STABSVENSTER Nationaal Zangconcours eindigt op grandioze wijze AZenPC struikelt op de drempel Doordraaien van kool is begonnen Bestemming Leusderheide nog duister Beter dure taxi dan ee goedkopere tram Twaalf verenigingen bekampen elkaar in erewedstrijd Trein uit Arnhem vertraagd Sterker GZC wint in eigen omgeving met 6-3 Klein veld grootste handicap Noteert U even 2 Donderdag 2 Augustus I9: (Van een onzer medewerkers) Zo zijn wU dan gisteravond getuige geweest van de slotscène, die het eind betekende van Soli Deo Gloria's nationaal zangconcours. Dit zangersfeest behoort weer tot het verleden en in onze oren klinken nog na de frisse klanken van zo menig koor. Ze waren uit alle hoeken des lands naar Amersfoort gekomen en we hebben op verschillende punten onze topografische kennis van Nederland weer eens kunnen opfrissen. De tweede dag had met een enkel regenbuitje te kampen, maar over het algemeen heeft het weder toch wel zeer meegewerkt. Zo verliep dan ook alles in goede orde. Het tydschcma kon worden gehandhaafd en dat zegt iets, als er een kleine veertig koren deelnemen. Dit lag aan de puike regeling en de snelle voortgang der beslissingen van de jury. Koninklijke medaille naar Rijswijk Er ls door allen uitstekend werk ge leverd I Er waren nogal wat bekende verenigingen op deze tweede dag en de echte kenners waarschuwden elkaar als zulk een koor van naam aan de beurt was. Waarmee echter niet ge zegd ls. dat niet talrijke onbekende ver enigingen een hoog aantal punten en een eerste prijs mee naar huis namen. Hier volgt een volledige opsomming der resultaten van de tweede dag: 4e Afd Mannenkoren Euterpe Zetten lc prijs 306 punten. 3e Afd Vrouwenkoren Hosanna Gouda ie prijs 319 punten. 3e Aid. Gemengde koren Kunst na Arbeid. Oosterhuizen le prijs 303 pun ten: Soil Deo Gloria Doorwerth 2e prijs 293 punten; Oefening Kweekt Kunst. Uitwijk (N. Br.) 2e prijs 289 punten. 2e Afd. Gemengde koren Zangkoor Harmeien. Harmeien ie prijs 304 pun ten. le Afd. Vrouwenkoren. Der Vrouwen Vreugd. Bunschoten le prfjs 342 punten. le Afd. Mannenkoren Looft den Heere Va assen 2 prijs 238 punten, Eltheto. Zelhem le prijs 313 punten. le Afd. Gemengde Koren Zang en Vriendschap Angerlo le prijs 308 pun ten: Halleluja Nijkerkerveen le prijs 311 punten; De Lofstem, Diemcn le prijs 317 punten: Soli Deo Gloria Noord Scharwoude le prijs 318 pun ten; Ad Maoiorem Deo Glorlam. Ne- derhorst den Berg le prijs 339 punten: Soli Deo Gloria Kampen le prijs 313 punten; Zanglust Maasdam 2e prijs 291 punten. Afdeling Uitmuntendheid Damesko ren Hevea Doorwerth ie prijs 322 pun ten. Afdeling Uitmuntendheid Mannenko ren Die Gouwe Sanghers. Boskoop 2e prijs 295 punten; De Lofstem, Ameide le prijs 316 punten. Afd. Uitmuntendheid Gcm. Koren Amtcltla Nieuw Lekkerland 2e prijs 292 punten; Halleluja Vinkeveen 2e prijs 294 punten; Ncd. Herv. Kerkkoor Kloetinge le prijs 337 punten: Looft den Heer. Renkum le prijs 337 punten; U prijs ons Lied, Zutfen le prijs 329 pun ten Ere afd. Mannenkoren. RiJswijks Chr Mannenkoor le prijs 378 punten. Met lof van de jury. Deze vereniging kreeg tevens de medaille van H. M. de Koningin voor de beste prestatie over het gehele concours. Ere afd. Gem. Koren. De Lofstem Den Dolder le prijs 306 punten; Zang en Vriendschap Zwollerkerspel lc prijs 360 punten. Soli Deo Gloria, Nichte- vegt le prijs 306 punten. „Vierkante wielen'de oorzaak (Van een onzer verslaggevers) De trein, die Woensdagavond 21.05 uur uit Arnhem naar Ede vertrok, met bestemming Utrecht en Amers foort, kreeg in Wolfheze tien minu ten vertraging doordat het electri- sche treinstel nagekeken moest wor den. De trein bleek het euvel van vlakke wielbanden („vierkante wie len") te vertonen .waardoor zij erg schokte. De trein reed langzaam door naar Ede. De rezigers voor Utrecht stapten daar over op de sneltrein van 21.50 uit Arnhem, die verder als stoptrein reed. De reizi gers voor Utrecht kregen dus ruim een uur vertraging. De trein uit Ede (21.28 uur) naar Amersfoort was al vertrokken, zodat de reizi gers voor Amersfoort moesten wachten op de volgende locaaltrein, waardoor zij pas om drie voor half- twaalf in plaats van om 10.07 uur in Amersfoort arriveerden. Bedrijfssport in Augustus stopgezet De organisatoren van de „Lus- trum-Bedrijfssportweek 1951" heb ben, in verband met de vacanties, besloten om de bedrijfssporten ge durende de maand Augustus stop te zetten. Alleen het tennissen wordt normaal afgewerkt. Het zwemmen en de grote riiwieltocht komen na de vacantieperiode aan bod. Superieure Afdeling Gem. Koren Zanglust. IJsselsteln le prijs 334 pun ten; Vol moed, Hoornaar 2e prijs 296 punten; Looft den Heer St. Pancras le prijs 270 punten; Hlerder Zangkoor Hterden. Harderwijk le prijs 332 pun ten; Sursum Corda. Bennebroek le prils 357 punten; Liers Gemengd Koor. De Lier lc prijs 375 p. met lof van jury. 2e Afdeling Gemengde koren. Ge- engd Koor Animato, Amersfoort le prijs 327 punten. Dit ls een hele lijst en er blijkt dui delijk uit. dat er van Jury en organi satoren ook op de tweede dag heel wat gevergd is. HOOGTEPUNT Maas des avonds om 8 uur volgde er nog een erewedstrijd, waarvoor al le koren, die een eerste prijs hadden behaald, zich konden aanmelden Niet minder dan twaalf koren maak ten van deze gelegenheid gebruik en ■oor een overtalrijk publiek ontspon zich nu een prijszingon. dat één der hoogtepunten van het concours werd. Deze wedstrijd gaf ons een hoge dunk van het peil. waarop zich vele Neder landse Christelijke zangkoren bevinden. De heer Altink. voorzitter van de jury. weer er bij de prijsuitreiking op. dat de koren op dit concours uitste kende prestaties hadden geleverd. Spre ker prees het bestuur van ..Soil Deo Gloria" voor de wijze, waarop het dit zangersfeest had georganiseerd en noemde de omgeving, waarin het had plaatsgevonden, ideaal. Hij kon niet an ders dan het bestuur van harte geluk wensen met zijn groot succes. Toen nam de heer Altink de span ning weg. die rondom heerste ten an- zlen van de. uitslag de erewedstrijd. De eerste prijs ln deze wedstrijd was voor ..Looft den Heer" te Sint Pan cras; Dc tweede prijs A. viel ten deel aan. ..Zanglust" te IJsselsteln; de 2e prijs B aan ..Soli Deo Gloria", te Noord Scharwoude. De derde prijs A was voor „Anlmn- to" te Amersfoort, de derde prijs B voor ..De Lofstem" te Diemen. Vicc-voorzitter Snabel sprak een geestig slotwoord en daarmede was een belangrijke gebeurtenis voor Amerj- foorts muziekwereld ten einde. De zangers en hun vrienden bleven nog wat napraten ln de grote con sumptietent. maar ook voor hen gold de regel: Morgen Is er weer een dag. Dus nam men. in de beste stemming afscheid van elkaar, van Soli Deo Glo ria en van Amersfoort. En toen wij naar huls stapten klon ken In onze oren na de woorden en melodie van ..Sangcrs Abschied". die wij in de vertaling hier laten volgen: Hoe heerlijk klonk* der liedTen schal Hoe vrolijk 't feestgedruis. Verstomd z(jn nu de lied'ren al De zangers gaan naar huis. Ade, Ade. Adel 1653. Wanneer Peri cles de vijandelijke ro bot heeft overmeesterd, schakelt de professor dc „hersens" van de robot weer over op zijn bevel. Dan opent hij de deur en deelt kapitein Roos mede, dat hij weer het commando over het schip kan nemen. Sprakeloos van verwondering zien de beide officieren naar die lange, magere man in zijn witte jas. Wie is dat nu weer? Maar Lu- pardi heeft het veel te druk om inlichtingen fe geven. Met behulp van de beide robots, die hem nu ten dienste staan, slaagt hij er spoedig in ook de andere robots 1 weer naar zijn bevelen te laten luisteren. Kapi-1 DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB tein Roos snelt naar de brug en hij is nog nel binnen. „Volle kracht achteruit?' Het gevy; op tijd, want de „Vliehors" vaart juist het dok 1 geweken! Heggen mogen niet te hoog groeien De verkeerspolitie heeft talrijke waarschuwingen uitgedeeld aan houders van tuinen bii woningen enz. die hun heggen te hoog of te breed laten groeien, waardoor het verkeer onvoldoende uitzicht heeft. In de loop van de volgende week wordt gecontroleerd of de obsta kels zijn gesnoeid. Burgerlijke Stand 1 Augustus 1951 Geboren: Ronald Jan Lourens, z. v. L. Schuitemaker, kapitein. Von dellaan 3. Albertus, z. v. G. H. Pot, timmerman-aannemer, J. Steen straat 30. Maarten, z. v. J. P. Ge- men. zonder beroep. Stationsstraat 21. Hendrika Adriana Maria, d. v. J. C. B. v. d. Velde, boekhouder, Galvanistr. 22. Gemma Dorothea Margaretha, d. v. A. J. P. Ockers, etaleur, Dollardstr. 34. Josephina Maria, d. v. A. v. d. Kamp, verte genwoordiger. Röntgenstraat 23. RAAD VAN LE USDEN BIJEEN (Van een onzer verslaggevers) Enthousiaste kreten klonken gisteravond door het drukbezochte over dekte zwembad in Gouda. Nauwelijks had scheidsrechter Govaerts uit Den Haag de bal in het water geworpen of de aanval van het hercnpolo-zeven- tal van AZ en PC had het doel van het Goudse GZC geattaqueerd en met succes. AZ en PC stond met 10 voor, nog voordat het talrijke Goudse publiek zich had gerealiseerd dat de belangrijke wedstrüd. waarin het kam pioenschap voor de eerste klasse op het spel stond, was begonnen. Een veel belovend begin na een succesvolle combinatie tussen Wim en Gertie Mos terd, waarbfj laatstgenoemde de Goudse keeper geen schijn van kans gaf. Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Leusden onder voorzitter schap van burgemeester M. J. E. Kwint in vergadering bfjeen. De burge meester las een schrijven voor van de garnizoenscommandant, waaruit bleek, dat zijnerzijds maatregelen zijn genomen teneinde een herhaling van het gebeurde te voorkomen. geleerd, dat de bouw bij openbare aanbestedingen door te hoge prijs dikwijls niet door gaat. o.a. als ge volg van de z.g. opzetjes, die bij de aannemingssom worden inge voegd. Financiering voor de bouw uit eigen middelen is waarschijnlijk mo gelijk. Van Gedeputeerde Staten is een verklaring nodig dat het geld beschikbaar is. De gemeente heeft nog tegoed van het Rijk pl.m. 69.000 van vorige bouwplannen. De heer Van Ginkel deelde daar op mede, dat hij principieel voor stander is van een openbare aanbe steding. Indien van Buren en Renes goedkoper kunnen bouwen dan een ander, doordat op het terrein reeds materialen aanwezig zijn, dan had ook een openbare aanbesteding ge houden kunnen worden. De voorzitter antwoordde hierop, dat openbare aanbesteding vrijwel niet lukt. De wederopbouw moet ook nog goedkeuring tot gunning verlenen. De heer Van Maanen (AR) was van mening dat men gedwongen was om te bouwen. Hoewel ook hij geen voorstander van ondershandse aanbesteding was, meende hij toch zijn goedkeuring aan het voorstel te moeten hechten. Het voorstel werd hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Naar aanleiding van een aanbeve ling voor de benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer S. Polak, ambtenaar ter secretarie. Bij de rondvraag deelde de heer Van Maanen mede. dat het huisvuil in de nieuwe kern te Leusden niet werd opgehaald. De bewoners van die buurt moeten hun vuilnisem mers naar de Arnhemseweg bren gen. De voorzitter zegde toe. dat in het vervolg ook daar het huisvuil zal worden opgehaald. Schooljaar thans van September tot Augustus In een raadszitting in de ge meente Amersfoort, zo ging Burge meester Kwint verder, werd aan die raad medegedeeld, dat dc Leus derheide vrij zou worden gegeven. De samensteller van het uitbrei dingsplan heeft naar aanleiding hiervan opnieuw een onderhoud met de genie gehad. Uit dit onder houd bleek wederom, dat de be langrijkheid en intensiviteit van het gebruik van de Leusderhei voor defensie-doeleinden toenam. De ge nie heeft dus twee verschillende mededelingen gedaan. B. en W. zul len het daarom op prijs stellen als de gemeente Amersfoort tegen de vaststelling van het uitbreidings plan. inzake de bestemming van de Leusderheide, bij Gedeputeerde Sta ten in beroep gaan. Gedeputeerde Staten zullen dan uit dienen te ma ken welke mededeling als juist is te beschouwen. Daarna kwamen B. en W. met het voorstel om met ingang van 1 September a.s. het schooljaar van de openbare lagere scholen van 1 April t.m. 31 Maart te vervangen door een schooljaar van 1 Septem ber t.m. 31 Augustus. Dit werd aan genomen. Dan komt ter sprake het voorstel tot ondershandse aanbesteding tot de bouw van 2 duplex-woningen in de dorpskern Leusden aan de firma Van Buuren en Renes, aannemers alhier, voor de somma van 22.425. De voorzitter merkte hierbij op. dat de opgedane ervaringen hebben Edoch, de vreugde in het Amers- foortse en de teleurstelling in het Goudse kamp. duurde maar kort. De GZC-aanval kwam op toeren 'en het scheelde maar zeer weinig of Cabout had direct na de tweede start reeds gelijk gemaakt. Insigner kon op het nippertje redden. Het was echter maar een kort uitstel, want de Goudse polo-ers kwamen terug en Van der Tooren besloot een uitstekende combinatie met een hard schot. Juist op het moment dat de bal de doelmond naderde, flitste, tegen het verbod van de wedstrijdleiding in, een bhtslamp van een fotograaf op. Vermoedelijk werd Felix Insigner hierdoor verblind. Althans, het re sultaat was een doelpunt voor GZC. Gelijk (1—1). Dit alles was slechts de inzet voor een enerverend, fel en enthou siast gevocht tussen twee ploegen, die er kennelijk alles opzetten om de titel te bemachtigen. De scheids rechter was echter onvermoeid en liet niets toe. Onophoudelijk snerp te zijn fluitje door de met vele honderden mensen opeengepakte kleine ruimte. Hij zag en doorzag vrijwel alles. Inmiddels hadden de gastheren dc touwtjes in handen genomen Aanval op aanval golfde op het Amersfoortse doel. Na een fel schot van Cabout belandde de bal achter Insiger, doch de scheids rechter had een overtreding gecon stateerd en keurde dit doelpunt af. Even later moesten Gertie Mos terd en Van Willigen (GZC) het water verlaten, omdat zij elkaar hinderden. De aanval van de GZC- ers leed hieronder niet en het Amersfoortse doel ontkwam enkele malen op vrij fortuinlijke wijze aan doorboring. Het werd niet alleen duidelijk dat GZC alles op alles zette om te winnen, doch ook dat deze ploeg iets sterker was dan de AZ PC-ers. Vooral hun verdedi ging deed verdienstelijk werk en legde de Amersfoortse aanval vrij wel lam. Na een minutenlang ge vecht, waarin vele grote en kleine duels werden geleverd scoorde Van der Tooren opnieuw, ditmaal na goed aangeven van H. de Boer. Met deze stand kwam de rust. De tweede helft begon voor Amersfoort weer veelbelovend en reeds klonken juichkreten, doch de bal ging, een fel schot van Theo Mosterd, juist voor het doel langs. Anderzijds kon Insigner slechts met de grootste moeite'een schot van Cabout onscha delijk maken. De G.Z C.-ers kwamen echter opnieuw voor het Amersfoort se doel -en boekten ditmaal, door een afgemeten schot van W. de Boer, succes (3-1). De hoop van de talrijke Amers foortse aanhang werd minder, want het was inmiddels duidelijk gewor den dat juist de A.Z. en P.C. verde diging, wilde men succes hebben, de Goudse spelers geen kans mocht ge ven. Immers, de aanval van A.Z. en P.C. kreeg te weinig gelegenheid, daarvoor zorgde de Goudse verdedi ging, die uitstekend afdekte. Toch werd deze verdediging keurig ver schalkt na een sluitende combinatie tuss-en Theo en Gertie Mosterd en 't was opnieuw laatstgenoemde die kon scoren. Een prachtig doelpunt! NIEUWE HOOP Nieuwe hoop in de Amersfoortse harten. Zou het toch nog kunnen? De stand was toch nog slechts 3-2. En het zou ook wel hebben kunnen lukken, doch do G.Z.C.-ers kwamen onweerstaanbaar opzetten cn zetten alles op alles. Een goede pass van Wim de Boer kwam bij de actieve Van der Tooren terecht, die zich niet bedacht cn een flitsend schot loste, dat doel trof (4-2). En toen kwam de Goudse motor eerst recht op toeren. Wim de Boer maakte er direct daar op 5-2 van. Weevers, de Goudse ver dediger. viel Gertie Mosterd al te veel lastig, werd het water uitgezon den en uit de strafworp bracht Ger tie Mosterd de stand op 5-3. Van der Tooren maakte even later, door een rustig boogballetje 6-3 en vrijwel direct daarop gaf scheids rechter Govaerts het laatste sein, dat voor G.Z.C. tevens het kam pioenschap van de eerste klasse be tekende. A.Z. en P.C. verloor, maar met ere, tegen een zevental, dat de ti tel ook vorig jaar behaalde en het nu alleszins verdiende. Toch hebben de G.Z.C.-ers hun overwinning niet alleen te danken aan hun iets beter spel. Dat de Amersfoorters hun spel niet voldoende konden ontplooien kwam ontegenzeggelijk door 't zeer kleine veld. Een groot voordeel voor G.Z.C.maar een even groot nadeel voor de Amersfoorters. STRAFFE LEIDING Vanzelfsprekend was de vreugde in het Goudse kamp zeer groot, maar 't dient gezegd dat de Amers foorters sportieve verliezers waren. Immers, de eerste bloemen, die GZC in ontvangst kon nemen, waren van A.Z. en P.C. En de stemming op de thuisreis was er een van lachende verliezers, die zich voornamen het een volgende maal nog een tikje beter te doen! Neptunus-dames winnen met 100 Voor de laatste maal in de Zo mercompetitie speelden de Neptu- nusdames gisteravond in het zwem bad de Liesbosch te Utrecht teger. het eerste team van Zwemlust. Ook deze keer werd het een glorieuze overwinning. Met 100 konden on ze stadgenoten het water verlaten. Over het geheel genomen hebben de rood-witten weinig tegenstand ontmoet gedurende de gehele com petitie, zij het dan, dat de Hilver- sumse dames, welke bovenaan de ranglijst staan eenmaal de meerde ren waren, en tijdens de return- match een gelijk spel behaalden. Op deze wijze belandden onze stad genoten nu op de tweede plaats. Of H.Z.C. het tot promoveren zal kun nen brengen, menen wij toch te moeten betwijfelen, daar deze club nog niet over die routine beschikt, een eerste klasser waardig. Is dus dit niet het geval, dan zullen zij een volgend maal wederom de Nep tunus-dames tegenover zich vinden en dan zullen de punten denkelijk wel beter verdeeld worden, voorai omdat het spelvcrband bij de rood- witten steeds beter wordt. OOK NEPTÜNUS II WINT Ook het reserveteam van de da mes, bond in Utrecht de strijd aan. De tegenstandsters waren de re serves van Zwemlust. Dat zij niet voor haar collega-zusters wilden onderdoen bleek wel uit de uitslag. Deze was nl. 6—1 in het voordeel van Neptunus II. Oplichter aangehouden Door de politie is aangehouden de Amersfoorter H., die een bedrag van vijftig gulden, toebehorende aan zijn firma, te eigen bate heeft aangewend. Tegen hem zal tevens een vervolging worden ingesteld voor oplichting van f 3.50. H. stond ook nog gesignaleerd voor een boete van twaalf gulden. APV „De Luchtpost' Uitslag kampioenschappen oud.* ven: Duif Vitesse: 1 J. Noonr-; 222ó09. 2 H A. de Goede 4&-£. H. Verhoef jr 50—1040520 4 t Goede 50—1039332; 5 J. van IJb- 1041909. Hok Vitesse: 1 E. de G> H. J. Hol. 3 H. A. de Goede; 4; Sluuren- 5 J. van IJken. Duif M-. 1 J. de Bruijn 48—283080; 2 R. horst 50—1041657; 3 H. van E«d- 223223 4 H. Verhoef Jr 48-2"; E de Goede 50—1039399 Hok M 1 J. de Bruijn; 2 L Snijders. 2 IJken; 4 Bronkhorst; 5 F. Jame fond' 1 G. A Tuithof 488237;. Snilders 49—223876. 3 L Snijdt- 284551- 4 J. de Bruijn 47—55605' H. Egink 49—223312. Hok fond Snijders; 2 N. H. Egink; 3 J. de I 4 H J. van Daatselaar; 5 metrk Berg. Generaal Oude duiven:. ders- 2 J. de Bruijn; 3 J. van IfcV N. rf. Egink; 5 H. J. Hol. Twee^ den; 1 J. de Bruijn; 2 L. Snijden J Hol; 4 H. Verhoef Jr.; 5 J. Noc: 6 F. Jansen: 7 H- A. de Goede; i van Daatselaar; 9 J. Noorman; 1 vrouw v. d. Berg. Ongewenst bezoek I11 een woning aan de Emmi zijn onbevoegden, door verbrt van ruitjes van een kelderraar onderzoek uitgeweest. De bewc die tijdens dit ongewenste be afwezig waren, hebben nog kunnen constateren dat zij missen. INGELEGD EN TERUGBETAAI! Bij de Nutsspaarbank te Amerjï werd in de maand Juli ingelegi bedrag van f 979.707.46. Terugfct; werd f 1.162 187.10- Het spaardt: goed bedroeg van net einde der ~t f 16.231.134.59- Bij 2711 bij de At dienst aangesloten spaarders 1 f 57.663 34 aan huis afgehaald. 0; 26 scholen, waar het schoolsparer. passing vindt, werd in deze ra door 1928 leerlingen f 2.445.95 spaard. Door de 850 leden var. Honderd Gulden Club werd f 6.' gestort, waardoor het totaal der t tingen steeg tot f 27.706.— Een bt van f 6.914.56 aan kleine bespan: uit 391 ter lediging aangeboden r, busjes werd als inleg op dc bljïf rende spaarrekeningen ingeschren DEFENSIE IN EERSTE KAMER (Vervolg van pag. 1) De heer De Dreu, de defensie plannen der regering als geheel accepterend, vestigde nog eens de aandacht op het belang van de verdediging ook op het sociale front. Het is makkelijk over offers te spreken maar, zij zijn moeilijk te eisen van een gezin dat bijv. met 10 personen in één kamer moet le ven. Bedenk, zo zei hij, dat de sociale voorzieningen een essen tieel onderdeel vormen van de West-Europese cultuur. In dit ver band laakte hij het uitblijven van een pensioenregeling van zeelieden en de te lange werktijd van loodsen. Zijn stelling wilde jhr. Ruys de Beerenbrouck in beginsel niet tegen spreken. Maar deze ves- LANGEDIJK. De stemming op de veilingen was de afgelopen we ken beslist flauw, wat meestal het geval is in de vacantietijd. De aard appelprijzen waren toch maar wei nig lager dan de vorige week. De aanvoeren bedroegen de meeste da- GRAND THEATRE t/m 1 Aug. „The West Point Story" Elke leeftijd. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen; 2.30 6.45 en 9 uur. ..Donder dagcyclus", 2 Aug. 2.30 6.45 en 9 uur: „En nu.... de toekomst" 14 jaar. CITY THEATER „De charge van de lichte brigade" 14 jaar. Zondag: 1.30 4 6.30 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.30 en 9 uUr. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag: „Met een neusleng te" Elke leeftijd. Van Dinsdag t/m Donderdag. „Gjeschaduwd" 14 Jaar. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dogen: 2.30 6.45 en 9 uur. 31 JULI: Dinsdag Concours Soil Deo Gloria, 9.30 uur Utrechtseweg. 1 AUGUSTUS: Woensdag Concours Soli Deo Gloria. Utrechtseweg. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t/m Maandag: „Parijs bij nacht" 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Een jantje op het gladde pad", 14 Jaar. Vrijd.; 8 uur. Zat.: 2.30 6.45 9 uur. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dg. 2 30 8 uur. Openbare Leeszaal: Zomerslultlng van Maandag 16 Juli tot Maandag 6 Augus tus. ki JC OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11—12-30 en 2 39—5.45: en Maandag- en Vrijdagavond 1—9 u. Voor kinderen Woensdag 36 en VrHdag 45 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soea- terkwartler (Zonnebloemstraat 671 Uitlening Dinsdag, en Vrtldagavon<j van 1—8 uur. Mnseum Fléhltc, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags. Werk dagen van 1012 en 14 uur. Zaterdag 10—12 en 1.303 uur. Avonddienst Apotheken: dr. Van As. Varkensmarkt 19a. tel. 3767; dr. Cramer. Utrechtseweg 93, tel. 3498. Klop tlnge droeg, konden ze niet bereikt. Veel hoger zullen halen met haar jurkjes, zo als ze thans door iedereen over de hele wereld wor den gedragen. Bij de zangers van Urk ivas er. welgeteld, nog één man, die ook in zr'n kle ding een Urker was van de oude stempel. Dit is toch wel een ver lies dit verdwijnen der na tionale drachten. Er zal wel niet veel aan te doen zijn; ook hegrijpen wij wel de motieven die tot deze achteruitgang voerden. Maar betreuren doen wij het wel. dc planten niet worden, daar de knoppen al bijna papier. Bovendien brachten ze capsules en postzegels mee. Maar ze waren niet uit zijn, maar toch hebben de enigen. Onze andere wij zo'n idee. dat dit een soort record is. Of zijn er nog stadgenoten, die hoge- Thijs Haners, Ria re zonnebloemen in hun mevrouw Bonsel tuin hebben? Wat zegt de Zonncbloemstraat hier bij voorbeeld van? .klanten" waren in de af gelopen dagen Cor Ruiter. Rees, de familie Van Zwol. Het is fijn, dat er zovclen mee- even aan t Stadsven- ster. TeL 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf aar. helpen om het grote doel van onze actie te bereiken; het aanschaffen van een blinden-geleidehond. Klederdrach ten Verwondering Eerlijk gezegd, we wa ren wel een klein beetje verwonderd, toen we het jongste nummer van „Ons Podium" in handen kre gen. De voorzitter van het melijk, dat er in de pers hij enkele plattelandsko ren. Vele vrouwelijke le- slechts weinig aandacht is JTi AAR stond gistermid- "S TBS? SWSSK Weg een vrouwenkoor uit Bunschoten en de meeste leden waren gekleed in de klederdracht van de streek. Dit deed ons goed. Want als er iets ons te den hadden nog wel een geschonken aan de prach- nationaal costuum, maar tjge prestaties van Fenny droegen het hij zeer bij- Heemskerk in Venetië. „Grote koppen en diverse Maar dit concours was foto's komen er voor een naar onze mening beslist schaakgebeurtenis niet aan zo'n bijzondere heid. gelegen- te pas." zegt hij. De heer A. Hollander Jr. Wat zou het zangersfeest ^al moeten toegeven dat dit toch voor de Amers- omstandighcid. dat er zo ff." ZVZt "„ITjl'/rdrri '°°rtsa kranten niet geldt. leurstelde. dan was het de örnenen ,fnn' huilen in de En wat onze ci5en krant groepen van buiten tn de betref, wy menen in on2e brede kolommen voldoende de nadruk gelegd te heb- En hoe zou het de be- ben op het succes van me- langstelling hebben gèSti- vrouw muleerd. weinig nationale drachten meer Betoond werden door ?"?ef?f' de leden dezer verenigin gen, die toch voor een groot deel van het platte land komen. Alle dames droegen het zelfde type bontgekleurd zomerjurkje. Natuurlijk zagen ze er fleurig uit deze zangeressen. Maar bij zo'n prachtig Zeeuws costuum als een zangeres uit Kloe- Zonnebloem Mevrouw B. uit de Mem- lingstraat heeft in Mei van dit jaar twee zonnebloe men geplant, die thans reeds beide de respectabele hoogte van 2,80 m. hebben Heemskerk, mèt een grote kop, en mèt foto's. Waar of niet, me neer Hollander? Zilvervloot De Veluwse Boerendan- sers uit Putten kwamen ons deze week verrassen met een grote doos zilver - 't Is toch maar goed, dat de bakkers ons niet hele maal in de steek laten, want wat zouden we moeten eten tijdens hun vacantie? Ons dagelijk „halfje krop" kunnen we nu eenmaal niet missen. De ene helft van de broodfabrikanten en -leveran ciers geniet van 30 Juli t.m. 4 Augustus van een paar vrije dagen; de anderen komen van 13 t.m. 18 Augustus aan de beurt. De klant is echter koning, en daarom verschijnen op verscheidene plaatsen in de stad elke dag bakkerswagens waar het publiek toch brood kan kopen. Dat de jeugd in deze vacantietijd nogal eens een boodschap voor moeder doet, is best te begrijpen. gen nog meer dan 100 ton per dag aan de beide veilingen tezamen. De middelsoorten eersteling noteerden 'n middenpnjs van 10'.'2 a 11 cent, de drielingen van 9 tot 10 cent. De kleine worden naar verhouding be langrijk goedkoper en beginnen te gen de vcevoederprijs op te lopen, die 4 k 5 cent zal bedragen. De grove brengen nog zo ongeveer een dubbeltje op. De export neemt nog flinke hoeveelheden eerstelingen op. Dore en rode eersteling liggen on geveer op hetzelfde prijspeil als de blanke eersteling, de blauwe eigen heimers liggen ongeveer een halve cent lager. Op de koolmarkt is de stemming heel wat slechter gewor den. de rode kool had zo nu en dan al enige doordraai laten zien, doch dit was van weinig betekenis. 1 Augustus draaide echter ruim 80 pet. van de aanvoer door en werd voor veevoeder geruimd. Ook de gele kool. die de hele week nog vrij vlot van de hand gegaan was, kreeg het Woensdag moeilijk, waarbij de prijs op 4 cent terug viel. Ook de witte kool liep tot de minimumprijs. Daar deze soort wegens de onregel matige vraag nog op monster wordt geveild, treedt hierbij nog geen doordraai op. Ronde bieten waren zeer gevraagd voor Engeland en konden goede prijzen maken, in het begin van de week nog boven de 17 en later 12 k 13 cent. De aanvoer is echter aan de Langedijk maar van weinig betekenis. Slabonen deden in het begin van de week nog boven de 40 cent. daal den echter iets en Woensdag konden ze maar 34 tot 38 cent maken. Ook de bloemkool moest onder de in vloed van het warmere weer wat verlies nemen, goede bloemkool no teerde Woensdag 2530 cent. Op de potersveiling maakten eerstelingen a 3550 van 18.10 tot 18.30. Er werd echter weinig verkocht. EDE OUDHEIDKUNDIGE VONDST Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Bruin, thans te Amersfoort werkzaam bij de Rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek, heeft op een geploegde brand- strook op het landgoed Zuid-Gin- kel een Germaanse urn gevonden, nog gevuld met crematieresten. De run, die vrijwel onbeschadigd was dateert uit plm. de vierde eeuw voor het begin onzer jaartelling. tigde ook de aandacht op hei gebruik van genotmiddelen iï derland. En als het er om ga; de laatste trein te halen, v« het transport naar Siberie trekt, kan men beter een tax men, welke op het huishoudb: eigenlijk te zwaar drukt dan goedkopere tram, die risico's te laat komen oproept. Volgens de communist:' woordvoerder Schoonenb was de oorlogsvoorbereiding Sowjet-Rusland echter niet c dan een sprookje en hij was verontwaardigd, dat het vos om Nederlandse Kamerleden in Rusland daarvan te laten tuigen, was geboycot. Na e gewezen te hebben, dat er is Oosten veel minder manschi: onder dienst waren dan in heU ten, voorspelde hij dat Akc Europa zou laten verwoesten zich zelf achter de Pyrenees op Engeland terug te trekke: eerst terwille van het Amerib wapenkapitalisme de strijd te! ben ontketend. Om minister Staf gelcgenhe, bieden zijn antwoord voor t« reiden hij zal dit vanms uitspreken ging de Kamer volgens over tot de besprekin; het wetsontwerp tot regeling het goederenvervoer langs de' dat z.h.s. werd aangenomen. Rijkswegenplan IS wordt verder uitgevoerd 's-GRAVENHAGE. De fc ingenieur-directeur van de P. waterstaat directie wegen, gisteren aanbesteed bestek t dienst 1951—1952, voor de van de aardebaan van het ge van weg no 2 van het rijks' plan 1948. AmsterdamUtred- sen de Kantonsweg en de weg UtrechtWoerden, me! komende werken, onder ce meenten Maarssen en Utrecht laagst werd ingeschreven N.V. A. J. van Haaften te V- venhage, voor een bedrag 897.800,-. Directeur De Bonnflf' de heer Max Cohw begraven (Van onze Gooise correspotf BUSSUM. Woensdag. - f enorme belangstelling heeft U middag op de algemene &U plaats de teraardebestelling gehad van het stoffelijk van de heer Max Cohen, in 't directeur van dc magazijn^ Bonneterie in Amsterdam Haag, die op 66-jarige ledw" j dens een vacantiereis in plotseling is overleden. De oüd-secretaris-generaal K. en W„ voorzitter van Cohen-fonds, prof. dr. G. va" je, bracht de overledene de steun, die hij vooral de 1 kunstenaars in stilte gegeven - AUTOMARKT Op de Woensdag gehouden markt werden 108 inotorv^^- ten verkoop of ruiling aan£

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2