STADS VENST ER Premiekeuring voor fokmerriën Onderofficieren uiten hun wensen 2 Noteert U even Vrijdag 13 Jnli 1951 CONGRES ONS BELANG" Definitieve bezoldigingsregeling laat nog steeds op zich wachten In de Donderdag en heden te Utrecht gehouden 43e algemene vergadering van de vereniging van onderofficieren behorende tot de Koninklijke Land macht „Ons Belang", gaf de president van de vereniging, de adjudant onderofficier P. C. Adamse, te kennen, dat 't ook voor het komende ver enigingsjaar gewenst is grote aandacht te blijven besteden aan de op voering van het algemeen ontwikkelings- en beschavingspeil, zulks in het belang van het onderofficierskorps en van het leger. Bevorderingen aan Handelsdagschool Ontwikkelingswerk heeft aandacht De sedert 1950 lopende inpassings kwestie van naar de K.L. overgeko men ex-K.N.I.L.-militairen wacht nog steeds op een door de Minister van Oorlog terzake te nemen defi nitieve beslissing; het uitblijven daarvan werkt in hoge mate rem mend op de bevorderingsgang bij de K.L. Als een lichtpunt t.a.v. de bevor deringsmogelijkheden noemde de heer Adamse de door de M. v. O. in de Tweede Kamer gedane medede ling, dat in overweging is genomen een uitloop van de beste onderoffi cieren in de subalterne officiersran gen mogelijk te maken. Over het reeds vele jaren op de beschrijvingsbrief voorkomende „Rechtsherstel*' sprekende, bracht de President dank aan Z.E. de Staatssecretaris van Oorlog voor diens, met volledige instemming van de Minister van Oorlog, gedane toezegging, dat maatregelen in over weging zijn welke het rechtsherstel der beroepsonderofficieren zullen bevorderen. De reeds lang toegezegde defini tieve bezoldigingsregeling laat nog steeds op zich wachten. De heer Adamse sprak de hoop uit. dat met de invoering van de definitieve regeling enige, redelijk geachte wensen zullen worden inge willigd. Hij noemde o.a.: de verbetering van de bezoldi- gingsschaal voor het technisch per soneel der luchtmacht; de invoering van een verblijfsver goedingsregeling; verhoging van de toelage voor muziekinstrumenten voor leden van de militaire muziekkorpsen; de toekenning van een jaarlijkse kledingtoelage. De President verzocht bij het for muleren van de wensen t.a.v. de vaststelling der bezoldigingen, het woningprobleem en andere, diep in het leven van ons volk ingrij pende zaken er wel rekening mede te willen houden, dat de lasten door het gehele volk gelijkelijk dienen te worden gedragen. Aan het slot van zijn openings rede deed de heer Adamse een be roep op de steun en medewerking van de afdelingsbesturen en leden. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Gijse werd, evenals het financieel verslag van de penning meester, de heer C. Visser, goedge keurd. Het Hoofdbestuurslid J. M. N. v. d. Winden besprak in een inleiding de in het korps levende verlangens t.a.v de bevordering. In de erkenning van regerings zijde. dat de opbouw van het ander- officierskorps als zeer onharmonisch moet worden beschouwd en deze disharmonie, vroeger of later moet worden weggenomen, meende spre ker een sterk argument te zien om te blijven streven naar een periodie ke bevordering. Over de bezoldiging en wat daar mede rechtstreeks verband houdt, sprak het hoofdbestuurslid de heer P. A. J. van Loon. Spreker deed een beroep op de regering, bij de vaststelling van de nog steeds in behandeling zijnde definitieve bezoldigingsregeling, aan enkele detailpunten bijzondere aan dacht te willen schenken, opdat al thans enigermate aan de financiële moeilijkheden het hoofd kan worden geboden. In een goed gedocumenteerde rede zette het hoofdbestuurslid, de heer J. L. Kamphuis, de betekenis uiteen van het werk der Morele Verhef fing en Ontwikkeling voor het korps onderofficieren, welk werk tot een van de belangrijkste doelstellingen der vereniging moet worden gere kend. Tot lid van het hoofdbestuur wer den herkozen: R J. A Adnaansz, hoofdopzichter luchtmacht; C. Gijse, adjudant-onderoffifcier schrijver K.L. en C. Visser, adjudant-onder- officier administrateur K.L. Tot lid van de Stichtingsraad van het Sanatoriumfonds werden herko zen: J. Th. M. Piederiet. Kampen; J. H. v. d. Burg, Amsterdam; G. Schuitemaker. Amsterdam en L. Vermeulen, Utrecht. Het ledental is van plm 1900 op 31 Augustus 1949. op 12 Juli 1951 tot boven de 3000 gestegen Tot lid van de Ereraad werd geïnstalleerd de heer J. Hottinga te Arnhem. Aan het einde van de cursus 1950— 1951 zijn bevorderd van de Gemeente lijke Middelbare Handelsschool met -1 j. c. te Amersfoort; naar de 2c klasse. C. H. Andringa, P. van Binnendijk. B. de Gans. R P. van Goor, B. R. ten Hoeve, G. Hudig (voorw H. van Keulen. A. Koenen, W. F. Kor- ver, H. N. Kuiter, J. Meester, J. Pcn- nings, T. Valkenburg, G. v. d. Berg, H. de Boer, G van Dijk, G. van Dljkum, H van Geijtenbeek, P. F. Hoogmoed. J. Kelder, P. L. Koekoek, Catharina A. de Kruyff, C. W. de Man, A C. van Roon. H. N. van Schaik, C. J. Steenbeck, N. C. Verrips, P. A. Bauduln. J. Vlastuin. Niet bevorderd 9 leerlingen. Naar de 3e klasse; D. Holtman, J. Janze, C. W. Kolijn. J. J. Meijer, J. J. Otto, C. G Pon. C. Rijnders, F. M. van Tcrwisga, N. den Uyl (voorw.), J A. Wateier (voorw.). C. M. Willemsc! K. ontstane I -ph. J. van Alphen, A Broekhuis. Ma thilda van Dam, M. van Dijk. J. Hofma, P. J. Kuypers. P. Kwakkel, Ilse Meijer. H. v. d. Poll, Petronella J. Poutsma, A. Smits, H. J. Vernhout, C. H. Voortman. Niet bevorderd 7 leerlingen. Naar de 4e klasse: A. J. d'Allly, L. Bast. C. J. de Beer, M. P. W. C Belt- Ier. B. v. d. Brink. A. van Eijken. G. Gijtenbcck, J. Hansma, H. F. W. Klaas- sen, M. Los, P. L. Los, H. v d. Marei. D Mulder. G. Mulder, G. A. J. Olden- borger, H. Stakenburg. H. v. d. Velden; Reine J. Bieshaar, W. P. M. Bosboom, R Brakeló, J C. van Bruggen, J. Elsin- ga. J. Hartog. J. Huigen. Th Janssen. Brandlna R. J.ronimus, M Klaasscn, H. Koudijs, J. v. d. Mhecn. D. Romeyn, H. K Steenbeek, M. v. d. Berg. B van Zweden, Niet bevorderd 3 leerlingen. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Leidersbijeenkomst Actie j .Jeugd van de straat" In het bureau van de Amersfoort- se gemeenschap is gisteravond een leidersbijeenkomst gehouden ter voorbereiding van de actie „Jeugd van de Straat". Het aantal aanwe zigen geeft de verwachting, dat de actie ook dit jaar een succes zal worden. Niet minder dan 50 personen woonden de vergadering bij en bijna allen waren bereid zich drie weken lang beschikbaar te stellen Toch is zelfs dit grote aantal nog Riet voldoende. Tijdens de vergade ring is o.a. het programma van de actie besproken en ook de taak van de leiders hierbij. Koperdiefstallen Op een terrein van de Nederland- sche Spoorwegen is voor een aan zienlijk bedrag aan roodkoperen ka bel gestolen. Ook in oen Amers- foortse fabriek werd voor enkele honderden guldens aan koper ont vreemd. In verband met het laatste heeft de politie de 21-jarige S. aan gehouden. die het koper bij kleine hoeveelheden tegelijk heeft meege nomen en verkocht. IN HET KERSENLAND bij Est in de Betuwe is een zeldzaam jubi leum gevierd. Dirk A. Pippel werd in de bloemen gezet want hij was 55 jaar lang kersenplukker Maar dit jaar geeft Dirk het plukken eraan. „Elke dag die lange ladders op. dat wordt me nu toch ivat te machtig", zegt hij, laat nou de jonge jongens het maar doen, ofschoon het mij niet mee zal vallen uit de boom te blijven". De collega's kersenplukkers lieten zich niet onbetuigd bij het jubileum en brachten Dirk een bloemenhulde. De hoendcrik met kersen werd fees telijk versierd, een bloemetje op de hoed en zo staat Dirk vandaag in de krant. Hoeveel kersen zou hij in die 55 jaar hebben geplukt? Bevorderingen aan de Handelsavondschool Aan het einde van de cursus 1950 1951 zijn bevorderd van de Gemeente lijke Middelbare Handelsavondschool met 3 j. c. te Amersfoort: Naar de 2e klasse: Alcida J. M. Bur gers. Th A. van Dalen. C. van Dijk, H. S. R Hendrlksen, Klaaske J. Jansen, Wllhelmlna v. d. Kemp. J. Th. A. de Koning, Meehtellne Mochel, W. G Re- sir.k. J. Schalkwijk. Adnana P. Schef- fers, Gcrritje J. Staats. A. B. C. Thijs- scn. Elizabeth C. van Ku.vk, F. J. H. M. J. van Koi (voorw. L Aartje v. d. Berg (voorw.Th vV. de Boei. P. B. Koele- wijn. C. J. Kelfkens, G. H. Meester, Th. H. Bamsclaar, Gerarda v. d. Riet, H. J. W. Verweij, M. Visser. H. Volbeda, Teuntjc H. v. d. Wetering. Margaret L. Woordes, Hendrina van Nus. Niet be vorderd 6 leerlingen. Naar de 3e klasse: B. Th. van Barlin- gen, Geertruida R. Beaufort. Th. Cor- nelissen, Grcthe M. Bouwman. Maartje H. J Denekamp. R. F van Geet. Jaco- ba M. Hellevoort, Adri'ana H. Keizer, A. v. d. Marei, K. Schonagen. C. J. Vlas tuin, Catharina M. Vrlens, H. Dalhuy- scn. W. Hienekamp, Johanna Hoksbcr- gen, K. Malensteln. P. H. T. van Ma nen. Maria A C. J. van Munster. L. H. van Putten, Cornelia G. M, Rckveld, Janny Sleeking, C. B. A. Thijssen, S. W. M. van Wieringen. Niet bevorderd 3 leerlingen. 1636. In de Indische Oceaan vangt de marco nist een telegram op, af komstig van een oor logsschip, waarin de ka pitein van de „Vliehors" ernstig wordt aangera den geen gebruik te ma ken van de scheepszen- der. Kapitein Roos be grijpt er niets van. Wat kan er aan de hand zijn? Is er dan toch oorlog uitgebroken? Maar in de loop van de namiddag komt het oorlogsschip een kruiser in 't zicht. Met vlaggen wor den seinen gewisseld en de kruiser vraagt of men vreemde schepen heeft waargenomen. Kapitein Roos laat antwoorden, i neemt." seint de kruiser dan, „of wanneer er i dat dat niet het geval is. „Gebruik uw zender zich iets bijzonders voordoet." Op de brug van alleen, wanneer u vreemde vaartuigen waar-I de „Vliehors" kijkt men elkaar bedenkelijk aan. Wat heeft dit alles te betekenen? Wie zag aanrijding op Oude Soesterweg Op de Oude Soesterweg is gister morgen ter hoogte van de Lelie straat een dame op de fiets aange reden door een motor. Mej. G. reed in de richting van de Zonnebloem straat en wilde de Leliestraat in slaan. Ze gaf volgens haar zeggen duidelijk richting aan. en zwenkte naar links. Op dat ogenblik wilde echter juist de motorrijder K. haar inhalen. Bij de botsing liepen beide vervoermiddelen schade op, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie verzoekt even tuele getuigen van deze aanrijding zich in verbinding te stellen met de Motorbrigade. Toelatingsexamen aan Handelsdagschool Toegelaten tot de le klasse zijn: R. Bckaert, H. van Bentum (Maarsbergen). W. van Bentum (Lcusdeiu). L. v. d. Bie- lerd (Barnevcld). G. J. van Boekei, A. J. van Boeyen. K E. van Campen, S. van Gelder (Hilversum). W. G. Kelder, H. Kuyt. Trudl Mastenbroek, W, van Ravenhorst (Hoevelaken). B. H. Rui tenberg, C. W. Rijn, Ginditt A. Roman, R. J. van Roon, O. Schimmel (Wouden berg), P. de Smalen (Lcusden), H. Sprietman (Soest), J. W. Vlets (Barne vcld), D. Vliek, J. A. v. d. Waard, A. J. Watelcr, E. M. Wlllëmse, A. Mulder, J. Holtrust (Harderwijk). Toegelaten tot de 2e klasse zijn; R. Broekhuis (Barnevcld). H J. Goedhart (Soest), R. v. d. Kamp (Barneveld), F. Steenhuls (Huis ter Heide). Toegelaten tot de 3e klasse zijn: J. van Hall (Baarn), W. H I. Godle Mor bergen (Barneveld). R. Holtrust .Erme- lo). L. de Vries (Hilversum). Waar geen plaatsnaam ls vermeld leze men Amersfoort. Toelating Amersfoorts Lyceum Tot het Amersfoortse Lyceum werden nog toegelaten: In kl. II Thijs Stapper. In kl. III (gym.-aid.)- Hanny Bus man. Rlemer de Graaf, Henk Ruls, Da- ni Slors. In kl. 3 (HBS-afd.l: Jurjon Wibbens. In kl G (Afd. HBS-A)Joop Toebes. Afgewezen: 6. Veiling van huizen In de Donderdagavond gehouden vel ling van onroerende goederen ten over staan van notaris G. P. A. L. te Leuken werden de volgende percelen publiek verkocht. Perceel 1: Het woonhuis met erf en tuin aan de Schimmelpenninckstr. 12, aan de heer J. Klein te Amersfoort voor f3925.— perceel 2: Het woonhuis met erf aan de Bloemcndalsestraat 44, opgehouden voor f 1600. Twee chanteurs in arrest De Amersfoortse politie heeft twee mannen aangehouden, afkomstig uit Utrecht en Zuilen, die zich hebben schuldig gemaakt aan chantage. In 't begin van dit jaar waren ze er ach ter gekomen, dat een Amersfoorter een strafbaar feit had gepleegd, en ze dreigden naar de politie te gaan. tenzij hij 2000 wilde betalen. Het slachtoffer betaalde maar 1100, en werd toen toch verklikt. Zijn straf voor het strafbare feit had hij in middels echter al uitgezeten, omdat de politie er ook zonder de hulp van de chanteurs achter was gekomen. Deze beide heren zullen er nu min der goed afkomen, dan ze hadden gedacht. Ze zijn opgesloten, en zul len op transport gesteld worden naar Utrecht. HOEVELAKEN Raad komt bijeen De Raad van Hoevelaken komt Don derdag 19 Juli in openbare vergadering bijeen des avonds om 19 uur in 't ge meentehuis. De agenda vermeldt o m. een voorstel tot onderhandse aanbesteding van aan leg van wegen. VAN 'T WALDERVEEN NAAR VIERDAAGSE Onze plaatsgenoot de 76-jarige W van 't Walderveen hoopt aan de te houden Vierdaagse deel te nemen voor de 9de maal. De tippelaar is vol goede moed. Hij hoopt het volgend jaar de gouden medaille te behalen. GESLAAGD Voor het diploma Banketbakker slaag- de te Amsterdam onze plaatsgenoot do heer C. Verschuur. PREDIKBEURTEN N.H.K 9 30 u. ds W. A. S. Laurense; 6.30 u. ds Brasser van Voorthuizen. Geref. Gem.: 9.306.30 u. Leesdienst GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden: Een hoofddoek, terug te bekomen bij H, van Soercn bij dc kerk te Hoevelaken. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken. Hoogland en Hoog landerveen heeft dienst dr W. Verbeek, tel. K 3493-260. De zusterdienst voor Hoevelaken. Nij- kerkerveen en Terschuur heeft zuster Crucq te Hoevelaken. GEEN SPREEKUUR De Burgemeester van Hoevelaken ls verhinderd spreekuur te houden op Vrijdagen 20 en 27 Juli. HARSKAMP BENOEMD In de vacature van mej. Gerrits aan de School met de Bijbel te Harskamp, is tegen 1 October als onderwijzeres be noemd. mejuffrouw E. Ham,* uit Deze week werden te Barneveld pre- merriën met veulen, Gelders type: naar GRAND THEATRE (t/m 18 Juli); Ge prolongeerd; „Louise Lotte" 14 jaar ..Donderdagcyclus". 19 Juli: 2 en 8 uur: „Hamlet" 18 Jaar. CITY THEATER „De verloren vulkaan" 14 jaar. Aanvangstijden Grand en City- Zondag 2 4.15 G.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag „Havenratten van San Dlcgo" 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „De vlam en de pijl" 14 jaar. Zondag 2 4.15 6 45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 6 45 9 uur. CITY THEATER SOESTDTJK Van Vrij dag t/m Maandag „Hoe gaat het met je baby" 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Baïnbi" Elke leeftijd Vrljd 8 uur. Zat. 2 30. 6.45 en 9 uur. Zond. 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 en 8 uur. 14 Juli, Zaterdag: Kringparade van „Jonge Kracht" en „Soester Turn- club". Openluchttheater Birkhovcn, adspiranten 3.30 uur, dames en heren 7 uur. 14 Juli, Zaterdag, 8 uur. Café-rest. Po pulair, Krankeledenstraat. finale „Populair-tournool 1951" biljarten. 15 Juli, Zondag: Internationale School voor Wijsbegeerte, herdenking ze vende lustrum. 16 tm, 20 Juli: Nationale vijfkamp van het Ned. Olymp. Comité. 20 Juli, Vrijdag: „d'Oranjeboom"" Offi ciële ontvangst van de Rotherham- motorclub door de A.M A.C. 22 Juli, Zondag: Internationale motor- terreinwedstrijd in „De Treek" ach ter Hotel Waterloo, aanvang 2.30 T.m. 20 Juli, Academie van Beeldende Kunsten: Tentoonstelling van wer ken van Philipp Bauknecht. OPENBAKfr. LEESZAAL Uitlening volwassen 25 en Dinsdag- en VrUdagavona van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- eD Zaterdag middag v 301.30 uur RJt. OPENBARE LEESZAAL. Uitle ning 11—12.30 eD 2 30—5.45; en Maandag- en Vrildagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 36 en Vrijdag 45 uur OPEN b A RE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van ?—8 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Jan sen. Langestraat 74, tel. 3677; Java Apotheek, Leusderweg 212, tel. 4837. „Rembrandtschool" exposeert Net als in voorafgaande jaren is or in de Rembrandtschool voor meis jes ook nu weer aan het eind van de cursus een kleine tentoonstel ling gehouden, waarbij werk was te zien, dat de leerlingen in he: afgelopen jaar hebben gemaakt. Gistermiddag kwamen heel wat moeders, en een enkele vader ook, een kijkje nemen in de gymnastiek zaal van de school, waar de pro ducten van hun dochtertjes op het gebied van handenarbeid en nutti ge handwerken waren uitgestald. Al die ouders waren maar wat trots op hun kinderen, die inder daad aardig en knap werk heb ben geleverd in de drie uren per week, die in het rooster voor deze praktijkvakken waren uitgetrok ken. Van de kleintjes waren er o.a. plak werkjes cn tekeningen; de meisjes van de tweede klas had den al eenvoudige handwerkjes ge maakt: en hoe verder men kwam hoe mooier het allemaal werd. Pop- penkleerljes, geboetseerde figuur tjes, raffia-, riet- en leerwerk, boekomslagen en van de zesde klas zelfs echte kinderkleertjes, die maar wat keurig gemaakt zijn. Aardig zijn ook de dingen, waar aan een hele klas heeft gewerkt, zoals bijvoorbeeld een maquette van de Rijn met uiterwaarden, ge boetseerd in klei. De meisjes van de vierde klas maakten dit na een schoolreisje. Dronken fietsers maken brokken Op het Julianaplein. ter hoogte van de monding van de Leusder weg, reden gisteravond twee man nen op de fiets, die verre van nuch ter waren. Ze zwaaiden over de weg, in de richting van de Bis- schopsweg. Plotseling echter maak ten ze een radicale draai, en ver volgden hun fietstocht in de richting van de stad. De bestuurder van een auto. die niet op deze richtingver andering bedacht was, kon niet snel genoeg meer remmen, en reed bei den aan. De fietsen van de twee mannen werden beschadigd, en een miekeuringen voor fokmerriën gehou den. Do uitslag was: Éénjarige merriën, Gelders type: Naar Bennekom: Ostra van W. v. d. Kieft, Postweg 112 te Barneveld: derde premie: Orma van A. Blom, Aardeweg 12 te Achteveld; Orlga van R. Kaay. Appelweg 14 te Voorthuizen; Odilia van G. Verhoef te Terschuur; Orovla van M. Adams, Woudseweg 2 te Lunteren; Onyxl van E. van Roekei, Maander- buurtweg 126 te Ede; Otllde van H. J. von Maanen Jr., Vosdal te Heelsum en Oke van J. Gerritsen, Leijenhorst te Hoevelaken. Éénjarige merriën, Gronings type; derde premie- Onea van J. Masten broek, Postweg 116. te Barneveld. Tweejarige merriën. Gelders type: naar Bennekom: Nubulda van C van den Brink, Damweg 22 te Terschuur: Naninl van J. v, d. Vllert, Ebbenhorst te Scherpenzcel; Nestra van W. v. d. Meljde. Leemweg 11 te Terschuur: Ni- rene van A. Pluim. Edeseweg 49 te Wekerom; Nolina van E. Borgers. Wol- weg 52 te Stroe; Nimph van H. van Dijk, Krommesteeg 16 te Ede: derde premie: Nerelma van Th. J. Lamers, Nude 64 te Wageningen; Nlercne van T. v. d. Top, Hogevalkseweg 18 te Lun teren; Nelbeda van M. Adams, Lun- terenseweg 46 te Ede; Nieta van A. Kattenbroek, Barneveldseweg 23 te Lunteren; Nenny van G, Floor, ,.Ma- Steenbcrgcn, Dlckenes 4 te Bennekom. Derde premie: Lyda van wed. Van Wincoop, Buzerdweg 5 te Barneveld; I.lcskea van D. Daniëls, Ooststecg 1 te Wageningen; Lucia van A Veldhuizen, Walhuisweg 98 te Kootwijkerbroek: Lu sera van H. van Manen, Oud Vellerse- weg 1 te Barneveld; Larga van H. W. van Veldhuizen, Kalverkampweg 1 te Ede. Vier- en vijfjarige merriën met veu len, Gronings type: naar Bennekom: Loudana van E. Wilgenburg, Kolf- van de twee liep ccn bloedende Schoten 6. te Scherpenzeel. hoofdwond op. De beschonkenen Zijn I Zcs- zevenjarige tnerr.en met veu- Zes len. Gelders type: derde premie: Jose- meegenomen naar het politiebureau, ohina van w. Rijke, stoutenburgerweg B 86 te Achteveld Vier- tot en met zevenjarige ster- Bennekom: Lenie van A. Pluim, Edese weg 59 te Wekerom: derde premie: Ji- koba van T. van Meer.veïd, Prlnsenweg 13 te Voorthulzen. rla Louise Hoeve" te Barneveld en Ne- mcl van G. J. v. d. Hengel, Stouten- burgerweg 34 te Terschuur. Tweejarige merriën. Gronings type: derde premie: Narina van M. J. Haze- leger, Eschoterweg 1 te Otterlo. Driejarige merriën, gedekt, Gelders type: derde premie: Mcllica van C. v. Mastenbroek, Nlcuwstraat 32 te Bar neveld; Manini van J. v. d. Vllert, Eb benhorst te Scherpenzeel; Mlletia van K. van Maanen, Blankenhoefseweg 1 te Terschuur; Mlmoza van J. v. d. Kamp, Brinkerweg 22 te Bennekom; Milgane van G. van Reencn, D 40 te Hoevelaken; Marie van H. Bouw, Koud- hoornseweg 2 te Lunteren; Madam van T. Zandsteeg. Hazendonkerweg 2 A te Lunteren; Marlba van J. van Roekei. Lunterenseweg te Ede. Vier- en vijfjarige merriën met veu len, Gelders type naar Bennekom: Le na van A. Hansman, Rijksweg 23 te Ede; Kanini van J. v. d. Vliert, Ebben horst te Scherpenzeel; Kijdia van J. v. SOEST Jongetje in Natuurbad verdronken (Van onze correspondent) SOEST. De leerlingen van de Van Prinstererschopl uit Amster dam waren met een extra trein naar Soestduinen vertrokken, voor een ééndaags bezoek aan het na tuurbad. Iedere onderwijzer had 30 kinderen onder zijn hoede. De consignes waren, dat niemand voor twaalf uur mocht baden. De 11- jarige R. v. G. stoorde zich, niet aan deze maatregel en sprong om streeks 11 uur van de hoogste duikplank in het water. Hij kwam weer boven, doch verdween daar na in de diepte. De badmeester die gekleed te water sprong, haal de de drenkeling boven, er werd onmiddellijk kunstmatige adem haling toegepast. Ook een zuur stofapparaat werd in werking ge steld, Het mocht met meer baten. De levensgeesten waren geweken. Er heerste grote verslagenheid on der de leraren en schoolkinderen. Badpersoneel en onderwijzend personeel treffen geen schuld. Veel deelnemers aan Ronde van Soest Zaterdagmiddag staat Soest in de belangstelling van „De Ronde van Soest", waarvan de organisatie be rust bij de ren- en tourvereniging „Tempo" te' Soest. Het parcours gaat over Van Straelenlaan-Helling- weg-Beotzlaan-Mariastraat en heeft een lengte van precies 1 km. Om half vier starten de nieuwelingen over 50 km en om vijf uur verschij nen de amateurs aan de start. De deelnemers voor beide klassen, on geveer 92 renners, komen uit alle delen van ons land. De prijsuitrei king zal *s avonds plaats vinden in café 't Hart, aan de Koninginnelaan. LEUSDEN AANBESTEDING RIOLERING Op de gehouden aanbesteding betref fende de aanleg van een riolering van af de Kerkebuurt naar de Zuiverings installatie nabij de Ooievaarshorsterweg ln de gemeente Leusden. hadden ten gemeentehuize de volgende Inschrijvin gen plaats: W. van Plateringen te Amersfoort f 11334.—. Fa Gcbrocdeis Wagenaar le Loenersloot f 11500.Fa Boshuis te Zeist f 11600 N.V. Zcthal- to te Amsterdam f 11800 en H. Voks te Hengelo met f 16250. waar pen. hun roes konden uitsla- GEVONDEN VOORWERPEN Aangifte werd gedaan dat een don kerblauw kinderjasje was gevonden in de Treek. Inlichtingen Rijkspolitie te Leusden. tennisuitslagen De Donderdag voortgezette wed strijden in het C-tournooi van Van Lennep's Sportpark, hadden het volgende verloop: Dames enkelspel: mevr. C. Schuu ringmej. I. Wilmink 63, 6—3; mej. Lammensmevr. H. Noten boom 36, 63. 62. Dames dubbelspel: mevr. Wij- nants en mej. Alting van Geusau mevr. Brouwer en mevr. Eygen- stein 16. 26; mej. R. Segers en mej. G. Rupertmej. D. Wilmink en mej. L. v. d. Eerg 68, 64, 61. Heren dubbelspel: J. Hoppenbrou wers en D. EysinkR. de Vilder en J. den Hond 4—6. 6—1. 5—7; E J. de Bruin en B. SprangersEygen- stein en P. Wilke 64. 26. 57; A. Hassing en PotgierserE. P. Goedkoop en J. Barendse 63, 46, 3—6. Gemengd dubbelspel: mevr. Eygen- stein en Evgenstein-mevr. Stroband cn H. Bartstra 46, 64, 62; mej. R. Segers en A. J. Hoornmevr. Hermens cn A. de Leeuw 46. 60. 62: mej. D. Wilmink en P. Nijhoff —mej. J. Poot en J. C. v. Breukelen 75. 26. 36; mej. L. v. d. Berg en B. Hovingmevr. Brouwer en P. Wilke 9—7, 6—2 de moren—bofa 4—6 De Moren leden Donderdagavond hun derde nederlaag. Nu bleef Bofa uit Amersfoort de baas over de mannen van Blazer en Metz. Bofa won deze wedstrijd met 4-6. Door deze overwinning staat Bofa gelijk met Erdal. De stand is: Erdal 7 6 0 1 12 Bofa 7 6 0 1 12 Hedenavond speelt op het terrein van Hees te Soest, Erdal tegen Eysink. n.b.m. bits in de berm gedrongen Een N.B.M -bus reed op de Amers- foortsestraat te Soesterbe.rg, toen een vrachtauto op zo'n ongeoorloof de wijze „sneed", dat de chauffeur van de NB.M.bus geen andere uit weg zag de bus. die vol met passa giers zat de berm in te rijden. Deze manoeuvre liep goed af. Burgerlijke stand Geboren: Grietje d.v. P. J. Vale en G. Scbafer; Josephine E M. d.v. J A. M. Bult en J G. Voskuilen: Elisabeth d.v. J. v. Plateringen en C Koudijs; Peter z.v. B. v Bekkum en A. M. v d. Zuidwind; Elizabeth C d v. F J. v.d. Pol en N C v Zwieten; Josephine A. M. d v. W. Schlösser en A, C. Slekelen- burc. Getrouwd: J H v. Ovcrbcek cn C. G. v.d. Hoek; J. Dokter en E W. Bosboom. Ondertrouwd W R. Frcund en W. v. Donsclaar; G. J Arbon en M. J. Suvaal; M. G. v. Terwisga en G v. Huizen, P. Cardol en R Elbersc. AGE. Brandsen en A Gouw; P L Kerkhof en W. E. Jansen: A. v. Mu'tjden en J Pothoven; R. Meurs en E. C. v. Renselaar. Tijdschriften fPR zullen ongetwijfeld Lj hier en daar wel tijd schriften liggen, die met meer xooraen ingekeken. Weet u, dat er in de zie kenhuizen mensen zijn, die graag deze tijdschriften zouden lezen? Zo bij Uw dagelijks werk ontgaat u wel eens de gedachte, dat u met die oude tijdschrif ten een ander een plezier kunt doen. U hebt op straat natuur lijk die tijdschriftenbussen van het Roode Kruis wel zien staan. Welnu, daar kunt u die oude tijdschrif ten in kwijt. Het Roode Kruis zorgt er dan wel voer, dat de zieken deze bladen te lezen krijgen. Wij willen u het zelfs nog eenvoudiger maken. Ook aan ons bureau kunt u die tijdschriften voortaan kwijt. Al eerder hebben wij op dit gebied veel dankbaar werk voor de verpleegden in het militair hospitaal en het militair sanatorium gedaan. Wij weten, dat er onder deze patiënten behoefte is aan lectuur. Mogen wij dan van u dc medewerking krijgen, die wij verwach ten? Wie zendt ons de eerste stapel tijdschriften? Aan Randenbroekers Het is 'n goede gewoon te van Amersfoorts Ge meentebestuur om de be woners van een wijk waarin men aan de vast stelling van een uitbrei dingsplan toe is, uitvoerig voor te lichten. Da-f is al min of meer door de plaat selijke pers gedaan, doch zo'n gemoedelijke bijeen komst, waarin men uit is op Maandagavond om half acht in de fabriek van de HAPAM zo'n bijeen komst belegd. De organisa toren verwachten daar uiteraard veel bewoners van deze wijk. Met pijlen zal worden aangegeven waar de betreffende bij eenkomst wordt gehouden. Het is anders nogal moei lijk te vinden. Zakspoor U heeft misschien nog nooit van een zakspoor ge hoord. Meent u met dat alle treinen die op een zakspoor rijden op een ge geven moment in de grond zinken. Zoiets van die ge heime valluiken uit de grie zelverhalen van mijnheer zus-en-zo. Een zakspoor is een in ham op een breed perron Zo'n breed perron heeft Amersfoort. U moet maar eens gaan kijken op het tweede perron. Daar is men op het ogenblik druk bezig om zo'n zakspoor aan te leggen. De „leeuwenkooi", zoals worden opgevoerd van het aantal vertrekkende trei nen. Men pakt de zaken flink aan op het Amersfoortse emplacement. De verbre ding van het eerste perron was dan ook al een stap in de goede richting. Nu nog een nieuw stationsge bouw en Amersfoort wordt nog een wereldstad. Er op uit! Amersfoort is er zomers niet alleen voor de vacan- tieganger. Nu men niet zo gemakkelijk het geld meer laat rollen en tijdens de Va- laan) naar boven, naar het Belgisch monument, van waar men een prachtig uit zicht heeft over heide, bos en polderland Bij helder weer kan men de torens van Soest, Baarn cn Hil versum zien Van hier voe ren enige bospaden naar omlaag en kan men de wandeling voortzetten langs de Daem Fockema- laan. Laan 1914 naar de Leusderweg. waar men links afslaande de stad weer kan bereiken langs het Borneoplein, de Kapel- weg. Pieter Bothlaan en verder langs de Utrechtse- weg naar de oude binnen stad. Fietstocht: U gaat of met de fiets of met de bromfiets via Barchman Wuytierslaan, Soesterweg, Soest, Soestdijk, tegenover cantie dicht bij huis blijft hotel Trier links af, W. kaarten, maquettes en het ingewijden de afgeschutte gesproken woord een goed ruimte op het tweede per; inzicht krijgt in het breidingsplan is van betekenis. Voor de bewoners uit- is het goed te weten waar in Amersfoort de mooie plekjes te vinden zijn. Zo van tiid tot tijd zullen wij enkele aardige routes voor wandelingen en fietstoch ten in ons Stadsvenster op nemen. Vandaag geven wij een route voor een wan deltocht en een route voor een fietstocht. Hier zijn ze dan: Wandeltocht: Van het Stationsplein de mooie, brede Barchman Wuytiers laan op, even vóór de over weg slaan we links de het ron wel noemden, gaat grote -verdwijnen. Op die plaats Daem Fockemalaan in. Di- komt het zakspoor. Het reet na de Pr. Frederik- 1 uc voordeel van zo'n zakspoor laan voeren ons, links, eni- Randenbroekkwartier is, dat de frequentie kan ge paden (o.a. de Bobslee- Klop even aaD 't Stadsven ster. TeL 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf oor. Twee ongelukken op de Steenhoffstraat De Steenhoffstraat, die momenteel gedeeltelijk openligt, is zeer ge vaarlijk voor wielrijders. Dat on dervond een zekere C. H„ wonende aan de Dorresteinweg, die zonder op het verkeer te letten, deze druk ke straat per rijwiel overstak. Hij werd door een juist passerende auto gegrepen en tegen de straat gewor pen. Met een hersenschudding en verschillende verwondingen is hij op advies van dr p. Donker naar de ouderlijke woning vervoerd. Een zelfde ongeval kreeg A. B.. doch door de oplettendheid van de chauffeur, die het ongeluk zag aan komen, werd erger voorkomen. Met enige kleine wonden en een vrijwel geheel vernielde fie*s kwam B. er af. aquariumver. opgericht In de Gouden Ploeg is een ver gadering gehouden voor de op richting van een Aquariumvereni ging. De heer J. Veenstra hield een korte inleiding en heette de afge vaardigden van het hoofdbestuur, de heren Van Paschen uit Utrecht en Schoenmaker uit Zeist en de vele belangstellenden van harte welkom. De heer Schoenmaker hield een causerie over het houden van aquariums en noemde de be langen van de bond van aquarium houders. Om tot een zo goed moge lijk resultaat te komen, is het noodzakelijk in de Bond verenigd te zijn. Daarna vertoonde de heer Van Paschen een serie lichtbeel den op het gebied van aquariums. Staande de vergadering gaf zich een twintigtal leden op. In het voorlopige bestuur werden geko zen de heren: J. G. H. Veenstra, voorzitter; W. Surink, secretaris en K. H. Haremaker, penningmeester. honden bijten kippen dood Wederom werd bij de politie kennis gegeven, dat twee honden enige kippen hadden doodgebeten van een eigenaar aan de Kolonie- weg. Het braakmiddel werd beide honden ingegeven en het resultaat was doeltreffend. De overblijfse len van de kippen kwam uit de maag te voorschijn, zodat de eige naars van de honden de schade moeten betalen. geslaagd Aan de Rijksuniversiteit le Utrecht slaagde vóór het docto raal en geografie examen, onze plaatsgenoot, de heer W. H. Door man. Reizende luchtvaart- expositie DEN HAAG Het Museum voor het Onderwijs in 's-Gravenhage, dat nauw samenwerkt met de heer Cor- nelis van Dijk, heeft het plan een grote reizende tentoonstelling voor de luchtvaart te organiseren. Deze expositie zal uit drie delen bestaan. Men zal er kunnen zien. hoe een vliegtuig wordt vervaardigd hoe iemand vlieger, stewardess1 me canicien cn radio-telegrafist wordt en welke mogelijkheden en laken de luchtvaart heeft. De ontwerpen zullen worden uit gevoerd door leerlingen van de Haagse ambachtscholen De recht streeks of zijdelings bij de lucht vaart betrokken bedrijven verlenen medewerking. Zo zal Philips' tele communicatie industrie in Hilver sum een cockpit met een volledig radiomistlandingsbaken voor deze tentoonstelling, die midden Septem ber zal worden geopend, inzenden. Cornelis van Dijk's, de ontwerper en vervaardiger van de décors van René Sleeswijk's Snip en Snap-re- vue heeft ook meegewerkt aan de /eizende tentoonstelling van de PTT. De laatste jaren verzorgde hij ook verscheidene gemeentelijke exposi ties in Den Haag. Arntszhoeve, Den Dolder, Huis ter Heide, Utrechtse- weg. U heeft dan beslist een goed stuk van de mooie omgeving van Amersfoort gezien. Waarom mag leraar RHBó geen lid van dc raad zijn? DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid Hoogcarspel (CPN) heeft zich met schriftelijke vra gen tot de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, ge richt omdat de gemeenteraad van Groningen de vrouw van een le raar aan de RHBS niet als lid heeft toegelaten. Hij vraagt of de minister bereid is te bevorderen, dat dit raadsbesluit aan de Kroon ter vernietiging wordt voorgedra gen, en welke andere maatregelen de minister wil nemen om een ejn- de te maken aan de achterstelling, wat de benoembaarheid 'tot raads lid betreft, van gymnasium- en ren. HBS-leraren bij kweekschoollera- Expositie van Nederlandse textiel te Djakarta DJAKARTA Onder grote be langstelling van importeurskringen en Indonesische autoriteiten is Don derdag te Djakarta een tentoonstel ling geopend van Nederlandse be drukte kunstzijden stoffen. Deze tentoonstelling werd georganiseerd door de Twentse combinatie „Prin- tex" en de vertegenwoordiging van dc Nederlandse industrie in Indone sië.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2