Scholieren op zoek naar n baantje li Neptunus-team boekt eerste zege Bosbessenpluk is in volle gang ÜHT ABS VENSTER Aan de Rijks-HBS zijn bevorderd: Jeugd tracht zelf vacantie te bekostigen Noteert U even Hulpactie voor India DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Vele en mooie bessen in de bossen rond Amersfoort HVC-Theole in Boys-lustrum Internationaal motorfestijn D Joden uit Perzië naar Palestina? Maatregelen tegen staking in India 500ste KLM-vlucht naar Zuid-Amerika 2 Donderdag 12 Juli 1951 ij (Van een onzer verslaggevers) Hoe kom ik aan geld voor mUn vacantie? Dit is een vraag, die heel wat scholleren in deze dagen bezighoudt. De scholen zijn wekenlang gesloten en er zullen maar weinig jongelui zijn, die al die tijd uit de stad kunnen wegtrekken. Wanneer ze tenminste niet moeten blokken voor een her examen. De meeste jongens en meisjes zullen enkele weken ergens gaan logeren of kamperen, maar zo'n vacantie is in deze tijd niet goedkoop. Is het een wonder, dat velen zich afvragen of ze op de een of andere manier niet wat kunnen verdienen in het eerste deel van hun vacantie, om daarvan een tocht of een kamp te kunnen betalen? Flessen vullen en erwtenpluk Maar wie zal de jongens of meis jes voor enkele weken in dienst kunnen en willen nemen? Kort na de oorlog, toen er nog een groot gebrek aan alle mogelijke arbeids krachten v/as, was het eenvoudiger een baantje voor korte tijd te vin den. Er waren toen heel wat werk gevers, die er wat graag een man netje bij konden gebruiken voor enige weken. Toch zijn er op het ogenblik ook nog wel mogelijkhe den voor jongens en meisjes, die willen aanpakken. Ze zullen <_r alleen op uit moeten trekken, en zelf het werk zoeken. Sommigen hebben zich aangemeld bij het Ge westelijk Arbeidsbureau, maar daar gaat men terecht van het standpunt uit, dat deze losse werk krachten niet kunnen worden in geschreven, omdat er werklozen zijn, die natuurlijk in de eerste plaats in aanmerking komen bij een vacature. Wel kan men bij het Arbeidsbureau corns bemiddelen. Men beschikt daar uiteraard over zeer Veel informaties, en soms ge beurt het, dat, wanneer er scho lieren komen, ze naar een adres gestuurd kunnen worden. MEESTAL LANDBOUW In het algemeen is het voor jongens eenvoudiger om een baan tje te vinden dan voor meisjes. Meestal is het de landbouw, waar bij voor enige tijd arbeidskrachten gevraagd worden, en de eersten zijn beter geschikt voor het dik wijls tamelijk zware werk. Tot nu toe hebben zich ongeveer 40 jongens en 10 meisjes bij het Arbeidsbureau vervoegd. Tien jon gens zijn naar Soest gestuurd, waar de erwtenpluk in volle gang is, en een tiental anderen kon verwe zen worden naar de Phoenix Brou werij, waar flessenvullers gevraagd werden. Enkelen zijn naar de Be tuwe gegaan, om daar te helpen bij de kersenpluk. Van de meisjes, die zich aan meldden, kon er een ergens tijde lijk in de huishouding worden on dergebracht. Voor enkele anderen wordt nog een baant jé gezocht. Gebleken is in ieder geval, dat er mogelijkheden zijn voor ieder een, die de moeite wil nemen naar AZ en PC tegen Neptunus in Pesie's bad Vrijdagavond zal het eerste he renzevental van de A.Z. P.C..in Pesie's bad de strijd aanbinden met Neptunus uit Arnhem. Afgaande op het resultaat van de wedstrijd in Arnhem, hoewel vriendschappelijk gespeeld, zou men geneigd zijn een behoorlijke overwinning voor de Amersfoorters te voorspellen. De Neptunusploeg kan het iedere te genstander zeer moeilijk maken. Weet AZ PC zijn normale spel te spelen, dan zullen de punten in Amersfoort blijven, temeer daar de achterhoede der Arnhemmers geen sterk geheel vormt en de Mosterd voorhoede hier zeker winst uit zal weten te halen. Veder wordt nog gespeeld: AZ PC 2—Robben 3. AUTOMARKT Op dc wekelijkse automarkt werden gisteren 120 motorvoertuigen aange voerd. GESLAAGD 's GRAVENHAGE Voor het di ploma B (piano) van het Staatsexamen voor muziek slaagde de heer M. C. Kuyper uit Amersfoort. GRAND THEATRE „Louise Lotte" El ke leeftijd. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov dagen 2 30 8.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus", 12 Juli 2,30 6.45 en 9 uur „It always rains on Sun day" 18 jaar. CITY THEATER „The blue lamp" 14 jaar. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag: „Noodlottige lading" 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donder dag „De Vrijgezel en het bakvisje" Elkc leeftijd. Vrijdag en Zaterdag 2.30 6.45 en 9 uur. Zondag 2 4.15 6.45 cn uur Ov. dagen 2.30 en 8 uur. CITY THEATER SOESTD1JK Van Vrij dag t/m Maandag „13 Stoelen". El ke leeftijd. Van Dinsdag t/m Don derdag „Tromba" 14 Jaar. Vrijdag 8 uur. Zaterdag 2.30 6.45 cn 9 uur. Zodag 2 4.15 6 45 en 9 uur. Ov. da gen 2 30 en 8 uur. 12 Juli, Donderdag. 8 uur. lcidcrsbijeen- komst actie „Jeugd van dc straat". 14 Juli, Zaterdag: Kringparadc van „Jonge Kracht" en Soester Turn- club". Openluchttheater Birkhoven, adspiranten 3.30 uur, dames cn heren 7 uur. 14 Juli, Zaterdag. 8 uur. Café-rest. Po pulair, Krankcledenslraal- finale „Populair-tournooi 1951" biljarten. 15 Juli, Zondag: Internationale School voor Wijsbegeerte, herdenking ze vende lustrum. 16 t.m. 20 Juli: Nationale vijfkamp van het Ned. Olymp. Comité. 20 Juli, Vrijdag: „d'Oranjeboom": Offi ciële ontvangst van de Rotherham- motorclub door de A M.A.C. 22 Juli, Zondag: Internationale motor- terrelnwcdstrljd in „De Treekach ter Hotel Waterloo, aanvang 2 30. tf.m. 20 Juli, Academie van Beeldende Kunsten: Tentoonstelling van wer ken van Philipp Bauknecht. OPENBAKK LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag- eD Zaterdag- nalddac 2 304.30 uur RJC. OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11—12.30 en 2 30—5.45; en Maandag- en Vrijdagavond 79 u. Voor kinderen Woensdag 36 en Vrijdag 45 uut OPENBARE LEESZAAL flUaaj Soea- terkwartler (Zonneüloemstraat 67) Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van 8 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Jan sen. Langestraat 74. tel. 3677; Java Apotheek, Leusdcrweg 212, tel. 4887. werk te zoeken, en die bereid is de handen uit de mouwen te ste ken TWEE GULDEN Dat men daartoe bereid is, bleek ons duidelijk uit het grote enthou siasme waarmee al vroeg in de morgen tal van Amersfoortse jon gens en meisjes, leerlingen van Gymnasium, Lyceum enz., tot ver buiten Amersfoort fietsen om mee te helpen bij de erwtenpluk. Onder de rook van Hilversum troffen wij gisteren zo'n troepje op een uitgestrekt erwten veld aan. Er is die dag, soms onder zware regenval, hard geploeterd. De pluk- prijs was tien cent per kilogram. Sommige meisjes, die al om vijf uur uit Amersfoort waren ver trokken, kwamen 's middags om streeks half zes thuis. Zij hadden toen ieder twee gulden verdiend. Dat is niet veel. maar de buiten lucht is voor de stadskinderen ook geld waard. Vandaag trekken ze er weer op uit! 1635. Het emigranten schip „Vliehors" 15.000 ton is op weg van Nederland naar Australië met 800 passa. giers aan boord. Tot Port Said is de reis rustig verlopen, maar daarna hebben de berichten over vreemde natuur verschijnselen onrust ge wekt onder de opvaren den. Wat betekenen die twee vreemde satellieten i van de aarde? Wnar ko- j men zij vandaan? Bete- I kent het, dat er oorlog van 16 t./m. 21 Juli zullen de leden komst is? Kapltein der diverse jeugdverenigingen in 1 - - - geheel Amersfoort de voedselbon nen te koop aanbieden. Georganiseerde jeugd klopt bij U aan Ook In onze stad zal een hulp actie voor India worden gehouden. De Sectie Jeugd van de Amers foortse Gemeenschap, waarbij alle plaatselijke jeugdorganisaties zijn aangesloten, heeft mede op verzoek van burgemeester en wethouders een actie voorbereid. In de week Verheugend is het. dat reeds zo kort na de eerste oproep om een actie te beginnen, de jeugdorgani saties uit onze stad hun solidariteit hebben getoond en de handen uit de mouwen hebben gestoken. We spreken daarom de hoop uit, dat dc? bevolking deze spontaneïteit van de jeugd zal steunen en zoveel moge lijk voedselbonnen zal kopen. De stad is verdeeld in wijken en iedere jeugdvereniging neemt een of meer van deze wijken voor haar rekening. Men komt dus ook zeker bij u aan de deur en wij vertrou wen dat er geen vergeefs beroep op U zal worden gedaan. De jon geren van Amersfoort, maar bo venal de bevolking van India zal U er zeer dankbaar voor zijn. Terug van de reis, kas van de club op Vorige week schreven wij al, dat de Amersfoorter E., penningmees ter van een reisclubje, met de ver enigingskas op stap was gegaan. Gister heeft de man zich bij de politie „teruggemeld". De vijf- a zeshonderd gulden, die in kas wa ren geweest, had hij opgemaakt Jacob Roos en zijn offi cieren bestuderen de oe_ mei iedere nacht, maar zij worden er ook niet wijzer van. Voortdurend 1 zij ook niet kunnen beantwoorden. En de stem- ming aan boord wordt er niet beter op. bestormen de passagiers lien met vragen, die Het Neptunus-herenzevental heeft, na vier achtereenvolgende nederlagen, in Arnhem tegen zijn naamgenoot Neptunus de eerste overwinning be haald. De Amersfoorters dankten hun zege aan het groot enthousiasme waarmede zU hebben gestreden, cn deze zege is vooral verdienstelijk omdat een na enkele minuten opgelopen achterstand van twee nul moest worden Ingehaald. Deze achterstand deprimeerde de Ncptunianen in het geheel niet. Zjj namen het offensief van de Arnhemmers over en bekogelden on ophoudelijk het doel van hun tegenstanders, zonder evenwel direct resul taat te boeken. (Van een onzer verslaggevers) Do bosbessenpluk is weer in volle gang. Dagelijks zien we mannen en vrouwen, en jongens cn meisjes, met emmertjes cn bussen er op uittrek ken. Evenals in voorgaande jaren richt de belangstelling uit Amersfoort zich vooral op de bossen van „De Treek", „De Hoge Klei" cn rond de Py- ramide van Austerlitz. De meeste plukkers verzamelen dc blauwe bessen om ze te wecken; z.g. „loonplukkers'", die dc bosbessen verkopen, zijn er maar heel weinig. Slechts heel weinig „loonplukkers" Het is lang geen. slecht bosbes- senjaar, vertelde ons de heer W. Frens, de boswachter van het landgoed „De Treek". Vooral bij de Pyramide werden veel en grote bessen aangetroffen. De pluk is daar ook een week eerder begon nen dan op „De Treek", n.l. al op 20 Juni. De meeste bessen zijn er nu weg. Maar in de andere bossen Is de .oogst" nog in volle gang. Er zijn zeker niet minder pluk kers dan in vorige jaren, zei de heer Frens. En hij kan het weten, omdat iedereen die wil gaan pluk ken eerst bij hem een klein bedrag moet betalen. Voor wie 's mor gens kornt is dat 50 cent; wie na de middag gaat plukken hoeft maar de helft te betalen. Dit laat ste is een regeling, die dit jaar is ingevoerd, om aan de bezwaren van velen tegemoet te komen. De meesten, die de bosbessen ko men plukken, doen dit voor het eigen gezin, voornamelijk om de bessen te wecken. Men ziet maar heel weinig z.g. loonplukkers. zo als in de eerste jaren na de oorlog. Het loont de moeite blijkbaar niet meer de bosbessen te verkopen. Toch brengen ze nog altijd een be drag op, dat varieert van 75 cent tot 1,25 per kg. Een aantal mannen van de bos- wachterij houdt in de bossen toe zicht en controleert tevens of men wel een kaart heeft gekocht. Het gebeurt nogal eens, dat ze een pro ces-verbaal moeten maken, want nog lang niet iedereen is van de betalingsregeling op de hoogte, hoewel die nu al jaren van kracht is. Dikke, blauwe bosbessen, de na tuur levert ze dit jaar weer vol op. Jong en oud trekt er op uit om ze te plukken. Eindelijk had Jan de Gans met een goed gericht schot succes (2-1). Hierna probeerde De Bruin een kans te benutten met een ver schot. De bal verdween keurig in de linkerbo venhoek, waardoor de stand weer ge lijk was (2-2). Met deze stand ging dc rust in. In de tweede helft ontwikkelde zich een fraaie strijd om de leiding, waarin vooral de Amersfoorters zich van hun beste zijde deden kennen. Toen Rühl op een gegeven moment mee naar voren trok en de bal keu rig naar Jan de Gans plaatste, kon deze de stand voor de eerste maal in het voordeel van de Amersfoorters brengen (2-3). Door een overtreding van één van de Arnhemmers, die het water moest verlaten, lukte het Piet Heilijgers 'n goede aanval in te luiden. Hij gaf G. de Bruin een goede kans, die deze ook prompt benutte. (2-4). Toen de Arnhemse voorhoede van een fout in de Neptunus-achterhoede profiteerde en de stand op 3-4 bracht, leek het even of de zege in gevaar kwam. De Amersfoorters hielden hierna echter stand en het einde In verband met het op handen zijnde jubileum van „Amersfoortse Boys", die 26 Juli a.s. 35 jaar be staat. zal HVC Zaterdagavond 21 Juli a.s. de erewedstrijd spelen op het terrein aan de Rubensstraat. De Amersfoortse voetballiefheb bers zullen dan kennis kunnen ma ken met het pas naar de eerste klasse gepromoveerde „Theole" uit Tiel. Hét kan een interessante ont moeting worden, want vooral HVC zal er natuurlijk op gebrand zijn te laten zien dat het niet voor deze nieuwe eerste klasser behoeft onder te doen. kwam dan ook met de langverwachte eerste overwinning xn deze competi tie. Onze stadgenoten kunnen terug zien op een zeer goede wedstrijd, waarin teamgeest, goed combinatie spel en snelle reacties de grondslag voor de overwinning legden. De stand in de eerste klasse A ziet er thans als volgt uit: A.Z. P.C. Amf. 4 4 0 0 G.Z.C. Merwede Neptunus Arnh. Neptunus Amf. D/VV.R. Rotherham contra Amersfoort De Amersfoortse Motor- en Auto mobiel Club maakt dit jaar zeer veel werk van de sportuitwisseling met de Rotherhamsc motorrijders. Deze zullen Donderdag 19 Juli in Amersfoort arriveren, waarna Vrij dagavond in Café-Restaurant „d'Oranjeboom" een officiële ont vangst plaats zal hebben. Het bestuur van de A.M.A.C. heeft een attractief programma in elkaar gezet, waaronder enkele mooie trips door ons land met o.a. een bezoek aan Avifauna. Schiphol, de Alkmaarder kaasmarkt enz. Het hoogtepunt voor de Engelse gasten, maar ook voor de A.M A.C.- motorrijders en niet het minst het Amersfoortse publiek is onge twijfeld de grote terreinwedstrijd, die Zondag 22 Juli in „De Treek" zal worden gehouden. Voor het eerst na ruim drie jaren krijgt Amersfoort dus weer zijn terreinwedstrijd. Wel is er al een krachtmeting tussen de Amersfoort se en Rotherhamse motorrijders ge weest in dc Bosvijver in 1949, doch deze was bij lange na niet zo be langrijk, als hetgeen ons nu te wachten staat. De Engelsen komen zeer sterk uit. Onder de deelnemers bevinden zich rijders van topklasse, die voor al in dc zware Engelse terreinwed strijden steeds een uitstekend fi guur slaan. De Amersfoorters, die ditmaal ook zo sterk mogelijk zul len uitkomen, zijn er hevig op ge brand hun gasten te verslaan, want zij hebben tot nu toe tweemaal een nederlaag geleden. Maandag 23 Juli wordt op het terrein van de A.B. v. L.O. aan de Leusderweg een „gymkhana" ge houden. Dit zijn behendingheids- wedstrijden, waarin de Engelseh zeer bedreven zijn. Het staat wel vast dat de Amers foorters volgende week in het weekend van belangrijke motor sportevenementen zullen kunnen genieten. Klop ten „de krant" eens op te Keurig hebben we toen, zoeken, om meer bijzonder- in ons beste Engels, de heden te vernemen over naam van de heer Ray Sli de grote boksioedstrijd in fWr Robinson uitgesproken Londen. Die zaak interes seerde hun buitengewoon. Tonnen hebben die lui verdiend," merkte de Vriend spijtig op. Zij wa- Succes hebben we niet ge had. De mannen keken el kaar even aan en begon nen toen te lachen. ,.Haal ren bereid voor heel wat je schoolgeld maar terug,'' raadde de Snor ons aan. „Je spreekt net zo beroerd Frans als die vent van de radio". Tot troost werd ons een handjevol pinda's aangebo- Woest.weg; Ev. Meyster weg; Vermeerstraat; Bis Frans „Juliana" er op uit Het Chr Tamboers- en weer op de stoep van ons minder een boksvertoning te geven. „Als je voor een dubbeltje geboren bent, krijg je geen kwartje," constateerde de Snor be rustend. Ze hadden een verschil den. van mening en daar was nog al wat over te doen geweest. Ook wel over die boksmatch zelf, maar i Pijperscorps jïïiiïïFwïï t./ïrfii liïïSi h er zaterdag weer op uit om kundig. Neen. wat dat be- ,n jubileu^mars te maken. Tenslotte dient het vijfde lustrum goed gevierd te worden. Ditmaal bezoekt men een ander deel van de stad. ..Juliana" vertrekt om zeven uur vanaf het Chr. Militair Centrum in de Lange Beekstraat. ROUTE: Lange Beekstr.; Pr. Julianaplein; Arnh.weg; Alb. Cuypstr.; Vermeerstr.; Bisschopsweg; Zwaanstraat; Heiligenb.weg; St. Andries- straat; Zuidsingel: Kamp; kensm.; Arnh.str.; Beken- steinselLange Beekstr. De onderafdeling „Bern- hard" zal eveneens op Za terdagavond 14 Juli een mars maken. Vertrek 7 uur Chr. Militair Centrum. Route: Lange Beekstraat; Bekensteinselaan; Fr. van Blankenh.straat; H. van Viandenstraat; Zuidsingel; Kamperbinnenpoort; Lan- gestr.; Varkensm.; Utr. str.; Utr. weg; Westerstr.; Leus derweg; Edisonstraat; Ste- phensonstr.; Lorentzstraat even aan 'I Stadsven- ster TeL 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. schopsweg; Joh. v. Dieststr.; Fr. v. Blankenh str.; Alde- gondestr.; Pr. Julianaplein; Lange Beekstraat. EJfa",Z\eAae treft.hadden 'ze onze vooT- zn vriend stonden uchting niet nodigDoch e konden het niet eens j u r* vhul li lie i i lil i pp. lie gebouw en aten pinda s. wordcn over dc uitSpraak. Dc doppen strooiden ze .yor[ ^ie scheidsrechter? vol gemoedsrust om zich informeerden w„Daor heen op de grond, als iets hebben wc i„cr.. vanzelfsprekends. ..Waar- _ej dc Snor Maar wc wlu om zetten jullie hier geen je dienaam Sno'rf^w een kleine aan- ^uitspreken van .Maf. merking onzerzijds. „We ~el duidelijk Raj met moeten met die rommel een A en een J. toch ergens heen". En ver- Want die naam, nou, der hadden ze al meer on- daar hadden ze voor de aangenaamheden beleefd radio wat van gehoord. Ze Hogeweg (om "politiepost); HVC, te bestaan. De toe vloed van kopij is zelfs zo, dat er ditmaal enige arti kelen tot het Augustus nummer blijven staan. In het Juli-nummer kon digt de heer W. A. v. d. Wetering zich aan als de nieuwe redacteur van de HVC-er. In samenwerking met de andere leden van de redactiecommissie wil hij er naar streven „De HVC-er te doen zijn een waardig cluborgaan van De HVC-er een vereniging, die dit sei zoen weliswaar nog geen Het Julinummcr van de le klasser is geworden, HVC-er is al de deur uit. doch in ieder geval wel Ditmaal opent de voorzit- behoort tot de allersterkste ter van HVC, de heer M. Nederlandse 2e klassers. J. v. d. Linden met een bemoedigend woord. Hij Tellen I schetst de belangrijke waarde van een clubblad, Ketelbinkie vi-ndt u van dat gezien moet worden avond alleen nog maar in als een band tussen de le- de strip, die handelt over den. Hij herinnert aan het 2jjn zonderlinge avonturen. met die nootjes, want ze konden er niet meer uit St. Annastr.; hadden ze bij een glas bier wijs worden. „Ach. die lui Kruiskamp; willen verorberen, maar smoezen maar wat," zei de Hoogl.dijk; de baas van de zaak, waar Vriend minachtend. In Tuinbouwweg; ze terecht waren gekomen, ieder geval, ze waren ge had hun gezegd, dat je in komen om onze hulp in te die jent geen meegebrach- roepen en of wij daar te eetwaren mocht gebrui- maar eens wilden zeggen, ken. Toen waren ze maar hoe dat nu precies in el- opgestapt en hadden beslo- kaar zat. Bosbouwweg; Tuinbouwweg; Koppelweg; Schimmclp str. Methorststr.; Hoogl.weg; Groeneveld; Bladweg; Stengelweg; Bladweg; Hoogl.weg; Spui; Het prachtige seizoen waarin HVC een eerlijke strijd streed om in de le klasse van de KNVB te komen. Dat is ditmaal niet ge lukt, maar de wil is er om In de advertenties zet-ie de zaak niet meer op stel ten. Gisteravond liet dat jolige ventje u dus voor de laatste maal tellen. En nu de briefkaart maar inzen- Zand; Weverssingel; Kam- perb.poort, Langestr.; Var- het in het nieuwe seizoen den. U kunt nooit weten, nogmaals te proberen. Wij Het is de moeite waard, juichen dit streven van harte toe en hopen op het tt beste resultaat. Tellen II Er blijkt ook een toene- ,A, mende belangstelling voor ,Jk ben uitgeteld zei t het clubblad, dus voor manneke vanmorgen. Grote toeloop voor SOS-sochten Onze stad zal net komende week end weer in het teken van de wan delsport staan. Immers, de Wandel- sportvereniging „Samen Op Stap", die vorig jaar dc eerste wandeltocht organiseerde, heeft de smaak te pakken en houdt Zaterdag en Zon dag grote Nationale Wandeltochten. De belangstelling blijkt zeer groot le zijn, want nog voor de datum van sluiting der inschrijving had den zich reeds ruim zevenhonderd deelnemers aangemeld, waaronder niet alleen wandelaars uit Amers foort, doch ook ver daarbuiten. Zo komen o.a. uit Eindhoven twee gro te ploegen en vooral Utrecht zal zeer sterk vertegen oordigd zijn. De start, die Zaterdagmiddag om twee uur en Zondagmorgen om elf uur zal plaats vinden, geschiedt bij het clubgebouw van de Speeltuin vereniging „Het Leusderkwartier" aan de Ampèrestraat. De afstanden zijn 's Zaterdag 10. 20 en 35 km en Zoijdags 10. 20, 25 en 40 km. Een belangrijk voordeel voor de wandelaars is ongetwijfeld dat SOS de verzorging in eigen handen h^eft gehouden. Daardoor zal het ook mo gelijk zijn in de rust. tijdens de lange wandelingen, die eveneens in het clubgebouw wordt gehouden, zonder al te hoge kosten verversin gen te gebruiken. De medische ver zorging is in handen van de plaat selijke afdeling van de EHBO. Het is wel te verwachten dat het j aantal deelnemers belangrijk groter zal worden. Daarom zal het ook de moeite waard zijn weer eens een massale intocht van de frisse wan delgroepen te gaan zien. Zowel Zaterdag als Zondag worden de deelnemers tussen half vijf en half zeven terug verwacht. Handelsavondschool begint nieuwe cursus Een groot aantal leerlingen ver laat straks de lagere school. .Som mige meisjes en jongens gaan dan naar dagscholen voor Middelbaar onderwijs, U.L.O. of ambachtsschool, maar zeer velen trachten werk te vinden m bedrijven, winkels of bij vader thuis, in de zaak. Voor hen staat nog een goede ge legenheid open om meeraere ken nis op te aoen, die later van zeer grote betekenis kan zijn, op de Ge- ineentciijKe Handelsavondschool. Op deze scnool wordt les gege ven in Nederlands, Engels, Duits, Boekhouden, HandelsreKenen, Be drijfsleer, Handelskennis, Wetsken- nis, Stenografie en Machineschrij- ven. Bij het einde van de 3-jarige cur sus wordt een examen afgenomen. Aan geslaagde candidaten wordt een van Kijkswege vastgesteld di ploma uitgereikt. Behalve dat dit diploma later een voorsprong kan geven bij het zoeken naar betere betrekkingen, geeft het tevens vrijstelling van hec Middenstandsexamen. De lessen worden gegeven op Maandag, Dinsdag. Donderdag en Vrijdag van 6.30—9 uur. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door de directeur K. Bouma, Korte Bergstraat 11, telefoon 4259. Burgerlijke stand Getrouwd: P. Mink en M. W. Veenon- daal; L. B. Smeeing en M. Jekel P. Kammeijer cn T. Jongman; U. Kisner en C. B. C. Willigenburg; G H. v. d. Last en T. H. van Wegen S. Talsma en J. Slotema; G v. d. Panne en M. v. d. Koot. Overleden: Willem Cornells Molen beek. 76 Ir., geh. met T. J. H. Meylink: Maria WilheTmina Margaretha Gerver, 41 jr., geh met J. E. Zoomcr; Jan Wil lem Siebelink, 6 weken. R.H.B.S. ONDERBOUW: Bevorderd naar de 2o klasse: G. J. Bakker, J. G. Bakker, E. S. Bos, Pa. Na. Broers. Fa. Ca. Buijteweg, Wa. Ja. Dammers, Ja. Wy. Ra. Harwig, Hy Kolling, Pa Ha. Kruiskamp. Fa. Aa. Ma. Krijger, N. K. Lakkerwa. A. A. Rui tenberg, H. J. Stroobach, P. J. G v. d. Velden, C. Verhoeven, Sa. Versluis, Ea. Ea. Vleugels Schutter, L. J. M. Wijnhof, Ma. Lc. van Hoorn. P. Overbeek, C. A. van Eek, Wa. Ta. Je. Horlings, Da. En. van der Kam. C. A. Kamerbeek, J. Kroese. Ha. Ja. Los, Ha. Ge. Ja. Maas kant, G. C. Postma, G. Ch. Punt, Me. Ritsema. Va. Vredenduln, Tjong Tung Lin, Tjong Tung Khin, F. Sijnhorst. B. J. Lange, P. v. Leyenhorst, E. P. Mochèl, P. W. Reinekc, E. M. Rintel. H. M. Ro- zcndaal, E C. de Ruyter, J. van Rij, H. M. Rijn, Th. J. Scgaar, A. K. Steinpatz. H. M. TJarks, H. v. d. Velden, L. Vriens, P. Walstra, J. A. Wasterval, R. Wet- steyn, C. C. F. Wolters. H. Overbeek. Niet bev.: 28. Bevorderd naar dc 3c klasse: Ee. van Achterbergh, A. J. Boode, A. ter Braakc, H. A. Broer, Mi. Buijteweg, A. J. Gaasbeek, Ja. Haarmans. J. M. Joosten, Wa. Ma. van der Kuy, Ma. Ha. Muller, L. D. Vercouteren, P. Vlugter. H. A. J Zegers. A. Ham, J. H. Hulsebos, Ye. Schoenzetter, J. van Exel, M. van Harskamp, L. Horowitz, E. H. Jonker, H. van de Kieft, Ph. A Koot, H. Koudijs, H. J G. Lcerink, A. van der Linden, Ba. Planten. Ae. Aa. Scheffer, Na. Ga. Scheffer, G. F. Schreuder, Ga. Ga. Tim mermans, B. J. Visser, Ga. Zuidema, Tha. Eh. Staalberg, R. J. van Dijk, Wa. Ga. Mc. Hoeven, A. Z. G. van Dalfsen. P. D. A. Donker. J. H. W. M. v. d. Ho ven, R O. Koop. C. H. Mannee. D. J. Maris, M. G. Ottow, A. Raphet Meeng. H. Vonkeman. G. R Wagter, P. H. F. Hofhuis, R. Lamer. Niet bev.: 28. Bevorderd naar de 4e klasse: Je. Allnart, Md. Allaart, H K. Appel, Ca. Ea. Beernink, J. Berends, Tha. Wa. Ma. Bergers, S. I. E. Blok, L. B. Bos. R M. Broekhuyse, J. J. F. Eymann, J. W Frederikse, Ey. Wa. den Harlog, Ja. Wa. Ma. Heere, Me. Huisman, Hy. Ae. van Katwijk, We. Dr. Ma. Klarenbeek, Ca Ba. Sleurink, Ja. Ga. Damman, J. C. Eykhoudt, F. Hcukclom, Ka. Huisman, J. van Kalsbcek, H. J. Lange, Hy, Ma. Ne. van Loon. W. Müller, L. H. M. Ra makers. Ja. Ha. Ruitenberg. Ha. Fa. Ma, Tromp. Ca. Ca. Zwart, Th. D. van Baare. H. Berendsc, Th. van Dooren. W. J. Dijkstra, G. G. Geyskcs, P. P. Koot, J. J. v. Leijenhorst, G. J. Lodewegcs (voorw.), J. van Ruler, B. E. Rijnsbur- ger, W. Sanders, B. Slager, O. I. Snoek, J. Stevens. H. Sonius, F. van den Toorn, R. C. Vccnendaal, W. Verhoeven, B. Ver- spuy, R. Vierdag, A. M Vonkeman, J. van der Voorcn, A. Ch Willemse, Ch. H J Raad. B. van Kalsbcek, J. J. Be rends, Ca. Ga. Bout. Sa. Eh. Dumont, Mt. Ja. Huisman. R. L. Kamp, R. O. Kan, J. E. Keizer, Jn. Lemstra (voorw.), Ry. Wy. Liem, R. A. Liem, Ma. Wa. Lui- tink, Fa Ma. Meeuscn, Wn. Nijdam, D. van Ooik, J. A. F. H. dc Roo. R. R. van Staveren. Eh. Verschoor. H. Ykeam. Niet bev.: 29. Herexamen: 4. RIJKS H.B.S. AFD. A. Bevorderd naar dc 5e klasse A: W. A. Boerboom. B W. H. van Boeyen, Ja. Ma. de Bruyn, M. Choufocr, J. E. van Doorn. B. van dc Geest, R. van der Heiden, J. Kruiskamp, H. C. J. Kuntze (voorw.), C. van der Laan (voorw.), Ge. Lammens. Ha. van der Lee. Ea. Wa. Meiresonne, H. M. Pesch, A. van Rams- horst, A. J Reeders, H. Renes. Ja. Rin tel. Le. Slettenhaar, W. J. Steen (voorw.), La. Veldkamp, Ae. Je. Ver- rlps. Ma. Ga. Ja. Wigmans. RIJKS H.B.S. AFD. B. Bevorderd naar dc 5e klasse B: Ey. Abcouwer, G. H. van Berkum, H. J. Buning, Ca. Fa. Dekker, H. G. van Eijk. W. A. Gemen. J. Ch. Hulshof. B. Th. Ligthart, Ga. van Llngen, A. Offer man, C. G. A. Pastoor, F. J. Schwab, C. van Zwol. C. Huiszoon, W. Bergman. Me. Ea. Ma. Blase, Ja. Ja. Brouwer, Fa. Ja. He. van Dilst, D. van Garderen. P. Kolling, P. Meyboom, W. A. Mulock Houwer, Ma. Cha. Eh. V2n Neerbos. L. H. Tromp, Je. Voogd. Aa. van Hulst, J. P. D. van Zutphen, B. M. Barends, J. W. van den Bosch, G. G. A. de Gans, H. C. de Jong, J. M. van Leijenhorst, H. A. de Man. K. W. Melchlor, R. J. Riksen. J. Snijder. R. R. Tonsbeek, A. H Verhoeven, L. Th. van Zwol. R. Hage- man, J. S. Wejjel. Niet bev.: 24. De H.B.S.-leerling J. Acyee is toege laten tot de Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam. Rijks Middelbare School voor Meisjes Bevorderd naar de 3o klasse: Ae. Je. van den Brandeler, Ma. Ba. Le. Gerritsen, ld. Ia. Kollen, Ma. Ca. Korteweg, La. Je. v. Nleuwenhuizen, Ca. Ja. Overeem, Eh. Ga. Ma Pas. Ti. van Valkenburg, Sa. Wa. Verschoor. Aa. van de Wetering, As. Wieier, Ja. He. Mulock Houwer, Aa. Da. Ma. Veldhorst, He. Ac. van Gcnderen, Pa. P. Maris, Snijder. Niet bev.: 6. TEL AVIV. De Israëlische autoriteiten overwegen een plan om 70.000 Joden uit Perzië per vliegtuig naar Israel te brengen, zo wordt van betrouwbare zijde vernomen. Naar men zegt wordt haast achter het plan gezet in ver band met de sluiting van het Per zische consulaat-generaal te Jeru zalem. Sinds de stichting van dc staat Israel in 1948 zijn 50.000 Joden uit Jemen overgebracht en 107.000 uit Irak. Uit Irak zijn thans bijna alle Joden naar Israel vervoerd. NEW DELHI De Indiase pre sident Prasad, heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de regering de bevoegdheid krijgt tot verbie den van stakingen in diensten van essentieel belang. De algemene raad van de driehonderdduizend man sterke vakbond van spoorlie- den in India heeft namelijk beslo ten tot staking voor hogere toela gen. Het ministerie van Spoorwe gen wees er op, dat staking bij de spoorwegen het vervoer van ge- importeerde levensmiddelen on mogelijk zou maken. DEN HAAG. Vandaag zal ge zagvoerder Both met de KLM Douglas DC 6, de PH-TPT „Prin ses Beatrix", de 500ste geregelde retourvlucht naar Zuid Amerika maken. Deze luchtlijn, die op de AmsterdamDjakarta lijn na, de langste is, welke de KLM exploi teert, werd in October 1946 ge opend met een dienst per week. Op aJ deze vluchten werden bijna 47000 passagiers, ruim 550.000 kg- vracht en 180.000 kg. post vervoerd. Brand op Nederlands schip te Liverpool LIVERPOOL. Op het Neder- landse schip „Hera" (3.920 ton) van de KNSM, dat in de haven van Liverpool lag, is brand uitge broken in een ruim met 800 balen katoen. Met tien brandspuiten, waaronder een drijvende, werd 't vuur bedwongen, nadat het ruim onder water was gezet. Het schip zelf liep ogenschijnlijk geen noe menswaardige schade op. Andere ruimen werden door het vuur niet aangetast. Over de oorzaak van dc brand is nog niets bekend.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2