VAN NELLE 'S THEE Meer geld gevraagd voor kraamhulp Leerex-zolen CAOBLAD VOOR AMERSFOORT Van Beinums rentrei ware triomf Amersfoortse Accordeonschool „Henk Baving" WILLEMSE wsmsm EEN HEER LUK KOPJE TH EE,MEVROUW! GEHEIM d*n ZEESTER' Juist NU adverteren PRETTIGE VACANTIE! Maandag 16 Juli 19; Yele gemeenten zien nog niet het nut van consultatiebureaux Het jaarverslag 1950 van de pro vinciale Utrechtse vereniging tot bevordering der hygiene van moe der en kind wijdt allereerst woor den van grote waardering jegens de overleden voorzitter, dr. J. H. G. Carstens. Wij ontlenen verder aan het ver slag: het aantal consultatiebureaux nam toe door de opening van 2 nieuwe bureaux te Zeist. Tevens werd aldaar een nieuw kraamcen- trum van het Wit-Gele kruis (Zuid- Oost-Utrecht) opgericht, waardoor het aantal kraamcentra tot 10 steeg. Hoewel de oprichting van het kraamcentrum IJsselstein van het Groene Kruis nog steeds niet van de baan is, kan men daar toch nog niet recht aan de slag komen. Het kraamcentrum Amersfoort breidde zijn werkgebied uit. Een en ander bracht voor de provinciale kinder arts Dr. Frijlink voel werk mee. terwijl hij ook door de mutaties bij de zusters veel extra arbeid had te verrichten. Het is dan ook zeer be grijpelijk. dat hij ernaar streefde, zijn functie als half-ambtenaar om te zetten in die van vol-ambtenaar. welke omzetting per 1 Januari j.l. haar beslag kreeg. Een woord van dank voor 't vele werk van Dr. Frijlink in het afgelopen jaar mag hier dan ook niet achterwege blij ven. aldus het verslag. Het aantal cursussen bedroeg 37. te weten 27 moedercursussen en 10 kleutercursussen. Dit aantal zou ongetwijfeld groter zijn geweest, als beide zusters de beschikking over een auto hadden gehad. De beperk te geldmiddelen maakten dit even wel onmogelijk. Wel werden pogin gen aangewend om met subsidie van Gedeputeerde Staten 2 volks wagens aan te schaffen, maar aan 't eind van 't verslagjaar was deze poging nog niet met succes be kroond. Ook een andere subsidie-quaestie, te weten die van de kraamcentra. kwam nog niet tot een oplossing. Gedeputeerde Staten besloten, een subsidie te geven van f 0.50 per ver zorgingsdag. wanneer de gemeente besturen. die tenslotte nauwer bij de zaak waren betrokken, een suo- sidie van f 1.— per verzorgingsdag gaven. In afwachting van deze rege ling werd een bedrag van f 15 000,— ter beschikking gesteld, waaruit op aanvrage de ergste nood bestreden kon worden. De gemeente-besturen waren, op enkele loffelijke uitzon deringen na. niet voor een dergelijk soms vrij groot subsidie te vinden gemiddeld kwamen ze niet hoger dan f 0,50 per verzorgingsdag. Op alle mogelijke manieren werd ge probeerd duidelijk te maken, dat de molen zonder voldoend subsidie niet kon blijven drraien, o.a. werd zelfs nog contact gezocht met de afd. Utrecht van de Vereniging van Ne derlandse gemeenten, alles echter zonder resultaat. Het dossier over deze materie is langzamerhand cn- cyclopaedisch dik geworden, maar resultaten zijn niet geboekt. Hoewel erkend moet worden, dat de zaak ingewikkeld is. kan men zich toch niet aan de indruk onttrekken, dal sommige gemeentebesturen niet de moeite nemen, zich voldoende in deze zaak in te werken, en o.a het subsidie voor de Vereniging Moeder en Kind vereenzelvigen met dat voor de kraamcentra. Verslag kinderarts Aan het verslag van de provinciale kinderarts over het Jaar 1950 ontlenen wij wat betreft de Consultatiebureaux waarvan in de Provincie, met uitzon dering van de stad Utrecht, het ver zadigingspunt wel bereikt ls. ligt het grclê probleem in de steeds meer on voldoende wordende huisvesting. In enkele plaatsen kon dit vraagstuk wor den opgelost door splitsing van een bestaand bureau, waarbij dan tevens op een andere plaats zitting werd ge houden. hetgeen op zichzelf ook een voordeel is; dit was o.a. het geval in Baarn en in Zeist. Het mcrkwaaidlge verschijnsel doet zich daarbij voor dat het juist de kleinere kruisverenigingen zijn dio zich het meeste inspannen om tot bouwen van een nieuw wijkgebouw of tot verbetering van een bestaand over te gaan. Met de uitbreiding van de Kleuter- consultatiebureaux vlot het nog niet erg daar de benodigde gelden niet zijn te vinden. omdat de financiële vteun. die wij van de kleinere gemeen tebesturen genieten in deze provincie, totaal onvoldoend is. Het is waarlijk bedroevend te moeten vermelden dat er nog gemeenten zijn die menen dat voor een zo onmisbaar instituut als een Consultatiebureau voor Zuigelin gen een jaarlijkse subsidie van f 10. tot 25.— een vorstelijke bijdrage ls. En dan zijn er ook nog gemeenten die iedere subsidiering van het werk van Moeder cn Kind helemaal overbodig vinden. Dat de beide Docenten ons verlieten en door anderen werden opgevolgd, die zich natuurlijk eerst weer moesten inwerken, had een zeer storende in vloed op het werk. vooral wat betreft het contact mf. de plaatselijke wijk verpleegsters. Dat onze Docenten nog al'ijd niet over een auto kunnen be schikken maakt haar werk bovendien weinig efficiënt. Nu de zuigelingensterfte bijzonder laag is (in het afgelopen Jaar in deze provincie slechts 1.6 To) hetwelk ge paard gaat met een daling van ziekte in het eerste levensjaar, komt het gro te publiek zo langzamerhand in de waan. dat dit alles vanzelfsprekend is en het nooit meer slechter, maar al leen beter zal kunnen worden. Het hele probleem verliest voor hen voort durend meer aan belangstelling. Dit is op zichzelf een gevaarlijk verschijnsel cn zo is ons ook gebleken dat de be reidheid tot vaccinaties eerder aan het af- dan aan het toenemen is. Pas als zich weer kleine endemieén voor gaan doen wordt het publiek weer belang stellend. HOEVELAKEN Benoeming Onze vroegere plaatsgenoot de heer Jac. van Maanen thans hoofd der school te Meije is per 1 No vember a.s. benoemd tot hoofd der Christelijke School te Rijssen. Opbrengst collecte De collecte gehouden voor Eme ritus Predikant. Weduwen en We zen heeft Zondag j.l. f 145.48 opge bracht. OPENING WINKELPAND Donderdagmiddag 3 uur hoopt de fa. J. en C. Verschuur haar geheel verbouwde en naar de eisen des tijds ingerichte Luxe Brood- en Banketbakkerij annex kruideniers waren tet heropenen. Het zal de firmanten, die sedert 75 jaren het vertrouwen van de bevolking ge nieten, op die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. GECOMPLICEERDE AANRIJDING SCHULDIGE RIJDT DOOR Zondagmiddag gebeurde op de Betonweg te Hoevelaken onder de gemeente Stoutenburg een gecom pliceerd autoongeval. Omstreeks half zes reden drie personenauto'? in de richting Amersfoort. Op het moment dat de derde auto bezig was in te halen, stelde de tweede dezelfde pogingen in 't werk. Het gevolg hiervan was, dat alle drie auto's naast cn aan elkaar vast za ten. De eerste en tweede auto wei den opzij geduwd, de derde schoot voor de andere heen in de langs de weg lopende diepe sloot. Onderwijl was van deze auto het rechter por tier losgeraakt, waardoor de 50-ja- rige heer E uit Amsterdam uit de auto viel in de sloot, juist op het moment dat de auto van de steile wal afreed. De auto kantelde boven op dc heer E. In allerijl werd de auto doop de heer H. van Nimwe- gen met zijn zware vrachtauto opzij getrokken, waarna de hevig gillen de man uit zijn netelige positie ver lost kon worden. Een passerende arts cn dr. Klaarcnbeek constateer den slechts een shock. De auto werd zwaar beschadigd, even als de andere auto. De veroorzaker van dit ongeval, een bestuurder van een Renault, maakte van de consterna tie gebruik om ongemerkt te ver dwijnen. DOOPSBEDIENING A.s. Zondagavond is er Bediening van de Heilige Doop. Aangifte daar voor is a.s. Vrijdagavond 8 uur in de consistoriekamer. Trouwboekje meebrengen a.u.b. SPREEKBEURT DS. GILST Woensdagavond 7 uur hoopt ds. Gilst van Elspeet voor te gaan voor de Geref. Gemeente in gebouw Bouwlust. SOEST Waardering voor brandweer De Soester Vrijwillige Brand weer hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dr P. G. de Vos. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat in 1950, -il branden waren geblust, waaronder het meest hooibergbranden. Ver der deelde de secretaris mede, dat de uitruktijd thans is gebracht on 2Vz minuut, hetgeen een uiterste prestatie is. Eén van de hoogtepunten in 1950 was de komst van de nevelspuit. Het jaarverslag van de penning meester sloot met een klein batig saldo en 350.- kon worden ge stort in het kledingsfonds. waar uit de nog 17 ontbrekende uit- gaansuniformen moeten worden bekostigd. Dank zij de giften van de bur gerij, ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum waren reeds 23 van deze uniformen aangeschaft. Wegens het bedanken om ge zondheidsredenen van de onder- commandant. de heer P. J. Drost, werd deze met algemene stemmen tot ere-lid benoemd. Bij de perio dieke bestuursverkiezing werden met algemene stemmen gekozen: tot voorzitter dr P. G. de Vos. tot secretaris de heer C. Haver, tot penningmeester dc heer G. H. Nie- land en tot gewoon bestuurslid, de heer B. J. Buxtorff. Tot magazijnmeester werd be noemd de heer A. W. v. d. Deijsscl. In een schrijven van de burge meester. mr S. P. baron Bentinc' sprak deze zijn grote waardering uit voor het werk van de brand weer. BENOEMING. De heer J. A. C. de Wit, onder wijzer aan de R.K. school te Soes- terberg, is benoemd tot leraar aan de R.K. Ulo te 's-Heerenberg. De heer W. G. van Zadelhoff, wethouder dezer gemeente, is be noemd tot regent van het St. Eli sabeth Ziekenhuis te Amersfoort. KINDERCIRCUS IN HET OPENLUCHTTHEATER. Ondanks het slechte weer wa ren toch nog 300 kinderen aanwe zig om de voorstelling, betiteld met de wijdse naam ..Kindercir cus". welke Zaterdagmiddag in het Openluchttheater werd gegeven, bij te wonen. Het programma be vatte: Clowns, muzikale comedian- ten, een sprekende en zingende pop, een geheimzinnige Oosterling, een gorilla aan een vliegende tra peze, goochelaars, wondermensen, steltlopers, acrobaten, Klein Duim pje cn de Reus enz. De kinderen hebben naar hartelust genoten en het was werkelijk een echte kin dermiddag. De regen bedierf ech ter veel. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen van het Zeister Lyceum, afdeling H.B. S.: Piet Mulder en Rein Scheper, leerlingen van de Chr, school te Soesterberg. Voor het toelatingsexamen H.B.S. te Amersfoort: Heieen C. Postma en Cor L. M. Pul, leerlingen van de Openbare School te Soester- berg. Voor het MULO-diploma A: D. A. Ravestein en MULO-diploma B: H. W. Peters, beiden te Soester berg. WOUDENBERG Boeiend concert Zaterdagavond concerteerde te Woudenberg de Koninklijke Zeister Harmonie vereniging. Ofschoon het weer niet erg medewerkte, was de belangstelling behoorlijk. De ver schillende nummers, die dit prach tige korps ten gehore bracht, wer den met aandacht gevolgd. Vooral de Sinfonia van J. C. Bach en de Suite Romantique van T. Popy wer den onberispelijk uitgevoerd en von den grote bijval. Fidelio in 't nieuw Donderdagavond 19 Juli om acht uur zal het muziekgezelschap Fide lio op het parkeerterrein nabij het gemeentehuis een concert geven. Hier zal dan tevens het geldbedrag, dat de bevolking van Woudenberg voor dit gezelschap heeft bijeenge bracht voor aanschaffing van nieu we instrumenten, worden overgedra gen. De muziek zal bij deze gelegen heid voor het eerst met de nieuwe instrumenten in het openbaar op treden. KERKELIJK NIEUWS Predikbeurt Oud Geref. Gem.: Vrijdag 20 Juli n.m. 7 uur Ds Smit van Driebergen, „JONGE LIJSTER" TREEDT OP Zaterdag 21 Juli geeft het kinder koor „de Jonge Lijster" een uitvoe ring in de zaal van hotel De Schans, opgevoerd zal worden de kindcr- operette Repelsteeltje. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas Wilhelmus, z. van P. van Middelaar en R. M. van Valken goed; Alijda Hendrika. d. van D- van Dijk en A. van Middelaar. Gehuwd: Wilhelmus Franeiscus Mario Schaeffers cn Henriette Johanna Fran- cisca Maria Guddc. Hendrik Bos cn Ma ria Jacoba Slul: Gijsbert van den Broek en Aaltje Jonker. AMSTERDAM. Eduard v- Beinum's rentree voor het Concer, gebouworkest is een ware triod geworden voor de dirigent die q I een ziekte van één jaar gisteravom in Amsterdam het Holland Festij met een buitengewoon volksconc*- besloot. Reeds bij zijn opkomst oil ving het publick, dat de zaal v berstens toe vulde, hem met et lang aanhoudend applaus, dat p. verstomde nadat de heer D. C. Het man, voorzitter van de Verenig^ „Het Concertgebouworkest". Vl Beinum een bloemenmand had aa; geboden. En aan het slot van avond gaf men zijn vreugde ov? de terugkeer van de dirigent kennen door minutenlang gejuic Ook dit keer werden weer bloer- stukken opgedragen, waarna V; Beinum nog eenmaal de dirigeer stok hief om het Wilhelmus in t zetten. Daarmee was een eind gt komen aan vier weken Holla* Festival. Al die betuigingen geestdrift waren inderdaad op ha* plaats, want Eduard van Beinu; toonde in geen enkel opzicht zola* ziek te zijn geweest Hij was gehet de oude. Congres van de Duitse Evangelische Kerk BERLIJN. In West-Berlijn b het congres van de Duitse Evan gelische Kerk gehouden. Nadat d* honderdduizenden aanwezigen meenschappelijk de geloofsheld, nis hadden gezegd, riep de i*;. zitter van de Synode van de L.w gelische Kerk in Duitsland, fc Gustav Henemann, zijn toehoor- ders op. de broederschap van et Kerk van Jezus Christus te bewa ren. De voorzitter van de West- Duitse Bondsdag, dr Ehlers, ver klaarde o.m., dat .de aanval koraj van een macht, die het persoon lijke leven tot object van haar politieke doeleinden maakt." Dr. Visser 't Hooft, secretaris-generaa! van de Wereldraad van Kerke-, zeide, dat zij bezoek aan Jeruza lem en aan Athene ter gelegen heid van de Paulus-herdenkin[ hem nogmaals duidelijk had doe: beseffen, dat het Evangelie de re ligie van het mensdom zou over winnen. KNOP- EN PIANOKLAVIER PRIVé- EN CLUBLESSEN. Aanmelden; Doelen Havik 35 Dinsdags en Woensdags van 4 tot 6 uur Papaverstraat 27. Dagelijks. 4 tot 6 maanden loopt U op Rekent U eens uit wat een geldbesparing voor Uw ge zin!! „LEEREX" ons eigen merk wordt met Philips Infrarood spijkerloos bevestigd. Heren zolen 3.65 Dames zolen 3 15 Kinderzolen v.a. 1.90 In een uur klaar. ..LEEREX'" sterker dan leder Geeft niet af, en alleen bij vooraan de Leusderweg. AMERSFOORT Te koop aangeb. j Jong konijnen te koop. Amersfoortsestraat 87. Soes terberg. Tel. 6530 (Amersf.) Te koop: Engelse crème kinderwagen z. g. a. n. 55.- Acaciastraat 3. Te koop, z.g.a.n grijze kinderwagen op kogellagers. Billijke prijs. Larixstr. 27. Gramofoonplatcn. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard, Langestriat 72 Tel 6225 Bebo's Sport- en Werk- kledingmagazijn. Het adres voor betere werkkleding. Grote sortering Am. Bom- berjackets met bontkraag v.a 34.50, Leusderweg 7. Tel. 5870. Aangeboden zware motor bakfiets 350 cc, of ruilen tegen lichtere met hulpmo tor. Adres: Smitsweg 20. Soest. Te huur gevraagd 2 gestoffeerde, gemeubi leerde of vrye kamers met kookgelegenheid te huur gevraagd. Voor direct of la ter (2 personen) op goede stand. Brieven onder No. 6089 bureau van dit blad Beschaafde dame zoekt gestoff. kamer(s), waar zij enige muzieklessen kan ge ven. Bij voorkeur Berg- kwartier Brieven aan Dr J Nieuweg. Utrechtseweg 177 Te huur aangeboden Vacantietyd Solextijd De nieuwste Solex f0 75 per uur. ƒ6— per dag Solex- Verhuur-Centrale Bredau v Berkenweg 22 Tel. 4808 Bespreekt tijdig - Bruidskleding te huur Rouw- Trouw- en Avond- kledlne voor Dames en He ren Malson .Steenis Stein- laan 58 Zeist Tel 2784 Woningruil Woningruil Amersfoort Amsterdam. Aangeboden dubbel bovenhuis: zeven ka mers. keuken en bad In Amsterdam-Zuid. Br. onder No. 6096 bureau van dit blad Personeel aangeb. Net meisje zoekt huish. werkz. voor 's middags. Brieven onder No. 6093 bur. van dit blad. Lessen Autorijschool A. van Nie. instructeur KNAC en ANW B Inl. Lissone Lindeman. Amersfoort Tel. 5G37 of 3862 Cliënten buiten Amersfoort speciale lestrden Instructeursoplciding. Autorijschool J. v. Milten burg, Vermeerstraat 131. Tel. 4736. Autorijles per les 4.—. Diversen Uw stofzuiger defect? Stof zuiger Service reoareert en stp|t praii-: andere stofzui ger beschikbaar. Aldegon- destraat 7. bij Julianapïein. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Fa. B. Zwaaf Zonen, Amersfoort. Tel. 5226. Moffclinrichting J. Verhoef Muurhuizen 30, Amersfoort. Voor moffelwerk op elk ge bied. Geen vertegenwoordi ger of commissiehandel. American Cleaning Service, voor broeken-persen 0.50. Het aangewezen adres voor verven en chemisch reinigen Krommestraat 41. Tel. 3957 Agentschap- Roerstraat 8. Radio Drcsselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 145.—. Gemakke lijke betalingsvoorwaarden Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9 Telefoon 5772. Schocnvergroten, tot 2 maten, altijd succes. Haal van Maanen bij Soester- weg 214. Tel. 6093. Dan moet U de thee goed laten trekken: de pot 5 minuten in een passende theemuts. Niet langer en niet korter. Dan drinkt U de fijnste en de geurigste thee. LAAT DE THEE 5 MINUTEN TREKKEN IN EEN PASSENDE THEEMUTS EN GEBRUIK Grote collectie fototoestel len. Rolfilms vanaf f 1.35. Het adres voor afwerking van Uw rolfilm. Foto Muns. Langestraat 20 Voor Rijwielen of onder delen slaagt U altijd bij: Van Rijssen's Rijwielhandel v/h Kamperman. Kamp 4. Tel 6953. Amersfoort. Bezoekt Zondag a.s. de grote Internationale terrein- wedstrijden bij de Leusder- heide. Zie advertentie in krant van Zaterdag 21 Juli. d oo«* Cc)*#*» 1681. Hel was druk aan hel slrond: loen ik de golven inliep moesl ik lussen Iwee spellende jongens en een meneer doorlopen, die probeerde op een oud soorl autoband te blijven drijven en een eindje verder trap te ik haast op een juffrouw, die duikboolje speelde. Toen kwam ik in dieper water: ik liet me voorover glij den en begon tegen de golfslag in te klieven. Ik wentelde me als een bruinvis door hel nat en voelde me zo prettig, dat ik begon te zingen, maar na de eerste hap goed zout zeewater hield ik maar op met die muzikale neigingen en besteedde al mijn aan dacht aan de zwemkunst. Ik voelde me vrij en onbe zorgd, waste het stof van zovele avonturen eens van me af, maar lette ondertussen wel op, dat ik niet te ver van het strand afdwaalde. „Geen gezeur meer over dieven en ander gespuis aan m'n hoofd," dacht ik vrolijk. „Geen verborgen schatten, onoplosbare ge heimen of andere buitengewone belevenissen. Ketel binkie wordt een gewoon jongetje en er valt geen nieuws te melden. Tenslotte mag ik ook wel eens va- cantie hebben en... Aul" Je moet niet denken, dat die laatste uitroep aan een spraakgebrek te wijten was; ik had wel degelijk reden om te schrikken. „Er zit iets aan m'n voet," prevelde ik verontwaardigd: „En bovendien heb ik het gevoel, dat ik nu tóch niet met rust gelaten word. En ik wil helemaal niet, het moet uit zijn I" Maar er was geen ontkomen aan, ik voelde duidelijk iets aan mijn linkervoet, ter hoogte van mijn kleine teenl „Een onderzeese aanval!", mom pelde ik: „Ik ga eens kijken, wie die rustverstoor der is!" Te koop aangeb. Te koop aangeboden D.K.W. motor 98 c c. Verl. Hoograven- seweg 142. UTRECHT Rijwielzaken Stop! Is uw rijwiel op, dan naar Freek Trapman, die levert op gemakkelijke betalingsvoor waarden. Grote keuze, nette bediening. Jacob van den Borchstraat 47 en 47 bis. tele foon 15226 en YVillemstraat 36. 100 pet. ruimtebesparing. Van Uw ledikantspiraal maken we een opklapbed of divanbed Van Uw ledikant de ombouw Reparaties billijk. Komt eens kijken. Nefaco. Picterskcrknol T. telefoon 23068. Permanent Wave j Met modieuze apprét. Perma nent-Wave bruidskapsels, blon deren. verven. Gediplomeerd kapper. Malson Jos v. d Laan. Bemuurde Weerd 11, Telefoon 18032. Utrecht. Verhuizingen en Transporten Verhuizingen, transporten van ouds bekend fa. wed. G. v. d. Brink en Zonen. Goedestraat 114—116. Tel. 12303, Utrecht. Erkende meubeltransporteurs. Vakkundig, vertrouwd, billijk. Chris de Hoop. Verhuizingen. Vervoer van piano's cn brand kasten. Korte Smeestraat 22a. Utrecht. Tel. 17089. Reinigen - Verven Persen l>oet Uw voordeel. Ter kennis making prijsverlaging Chemisch reinigen: costuum. mantel of regenjas 2.95. japon 1.95. Wij halen en bezorgen binnen 1 week. Uppelschoten. Bouw- straat 15. Telefoon 20692. Was sen - stomen - verven. Vacantiegangcrs attentie! Voor perfect chemisch reinigen, mo- delpcrsen en origineel water proof. kiest U natuurlijk: Krop- man's kwaliteitsprestatie (U weet wel: Echt waar. Zater dag klaar!) Amsterdamsestraat weg 314. telefoon 20164. U belt... wij komen I Personeel gevraagd Dagmeisje gevraagd. Zo spoedig mogelijk. Hendrik de Keyzcr- straat 53. Woningruil Woningruil. Gevraagd klein vrij huis. Oog in Al. Aangeb. vrij bovenhuis M. H. Trompstraat, Utrecht. Huur 50.per mnd. Br. ond. no. 726 bur. v. d. blad. Psychometrie Mr. Willy Kruis, Astroloog-Oc cultist. Voorlichting over Uw lot en leven. Ieder gewenst -•dvics. Discreet. Spreekuren 2 tot 9 uur. Obrechtstraat 25 bis. Utrecht. Diversen Parijs ontwerpt en wij maken van Uw stof Uw japon, deux- pièces, rok of blouse, vanaf 1 9 75, binnen 14 dagen. Mevr. Heil, Corneillclaan 2, Oog in Al. Telefoon 20800. Mabo-Tours de juiste koers. Je adres voor touringcars. Bil lijke tarieven. \V. A. Vulto- straat 1. Utrecht, telefoon 16751 Kampcerkooktoestellen 18.75, in koffertje 19 95. luxe gas komforen 38.90. huishoud- kachels 36 luxe salon kachels t 78.—. Engelse tuin slang 0.95. Primusonderdelen, wringers. Stichtsche Ijzerhan del. Lange Elisahethstraat. Bejaard echtpaar, waarvan de vrouw enigszins hulpbehoevend zoekt te Utrecht liefdevolle op name en verzorging bij parti culier of in rusthuis, liefst om geving Wilhelminapark. Brie ven no. 724 bur. van dit blad. Uw oude of defecte klok niet weg doen. U maakt al voor 9.75 met een electrisch in- bouw-uurwerk van magazijn Eleetra, Potterstraat 2a. een geheel moderne electrischc klok er van in drie minuten. Klokkcn-IIorloges. Alleen A goede merkklokken cn horlo ges. Junghans. Zenith. Unica Anker. Zodiac, Westminster e: Wittingtonklokken. Grote voor raad ook in goud cn zilvtr Billijke prijzen. J. Baartwijfc Horlogerie. Goud en Zilw Amsterdamsestraatweg 234. Te lefoon 14468. Duizenden tevreden klanten. - Kluit margarine f 0 42; bocrer.- boter t 1--. verpakte roomboter 1 06: per 500 gr. f 2.10; vol vette kaas f 1.25: oude StolkH 1.65. „De Kaasbeurs". Predik herenstraat 8- UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES Gaarne zenden wil U. zonder extra kosten Uwerzijds, het Dagblad voor Amersfoort naar Uw vacantie-adres Maar dan dient U ons TIJDIG uw tijdelijk adres mede te delen. Wilt U dit formulier Invullen en tenminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden Naam: Vast adres: Woonplaats: Datum van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres- VACANTIE-ADRES Uw vacantie-adres zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van het pension, hotel. kamp. huisje, o/a enz.) Straat: te Vriendelijk verzoeken wil U. als U week-abonné bent. het abon nementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerking en

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6