A mersfoort Huishoudcursus voor fabrieksmeisjes De heer B. J. J. Wijkamp in Prov. Staten herdacht BRANDPUNTEN Courantenreclame is niet te vervangen <5SS iknoiffc Beroep op de werkgevers „Internationale" stemt voor Europese eenheid Geen liefdadigheid! Kranten in Indonesië voor moeilijkheden India waarschuwt Veiligheidsraad in kwestie-Kasjmir Zelfstandigheid der gemeenten niet in gevaar? DONDERDAG 5 JULI a.s. 's morgens 10 uur 4 Woensdag 4 juli 1951 In een bijeenkomst van de be sturen der Zonnebloem Mater Amabile school en van genodigden waaronder verscheidene werkge vers en bedrijfsleiders, is gister avond opnieuw bekeken op welke wijze men huishoudelijke voorlich ting aan fabrieksmeisjes zou kun nen geven. Dit probleem werd be licht door mejuffrouw M. A. Klomp uit Utrecht die daar het Zonne bloem werk leidt en mej. J. van Keulen diocesaanleidster van het bisdom Haarlem. Mej. Klomp schetste hoe door de onrust der tij den een gevoel van onbehagen door de wereld gaat. „De aanwas der bevolking en de ingewikkelde pro blemen van deze tijd veroorzaken een terugval in het verantwoorde lijkheidsgevoel. Er dreigt overal vervlakking, en de waarde van de mens wordt aangetast. Een zeer ongunstige plaats kreeg het meis je dat in fabrieken en bedrijven haar geld verdient. Zij wordt afge sloten van de mogelijkheid zich verder te ontwikkelen voor haar toekomstige levenstaak. Men is tot het inzicht gekomen dat er iets ge daan moet worden om deze meis jes voor te bereiden op haar taak als vrouw en moeder." Mej. van Keulen belichtte de praktijk van het werk en toonde duidelijk aan dat deze meisjes na afloop van haar dagtaak beslist niet in staat zijn zich nog in te spannen voor een cursus. Daarom LEUSDEN CONSULTATIEBUREAU ZUIGELINGEN In verband met de verbouwing van de bewaarschool aan de Ooie- vaarhorsterweg te Leusbroek zal het consultatiebureau voor zuigelin. gen Donderdag a.s. gehouden wor den in de consistoriekamer der Ncd Hervormde kerk te Leusden op het bekende uur. Voor een volgende behandeling zal omtrent de plaats nog een nadere aankondiging vol gen. GROOT ZOMERFEEST VAN ORANJEVERENIGING Eij voldoende deelneming zal, uit gaande van de Oranjevereniging te Leusden op 20 en 21 Juli een groot zomerfeest worden gehouden op het terrein nabij de „Ros Bayart" te Hamcrsveld. Op 20 Juli zal*'s avonds om 7 uur een puzzlerit voor dames en heren worden gehouden, waar van de start bij „De Mof" te Leus den zal plaats vinden. Op 21 Juli beginnen de feestelijk heden op het terrein 's middags om 1.30 uur en wel ringrijden sjees, ge volgd door ringrijden op het losse paard om 2.30 uur. Er zal ook nog gelegenheid zijn om per rijwiel deel te nemen aan de ringstckerij, zowel voor dames als heren. Verder staan een kruiwagenrace en een sigarettenrace op het pro gramma met als slot diverse spelen voor de jeugd. Het avondprogramma aanvangen de 6.30 uur vermeldt touwtrekken, zaklopen voor dames en heren, siga rettenrace en papvoeren. Aanmelding voor deelname moet voor 10 Juli a.s. geschieden bij de bestuursleden. BURGERLIJKE STAND 3 Juli Geboren: Wouter Frijlink. z. v. J. Frijlink en M H. W. Bant; Marijke A. J Vosmeijer, d. v. W. Vosmeijer en J. P. Buitenhuis; Jacob van den Essen- burg. z v P van den Essenburg en W. B Hooijer; Maria Th. B. de Rijk, d. v. L M de Rijk en M. L. Oomes Overleden: Theodora Hilhorst. wed. v. J. W. van den Berg. 59 jaar. Getrouwd: H. Buis en A Kiewiet; A. C. Mennicke en H. A M. Driessen. STOUTENBURG. 3 Juli. Geboren Wilhelmus J van Middelaar, z. v H v. Middelaar en R. H. van Brugstcden; Maria J. de Jong, d. v. J. J. de Jong en R. M. van Veen. STOUTENBURG SCHOOLHOOFD BENOEMD In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer H. Schouten, is uit ruim 30 sollicitanten tot hoofd der Ned. Hervormde school te Stou- tenburg benoemd de heer W. van Bruggen te Doornspijk. wordt een dringend beroep gedaan op de werkgevers om deze meisjes de gelegenheid te bicden tijdens haar dagtaak lessen in huishoude lijke voorlichting te volgen. De er varing heeft geleerd, dat de in vloed daarvan ook in het voordeel is van het bedrijf waar het meis je werkzaam is. Na de pauze wer den vele vragen gesteld en de voorzitster mevrouw Van Bienema sprak de wens uit. dat beide scho len elk met één klas in September kunnen beginnen. Het aantal leer lingen zal dan per school twintig zijn en de lessen zullen worden ge geven, gedeeltelijk in werktijd en gedeeltelijk in vrije tijd op Dins dag- cn Donderdagmiddag van 4 6 uur. Op deze bijeenkomst die op de „Pretzolder" van de Phoenix brou werij werd gehouden was ook me vrouw Molendijk als bestuurslid van de Huishoudschool aanwezig. Wedvlucht ACC Uitslag Pont St. Maxence. Zondag 1 Juli '51. In concours 334 duiven, aank. Ie duif 12 4 53. Aangew. 25 ets no. 2 en LoA,«ngew' 10 cts no- 1 en 6- snelheid 999.48. Koningspoule no. «1 2 3 4. Spec 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12. Joh. v. Voorst O. 1 8 33 63: H de Goede L. 2. M. Dekker O. 2 9 39 45- J Maassen R. 4 22; J. de Vries R. 5 74! E. de Goede L. 6 54 66: Nic. de Waal O. 7 60: J de Bruin L. 11 84; L Snijders L 12 53 77 80: Honweson R. 10 42 56- P. van Hoorn O. 13 68 78: P. Wolffcnbut- tel O. 14 34 67; G. Haaimans O. 15 50: J. Overeem R. 16; J. Vos Z. 17 76: P Wijnands O 18; M. v. Keken O. 19 57: A. v. d. Starre R 20: G. Wolffenbuttel O. 21 37; H. Verhoef jr L. 23 71; A. Wie- kart O. 24 26 27 44; J. Burgsteden O. 25 43 83- J. Hartogsveld D. 28 38: C. v. Putten O. 29: T. Kiewiet Z. 30- J. Leijenhorst O. 31 35 49 61: W. Dijkhui- 1 zen Z. 32; J. v. Pluuren L- 36 40 48; E v. Soelen O. 41:'F. v. d. Berg K. 46. C v. Zwol K. 47 65 82: F. Jansen L. 51; M v. d. Kuilen O. 52; Th. Gouw O. 55 58; H. Meijer R. 59; D. Hofland R. 62: J. Hendriksen O 64; J. Hoc-nderdant O. 69 73: F. v. Putten E. 70: Feicrstein K. 72; H. Verhoef Sr L. 75; S. Visscher O. 79; G. H. Kalve O. 81. Veel belangstelling voor kringparade Zaterdag zal weer de jaarlijkse Kringparade van de Stichtse Turn Kring worden gehouden in het Openluchttheater te Soest, waar de Soester Turnclub gastvrouwe zal zijn van de navolgende vereni gingen: Longa. Utrecht. Bilthoven, Bilthovcn, D.O.K., Kortenhoef, Jon ge Kracht. Amersfoort. Bato, Zeist, Kracht en Vreugde. Utrecht. Kei zer Otto. Naarden. Kunst en Kracht. Culemborg, Sparta. Drie bergen, Sport Vereent. Zuilen. H. H.D S„ Leersum. Hygiëa, Zeist. Kracht en Vriendschap, Culemborg, Attilla, Utrecht en Bato, Utrecht. Het grote programma zal des mid dags half vier aanvangen en des avonds 7 uur worden voortgezet. Behalve de Duinhof-wisselbeker, zal ook een wissel-bord. vervaar digd bij De Vlieguut te Soest, be schikbaar worden gesteld voor Ue beste ploeg. Het gemeentebestuur schenkt medailles. Daar de 800 deelnemers niet allen op deze dag in Soest kunnen optreden, werd voor dit jaar het openluchttheater te Birkhoven bestemd voor een 2e dag van deze Kringparade. Op 14 Juli heeft de vereniging Jonge Kracht te Amersfoort de leiding. GESLAAGD. Voor het eindexamen van het Amersfoortse lyceum, afdeling H. B.S.-B. slaagde nog Marja Schro- ders. Alle candidaten, zowel van de gymnasium- als de H.B.S.-afde ling zijn nu geslaagd. SOEST Bijenhouders staan honing af De afdeling Soest van de Ver eniging tot bevordering van de Bijenteelt heeft besloten mede tc werken aan de Kankerbestrijding De Soester imkers zullen ieder één pond honing dit bijen-seizoen be schikbaar stellen voor het goede doel. De korven zullen dit jaar naar Hoogevcen worden gebracht, al waar een goede honing-opbrengst wordt verwacht. Openluchttheater in moeilijkheden Het Openluchttheater heeft over 1950 een exploitatie-tekort en het Stichtingsbestuur ziet geen weg, om dit tekort te dekken. Dit be stuur heeft aan het gemeentebe stuur verzocht dit tekort te dekken cn het theater over te nemen. In dien het gemeentebestuur dit niet kon doen, dan zou de stichting de inrichting liquideren. Blijkens een toelichting aan de gemeenteraad is het gemeentebe stuur overtuigd van het grote nut van dit theater en B. en W. stellen voor. het theater over te nemen cn over te dragen aan een stichting, zoals ook het Soester Natuurbad heeft. B. en \V. stellen voor 1000 ren teloos te lenen voor dit seizoen en na dit seizoen, het theater over te nemen, voor het gemeentelijk aan deel in deze inrichting, n.l. 2700 en 1000 renteloos voorschot. KPS verliest van Soesterberg In de halve finale van de com petitie om de Soester wisselprijs, heeft het elftal van K.P.S. Dins dagavond met 10 verloren van Soesterberg. Deze uitslag werd pas na verlenging verkregen, nadat beide elftallen vruchteloos ge tracht hadden te scoren. In de tweede verlenging van min., viel het beslissende doelpunt, toen in de laatste seconden, linksbuiten Huisman van Soesterberg het schot loste dat doel trof. Beide partijen hadden ieder eenmaal ge scoord. doch deze beide doelpun ten waren door scheidsrechter De Haan afgekeurd. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, afstand 370 km bracht 189 duiven in concours. Aankomst le duif na 12.0.51 uur, snelheid 1075.23 meter per sec. Aankomst laatste duif na 12.24.9 uur. De uit slagen waren H. Gorissen 1, 5, 8, 9, 10, 13. 23; H. Kriek 2; A. Rijk- sen 3, 16, 17, 20. 31, 39, 42; W. Krijt 4, 27. 32; J. v.d. Brink 6, 23, 34. 45; Sj. Rijksen 7, 25, 30. 40; H. Overbeek 11, 12, 36; N. v. d. Veen 14; A. v. Asch 15, 21, 266, 47; P. de Bes 18; H. v.d. Broek 19; G. Haks 22; K. Keja 24. 29; J. Leek 33; R. Schiffart 35; J. Ravenhorst 37, W. van Klooster 38; H. Onwe- zen 41, 44; C. van Soest 43; D. Pureveen, 46. WEDVLUCHT „DE VRIENDSCHAP" In concours waren 78 duiven bij de wedvlucht van Pont St. Maxence. Aankomst le duif, na 11.58.29 u., snelheid 1081.57 meter per seconde. Laatste duif, 12.27.57 uur. De resultaten waren: J. Sta lenhoef 1, 20; W. Nieuwenhuis 2, 7, 10. 15, 18; Th. de Muynck 3, 8, 11, 16, 19: R. Koster 4, 12; R. Kaats, 5; P. Wagner 6; J. Mets 9; J. Onwezen 13, 14, 17. Caféhouder vrijgesproken De Utrechtse Rechtbank vernie tigde Dinsdag het vonnis van de kantonrechter te Amersfoort, waar bij de 50-jarige caféhouder W. la G. wegens overtreding van de Drank wet tot twee geldboetes van f 25. subs, twintig dagen hechtenis werd veroordeeld. Opnieuw rechtdoende sprak de Rechtbank de caféhouder vrij. Coloradokeverwet niet overtreden De Utrechtse Rechtbank vernie tigde Dinsdag jl. het vonnis van de kantonrechter te Amersfoort d.d. 13 Februari 1951. waarbij de land bouwer H. H. te Baarn wegens over treding van de Coloradokeverwet tot f 35 boete, subs, tien dagen hech tenis werd veroordeeld. De betrokkene werd ontslagen van rechtsvervolging. RIJWIELPUZZLERIT VAN PALEISPERSONEEL Het paleis-personeel organiseer de gisteravond weer een rijwici- puzzlerit. Er waren 62 deelnemers. De uitslagen luiden: 1 dc heren Beuken, 4 strafpunten; 2 de heren v. Heerde en Kuiten 6; 3 C Koe dam en Meyer 6; 4 Luyten en Bouwman 7: 5 Scheltens en Wen- sin 7; 6 dc heren Van Oosterum 7; dames Van Buuren en Brocrse 9; 8 De Kruyff en Kooy 9; 9 Burg steden en Van Dijk 10; 10 Mej. Rijks en B. Geytenbeek 10. Een troostprijs werd toegekend aan de dames Kuyten en Lengers, die 191 strafpunten hadden verzameld. De heer J. Jurriens reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. WOUDENBERG Honderdjarige overleden WOUDENBERG Op 100-jarige leeftijd is te Woudenberg overleden de heer Aart de Kruif. oud-land bouwer te Woudenberg. De heer De Kruif is korte tijd ziek geweest Op 8 Januari vierde hij zijn eeuwfeest onder zeer grote belangstelling. De begrafenis is a.s. Zaterdag om 13.00 uur te Woudenberg. A.P.V. DE BLAUWKRAS Wedvlucht postduivenvereniging „De Blauwkras" vanuit St. Ma xence, afstand 350 km. Duiven gelost 6.15 uur v.m. met N. O.- wind. Aankomst le duif 12.38.07. G. v.d. Berg 1, 7; A. van Lunteren 2, 8; J. Koudys 2, 5. 6; C. van Zoeren 4; W. Woudenberg 9; P. Osnabrugge 10. EIERMARKT WOUDENBERG. 15000 stuks aanvoer. Prijzen f 1313.25 per 100 stuks. Handel flauw. (Advertentie l.M.) (Bijzondere correspondentie) FRANKFORT. Op de slotzit ting van de herrezen Socialistische Internationale, sprak het congres in Frankfort zich in een stemming uit vóór de afschaffing van het prin cipe der onbeperkte souvereiniteit en vóór een nauwere aaneensluiting van Europa. De reeds Zondag opge stelde beginselverklaring over het democratisch socialisme werd aan genomen met een amendement. In deze vredesresolutie wordt thans uitdrukkelijk vastgesteld: „Vrijheid, onafhankelijkheid en gelijkgercch- tigheid van alle naties zijn onmis bare voorwaarden voor de verdedi ging van de vrede. Van landen, die geen gelijkgerechtigheid genieten kan men niet verwachten, dat zij in volle omvang aan de gemeenschap pelijke verdediging bijdragen". Eenstemmigheid omtrent het plan. Schuman, waarnaar de socialisten der deelnemende landen op een speciale conferentie hadden ge streefd. kon evenwel niet verkregen worden. Terwijl de Nederlandse. Belgische en Franse socialisten vóór aanneming waren, bleven de Duitse socialisten in hun afwijzende hou ding volharden. Gerepatrieerden nemen afstand van lucifersactie (Van onze correspondent) ASSEN. „Met lucifers venten is verboden en wij weigeren voor ons te laten doen wat wij zelf niet mogen". Met deze woorden ken schetste de heer J. de Groot, ver tegenwoordiger in verscheidene colleges van de Fede itie van Amb- tenarenorganisaties in Indonesië, de door de H.A.G. (Hulp Aan Gerepa trieerden) begonnen lucifers-actie voor steun aan uit Indonesië terug gekeerde Nederlanders. „Wij wen sen ons uitdrukkelijk te distancie- ren van de sentimentele voorstellen, die jeugdige liefdadigheidsvereni gingen als de H A G. van ..de'' ge- repatrieerden geven. Wij wensen geen liefdadigheid. Wat wij vragen is arbeid die rekening houdt met capaciteiten cn een eerlijke kans om omgeschoold te worden. Wij vragen ook een eind te maken aan de uit buiting van gerepatrieerden door kamerverhuurders. N.V. ORGANON - OSS DJAKARTA. Tot nu toe betaal de de Indonesische regering de de- viezencertificaten voor krantenpa pier, omdat de regering de finan cieel zwakke nat. pers wenste te steu nen. De onkosten voor betaling van de certificaten zijn thans zeer sterk gestegen, zodat deze steunverlening niet meer verantwoord geacht wordt. De nieuwe steunverlening aan de nationale pers bestaat hier in, dat de nationale dagbladen met een oplage van minder dan 5000 geheel en met een oplage van min der dan 7500 half zullen zijn vrij gesteld van betaling van deviezen- certificaten. Op de bij het desbe treffende besluit gevoegde lijst van nationale bladen komt geen Neder landse of Chinese krant voor. NEW DELHI. De tekst van de nota, die de regering van India 29 Juni aan de Veiligheidsraad stuur de en waarin tegen „de schendin gen van de wapenstilstandsover eenkomst door Pakistan" werd ge protesteerd, is thans gepubliceerd. India wijst in het bijzonder op drie grensincidenten, waarbij drie leden van Indiase patrouilles de dood vonden. Volgens de nota gaan dc steeds toenemende incidenten ge paard met een intensieve propa- ganda-actie in Pakistan, „die tfn- slotte tot het openen van vijande lijkheden tussen beide landen zou kunnen voeren". Te groot risico voor de assurantiemaatschappijen in Indonesië DJAKARTA De raad van brandverzekeringsmaatschappijen, de vereniging van transport-assuradeu ren en de ver. van varia-assuradeu- ren in Indonesië hebben de rege ring gewaarschuwd, dat de moge lijkheid bestaat, dat zij genoodzaakt zullen zijn hun werkzaamheden te staken als gevolg van de onveilig heid. de diefstallen, de roofpartijen en de morele devaluatie in de ha vens, waardoor het risico van de assurantiemaatschappijen enorm ge stegen is. zo meldt de „Kengpo". De assuradeuren wijzen er op, dat zo wel binnenlandse als buitenlandse assuradeuren deze „catastrophale ontwikkeling" met de grootste be zorgdheid volgen.. W aterschapsreglement in behandeling De commissaris der Koningin, de heer M. A. Rei na Ida, heeft bij het begin der zitting van dt Pro vinciale Staten de heer B. J. J. W ij- kamp herdacht, die z«.veel jaren als gedeputeerde en waarnemend commissaris zijn beste krachten aan de provincie Utrecht heeft gegeven. De heer Reina'da memoreerde, dat de overledene een der eerste socialisten was. die deze functie vervulde. „In zekere zin was het een experiment" zei spr. „nadat de heer Wijkamp jarenlang zich aan de provincie had gewijd mocht hij zeg gen. dal hij alleen vrienden had ge maakt. die zijn aftreden, en nu zijn heengaan, zeer betreuren". De leden van dc Prov. Siaten hoorden deze herdenkingsrede staande aan. Een tweede plechtigheid was van opgewekter aard: de heer Reinalda feliciteerde de heeF J. H. v d Wurf (K.V.Pdie nu al 35 jaar lid van Prov Staten is. Het voorstel van Ged. Staten tot uit breiding van de bureau-ruimten in het Provinciehuis werd na enige discussie z.h st. aangenomen. Het voorstel tot wijziging in het alge meen reglement voor de Waterschappen In de provincie Utrecht vond in het al gemeen waardering bij de Statenleden, alleen de heer Kramer (CPN.) was niet content Hij pleitte o.a. voor enkel voudig pachterskiesrecht. De heer De Groot (C.H.j voegde de heer Kramer toe. dat in vele bestu ren de pachters vertegenwoordigd zijn en dat de voorstellen tot stand zijn ge komen na advies van de landbouworga nisaties. waarin de pachters ook een be langrijke stem hebben. Voorts waar schuwde hij er ernstig tegen in de wa terschappen. die ten slotte toch uitslui tend zakelijke belangen behartigen, een politiek element binnen te smokkelen (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. In de Dinsdag avondvergadering der Eerste Ka mer beantwoordde minister Van i Maarseveen do ongeveer een week geleden over de begroting van Bin- I nenlandse Zaken gemaakte opmer- I kingen. Hij sloofde zich uit om de bev/e- ringen te weerleggen als zou hij de gemeentelijke autonomie willen do den om haar te redden. Met zekere voldoening kon hij er van gewa gen. dat anders dan in de vooraf gaande twintig jaar in de laatste drie jaar het financieel beleid weer geheel aan do gemeenten zou zijn overgelaten. Dat zij het financieel moeilijk hadden lag niet zozeer aan de goedkope geldpolitiek, doch moest men ook alweer op het debet van Korea schrijven. Intussen stel de excellentie v. Maarseveen dan toch maar wijziging in het rente- gamma als noodzakelijk in vooruit- zicht. Binnen enkele dagen zullen daarover besprekingen plaats vin den, bij welke gelegenheid men ook dc kwestie van kort geld zal bekijken. Wettelijke regeling van het poli- tievraagstuk, vond hij, moest maar blijven rusten tot een volgend ka binet. Zelf zag hij veel in het Duitse en het Belgische voorbeeld, dus enerzijds gerechtelijke en daarnaast bestuurlijke politie. Tot besluit wist minister Teu- lings te vertellen, dat er geen oud- S.S.-ers en andere typen van dat al looi in dienst van de B.V.D. zijn, alsook dat zulks met Sweerts nooit het geval zou zijn geweest. Belgische bezwaren tegen unificatie der markt voor visserijproducten BRUSSEL. De Belgische Fede ratie van het Visserijbedrijf heeft bezwaren geopperd tegen volledige unificatie van de Nederlands-Belgi sche markt voor visserijproducten, welke men tegen 1 Januari a.s. wil laten ingaan. Een deputatie van de federatie heeft deze bezwaren aan minister Segers kenbaar gemaakt. Dc minister heeft verklaard, dat de mogelijkheid van een bevredigende regeling der door de unificatie te verwachten moeilijkheden in over weging zal worden genomen. De heer Grashuis (P.v d.A.) bleek In principe ook voorstander van pach- terskicsrecht. maar hij voegde er aan toe, dat geheel andere motieven hem daartoe drijven dan de heer Kramer. De Gedeputeerde Van Galen Last dankte o.a. de ambtenaren, die aan de studie, welke aan het totstandkomen van het voorstel vooraf ging. hebben meegewerkt Hij merkte op, dat er van dc- 551 bestuurders van waterschappen in onze provincie al 61 pachters zijn, die zich daarin naar behoren laten gel den. cn dat is van grote betekenis. De meerderheid der WaterschapscommissJe is tegen pachtersstemrecht. In slechts twee provincies Zeeland cn Noord- Holland bestaat het. maar in Zeeland znn de kleinere pachters vrijwel uitge sloten, terwijl de waterschappen in Noord-Holland niet vergeleken kunnen worden met die in de provincie Utrecht. Hoe deze zaak zich in de toekomst zal ontwikkelen is nog niet te zeggen, zei de heer Van Galen Last. Wellicht zal ook de vrouw een plaats krijgen in het waterschapsbestuur. Spreker bleek ver heugd. dat de grote meerderheid der statenleden kennelijk Instemde met het voorstel. In de middagzitting formuleerde de heer Kramer (CPN) zijn mening, dat naast de grondeigenaars dc pach ters ook kiesrecht in dc waterschap- pen moeten hebben, in een voorstel, dat hij indiende. De heer Kruyff (P.v.d.A.) kon zich er mee verenigen, dat de pach ters in de (naaste?) toekoms-t kiesrecht zouden krijgen. De heer De Groot (C.H.) hoopte, dat de heer Van Galen Last zich niet zou beperken tot de toezegging. dat de waterhuishouding van de tuin- en landbouw zijn aandacht zou houden, maar dat Ged. Staten ten aanzien van dtze zaak actief zouden zijn. De heer Van Galen Last deed In derdaad deze (gevraagdej belofte. Omdat het voorstel-Kramer geen steun kreeg kon het niet in behande ling worden genomen. Het voorstel van Ged. Staten werd tenslotte aanvaard zonder hoofdelijke stemming met aan tekening, dat de heer Kramer tegen ls. Door afwezigheid van de heer H. Ploeg verdedigde dc heer Kruyff diens motie inzake de instelling van commissies van bijstand. Spr. toonde zich over het prae-advies van Ged. Staten zeer teleurgesteld. Dp grond van het oordeel van prof. mr Kranenburg concludeerde hij. dat deze commissies niet in strijd zijn met de provinciewet, hoewel ze daarin niet worden genoemd. Ook In de gemeenten zijn zij eerst ontstaan en later pas ge legaliseerd Indien de Prov. Staten toch niet overtuigd bleken van het nut en de wettelijke toelaatbaarheid van de commissies van bijstand bleek de heer Kruyff bereid te zijn de motie tc wijzi gen door achter „commissies van bij stand" tc zetten: „dan wel commissies van advies". Zijn bedoeling is Prov. Staten meer actief tc doen deelnemen aan het provinciaal bestuur. Mr. Dc Geus (C.H-i toonde zich, op grond van prof. Dc Savornin Loh- mans oordeel, tegen de commissies. „Omdat ze niet in de wet worden ge noemd acht men ze daarmee niet in strijd", zei hij „dat is dc zaak om draaien. Ik daag dc voorstanders uit met de hand op de wet te bewijzen dat deze commissies toelaatbaar zijn". Mr Kooien (K.V.P.) verklaard© zich ook tegen dc motie-Ploeg, even als de heer Meyer (V.V.D De heer Kramer (C.P.N.j schaarde zich er achter. Mr De Vink (Ged. voor de K V.P.) achtte het oordeel van prof. Kranen burg uiterst zwak. Zoals de wet nu luidt was de heer De Vink van oordeel, dat dc commissies van bijstand met haar in strijd zijn. Ook de gewijzigde motie-Ploeg noemde liij onaanvaard baar. Omdat de heer Kruyff wel con stateerde. dat de meerderheid der Sta ten bezwaren had tegen de motie-Ploeg, zoals die luidde, diende hij een nieuwe motie in. waarin wordt uitgesproken, dat het gewenst Is dat dc Prov. Staten meer worden ingeschakeld ln het provinciaal bestuur dan tot dusverre het geval is. en nodigde de Staten uit zich tot de commissie-Prinsen te wenden welke de provinciale wet zal wijzigen en haar uit te nodigen dc commissies van bijstand wettelijk mogelijk te maken. Mr D e Vink verklaarde zich ook ten sterkste tegen deze motie, waarna de heer Kruyff zijn (nieuwe) motie in trok. Dc heer J. H. van Lonkhuyzcn (A R (uit Amersfoort) werd benoemd tot buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten. Prov. Staten besloten deel te nemen in de Stichting „Waarborginstituut voor de Veenstreek", dat zich ten doel stelt verbetering cn intensivering van de tuinbouwcultures in de Veenstreek (Jdijdrecht, Vinkevecn en Wilnis). Ge deputeerde mr Diepenhorst g at duidelijk aan, dat het niet in de bedoe ling ligt obsoluut onrendabele bedrijf jes met kunst en vliegwerk in stand to houden, maar bedrijven, die thans op een te smalle basis rusten, doch welker leiders voldoende vakbekwaam zijn, te steunen in dc strijd voor het bestaan. De vereniging „Vlcuten's Proeftuin" krijgt 5000.— subsidie. Subsidies krij gen ook de stichting „Proeftuin voor Tabak" te Wageningen 500.—) en do Stichting „Actie voor het asthmatische kind" 600—). De provincie zal borg staan voor dc betaling van de hoofdsom van 60.000.—, die nodig is voor de fi nanciering van de vestiging van het nieuwe consultatiebureau der Prov. Utr. Ver. tot bestrijding der tuberculose aan de Nieuwe Gracht te Utrecht. genoegen U te L.S., Het is ons een groot kunnen berichten, dat wij ONZE SL IJ TER IJ in de BERGSTRAAT No. 18 OPENEN Wij nodigen U gaarne tot een bezoek uit. Grote sortering in Binnen- en Buitenlandse Wijnen en Gedistilleerd Hoogachtend, M. BINSBERGEN Telefoon 3914 Te koop aangeb. Te koop aangeb.: 60 m. ijzerhekwerk, hoog 1.70 m 2.10 m., w.o. 2 stel inrij- hekken. groot 2.70 m 2 m. Te zien 2e perron station Amersfoort. Inlicht.: Uit voerder van het werk. Tc koop: een trouwcost., met fantasiebroek, z.g.an. Tevens een blauw heren- costuum en een khaki man telpakje. maat 33. Tevens een z.ga.n, wandelwagentje, met wagenzak. Bij beroeps O.O 's avonds na 19 30 uur. Willibrordusstraat 32. Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard, Langestraat 72, TeL 6225. Te huur aangeboden Vacantietijd Solcxtüd! De nieuwste Solex f 0.75 per uur. 6.— per dag. Solex- Verhuur-Centrale. Bredauw, Berkenweg 22. Tel. 4808. Bespreekt tijdig. Bruidskleding te buur. Rouw- Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Maison Steenis Stein- laan 58. Zeist Tel 2784. Luxe auto's zonder chauf feur, v.a. 15.per dag. Garage Lensink. Lange Gracht t.o. Ramselaar. Tel. 6512, na 6 uur 3121. j Personeel gevraagd Geve. in klein gezin per 1 Aug. (of later» degelijk meisje voor 3 hele en 3 hal ve dagen of d. en n. Mevr. Hussing, Zuidsingel 35, Te lefoon 3521. Opvoedings inst. Zandber gen vr. voor terstond 2 in- of externe vacantie-invalsters t/m Sept. Leeft. 2030 jr. Br. m. voll. inl. en ref. adr. Di rectie Zandbergen, te Amers foort. Flinke bediende voor het bezorgen van boter. Zij die reeds als zodanig werkzaam geweest zijn genieten voor keur. Aanmelden bij Drieën- huizens Boterhandel. H. v. Viandenstraat 6. tussen 7 en 8 uur. Woningruil Q Woningruil A'dam—Amers foort. Aangeb.: een 2de etage woning voor een woning in Amersfoort. Br. onder no. 6040 bur. v. d. blad. -ir (eo?rse£> -=-^3 1 1671. Natuurlijk hadden Knots en Knars nauwkeurig mijn pijlsnelle carrière tot beroemd bokser gevolgd, maar tot mijn geluk begrepen ze niet, waarom het mij begonnen was. Zelfs toen het tot een wedstrijd met Bolle Boos kwam en Knars het contract daarvoor in handen kreeg, hadden zë mijn list nog niet in de gaten. „Hierl", gilde Knars vrolijk: „Knots, de schoon ste dag van mijn leven breekt aan. Ketelbinkie zal een pak slaag krijgen van Bolle Boos; eindelijk ont vangt hij de rammeling, die hij al jarenlang verdiend heeft! Hij vraag» er zelf om, kijk maar!" En Knars liet Bolle Boos het contract tekenen en een uur later brul den alle krantenjongens het op alle hoeken van alle straten uit: Het wonderkind Ketelbinkie gaat boksen tegen wereldkampioen Bolle Boos, de meest sensatio nele match van deze eeuw; en hoe het verder heten mocht! Ik was erg vereerd met al die reclame, maar toen de avond aanbrak, waarop ik naar de ring van 't propvolle Yankee-stadion stapte tussen een haag van juichende toeschouwers, toen voelde ik me niet zo vereerd. Want ik wist, dat me een zware taak wachtte, waarvan niemand op de hoogfe was. Geen mens wist, wat ik werkelijk van plan was: wraaknemen op Knots en Knars en de wereld tonen, dat het bedriegers warenI Ik voelde mijn bloed sneller lopen toen ik in de ring mijn tegenstander zag staan: Bolle Boos, de sterkste man van het land, die uit zichzelf nog geen vlieg kwaad gedaan zou hebben... als ze hem rus tig in zijn woudhuisje gelaten hadden...» Woningruil Hilversum Amersfoort. Aangeb.: 2 ka mers en suite, 4 slaapk., keuken, zolder, schuur, v- en achtertuin. Huur 7 70 p. w. Water vrij. Br onder no. 6035 bur, v. d, blad. Lessen Instructeursopleiding. Autorijschool J. v. Milten burg, Vermeerstraat 131. Tel. 4736. Autorijles per les 4.—. Autorijschool A. van Nie, instructeur KNAC en ANW B. Inl. Lissone Lindeman Amersfoort Tel. 5637 of 3862 Clienten buiten Amersfoort speciale 'estijden Diversen Welk(e) jongen of meisje wil 24-jarige jongeman ver gezellen op korte zwerftocht per bromfie's door West- Europa (21 t m, 28 Juli *51)? Brieven onder nr. 6039 bur. van dit blad. Straatsma's Corsctspcciaal- huis. De bekende prettige pasvorm. Grootste keus. Ele gantste Bustehouders. Step- ins voor Zwemsport enz. En gelse Rubbercorsetten. Buik banden. Elastieken kousen. Plantsoen West 11. nabij Po litiebureau. Jongeman. 33 jaar. zoekt dito persoon voor 2 avonden per week theaterbezoek en om de 14 dagen 's Zondags. Br. no. 6038 bur. v. d. blad. Mevr. Franken. Psychome- triste (Helderziende), met jarenlange ervaring, wonen de te Utrecht Vleutenseweg 279 bis. telef. 21704. „Houdt cDi-A^lriiur" a s Donderdag 5 Juli van 2—8 uur in het Volksgebouw. Snouc- kaertlaan 11. American Cleaning Service, voor broeken-persen 0.50. Het aangewezen adres voor verven en chemisch reinigen. Krommestraat 41. Tel. 3957. Agentschappen: Roerstraat 8 en Vermeerstraat 44. Moffelinrichting J. Verhoef Muurhuizen 30 Amersfoort, Voor moffelwerk od elk ge bied. Geen vertegenwoordi ger of commissiehandel. Voor Rijwielen of onder delen slaagt U altijd bij: Van Riissen's Rijwielhandel v/h KamDerman. Kamo 4. Tel 6953. Amersfoort Uw stofzuiger defect? Stof zuiger Service repareert en stelt gratis andere stofzui ger beschikbaar. Alb. Cuyp- straat 32 Tel. 3430. Schoenvcrgroten tot 2 ma ten. altijd succes. Schoen en tassenreparaties, vlug en billijk. Let op het juiste adres: Van Maanen, Soes- terweg 214 Tel. 6093. Radio Dressclaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 145.—. Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil Demonstratie aan huis. Krommestraat 9. Telefoon 5772. Naaimachines. Mevr. laat Uw machine repareren door vakman met 20 jaar fa- briekservaring. Even be richt: Mak. Kapehveg 38. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Firma B Zwaaf Zonen, Amersfoort. Tel 5226. Eén ding is zeker: bü Ar- chifoto slaagt U beter! (Spe cialisten in bruids- en kin derreportages). Rubensstr. 79. Tel. 3070.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4