STADSVENSTER Halve eeuw in dienst der Belastingen Huisvrouwen krijgen voorlichting AB v LO organiseert strijd om de turntitels e PRACHTIGE SOLIDE KOFFERS REISTASSEN De heer F. Jans neemt afscheid chef de bureau Goede films in >City" Voorstel van B. en W aan Raad te verwachten Speciaalzaak Wensink Noteert U even Ervaringen uit Rotterdam DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Plasma-avond 'n groot succes Vrijdag 29 Juni 1951 (Advertentie LM.) Wy hebben voor TJ! In F JANS (Van een onzer verslaggevers) In het Belastingkantoor aan de Prins Hendriklaan blijft volgende week een stoel leeg; de heer F. Jans, die een halve eeuw lang in Rijksdienst is geweest, neemt vanmiddag afscheid van zijn werk en zijn collega's in Amersfoort. Als vijftienjarige jongen kwam hü by de Belastingen; nu heeft hy de pensioengerechtigde leeftyd bereikt, en moet zyn werk dus vaarwel zeggen. Gemakkeiyk zal dat niet zijn; de heer Jans is met zyn dageiyksc arbeid vergroeid. Hoe kan het anders na vyftig jaar! Elf standplaatsen Niet minder dan elf standplaat- een heeft de scheidende in al die jaren gehad. Als vijftienjarige jon gen kwam hy bij de belastingen in het Groningse plaatsje Onder- dendam. Hierop volgde al spoedig Delfzijl, en daarna Amersfoort. Hij bleef hier anderhalf jaar werken als klerk, maar vertrok later naar Meppel. In de loop der jaren volg den nieuwe overplaatsingen: Win terswijk, Hardenberg, Gendringen, Haarlem, Oldenzaal. Hilversum; de heer Jans heeft alle standplaat sen voor ons op een lystje gezet, waarschijnlijk om zelf de tel niet kwijt te raken. Negen jaar geleden kwam hij op nieuw in Amersfoort; ditmaal als adjunct-commies. Zijn functie hier werd toen chef de bureau. Ook nu is hö dat nog. al is hij inmiddels tot commies bevorderd. We vroegen de heer Jans, die het toch zeker weten kan, wat naar zün mening de belangrykste ver andering is. die zich in de laatste vyftig jaar by de Belastingen heeft voltrokken. De geweldige uitbrei ding van de belasting-administra tie, was zijn antwoord. En als ge volg daarvan een grote uitbreiding van het personeel. In zijn functie van chef de bu reau, en daarvóór toen hij meer direct contact had met het publiek, heeft de heer Jans uiteraard zeer veel mensenkennis opgedaan. Hy is een rustig man, die niet van krasse maatregelen houdt. Liever ging hij eens op zyn gemak met iemand praten, wanneer zich moei lijke gevallen voordeden. Je be reikt daarmee meer dan door op spelen, vertelde hij ons. Ontelbare wetten en voorschrif ten heeft de scheidende in zijn lange loopbaan moeten verwerken. Het is geen wonder dat men hem nogal eens om advies komt vragen, wanneer er zich een of ander pro bleem voordoet. We vroegen de heer Jans wat Zyn plannen voor de toekomst wa ren. Veel kon hij ons daarover nog niet vertellen. Hij blijft in ieder geval in Amersfoort wonen en krygt nu wat meer tyd om zich aan zyn liefhebberijen te wijden. Tekenen en schilderen nemen daar bij wel de eerste plaats in. Nog onlangs getuigde hy ook op kan toor van zijn talent, toen hij de scheidende heer Hageman achter het loket portretteerde. De heer Jans is ook een dierenliefhebber; Zijn hond zal het prettig vinden dat de baas nu wat meer thuis is. Vanmiddag om half vijf zal de jgroene „Morris" voor de laatste maal in de Prins Hendriklaan ar riveren. Mevrouw Jans komt dit maal ook mee. Het personeel van het kantoor der directe belastingen neemt dan afscheid van zyn be scheiden en beminnelijke chef. Moge hy nog velo jaren van zyn pensioen genieten. Over de tweede goodwlll-rels van Prins Bernhard naar drie Zuid- Amerikaanse staten Is ln de krant al veel geschreven. Beter nog dan deze berichten is ongetwyfeld de film over deze reis. U kunt de reis van Prins Bern hard op de voet volgen. U kunt zien hoe enthousiast de bevolking van Argentinië, Chili en Uruguay rea geerde op het bezoek van de Prins. Kortom, deze film geeft een goed inzicut in het belangrijke werk, dat Prins Bernhard in Zuid-Amerika heeft verricht. Daarover vertelt de Prins nadat de aantrekkelijke film beelden over die zonnige landen U zyn voorbij gegaan. En dat alles kunt U zien in City, waar enige dagen achtereen uur- voorstellingen worden gegeven, waarin U behalve genoemde film ook de reportage kunt zien van de jongste reis van het Koninklijk echtpaar naar Luxemburg. Ook deze film laat niet na een diepe in druk op de beschouwer te maken. Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmina Johanna, d. v. C. G. Stroker en M. Sikklng; Mirjam Channah, d. van A. Lcvie en H. M. Goudsmit. ONDERTROUWD: H. J. Lock en A. T. v. d. Veen: J H. Kisner en C. B. C. WUligenburg; J. Kostrublec cn J. C. Rakhorst; P. A, G. Kanmeijer en T. Jongman: G. A, H. v. d. Last en T H. v. Wegen; A. Wildeman en A. v. Heuve len: F. A. Bennlnk en E. Tiemens: J. H. v Overbeek en C. G. v. d Hoek: P. Mink en M. W, Veenendaal; J. C. Bos en A. Bos. GETROUWD: T. Geurtsen en M. A. v. d. Born: G. Engel en C. J. Veldhoen. (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond is een nieuwe stap gedaan om te komen tot huishoudelijke en gezinsvoorlichting in Amersfoort. Zoals wij reeds vorige week schreven ligt het in de bedoeling in onze stad, zoals reeds in verscheidene plaatsen het geval is, een commissie te vormen, die zich met dit werk bezig zal houden. In de Raadzaal hield mevrouw J. H. DuikersKranenburg, direc trice van een dergeluke commissie in Rotterdam, een lezing over haar er varingen op het gebied van de voorlichting aan huisvrouwen. Een groot aantal afgevaardigden van instellingen en verenigingen, die by dit werk zullen worden betrokken, voor het merendeel uiteraard dames, woonde de avond by. zijn wij ook zeer ruim gesor teerd. Wilt U de moeite nemen U eens te overtuigen? LANGESTRAAT 105, Tel. 5071 precies t.o. de Groenmarkt. GRAND THEATRE, Snouckaertlaan 4. Van 20 Juni t.m. 4 Juli: „Draken- zaad". Speciale aanvangstijden: Zondag 1.45, 4.45 en 8 u. Overige dagen 2 cn 7.30 uur. Toegang 18 Jaar. Donderdag 5 Juli: „Luchtbrug naar Pimllco". Aanv. 2.30, 6.45 cn 9 uur. Toegang 14 Jaar. CITY THEATER. Westsingel 7. Van 29 Juni t.m. 5 Juli: „Nacht van roem". Aanv. Zondag 6.45 en 9 uur. Ove rige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. Toe gang 14 Jaar. Vrijdag 29. Zaterdag 30 Juni cn Woensdag 4 Juli 2. 3 en 4 uur. Zondag 1 Juli 2, 3. 4 en 5 uur. Uur voorstellingen t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern hard: 1. De 2e reis van Z.K.H. naar Zuid Amerika: 2 Het Koninklijk bezoek aan Luxemburg Toegang elke leeftijd. REMBRANDT THEATER. Langestraat. Van 29 Juni t m. 2 Juli „Storm over Texas". Aanv. Vrijdag en Zaterdag 2 30, 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2 30 cn 8 uur. Toegang 14 jaar Van 3 Juli t.m. 5 Juli: „Spookha- ven" (deel 2). Aanv. 2.30 en 8 uur. Toegang 14 jaar. 29 Juni. Vrijdag 8 uur: Amicltia- vie ring v. d verjaardag van Prins Bernhard. door Oranje Vereniging Bergkwartier Voordracht Jan dc Cler. 30 Juni, Zaterdag. 3 uur en 7.30 uur Markthal' Amersfoortsc gymnastlek- kampioenschappen. 30 Juni, Zaterdag. 3—5 uur Amicltia. receptie t.g.v. het 55-Jarlg bestaan v. d. Alg. Ned. Bouwarbeidersbond: 7.30 uur Amicltia Feestavond Alg. Ned. Bouwarbeidersbond. 30 Juni. Zaterdag. 8 uur Monnikendam Openluchtconccrt Amorsf. Politie Muziekgezelschap „De Harmonie" olv Theo Hulleman OPENBAKK L.EESZAAL Uitlening volwassen 25 en Dinsdag- Vrlldaeavono van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2 304.30 uur ©PENRARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwariler (Zonnebloemstraai *7 Uitlening Dinsdag, en Vrtldagavnnfi van 7—3 uur Avonddienst apotheken dr Van As Varkensmarkt 19a. tel 3767; dr Cramer, Utrechtseweg 93. tel. 3498. Wethouder J. Koopman, die de byeenkomst presideerde, vertelde hoe de plannen tot de voorlichting aan huisvrouwen door enkele raads leden zijn geopperd, waarna B. en W. het voorbereidende werk hebben gedaan. Men wil nu zo spoedig mo gelijk komen tot vorming van een commissie, waarin alle religieuze en politieke schakeringen vertegen woordigd zijn. Daarnaast ligt het in de bedoeling een werkeommissie van veel kleinere omvang samen te stel len. Tenslotte vinden B. en W., dat er een vaste vrouwelyke kracht moet komen, die zich geheel aan dit werk kan wijden. Alvorens ech ter een voorstel aan de Raad wordt voorgelegd, leek het 't college wen selijk, dat allen, die met dit werk te maken zullen krijgen, zich een oordeel konden vormen over diver se problemen, en daarover eens van gedachten konden wiselen. Vandaar deze avond. Mevrouw Duikers wees er op, dat de aspecten van de voorlichting aan huisvrouwen in de afgelopen jaren veel veranderd zijn. Lag ttijdens de oorlogsjaren de nadruk meer op de voeding, nu moet vooral het pro bleem van ,,'t uitkomen met het huishoudgeld" worden bekeken. Het huisvrouw zijn is een beroep, en voorlichting is hier nodig, hoe vaak huismoeders ook denken: „Ik heb van mijn moeder geleerd hoe het moet en die deed het goed". CURSUSSEN De omstandigheden zijn nu een maal anders geworden. Het belang rijkste onderdeel van de voorlich ting vormen wel de cursussen. In Rotterdam draaien op het ogenblik 40 cursussen in patroontekenen en naaien, 14 in koken en voedings leer en 5 in het fabriceren van lampekappen. De lessen moeten vooral in de wijken gegeven wor den, omdat vele vrouwen er niet toe zullen komen, om naar een cen traal punt in de stad te gaan. Cur sussen in koken zouden bijvoorbeeld met kleine groepjes bij de vrou wen thuis gegeven kunnen worden, zoals in Arnhem het geval is. Dit heft het bezwaar op dat men zegt: „Ja, op die huishoudschool kan ik wel koken, daar zijn materialen ge noeg. Maar dan moet je eens by me thuis komenOok wijkge- bouwene volkshuizen e.d. moeten in dit verband ingeschakeld worden. Een eventuele leidster van het werk, moet een vast adres heoben, waar de vrouwen om raad kunnen komen. Zij moet contact houden met verenigingen en instellingen, waar bij vrouwen zyn betrokken, en zij moet nauw samenwerken met de huishoud- en nijverheidsscholen. Op smakelijke wijze vertelde me vrouw Duikers, hoe een heleboel kleinigheden er toe bij kunnen dra gen het de huisvrouw en haar ge zin een stuk gezelliger en gemak kelijker te maken. Haar gehoor watertandde bij het horen van al die „kneepjes", zoals het «vassen en strijken van kanten kraagjes, het oppersen van broeken en een hele boel andere dingen. Met klem drong mevrouw Dui kers er op aan, dat de leidster van dit werk vooral niet te jong moet zijn. Zij moet niet schools, maar sociaal zyn ingesteld, en de huis vrouwen moeten vertrouwen in haar hebben. Na de lezing werd er uitgebreid gediscussieerd over verscheidene kanten van het probleem, en voor al over de vraag hoe het in Amers foort het beste zal kunnen worden aangepakt. 1624. De orang-oetan wordt woedend, wan neer hy merkt, dat de robot hem zyn prooi wil afnemen. Hij slaat boos naar het snorrende ding boven zyn hoofa. maar wanneer Brutus zijn jet-uitlaat opent moet hij Rob wel los laten. Snel vervoer Brutus Rob naar een veiliger plek. Ja, Rob ziet nu wel in, dat Julia voor mensen niet oe- woonbaar is. Hij zal te rug moeten vliegen naar de aarde. Maar hoe moet hij dat doen? Want vooi de navigatie moet hij helemaal op Lupardi kunnen vertrouwen cn nog altyd zwijgt de geleerde. De seinen, die hy Brutus voortdurend laat uitzenden, blijven onbeantwoord. Spontane medewerking van militairen (Van een onzer verslaggevers) Op het gebied van bloedplasma- acties had Amersfoort wat goed te maken. Met de bloedtransfusiedienst Ucp het hier allemaal op rolletjes, maar sinds 1948 was er geen af- nameavond meer gehouden voor het verkrygen van bloedplasma. Gister avond ïs echter de schade ruim schoots ingehaald. Maar liefst 450 donors hadden zich voor deze eerste „plasma-slag" opgegeven, zodat de polikliniek van „De Lichtenberg" te klein bleek. Dc cantine van de Wil lemskazerne aan de Leusdcrweg bracht echter uitkomst. Het record aantal donors is voor al te danken aan de spontane mede werking van zeer veel militairen. In de kazernes was tot hen een op roep gericht om bloed af te staan, en ongeveer 50 man gaf daaraan ge hoor. Om zes uur was het mobile plasma-team uit Amsterdam pre sent, en de Amersfoortsc militairen kwamen het eerst aan de beurt. Het trof goed, dat de aftapavond juist in een kazerne van de Geneeskun dige Troepen werd gehouden, want nu kon een compagnie de zes Am sterdamse Roode Kruismensen as sisteren. Later op de avond, toen de burgers aan bod kwamen hielp de Roode Kruiscolonne uit Amers foort. Evenals bij vorige gelegenheden werd ook nu voor een kopje koffie gezorgd, dat de donors kregen na dat ze bloed hadden afgestaan. Een kwartiertje op een draagbaar, cn iedereen voelde zich weer zo fit als 't maar kon. De leiding bij deze „plasma-slag" had dr J. Drukker, de leider van de Bloedtransfusiedienst in Amers foort. Hij werd bijgestaan door dok ter W. H. de Beaufort. Wij vernemen, dat lang niet allen, die zich voor de plasma-avond had den aangemeld, ook werkelijk ver schenen zijn om zich bloed te laten aftappen. In totaal zijn ongeveer 300 person-an gisteravond geholpen. .Veiling van onroerende goederen In de Donderdag gehouden veiling van onroerende goederen ten overstaan van notaris mr S. van 't End werden de navolgende percelen publiek verkocht: Perceel 1 en 2: Het winkelpand met bovenhuis en erf Kerkstraat 4 en 4 A cn de werkplaats thans ingericht voor fabriek aan de Kerkstraat 6. verkocht aan de heer G. H. van Meen voor f 8600,—. Perceel 3: Het woonhuis met garage en grond aan dc Brcdcrolaan 8 aan de heer E. F. Govaërt q.q. voor f 7400,—. Perceel 4: Het woonhuis met erf aan de Zuidsingel 73. opgehouden voor f 7900,—. Perceel 5 en 6: Een blok van twee woonhuizen met schuurtjes cn grond Albert Cuypstraat 60 en 62. verkocht aan de heer J. H. de Kruijf voor f 14.600.—. Perceel 7. Woonhuis met schuurtjes cn grond aan de Jan Tooropstraat no. 15 verkocht aan de heer W. Hellijgcrs voor f 5600. Perceel 8: Woonhuis met schuurtjes en grote tuin aan de Bergstraat no. 12 verkocht aan dc heer P. F. Brandsen q.q. voor f 15.200,—. Eindexamens RHBS Eindexamens Rijks H.B.S. Amers foort afdeling B Eerste drie groepen. Geslaagd de dames: F. Ch. M. Escher, H. Ch. J. van Rooy. Geslaagd de heren: W. J. van den Bremen. G. E. Brinkman, L. F. W. Buurlage, F. J. de Boer, H. H. Boswijk, J. B. Escher. D. van Harskamp, Wou denberg. J. Hoekman, A. Hout. J. Kra nenborg. Barneveld. A P. J. V. A. Maaskant. J. H. Keizer, N. van Klave ren, A. W. Koekkoek, M. Kruiskamp, J. Mandema, Utrecht, H. F. Reefman, Soest, J. M. Roosjen, C. de Rijke, Leus- den. K. H. Schllessler, J. L. Nobels. Waar geen plaatsnaam is vermeld leze men Amersfoort. Kampioenen 1949 en 1950 verdedigen hun titels niet Zaterdagmiddag en -avond zal de Markthal wederom het strydtoneel zyn van de turnsters en turners uit Amersfoort om uit te maken, wie de titel van gymnastickkampioen(e) 1951 van Amersfoort zal mogen dragen. Als gewoonlyk organiseert de A.B. v. L.O. deze individuele wedstryd, welke voor de turnsters bestaat uit: vrye oefening, ringen (zwaai-), brug en paardsprong (breedte-); voor de heren uit: vrije oefening, ringen (stil-), hoogbrug en -rek, paardvoltige en paardsprong (lengte-). Voorspellingen zijn moeilijk te doen Ingeschreven hebben turnsters en turners der verenigingen „Jonge Kracht", „Olympia", „Oranje", „Sint Hubertus" en „Wilhelmina". Het be vreemdt ons dat „Attila" verstek heeft laten gaan. daar de kracht van deze vereniging juist gelegen is in het individuele werk. De te houden turnkampiocnschap- pen krygen een bijzonder aantrek kelijk tintje, doordat de kampioenen 1949 en 1950 hun titels niet zullen verdedigen. Mej. Hogenhout is n.l. naar elders vertrokken en de heer v. Opijnen heeft gemeend niet te moeten inschrijven. Reeds meermalen hebben wij ge schreven dat er weinig goede heren- turners zijn in Amersfoort en de geringe belangstelling voor dit kampioenschap bewyst dit weder om. Het bestuur van de A. B. v. L.O. heeft daarom bepaald, dat slechts dan een kampioen zal wor den aangewezen, indien de turner tenminste 75 van het maximum te behalen punten verovert. Bij de dames staan de papieren veel beter. Het damesturnen bevindt zich de laatste jaren in stijgende lijn. Er zijn dus nu weer verschil lende debutanten. De recordinschrij ving van 23 dames doet een felle strijd verwachten. De strijd is dit maal geheel open. Ofschoon een verrassing niet uitgesloten is, zal de kampioene o.i. voortkomen uit de dames v. d. Akker,. Eppink-Engel. Schoonderbeek en Wijnands (in al fabetische volgorde). Mej. v. d. Ak ker bezette in 1949 met zeer ge ring verschil de tweede plaats, voor- namelyk door haar fraaie vrije oefening en brugwerk. Indien zij haar ringenwerk opgevoerd heeft, zal zy een geduchte candidate zijn. Mevr. Eppink-Engel, derde in 1949, die het vorig jaar niet kon deel nemen, zal haar punten wederom verkrijgen door minder spectaculai re. doch keurig afgewerkte oefe- Wespenverjager maakt brand in hooi De eigenaar van een schuur in de Bleekerstraat wilde gister een wes pennest uitroeien, dat ter hoogte van de dakgoot tegen de muur zat. Hij drenkte een prop oude lappen in petroleum en stak ze daarna aan, in de hoop dat de wespen door de rook verjaagd zouden worden. De man had echter niet voorzien, dat zijn methode gevaar voor brand opleverde. Op een gegeven ogenblik slóeg het vuur over op het hooi, dat zich in de schuur bevond. Het brandje kon met een emmer water geblust worden en de schade be perkt zich tot een kleine hoeveel heid verbrand hooi. De brandweer, die uitrukte, behoefde geen dienst te doen. Het muisje zal voor de onvoor zichtige wespenverjager nog wel een staartje hebban, want de politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Het is namelijk verboden om vuur te hebben bij een ruimte waar hooi is opgeslagen. ningen. De dames Wijnands en Schoonderbeek zijn dc laatste jaren sterk vooruitgegaan en zullen een goede gooi naar de kampioenstitel doen. Al met al wacht turnend Amers foort Zaterdag in dc Markthal een zeer spannende strijd en het zal ons benieuwen, welke dame met de titel zal gaan strijken. „TURNER". Officiersbeëdiging bij Geneesk. Troepen Voor de tweede maal binnen en kele weken stond vanmorgen het Regiment Geneeskundige Troepen aangetreden op het sportveld van het kazernecomplex aan dc Leus dcrweg. In handen van dc kolonel H. J. van der Gicssen die de in specteur-generaal van dc genees kundige dienst der Kon. Landmacht, generaal-majoor J. T. YVilkes ver ving, legden 34 nieuwbenoemde of ficieren van gezondheid 2e klasse de eed af. De nieuwe reserve-officieren ont. vingen hun opleiding aan de school voor reserve-officieren van de ge neeskundige dienst die in Amers foort is gevestigd. Om half elf liet de parade-commandant, de majoor Gotschall de geweren in de arm ne men voor de arriverende kolonel Van der Giessen waarna deze de op gestelde troepen, een schoolbataljou en twee instructiebataljons, inspec teerde. De commandant van het Re giment Geneeskundige Troepen, do dirigerend officier van gezondheid 2e klasse H. M. van de Vegt, en de commandant van de school reserve officieren geneeskundige dienst, de dirigerend officier van gezondheid 2 klasse S. W. Boerma vergezelden de generaal tijdens deze inspectie. Nadat de Koninklijke proclamatie was voorgelezen legden de 34 nieu we officieren één voor één de eed af in handen van de kolonel van der Giessen, die hen na afloop van de plechtigheid toesprak. Tenslotte de fileerden de drie bataljons voor de kolonel, officieren en genodigden. De kapel van het Regiment Genees kundige Troepen verleende o.l.v. de kapelmeester Kamminga aan de plechtigheid medewerking. Int. Zwemwedstrijden in Natuurbad De Deense zwemsters en zwemmers van de zwemclub „Frem" uit Odensc. komen Vrijdagmiddag in Soest, waar ze bij particulieren zullen worden onder gebracht. Zaterdagavond zullen ln het Soester Natuurbad zwemwedstrijden en polowedstrijden worden gehouden, ter wijl op Maandag 2 Juli ln bad Mooi Zeist en Donderdag 5 Juli te Putten dergelijke wedstrijden plaats vinden. Dc Nederlanders, die alhier tegen de Denen uitkomen zijn. 100 meter rug slag, dames: E v. d Tweel (Zwemlust), I. de Gans (Neptunusj en H. Scheerder (Neptunus). 100 meter rugslag heren: A. Demuth (Zwemlustu, Th. Anken (Zwemlust) cn J dc Bruin (Neptunus). 100 meter schoolslag dames: G. Schou ten (UZSC). J. Staffhorst (UZSC) en N. de Kort (Neptunus). 100 meter schoolslag heren: P. Evertsen (Neptu nus'. H. Mulder (Zwemlust) en F In- singer (AZPC). 100 meter vrije slag da mes: A. Scheerder (Neptunus), R. v. d. Hoof (Neptunus) en E. v. d. Tweel (Zwemlust). 100 meter vrije slag heren: N. Keizer (Neptunus). J de Bruin (Nep tunus) en H. Wlllemscn (Vechtstreekl. 3 x 100 meter wisselslag estafette da mes- 1. I. de Gans, M. de Kort en A. Scheerder; 2. H Scheerder, C. Schou ten en R. v. d. Hoef. 3 x 100 meter wis selslag estafette heren: 1. A. Demuth. H. Mulder en H. Willemsen; 2. J. de Gans. W. F.vertscn en J de Bruin. 4 x 50 meter vrije slag estafette dames: A. Scheerder. R. v. d. Hoef, I. de Gans cn E v. d. Tweel. 4 x 50 meter vrije slag estafette heren. H. Wlllemscn. N. Kei zer. H. Demuth en J. de Gans. De wedstrijden worden besloten met enige polowedstrijden Dames: Hilver- sumse ZwemclubNeptunus Amers foort. Heren: Stad Utrecht—Stad Amers foort, Hond bijt kippen en konijnen dood Een bewoner van de Nieuweweg kwam 's morgens tot de ontdekking, dat een aantal kippen en konijnen was doodgebeten. De politie werd in het gevaL gemoeid en deze gaf alle honden uit de buurt, die er maar enigszins voor in aanmerking kwamen, eey. braakmiddel. Een dei- honden braakte veren, zodat hij als de dader werd aangewezen. De eige naar zal de schade moeten betalen. twee appels' kwam die vraag: „Als en drie kinde- En dan cies een halve eeuw oud stereotiepe zal zijn. Ze zijn or neerge- Oude Soesterweg, Rijnstr., Spaarnestr., Berkelstr., zet in 1902, het jaar, dat Oude Soesterweg, Zonne- ren zijn, hoe verdeel je die het station gereed kwam. bloemstraat, twee appels dan?" En dan maar rekenen. Beukstraat, Bewonderend schudden Dreef, Plataanweg, Soes- Tannhauser, fantaisie sur l'Opéra, Richard Wagner arr. G. Gadenne a. Judex (Mors et Vita) Ch. Gounod arr. A. C. v. Leeuwen b. Andante in G, Batiste arr. Gosling Mol Pauze wij ons hoofd bij de ken. terweg, Anjerstr., Anjer- 5. Lynwood, mars Expositiewerken Ph. Bauknecht In de Amersfoortse Academie van Beeldende Kunsten volgt de ene goe«le expositie de andere op. Amersfoort mag zich verheugen in een dergelijke acti viteit De toeloop voor de tentoonstel ling van Frankische vondsten was enorm. Ditmaal komen er schilderijen, aquarellen eri houtsneden Het is een keuze uit nagelaten werken van de kun stenaar Philipp Bauknecht. Het is bijzonder goed werk. Vooral de kleur ls sterk. Zaterdag wordt deze expositie om drie uur geopend. Tot en met 20 Juli zal het werk van Bauknecht te bezich tigen z(jn. VOLLEYBAL-COMPETITIE In de komende weken zal te Soest een volleybal-competitie worden ge houden, waaraan deelnemen teams van: Olympia, Kon. Marechaussee, S.P.S.V.. Eemkanters, Soester Turn- club. Crescendo, Nephrietfabriek, Eltheto. Brandweer, Tempo en Zon negloren. De finale zal in de Sport week worden gehouden. De organisatie van deze competi tie is in handen gesteld van het bestuur van SPSV. Verenigingen kunnen zich alsnog vóór Maandag 2 Juli a.s. opgeven aan het politie bureau. Nu eerst hebben we door nismaking met zulk accu- plein, Rannnkelstr., Kamil- dat er voor een kind eigen- raat geheugenwerk, maar lestr., Soesterweg, Primula- q Begoniastr., Lobelia- Narcisstr., Leliestr lijk geen appel was. Zo is de oude heer wou zich op str., het vandaag de dag ook niets laten voorstaan. Hij str., met 't rekenen van de va- wist het zo goed, omdat Tulpstr., Soesterweg, St. ders en moeders. Altijd zijn vader, die tuinbaas Bonifaciusstr., Oude Soes- weer komen ze die ene ap- was geweest, burgemeester terweg,. Roerstr., Barchman Wuvtiers inder- Drakendoder SINT JORIS zit weer achter de draken aan. Ergens pel tekort. En toch zouden we Sint tijd geadviseerd had deze Joris graag de pret gunnen weg met acacia's te ons in een gloednieuw pak- planten. je te zien lopen. Zo'n piek- We weten dus nu al fijn costuumpje! Maar tja, weer, dat volgend jaar die appel zie ic. dat appel- Amersfoort zijn „gouden" tje voor de dorstdat ko men we net tekort. Sint Joris wensen niettemin in zijn strijd te- acacia's zal hebben, zijn onze vriend voor z'n mededelingen dankbaar en hopen aan z'n verzoek, om A™orefr>riTt de duurtcdraak 't bes- nu en dan nog eens wat Amersjoori ovef Amersfoorts boombe- XT planting te vertellen, Nog eens acacia s voldoen. Dollard- straat. De onder-afd. .Bernhard' be- zal Zaterdagavond even eens een mars maken. Ver trek vanaf „Irene" langs de volgende route: Dollardstraat, Lingestr We Oude Soesterweg, Tulpstr., Soesterweg. Violenstr., Be goniastr., Seringstr. Oude Soesterweg, Gouwestr., Schiestr., Grebbestr., Waal straat, Rijnstr., Spaarnestr Mars door de stad Over het 25-jarig bestaan van het Christelijk Tam boers- en Pijperscorps „Ju- maakt dit populaire corps oen jubileummars door het te Merwedestr., Dollardstraat Nog meer muziek Ook het Amersfoorts Po- wordt dit nieuws met spec- taculaire affiches aange kondigd. U ziet Sint Joris daarop in een fel gevecht Vanochtend ontmoetten gewikkeld met de duurte- wij een oude vriend. Hy draak. Da's een sympathiek had ons „Stadsvenstertie" gevecht en we hopen, dat over acacia's gelezen. „Met Sint Joris zijn naam eer genoegen," zei hy en dal aandoet. deed ons groot plezier, om- liana" vertelden wij u on- In de etalage is wel te dat hij een kenner der na langs het een en ander. zien, dat onze drakendoder tuur is, maar ook, omdat Dit feest is nog geens- het voorlopig op punten hij er aan toevoegde, dat zins over. Zaterdagavond sympathieke c°j"ps een con- heeft gewonnende prijzen hij 't meende, ,,'t Is even- maakt dit nnnniaïro cnmc eert, dat om 20 uur aan zijn gedaald! vvel niet zo verwonderlijk Thuis mijmerden we dat je de acaciabloei wat over deze drakenslag nog ontgaan is," ging hij ver- wat na. Van mijmeren der, „want ze hebben 't dit komt tegenwoordig altijd jaar maar matig gedaan." uur vanaf 't gebouw „Ire- rekenen. Eerst nu begrijHij wist ons ook te vertel- ne", hoek Dollardstraat-- pen we het nut van de len. dat de beplanting van Lingestraat. Men volgt de sommetjes „een appel en de Stationsweg met deze volgende route: Dollard- nog een appel is gelijk aan bomen, 't volgend jaar pre- straat, Merwedestraat, litie-Muziekgezelschap „De Harmonie" laat zich Zater dagavond horen. In de lom merrijke omgeving van de Monnikendam verzorgt dit J. Ord Hume Miniatures, Petite Suite, Jean Filleul 7. Millöckcr Herinneringen arr. P. J. Molenaar 3. Jubelklange, mars Ernst Uebel arr. P. J. Molenaar Goed zo, „Wilhelmina"! De wandelafdeling van de Chr. Org. voor Lichame lijke Opvoeding „Wilhelmi na" is haar actie voor de traditionele 70 km dag tocht, ditmaal te houden op Zaterdag 18 Augustus, be gonnen. Deze actie is wel op zeer originele wijze gestart. Op een overigens eenvoudig kaartje staat „even note ren". Om dat te kunnen doen is er behoefte aan een potlood. Welnu, dat potlood is er by. Net groot genoeg om op te schrijven, dat „Wilhelmina" behalve de grote dagtocht ook wandel- vangt. De volgende werken tochten organiseert op Za- S^sterkwartier" Dp "nittïep worden onder leiding van terdag 11 Augustus over froep'Vertrekt 'om Sn heer Theo Hulleman afstanden van 18 en 25 km. uitgevoerd: 1. Folies-Bergère, mars, P. Lincke Arr. S. P. van Leeuwen 2. Badeloch, ouverture F. Rogister „Ik betaal al vyftig jaar belasting cn Ik word niet gehuldigd", mopperde 't manneke vanmorgen. De Ploegh exposeert in Apeldoorn De Kunstenaarsgroep Dc Ploegh. aan gesloten bij de sectie Beeldende Kunst der Amersfoortse Gemeenschap, houdt van Zaterdag 30 Juni tot en met Zater dag 11 Augustus ln Potterie Ben Weber. Raadhuisplein 4 b, Apeldoorn, een ex positie van schilderijen, tekeningen en aquarellen. Aan deze expositie, die morgen om 4 uur wordt geopend door de heer Nico Verhoeven, letterkundige te Epe, nemen deel de Ploegh-ledenTon van Dolron. Kees van Eek. Jo KruyderBouman, Tom Kurvers. Pater Philip Pleck, An ton Tleland, Joop Traarbaeh, Court C. Veldkamp en Gerard van Wijland. SOEST Zo vlogen de duiven De postduivenvereniging „De Vriend schap" hield een wedvlucht van St. Quentin (Fr.) af, afstand 296 km. Aan deze vlucht namen 105 duiven deel, die wegens de slechte weersomstandigheden niet Zondag, maar Maandag tc 7.15 uur met Z.W wind werden gelost De eerste duif arriveerde om 10 uur 50 min. 36 sec. Aankomst laatste prijswinnende duif 11 uur 14 min. De uitslag is: W. Nieuwcnhuis 1. 4, 5. 9, 15, 25: Th. de Muijnck 2; Jac. Stalenhoef 3; E. v. Daatselaar 5; C. Dijkman 7. 8. 12, 22: R. Bergers 10. 20. 26; G. v. d. Broek 11, 1; G. Teeken 13; W. Roest 14, 19. 24: J. Onwezcn 16. 18; R Kaats 23. „De Zwaluw" hield eveneens een wedvlucht van St. Quentin (Fr.). In concours waren 268 duiven. Aankomst eerste prijswinnende duif 10 uur 39 min. 56 sec Bereikte snelheid 1445.60 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde li uur 15 min. 50 sec. De uitslag Is- H. Gorlssen 1, 2, 5, 34, 41: N van Veen 3. 6; D. Pureveen 4; A. Rijksen 7. 18; P. dc Bes 8. 52. 65; J. Blokland 10. 19, 23, 68; J. v. Herwaar den 11; J. Leek 12: C van Soest 13; R Burgsteden 14; A. v Asch 15, 22. 59; K. Keja 16, 28; Sj. Rijksen 17, 20. 39; A. Snijders 21- R Schiffart 24. 26. 51: A. v. Slooten 25, 58; J. C. v. Breukelen 27; H. Kriek 29. 40; A. Waaijenburg 30. 44 45. 49: mej. Zimmerman 31. 38, 48; A. Dorrestein 32. 33. 37: E. Veerman 35; G. Visser 38. 57; H. Overbeek 42. 43. 46. 53; G. Haks 47; N. Baltus 50. H. Smit 54: H. J. Westerveld 55. 60; A. v Koolj 56; J v d. Brink 61: P. v. Brlenen 62 P Duijst 63; L. van Klooster 64, 67; W. v. Klooster 66. VERKEERSEXAMENS VOOR DE SCHOOLJEUGD De afdeling Soest van de Bond voor Veilig Verkeer gaat verkeers- examens afnemen van leerlingen der 5e en 6e klasse van 10 lagere scho len te Soest, te beginnen op Maan dag 16 Juli a.s. Er zullen twee examens worden afgenomen, n.l. Exam-an R: Rijwiel examen en Examen V: Voetgangers examen. Voor beide examens wordt gestart op het Kerkplein. MEET UW HEG NA Te hoge heggen op hoeken van straten belemmeren het verkeer en geven onvoldoende uitzicht, zodat ongelukken niet uitblijven. Volgens de Politie-Verordening mogen be doelde heggen een hoogte hebben van 1.20 meter. Een ieder wordt aangeraden zijn heggen na te me ten. daar binnenkort door de politie met meer gewaarschuwd wordt en procesverbaal tegen overtreders zal worden opgemaakt. WOUDENBERG Raad komt bijeen Op Donderdag 5 Juli nam. 7 uur zal een zitting van de gemeenteraad worden gehouden. In deze zitting zal worden herdacht dat de gemeente wet honderd jaar geleden werd afge kondigd; aan de herdenking gaat vooraf de volgende agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Aanvra ge art. 72 L.O.-wet 1920; 4. Vaststel ling verordening waaggelden en in structie waagmeester; 5. Rede van de minister van Binnenlandse Zaken, beantwoord door Mr. P- J. Oud. voorzitter Vereniging van Ned. Ge meenten; 6. Sluiting. President van de Koninklijke over Perzië AMSTERDAM De voorzitter van de Raad van Commissarissen van de N.V. Koninklijke Nederlandse Petro leum Maatschappij, ir. J. B. Aug. Kessler, heeft in de jaarlijkse alge mene vergadering van aandeelhou ders der maatschappij verklaard, dat het nog te vroeg is om voorspellin gen te doen hoe de verwarde situa tie in Perzië zal uitpakken. Hij achtte de Perzische bydrage aan de wereldvoorziening van olieproduc ten echter van voldoende belang, om bij het afsnijden hiervan te ver wachten, dat de gehele aardolie industrie er direct of indirect een zekere weerslag van zou gevoelen. Vandaar, zo zeide hij, dat de indu strie op verschillende plaatsen be zig is om in gemeenschappelijk overleg de nodige middelen te be ramen om gezamenlijk een derge lijke situatie zoveel mogelijk voor de olieverbruikers over de gehele wereld op te vangen. Om verschil lende redenen wenste hy over het onderworp niet meer te zeggen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2