T.T. Jammer Bij „jenever-affaire" 16 agenten betrokken ASSEM AANNEMERS-CURSUS Frotest van ANWB tegen belasting wegverkeer ZWITSERSE HORLOGES LEEREX PLASTICZOLEN laai 'r van MAANEN bij Chemisch Anaiyste r TAFELZILVER SPECIALITEIT .J NEFKENSTOURS w advertentie SCHOOL VOOR TECHNISCHE WETENSCHAPPEN Van opbrengst van 200 millioen wordt slechts een kwart voor wegen besteed HUSB H0LSTEYN mersfoort Diversen 6 Zaterdag 30 Juni 1951 Til de Schiedamse politiemannen wegens heling on tslagen SCHIEDAM. Niet minder dan zestien politiemannen zijn betrokken bü een „jenever-affaire", waarover de laatste tijd «n Schiedam heel wat te doen is geweest. De zaak is aan het rollen gekomen toen een stoker van een der distilleerderijen, die zich voor een ander vergrijp in arrest bevond, bü een verhoor vertelde, dat politieagenten niet alleen borrels in deze distil- lccrderü dronken en flessen met jenever mee naar huis kregen, doch zich bovendien schuldig maakten aan heling. Twee agenten misbruikten hun uniform om onveraccijnsde jenever, die door de stoker verduisterd was. naar diens huis te brengen. Zij hebben een bekentenis afgelegd en zün uit het politiecorps ontslagen. Tegen acht andere agenten wordt een strafvervolging ingesteld. Na dat vonnis is gewezen, zullen dis ciplinaire maatregelen worden ge nomen. Vier agenten zijn in rang verlaagd. Twee agenten zijn be rispt voor zeer kleine laakbare handelingen, die van vroeger da tum dateren en met de affaire op de distilleerderij waar de stoker werkzaam was, niets hebben uit te staan. Hoe onjuist al deze agenten heb ben gehandeld, blijkt uit de ver klaringen, die zij hebben afgelegd. Bij '""et aannamen van de flessen onveraccijnsde jenever uit handen van de stoker, vroegen zij hem: „Zit die zaak wel goed?" Redelij kerwij j mag daarom, aldus de of ficier van justitie, worden aange nomen, dat deze agenten zich van het laakbare van hun handelingen bewust waren. Dat zich een zaak van dergelijke omvang in Schiedam kon ontwik kelen acht men ten eerste het ge volg van verkeerde toestanden, die plaatselijk zijn gegroeid, ten tweede van de geest, die tijdens dc bezetting in het corps heerste Nieuw te bouwen woningen worden duurder DEN HAAG Tengevolge van het feit, dat de rente van de lening van 250 millioen gulden, die dooi de verzekeringsmaatschappijen zal worden verstrekt ten behoeve van de woningbouw, 4 bedraagt ïn- plaats van de tot nu toe gebruike lijke 3>/2 zal de exploitatie van de met deze gelden gebouwde wo ningen 45 tot 50 gulden per jaar duurder worden Op het congres van de Nationale Woningraad te Scheveningen heeft minister dr. J. in 't Veld hedenmorgen meegedeeld, dat de ministerraad in beginsel heeft besloten, dat deze extra lasten op gevangen zullen moeten worden door een verhoging van de huren van deze huizen met een gulden per week. De regering is er zich van be wust. dat de spanning tussen de huren van oude en nieuwe wonin gen daardoor wordt vergroot, doch dit hebben wij, volgens de minis ter, te aanvaarden, met als troost, dat de moeilijkheden tijdelijk zijn want huurverhoging voor het oude woningbezit is in de komende 5 tot 10 jaar niet te vermijden. en ten derde van een verkeerd so lidariteitsgevoel. dat maakte dat men niet aan superieuren doorgaf, wat men van collega's wist. De zaak is aan het licht gebracht door de Schiedamse recherche en voorts in volledige samenwer king met de Schiedamse politie autoriteiten door de Rijksrecher che verder onderzocht. Burgemees ter Peek van Schiedam heeft ver klaard, dat het kwaad met wortel en tak zal worden uitgeroeid. Brand in villa van Amerikaanse luchtvaartattaché WASSENAAR. Gistermorgen heeft een vrij ernstige brand ge woed in de villa van de luchtvaart attaché van de Amerikaanse ambas sade, Colonel Lewis J. Wright te Wassenaar. De brand werd om on geveer 5.00 uur ontdekt door de vrouw van de butler. "Toen brand weer en politie bij de brandende villa aankwamen, bleek de gehele benedenverdieping reeds in lichter laaie te staan. Terwijl het blus- singswerk ter hand werd genomen, ontruimde men de vertrekken, die nog niet door het vuur waren aan getast. Door de geweldige rookont wikkeling moest van gasmaskers worden gebruik gemaakt. Een ge deelte van de kostbare inboedel kon bij omwonenden in veiligheid wor den gebracht. Niettemin beloopt de schade een bedrag van vele duizen den guldens. De butler, die over haast uit zijn bed sprong, brak zijn arm en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. PETAIN BETREKT EEN VILLA PORT JOINVILLE. Ex-maar- schalk Henri Philippe Pétain is gis teren uit de gevangenis van het Fort de la Pierre-Levee overge bracht naar een particulier huis op het nlanci Yeu. De villa, waar Pé tain onderdak heeft gevonden, ligt ongeveer twee km van het fort. Het vervoer geschiedde kort na zeven uur. Het verliep zonder inci dent. De patiënt was op een draag baar gelegd, die op een bed in een kleine vrachtwagen werd geplaatst, de auto reed met een slakkengang. Er waren zes wachten uitgezet om op te treden in geval van wanorde lijkheden. Er was echter niemand op straat. Nadat Pétain in zijn nieu we verblijf was aangekomen, zeiden de artsen, dat het vervoer geen na delige gevolgen had gehad voor de patient. Brits hoofdofficier looft Nederlandse legeronderdelen (Van een onzer redacteuren! DEN HAAG Een van de sous chefs van generaal Montgomery, die speciaal met de opleiding der divisies van dc Atlantische verde diging is belast, generaal-majoor Festing. heeft op verzoek van de minister van Oorlog, ir Staf, in de eerste helft van deze week een be zoek aan Nederland gebracht. Doel van dit bezoek was generaal Fes ting een indruk te geven van het mobilisabel maken van de Neder landse divisies en hem op de hoog te te stellen van de wijze van op leiding en daarmee te behalen graad van geoefendheid. Na afloop van zijn bezoek ver klaarde dc generaal, dat hij hier in Nederland een beter en juister begrip had gekregen van de waar de van een Nederlandse mobilisa bele divisie en had igezien, dat de Nederlandse opvatting daarover verre uitgaat boven wat men in de Angelsaksische landen onder een mobilisabele divisie verstaat. Bij zondere lof uitte de generaal over de hoge graad van geoefendheid, welke hij in de door hem bezochte legeronderdelen haa aangetroffen. Weerberichtendienst per telefoon over twee jaar landelijk (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. De telefonische weerberichtendienst, die in Den Haag en Utrecht reeds bestaat, zal successievelijk over het gehele land worden ingevoerd. Men verwacht, dat over ongeveer twee jaar iedere aan geslotene op het Nederlandse tele foonnet door het draaien van een be paald nummer de laatste weersver wachtingen en een weeroverzicht kan vernemen Vooral in land- en tuinbouw kringen bestaat grote be langstelling voor deze w eerberichten- dienst van de P.T.T., daarnaast trek ken ook de touristen veel profijt van deze service- Pelgrims naar Mekka met Nederlandse schepen DJAKARTA. De regering van Indonesië heeft besloten de Stoom vaartmaatschappij Nederland, de Rotterdamse Lloyd en de Stoom vaartmij. Oceaan toch nog in te schakelen bij het vervoeren van pelgrims naar Mekka. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling van de regering het gehele pelgrimver- voer dit jaar te laten verzorgen door de Djakarta Lloyd. De uit voering van dit plan schijnt echter op onmogelijkheden te stuiten. Iraanse delegatie in ons land aangekomen AMSTERDAM. Vanmorgen om kwart voor vijf arriveerde op Schiphol de Iraanse delegatie, die. naar haar leider, het parlements lid dr Chayegan, bij aankomst ver zekerde, niet als officiële delega tie de zitting van het internatio nale gerechtshof over dc olickwes- tie zal bijwonen. Dr Chayegan was vergezeld van de heren Sadre en Parsa. De delegatie werd verwelkomd door de Iraanse gezantschapsraad, de heer Chahriar en zijn echtge note Het gezelschap begaf zich onmid dellijk na aankomst in een auto van de ambassade naar Den Haag. Voorwaardelijke straffen en boeten in zaak der geschenkzendingen AMSTERDAM Opnieuw hebben zes verdachten uit de zaak der „ge schenkzendingen" moeten boeten voor het onder ede bij een nota ris laten opnemen van onjuiste ver klaringen. De economische politie rechter te Amsterdam, Mr. C. H. Plug, veroordeelde hen tot drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf elk, plus geldboeten va riërende van 100 tot 300. Duitse jeugd komt naar Nederland DEN HAAG. Dit jaar zullen er verschillende internationale ont moetingen zijn op het gebied van het jcugdherbergwerk. De „We reld Trekkers Ronde", een bijeen komst van jongeren uit alle lan den, wordt dit jaar gehouden in Oostenrijk. Een Nederlandse depu tatie van de bijna 75.000 trekkers, zal aan deze bijeenkomst, op 18 en 19 Augustus 1951, deelnemen. In de Nederlandse jeugdherberg ,,'t Huis te Brecklenkamp" te De- nekamp-Lattrop, zal van 7 Juli tot 25 Augustus een Nederlands-Duits werkkamp gehouden worden. De „Youth Hostels Association" (Engeland en Wales) en de N.J.H. C. zijn overeengekomen om in Juli en Augustus een aantal uitwisse- lingsreizen voor Engelse en Neder landse trekkers te organiseren. Dc Nederlandse trekkers zullen in Engeland, de Engelse trekkers in Nederland een trektocht op de fiets maken. LAREN. In de ouderdom van 66 jaar is overleden dr P. J. L de Bloeme, oud-geneesheer-direc teur van het sanatorium Hoogla- ren. ONZE LANGESTRAAT 26 hoek Lieve Vrouwestraat V. Zaterdag 7 Juli a.s. Per touringcar naar dc de motorraces 6.per persoon Korte Bergstraat 28 Telcf. 6150 in deze krant wordt gelezen in stad en land v_ Bij de Amersfoortse Machino- en Apparatenfabrlek werkt U prettig I wanneer U prima vakman bent: electrische lassers bankwerkers voor de apparatenbouw plaat- en constructiebankwerkers fOok wonneer U behoorlijke ervaring hebt in het burgersmedenbedrijf, kom dan vooral eens bij ons praten.) draaiers plaatwerkers (speciaal voor de fabricage van luchtleidingen) autogeen snijders reparatie bankwerker (leeftijd 3035 jaar). Als U buiten Amersfoort woont, worden de reis kosten van en naar het werk vergoed U hebt b\) Otis een uitstekende sociale verzorging en opname in eigen pensioenfonds is mogelijk. Wilt U zich aanmelden bij de afdeling Personeelszaken AMAF, Brabantsestraat 12 - Amersfoort Tel. 4542 TE AMERSFOORT Opleiding voor: Gezel Timmeren en Metselen (Theorie) Mr Timmerman-Aannemer. Dipl. V.V.A. Uitvoerder. Adsp. Bouvvk. Opzichter. AANNEMER. Examens onder Rijks-toezicht. Lessen worden gegeven in de Gem Handelssch. op Zaterdag middagen. AANVANG nieuw le leerjaar per September a.s. Voor vergevorderden enkele plaatsen vrij in 2e en 3e leerjaar. Inlichtingen en inschrijvingen van nieuwe leer lingen schriftelijk aanvragen bij de Directeur van de Cursus, de Heer R. C. GROOT, VECHTSTRAAT 80 II. AMSTERDAM-ZUID. (Advertentie l M.) Denen blij met keuze van „Jutlandia" (Van onze correspondent te Kopenhagen) KOPENHAGEN. Met grote in stemming heeft men in Denemar ken kennis genomen van het be richt, dat het Deense hospitaal schip „Jutlandia" is uitgekozen voor het voeren van de onderhan delingen over een wapenstilstand in Korea. De Deense regering ont ving gisteren via de Deense ambas sadeur in Washington het verzoek, of men bereid was het schip ter beschikking te stellen. Na een kor te bespreking met het hoofdbestuur van het Deense Rode Kruis ant woordde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Kraft, dat De nemarken volgaarne aan het ver zoek wilde voldoen. Hot hospitaalschip had 103 pa- tienten aan boord, die echter gis teren werden geevacueerd, zodat het schip gereed is voor vertrek van Poesan naar Wonsan. Proces Engeland- Perzië in Den Haag begonnen (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Overweldigend groot bleek vanochtend bij de aan vang van de mondelinge uiteenzet ting in het proces EngelandPerzië over de zogenaamde conservatoire maatregelen het aantal belangstel lenden in de rechtszaal in het vre despaleis. Het corps diplomatique was in sterke getale opgekomen; verder bevonden zich onder de toehoorders onder meer mr Donner, de presi dent van de Hoge Raad. en Kamer voorzitter dr Kortenhorst. Ook van de kant van de journalisten viel een enorme opkomst waar te nemen. Onder hen bevonden zich uit den aard der zaak vele Engelsen. Film toestellen als ook het apparaat voor het geluidsjournaal verrichtten hun werk. De Engelse delegatie telde liefst vijf gepruikte, hun statige toga dragende juristen in hun mid den. Vlak voor de zitting begon, ver liet de gezant van Perzië het ge bouw. Zijn land was inderdaad van ochtend niet vertegenwoordigd om mondeling opmerkingen te maken over het Britse verzoek tot aanwij zing van conservatoire maatregelen. Slachtoffer van ongeval bij Nijverdal overleden ALMELO. De 78-jarige R. Hofmann uit Wenen, een der slachtoffers van het ernstige ver keersongeval bij Nijverdal, is Vrij dagavond in het Diaconessenhuis te Almelo overleden. Massagraven blootgelegd te Pajacombo Het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis te 's- Gravcnhage, maakt bekend, dat het van de gravendienst in Indonesië bericht heeft ontvangen, dat te Pajacombo, plm. 500 meter achter de gevangenis, een aantal massa graven is opengelegd van in totaal 189 stoffelijke overschotten, die werden overgebracht naar Padang, Identificatie van deze stoffelijke resten was tot op heden niet mo gelijk. Zij die inlichtingen kunnen verstrekkert, worden verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdkantoor Nederlandse graven dienst, Djalan Riau 185 Bundung, of met het bijkartoor Nederlandse gravendienst te Padang. Penicilline van Simavi voor overzeeese gebieden HAARLEM. Het bestuur van Simavi besloot aan twee en dertig ziekenhuizen en artsen in Surina me, Nieuw Guinea en Indonesië, een zending van ieder 100 x 1 mil lioen eenheden penicilline te schenken. Dit prachtige genees middel werd door de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft tegen speciale condities aan Sima vi geleverd. Men bereikt thans met de penicilline verbluffende re sultaten tegen de framboesia en het is te betreuren, dat dit medi cijn nog zo kostbaar is. Congres van Nederlandse verbruikscoöperaties AMSTERDAM. Donderdag en Vrijdag, heeft de Centrale der Nederlandse Verbruikscoöperaties in Krasnapolsky haai- jaarlijkse congres gehouden. Ongeveer 700 afgevaardigden van coöperaties uit het gehele land woonden de ver gadering bij. Ondanks de moeilijke nationale en internationale omstandigheden, namen de omzetten van de cen trale organisatie en de deelgenoten regelmatig toe. De nieuwe meel fabriek te Rotterdam, zal aan het einde van dit jaar in bedrijf zal worden gesteld. Het algemene toekomstbeeld moge vele onzeker heden inhouden, de beginselen van de coöperatieve beweging kunnen een positieve bijdrage blijven le veren aan de oplossing van de ernstige problemen waarmee de mensheid thans worstelt. DEN HAAG. Het is spütig te moeten constateren, dat de houding van de overheid jegens het wegver keer beter gezegd tegen het wegverkeer zich in 1950 steeds scherper accentueerde. Werd in 1949 de ontwikkeling geremd door exor bitante belastingdruk, een wegennet met talrükc hiaten en een subordi natie aan de spoorwegen, de invoe ring van de verhoogde benzinebelas ting in 1950 heeft dit beeld nog som berder gemaakt. Aldus ontlenen wy aan het jaarverslag 1950 van de Kon. Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., dat gistermiddag in de jaarvergade ring van deze bond is uitgebracht. Alles bijeengenomen, aldus het verslag, brengt het wegverkeer thans jaarlijks 200 millioen gulden aan speciale belastingen op, een bedrag, dat in geen enkele aanvaardbare verhouding staat tot de bedragen, welke de overheid aan de weg ten koste legt. Deze immers bedragen nog geen kwart van deze 200 mil lioen. Waarom moet de exploitant van een autobus of een vrachtauto naast de kosten van zijn weg per jaar nog enige duizenden guldens aan speciale belastingen opbrengen, terwijl het concurrerend vervoer middel, de spoorweg, nauwelijks zijn eigen kosten opbrengt en aan geen speciale belastingen is onderworpen? Van de regering mag toch wel eens een duidelijk antwoord worden ver langd op de vraag of zij deze wille keurige achterstelling van een grote groep Nederlanders spoedig onge- Iraans-Nederlandse Handelsmij. opgericht ROTTERDAM. Blijkens te Rot- terdam aan de pers verstrekte me dedelingen van dipl. ing. Moham med Merat uit Teheran, wil Perzië nauwere handelsbetrekkingen met Nederland aanknopen. Daartoe is te Rotterdam opgericht de Iraans Ne derlandse Handelsmaatschappij N.V., die twee weken geleden reeds werd opgericht in Teheran. De N.V. zal te Rotterdam gevestigd zijn: Mathe- nesserweg 167. De heer Merat gaf als zijn me ning te kennen, dat Perzië ruwe grondstoffen, katoen, wol en gra nen kan leveren in ruil voor b-v. schepen, machines, pharmaceutische artikelen en waterbouwkundige wer ken. De nieuwe N.V. is zuiver uit particulier initiatief ontstaan. IJsland wint van Zweden REYKJAVIK. Zeer verrassend was het resultaat van de voetbal wedstrijd tussen IJsland en Zweden, welke te Reykjavik werd gespeeld. IJsland won met 4-3, nadat de rust met een 2-0 voorsprong was inge gaan. Controlemaatregelen in VS voor een maand verlengd WASHINGTON. Ten einde het Congres in de gelegenheid te stellen een nieuwe wet op econo mische controlemaatregelen uit te werken, heeft het Huis van afge vaardigden Vrijdag een noodmaat regel goedgekeurd, waardoor de bestaande wet, die vandaag te middernacht afloopt, voor een maand verlengd wordt. Aan de wet is echter de bepaling toege voegd, dat gedurende Juli de hui dige maximumprijzen niet mogen worden verlaagd. De Senaat '.eeft de noodmaatregel ook goedge keurd. Een tweede vereniging van beeldhouwers? NIJMEGEN. Naar wij ver nemen zijn thans plannen in ver gevorderd stadium van voorberei ding tot oprichting van een tweede Nederlandse vereniging van beeld houwers. De heer J. Maris heeft opdracht van vele kunstbroeders om aan deze plannen vastere vorm te geven. daan zal maken en gelijke concur- rentie-mogelijkheden zal scheppen. De toeneming van het aantal mo torrijtuigen bedroeg in 1950: perso nenauto's 25.143 stuks, vrachtauto's 6.804 stuks, autobussen 498 stuks, motorrijwielen 13 168 stuks en brom fietsen 50.000 stuks. Van de perso nenauto's is thans 63% van na-oor- logs fabrikaat, van de vrachtauto's 44%. De gemiddelde ouderdom van ons motorvoertuigenpark is nog steeds belangrijk hoger dan voor de oorlog. De wegbebakening vergt 't uiterste van de middelen van de A.N.W.B. Onderzocht wordt of door toepassing van andere materialen een beperking der uitgaven mogelijk is. Op 31 De cember 1950 waren in ons land 4407 wegwijzers (waarvan 225 verlichte), 1449 richtingsborden. 320 voor-rich tingsborden en 2139 paddestoelen. De wegenwacht telde in 1950 104 manschappen en het motorpark van. de wegenwacht telde 113 motoren. In totaal werd in 71.353 gevallen hulp verleend. Conventie gelijke lonen voor mannen en vrouwen GENèVE. Het thans geëindigde congres van de Internationale Ar- beids Organisatie heeft Vrijdag een internationale conventie goedge keurd. volgens welke aan mannen en vrouwen voor het zelfde werk gelijke lonen worden gegarandeerd. Het voorstel werd aangenomen met 105 stemmen voor, 33 tegen en 40 onthoudingen. In een aanbeveling, die een on derdeel van dc conventie is. wordt gezegd, dat de leden maatregelen moeten treffen „teneinde te verze keren, dat de arbeiders van beide seksen gelijke of gelijkwaardige faciliteiten hebben voor raad inzake beroepskeuze, voor overleg inzake tewerkstelling en voor beroepsoplei ding. BONN. Kanselier Adenauer is door "prof. George Shuster, com missaris van de Verenigde Staten in Beieren, die MacCloy naar Wash ington vergezelde, uitgenodigd voor een bezoek aan de Verenigde Staten. DEN HAAG. Bij K.B. is de legerpredikant in vaste dienst, ge lijkgesteld met de rang van ma joor, H. van Beek, gelijkgesteld met de rang van luitenant-koloneL HOEVELAKEN i WIJZIGING EUSLICHTING De brievenbussen van de Posterijen worden voortaan om 17 uur gelicht in plaats van 16 uur. OPBRENGST COLLECTE De collecte gehouden door de stich ting „Het Hoogcland" bracht 54.89 op. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen van het Christelijk lyceum te Amersfoort slaag de onze plaatsgenoot B. Duinkerken. PREDIKBEURTEN N.H K. 9.30 en 6.30 u. ds W A. S. Laurens Geref. Gem 9.30 en 6.30 u. Leesdienst. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken, Hoogland en Hoog landerveen heeft artsendlenst dr W. Verbeek. Tel. K 3493—260. Voor Hoevelaken. Nfjkerkcrveen en Terschuur heeft zusterdienst Zuster Crucq te Hoevelaken. KERKNIEUWS Beroepen tc Enschede: P. L. Schoon- heim te Aalten. Bedankt voor Putten: (tocz.) (3e pred. pi.) J. H. Cirkel tc Ede. Bcroepbaarstelling: de heren ds W. K. Kansll. Ind pred.. hulppred. te Utrecht, Utrechtseweg 15 te Zeist en N Bcrgstra. Ind. predikant, Paulus Potterstraat 49 te Leeuwarden stellen zich beroepbaar. dat U niet zo ver kunt fietsen. De SOLEX brengt U echter waar U wenst. LAAT ONS EENS BIJ U KOMEN! UTRECHTSESTRAAT 28 AMERSFOORT. UTRECHTSESTRAAT 31 AMERSFOORT Voordelige Schoenreparatie met en Stukken voordeliger Bovendientot Vrüdag gebracht Zaterdag nog klaar SOESTERWEG 214 Telefoon 6093 Op ons BEDRIJFSLABORATORIUM kan geplaatst worden; liefst met enige practische ervaring en in het bezit van het diploma le deel van de Ned. Chem. Ver. Eigenh. geschreven brieven met opgave van leeftijd, opleiding en vorige betrekkingen onder motto „Che misch Anaiyste" aan de Erdal Fabriek tc Amersfoort. Te koop aangeb. Te koop: zeldzaam mooie Duitse Herders, reu en teef. Prijs 25.en 30.Van Effenlaan 9. Een chow-chow met stam boom, 2 jr. oud. Lief voor kinderen. Seringstraat 24. Voor matige prijs nog een kleine voorraad goede cet- aardappelen verkrijgbaar. Arnhemseweg 196. Uw japon als nieuw krimp- vrij en kleurecht gereinigd vanaf 2.75 bij de Chem. Wasserij „De Lelie", Kamp 96. Telefoon 3223. Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard, Langestraat 72. Tel. 6225. In- en Verkoophuis Emzed Vijverlaan 7, Zeist. Lijn- markt 28. Utrecht. Verkoopt prima kleding (weinig ge dragen chemisch gerei nigd) voor iedereen. Dage lijks 26 uur. Sportprijzenhandel Spüker. Soest. Soesterbergsestraat 26 Bekers, kransen, medailles voor iedere tak van sport Vraagt keuze-zending of reizigersbezoek. Te koop: Eng. kinderwa gen; pracht box met matras je en vloer Bisschopsweg 182. Uitsl. Maandag 26 u. Te huur aangeboden Vacantietü'd Solextyd! De nieuwste Solex 0.75 per uur. 6.per dag. Solex - Verhuur-Centrale. Bredauw, Berkenweg 22. TeL 4808 Be spreekt tijdig. Verhuur. Voor Uw diner, een keurig gedekte tafel. Vraagt vrijblijvend prijscou rant. Serviesverhuur.. Giele, Tel. 5009. Utrechtsewcg 90 A, Achter N.V. Sierkunst. Bruidskleding te huur. Rouw- Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Maison Steenis. Stein- laan f>8 Zeist Tel 2784 Ongem. zit-slaapkamer m. pension aangeb. voor echt paar m. 1.. of heer. Geen be roepspension. Br. no. 6020 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd: Ongedipl. of gedipl. verpleegster bij hulp behoevende dame voor tijde lijk. Enigszins bekend met koken. Br. onder nr. 6017 bur. v. d. blad. Flink zclfst. meisje ge vraagd voor dag of d. en n. Prettige werkkring 's Zon dags vrij. Leusderweg 199. Tel. 4995. Lessen Autoryschool A. van Nle, instructeur KNAC en ANW B. Inl. Lissone Lindeman. Amersfoort Tel. 5637 of 3862. Cliënten buiten Amersfoort speciale lestijden. Instructcursopleiding. Autorijschool J. v. Milten burg, Vermeerstraat 131. Tel. 4736. Autorijles per les 4.—. Dansschool Joop Snüders. Korte Gracht 20. telef. 5083 Privé-lessen volgens af spraak. Prospectus op aan vraag Dans-instituut Ann Bert Kamperman. Privé-lessen dagelijks. Langestraat 113. Telefoon 5494. Autorijschool C. Schuur, Utrechtseweg 98. Tel 3107. Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen en eindigen bij d3 bushalte K.N.A.C.-diploma. Dansstudio Dan Bcarda. Privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio. Utrechtseweg A'foort. Tel. 4456. Huwelijk Wenst U een gelukkig hu- welük? Uw adres: Bern Kantoor „Metropa" Middel- landnlein 21 A. Postbus 70. Rotterdam Tel. 50613. Vele dankbetuigingen. Gratis in licht. in blanco couvert. Lieft. jongedame zoekt levensgezel. Br. m. foto on der no. 6023 bur. v. d. blad. Bern. jongeman zoekt scr. levensgezellin, i kind geen bezwaar. Foto op erewoord retour. Brieven onder no. 6022 bur. v. d. blad. Gelaatsvcrzorging. Specia le behandeling van rimpels, puistjes, schrale, droge en vette huid. Electrisch ontha ren, Mevr. van Haselen, Ge dipl. Schoonheidsspecialiste, Borgesiuslaan 41, Tel. 4520. Laat Uw topper krimpvrü en vormvast reinigen voor 1.75 bij de Chem. Wasserij ..De Lelie", Kamp 96, Tele foon 3223. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek- beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Fa. B. Zwaaf Zonen. Amersfoort Tel 5226 ECn ding is zeker: bü Ar- chifoto slaagt U beter! (Spe cialisten in bruids- en kin derreportages). Rubensstr 79. TeL 3070. Naaimachines. Mevr. laat Uw machine repareren door vakman met 20 jaar fa- briekservanng. Even be richt: Mak. Kapelweg 38. Een gereinigd, vormvast en krimpvrij eostuum be houdt U voor 3.50 bij de Chem. Wasserij ..De Lelie", Kamp 96, Tel. 3223. Schoenvergroten tot 2 ma ten, altijd succes. Schoen en tassenreparaties. vlug en billijk. Let op het juiste adres: Van Maanen, Soes- terweg 214. Tel. 6093. Uw liefhebberij behoeft niet duurder te zün. Wij le veren mcrkfilms v.a. 1.35. Portretspecialist de Smalen, Amersfoort. Even lezen. Het adres voor alle schoenreparaties. Prima leder. Keurige afwerking. G. M. Sol. Krommestraat 20. Telefoon 4526 Radio van Geet, Arnhem sestraat 29. Tel. 6383. De Radio-Specialist Tevens alle merken stofzuigers. Kiest vooral de juiste bril. Voor goede brillen en des kundig advies firma Th. Groenhuizen. Opticien. Utr. straat 10 Tel. 6663. Voor reparaties kunstgebit ten, snel en goed. in pl.m. dag gereed. A. H. v An- del. Bankastraat 50, A'foort. Tel. 5805. Voor Moffclwerk en ver bouwen van frames zün wij speciaal ingericht. Al tijd vakkundig advies. Rij wielhandel G- A. Smink, Zuidsingel 28 Radio Dresselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf f 145 Gemakke- liike betalingsvoorwaarden. Ook inruil Demonstratie aan huis Krommestraat 9. Telefoon 5772 Uw stofzuiger defect? Stof zuiger Service repareert en stelt gratis andere stofzui ger beschikbaar Alb. Cuyp- straat 32. Tel. 3430.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6