.,Louise-Lotte',een film van lief en leed Spannende film over Londense politie Vijftig jaar afdelingsvoetbal in Gulden Boek5 beschreven Boudewijnl van België legt 17 Juli eed af Vrede met Japan wordt in September gesloten Nauwere militaire samen werking in cle Benelux Compleet rovershol op oude begraafplaats Nieuwe „Seafuries" voor Marine Ernstig ongeluk te Woerden Amersfoortse collega 's iconen eerste voorstelling bij Werkelijkheid is benaderd Stichting '40-'45 wint kort geding Nazi-generaal als held ingehaald Jongen van 9 jaar drie uur onder zand bedolven Vroegere UPVB schonk grote aandacht aan jeugdvorming Zaterdag 7 Juli 1951 55 Bgn3 iedere echtscheiding is een tragisch gebeuren. Zij veroorzaakt in de meeste gevallen zielsconflicten bg de man en de vrouw, die er bü betrokken zgn. Maar zg is een bron van leed voor de kinderen, wier ouders elk hun eigen weg gingen. Vaak doet dit grote verdriet uit de kinderjaren zich voor het gehele leven gelden. Soms echter ook zgn het de kinderen, die Vader en Moeder weer tezamen brengen. Zoals in deze film: Louise- Lotte, het verhaal van de tweelingzusjes, die na de scheiding, hunner ouders niet meer samen mochten opgroeien, omdat de een de moeder, de andere de vader moest volgen. In een vacantie-kinderoord ontmoeten deze meisjes dan elkaar. Ze zgn vreemden geworden, maar de herkenning volgt spoedig en het hernieuwde verbond der zusjes voert tot de „samenzwering", die het huwelijk der ouders weer in zfjn oude glorie herstelt. en Grietje" werd prachtig Ook muzikaal zeer verantwoord Erich Kastner heeft het verhaal geschreven in zijn boek „Das dop- pelte Lottchen" en in zijn tegen woordigheid en onder dc regie van Josef von Baky is een film tot stand gekomen, die de auteur. Kast ner, niet vervreemd heeft van zijn litterair werk. Dit bespaarde hem de bittere teleurstelling, die zo menig auteur heeft moeten onder vinden. wanneer er een boek van hem verfilmd werd. Kastner zelf schrijft hiervan: „Toen men na ver loop van tijd uit honderdtwintig paar tweelingen, na veel wikken en wegen het paar gevonden had. kwam mijn verbeeldingskracht voor een verrassing te staan. Er gebeur de iets merkwaardigs. Gedurende de tijd, dat de opnamen gemaakt werden ondergingen de beide meis jes een zichtbare verandering. Zij gingen steeds meer omdat zij zeggen, doen, denken en voelen moesten wat ik geschreven had op mijn fantasie-tweelingen lijken; en omdat mijn gedachtenwereld zich op dit levende paar ging in stellen en een duo, als het ware een eind weegs tegemoet kwam, smolten fantasie en werkelijkheid langzamerhand ineen." Zo nu was het psychische wor dingsproces van deze film, die gij vanaf heden in het Grand-Theatcr bewonderen kunt. Het Is een product der Duitse Carlton Mij en stellig niet het sen timentele niemendalletje, dat in de loop der tijden naast films met een geweldige barokke-op- bouw de Duitse studio's verliet. Integendeel; kan men van de in trigue zeggen, dat zij een aardige vondst van Erich Kastner is, de bewerking van het gegeven ver raadt de kunstenaar. En tengevol ge van de zoeven geschetste wis selwerking tussen de geest van de auteur en die zijner jeugdige ar- tisten is er een harmonisch eind product ontstaan. Fris en aantrek kelijk, vol bekoringen met toch ook een ernstige inslag. Om de opvoering in ons land meer betekenis te verlenen is de tekst, welke oorspronkelijk ter be geleiding in het Duits werd ge sproken in het Nederlands ver taald en telkens hoort men de rustige spreekstem van Sophie Stein, die commentaar geeft, of gedachten uit, die in de hoofden van spelers, zowel als publiek zou den kunnen opkomen. Ook muzikaal is de film goed verzorgd; de sprookjesachtige ouverture uit Humperdincks opera DEN HAAG. De minister van Marine, ir C. Staf, heeft gistermorgen vergezeld van de vlagoilicier mate rieel, schout bij nacht F. Stam op het terrein van de Fokkerfabriek te Schiphol twee .Seafuries" overgeno men voor de Koninklijke Marine. Deze beide vliegtuigen zijn de eer ste van een serie van vijf en twin tig, die door Fokker in licentie van de Hawker-fabrieken worden ge bouwd. Vijf personen ernstig geivond Omstreeks vier uur Vrijdagmiddag reed de heer Visser, een zestigjari ge aannemer uit Voorburg, met zijn vrouw en dochter en twee andere personen in zijn personenauto, merk „Ford Prefect", met grote snelheid op een voor hem uitrijdende vracht auto. Het ongeluk gebeurde op de Rijksweg van Utrecht naar Den Haag, onder de gemeente Waarder. De gevolgen waren ernstig. De vijf inzittenden werden uit de auto ge slingerd en liepen bloedige verwon dingen op aan gezicht, armen en benen. Eèn der dames kreeg vermoedelijk bovendien een kaakfractuur. De verwondingen zijn wel ernstig, maar niet levensgevaarlijk. De wagen werd als een sardineblikje openge scheurd en is totaal vernield. Na de botsing kantelde de per sonenauto en schoof enige meters op een zijkant over de weg. Dokter Beier uit Bodegraven verleende met resistentie van de Rode Kruiscolon- ne uit die gemeente eerste hulp. Eon Rode Kruis-auto vervoerde de gewonden naar een ziekenhuis in Voorburg. „Hans gespeeld. Ten slotte vermelden wij nog. dat Jutta en Isa Günthcr volkomen onbevangen de tweeling spelen en dat de verdere hoofdrollen met kleur worden vertolkt door Antje Wcissgerber, Peter Mosbacker en Senta Wengraf. Een film, geknipt voor dit zomer seizoen! DIT ZIJN ISA EN JUTTA GÜN- THER, de twee schattige meisjes uit de film ,JLouise-Lotte" die deze week in „Grand" draait. Jimmy Hanley (midden) ver tolkt in „The blue lampop meesterlijke wijze een jonge Londense agent. Een blauwe lantaarn geeft in Londen een politiebureau aan, „The blue lamp", titel ook van een film, die deze week in City wordt ver toond, is voor de Londenaar het symbool van de veiligheid, die de politie hem verzekert. Behalve ordebewaarder is de Londense „Bobby" echter, misschien nóg meer dan onze agent, de vriend en helper van ieder, die zich op straat bevindt. Deze beide facetten van het Engelse politieleven zijn uitstekend weergegeven in deze film; de eerste, die Is tot stand gekomen met volledige medewerking van Scotland Yard, het bekende hoofdbureau van politie. Zij wil het publick iets laten zien van het dagelijkse routinewerk, dat door de agenten moet worden ver richt, maar ook van dc gevaren, die deze lopen bij het vervullen van hun dienst. De Engelse agent is namelijk ongewapend. De politie en haar strijd tegen de misdaad zijn altijd dankbare on derwerpen geweest voor films. Honderden zijn er in de loop der jaren gemaakt. Zij hadden echter bijna alle één gebrek; ze waren spannend en onderhoudend, maar ze gaven niet de werkelijkheid weer. De laatste tijd konden we uit de Verenigde Staten enkele rol prenten zien, die wel degelijk zich afspeelden in een sfeer van reali teit. Ze waren gemaakt volgens de semi-documentaire stijl, die meer en meer wordt toegepast voor films. Nog dichter echter benadert de Engelse „Blue lamp" de werke lijkheid. Dit komt waarschijnlijk omdat in tegenstelling tot de Ame rikaanse producten ook het dage lijkse routinewerk van de politie alle aandacht krijgt. De jacht op misdadigers is geen alledaags werk, zelfs niet in de wereldstad Londen. Maar wordt er echter een ernstig misdrijf gepleegd, dan is de politie paraat. De opnamen voor „The blue lamp" zijn gemaakt in de stad zelf, en in de gebouwen van Scotland Yard. De film begint met een docu mentaire inleiding; we zien de Bobby bij zijn dagelijks werk: hij wijst een vreemdeling de weg of helpt een oud moedertje bij het oversteken. Maar dan plotseling merken we, dat er dingen gebeuren, die niet door de beugel kunnen. Enkele jeugdige misdadigers, onder in vloed van de oorlog op het slechte pad gekomen, slaan hun slag, en dc politie gaat de zaak uitrafelen. De makers hebben daarbij willen wij zen op het gevaar, dat schuilt in het ongewapend zijn. Op een gege ven ogenblik komt een van de agenten te staan tegenover een ge- wapende misdadiger, tegen wie hij niets kan uitrichten. Hij wordt neergeschoten, maar zijn collega s zetten het werk voort. De film eindigt met een adembe nemende achtervolging door Lon- dens straten. Regisseur Basil Dearden is er in geslaagd de spanning langzaam op te voeren; zij wordt geen ogenblik onderbroken. Bovendien gaf hij de Londense sfeer meesterlijk weer. Alle rollen zijn uitstekend bezet; we noemen Jack Warner, Dirk Bo- garde, Jimmy Hanley en Peggy Evans. De directie van het City-therVer had voor de voorvertoning Donder dagmiddag de Amersfoortse politie uitgenodigd; een goede gedachte, omdat „The bküe Lamp" in de eerste plaats een film van de poli tie is. We vroegen na afloop het oordeel van een Amersfoortse poli- tie-autoriteit. Ook zijn mening was, dat hier de werkelijkheid meer wordt benaderd dan gewoonlijk in dit soort films het geval is. Toestand in Thailand is weer normaal WASHINGTON. Vrijdagavond heeft de Thailandse ambassadeur in Washington, prins Waithajakon, verklaard, dat de toestand in Thai land weer normaal is. Veldmaar schalk Songgram staat als premier aan het hoofd van de regerine oefent volledige controle uit, hij is geen stroman en er is geen militai re dictatuur. Organisatie ex-politieke delinquenten moet andere naam voeren AMSTERDAM. De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. Thönc heeft, uitspraak doende in het kort geding tussen de Stichting 1940 —1945 en de Stichting Comité 1945— 1950, de laatste organisatie (die steun verleent aan ex-politieke de linquenten) verboden nog langer deze naam te voeren. In zijn vonnis overwoog de presi dent, dat de namen van beide stich tingen uiterlijk veel op elkaar lijken en dat vooral door het gebruik van de jaartallen 19451950 de kans groot is, dat er verwarring ontstaat. Het vonnis qualificeert deze naam geving als een onrechtmatige daad waardoor de Stichting 1940—1945 schade kan ondervinden. Weliswaar heeft de Stichting Co mité 19451950 zich bereid ver klaard de naam te veranderen in Stichting Comité 19451951 en zo nodig het laatste jaartal telkens te veranderen, maar het is de vraag aldus de president of daardoor het misverstand zou worden weg genomen. Bij overtreding van dit verbod is een dwangsom van honderd gulden opgelegd. Gedaagde is voorts ver oordeeld in de kosten van het ge ding, begroot op 80 gulden. VENLO In het woonwagen kamp te Gennep is een droevig on geval gebeurd Het eenjarig kindje van de familie Kraus had zich on gemerkt achter een vrachtwagen begeven. Het werd bij het terugzet ten van de wagen overreden en op slag gedood. Troonbestijging zal ditmaal met weinig feestelijk vertoon gepaard gaan (Van onze correspondent te Brussel) BRUSSEL. Een accoord over de modaliteiten met betrekking tot de komende troonswisseling in België is Donderdagavond tot stand ge komen tijdens een laatste bespreking van vertegenwoordigers der drie grote politieke partijen. Naar verluidt zal de civiele lijst van de nieuwe koning Boudewijn 36 millloen francs bedragen, hetgeen driemaal meer is dan in 1934 werd vastgesteld voor koning Leopold III, aan wie thans een dotatie van 6 millioen francs per jaar zou worden toegekend. Neptunus I ontmoet Merwede Maandagavond zal het eerste heren- zevental van Neptunus ln het Bosb^d de strijd aanbinden tegen Merwede 1 uit Dordrecht. Hoewel onze stadgeno ten in Dordrecht op het nippertje ver loren. geven wij ze een goede kans. de ze keer wel de beide punten binnen te kunnen halen. Dan zal de afwerking van hun aanvallen en vooral ook het plaatsen feilloos moeten zijn. Het tweede herenzevental komt te gen D.K.R. 2 te water Do Neptunus- reserves staan boven aan hun afdeling, vier wedstrijden gespeeld, acht punten. Ook deze wedstrijd zal geen beletsel zijn om op het kampioenschap af te stomen. Of de Neptunus-rescrves echter al ln aanmerking komen voor promotie naar de reserve eerste klas. dat zullen ze ln de komende wedstrijden moeten bewij zen. Naar grondwettelijk voorschrift moet de nieuwe civiele lijst door de beide Kamers worden goedge keurd. Deze zullen daartoe op Maandag 16 Juli bijeen komen, na dat koning Leopold III omstreeks twaalf uur in het paleis te Brussel afstand van de troon zal hebben gedaan. Bij deze plechtigheid zul len de koning, prins Boudewijn, de eerste minister en de leiders der grote partijen het woord voeren. Dinsdag 17 Juli om elf uur zal tijdens een verenigde zitting van het parlement, in tegenwoordigheid van het diplomatieke corps en van enige honderden genodigden, Bou dewijn I. de vijfde koning der Bel gen, de eed afleggen. Het schijnt, dat thans niet, zoals vroeger tc doen gebruikelijk was, speciale de legaties aan de buitenlandse staats hoofden de troonbestijging zullen aankondigen. Ook zullen ditmaal de uitreiking van decoraties en de verheffingen in de adelstand, die anders bij deze gebeurtenis beho ren, niet plaats hebben. SLEESWIJK. Bomhard Ram- eko. de vno'^^llgo cneraM der parachutisten, Is Donderdag als een held verwelkomd, toen hy uit een Franse gevangenis voor oorlogsmis dadigers terugkeerde. Meer dan 10.000 mensen stonden aan het sta tion, to>?n liU uit de trein uit Ham burg stapte. De opgewonden menig te verbrak het polltiecordon om de 62-jarige ex-generaal toe te juichen, terwijl deze zün vrouw en zün ze ven kinderen plus de stadsautoritel- ten begroette. Ramcke. die wegens wreedheden, welke zijn troepen begaan hadden tegen Franse burgers, tot 5 jaar dwangarbeid veroordeeld werd, zei tot de mensenmassa: „Zie vooruit naar een betere toekomst, met het geloof in God en de wil Duitsland langs vredelievende weg op te bou wen." Tegelijk zullen defensiepacten voor Stille Oceaan van kracht worden WASHINGTON. De conferentie over het vredesverdrag met Japan zal tussen 4 en 8 September te San Francisco worden gehouden, aldus heeft het State Department medegedeeld. De belanghebbende regeringen zUn verwittigd en men verwacht niet. dat een van haar bezwaar zal maken. De plechtigheid der ondertekening van het verdrag zal geschieden in het operagebouw', waar in 1945 het handvest van de Verenigde Naties getekend werd. De vredesconferentie zal vermoe delijk slechts in naam een confe rentie zijn, daar algemeen wordt verwacht, dat alle meningsverschil len tussen de verschillende landen tevoren uit de weg zullen zijn ge ruimd. De Sowjet-Unie zal waarschünlijk niet aan de conferentie deelnemen, evenmin als communistisch of natio nalistisch China. In het belang van een Brits-Amerikaanse overeenstem ming is het aan Japan overgelaten J te beslissen, met welke regering van China het formeel vrede wil sluiten. Op de vredesconferentie zullen ook de veiligheidspacten tussen Ameri ka enerzijds en Japan en Australié- Nieuw Zeeland anderzijds worden gesloten. De voorbereiding van deze beide overeenkomsten is in een ver gevorderd stadium en het ligt in de bedoeling, dat ze in werking treden, wanneer het vredesverdrag met Japan is getekend. Ik heb krullend haar, een boerderij en een auto Dezer dagen bezorgde dc post op het Amsterdamse stadhuis een brief, afkomstig van een 27-jarige jonge man. die ergens in Australië woont. De brief was gericht aan de burge meester met het vriendelijke verzoek of de heer d'Ailly misschien voor deze ondernemende Australiër een geschikte levensgezellin wist tc vin den. „Ik heb blond, krullend haar. een boerderij en een auto." aldus de brief. Dc schrijver voegde er een portret van zichzelf, staande voor zijn auto, bij. Aan dc burgemeester de moeilijke taak om op deze brief te antwoorden. Niet. dat er waarschijnlijk geen Amsterdamse meisjes zouden zijn, die belangstelling zouden hebben voor deze Australische bocr-rnet-krulhaar. maar kan een burgemeester nu wel als huwelijks makelaar fungeren? DEN HAAG. Tüdens de be sprekingen over de militaire sa menwerking tussen dc Benelux- landcn. die dezer dagen te Den Haag zijn gehouden, zijn tussen de delegaties gedetailleerde afspra ken gemaakt over wederzijdse steun bü de oefeningen en oplei dingen van de drie legers. Zo zullen over en weer in België en jn Nederland militaire oefen terreinen ter beschikking worden gesteld. Als gevolg hiervan zal aan de Belgen de gelegenheid worden geboden om op de Nederlandse militaire oefenterreinen in Den Helder en te Ermelo schietoefenin gen met luchtdoelartillerie tc hou den. Voor schieten met tanks is het militaire terrein bij Beverlo ten gebruike aangeboden. Voorts zal er vermoedeiyk een gezamenlijke luchtdoelschool wor den opgericht, die waarschijnlijk op Belgisch gebied zal komen te staan. De oefeningen, die vóór de opleiding aan die school noodzake lijk zijn, zullen vermoedelijk op Nederlandse oefenterreinen wor den gehouden (Den Helder en Er melo). Een Belgisch bataljon en een compagnie Belgische parachutisten zullen deelnemen aan oefeningen bij Woensdrecht, die van 24 tot 27 Juli door de territoriale bataljons, die voor herhalingsoefeningen in Wittenberg op zijn, zullen worden gehouden. Aan de oefeningen van de Nederlandse territoriale troepen onder bevel van de Territoriale Bevelhebber West, die van 10 Augustus tot 25 October zul'/n worden gehouden, zal ook worden deelgenomen door een compagnon Belgische parachutisten. In princi pe zullen Nederlanders ook kunnen deelnemen aan Belgische militaire oefeningen, maar bepaalde afsta ken daaromtrent zijn nog niet ge maakt. Bovendien zal wederzijdse uitwisseling van officieren voor kortere of langere tijd mogelijk zijn. (Van onze correspondent) ARNHEM De negenjarige Frits Verhoef uit Arnhem heeft een avontuur beleefd, dat hem het leven had kunnen kosten. Op 'n braak liggend stuk grond achter het huis van zijn ouders had hij met een paar vriendjes een soort rovershol gebouwd, bestaande uit een diep gat in de grond, waarop een zware plaat met zand was ge legd bij wijze van dak. Toen dit dak plotseling instortte werd het ventje bedolven. Toevallig kwam in dit hol een gat uit van een gang. die naar een ander hol leidde. Daardoor kreeg de jongen lucht. Nadat zgn moeder hem al enige tijd tevergeefs had gezocht, hoor den enkele buurmeisjes hulpge roep. Dank zij haar onmiddellijk optreden kon de jongen uit zijn hachelijke positie worden gered. Hg had ruim drie uren onder de grond gezeten. (Advertentie l.M.) 55 Doetinchemse politie arresteert drie 16-jarige knapen, die f 1200 stalen .Van onze correspondent) DOETINCHEM. De gemeente politie van Doetinchem heeft drie zestienjarige jongens, die een in braak hebben gepleegd waarbg zij 1200 stalen, en bovendien een zeer groot aantal insluipingen, krui meldiefstallen en vernielingen op hun naam hebben staan, gearres teerd. Een 22-jarige vriend van een hunner, die later ook in, het com plot zat «en de jongens verscheidene geldbedragen heeft afgeperst, werd eveneens gegrepen. Vlak voor Pinksteren werd inge broken in de woning van een oude man. Uit een linnenkast verdween 1200. Het onderzoek van de poli tie liep op niets uit, totdat het haar ter ore kwam, dat een aantal jeug dige knapen over vrij veel geld beschikten en een luxe-leventje leid den. Een rechercheur ontdekte op een oude begraafplaats, die half als plantsoen gebruikt wordt, onder een grafsteen een soort rovershol. Elec- j voetbalwereld staan hebben hun (Van een onzer verslaggevers) Deze week viert de Afdeling Utrecht van de KoninklUke Neder landse Voetbal Bond haar vyftlgste verjaardag! vyftlg Jaar afdelingsvoet bal is voor het bestuur aanleiding geweest een gedenkboek uit te geven, waarin op prettig leesbare wUze dc gehele geschiedenis van de oude Utrechtse Provinciale Voetbal Bond en die van de Afdeling, wordt weer gegeven. Een geschiedenis waaruit biykt dat dc rol die dc vroegere U.P.V.B. en de Afdeling hebben gespeeld in de ontwikkeling van dc voet balsport en van het district Utrecht, vooral wat betreft de Jeugdvorming, een zeer belangrgke is geweest. Zaterdag receptie in „Esplanade" Het fraaie verzorgde jubileum boek. dat een beschaafde, voorname en welverzorgde indruk maakt is verlucht met een groot aantal foto's en tekeningen Dc redactie bestaan de uit de heren J. B. P. Biegelaar, A. J. Bouwens, G. A. Koedam en M Welle komt alle hulde toe. Het boek bevat tal van artikelen van hen die momenteel in de voetbal sport een functie bekleden. Ook au toriteiten die niet midden in de trisch licht, maskers, windpistolen, messen en dolxen trof hij er aan, benevens een geïmproviseerd meu bilair. Na verloop van tijd kwamen er drie jongens opdagen, die hun intrek in het hol namen. Na hun arrestatie bleek, dat zij de inbraak hadden gepleegd, waarnaar de po litie zo lang gespeurd had. Tevens vertelden zij schuldig te zijn aan een groot aantal insluipingen. Radiolam pen. snoep, beeldromans e.d. werden daarbij buitgemaakt. De inventaris van het hol en de hele buit is in beslag genomen. Van de gestolen 1200 was niet veel meer over. Twee van de knapen zijn vroeger met de politie in aanra king geweest wegens baldadigheid en vernieling. medewerking aan dit gedenkboek verleend. Zo treffen wij er de ge lukwensen in aan van de Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, van burgemeester jhr. mr C. J. A. de Ranitz, de pas-overleden burge meester van Hilversum, de heer Hu- bar. de burgemeester v. Amersfoort, de heer H Molendijk en mr A. P. Korthals Altes, burgemeester van Zeist. Natuurlijk ontbreekt ook niet het proficiat van de bondsvoorzitter Karei Lotsy, die zijn grote waarde ring en eerlijke bewondering uit voor de werkers van de gouden Afdeling, amateurs pur sang, on baatzuchtige werkers voor het lage re voetbal, zonder wie de sport en de KNVB, aldus Lotsy, niet zo'n grote vlucht genomen zouden heb ben. Vervolgens treffen wij tal van ar tikelen aan van onderscheidene oude getrouwen uit UPVB-Afdeling Voor eik tijdvak, uit de afgelopen vijftig jaren .heeft de redactiecom missie een figuur gekozen, die in die periode een prominente plaats in de afdeling innam. Enige cijfers? Zg spreken duide lijke taaL In 1906 telde de UPVB 600 leden, nu 24.500; het aantal clubs bedroeg in 1901 tien stuks, nu 237; in 1906 werd door 12 elftallen aan de competitie deelgenomen, in 1951 waren dit er 1013 Het aantal wed strijden dat ln het eerste seizoen in 1901 werden gespeeld was 36. In 1951 bedroeg dit 6800! Herdenking Het bestuur waarvan de heer M. Welle van 1934 af 't voorzitterschap bekleedt, heeft het gouden jubileum niet alleen met de uitgave van dit jubileumboek willen gedenken. Hedenmiddag recipieert het Afde lingsbestuur van 3 tot 5 uur in Es planade. waarna de voorzitters en vicc-voorzitters der aangesloten ver enigingen zich met enkele autoritei ten zullen verenigen aan een ge meenschappelijke maaltijd in Hotel Noord-Brabant. Het sportieve gedeelte van de herdenking van het halve eeuwfeest bestaat uit een erewedstnjd van het Utrechts provinciaal elftal tegen M. WELLE van 1934 voorzitter... een sterke Haarlemse ploeg. Deze ontmoeting die op Zaterdag 14 Juli wordt gespeeld zou aanvankelijk ln het Stadion plaats hebben. Doch daar de Zondag daarop, 15 Juli, in het Stadion wielerwedstrijden zullen worden gehouden, meende de Stich ting voor Lichamelijke oefening dc Afdeling geen toestemming te kun nen verlenen om over het Stadion te beschikken. Nu is UW bereid gevonden om haar terreinaccommo datie ter beschikking te stellen, zo dat deze wedstrijd op het veld van de geblokten aan de Inundatiekade wordt gespeeld. Aan de erewedstrijd die 4 uur aanvangt en waarvan de opstelling der ploegen nader bekend gemaakt wordt, gaat om 3 uur de finale vooraf van het jeugdjubi- leumtournooi tussen Baarn en UW. Tussen beide wedstrijden in om kwart voor vier de jeugdwed strijd duurt hoogstens drie kwartier zullen alle aangesloten vereni gingen iedere club wordt verte genwoordigd door 5 junioren met clubvlag of vaandel voor het ju bilerende bestuur defileren.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 5