florijn 112 Stand Ordonnans Fondkampioenschap t.m. Chateaurouse. HOK: 1. A. Wiekart 2. J. Burgsteden 3. P. Wolffenbuttel 4. T. van Boeijen 5. P. Bos 6. B. v. d. Burg 7. Chr. Windhouwer 8. J. Bolhaar 9. M. Van Keken 10. J. Lijnsveld DUIF: 1. F. van Boeyen 0—1. Na enkele goede opgezette weder zijdse aanvallen, waarbij slechts met de grootste moeite doelpunten kun nen worden voorkomen uit schoten van Theo en Gertie Mosterd en an derzijds van De Bruin kwam het tweede AZ en PC-doelpunt. Wim Mosterd, kwam, na uitstekend op- zwemmen vlak voor Van de Vlas akker te liggen en reeds dacht iedereen dat hij zou schieten toen hij de bal handig naar zijn broer Theo plaatste, die in een iets gun stiger positie lag. Dit was goed ge zien en het schot van Theo Mosterd trof dan ook doel. 02. Vooral in de tweede helft waren de Neptunianen zeer actief, maar de AZ en PC-achterhoede gaf de aanvallers geen kans. Verder dan enkele goede combinaties en soms een van ver gericht schot kwam het dan ook niet. Toen echter dc scheidsrechter, het was de voorzitter van de KNZB, de heer J. de Vries die deze derby uitstekend leidde, achtereenvolgens Jansen en Gertie Mosterd het water had uitgestuurd, lukte het De Bruin met een prach tig schot de achterstand te verklei nen, 1—2. Hierna ontwikkelde zich een span nende strijd. Even klonk een juich kreet uit het Neptunuskamp toen Wim Dekkers de bal met een plot- Uitslag St. Quentin, afstand 297 sellng achterwaartse beweging in de Km Duiven in vrijheid 7.15 uur. richting van het doel zond. maar de Eersle dllif 10,45,30. Laatste duit paal versperde de weg tot de ge- u 8 5! K p 2 3. Speciaal 1 2 3 4 5. Hjkmaker. Aangewezen 25 cent 6 en 15. Aan- Direct daarop moest de keeper gewezen 10 cent 7 en 10. van Neptunus handelend optreden F v d Berg 1 C v Zwol 2 6 11 2. P. van Hoorn 3. S. Visscher 4. A. Wiekart 5. J. Bolhaar 6. J. Burgsteden 7. W. van Dam 8 P. Bos 9 J. Burgsteden 10. J. Lijnsveld 623 punten 581 569 532 516 500 478 478 464 441 1131408-298 pnt. 110442-287 1131087-279 415566-272 220287-272 217029-268 1240514-264 554055-261 217015-261 755522-259 APV ..De Koerier'' en hij deed dit prachtig toen hij ee schot van Theo Mosterd hield. Jan de Gans probeerde het door snel met de bal op te zwemmen tot dicht voor het AZ en PC-doel. Hij werd echter verhinderd te schieten en gaf over aan De Bruin, die ech ter rakelings naast schoot. Kort voor het einde constateerde de scheidsrechter een overtreding van Heyligers. die daarom het water Wedvluch, st Quentin a[stand M5 moest verlaten. Uit de toegekende f km_ Aankomst eerste duif 10 u. 49 m. strafworp bracht Wim Mosterd de 11 sec. Aankomst laatste duif 11 u. 28 stand tenslotte op 13, waarmede i m. 30 sec Aangewezen 25 ct no. 1 cn dan ook het einde kwam van dit 4, aangewezen 10^ct no. 6 en 8. Speciaal 19. C. Geurtsen 3 4 10 14. O. Feuer- stein 5 17. A. v. Plateringen 7. A. W. de Bruin 8. W. Rommers 9 16. W. Huppertz 12. H. Jansen 13 24. G. Veenendaal 15 23. G. v. d. Boom 18. J. Lensink 20. B. Pothoven 21. A. F. Dieters 22. APV „De Zwaluw"' eerste plaatselijke treffen in het seizoen. Neptunus II speelde vooraf een wedstrijd tegen Brandenburg II. die door onze stadgenoten met 4-1 werd Gebr. Hornsveid 15; G. v. d.' Matten gewonnen. De rustand was 3—1. E. Hilhorst 22. no. 1. 2 en 4. K.P. no. 1. W Dijkhuizen 1. 5. 17; C. v. Door nik 2. 18; J. Barrink 3, 13; J. Reyne 4, 20. 21; T. Kiewiet 6; J. Vos 7. 8. 9. 14: H. Hilhorst 10; J. Gouw 11. 12. 19. 23: 16; feest voor de zanger en zijn voor 's Prinsen verjaardag namens de Stichting „De^ vrouw. op 29 Juni te vieren met Opbouw". Bedrijfssaldo bijna 60 mille De N.V. Levensverzekeringmaat schappij „Ons Belang" te Amers foort brengt over 1950 een lijvig jaarverslag uit. Van de algemene beschouwingen over dit verslag ontlenen wij, dat de directie heeft gemeend de con sequenties te moeten aanvaarden van de begin 1950 getroffen mone taire maatregelen. Zij is er toe overgegaan de in Rupiah luidende activa en passiva tot Ned. Crt. te herleiden tegen een omrekeningskoers van 0.3325. Dit had een koersverlies tengevol ge van 161.489.28. welk bedrag is afgeschreven ten laste van de Ver lies- en Winstrekening. Deze af schrijving betekent in feite echter geen verlies, daar dit bedrag wordt gecompenseerd door een gelijk waardige vermindering der pre miereserve wegens een nagenoeg bestaand evenwicht tussen activa en passiva Indonesische Courant. De Indonesische portefeuillle be vat voorts nog een aantal polissen, waarbij de valuta nog niet met zekerheid kon worden vastgesteld. Ter vermijding van toekomstige ri sico's uit dien hoofde heeft de di rectie deze verzekeringen voorlo pig aangenomen als zijnde polissen in Ned. Crt. en de wiskundige re serve daarvan opgenomen onder de Ned. Crt. portefeuille. Door bovengenoemde omreke ning van onze in Rupiah luidende polissen verminderde de totale por tefeuille tenslotte met een bedrag van 1.094.607.— waarbij de renie tot kapitaal herleid is door ver- menigvudiging met 10. De productie was weer hoger dan vorig jaar en daardoor hoger dan in enig vorig boekjaar sinds de oprichting der Maatschappij, mede doordat het bedrijf in Indonesië daarin een werkzaam aandeel had De buitendienst heeft dan ook een prijzenswaardige activiteit aan de dag gelegd. De totaal in het boekjaar inge voerde productie bedroeg 12810 po lissen met een verzekerd kapitaal van 15.980.080.—. De totale afvoer bedroeg 3276 polissen met 7.192.104— kapi taal. waarin begrepen het reeds eerder genoemde bedrag van 1.094.607.wegens valutawijzi- fiing. Steeds meer merkbaar wordt de algemene tendenz voor toename van het verval als gevolg van de spanning tussen lonen en prijzen. De mogelijkheid van een verdere stijging van het verval achten wij dan ook zeker niet uitgesloten. STAND DER PORTEFEUILLE De netto vooruitgang bedroeg 9534 polissen met 8.787.976.ka pitaal. waardoor de portefeuille klom tot 65.282 polissen met 83.278.545.kapitaal. Hierin is niet begrepen een bedrag van 542.396.welk bedrag het aan deel vormt van de gezamenlijk met andere levensverzekering maatschappijen gesloten herverze kering van de overlijdensuitkering ingevolge het Zickenfondsenbe- sluit. Dit aandeel werd de N.V. toebedeeld in verhouding tot de grootte van haar portefeuille van posten beneden 500.Per 31-12- 1950 bedroeg deze portefeuille 21194 posten met 4.526.851.kapitaal. Het bedrijfssaldo bedraagt 61.654.71. De directie stelt voor, nadat een bedrag van 57.654.71 aan de Extra Reserve is toege voegd. het restant beschikbaar te stellen om een dividend van 4% aan aandeelhouders uit te keren. Les en afscheid van dr B. Keulen De laatste openbare les van dr B. Keulen vangt op Zaterdag 7 Juli niet om half twee doch om twee uur aan. Direct daarna. omstreeks half drie, vindt het officiële afscheid plaats. Burgerlijke stand 25 Juni 1951 Geboren: Joannes F. M. zoon van J. C Brekclmans en C. B. W. M. Hart- mann; Gerardus A. zoon van H. W. van Ruitenbeek en H. van Zandbergen; Jo hanna M. dochter van H. L. J. van Els- dingen en W. M. Bitterllng; Gyem zoon van G. van Empelen en A Cozijnficn; Abraham A. zoon van J. Petrusma en J. Dorrepaal; Eduard W. R zoon van A. M. Bleeker en J. Samuels: Willem A. zoon van W. A. Pon en H. J. Koning; Willem A. zoon van W. A. Feij en W. M. van Reencn; Berendinn J dochter van G. J Voorhorst en G. Brinks; Bastiaan- tje dochter van J. B. van Barncveld cn A. M. Woerdonbach; Anthonlus J. zoon van A. F Consen en M M. de Wildt; Johanna dochter van D. Ruitenbeek en G. v. d. Heuvel: Albertus R. zoon van J. R. Tijmensen en W. M Cornellsscn. Overleden: Cornelia Lablans. 71 jaar, weduwe van A. Meijer. Op Laan 1914 werd een vijf tienjarige jongen uit Almelo aan getroffen. die van huis was wegge lopen. Hij is weer naar zijn ouders teruggebracht.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2