STADSVENST ER Korfballers en tafeltennissers zijn tien dagen onze gasten Amersfoorters zijn tuk op een revanche Korfballers strijden om de D.v.A.-wisselbeker Vader Pijpers is tevreden met krant en PW Geslaagde cabaret-avond, ondanks de regen Wedstrijden tegen Soesterkwartier en Sparta fc Noteert U even Huldebetoon voor Vierdaagse-lopers 2 Donderdag 26 Juli 1951 SPORTUITWISSELING MET ROTHERHAM v ''id&WiditSZi:- ■f i i\< jMi i r liellfi De Engelse korfbalploeg uit Rotherham, die Zaterdagmorgen met de Scandinavië Express in Amersfoort zal arriveren voor het bezoek aan Amersfoort tot en met 7 Augustus Zaterdag a.s. arriveert een negental tafeltennissers uit Rotherham in onze Stad voor een bezoek van tien dagen. ZU zullen dan gelegenheid hebben voor de vyfde maal hun krachten te meten met Amersfoortse tafeltennis sers. De eerste ontmoeting vond in 1917 in Engeland plaats; de gastheren toonden zich toen verre de meerderen en wonnen liefst met 231; alleen Van Leersum redde toen de eer voor de Nederlanders. Eén jaar later nam Amersfoort, nu op eigen bodem echter revanche: met het geringe verschil 2826 werden de Engelsen geklopt. Nog in hetzelfde jaar brachten Amersfoortse tafeltennissers een tweede bezoek aan Rotherham. Zij brachten het er beduidend beter af dan de eerste maal. al zijn de cijfers met 4012 voor Rotherham nog dui delijk genoeg; het waren toen Mer- kus en Jellinek, die voor alle winst partijen der Amersfoorters zorgden. In 1949 kwamen de Engelsen weer naar Amersfoort. Nu werden drie wedstrijden gespeeld, die alle drie door de gasten werden gewonnen. Amersfoort 1 werd met 97 versla gen, Baarn 1 met 151 en de com binatie Amersfoort 2/Baarn 2 met 12—4. Dit jaar staan er vier ontmoetin gen op het programma, waaronder voor het eerst ook twee ontmoetin gen tussen dames-ploegen. Op Dins dag, 31 Juli worden in de „Noack"- eantine om 20 uur de wedstrijden Amersfoort ARotherham (heren) en BaarnRotherham (dames) ge speeld en op Vrijdag, 3 Augustus in dezelfde zaal de wedstrijden Amers foort BRotherham (heren) en UtrechtRotherham (dames). De beide Amersfoortse teams zijn vrij wel even sterk en oi. gewaagd aan het team der gasten. In ieder geval zijn zij tuk op een revanche. De wedstrijden van de heren-ploegen zullen volgens het Engelse competi tie-schema worden gespeeld, d.w.z. ieder der vijf spelers speelt twee singles, terwijl er geen dubbels wor den gespeeld. Het Rotherhamse dames-team is voor Nederlandse begrippen zeer sterk en men kan interessante ont moetingen verwachten tussen de En gelse dames en Nederlands oud kampioene mevr. Middelveld. mej. Van der Vuurst en mej. Bul, die tot Nederlands tien sterkste dames be hoort. Mej. Van Slooten is een jonge opkomende speelster. De volledige opstellingen luiden: Rotherham (heren): Mr Woodger. Mr Naylor, Mr Roebuck, Mr Jones, Mr Humphreys. Rotherham (dames): Miss Ling, Miss Eaglestone. Amersfoort A: J. Lambrechts, Jel linek, Bremmers. Van Leersum, In klaar (allen Over 't Net). Amersfoort B: Merkus. A. Lam brechts, Smit. Knoppers (allen Over 't Net) en Kattenberg (Noack). Baarn (dames): Mevr. Middelveld, Mej. Van der Vuurst (beiden Bea trix). Utrecht (dames): Mej. Bul (Bar na). Mej. Van Slooten (Rivendi). Postduiven vlucht voor TBC-bestrijding Traditie getrouw zullen de Amersfoortse postduiven liefheb bers ook dit jaar weer een vlucht houden ten bate van de Amers foortse Vereniging der T.B.C.-be- strijding. De Commissie van voorbereiding is met haar werk gereed; zij ver trouwt, dat ook dit jaar weer een behoorlijk bedrag afgedragen zal kunnen worden. De vlucht zal gehouden worden op 5 Augustus a.s. vanuit Vilvoor de in België. Teneinde de deelname zo groot mogelijk te doen zijn, wordt weer een beroep gedaan op hen, die dit goede doel willen steunen door het beschikbaar stellen van een ere prijs, in welke vorm ook. Voor onze Amersfoortse korf ballers is een drukke periode in zicht. Er is achter de scher men reeds veel werk verzet, nu a.s. Zaterdag in het kader van de sportuitwisseling Amers foortRotherham, een groep van 18 Engelse korfballers ont vangen wordt. Gedurende 10 dagen zullen deze gasten een programma voorgezet krijgen dat er zijn mag, en waarover men werkelijk tevreden zal zyn. Op de korfbalvelden zullen de En gelse korfballers het echter niet ge makkelijk krijgen al is er een kans om een wedstrijd te winnen. De En gelse ploeg is zeker niet zwakker, oan die welke in 1949 op bezoek kwam. In deze ploeg bevinden zich onder andere Mr. Pinder, die reeds voor het Engelse twaalftal uitkwam en Miss Hatton, die gekozen is om op Zaterdag 4 Augustus voor Enge- iand uit te komen in de landenwed- strijd tegen Nederland B te Goes. Indien Miss Hatton deze uitnodiging aanvaardt dan betekent dit een aan zienlijke verzwakking voor de ploeg van Rotherham, die óp dezelfde dag in het veld komt tegen het eerste twaalftal van Soesterkwartier aan de Dollardstraat. De eerste wedstrijd wordt gespeeld tegen Soesterkwartier 2 op Maan dag 30 Juli op het terrein aan de Dollardstraat en Dinsdagavond 31 Juli wordt de strijd aangebonden tegen Sparta te Nijkerk. Bij het vo rig bezoek werd van Sparta met 10 gewonnen en het zal zeker niet te gen de verwachting zijn, indien dit jaar weer gewonnen wordt temeer, daar Sparta aan kracht heeft inge boet. Donderdag 2 Augustus wordt te Austerlitz gespeeld tegen een Goois- Utrecht-s twaalftal en Zaterdagavond 4 Augustus op het terrein aan de Dollardstraat tegen Soesterkwartier 1 Deze laatste wedstrijden zullen waarschijnlijk voor de Engelsen geen winst opleveren. Vorig jaar wisten onze stadgenoten aangevuld met spe lers van Sparta een flinke 62 over winning te behalen in Engeland. We kunnen er echter van verzekerd zijn, dat de korfballers uit Rotherham al het mogelijke zullen doen om de nederlaag zo klein mogelijk te hou den. De ervaring heeft geleerd, dat de Engelsen zeer snel zijn maar in het aanvallen nog niet zo bedreven als hun Nederlandse tegenstanders. 1647. Van slapen komt die nacht aan boord van de „Viehors" weinig. De passagiers willen welen, wat er aan de hand is. maar kapitein Roos weet immers zelf niet precies, wat er waar is van die zotte verhalen van kapi tein Rob De meeste passagiers denken, dat er oorlog is uitgebroken, maar op dat punt kan de kapitein hen gerust stellen. Terwijl hij weer in gesprek is met een groep passagiers waar schuwt een matroos hem stilletjes, dat hij drin gend op de brug wordt verwacht. De dageraad breekt aan en in het Oosten komt juist de zon boven de kim. Maar wat zijn daat voor twee DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB lange masten, die in de verte uit het water oprijzen? GRAND THEATRE t/m 25 Juli: ..Door braak", 18 jaar. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30, 6.45 en 9 uur ..Donderdagcyclus", 26 Juli. 2.30, 6 45 en 9 uur „Het Balboekje", 18 jaar. CITY THEATER. In avondvoorstellin gen 6 45 en 9 u. ..Roseanna McCoy". 18 Jaar. In matinee's 2.30 cn Zondag 2 en 4.15 uur ..Tarzan en Tanya", 14 jaar. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag „In de val". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag ..De Klokkenluider van de Notre Dame", 14 J. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30. 6.45 en 9 uur CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrijdag t/m Maandag „Haviksnest", 14 J. Van Dinsdag t/m Donderdag ..Alles goed in Hollywood", elke leeftijd. Vrljd. 8 u. Zat. 2.30. 6.45 en 9 u. Zondag: 2. 4 15, 6.45 en 9 u. Ov. dae 2 30 en 8 uur. GRAND THEATRE t/m 1 Aug. „The West Point Story" Elke leeftijd. Zondag- 2 4.15 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2 30 6 45 en 9 uur. ..Donder dagcyclus". 2 Aug. 2.30 6 45 en 9 uur: „En nude toekomst" 14 jaar. CITY THEATER „De charge van de lichte brigade" 14 Jaar. Zondag: 1.30 4 6.30 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.30 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag: „Met een neusleng te" Elke leeftijd. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Geschaduwd" 14 jaar. Zondag- 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t/m Maandag. „Parijs bij nacht" 14 jaar Van Dinsdag t'm Donderdag: „Een Jantje op het gladde pad". 14 jaar. Vrljd.: 3 uur. Zat.: 2.30 6.45 9 uur. Zondag 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov. dg 2.30 8 uur. 28 JULI, Zaterdag. Café-rest. d" Oran jeboom: receptie v.v. Amersfoortse Boys. 1517 uur. 28 JULI, Zaterdag. Café-rest. d' Oran jeboom; feestavond Amersfoortse Boyc. Openbare Leeszaal: Zomersluttlng van Maandag 16 Juli tot Maandag 6 Augus tus. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Ottle- nlng 11—12.30 en 2 30—5.45; en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 85 en Vrijdag 45 uut OPENHAKt leerzaal filiaal Soes terkwartier «Zonneüloemstraat 67» Uitlening Dinsdag, en Vrlidagavonq van 78 uur Mnseum Fléhlte, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags. Werk dagen van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag 1012 en 1.303 uur. Avonddienst apotheken; Van de Bo- venkamp. Utrcehtsestraat 45a. tel. 3358; Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124. tel. 5335. Jaarlijks tournooi op Birkhoven trekt grote belangstelling Behalve de voorbereidingen, die Soesterkwartier moest treffen voor de ontvangst en de samenstelling van het programma voor de Engelse korf ballers uit Rotherham, had Soesterkwartier nog andere zorgen. Zondag 12 Augustus wordt weer het jaariykse korfbaltournooi op Birkhoven ge organiseerd, waarvoor ook dit jaar grote belangstelling bestaat. Niet minder dan vyf en zeventig twaalftallen hebben voor dit tournooi ingeschreven. We kunnen wel zeggen, dat in alle klassen een flinke bezetting voor de nodige spanning zal zorgdragen. In de eerste klasse KNKB de hoogste afdeling zal dit jaar voor de eerste maal om de „Dagblad voor Amersfoort-wisselbeker" gestreden worden. Dat om deze tropee fel ge streden zal worden staat vast. Blauw Wit uit Amsterdam de winnaar van de Sopla-wisselbeker van de vorige tournooien, zal ook nu weer een machtige greep doen naar deze nieu we wisselprijs. Maar ook andere candidaten zijn niet bij voorbaat uit geschakeld. ZKC de kampioen van het district Overijssel-Gelderland, dat in de kampioenscompetitie een behoorlijke tegenstander bleek te zijn. het Amsterdamse LUTO, de Haagse Gymnasiasten en het dit jaar naar de eerste klasse gepromo veerde Allen Weerbaar uit Amster dam zullen het Blauw Wit zeker niet gemakkelijk maken. Verder zal de strijd op vijftien velden gestreden worden in de tweede klasse KNKB om de Chr. Dielissen Wisselbeker, de derde klasse KNKB, de eerste, tweede en derde klasse Erkende Bonden en adspriantenklasse A en B. Zondag 12 Augustus zal weer on der hoogspanning gewerkt worden op de tribune van Birkhoven waar het wedstrijd-secretariaat zetelt, I want evenals andere jaren zal het Soesterkwartier tot een eer strek ken om ook dit jaar weer precies op tijd de wedstrijden te doen ver lopen. Iets waardoor de tournooien van Soesterkwartier in het land een zeer gewaardeerde naam hebben verworven. Slachtoffer van zijn verleden Het feit, dat een 35-)arige machi ne-bankwerker alhier reeds een do zijn veroordelingen op zijn straf register had staan, bracht hem her haaldelijk in moeilijkheden bij het aanvaarden van een nieuwe betrek king. Daardoor geraakte de man telkens opnieuw in financiële nood. waaraan hij dan wederom op niet- geoorloofde wijze een eind trachtte te maken. Zo zou hij in Mei jl. een reparatie uitvoeren aan de wagen van een Zweedse dame, die in de omgeving van hotel „Groot Kie- vitsdal" een aanrijding had gehad. De bankwerker nam de wagen mee, repareerde het voertuig, doch toer de er toen mee naar Amsterdam, waar hij de auto van de hand trachtte te doen. Hij slaagde hierin niet al te spoedig. Als gevolg van de gepleegde ver duistering stond dc man Dinsdag opnieuw in de beklaagdenbank voor de Utrechtse Rechtbank. Hoewel het gepleegde misdrijf sterk werd afgekeurd, wilde de Officier van Justitie verdachte nog een laatste kans geven. Derhalve eiste hij twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waar van twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van het Le ger des Heils. Op 31 Juli a.s. zal de Rechtbank uitspraak doen. LANG LEVE HET GOUDEN BRUIDSPAAR Middenstandsexamens voortgezet Woensdag werden de examens voor het Middenstandsdiploma voortgezet. In totaal werden negentien personen afge wezen. De navolgenden slaagden: H. van Laar (Hooglanderveen), D. Lagerwey (Luntcren). T. Landman (Terschuur), S. Last (Ermelo). C. van de Lee (DriebergenP. B. Leenaarts (Baarn), A. van Leuveren (Nijkerk), J. Locdeman (Ermelo). Th. L. van Loon (Jutphaas). J. v. d. Loosdrecht (Veenen- daal), J. Louw (Ermelo), K. M. van Luntcren (Woudenberg), M. van Lunteren (Woudenberg), D. Lijnsveld (Amersfoort), P. ter Maatcn (Veenen- daal), A. van Manen (Veenendaal), A. M. ter Maten (Schcrpenzecl), J. van Meerveld (Putten). H. Meester (Amers foort). H. C A. Molier (Zullen), W. A. Moeder, een brei toonder" voorziet hele familie van sokken en borstrokken (Van een onzer verslaggevers) Volgende weck Zater dag, 4 Augustus, zal voor het echtpaar A. Pijpers Nickcrk een vreugdevolle dag zUn. Dc heer en me vrouw Papers, die samen een huisje in de Van Bemmelstraat bewonen, vieren dan namelijk hun vüftigjarig huwelyksfeest. Ze trouwden op 6 Augus tus 1901, zodat dc viering dus eigenlijk twee dagen later zou moeten plaatsvinden. Omdat echter niet alle familieleden in Amersfoort wonen heeft men het feest op Zaterdagavond gesteld. Hun zes kinderen en twaalf kleinkinderen kunnen dan allen aanwezig zyn. Gistermiddag zijn we het gouden bruidspaar gaan opzoeken Vader Pijpers, die ons zelf open deed, keek erg bedenkelijk, toen we hem vertelden, dat-ie in de krant zou komen. Maar hij stemde tenslotte toch toe, „als we het tenminste niet al te bont zouden maken." We hoef den niet te vragen of we aan het goede adres waren, want de gang en de huiskamer waren bespannen met papieren slingers, en op de spiegel stond met zeep geschreven: „Lang leve het gouden bruidspaar". Moeder Pijpers, die als meisje Jaco- ba van Niekerk heette, was ook thuis. De twee bejaarde mensen zorgen samen voor hun huishoudentje. De laatste tijd is moeder de vrouw echter niet meer zo best ter been; daarom springt een van de kinderen wel eens bij, al is dat de eer van de heer Pijpers eigenlijk te na. Vijftig jaar is een lange tijd, zegt de laatste. In al die jaren, dat ze nu getrouwd zijn, is er heel wat ge beurd. Het was niet altijd even ge- Feestelijke ontvangst en mars door de stad Het ligt wederom in de bedoeling van het Amersfoorts Wandelcomité de Amersfoortse Vierdaagse-loop- sters en lopers Zaterdag 28 Juli weer feestelijk te ontvangen en in te halen Hiervoor is de volgende regeling getroffen: 3 uur n.m. aankomst van de wan delaars aan de Koninginnelaan (bij het station), waar familieleden, kennissen etc. in de gelegenheid gesteld zullen worden gelukwensen I en eventueel bloemen aan te bieden. 3.30 uur n.m. afmars van de Ko ninginnelaan naar het L.V. Kerkhof, langs de volgende route: Koningin nelaan. Stationsstraat. Snouckaart- laan, Utrechtseweg, Utrechtsestraat, Varkensmarkt, Langestraat, L.V.- straat, L V. Kerkhof. 3.45 uur n.m. aankomst op het L.V. Kerkhof, waar enkele sprekers het woord zullen voeren. Alle Amersfoortse wandelsport- verenigingen is verzocht aan dit huldebptoon deel te nemen en met hun leden Zaterdagmiddag om 2.45 uur n.m. op de Koninginnelaan aan wezig te zijn. Molier (Zuilen). A. G J Mulder makkelijk een gezin van zes kin- T ^7111 /"IT" f HSnlArCa deren vraagt veel zorgen maar wanneer hij terugkijkt doet hij dat met dankbaarheid. De „bruidegom" is altijd schilder geweest; nu werkt hij niet meer cn is tevreden met zijn krant en zijn pijp tabak. Moeder Pijpers is. wat de familie noemt, een „breiwonder". Hoeveel sokken en borstrokken die a! niet heeft gefabriceerd voor haar kleinkinderen Sinds 31 jaar woont het echtpaar nu al in de Van Bemmelstraat. Beiden zijn geboren en getogen Amersfoorters; nadat ze getrouwd waren gingen ze wonen aan het l Lieve Vrouwe Kerkhof. Het huisje, waarin ze toen trokken, is sindsdien echter al lang gesloopt In een zaaltje in de Marconistraat zal het feest Zaterdag over een week gevierd worden. We zijn er zeker van, dat het 't gouden brulds- (Hooglanderveen), J. Mulder (Hamers- vcld), E. Nab (Ederveen), G. J. Nelemans (Dordrecht), D. A. van 't Net (Amersfoort). KI. Nleboer (Putten). G. J. Noorbergen (Amsterdam), C. van Nus (Amersfoort), M. Nljhof (Baarn), G. Odijk (Maarssen). R. van Os (Ermelo), W. Oskam (Breukelen), J. den Ouden Harderwijk). K. Oussorcn (Breukelen). W Pltlo (Amersfoort), H. Pluygcrs (Amerongen), G. Post (Zullen), G. Rencs (Nijkerk). W. J. Reijnders (Naarden), A. J. de Ridder (Hoogland). E. Roelofsen (Nijkerk), L. Roest (Hoogland). A. Roffel (Ermelo), D. Rozcboom (Amers foort), H. Rulzcndaal (Spakenburg), J. C. Rutgers (IJsselstelnj, R. Rijksen (Maarsbergen), A. W. van Rijnsoever (Maarn), H. A. Rijper (Amersfoort), A. van Schaik (Veenendaal), K W. A. Schakel (Amersfoort), E. D. van de Schans (Veenendaal). G. C. Schimmel (Hoogland), L E. Schimmei (Wouden berg). W. Schimmel (Amersfoort). N. Schipper (Tienhoven). P. H. Scholten (Maarssen), J. Schonfeldt (Doorn), P. van Schuppen (Veenendaal). paar daar zeker niet a3n belangstel ling zal ontbreken. Bij de Vele ge lukwensen, die dan zeker zullen worden aangeboden. willen we graag de onze voegen. GEEN SPREEKUUR Dc Prijzencommissie te Amers foort zal gedurende de maand Augustus geen spreekuur houden. Ook de ouderen krijgen hun deel in 't Soesterkwartier Zo gaat dan het grote zomerfeest van de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" voort en naarmate de week voortschrydt, lükt het wei, of ook de stemming der deelnemers zich in stggende Ign beweegt. Haast zouden Ave gaan spreken van het „PretkAvartier", indien Ave niet de nyvere aard kenden van de beAvoners uit dit stadsdeel. Maar gelijk heub.n dc SoesterkAvartierdcrs. Deze Avcck is de vacantieAA'eek, tenminste voor velen hunner cn dus is het goed, dat de Speeltuinvereniging die tyd een eigen feestelijk cachet geeft. Eigenlijk had deze cabaretavond gemakkelijk in 't Avater kunnen val len. Men had zich een voorstelling in de open lucht gedacht en dus was er in de tuin een toneel opge richt en Avaren er zitplaatsen aan gebracht. Keurig zag dat alles er uit en als de weergoden het bestuur goed gezind waren geweest, Avas dat een soort zomeravonddroom ge- Avorden, met komische inslag na tuurlijk. Genoemde goden echter waren boos en ze lieten het pijpe- stelen regenen. Zo moest dan op 't allerlaatste moment het zeer tal rijke publiek in de zaal van het Speeltuingebouw plaats nemen, en moest hals over kop het toneel van dit gebouw in orde worden ge bracht. opdat de vertoning, zij het 77 Optimisten J-Jallo,'' zeiden wij Telefoontarieven worden gewijzigd Met ingang van 27 Juli a.s. zal voor de aangeslotenen op de tele foonnetten Nij kerker veen en Hoog land en met ingang van 2 Aug. d.a.v. voor de aangeslotenen op dc tele foonnetten Spakenburg. Scherpen- zeel. Leusden en Woudenberg een tariefsAvijziging Avorden ingevoerd. Van deze data af zal n.l. voor de uitgaande interlocale automatische gesprekken met netten huiten de sector Amersfoort het tarief gelden, dat abonné's van Amersfoort moe ten betalen. Voor gesprekken met aangeslote nen van de netten binnen de sector Amersfoort dit zijn de netten voorkomende op de omslag van de telefoongids zal het tarief van de le kring, t.w. 0.06 per 3 mi nuten worden toegepast. Voor de in komende gesprekken en de gesprek ken welke niet-automatisch Avorden afgewikkeld, zal geen verandering optreden. AUTOMARKT Op de Woensdag gehouden auto markt Averden 114 motorvoertui gen aangevoerd. vanochtend tegen 'paar jonge kerels, die te gen hun fietsen geleund op onze stoep stonden cn het nieuws haalden uit de kranten, die daar achter glas ter lezing hangen. Fietsen, zeggen we; maar het leken bijna verhuiswagens die kar retjes, zó waren ze bela den met allerlei gerei dat de kampeerders dienstig kan zijn. Jullie treffen het niet erg met het weer,"-merk ten we op. „Wat is er met het weer?" vroegen ze verwonderd. „Nu," zeiden wij, ,,'t is toch zeker slecht vacan- tieweer; een bewolkte lucht, cf en toe regen buien, dat zullen jullie toch zeker anders ge droomd hebben?'' ,,'t Kan zijn, dat het volgens de Bilt slecht weer is," sprak een der jongelui, „maar wij heb ben er niet veel van ge merkt. Totnogtoe is onze tocht uitstekend verlopen en we weten zelfs niet, of we dit weer zouden willen ruilen tegen een hele week hitte en felle zonneschijn, met stoffige wegen en een verschroeide keel." Wij mopperen niet," vulde de tweede man aan. „Toen we vanmorgen door een plensbui werden overval len, hebben we tegen een hooiberg een schuilplaats gezocht. We hebben er lekker gezeten op geurig Jaarlijkse hooi en naar de wolken getuurd. Even later nodig de de boer ons nog binnen ook en we hebben bij de mensen aan tafel gezeten en een genoeglijke kom koffie gedronken, 't Was maar wat een gezellig babbeltje, dat we konden houden en we zijn goed gemutst verder gegaan. Nu willen we Amersfoort be kijken. Gelooft u, dat de grachten en Muurhuizen niet aantrekkelijk zullen zijn?" We moesten deze trek kers gelijk geven. De éch te zonneschijn zit toch ook in ons binnenste en hij, die de dag weet te pluk ken heeft een fijne vacan- tie, ook als het weer niet „mooi" is in de zin, wel ke de Bilt aan dit begrip hecht. Daarom, laat. ons de we gen zoeken, die ook een verregende vacantie toch nog tot een grote genie ting kunnen maken. Onze trekkende jonge lieden genoten, omdat ze optimistisch van aard wa ren en dezulken laten zich hun gemoedsrust niet zo gemakkelijk bederven. Wie een prettige vacan tie wil, sluite zich aan bij het goede gezelschap der optimisten! krachten en het werkt op Prinses Irenefonds. de zenuwen van anderen. Vrijdagavond a.s. van Het „Quicknieuws" roept halftien tot elf uur draait alle leden op voor de op deze openluchtbioscoop op Zaterdag 28 Juli te hóuden het terrein aan de Helle- Klop eveD aan 't Stadsven- ster. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf a ur. met enige vertraging zou kunnen doorgaan. Hulde aan het bestuur, 't welk dit alles klaarspeelde, hulde ook aan 't publiek, dat zeer goed meewerkte, om alles ordelijk te doen verlopen en hulde aan de artisten, die op een toneel zonder gordijn speelden met een entrain, alsof ze in een toneeltechnisch volmaakte omgeving optraden. Ondanks de tegenslag werd het een reuzen-avond. Jan van Tongeren (Mr. Lawoe), Jan Vogel, de accor deon-speler en Jan Stavast toonden zich hele Pieten in hun vak. Er was een clown, die om zijn grappig op treden, evenzeer als om zijn acroba tisch optreden daverende bij A-al oogstte: er Avas een prima gooche laar Mr. Traxini met een charman te helpster en er was ook nog een geheimzinnige fakir. Een geslaagde cabaretavond, dat moeten Ave zeggen! Algemene Le denvergadering. „Philia" A'ertelt, dat de accommoda tie op „Dorrestein" wordt verrijkt met 'n theehuis, dat t.z.t. bij wedstrijden e.d. een veilig onderkomen kan betekenen. „De Amsvordiaan" be gint met de nieuwe be- stuursformatie van de voetbalvereniging „Ams- vorde". Dit ziet er thans als volgt uit: R. Groenen- berg, voorzitter; K. Bar- füss, tweede voorzitter; H. van de Burg, secretaris; J. Hofland, penningmeester, E. \'an de Pol, tweede se cretaris; D. Kool, tweede penningmeester; J. Maas, D. Hartogsveld en N. Pie- ters, commissarissen. Dit nieuwe bestuur doet al direct een beroep op de werkende leden om toch vooral te komen trainen. „Amsvorde" moet de vier de klasse uit, aldus het be stuur. Airghost straat. Clubbladen In „De Drietand", het orgaan van .Neptunus" le zen Avij o.a. dat in de Nationale kampioenswed strijden, die op 3, 4 en 5 Augustus in Sittard Avor den gehouden, ook Neptu- nusleden zullen starten. Een der redacteuren doet in het zelfde orgaan een beroep op de jeugd van „Neptunus" om niet meer zo lawaaiig te supporteren. „R" vindt het erg, zeer terecht, een verspilling van „Airghost" is de eerste Nederlandse Luchtprojec- tieonderneming. Ze ver enigt het nuttige met het aangename, vertoont in openlucht-voorstellingen propagandafilms voor ver schillende ondernemingen en wisselt deze reclame af met actualiteiten, cultuur films, en andere vertonin gen op het witte doek. Met een viertal grote wagens reist deze onder neming door het land: een showwagen met ontvangst accommodatie, de projectie wagen, een zoeklichtenwa gen en een slaapAvagen voor het acht man sterke personeel. Aan de tournée door Ne derland is een actie met liefdadig doel verbonden. De baten A'an deze actie komen ten goede aan het Nieuw record inbreken Sinds 1924 had een thans 48-jari- ge kleermaker geen vaste woon- of verblijfplaats gehad, zijn vrijwel doorlopend verblijf in de gevange nis niet meegerekend. In de laatste vijfentAvintig jaar had hij een enorm groot aantal kraakjes ge pleegd, doch toen hij enkele maan den geleden zijn operatieterrein naar Amersfoort en omgeving ver legde, liep hij voor de zoveelste maal tegen de lamp. In de nacht van 11 op 12 Mei verschafte hij zich door verbreking van een ruit toegang tot de woning van H. v. d. B. te Amersfoort. Avaar hij een koffermachine, sigaren, cigaretten plus 'n actetas ontvreemdde. De buit verkocht hij doorgaans in Amster dam, doch bij laatstgenoemde dief stal werd hij opnieuw gesnapt en ingerekend. „Ze kunnen me net zo goed le venslang geven", merkte de kleer maker niet zonder zelfkennis op. toen de President van de Rechtbank hem wees op het grote gevaar, dat deze verdachte voor de maatschappij vormde. De Officier van Justitie \rond 15 inbraken binnen zeven weken tijds een record-aantal, dat eigenlijk niet afdoende te straffen viel. Drie jaar gevangenisstraf met af trek luidde zijn eis, Avaaromtrent de Rechtbank op 31 Juli a.s. utt* spraka zal doen. De jacht is weer geopend. „Nimrods" uit Amers foort zijn er met hun hond op uitgetrokken, naar de polders bij Hooglanderveen, waar de jager op wilde eenden zijn Eldorado vindt in de rietpollen. zDe lopen ev enhoeks o pde korrel, patronen er in, en dan maar wachten en speuren. Eindelijk een kop pel eenden, op honderd meter hoogte. Doodstil staat De lopen even hoeks op de kolf, patronen er in, gcr cirkelen de eenden. Tegen de wind in komen ze op de rietpol af. Dan knallen de lopen. Werk aan de winkel voor de hond. Druipend van het slootwater komt die even later terug, kroosblaadjes kleven aan zijn lichaam. Maar in zijn bek houdt hij de eend, en de jager kan huiswaarts keren met de eerste buit van het seizoen. De politie voetbalt Het voetbalelftal van P.S.V.A» de Politie Sport Vereniging Amers foort zal Donderdag 2 Augustus in Huizen spelen voor de finale van de voetbalbeker der N.P.S.B. tegen de collega's uit Bussum. Een veteranenelftal van a* Amersfoortse Politie zal Maandag 30 Juli een wedstrijd spelen tegen de gemeenteambtenaren van secretarie in Amersfoort. de Burgerlijke Stand GEBORENDirk. z van L. Th. 's Gra- A'emade en J. M Obbes: John. z. A-an H. A. Verra en W. van den Brink: ronique Eugenie Petronella Gemma, a. van A. M M. Kohlman en M. H. F. M. J. Rollier. GETROUWD: J A. Aubel en M. A. de Jong: AGE Brandsen en A. Gouw: G. J. Arbon en M J. SuA*aal; P. Cards' en R. Elberse. P. L. Kerkhof en W. Jansen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2