l Nederlandse padvinders op weg naar de Jamboree r Avontuurlijke vlucht van vier gevangenen Oorlog in Zuid-China is opnieuw ontbrand Lenige dief rooft buit van f 25.000 Gouverneur en generaal in Vietnam vermoord Blauivgedaste jongens zijn als kleine ambassadeurs r Welzeker Kips voor raadsel Chefarine „4™ doet wonderen MMmmznsmÊL Gemeente neemt geld van spaarbank in beslag .Woensdag 1 Augustus 1951 3 HET GROTE AVONTUUR TEGEMOET (Van onze Jamboree-verslaggever) UTRECHT, Woensdag. Daar rijden we dan. Wij: dat zijn de vijfhonderd Nederlandse padvinders, en de pottekijkers van de pers, die met die pad vinders meegaan, het avontuur tegemoet. Het avontuur, dat zich zal vol trekken in een der mooiste brokken van Oostenrijk, en dat Jamboree heet. Jamboree, zo noemden de Indianen een vrolijke, feestelijke bijeenkomst. En Jamboree noemen daarom vijf millioen padvinders over de gehele aardbol hun grote reünie, die zich elke vier jaar in een ander land pleegt af te spelen. Dit jaar in Oostenrijk, in Salz- kammergut, in Bad IschL Van de vjjf millioen zullen er 15000 naar de machtige tentenstad komen, waar 't bij de oevers van de Ischl tien da gen lang zal gonzen van bedrijvig heid. Vijftienduizend is veel, maar vergeleken bij de twee voorgaande Jamborees is het aantal niet groot. Moisson, in de snikhete zomer van 1947 en Vogelenzang in 1937, de laatste Jamboree voor de man, die het padvinderschap uitvond, lord Badpn Powell, bracht groter scouts bevolkingen op de been. Juist om dat men dat niet meer wilde, daar het karakter van de Jamboree ver loren dreigde te gaan, treedt Oos tenrijk op als gastland van de Jam boree der eenvoud. In de Nederlandse Jamboree-trein, die ons via Frankfort en Neuren berg de bergen in zal voeren van het Oostenrijkse land, waar de boomstammen voor de kampvuren al hoog de bergen zijn in gesleept, zit ten jongens, die wonderlijke bezig- heden hebben verricht om dit grote avontuur (want van eens in je leven naar een Jamboree droomt elke on vervalste padvinder) te kunnen be leven. Auto's hebben zij gewassen, tuinen geharkt, tapijten geknoopt. Het was voor velen: geen sigaret, geen ijsje, geen bioscoop. Maar nu zitten zij dan in deze trein, die de neus naar het land van Frans Jozef en Frans Léhar heeft gericht. Zij hebben alles bij zich wat nocüg is. Daar kunt u verzekerd van zijn. In hun plunjezak de tastbare zaken, .die een padvinder ter Jamboree met zich mee heeft te voeren. En verder de dosis goede gezindheid, hulp vaardigheid en gewone Hollandse opgewektheid, die een belevenis als deze vanzelf te voorschijn roept. ..Wat wij gaan doen is good-will j kweken", heeft schipper Kavelaars, het opperhoofd van ons contingent verzekerd. „Laten zien. dat Neder landers niet mensen zijn die op klompen achter windmolens aanlo pen. Ook wij, op onze manier, heb ben een ambassadeursrol te vervul len". Het is natuurlijk niet zo. dat elke padvinder voortdurend in zichzelf loopt te mompelen: „Ik ben een ambassadeur, ik ben een ambassa deur". Het komt erop aan. dat hij het op eenvoudige manier Is. „De Amerikanen zijn er al", ver zekerde een klein padvindertje, die ons vanmorgen aansprak. Blijkbaar stelde hij zich van de Amerikaanse broeders veel voor. Hij moest zwoe gen om zijn plunjezak omhoog te krijgen. Wij hebben hem een handje geholpen. Hij zit nu ook in de trein. En die trein ratelt, met zijn blauwgedaste padvinders-legioen, naar het Jamboree-terrein 1951. In het bergland van Salzkammergut. Van 3 tot 13 Augustus wordt In Bad Ischl de zevende Wereld- Jamboree gehouden: het grote, vierjaarlijkse vriendschapsfeest van padvinders over de gehele aardbol. Onze verslaggever is vanmorgen in Utrecht in de trein gestapt, die het Nederlandse con tingent naar Oostenrijk brengt. HU zal u op de hoogte houden van hetgeen zich ginds in die tijde lijke wereldstad van Baden Po well's volgelingen afspeelt. VJ Verdrag met Noorwegen ter vermijding van dubbele belasting DEN HAAG. Een wetsontwerp is ingediend tot goedkeuring van het op 29 December 1950 tussen Nederland en Noorwegen gesloten verdrag ter vermijding van dub bele belasting en ter voorkoming van het ontgaan van belasting met betrekking tot belastingen van in komsten en van vermogen, bene vens het treffen van enige voor zieningen in verband met genoemd verdrag. Na hun ontsnapping gingen ze eerst een spelletje kaarten (Van onze correspondent) GRONINGEN. De hoofdinspecteur A. D. de Ruyter van de Groningse recherche verstrekte de volgende gegevens over de ontsnapping van de vier gevangenen uit de Groningse gevangenis. De vier gevangenen, die Zaterdagmiddag uit de strafgevangenis ontsnap ten, hebben de zaak terdege voorbereid. Zy zaagden een tralie van de z.g. werkcel door. Een van hen, die over iets meer bewegingsvrijheid beschikte, zorgde voor een laddertje. Zy hadden voorts de beschikking over een touw en wat oude kleren. Zaterdagmiddag braken zij de tralie uit, verdwenen via het touw uit de werkcel en klommen via het laddertje over de muur. Om hun achtervolgers op een dwaalspoor te brengen doorkruisten zij enkele malen het Sterrebos. sta ken de Hereweg over en verdwe nen in een weiland achter de Pa- terwoldseweg. Hier deden zij met kaarten, die ze bij zich hadden, een spelletje. Om half tien 's avonds keerden zij ten dele op hun schre den terug en via het stationscmpla- cement vonden zij een prachtige schuilplaats in een lege kolenwagen op een dood spoor achter de Lode- wijkstraat. Hier bleven zij de ge hele Zondag. Uit een nabijgelegen tuin kaapten zij wat bessen voor de honger. Zondagavond splitste het viertal zich. O. en E. trokken langs achter wegen en door weilanden naar As sen, waar zij een lift naar Meppel kregen. Daar verruilden zij een si garenaansteker voor een wittebrood om de ergste honger te stillen. Van Meppel naar Zwolle liftten zij weer en juist toen zij bij Zwolle tracht ten een nieuwe lift te krijgen, wer den zij door de Rijkspolitie gear resteerd. Deze bracht hen naar Gro ningen terug. Bij hun verhoor maakten zij de indruk, dat zij het wel best vonden weer gearresteerd te zijn. Zij wezen de later in Amsterdam gegrepen C. als de hoofdman aan. Diens gratie verzoek was namelijk afgewezen en hij wilde toch graag in vrijheid. Een oud volksvermaak, waarvan het platteland onbetwist het pa tent blijft behouden is ringsteken. Santpoort gaat er, terecht, prat op. dat het sedert 1795 ieder jaar een ringrijderij voor ruiters heeft gehouden. Op de 156ste, Dinsdag was een jong landbouwer zo ge lukkig, dat onze fotograaf hem knipte op het ogenblik dat hij een ring aan zijn degen reeg. Mr Stikker president VN-Asseniblée? Z.-Amerikanen verzetten zich tegen zijn candidatuur NEW YORK. Nog steeds wordt de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr Stikker, als candidaat genoemd voor het voor zitterschap van de a.s. algemene vergadering der VN, maar er ge beurt niet veel om deze candida tuur te steunen. Zij, die haar voor staan, beweren, dat Stikker de ge schiktste man is, ook al omdat de Assemblee dit jaar in West-Europa (Parijs) wordt gehouden. Maar tegen zijn candidatuur verzetten zich de Zuid-Amerikaanse landen, die beweren dat het thans hun beurt is. ZOEKLICHT OP Dure brandstof T-J ET is dan weer zo ver, de prijs A van de brandstoffen is met ongeveer tien procent verhoogd. Deze maatregel treft ons allen, maar de man met het kleine inkomen het hardst. Het zal hem bitter wei nig kunnen schelen wat hiervan nu weer de oorzaak is. hij heeft tenslotte alleen met het feit te maken en feiten bekommeren zich niet om sentimenten. De verkla ring, die de prijsverhoging verge zelde, moge aan duidelijkheid niets te wensen overlaten, zij is een wel wat erg schrale troost voor allen, die om verschillende redenen niet in de gelegenheid zijn ge weest enige wintervoorraad op te doen. Men denke niet te licht over het aantal van deze mensen. Wie in de stad woont, bezit in de mees te gevallen slechts de allernood zakelijkste bergruimte en met vijf of zes mud is de kolenkist vol. Benedenhuizen verkeren vaak in een iets gunstiger positie met een loodsje of een rommelhok. Met geld en goede woorden is dan wel aan een weliswaar bescheiden win tervoorraad te komen, doch zon der geld wordt aanvulling aan het toeval overgelaten. Al deze theoretische mogelijk heden zijn het laatste jaar prak tisch minder goed uitvoerbaar ge worden. Er is kolenschaarste dat zegt de regering zelf en daarom is men genoodzaakt duurdere kolen Tfc 1 1 te importeren, maar verder kan I K PCnGFC 110 Stclclt iedere brandstoffenhandelaar het A oiaai u vertellen. De aanvoer is zeer on- I regelmatig, de levertijden worden Een derde van provincie Yoennan in handen der nationalisten TAIPEH. Vandaag is voor de eerste maal in militaire kringen op For mosa toegegeven, dat de nationalistische generaal Li Mi in het Zuid-Westen van Rood-China een campagne tegen de communisten voert. Men had ver scheidene dagen gezwegen over de desbetreffende berichten uit Rangoon. Enkele autoriteiten, die niet genoemd wensten te worden, zeiden, dat Li Yoennan was binnengevallen, niet zozeer om grondgebied tc veroveren, als wel om de guerilleros te helpen. De woordvoerders bevestigden de mededeling van een familielid van Li. dat de troepen van de ge- PLUNDERING IN JU WELIERSETALAGE (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op een uiterst geraffineerde manier heeft een dief kans gez.ien, een Amsterdamse juwelierszaak binnen te dringen en zich voor een bedrag van 25.000.aan edelstenen en gouden horloges toe te eigenen. Maandagochtend ontdekten twee verkoopsters van de horloge- en bljouteriewinkel „Meüst" aan de Ferdinand Bolstraat 111, dat er ongewenst bezoek was geweest, dat zich via een waterleidingsluik en een ondergrond se ruimte toegang had verschaft. Deze toegangsweg was zo weloverwogen gekozen, dat de dader goed bekend moet zijn geweest met de situatie ter plaatse. Dat hy daarnaast over een lenig lichaam moet beschikken, is voor een ieder duidelijk, die de uiterst nauwe gangetjes heeft gezien, waardoor hy zich heeft moeten wringen. neraal en de guerilleros een derde van de provincie Yoennan in han den hebben. Zij gaven echter toe. dat Li door dc communisten uit Yoennan verdreven zou kunnen worden, als dezen alles op alles zouden zetten. Van de zijde van het nationalis tische ministerie van Defensie is nog verklaard dat de guerilleros in de provincie Kwangsi, die in het Oosten aan de provincie Yoennan grenst, een poging van de commu nisten om hen te vernietigen had den afgeslagen en een geheel regi ment hadden vernietigd. Het mi nisterie zei. dat de guerilleros de verbindingen tussen Kiangsi en Indo-China ontwrichten. Lid van ..zelfmoordploeg" wierp zich met bom voor auto SAIGON. Bij een inspectie tocht in het district Sadec, 130 km ten Zuid-Westen van Saigon, zijn de gouverneur van Zuid-Vietnam, Thai Lap Thank en de Franse ge neraal Chanson het slachtoffer ge worden van een bomaanslag door een nationalistisch lid van een „zelfmoordploeg". Volgens ooggetuigen ging de 25- jarigc dader koelbloedig te werk. Hij flaneerde met £ijn handen in zijn zakken door een politiecordon en wrong zich tot dicht in de buurt van de gouverneur, die wuifde en lachte naar de menigte, nadat hij uit zijn auto gestapt was. De moor denaar had een bom. vervaardigd van plastic bij zich. Toen hU dicht genoeg bij Thai gekomen was bracht hij de bom tot ontploffing. De gouverneur overleed terstond, zijn moordenaar leefde nog een half uur. Generaal Chanson kreeg bom- splinters in zijn oog, die doordron gen in zijn hersenen. Franse regeringscrisis Petsehe aanvaardt opdracht (Van onze correspondent te Parijs) PARIJS De heer Petsehe gaat opnieuw proberen de meerderheid tot een werkovcrccnkomst te be wegen. Hij heeft voorgesteld de lonen tc verhogen in overeenstem ming met de prijsstijging van het afgelopen jaar en een commissie te benoemen, die, na nieuwe prijsstij gingen, nieuwe loonsverhogingen zal toekennen. Petsehe stelt ook een compensa tiekas voor, om achterlijke bedrij ven in staat te stellen hun perso neel het officiële minimumloon uit te betalen. Onder deze categorie zouden ook de bijzondere scholen geschaard worden. Vermoedelijk is de M.R.P. bereid hiermee accoord tc gaan. De socia listen daarentegen voelen bijzonder weinig voor dit programma en. in dien zij al in eerste instantie vóór de heer Petsehe stemmen, zal het hem bij de tweede stemming, wan neer hij zijn kabinet presenteert, wel laten vallen. In dat geval doen de radicalen ook niet mee. PARIJS. Mevr. Anna Rosen berg, Amerikaans onderminister van Defensie is in Parijs gearri veerd. waar zij besprekingen zal voeren met leden van de staf van generaal Eisenhower. |(N.V. ORGANON - OSS /N dc tram naar het station, rook het naar aanbrandende schel- I vis: in dc rij voor het loket, ver telde een agressieve man aan zijn ernstig luisterende vriend: en I ik zei „jouw kracht?" zei ik „jouw kracht, die vreet ik op tussen twee sneetjes droog broodmaar in de pluche broeikas van de twee de klas coupé heerste de stemmige rust van heren onder elkaar. „Mooi", dacht ik tevreden, straks ga ik lekker verder slapen ik weet nog precies waar ik ge bleven ben". Want ik was voor mijn doen vroeg op, omdat ik naar Breda moest, voor iets jour nalistieks. Mijn taz lag al in het net en mijn jas zou ik juist uit doen. toen er dringend op dc ruit werd gebonsd. Op het perron stond collega Kips, van hoofd tot voeten. „Ook naar Breda?" riep hij. „Ja", knikte ik. „Kom mee dan gaan we dóór zitten'', schalde hij. Pas toen ik naast hem liep op het perron, bekende hij: „Ik reis derde, maar da's zeker geen bezwaar, hè? Tja, mij gaat het niet zo voor de wind. Ik zit in ernstig werk en dc waardering die ik ondervind O lieuc hemeltje, daar begon het weer. Zouden er wel onverteer baarder mensen bestaan, dan da verongelijkten, die „het" niet ge haald hebben? Kips meent al meer dan veertig jaren, dat de wereld tc dom is, om z\jn gigan tische gaven tc onderkennen. Zijn rancune klinkt echter niet knar send, doch loopt hem als een ein deloos slijmhnt uit de bezeerd glimlachende mond. „Lieve, arme Kips", denkt hij, bij alles wat hij zegt. en dat je dan bevelen hebt op te volgen van iemand, die in dc oorlog, op zijn zachtst gezegd eigenódrdigc beslissingen heeft ge nomen en, wat zijn capaciteiten aangaat Hij was bepaald op dreef, van morgen. De trein reed al tien mi nuten en wij zaten tegenover el kaar in een propvolle derde klas. „Misschien kan ik tóch nog teel slapen", dacht ik, maar dan met open ogen. Hij praat wel dóór. En ik schakelde alles uit, gaf mijn spieren vacantie en begon te suf fen. Dat genot duurde precies een kwartier. Toen stopte dc trein met een schok en liep het middenpad helemaal vol staanplaatsers. Na tuurlijk moest die vrouw met de baby net naast mijn schouder haar hulpbehoevende show ten besta geven dat gebeurt mij altijd. „Wilt U hier misschien zitten dame?" Ik stond, met mijn tas in mijn hand, in het middenpad en dacht „Van Kips ben ik in ieder geval af", want je moet the silver lining altijd in het oog houden. „Als U een beetje dóórloopt er willen nog meer mensen mee". Even later was ik een der sar dines op het balkon. Naar smee' olie rook het, en naar oorlops - want het raampje moest .wc- dicht, van een vent die zcl dat het trók. Ik wrong mijn hand zaam in mijn zak voor een neu traliserende sigaret, voelde tweede klas kaartje en droeg nvj zelf op: „Nu niet aan die lege pluche fauteuil denken. Het is dc schuld van Kips. Bót Kips.' Monf dat lucht op. En Breda is niet ver". Maar het toas wèl ver. Tien ja, ren van mijn leven waren zinne loos verbruikt, toen ik eindelij over dat Brabantse perron wan kelde. „Hé zeg!" Dat rvas Kips welgemoed txff dc tweede klas stappend. „Ja, ik heb bijbetaald. Dat geen dóen, zeg!" Laat ons hem diep haten, vjl den. KRONK (Advertentie steeds langer. Op deze manier is er geen aardigheid aan. want de klant, die koning is, laat niet met zich spotten. De brandstoffenhan delaar wordt nerveus, de klant boos en nu, met die verhoogde prijs, wordt de toestand er niet beter op. Toch, wie contanten heeft, ver keert altijd in een gunstiger positie aan wie het niet heeft. De eerste heeft reeds kunnen bestellen, de tweede niet. Nu de kolen schaars zijn en duur worden, klopt er niets meer van een rechtvaardige ver deling. Hoewel deze ontwikkeling moei lijk te voorspellen is geweest, ten slotte hoopt iedereen op een ver betering. dringt de vraag zich nu steeds klemmender op of het wel verstandig is geweest de kolen- distributie op te heffen. Het komt ons voor dat, hoewel distributie evenmin een ideale toestand is, er meer zekerheid bestaat om ieder het zijne te geven dan thans het geval zal zijn. Nu zal de een meer kolen kunnen opdoen dan een minder met aardse goederen be deelde en daardoor de schaarste in de hand werken. Het is mogelijk, dat men terugschrikt voor de kos ten van een distributiedienst. maar nu de zaken er zo voor staan, zou men de herinstelling ten minste kunnen overwegen. Noodoplossin gen zijn nooit aangenaam. Ter wille van de rechtvaardigheid zal men ze echter moeten nemen. En zeker, nu jvij m het geheel niet weten welke vormen de schaarste in de «omende winter mogelijk zou kun nen krijgen. Een der verkoopsters was het Zondagavond al opgevallen, dat de etalage leeg was. maar zij besteed de er geen aandacht aan. De vol gende morgen echter vroeg haar collega-verkoopster waarom zij de etalage had leeggehaald. Pas toen bleek, dat een dief aan het werk was geweest. Onmiddellijk werd de heer Meijst gewaarschuwd. die juist van vacantie terug kwam. Pas later ontdekte men het gat van 30 x 36 cm. dat in de achterwand van een kast was gezaagd, welke weer in de winkel uitkomt. Daar na kon de weg van de inbreker worden gereconstrueerd. De man heeft met een loper vermoedelijk een buitendeur naast de winkel ge opend. Vlak achter de deur ligt onder een zeil een waterleidings luik waarin hij zich heeft laten zakken. Vervolgens heeft hy een bak stenen muurtje weggeblkt. zodat een opening van 26 cm ontstond. Als een aal moet dc man daardoor zyn gegleden, om vervolgens enige meters verder met een zaag het achterpaneel van de kast te be werken. Zorgvuldig zyn uit de (Advertentie I.M 3 TEGEN PIJNEN EN GR[EP. 20 UbUtt«n 75 CL etalage alle* voorwerpen van grote waarde gekozen en van de plastic standaarden gehaald, o m. gouden dames- en herenhorloges, armban den. briljanten, broches van goud etc.. in totaal voor een waarde van f 25.000. Op de grond achter de etalage lag nog een horloge, dat blijkbaar door de inbreker werd verloren, toen hij langs dezelfde weg terug ging. Behalve uit de etalage wordt uit de winkel niets vermist. De recherche staat voor een raadsel. HUISSEN. Er was hier een comité „Ouden van dagen", dat op de gemeentespaarbank een bedrag van 1245 had belegd, met de be doeling om dit aan te wenden ten bate van de ouden van dagen in dc gemeente. Het comité had reeds een uitgaansdag voor de oudjes voor bereid, toen het gemeentebestuur een spaak in het wiel stak. Het legde eenvoudig beslag op het spaargeld van het comité ..Ouden van dagen" en droeg het over aan het z.g. gemeente-comité, dat door het gemeentebestuur met de organisatie van de uitgaansdag was belast. 9 Augustus zal de rechter beslissen Er is echter een houder van een spaarbankboekje ten laste van de gemeentelijke spaarbank, waarop genoemd bedrag van f 1245 als in leg vermeld is. Deze, de penning meester van het oorspronkelijke comité, legt zich bij de gang van zaken niet neer en heeft het ge meentebestuur doen dagvaarden wegens het wederrechtelijk beschik ken over de penningen van het comité „Ouden van dagen". Op 9 Augustus as zal nu het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door burgemeester F. Terwindt. voor de arrondissements-rechtbank- in Arnhem moeten verschijnen, waar de rechtmatigheid van de confiscatie van op de gemeentelij ke spaarbank gestorte gelden in het geding zal zijn. Met belangstel ling wordt dit proces over de be voegdheid van het gemeentebestuur tegemoet gezien. Tegen agressoren VN werken plan voor saneties uit NEW YORK Een sub-commis sie van de organisatie der Verenig de Naties heeft geadviseerd een permanente V.N.-machinerie in het leven te roepen om een recht streekse economische oorlog tegen toekomstige agressoren voor te be reiden en te leiden. Het advies is bedoeld als oen remedie tegen de grote zwakheid van het V.N.-stelsel voor collectieve veiligheid, welke zwakheid door de Koreaanse oorlog tot uiting gekomen is. Het voorstel ziet er als volgt uit: 1. Een permanente commissie zal de werkwijze en methoden formu leren, die gebruikt zullen worden voor yet toepassen van economi sche sancties, en 2. een speciale commissie zal de leiding en coördinatie van de eco nomische maatregelen op zich nemen, zodra de Algemene Verga dering of de Veiligheidsraad be sluiten déze op een land toe te passen. Souvereiniteit Nieuw- Guinea Weiter wenst in VS propaganda voor Ned. standpunt Vragen van de heer Weiter aan minister Stikker DEN HAAG Is van de zydc der Nederlandse regering in Ame rika propaganda gemaakt voor de verdediging van het Nederlandse standpunt, volgens hetwelk het Westelijk deel van Nieuw Guinea onbetwistbaar behoort tot het Ko ninkrijk der Nederlanden? Aldus vraagt het Tweede Kamerlid dc heer Weiter schriftelijk aan minis ter Stikker naar aanleiding van dc verspreiding in Amerika van een brochure, waarin het Indone sisch standpunt verdedigd wordt in volgens de heer Weiter vaak voor Nederland krenkende bewoor- j 'M' dingen. Indien Nederlandse propa- i;Zt ganda op dit punt achterwege is gebleven, vraagt de heer Weiter de minister of hy bereid is om daar toe alsnog over te gaan. Operettegezelscliaj van Paul Harden en Julius Susan ROTTERDAM. Binnenkort/al een nieuw opcrettegezelschap zUn werkzaamheden aanvangen onder directie van Paul Harden en Julius Susan, beiden tot voor kort deel uitmakend van de Hoofdstadopc- rette. Van heden af treedt als za kelijk leider op de heer L. H. M. Trouw, tot nu toe administrateur van de Rotterdamse Schouwburg. Als eerste operette wordt opge voerd „Das gibt's nur clnmal" on der regie van Paul Harden en mu zikale leiding van Julius Susan. Pakistan noemt de situatie explosief KAR ATS JI. Pakistan zou Dinsdag een mededeling hebben doen toekomen aan de Britse en Amerikaanse regeringen, waarin de ernst uiteengezet wordt van de spanning lussen India en Pakistan met betrekking tot het verwerpen door Nehroe van het uit vuf pun ten bestaande vredesplan van Pa kistan. In de nota's werd gezegd, dat het feit alleen al, dat Nehroe op het standpunt staat dat Kasjmir een deel van India uitmaakt, reeds vol doende is om een explosieve situa tie te doen ontstaan. Vandaag zal het Pakistaanse kabinet bijeenko men om de toestand te bespreken, die ontstaan is door de weigering van India om zijn troepen uit de grensgebieden terug te trekken. Arbeiders bestormen „Tjitjalengka" SURABAJA Woensdagmiddag om ongeveer twee uur werd dc „Tjitjalengka" van de K.J.C.P.I die in Tandjong Perak gemc ligt, bestormd door ongeveer arbeiders. Zij drongen op T/f°0 schip door en verdwenen in or.5* van de ruimen, waaruit ongevec 500 singlets werden gestolen. Do w politie zette de omgeving van het schip af en omsingelde dc 200 ar beiders. die daarna stuk voor stuk gevisiteerd werden. Het resultaat was echter maar zeer pover. Slechts op een arbeider werden 21 singlets gevonden. De rest was spoorloos. Stichting „Ons Recht" opgericht DEN HAAG Dezer dagen is een stichting, genaamd „Ons Recht" opgericht. Het doel van deze stich ting is: „het behartigen van de be langen van hen. die tengevolge van toepassing, hetzij van de zg. Londense Koninklijke Besluiten, hetzij van andere al dan niet na oorlogse besluiten of wetten on rechtmatig zijn getroffen, een en ander in de ruimste zin genomen." Het bestuur bestaat uit de heren S. Dokter, oud-directeur PTT. Rot terdam; P. J. van den Elshout te Breda en B. G. P. Holleboom tc Breda. Deze stichting deelt mede een andere te zijn dan de stichting „Comité 19451950", thans genaamd „Stichting oud-politieke delinquen ten".

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3