ZOMERSTOFFEN STOFFENHUIS FRANS VONK Seizoen Opruiming VOOR HALVE PRIJZEN 10% KORTING Soest leeft mee met honderdjarige Pluimveehouders zijn niet tevreden Souvenirlepeltjes MET LENSINK's LUXE TOURINGCARS Gelukwensen en bloemstukken voor mevrouw Seegers Haar hartewens vervuld Duivennieuws Bestrijdingsplan nu geheel in werking Jeugd Rode Kruis confereert op Woudschoten" Belgische importeurs beginnen groenten- en fruitoorlogje HUIB HOLSTEYN COUPONS in alle soorten en maten POPULAIRE TRIPS 'la nisi is uskvanqsn .Vrijdag 27 Juli 1951 De woning van de heer Kok. aan het Kerkpad ZZ 26. was reeds 's Woens dags feestelijk versierd en in de tuin was een ereboog opgesteld met de woorden „1851 HULDE 1951", vervaardigd door de heer Alders. Don derdag 26 Juli 1951 was de grote dag voor mevrouw Seegers—Van Lil; zfj vierde haar honderdste verjaardag. België heeft opgehaald. Men kon het haar aanzien, dat haar dit zeer goed deed. Vele bloemstukken sierden de kamer en ettelijke telegrammen en brieven kwamen binnen; zelfs was er een telegram uit Hamburg. Na 's-middags een tijdje te heb ben gerust, moest de honderdjarige zich opmaken voor de serenade, die de Soester Harmonie om 7 uur kwam brengen. Vrolijk wuifde zij met de hand op de maat van de muziek, zij was er kennelijk erg mee in haar schik. Het verdere gedeelte van de avond werd in in tieme familie- en kennissenkring gevierd. De wens van mevrouw Seegers, om nog eens een rijtoer in de om geving van Soest te maken, gaat in vervulling, daar de gérant van café-restaurant Eemland. een gra- tis autotocht voor haar en de fami lie heeft aangeboden, met na af loop een diner. Een bewijs van het enthousias me. waarmede Soest met zijn 100- jarige meeleeft, en tevens van de goede gezondheid, die mevrouw Seegers nog geniet. Zij was al vroeg op en had zich getooid met een japon met goud geborduurd, die zij in vroegere ja ren zelf had vervaardigd. Geestig merkte zij op, toen wij haar een be zoek brachten, dat mensen uit haar omgeving indertijd hadden be weerd, dat zij de japon met zilver had moeten borduren. Zij was ech ter blij dat het goud was. Dat is reeds geel en zilver zou dat in die lange tijd toch zijn geworden. De eersten, die mevrouw Seegers kwamen gelukwensen waren afge vaardigden van het Kerkpad en de Steenhoffstraat, die namens 53 buurtbewoners een oorkonde en een enveloppe met inhoud kwamen aanbieden. Daarna kwam de burgemeester van Soest, Mr. S. P. baron Ben- tinck, de jarige namens het ge meentebestuur feliciteren. Mevr. Seegers was overgelukkig dat het hoofd van de gemeente haar kwam bezoeken. Later zagen wij, pastoor W. M. Voss en kapelaan H. Kuiper van de parochie Petrus en Paulus, tot welke parochie de jubilaresse behoort. Ook kwamen pater Mau ritius van den Veer, Dr. J. H. A. Rupert en echtgenote, en zelfs een dame uit Brussel. Dit was me vrouw Van Gerdingen met wie me vrouw Seegers in het Frans een tijdlang oude herinneringen uit Do Postduivenvereniging „De Zwa> luw" hield Zondag j.l. een wedvlucht van Bordeaux (Frankrijk) af. afstand 923 km. Aan deze vlucht namen slechts 68 duiven deel. die Zaterdagmiddag te 1 uur met N.O. wind wc-rdcn gciost. Aankomst eerste duif Zondagmiddag 2 uur 41 min. 44 sec. De laatste prijswin nende duif arriveerde Maandagmiddag om 17 uur 15 min. 2 sec. De uitslag van de vlucht is: H. Gorissen 1 17; A- Ryk- scn 2; A. Snijders 3; Sj. Rijkscn 4 7; H. Kriek 5. A. Hilhorst 8 14 R. Burg steden 9 12; J. Leek 10; P. Duijst 11; J. v. d. Brink 13; A. Dorrestein 15 16; A. van Asch 18 19. „De Zwaluw" hield Zondag j.l. even eens een wedvlucht vanaf Roosendaal met uitsluitend jonge duiven. Afstand 92 km. Hieraan namen 496 duiven deel. die tc 9 30 uur met Z O. wind werden gelost. De eerste duif arriveerde om 11 uur 29 sec. en bereikte een snelheid van 1011.63 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif li uur 37 min. 47 sec. Hiervan is de uitslag G Coerman. 1 73 88 122;; G. Haks 2 4; C. van Soest 3 21 38 94 95 114 115. H. J Westerveld 5 82; P. de Bes 6 11 12 19 26 31 90 102 P- Duijst 7 24. J Belt 8 119; J. Knoops 9 23 61; A. Dorrestein 10 17 29 42 52 92 97. H. Kriek 13 45 101; Z. Veerman 14 58 59 70; A. Priem 15 78 117; Mej. G Zimmerman 16 35 36 37 85 86; H Smit 18 22 46 47 66 112; P. Wolfscn 20 74 96; Sj Rijkscn 25 28 69 76 83 103 104 109; J. Kruzcman 27; W. Krijt 30 72 81 J. Rausch 32 44; H. Go- rissen 33 34 113. R. Schiffart 39 50 75; P. Grift 40 79. W. Pureveen 41 65 71. M. van Fulpen 43 111 118. K. Kcja 48 49 51 63 80 110 121 124; L. van Klooster 53. A. v. d. Vaart 54 93 107; D Purc- veen 55. H. v. d. Broek 56 62 99. G. Sukel 57; A. van Donsclaar 60 77 84. A. Rijkscn 64 100; C. van Brienen 67. A. van Kooij 68; N. van Veen 87 108, C. de Goede 89; A. van Asch 91 98 106. A van Slootcn 105 116; A Grauw- mans 120; J. C. van Breukelen 123 „De Vriendschap" hield eveneens een wedvlucht met 42 duiven vanaf Bor deaux. waarvan de eerste duif Zondag om 2 uur 47 min. 10 sec. aankwam De uitslag hiervan luidt: Jae Stalenhoef 1 2 4 7; H. Spikman 2. G. v. d. Broek 5; C. Dijkman 6; Th. de Muynck 8; G. Teeken 9. W. Nicuwenhuis 10. Soester motorrijder in Benelux-ronde Vrijdag en Zaterdag zal voor de twee de keer de Bcnelux-ronde worden ge reden over 1100 kilometer voor auto mobielen en motoren Onder de ruim 300 deelnemers bevindt zich de Soester motorrijder J. Vonhof. met als duorij der zijn vriend B. Thie. De rit is georganiseerd door de Zeeuwse motor- en automobielclub „Scheldegouwen". De start heeft Vrij dagmiddag om 2 uur te Bergen op Zoom plaats. De tocht gaat eerst naar Rotter dam, dan over Den Haag naar Amster dam. In garage gebr. Van Kooij aan de Soesterbergsestraat te Soest is var. 1922 uur een route-contróle en nadat men daar weer op tijd is vertrokken gaat de tocht verder, o.a. over Amers foort. Hond veroorzaakt ongeluk De motorrijder J. uit Soest reed met zijn vrouw als duopassagier en hun driejarig dochtertje tussen hen in. op de Nieuwstraat. Een grote hond vloog blaffende op de motor af en kwam bekneld te zitten tus sen voorwiel en frame. De bestuur der raakte de macht over de motor kwijt en viel met een smak op straat De gevolgen waren verschil lende verwondingen, gescheurde kleren en een kapotte motor. De eigenaar van de hond is bekend; hij zal de schade moeten betalen. Eendendiefstal uit tuin van paleis Een tuinbaas van het Paleis Soest- dijk deed bij de politie te Soest aan gifte. dat enige personen bezig wa ren in de vijver van het Paleis, eenden van Prins Bernhard te van gen. De politie ging op onderzoek en kon dc eendenvangers opsporen. De eenden waren inmiddels opnieuw van eigenaar verwisseld, maar kon den worden achterhaald. Proces verbaal is tegen de daders opge maakt. KIPPEN DOODGEBETEN Een landbouwer L. wonende aan de Soesterengweg. deed bij de poli tie aangifte, dat in de afgelopen nacht, een groot aantal kippen van hem. vermoedelijk door een hond. waren doodgebeten. De hond kon tot op heden niet worden opge spoord. Rundertuberculose 's-GRAVENHAGE. Met het ge reedmaken van de werkzaamheden, welke noodzakelijk waren om dc extra heffing van 55 cent per 100 kg. melk, afgeleverd door veehou ders, van wie de rundveebeslagen met tuberculose besmet zijn. te be werkstelligen. zijn de gezondheidi- diensten voor dieren gereedgekomen. Het bedrijfschap voor Zuivel is daar door in staat geweest om deze extra heffing op 15 Juli 1951 te doen in gaan. Met het ingaan van deze hef fing is het t.b c.-bestrijdingsplan ge heel in werking getreden, aldus deelt men ons van de zijde van de Stichting voor de Landbouw mede. Per 20 Mei 1951 werd de heffing ingesteld van 25 cent per 100 kg. melk, welke van alle afgeleverde melk wordt geheven. De hieruit ver kregen gelden zullen met een gelijk bedrag, dat door de overheid wordt verstrekt, een fonds vormen, waaruit het laten afslachten van reageerders wordt gefinancierd. De per 15 Juli ingegane extraheffing van 55 cent per 100 kg melk zal weer in zijn geheel aan de desbetreffende vee houders worden terugbetaald, wan neer zij hun rundveebeslagen op tijd hebben vrij gemaakt. De tijdstip pen. waarop de rundveebeslagen vrij van tuberculose moeten zijn, zijn af hankelijk van het reactiepercentage, dat bij het onderzoek op tuberculose in 1950/'51 werd vastgesteld Deze tijdstippen zijn in de verschillende provincies niet geheel gelijk, zodat de belanghebbenden wordt aangera den. zich voor inlichtingen omtrent dit tijdstip te wenden tot de gezond heidsdienst vQor dieren, waarbij zij zijn aangesloten. Wanneer er onverhoopt veehou ders zijn. die hun rundveebcslag niet op tijd vrij van tuberculose hebben gemaakt, vervallen de door hen aan extra heffing opgebrachte gelden aan de gezondheidsdienst, waarbij zij zijn aangesloten, die deze gelden ten behoeve van de t.b.c- bestrijding op dog nader te bepalen wijze zal besteden. Internationaal gezelschap zorgt voor ontspanning in Zeister ziekenhuizen Officiële ontvangst in Den Haag Sedert 20 Juli j.l. wordt op „Woud- schoten" bü Zeist uitsluitend Engels gesproken; hier en daar wat gebrek kig. maar een redelijke kennis van de Engelse taal was vereist, toen twaalf Europese Rode Kruis-vcrcni- gingen -enkele jeugdige medewerkers en medewerksters uitkozen om afge vaardigd te worden naar het inter nationale studie-centrum van het Jeugd Rode Kruis, dat in Nederland, en wel op „Woudschotcn", gcnouacn zou worden. 106 Jongens en meisjes, variërend van 16 tot 20 jaar en komend uit de Scandinavische landen, de Bene- lux-staten, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Italië en Joe goslavië hebben elkander in Neder land ontmoet en op „Woudschoten" wordt thans gediscussieerd over het werk van het Jeugd Rode Kruis in de verschillende landen, het nut van Jeugd-E.H.B.O.. de bloedtransfusie dienst, en andere onderwerpen, die hun. als toekomstige volwassen Ro de Kruis-mensen. van nut kunnen zijn. De heer Van Kleef uit Den Haag, die als Jeugd-Rode Kruisleider op „Woudschotcn" deze eerste dagen heeft meegemaakt, noemt het studie centrum tot op heden geslaagd. Er wordt getheoretiseerd en gepracti- seerd en men doet aan volksdans en zang. Gisteravond was het enthou siasme van Noorse volksdansers en Franse zangers zo groot, dat er voorstellingen werden gegeven in vier verschillende ziekenhuizen in Zeist. De Belgen, Luxemburgers, Italianen en Nederlanders bleven niet achter on met auto's reed men van het ene ziekenhuis naar het andere om aan de patiënten enkele vrolijke uren te bezorgen. Vandaag kwamen de buitenland se gasten en hun gastvrouwen naar Den Haag om aan het vijfjarig be staan van het Nederlandse Jeugd- HOEVELAKEN PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 30 uur: ds W. A. S. Laurensc. Bediening H. Avond maal en Nabetrachting Gcref. Gemeente: 9.30 en 6.30 u.: lecs- dienst. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken, Hoogland en Hoog landerveen heeft a.s. Zondag dienst dok ter W. Verbeek, telef. K 3493—260. De wijkverpleging heeft voor Hoeve laken, Nijkerkerveen en Terschuur: zuster Koetsier. Nijkerkerveen, telef. K 3495—262. WOUDENBERG IN WOUDENBERG NIEUW GEVAL VAN PSEUDO-VOGELPEST 'S-GRAVENHAGE. Te Woudenberg is een nieuw geval van New Castle Di sease (pseudo-vogelpest) geconstateerd. Dc ziekte is uitgebroken in de pluim veestapel van een handelaar. T& ie mist fietslantaarn? Gisteravond werd een ingezetene van Baarn door de politie op heter- daad betrapt, toen hij bezig was van rijwielen, die onbeheerd voor een café aan de Laanstraat stonden, de dynamo's en electnsche koplampen te slopen, met de bedoeling zich deze toe te eigenen Een onderzoek in de woning van verdachte, bracht aan het licht, da', hij daar nog meer vidvnamo's en koplampen verborgen had. De hoofdinspecteur van politie te -Soest, verzoekt diegenen, die in de laatste tijd van "ergelijke voorwer pen zijn beroofd, zich ten spoedigste aan het bureau van politie te Soest te vervoegen. (Van onze correspondent) BRUSSEL, Donderdag. De Belgische importeurs van groenten en fruit zijn te velde getrokken te gen de politiek der regering, die, ter bescherming van de binnen landse markt, de invoer van deze producten uit het buitenland gedu rende bepaalde perioden heeft ver boden. Volgens hen profiteren hiervan de Nederlandse exporteurs, die via hun land dezelfde groenten tegen hogere prijzen op de Belgi sche markt brengen Dit groenten- en fruitoorlogje is een gevolg van het feit, dat door het Belgische ministerie van land bouw op 1 Januari van dit jaar een kalender is ingesteld, die bij voor- j baat de data noemt, waarop de in voer van bepaalde soorten groenten cn fruit, die anders meestal uit Frankrijk, Italië of Spanje werden betrokken, geheel wordt verboden. Aangezien de perioden, waarin de invoer wel is tóegestaan meestal juist die zijn, waarin de productie het geringst is, betekent deze maat regel. dat de producten uit deze landen vrijwel niet meer. zoals vroeger, op de Belgische markt kunnen verschijnen. De importeurs, die hierdoor een deel van hun debiet verloren za gen gaan, beklagen zich er over dat zij bijvoorbeeld de Italiaanse bo nen sinds 15 Juni niet mogen in voeren, terwijl Nederland door zelf deze goedkopere bonen in te voeren ook nog in staat is een groter deel van zijn eigen duurdere bonen naar België te exporteren. Eenzelfde verschijnsel door de impor teurs anomalie genoemd zou zich voordoen ten aanzien van nieuwe aardappelen, aardbeien en kersen, terwijl ook Egyptische uien niet di rect in België mogen worden inge voerd, maar wel via Nederland binnenkomen. De socialistische „Peuple" wijst er in dit verband op dat nu in de zomer groenten en fruit wegens deze protectie-pohtiek nog duur der worden betaald dan in de win ter, terwijl de tussenhandel hier dusdanig van profiteert dat in geen enkel ander Europees land een zo grote marge bestaat tussen de prijs die de kweker krijgt en die de consument uiteindelijk heeft te be talen. „Maar", merkt het blad bit ter op. „groenten en fruit tellen nu eenmaal niet mee bij het vast stellen van het indexcijfer der kleinhandelprijzen en de arbeider kan dus aan deze hausse geen eis tot loonsverhoging verbinden. Jongeman verduisterde 1250, gepakt met 6 cent op zak HARDERWIJK Op 18 Juli j 1. werd door de politie te Harderwijk de aanhouding en voorgeleiding verzocht van de 30-jarige assistent accountant M. de W., die verdacht werd van verduistering van 1250. Hedenmorgen is de jongeman te Amsterdam aangehouden en op transport naar Harderwijk gesteld. Hij is daar inmiddels aangekomen. De jongeman had van de „buit" nog slechts zes cent op zak. DEN HAAG. Evenals de drie afgelopen jaren wordt ook dit jaar van 30 Juli tot 6 Augustus een contactweek. zgn. „Ferienkon- takt", georganiseerd voor Neder landse en Duitse leraren en stude renden in de Duitse taal en letter kunde. Rode Kruis een officieel tintje te geven. Zij werden ontvangen in het gebouw van het hoofdbestuur, waar zij werden toegesproken door de heer A. van Embden, directeur van het Nederlandse Rode Kruis. Deze sprak zijn voldoening uit over het werk. dat het Nederlandse Jeugd Rode Kruis in de afgelopen vijf jaar heeft verricht en als dank hier voor bood hij het hoofd van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis mej. N. H. Schokking en haar assistent, de heer D. van Kleef een herinne ringsbord aan De heer G. A. Schus- selé van de Liga der Rode Kruis Verenigingen, speciaal belast met het Jeugd Rode Kruiswerk, bracht namens de liga zijn gelukwensen over. APELDOORN. Het openingswoord, dat de heer H. A. van Steenbergen, voorzitter van de Ver. van Broederijen en Pluimveefokbedrijven in Neder land, vandaag sprak in de algemene ledenvergadering in de geheel gevulde zaal van La Bordelaise te Apeldoorn, was niet bijzonder opwekkend. „Sedert de bevrijding aldus de voorzitter is de toestand in de kippen- wereld niet zo somber geweest als vandaag". Spr dacht daarbij in de eerste plaats aan de z.i. scheve verhouding tussen voederprijs en eierprijs. De regering schijnt meer te voe len voor de varkens dan voor de kippen aldus spr. Immers, de ex port van varkensvlees kost ook han den vol geld, terwijl, wanneer de bekende cent per ei exportheffing onlangs was doorgegaan, wij de sub sidie op het kippenvoer tot de laat ste cent terugbetaald zouden hebben. Dank zij de organisatie is er grote kans. dat die heffing achterwege blUft. Tegenover de secretaris, de heer W. H. Schimmel, die ge'meend heeft als zodanig te moeten bedanken, uitte de voorzitter woorden van gro te waardering en dankbaarheid. De uitslag van het examen van de sexschool viel enigermate tegen. Om de leerlingen die het diploma niet verwierven hetgeen spr ten dele zag als gevolg van nervositeit nog een kans te geven, zal in Maart 1952 opnieuw een examen worden afgenomen. Hoew°l het corps sexers sterk is uitgebreid, wil men bij ge noegzame deelneming toch nog een nieuwe cursus openen. Nadat de heer W. H. Schimmel, die als secretaris aftrad, als gewoon bestuurslid was benoemd met de bedoeling hem te belasten met het beheer der financiën en mr. J. van der Deuren, uit Bennekom, als tijdelijk secretaris was gekozen, was het woor.d aan prof. dr. C. Romyn. die een. voordracht hield over de proeven, welke hy met het machi naal broeden van kuiken» had ge nomen. Deze proeven betroffen enkele duizenden eieren en hadden ten doel na te gaan wat de meest ideale omstandigheden voornamelijk in temperatuur, zuurstof-, koolzuur- en vochtigheidsgehalte voor het kui ken zijn. om zich te ontwikkelen en als volwassen kuiken het ci te ver laten. Daartoe had spr. van twee motor- kastbroeders .ebruik gemaakt met een capacueit van 3000 eieren waarvan hij er één als voorbrocdcr en één als uitkornstkast had gebe zigd. Deze splitsing beval spr. zyn gehoor met klem aan, omdat de om standigheden voor het kuiken gedu rende de laatste etmalen, voordat I het 't ei verlaat, ingrijpend dienen te worden gewijzigd. Spr. had geconstateerd, dat er bij het geheel openstaan van de drie ventilatieschuivcn in de broedmachi ne aanzienlijke temperatuursver schillen optreden tot 2 2:'a gr. f., welke het broeden ongunstig be ïnvloeden. Door ze voor slechts een achtste gedeelte te openen, werd dit •temperatuursverschil veel minder cn kon de eerste kuikenlichting van 32 tot 52 pet van it totaal gelichte aantal worden opgevoerd, Maar met geheel gesloten schuiven werd zelfs een percentage van 86 bereikt, het geen voor de broeders een groot voordeel betekent. Enig nadeel, wat het zuurstof- of koolzuurgehalte be treft had spr. daarbij niet kunnen waarnemen. Met nadruk wees prof. Romijn erop. dat met machines van andere capaciteiten de resultaten anders kunnen zijn. althans wat de genoem de percentages betreft, Spr. is pas aan het begin van zyn proefnemin gen en zal deze volgend jaar op grotere schaal voortzetten. Na de koffiemaaltijd hield de heer P. J. Wijk Pzn., Rijkspluimveeteelt- consulent, een voordracht over zijn studiereis naar Amerika. UIT AMERSFOORT „Soesterkwartier" blijft in vierde klasse schaken Het is de Schaakvereniging Het Soesterkwartier" opnieuw niet ge lukt de wedstrijden voor promotic naar de derde klasse goed te door staan Na een succesvol begin tegen Laren I. en daarna tegen Utrecht IV moesten onze stadgenoten in de laatste, en zware, uitwedstrijd tegen PTT II in Utrecht de vlag strykey. De Soesterkwartier- hakers kwa men terug met een 3 Mi3 gelijk spel en drie afgebroken partijen. Na arbitrage en her-arbitrage beslisten de officials tenslotte dat twee par tijen remise waren cn één partij is gewonnen door PTT II. Opnieuw is gebleken dat men ook in de hoogste kringen van de Ne derlandse schaakwereld in overwe ging zou kunnen nemen de promo tiewedstrijd af te schaffen. „Soes terkwartier" is voor de vierde klas se tc sterk, da: is reeds vele malen gebleken. Een onfortuinlijke wed strijd was echter voldoende om to struikelen. Waarom, na een succes vol seizoen, geen automatische pro motie? RAADSVOORSTEL De schoolvereniging „Pnllns Athene" heeft van de gemeente een lokaal van het houten schoollokaal aan de Buys Ballotstraat ln gebruik gekregen tot 1 September a s. B. en W. stellen nu voor de tcrmUn van beschikbaarstelling met een Jaar te verlengen. AANVULLEND CREDIET KLEINER In het raadsstuk, dat ons vertelde, dnt B. cn W. een aanvullend credlet vragen voor de bouw van 39 woningen aan de Kastanjcstraot en de Beukstraat. Is een vergissing geslopen. Het gevraag de bedrag is niet 19.030 maar 9.050. Heden overleed, tot onze grote droefheid, na een langdurig lyden, ons lief Zoontje en Broertje Jan Gerard DE HAAN in de leeftijd van 8 jaar G B. R. DE HAAN W. DE HAAN— v. d. BRINK HENNY Amersfoort. 25 Juli J951 Fahrenheitstraat 9 De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 28 Juli op „Rusthof" te Amers foort. te 2.30 uur n.m. van Amersfoort in KELTITMPLEET 2.25 UTRECHTSESTK. 13 AMERSFOORT. wwvwAM/vvwvvvveA en uitsluitend MERKRIJWIELEN van 139.50 af. Utrechtsestraat 28 Amersfoort. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM - lndoncsiëroute. Thuisreis: PH-TDN (Vlaardingen) is gisteren om 17 uur op Schiphol geland. Uitreis: PH-TET (Tilburg) is gis termiddag om 1 uur uit Bangkok vertrokken; PH-TDG (Gouda) is ristermorgen om 8 uur te Bangkok aangekomen; PH-TES (Soerabaya) is gisteren te Karachi aangekomen; PH-TDO (Maastricht) werd gister avond laat tc Cairo verwacht. Enuerantenvlucht Sydney: PH- TDK (Amsterdam) kwam gister morgen om 11 uur te Bangkok aan. VISTRA'S 80 en 90 cm. br. nopjes strepen Rond- en frisse bloempatronen Vanaf f 1.75 p mtr EFFEN GEORGETTE 90 cm. br. voor blouses en japonnen Alleen wit en zwart Van f 6.35 voor f 3.75 BEDRUKT KATOEN 80 cm. br. voor schorten housecoats en zomerjurken vanaf f 1.35 p. mtr WOLLEN JAPONSTOF 130 cm. br. in marine, korenblauw en zwart Van f 6.75 voor f 4.50 SATIN-JAQUARD 90 cm. br. Romain-satin met ingeweven fantasie patroontje in korenblauw en d. groen van f 6.95 voor f 4.95 WOLLEN FRISETTE 130 cm. br. in nieuwe mode kleuren, o.a. linde, Havanna, petrol, bordeau. Royal, bleu Van f 10.50 f g ~7C. tijdelijk voor t O./ O FRESCOLINE 140 cm. br. de ideale zomerjaponstof in 8 bijzonder mooie kleuren Van 8.75 voor f 6.50 TWEEDSTOFFEN 140 cm. br. voor mantelcostuums rokken en jongenspakjes in bruin, beige en grijs Vanaf f7.80 VELOURS 150 cm. br. zware kwaliteit voor heren-winterjassen d. grijs coupons van 3 mtr. Vanf9voo°r f48.75 Op al onze overige stoffen en modeartikelen geven wij gedurende de opruiming (tot 15 Augustus a s.| Utrechtsestraat 31 Telefoon 4489 DAGTOCHTEN naar Den Haag naar de Blocmen-Zce- gevelversicring. enz. enz. Prachttocht over Schiphol— Noordwijk aan Zee a 5.p. p. Zondag 29 en Maandag 30 Juli en Zaterdag 4 Aug. Vertrek; 9 uur Autopark, terug: aankomst 22 uur. Woensdag 1 Augustus: M1DDAGTOCHT naar Den Haag a 4.50 p. p. Vertrek: 13.30 uur. Terug aank 23 uur Zondag 5 Augustus PRACHT NATUURTOCHT over dc Heiledoornse cn Holterberg, Postbank enz. a ƒ5.p.p Vertrek: 9 uur Autopark. Terug aankomst 21 uur. SPOEDIGE OPGAVE GEWENST Onderneming Leiisink Zonen HOGEWEG 49 TELEFOON 5582 J0lOJlif?JlA£jdcwls

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7