DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Moskou geeft ophelderingen over vredesvoorstel van Malik Orkesten én Opera blijven bestaan Mijnen Pot handelde uit idealisme Britse militaire actie in Perzië onwaarschijnlijk Zoek de Ketelbinkies! f200.-contant Wapenstilstandsonderhandelingen tussen de militaire bevelhebbers Amerika wil garanties tegen hervatting van de strijd Chinezen op terugtocht uit Korea Aantal maatregelen vereist voor gunstige exploitatie r~ Jammer van die worst maar verder.... prima! J lie Jaargang, no. 149 Donderdag 28 Juni 1951 Opgericht door de Stichting ..Het Parool** - Giro 510330 bauK Kotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER WASHINGTON. In opdracht van Acheson heeft de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Kirk, de Sowjet-Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Gromyko, juist uit Parijs teruggekeerd, Woensdag ophelderingen gevraa gd over de bedoeling van het Zaterdag door Malik in New York gedane vredesvoorstel. Naar men meent te weten het rapport van Kirk is nog niet gepubliceerd is van Russische zijde de suggestie gegeven, dat de militaire bevelhebbers zouden moeten onderhandelen over de voorwaarden voor een staking van het vuren. Waarnemers zijn van mening, dat het voorstel, dat de Sowjet-Unie gedaan zou heb ben, de Chinese communisten buiten besprekin gen over een bestand zou houden, behalve wel licht als adviseurs van de Noord-Koreanen. Co mmunistisch China heeft nl. steeds volgehouden, dat de Chinese troepen in Korea „vrijwilligers" zijn. Volgens de berichten zou één punt in het gesprek tussen Kirk en Gromyko niet opgehel derd zijn, nl. dat van de waarborgen tegen een schending van een wapcnstilstandsovereenkom st. .DE GIJZELAAR" heet het beeld van de Haarlemse beeldhouwer M. A. Andriessen, dat een onderdeel zal vormen van een groot monu ment te Enschede. Het is dezer dagen gereed gekomen en zal, met vele andere beelden, op de ten toonstelling Hedendaagse Beeld houwkunst in Den Haag geëxpo seerd worden, alvorens het naar de plaats van bestemming wordt gebracht. (Van onze correspondent te New York) NEW YORK (Hoofdkwartier der V.N.). De Amerikaanse regering blijft de grootste zorg aan de analy se van de rede van Malik besteden, niet alleen, omdat zij streeft naar een weg, om te komen tot een sta ken van de strijd en geen mogelijk heid onbenut wil laten, maar ook, omdat een bevel tot het staken van het vuren waardeloos zou zijn, zon der garanties, dat de oorlog niet on middellijk opnieuw ontbrandt. Het gaat daarbij zowel om de vraag, of demilitarisatie aan weers zijden van de 38ste breedtegraad aanvaardbaar is. als om de noodza kelijke, maar moeilijke technische maatregelen tot het bewerkstelligen van controle op hetgeen achter deze linie geschiedt. Uit mededelingen, welke via 'de Russische kanalen in de V.N. en van elders werden ontvangen, kan men opmaken, dat de Sowjet-Unie een onvoorwaardelijk staken van het vuren beoogt, wenst vast te houden aan de fabel van de Chinese vrij willigers, zodat alleen Noord-Korea zal optreden als onderhandelings partij tegenover de V.N., terwijl zij zelf volhardt in de rol van slechts zijdelings bij de oorlog betrokken partij, die achter de schermen kan blijven, zonder tot iets verplicht te zijn en zonder verantwoordelijkheid te dragen voor het verdere verloop, na eenmaal haar wil om te bemid delen te hebben getoond. Intussen had de secretaris-gene raal der V.N., Trygve Lie, gisteren conferenties, eerst met de voorzitter der organisatie, Entezam, sir Bene- gal Rau (India) en Ncrvo (Mexico) gemeenschappelijk, daarna achter- Eenvolgens met Entezam, Gross (V. S.), sir Gladwyn Jebb (Engeland) en Lacoste (Fr.). Over hetgeen daar is gesproken, wordt een absoluut stilzwijgen bewaard. Daar ook werd verzwegen, van wie de stap tot het houden van deze besprekingen uit ging, veronderstellen sommigen, dat de delegaties der grote mogendhe den Lie zoveel mogelijk van enig initiatief in het verdere verloop der dingen willen weerhouden, zolang het resultaat van het onderhoud, dat de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Kirk, gisteren met Gromy ko had, officieel niet bekend is ge maakt. Malik bleef ook heden ontoegan kelijk voor Entezam. die thans naar Washington vertrekt, om aandacht te wijden aan de kwestie Iran. Uit mededelingen van de Amerikaanse delegatie bij de V.N. viel op te ma ken, dat het ook haar niet is gelukt, Malik te spreken te krijgen. Vol gens een woordvoerder is Gross niet van plan zich met Malik in verbin ding te stellen vóór het diner van hedenavond, namelijk het diner in het Waldorf Astoria, dat elke maand door de scheidende voorzitter aan de leden van de Veiligheidsraad wordt gegeven. Dan zal Malik dus blijkbaar hersteld zyn. TOKIO. De Chinezen hebben troepeneenheden van aanzienlijke omvang uit Korea naar Mandsjoerfje teruggetrokken, aldus is vandaag me degedeeld door een hoofdofficier van het leger der Verenigde Naties in Tokio. Nog slechts een derde van het aantal Chineze troepen, dat in April in Korea stond, verblijft daar nu nog. WASHINGTON. Dc opperbevel hebber der verbonden troepen, ge neraal Ridgway, staat volgens AFP in voortdurend contact met het Pen tagon in Washington, het ministerie van Defensie. Volgens welingelichte kringen kan generaal Ridgway slechts op welom schreven aanwijzingen van het Pen tagon maatregelen treffen voor mo gelijke besprekingen met de tegen stander. In Amerikaanse militaire kringen acht men het waarschijnlijk, dat het tot een wapenstilstand zal komen. Commissie plan-Schuman tot September uiteen ROME De interim-commissie voor het plan-Schuman, die gedu rende enige dagen te Rome is bij eengeweest, heeft haar werkzaam heden beëindigd. Zij heeft ver schillende vraagstukken besproken, die verband houden met de inwer kingtreding van dc kolen- en staal- unie. De volgende bijeenkomst van de commissie zal op 3 September a.s. in Den Haag gehouden worden. COMMISSARIS VAN POLITIE GETUIGT: Verdediger acht Sweerts onderdaan van Republiek der Zuid-Molukken DEN HAAG. Gemeentelijke en provinciale overheden en het rijk zijn tezamen in beginsel bereid gevonden een zodanig bedrag aan subsidie be schikbaar te stellen, dat alle tot nu gesubsidieerde symphonie-orkesten, alsmede de Nedcrlandsche Opera in stand gehouden kunnen worden. Dat is het verheugend resultaat van het overleg, dat de laatste maanden heeft plaats gevonden. Er is daarbij gestreefd een oplossing te vinden, die ener zijds het behoud zou verzekeren van de instellingen, die voor het cultu rele leven in ons land van groot belang moeten worden geacht, doch ander zijds zo weinig mogelijk zou ingrijpen in de bestaande, historisch gegroeide, verhoudingen. Het zal echter nodig zijn, dat de besturen dezer instellingen met kracht pogingen doen of voortzet ten tot verkrijging van andere sub sidies dan die tot nu toe worden verleend en dat voorts het particu liere initiatief door het verstrekken van financiële bijdragen daadwer kelijk toont hoezeer hun voortbe staan de burgerij ter harte gaat. Mochten de orkesten met aanzien lijke tekorten blijven kampen dan zal het rijk zich genoodzaakt zien de subsidiëring voor het seizoen 1952/53 opnieuw onder het oog te zien. De Ned. Opera zal alleen dan met gunstig resultaat gcNxploiteerd kun. nen worden indien met ingang van 't nieuwe seizoen het eigen orkest uit niet meer dan 61 musici bestaat, ANTWERPEN „Ik bü van me ning, dat verdachte Mijnen Pot zich door idealistische overwegingen heeft laten leiden. Hij handelde niet uit winstbejag, maar hij wilde de zaak der Ambonezen dienen". Aldus de Antwerpse commissaris van po litie Block in zijn getuigenverkla ring voor de correctionele recht bank, die de zaak behandelde tegen de beruchte spion Pierre Marie Sweerts en dc Nederlandse consu laire ambtenaar, die negen paspoor ten en een stempel ontvreemdde en vervalsingen pleegde. Op een vraag van de voorzitter of dc handelingen van Pot verband hielden met de af faire-Westerling, antwoordde com missaris Block bevestigend. Hij merkte in dit verband op. dat Pot door Westerling met Sweerts in aanraking was gebracht. De verdediging was tot de con clusie gekomen, dat de rechtbank onbevoegd was deze zaak te behan delen, daar zij een politiek karak ter zou dragen. Deze stelling werd echter door het college verworpen. De officier van justitie betoogde, dat in de Belgische wet niet is vast gelegd wat onder een politiek mis drijf wordt verstaan. Naar zijn oordeel betrof het hier everywel een delict van gemeen recht, dat schade kon toebrengen aan de goede be trekkingen tussen België en Indo nesië. Pot stelde aan Colson. de adju dant van Westerling, een pistool ter hand Zelf droeg hij ook een pistool bij zich, omdat hij bevreesd was voor Sweerts. van wie hij ver nomen had. dat hij bij de SS had gewerkt en die hij wenste uit te schakelen. Het diplomatiek paspoort van de Zuid-Molukken, dat Sweerts bij zich had stond op naam van Ome- na. De officier achtte dit een mis drijf, omdat hij met dit paspoort zijn ware identiteit trachtte te ver bergen. Wat Pot betreft: deze had Westerling wordt in België niet meer toegelaten er aan moeten denken, dat hij gast was in Belgie en werkzaam op een Nederlands consulaat. Tenslotte vroeg hij toepassing van de wet. Mr Scholier, Pots verdediger, vroeg vrijspraak en bleef het stand punt verdedigen, dat hier een poli tiek misdrijf was begaan. De verde diger van Sweerts. mr Vander- haeghen betoogde, dat zijn ter dood veroordeelde cliënt de Belgische nationaliteit had verloren en dus de nationaliteit der Z -Molukken aan kon nemen. Hem kon geen crimi neel feit ten laste worden gelegd. De voorzitter zal 4 Juli uitspraak doen. 1\/J ORGEN viert J rJ Prins Bern- hard zijn veertigste verjaardag. Ruim veertien jaren daar van is zijn leven met dat van 't Ne derlandse volk ver weven. En wat voor jaren! Daarin viel de verschrikkelijke periode van de be zetting, welke voor dc Prins en zijn gezin een periode van ballingschap betekende. Maar als ooit een band ge groeid is tussen Oranje en het volk en de Prins is, naar het woord van de dichter tot Prin ses Juliana „Al wat van U is lijven we in met U in Hol lands huisgezin", 'n Oranje geworden dan is het iA die jaren geweest. Eën geworden met de Nederlandse zaak heeft Prins Bern- hard ook na de be- t>rijding steeds weer de belangen van land, en volk voorgestaan. Niet 't minst door zijn optreden als ambassadeur Is het wonder, dat op de dag van morgen aller goede wen sen naar de jarige uitgaan, naar hem en naar zijn gezin. (Foto: Willy Schuurman N.F.K.) V..-J Prins Bernhard bij „Factotum" DEN HAAG. Prins Bernhard is voornemens op Donderdag 5 Juli in zijn functie van inspecteur- generaal der Koninklijke Marine een bezoek te brengen aan de ge allieerde mijnenveegoefening „Fac totum", welke voor dc Nederland se kust wordt gehouden. Hij zal zich per boot begeven naar het hoofdkwartierschip „Soemba" en daarna per marinevliegtuig een vlucht boven de gecombineerde vloot maken. Van het verloop der oefening zullen zich ook op de hoogte stel len admiraal sir Arthur Power maritiem bevelhebber van Ports mouth, vice-admiraal d'escadre A. Lemonnier van de Franse marine, en commodore G. G. C. L. Tim mermans commandant van de Bel gische zeemacht. BERLIJN. Twaalf leden van de Oost-Duitse volkspolitie. onder wie twee commissarissen, die niet ouder zijn dan 20 jaar, zijn Dins dag naar West-Bcrlijn gevlucht. Zij hebben de Duitse autoriteiten om asyl verzocht. Rechter beslist: Coöperatie mag wel taarten cadeau ARNHEM. De president van de Arnhemse rechtbank heeft Woensdag uitspraak gedaan in een kort geding, dat door de Neder landse Bakkcrijstichting en de heer D. Cosijnse, bakker te Arn hem, aanhangig was gemaakt te gen de Algemene Verbruikscoö peratie te Arnhem. Eisers ver langden stopzetting van de afle vering van 7000 taarten, die de coöperatie bij gelegenheid van haar G0-jarig bestaan aan haar leden aanbood, aangezien dit in strijd zou zijn met de verodening Sanering bakkersbedrijven 1945. De president wees de eis af op grond, dat hier geen strijd was met bedoelde verordening. Van schade voor andere bakkers is geen sprake omdat de taarten al leen aan leden der coöperatie wor den verstrekt. Engelse olie-employe's tueigeren voor Perzen Ie werken TEHERAN. Dc recente ontwikkelingen van het olieconflict in Perzië zijn: De Britse staf van dc Anglo-Iranian Oil Company heeft eenstemmig het aanbod van de Perzische regering voor tewerkstelling bij dc Perzische Nationale Oliemaatschappij van de hand gewezen. Dc Britse kruiser „Mauritius" heeft het anker laten vallen 200 meter van de haven van Abudan, juist aan de Iraaksc zijde van de grenslijn, die midden door de 450 meter brede monding van de rivier Sliatt el Arab loopt. Perzië zal protesteren tegen dc aanwezigheid van Britse oorlogsschepen in dc buurt van dc Perzische Golf. De Perzische premier, Mossadcq, heeft aan president Truman schriftelijk verzekerd, dat zijn land al het mogelijke zal doen om te voorkomen, dat dc oliestroom naar dc Westelijke wereld wordt onder broken. (Van onze correspondent te Londen) LONDEN. Op verzoek van Churchill werd gisteravond een bijeenkomst gehouden van de eer ste ministdr en leiders der opposi tie, ten einde, zoals Churchill het 's middags uitdrukte, een aantal kanten van de oliesituatie te be spreken, die beter in een besloten bijeenkomst dan in het publiek in het Huis behandeld konden wor den. Attlee antwoordde op Chur chill's verzoek, dat hij bereid was aan de leider der oppositie en zijn naaste medewerkers alle inlichtin gen te verschaffen. Aan dc besprekingen, die onge veer een uur duurden, werd voor de conservatieven deelgenomen Anton Dresden naar VS DEN HAAG. De Haagse pianist Anton Dresden heeft van de Ameri kaanse regering een beurs ontvan gen, die hem in staat stelt, een jaar aan de Juilliard School of Music te New York zijn muzikale studies te voltooien. Van het Berkshire Music Center te Tanglev.ood. gesticht door de onlangs overleden dirigent Serge Koussevitsky, ontving hij een uit nodiging om gedurende de zomer maanden aldaar werkzaam te zijn als opera-repetitor. 95 ECHTPAAR BORGSTEIJN TERUG UIT V.S.: Minister Acheson zorgde zelf voor een visum (Van een onzer verslaggevers) „Ik had een grote metworst voor mijn zoon meegenomen, maar die BRUSSEL Het Belgisch blad „De Volksgazet" publiceert heden- mbttto. .50 maal aan de opera 3Ü2&. "ferichl meewerkt en 25 maal elders beee- aan~ ajje poiitje; douane- en rijks- wachtposten langs de Belgische Mhn Weinig wind Weersverwachting geldig van jj Donderdagavond tot Vrijdag- jg avond: Half tot zwaar bewolkt en s slechts enkele verspreid voor- komende buien. Matige tot i zwakke wind hoofdzakelijk tus- 1 sen Zuid-West en Noord-West. g Dezelfde of iets hogere tempe- raturen. 29 Juni Zon op 4 u 22 m onder 21 u 04 m; maan op 0 u 54 m onder H 16 u 59 m. meewerkt en 25 maal elders bege leidt. Voor maximaal 40 uitvoerin gen zullen een of meer philharmo- nische orkesten medewerking aan de opera moeten verlenen. De Nc- derlandsche Opera zal niet over 'n eigen ballet beschikken doch ge bruik dienen te maken van het Nieuwe Nederlandse Ballet, dat na de balletconcentratie zal zijn ge vormd. Het koor zal uit ten hoog ste 38 leden bestaan en de leiding van de Opera zal moeten bezuini gen op de interne dienst. Het ligt in de bedoeling, dat medewerking aan de Opera in hoofdzaak zal wor den verleend door het Rotterdams Philharmomsch Orkest. Het bestuur van de Opera zal een aantal contracten niet kunnen ver nieuwen. Aan ontslagen orkestleden en koristen wil men een wachtgeld toekennen. Dc voor de Nedcrlandsche Opera getroffen regeling kan voor lopig slechts gelden voor het sei zoen 1951/52. PARIJS. De regering heeft een door de communistische partij voor 15 Juli uitgeschreven demon stratie verboden. Volgens de „Hu- manité" zou op die dag een groot se manifestatie worden gehouden, waarbij honderdduizenden afge vaardigden een vredesverdrag tus sen de Grote Vijf zouden eiser- grens en op de vliegvelden waarin wordt bekend gemaakt, dat Wes terling voornemens zou zijn naar België terug te keren. ,Het is moge lijk". aldus het dienstbericht, „dat Westerling zich aandient onder de valse naam Lambrecht. waarop on langs door een Nederlands consu laat een paspoort zou zijn afgele verd. Deze vreemdeling mag in Bel gië niet worden toegelaten. Zelfs niet op vertoon van officiële docu menten." "A T en nissen haar grote hobby Tennissen, dat is mijn eni ge grote hobby", zegt Nel Hermsen altijd. Zij heeft sinds haar dertien de jaar veel succes in deze mooie sport, deze 25-jarige kam pioene en zij be- waart er ontelbare onvergetelijke her inneringen aan. Zij nam deel aan to ur nooien te Parijs, Cannes, Nice, Span je, Portugal, Italië, Zwitserland en Bel gië. En niet te ver- geten te Wimble don, het Mekka der tennisspelers, waar ook deze foto werd genomen. U ziet hier Nel Hermsen in een karakteris tieke houding, in haar partij tegen de Engelse mej. Mortimer. hebben ze in New York in beslag genomen. Die vent nam hem zo lussen zijn armen cn vouwde hem dubbel. Ik kon hem wel aanvlie gen". Dat verleide de heer Borg- steun uit Utrecht vanmorgen op lijkt nog steeds zeer onwaarschijn Schiphol, waar liij met zijn echt- lijk. De „Times" van hedenochtend genote in een grote Stratocruiser I constateer: weer, dat dit alterna- door Churchill, Eden en de mar kies van Salisbury. Dc regering was vertegenwoordigd door Attlee, Morrison en de kanselier van de Schatkist, Gaitskell. Later op de avond ontving Attlee ook nog de leider der liberalen. Clement Da- vies. Deze bijeenkomsten kan men opvatten als een illustratie van het traditionele samen-dragen van dc verantwoordelijkheid, die, als het aan de buitenlandse hemel werke lijk spannen gaat, in het Engelse politieke leven pleegt op te treden. In Londen beseft men terdege, dat de ohetrisis bezig is haar cli max te naderen. Terwijl do rege ring in al haar uitlatingen blijk baar expres in het vage heeft ge laten, wat zij doen zal, ingeval de situatie in Perzië op dc spits wordt gedreven, krijgt men uit het ver loop der gebeurtenissen dc indruk, dat het enige drukmiddel, dat zij tegen de Perzen wenst te gebrui ken, het ordehjk stilleggen van de olieprcductie is om de Perzen dui delijk te maken, dat zij zonder me dewerking van de Anglo-Iraanse geen olie zullen kunnen winnen en verschepen, dit alles altijd nog in de hoop. dat ten slotte de Perzen de dwaasheid van hun huidige hardnekkigheid in zullen zien. Een grootscheeps militair optre den, dat op een bezetting van de olievelden zelf cn daarmee ook van Zuid-Perzic zou moeten uitlopen, DE HOOFDPRIJS BEDRAAGT In totaal 300 GULDEN aan geldprijzei? U DOET TOCH OOK MEE? Koningin Elisabeth naar Naarden BRUSSEL. Voor de derde keer in dit jaar zal Koningin Eli sabeth, de weduwe van Koning Albert, zich naar Naarden begeven ter bijwoning van een Bachcon- cert. Op 6 Juli wordt in de kerk aldaar de „Hohe Messe" opge voerd. De aanwezigheid van Ko ningin Elisabeth zal teveps de ge legenheid bieden om haar het di ploma te overhandigen van het erelidmaatschap van de Neder landse Bachvercniging. van dc Pan American World Air ways arriveerde na een elfdaags bezoek aan zijn zoon Jos, die in Williams, V.S., dezer dagen zijn brevet als officier-vlieger gehaald heeft. Zijn ouders werden door de Amerikaanse regering uitgenodigd deze plechtigheid bij te wonen, omdat Jos de beste van de troep was. Ze hebben er een reisje op zit ten van 21.600 mijl, waarvan 500 mijl per auto cn de rest per vlieg tuig. Die worst is de enige nare ge schiedenis, die ze hebben beleefd. Voor de rest? „Ongelofelijk", zegt mevrouw Borgsteijn; „het was ge weldig", voegt haar man er aan toe, „we hebben genoten. Het meest is ons de amicaliteit opge vallen tussen de mensen, en vooral de militairen. Dienst is dienst, maar daarbuiten, prima". „We hebben diners en cocktail- parties gehad met gezanten en ge neraals, wc hebben New York ge zien, het Vrijheidsbeeld en we heb ben het Empire State Building be klommen. We hebben het Capitool in Washington gezien, auto gere den, gevlogen, gegeten, voor de radio gesproken, er waren journa listen (die zijn net zo brutaal als in Nederland), televisiemensen en film-operateurs. En ik heb een markiezenfabriek bezichtigd", zegt de heer Borgsteijn, die in Neder- I land bij zo'n fabriek werkt. „Wat wij hier hypermodern noemen, vinden ze daar ouderwets Ik heb er van staan kijken," zegt hij. En vooral voor mevrouw Borg steijn was het hoogtepunt wel het weerzien van haar zoon Jos. „Ik heb hem uit Washington al opge beld," vertelt zij, „het was enorm Het is dus allemaal echt Ameri kaans toegegaan, de reis en het verblijf. Twee gewone Utrechters, voor wie minister Acheson van Buitenlandse Zaken persoonlijk 'n visum verzorgd heeft. Morgen gaat de heer Borgsteijn weer aan het werk. zo uit het vliegtuig, zo in de fabriek. Met verhalen over Ame rikaanse markiezenfabrieken. Met een nieuwe Amerikaanse stropdas (fel gekleurd, met veel plaatjes er op), en met de kostelijke her inneringen aan de reis. Hij schud de af en toe zijn hoofd, op Schip- hol, toen daar ook al weer journa listen cn radio-mensen waren. „Fantastisch!" Alleen die worst zit hem nog dwars. Dat vergeet hij nooit meer tief naneli.k het aanwenden van machtsmiddelen op grote schaal terecht door dc regering en zover men uit hun openbare redevoeringen kan opmaken" ook door Je leiders der oppositie is ver worpen. Speciale rijwiel- treinen van N.S. UTRECHT. Ten gerieve van vacantiegangers leggen de Neder landse Spoorwegen tussen 29 Junie en 1 September speciale rijwiel- treinen in. Wil men verzekerd zijn van verzending in de loop van de nacht, volgende op de dag van aan bieding, dan moeten de rijwielen om uiterlijk 20 00 uur doch liefst vroeger aan de stations worden aangeboden. Rijwielen bestemd voor Amsterdam kunnen alleen naar het Amstelstation worden verzonden. Omgekeerd kunnen in de hoofdstad alleen aan het Amstelstation rijwie len voor verzending worden aange boden. Op Zondagen echter kan verzending ook van Centraal Sta tion en Muidcrpoort Station geschie den Naar of van Rotterdam kunnen alleen rijwielen worden verzonden aan de stations DP cn Maas. Op Zondagen kan dit echter ook ge schieden aan de stations Feijenoord en Beurs. Het station Hollandse Spoor in Den Haag zal voor rijwiel- vervoer gesloten zijn op Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Ook West-Berlijn verbiedt „Vrije Duitse Jeugd" BERLIJN. Ook de West-Bcr- lijnse gemeenteraad wil, in navol ging van de West-Duitse regering, de (communistische) organisatie der „Vrije Duitse Jeugd" verbie den. Deze organisatie schendt door haar optreden de West-Bcrlijnse grondwet cn de wet op de vrijheid van vergadering en het vormen van verenigingen. f 25.000 op 13159 DEN IIAAG. In de 3e klxsse an de 513e staatsloterij is een prijs an 25000 gevallen op no. 13159.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1