•TADS VENSTER Kadaster huldigt de heer J. Kuyper Gasten uit Rotherhan hebben gezellige avoru Officiële huldiging Wim van Est r- Hoofd van de Landmeetkundige Dienst viert ju bileum .Soesterkwartier besluit welgeslaagde feestweek Diamanten paar Tommei in de bloemetjes gezet Noteert U even WIELERBAAN UTRECHT Koers van Quick gewijzigd legt Felle brand in Soest boerderij in as m Maandag 30 Julj ig-| Welkom Ghi, sanghers, die van verre cwaamt Om hier te singhen uw soet liedt, Sijt wellecome tot dit oordt, Waer geren men u hoort en siet! Geen hetere aanhef weten wij te vinden voor ons welkomst woord aan de schare der zan gers, die ter gelegenheid van het groot nationaal zangconcours naar Amersfoort komen, dan dit Oud-Hollandse vers, dat een ge lukkig toeval ons dezer dagen in handen speelde. Inderdaad, wij zullen u graag zien en... horen! Gij komt niet naar Amersfoort om voor uzelf enig gewin van materiële aard te behalen. Gij komt naar deze goede oude stad om in een nobele wedkamp te tonen, hoe ver gij het hebt gebracht in de beoefe ning der schone kunst van Vrouwe Musica. Wij wensen u toe een heerlijk zangersfeest en een prettig ver blijf in de Eemstad. Door uw komst verleent gij glans aan het jubileum van uw zustervereniging Soli Deo Glo ria". Daarom, zangers uit alle windstreken van ons Vaderland: Welkom in Amersfoort! VJ Wethouder Van Zwol ernstig ziek Wethouder C. van Zwol is vrij ernstig ongesteld. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. bleek on middellijke overbrenging naar de Lichtenberg noodzakelijk. Heden morgen was de behandelende arts tevreden over de ontwikkeling van de toestand. Nachtelijk lawaai In de nacht van Zaterdag op Zon dag. omstreeks half drie. hoorden surveillerende agenten op de Barch- man Wuytierslaan een hysterisch gekrijs en geschreeuw. De agenten troffen de Amersfoorter K. zwaar beschonken aan, niet in staat een rijwiel te besturen. Hij was in ge zelschap van D die het lawaai had gemaakt. Beiden kregen een proces verbaal. K. voor openbare dronken schap en D. voor het maken van la waai. GESLAAGD Mej. G. Schuring uit Amersfoort slaagde voor de acte l.o. gymnas tiek en nuttige handwerken. Door ziekte kon zij niet aan het school examen deelnemen. De directeur van de Jan van Nassau-kweekschool bewerkstelligde echter, dat 'n apart examen werd afgenomen. Veertig jaar in een mooi vak (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen is in het Amersfoort- se Belastingkantoor het 40-jarig ambtsjubileum gevierd van de heer J. Kuyper, het hoofd van het Bu reau van de Landmeetkundige Dienst van het kadaster. Talrijke sprekers zetten de heer Kuyper hier in het zonnetje, o.a. zijn directe chef, de ingenieur-verificateur van het kadaster, de heer W. Joosten uit Amsterdam. Het jubileum, dat eigenlijk al in de loop van de vori ge week gevierd had moeten wor den, is enkele dagen uitgesteld, om dat de jubilaris met vacantie in het buitenland vertoefde. Hij keerde Za terdag terug van Capn, waar hij zich enkele weken had gewijd aan zijn liefhebberij, de schilderskunst. Wie aan de heer Kuyper vraagt wat volgens hem het mooiste be roep is, krijgt ongetwijfeld te ho ren: „landmeter". Geen wonder, de heer Kuyper is een landmeter in hart en nieren. Veertig jaar lang heeft hij zijn functie steeds met veel genoegen uitgeoefend, zoals hij ons vertelde, toen we hem in verband met zijn jubileum opzochten. „Mijn beroep is daarom zo interessant," voegde hij er aan toe, „omdat het twee kanten heeft: een wetenschap- pclijk-wiskundige en een juridi sche. Bovendien is er veel werk in de buitenlucht te doen. en daar ben ik een groot liefhebber van De jubilaris begon zijn loopbaan als landmeter te Eindhoven, nadat hij zijn opleiding had ontvangen aan de Technische Hogeschool in Delft. Zeven jaar bleef hij in Bra bant: daarna werd hij overgeplaatst naar Amersfoort, waar hij sindsdien zijn standplaats heeft. Vorig jaar werd de heer Kuyper benoemd tot hoofd van het Bureau. Een landmeter komt door zijn werk in aanraking met alle lagen van de bevolking; in het algemeen is het iemand, die bij alle grond bezitters in aanzien staat, omdat hij bij grensgeschillen als onpartijdig scheidsrechter optreedt. Het kan echter ook wel eens voorkomen, dat hij te maken heeft met mensen, die niet van hun grond afstand willen doen. „Een boze boer heeft me eens gedreigd," vertelde de heer Kuyper. „me te zullen doodslaan. Een an- 1650. Binnen enkele minuten zijn de robots op de „Vliehors" neerge streken. De pa>:sag:;rs vluchten benedendeks en kapitein Roos en zijn of ficieren kunnen weinig uitrichten tegen deze vreemde wezens Wel probeert de kapitein nog de metalen gedrochten met zijn revolver op een afstand te houden, maai de kogels hebben geen uitwerking: ze ketsen at op het harde metaal Eén robot overvalt d« roerganger en neemt dan de besturing van het schip over Op twin tig mijl afstand regelt nu Yoto. in zijn commandopost van de vlie gende schotel, de bewegingen van de „Vlie- DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB hors". Het dok staat open om het schip te ontvangen. Weldra zal hij binnen hebben! Grootje" (77 jaar) ivast de vaat na een hele nacht feest (Van een onzer verslaggevers) Opgewekt Is Zaterdag en Zondag in de Lcenaert Nicasiusstraat hel dia manten huwelijksfeest van het echtpaar TommeiVan de Velde gevierd. Gisteren was het de eigenlijke herdenkingsdag, maar Zaterdag kwamen dc talrijke familieleden bij elkaar, om de krasse oudjes te feliciteren. Een zeer groot aantal bloemstukken werd in de loop van de dag bezorgd en ook vele buurtbewoners gaven tijdens de receptie, die 's middags werd gehou den, van bun belangstelling blijk. dere keer wilde men een hond op me afsturen, terwijl ik aan het werk was." Het is gelukkig bij dreigementen gebleven. Bovendien waren het uit zonderingen. Meestal heeft de jubi laris prettig met de grondeigenaars kunnen samenwerken. Het grootste deel van zijn werk heeft hij verricht in Zeist, een druk ke gemeente, die zich snel uit breidde, en dus veel arbeid oplever de. De viering van een jubileum bij het kadaster stamt pas van de laat ste jaren. Bij het 25-jarig jubileum van de heer Kuyper kreeg deze een kaartje van zijn chef met p.f. er op. Hij heeft lang moeten nadenken, voor hij wist waarvoor dat was. Nu. 15 jaar later, is het anders geweest. Bloemstukken Velen waren vanmorgen samen gekomen in de bij jubilarissen wel bekende „kamer 13". Als eerste voerde daar het woord de directe chef van de heer Kuyper, de heer W. Joosten uit Amsterdam. Deze schetste de jubilaris als een man met een zeer grote liefde voor het vak en als een harde werker Dal was hem n vroeger jaren al geble ken toen beiden als reserve-officier samenwerkten. Namens het perso neel van het kadaster bood de heer H. E. J. Biekart een bloemstuk aan. Hij besloot zijn toespraak met de woorden: „Ik hoop, dat je nog heel lang onze chef mag zijn". Ook de voorganger van dc heer Kuyper. de heer A. M. van Gastel, voerde het woord. Hij bracht de 25 jaren in herinnering, waarin hij met de ju bilaris in Amersfoort mocht samen werken; een samenwerking, die steeds voorbeeldig is geweest. Een tweede bloemstuk werd aangeboden door de ontvanger der belastingen, de heer J. J. C. van der Meulen. De heer Kuyper dankte tenslotte voor alle blijken van belangstelling, waarna men bij een kopje koffie nog enige tijd genoeglijk bij elkaar bleef. Twee serenades In de vroege morgenuren zorgde Teus Dreuning voor een verrassing, door het bruidspaar met zijn draai orgel een muzikale hulde te bren gen. Op straat werd een dansje ge maakt, waarbij zelfs de 77-jarige moeder Tommei zich niet onbetuigd liet. 's Middags was het het tam boers- en pijperscorps „Juliana", dat dc oudjes een serenade bracht. Heel veel bekenden, waaronder een groot aantal buurtbewoners, verscheen op de receptie, die 's middags van twee tot vier uur werd gehouden. De hele dag door werden bloemstukken bezorgd, en ook enkele taarten. Een prachtige fruitmand ontving het bruidspaar van de buren. In de familiekring werd het feest 's avonds gevierd. In de met slin gers versierde huiskamer vlogen de uren om, en het was vier uur voor men er erg in had. Een harmonica speler zorgde voor een gezellig mu ziekje: er werden vrolijke spelletjes gedaan, en vader Tommei zong tot GRAND THEATRE t/m 1 Aug. „The West Point Story" Elke leeftijd. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen- 2 30 6.45 en 9 uur. „Donder dagcyclus", 2 Aug. 2.30 6 45 en 9 uur: „En nu.... de toekomst" 14 jaar. CITY THEATER „De charge van de lichte brigade" 14 jaar. Zondag: 1.30 4 6.30 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.30 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag: „Met een neusleng te" Elke leeftijd. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Geschaduwd" 14 jaar. Zondag. 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov dagen- 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t/m Maandag; „Parijs bt1 nacht" 14 jaar Van Dinsdag t/m Donderdag ..Een jantje op het gladde pad", 14 Jaar. Vrijd.; 8 uur. Zat 2.30 6.45 9 uur, Zondag 2 4.15 6 45 en 9 uur Ov. de 2.30 8 uur 30 JULI: Maandag Openingsconcert Nationaal Concours Soli Deo Gloria. 8 uur. Utrechtscweg; Chr. Muziek- ver. Hosanna. 31 JULI- Dinsdag Concours Soli Deo Gloria. 9 30 uur Utrechtscweg. 1 AUGUSTUS: Woensdag Concours Soil Deo Gloria. Utrechtscweg. Openbare Leeszaal: Zomerslulting van Maandag 16 Juli tot Maandag 6 Augus tus. R.K OPENBARE LEESZAAL- Uitle ning 11 12 31' en 2 305 45; en Maanaag- en VrpUagavono 1—9 u. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur OPE.NdAKt i.Kts/AAL «naai Soes- terkwartter (Zonneliloemstraai Uitlening Dinsdag, en Vrlldagavonn van 1B uur Museum FlChltc, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags. Werk dagen van 10—12 en 14 uur Zaterdag 10—12 en 1 303 uur Avonddienst apotheken; Van de Bo- vcnkanip, Utrechtsestraat 45a. tel. 3358. Vermeer Apotheek. Vermeerstraat 124. tel. 5335. Avonddienst Apotheken: dr Van As. Varkensmarkt 19a, tel. 3767; dr. Cramer, Utrechtseweg 93. tel. 3498. grote vreugde van iedereen met hel dere stem een paar liedjes uit vroe ger jaren. Pas om half vijf in de morgen ging de 86-jarige oude heer een „tukje" doen; zijn vrouw bleef echter op. en toen de familie Zon dagmorgen naar de kerk was deed zij in haar eentje de hele afwas. Als dat geen staaltje van krasheid is... Zondag werd het feest nog eens dunnetjes overgevierd, toen de kleinkinderen grootje en opa kwa men opzoeken. Voor de beide oude mensen zijn het onvergetelijke da gen geweest. Burgerlijke stand AMERSFOORT Geboren Jan, z.v. C. J M. v. Rijthoven en J. M. Molen kamp, Robbert Aart. z v. M. A. ten Kulve en J. v. d Laak: Maaike, d.v. J. Jonkers en G. Visser- Gerritjc, d.v. T. de Greef en E. Z. Ottcn; Gcrardus Ma ria. z v. G. A. v. d. Bedcm en J. M. Voorburg; Wilhelmus Johannes Gerar- dus Maria. z.v. W C. Eggenkamp en M. C. W. R. v. d Berg; Everardus Hcndrl- kus. z.v E Timmerman en T Olden- kamp; Josepha Mathia Maria, d.v. G. A. M. Stocllnga en J. J. Kok. Examens R.K. Mulo Voor het examen R.K. Mulo zijn Amersfoort geslaagd: H. Huurdeman. J. v. Hoeijen. A. v. Keulen. G. te Kloese. M. Labels. P. Leonards. R. Lindeman. T. v. Schalkwijk en T. v. Westerlaak. allen Amersfoort- P Notcboom. Hamersveld; P. Pletcrse, Nijkerk; A. Holdapmf. W. Karlas en J. v d. Wurff, Utrecht; M. Jon- genus, Oudenrijn; M. Hoppenbrouwers, Zeist. Twaalf candidaten werden afge wezen. Bloemencorso, cabaret en plezierig bal (Van een onzer verslaggevers) Met een bloemencorso voor de jeugd en een cabaret-avond liceft dc speeltuinvereniging „Het Socs- terkwartier" Zaterdag haar zo wel geslaagde feestweek besloten. 's Middags schaarden talrijke be woners van dit kwartier zich in hun wijk langs de straten om de kinderstoet te zien voorbijtrekken, die werd voorafgegaan door de mu ziekvereniging „H. J. Hegeraath". We hebben onze ogen uitgekeken naar de kunstig versierde fietsjes en autopeds, driewielers, karretjes en kinderwagens en al die andere vehikels. Er waren twee Indische meisjes, aanvallig glimlachend, een fraaie wagen met bruidspaar, bruids meisje en bruidsjonker plus een koetsier op het achterbankje. Voorts kleine verpleegsters, een Hongaars meisje en Doornroosje met haar droomprins. De Marine was verte genwoordigd door een tweetal een heden onder commando van een stel parmantige adspirant-mariniers. Er waren ook kleinen, die met allerlei verfjes en kleursels bont en blauw waren beschilderd. Bijzonder geslaagd vonden we een aantal kleine meiskes in groene en rode papieren rokjes en smaakvol gekozen bloemenversieringen. Als altijd was er veel belangstel ling in en om de speeltuin van het „Soesterkwartier" en overal waar de fleurige stoet voorbijtrok. Ook de Chr. muziekvereniging „Hosan na" liet haar vrolijke tonen weer klinken, terwijl de jongens en meis- jesgroepen en een aantal oudere meisjes van de Gymnastiekvereni ging „Jonge Kracht", onder leiding van de dames Tetenburg en Wij- nands, met hun smetteloze witte pakjes tevens luister bijzetten aan de stqet. 's Avonds 's Avonds begaven jong en oud zich naar de speeltuin waar Mr. Lawoe's gezelschap de slot-avond van het feest verzorgde. Het begon al verrassend goed met het optre den van de conferencier Frans Eykhoff, die er in slaagde het pu bliek volkomen te boeien met zijn grappen en liedjes. Jan Voger be geleidde de artisten aan de vleugel en verzorgde tevens een eigen num mer als accordeonnist. Jo van Leeuwen en Frans Eyk hoff traden vervolgens op in een schets welke de lachlust van het publiek al spoedig opwekte. En dan was er Mr. La woe zelf, als sport- jongleur en goochelen. De cabaretière Jo van Leeuwen zong enkele levensliedjes uit haar repertoire. Een hoogtepunt van de avond was het optreden van...., al weer Frans Eykhoff, nu als ko misch sneltekenaar. In het speeltuingebouw werd ten slotte een groot bal gegeven met muzikale medewerking van de „Gar den Players". De heer Cappelleveen hield bij de aanvang van de avond een korte toespraak. (Advertentie l M.) de drager van de gele trui in de TOUR DE FRANCE en zijn dappere ploegmaats DEKKERS. WAGTMANS. PETERS. VOORTING, FAANHOF. DIELISSEN. SCHOENMAKERS Er zal worden gereden oa. een kleine Bordeaux—Parijs achter JOCO-motoren. ter herinnering aan het feit. dat Wim van Est de overwinning behaalde in 1950. Een Australische koppel-achter volging en klassementrace Nationale koppelwedstrijd met de beste amateurs van Nederland over 40 km DINSDAG 31 JULI Aanvangstijd huldiging 7.30 uur Tafeltennissers en korfballers bijeen In het clubgebouw van de speel tuinvereniging „Het Soesterkwar tier" organiseerde de korfbalver eniging Zondagavond een wel komstavond voor de Engelse gas ten uit Rotherham. Op deze avond waren ook de tafeltennissers de gast van de korfballers. In zijn welkomswoord gaf voor zitter H. Gerritsen nogmaals uit drukking van dankbaarheid voor de prettige ontvangst vorig jaar in Rotherham. Hij sprak de hoop uit, dat het aangeboden programma gedurende deze elf dagen evenzo in de smaak zal vallen. Voor de pleegouders had hij een woord van waardering voor de enthousiaste medewerking het bezoek der Engelsen mogelijk te maken. In hotel Franc hield de A.F.C. Zaterdagavond haar een en zestig ste jaarvergadering, onder voorzit terschap van de heer Jac. A. van Goor. Deze merkte in zijn openings woord o.a. op, dat de vereniging een veelbewogen jaar achter de rug heeft. De secretaris, de heer P. Tjalsm3, las het uitgebreide jaarverslag voor. De belangrijkste punten daaruit zijn wel dat het tweede team zich uit de moeilijke positie weer heeft we ten op te werken, dat de heer F. A. Galesloot weer actief aan het ver enigingsleven is gaan deelnemen, cn dat de koers van de vereniging is gewijzigd. Het jaarverslag van de penning meester. de heer C. H. Letschert. stelde eon nadelig saldo vast. Hieruit vloeide voort een bestuursvoorstel tot contributie-verhoging, dat aange nomen werd. Het verslag over de jeugd van de heer W. E. M. Nijhuis kon optimis tisch zijn. want de verrichtingen van de jongens waren, dank zij ook de toewijding van de leiders, uit stekend. Het bestuur werd in zijn geheel - ----- herkozen. Voor de elftalcommissie 1 met vereende krachten werd geprobeerd de brand met de in de boerderij Hulp van alle kantenmaar brandweer werd niet gewaarschuwd Zaterdagmiddag is in Soest de boerderij van P. Wantenaar Wzn. aan de Bcrlctstraat door een felle brand tot de grond toe afgebrand. De brand brak uit, waarschijnlijk doordat kinderen met lucifers gespeeld hebben in een hooiberg, en sloeg over op een andere hooiberg, wagen schuren en tenslotte op de boerderij zelf. waarin ook het woonhuis van de eigenaar was. Doordat men vergat de brandweer te waarschuwen, kwam deze veel te laat ter plaatse en kon tcon weinig meer uitrichten tegen de vuurzee. De brand brak uit in een hooiberg op het erf. Twee „trekkers", die passeerden, maakten terstond alarm. Van alle zijden schoot hulp toe en waren niet herkiesbaar de heren Van Goor en Van de Biezenbos. In hun plaats werden de bestuurscan- didatcn, de heren E. A. Galesloot en C. J. Verhoef, gekozen. Inzake de redactie van Quick- Nieuws zal nog nader een bespre king met het bestuur plaats vinden. aanwezig zijnde snelblus-apparaten te blussen. Dit mocht echter baten. niet Niemand van de aanwezigen dacht er echter aan de vrijwillige brandweer te waarschuwen. Enige brandweerlieden, juist per auto de Birktstraat passerende op terugreis het lot ons naar heel wat verschillende hoeken van de aardbol heeft gevoerd, maar het is toch ook zo. dat men bij het klimmen der jaren behoefte gevoelt foortse Gemeenschap heeft collectanten nodig en wel op Zaterdag 4 Augustus. Dan wordt er, met toe stemming van B. en V/. onzer gemeente een inza- aan een vaste woonplaats, meling gehouden. Vooreen Wederzien ET is goed e\ een weekeinde zijn! Wij weten wel, dit voor krantenmensen duizenden lang niet altijd mogelijk is, maar de mens, die be slist op iets zijn zinnen heeft gezet, weet dikwijls mogelijkheden te schep pen, die schijnbaar buiten zijn bereik liggen. Zo zijn wij dan Zater dagmorgen in de trein ge stapt. de Veluwe doorge raasd en de IJssel overge stoken. om ten slotte in onze vaderstad terecht te komen. Er zit altijd een zeker moment van spanning in zo'n wederzien. De geboor testad immers blijft steeds een bijzonder plekje be houden in 't menselijk hart. Daar spreken de ste nen tot ons en hun taal is verstaanbaarder dan welke ook ter wereld. Het is heerlijk om terug te zijn op het plekje, waar men geboren is en allerlei herinneringen stormen er op ons af. Toch aanvaardt men ge troost de terugreis. Het le ven heeft ons her- en der waarts geslingerd. Nooit hebben wij betreurd, dat Onze persoon is tenslot te in Amersfoort terecht gekomen, eigenlijk door een toevallige omstandig heid. Thans voelen toe er wat van deze stad af, ons thuis, we weten heel kennen haar geschiedenis, weten van haar bekoorlijk heden, maar ook van haar zwakke zijden. Het is ons goed in deze stad te mogen wonen, al kunnen, noch willen wij ons geheel losmaken van de herinneringen aan onze eens geboorteplaats, uit te Wij vermelden dit alles, dat omdat met ons zich tien stadgenoten soortgelijke omstandighe den bevinden. Ook zij kwamen van buiten de stad hierheen en zijn goe de Amersfoorters gewor den. als wij hopen er een te zijn. Wij allen weten, dat burgerschap verplichtingen oplegt: die der genegen heid is alleen maar van morele aard. doch niette min (of misschien juist daarom) uiterst belangrijk. De stad, die ons koeste rend opnam en in ruime mate schonk, wat ze maar heeft te geven, kan aan spraak maken op zulke genegenheid. Daarom dienen de Amersfoorters, die van buiten kwamen, goede bur gers te ziin. al zal niemand uit hun hart kunnen weg nemen de goede herinne ringen aan de stad of het dorp, waar zii hun jeugd, die gouden tijd, beleefden. Collectanten gevraagd De heer A. Directeur van Jansen, Amers- uitstekend doel. Of eigen lijk voor twee doeleinden tegelijk, die beide onze sympathiek ten volle ver dienen: de actie „Jeugd van de Straat" en de uit zending der „Huismoeders met vacantie". Geven doen wij natuur lijk allen, in de mate, waarin onze beurs dit toe laat. Niet allen kunnen wij gaan collecteren. Toch is er heel wat hulp nodig. Laat ieder, die meent hier nuttig werk te kun nen doen, zich even aan melden bij de heer Jansen op zijn kantoor aan de Zuidsingel (het bekende derde bruggetje!) Als het mogelijk is, vóór Woens dag 1 Augustus. U doet er een heel goed werk mee. Vaarwel en leef schoon Dat ook een ontvanger van de Belastingen zich wel een kan vergissen be wijst het brief ie. dat deze goede man enige tijd ge- den van een ten on rechte aangeslagene kreeg toegezonden: „Dierbare Ontvanger, Het doet mij genoegen U hierbij de aan mijn adres gezonden aanmaning te retourneren. En zulks op de navolgende gronden: le. Ik heet niet J. G. S. 2e. Ik heet ook niet L H. van G. 3e. Ten overvloede ben ik geen weduwe. 4e. Ik ben geen erfge naam van H. J. van G. 5e. Ik heb bij mijn we ten geen enkele bezitting, die onder U zou ressorte ren. Mocht er evenwel een dergelijke bezitting wel be staan, dan zou U mij ten zeerste verplichten, door even mee te delen, waar ik dezelve kan bezichti gen. Het zal mij dan een feest zijn, in dat geval hierop een frisse dronk te wijden, aangezien elke ver krijging van eigendom voor mij steeds weer een bron van vreugde is. Vaarwel en leef schoon, 1.1. (w.g.) Van G Kort geleden lazen wij ?n artikel over Londense vrouwelijke politieagenten ment, dat in haar taak ligt opgesloten, ja daarvan het belangrijkste deel uit maakt. Dikwijls hoort men beweren, dat dit nieuwe inzicht bij de ordebe-waar- ders van vroegere jaren met aanwezig was. Er schuilt natuurlijk veel waars in deze bewering, maar men zou toch niet goed doen te generalise ren. Er zijn in de laatste tijd in onze stad nog wel eens politiedienaren met pensioen gegaan, maar we moeten eerlijk bekennen, dat wij van deze ouderen Pnlitïp alt'jd hebben horen zeg gen, dat ze met tact en op humane wijze hun werk vervulden. Dc aard van ons beroep en over haar beslist, maar brengt met zich, dat* wij tactvol optreden. De vrouw blijkt, volgens de schrijver van genoemd artikel, voor het verrichten van bepaal de politietaken grote ge schiktheid te bezitten en zij legt bij de uitoefening dezer werkzaamheden gro- nogal eens contact met de politie hebben. (Er zullen over de betekenis van dit zinnetje, hopen wij, geen misverstanden rijzen). Maar bij dit contact blijkt ons toch wel telkens, dat het type, dat als hoog te paedagogische gaven aan ste opvatting van zijn taak de dag. Bij een onderhoud met de leidster van dit corps kwam zulk een karakte ristiek antwoord op de vraag, wat zij de belang rijkste taak van haar on dergeschikten acchtte, dat wij het hier willen ver melden. Het luidde: „Zorgen dat er zo weinig mogelijk men sen voor de rechter moeten verschijnen." Deze uitspraak geeft naar onze mening een zo duidelijk inzicht inde wer kelijke taak der politie, dat wij haast geen betere omschrijving voor deze taak zouden weten. Vcor de politie, zeggen wij, om dat wij van mening zijn, dat ze evenzeer geldt voor de agenten van politie als voor hun vrouwelijke col lega's Nu weten wij allen, dat ook in Amersfoort het po litiecorps zeer overtuigd is van het opvoedende ele- het maken van vele pro cessen-verbaal beschouw de, eigenlijk uitgestorven is, stellig in onze stad. Wij zouden in ons poli tiecorps geen enkel lid kunnen aanwijzen, dat er vermaak in schept „bonne tjes" uit te delen. Er is een uitstekende verhouding tussen de bur gerij en hen, die voor or de en veiligheid moeten zorg iragen. Ook voor de Amers- foortse politie geldt, dat zij tracht, zo weinig mogelijk mensen voor de rechter te brengen. Dit nu is voor ons een reden tot verheugenis, en daarom willen wij van daag dit stedelijk corps eens gaarne een woord van hulde brengen. Waaraan wij met gerust hart kunnen toevoegen, dat de verkeerde elementen in onze samenleving uit het bovenstaande geen hoop behoeven te putten. van dc „Vierdaagse" zagen de vlam menzee en zoals het een goed brandweerman beaamd, lieten ze de huldiging die op het politie-bu- reau zou plaats vinden, varen en reden full-speed naar 'de brand weerkazerne. Daar wist niemand iets van de ernstige brand. Onmid dellijk werd de sirene in werking gesteld en na enige minuten reed de nevel-mistspuit naar de plaats des onheils, gevolgd door al het an dere materiaal. Inmiddels was de brand van de hooiberg overgeslagen op een naast deze staande andere hooiberg, ver volgens naar de wagenloods en doordat de wind uit een ongunstige hoek waaide, had de boerderij met woonhuis ook reeds vlam gevat. De brandoppervlakte was zo groot, dat dc 3000 Lt. inhoud van de ne vel-mistspuit spoedig was opge bruikt, zonder het anders zo uitste kende resultaat. De slangen werden vervolgens gelegd naar de aldaar aanwezige brandputten (in do Birktstraat bevindt zich geen wa terleiding) waarna het vuur met zoveel mogelijk water werd bestre den. De hitte was zo groot gewor den. dat de brandweerlieden ge noodzaak waren vanaf een behoor lijke afstand de stralen op de steeds aanwakkerende vuurzee te richten. Niets mocht meer baten en de ka pitale boerderij met woonhuis, hooibergen, opslagplaatsen en wa- genloodsen. werden een prooi der vlammen Het huisraad en enig vee. dat op stal stond, kon worden ge red. Tot laat in de avond was de brandweer nog steeds bezig met nablussen. Een en ander bracht dui zenden mensen op de been. Een erge schadepost voor de bewoner, die naar ons werd medegedeeld laag verzekerd is. Tenslotte hoopte de heer Gen sen, dat de organisatie vani sportuitwisseling tussen Ame foort en Rotherham in de toeko: in betere banen zal worden geit opdat er meer eenheid in de p gramma's zal komen, die nu v derom door dc verenigingen i zijn samengesteld. Hierna nam Gert Kommer uitstekende wijze de leiding v: de avond op zich. Het ging in clubgebouw vrolijk toe. Gert Kc mer had reeds voor twee jaai r dit bijltje gehakt toen de korfa Iers ook in Amersfoort waren. Hij heeft er een buitengew geslaagde avond van gemaakt. dev/erking had hij van de onv. moeide Garden Players onder 1-. ding van de heer Van Capelleve: Jan Hazebos met goed gezon, Italiaanse liederen en mevr. 7 Jansen, die begeleid door de bi enkele tunes zong. Hedenmiddag brengen de I gelse korfballers een bezoek aan Avro Studio's te Hilversum en kwart over zeven wordt de ee: wedstrijd gespeeld tegen het tw de twaalftal van Soesterkwar. op net terrein aan de Dolk straat. Dronken op de fiets Fietsen in een toestand van kenschap is, volgens de bepahr, van de nieuwe verkeerswet, misdrijf. Dat ondervond onze j: genoot Van E., toen een agent fc in „kennelijke staaf" en zittend een rijwiel Zaterdagavond m Kampstraat aantrof. Van E. w ter ontnuchtering ingesloten en rijwiel in beslag genomen. Te: ner tijd zal de officier van just beoordelen of Van E. zijn fiets rug krijgt, dan wel of hij verbt: wordt verklaard. Geen muziek buiten Muziek met open ramen en cc ren is verboden. Inwoners in ofl stad. die zich niet aan het verb: hielden, kregen een procesverte- Wij twijfelen er niet aan of Amersfoorters zullen zich verhe- gen over de opmerking van de p: litie-autoriteiten, dat streng zal w den opgetreden tegen iedereen, uit open deuren en ramen miffi-' laat klinken. DEN HAAG De Wereld-Feo ratie tot Bescherming van Dien heeft een brief aan dc minister v Justitie, mr. Mulderije, geric' waarin o.m. wordt verzocht 1 spoedigste het gebruiken van W den als trekkracht bij de we? verbieden. SOEST Vierdaagse-wandelaar; gehuldigd Een twintig-tal Soestcrs heeft Ir afgelopen week deelgenomen aan „Vierdaagse" wandelmarsen te Nijnut en geen enkele is uitgevallen. Zaterd' middag om half drie stond onze Soc' Harmonie „P.V.O." bij het station S' opgesteld, om de deelnemers een va^ ontvangst te bereiden en het met I muziek naar het bureau van polit- I begeleiden. Door de boerderijbrnndI de Marktstraat moesten de brand.' I mannen en politieagenten echter v<r I laten gaan. Het nu zeer kleine gr:-' I Individuele deelnemers werd na komst bij het polltle-bureau toegc' ken door de hoofdinspecteur van pJ- I de heer C. van Es. daar de burger' ter bij de brand moest zijn. roemde de goede prestaties en dt stekende verstandhouding onder dec' nemers. Het speet hem echter dali allen aanwezig konden zijn. De zitter van de SPSV, de heer K Scholtmeljer. sprak hierna enige den. Daarna bleef men nog een - gezellig bijeen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2