VAN NELLE'S GOUDZEGEL 95 ct Spoedig f 230 millioen voor onze defensie Buurtvereniging „Oranje viert zomerfeest Slachthuis AMERSFOORTSE GEMEENSCHAP Rangeerder tussen wagons doodgedrukt Gesneuveld in Korea Steekpartij eist een dode Kist goud uit KLM- toestel verdwenen Amerikaans leger in Europa 344.000 man Oplossing in Aalten van tent naar keet Zwaar gewond bij duik in ondiepe volgt het „News" Prawda-voorbeeld Paard springt huis kamer binnen Aanrijding op de Stationsweg Schoenmaker- halfwas Ja/uier KLAAR IN 'N W/P... U PKOEFT PE KIP Vrijbankvlees 4 Donderdag 2 Augustus 1951 VIT POT VAN MARSHALL-FONDSEN: Ook militaire productie zal van tegenwaardefondsen profiteren (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Na maandenlang overleg tussen de vertegenwoordigers van Nederland over materiële en financiële hulp voor de opbouw van de Nederlandse defensie is thans op korte termijn een gunstige beslissing te verwachten op een zeer belangrijk onderdeel van de Nederlandse voorstel len. Verwacht wordt dat Washington dezer dagen aan Nederland zal toe staan een bedrag van 230 millioen gulden uit de tegenwaardefondsen van de Marshall-hulp te besteden voor de productie van materieel voor de Nederlandse strijdkrachten. 100 millioen van dit bedrag zou nog in 1951 kunnen worden gebruikt. Dit betekent dat de Amerikaanse i regering thans voor het eerst het i gebruik van tegenwaardefondsen ontstaan door betaling in guldens door bedrijven voor goederen wel ke Nederland als Marshall hulp heeft ontvangen toestaat voor de vervaardiging van defensie-ma terieel. Het is ook de eerste maal dat deze fondsen mogen worden ge bruikt voor productie. Tegen beide vormen van beste ding van tegenwaardefondsen heeft altijd groot bezwaar beslaan in Amerika. Het gebruik er van voor militaire productie was zelfs wet telijk verboden. Maar overleg in Washington tus sen de Amerikaanse regering en vertegenwoordigers van het congres heeft een erkenning ten gevolge gehad van de opvattingen van de 'E.C.A. in Den Haag. Deze stelde 'zich op het standpunt dat nu de ge- ihele Amerikaanse hulp aan Eu ropa een min of meer militair ka rakter heeft gekregen het artikel in de wet op de Amerikaanse econo mische hulpverlening regelrecht in strijd komt met de lijnen van de Amerikaanse politiek van dit ogen blik. Het artikel zal worden ge schrapt omdat het uit een voorbij stadium dateert. En voor het for mele bezwaar dat nog blijft bestaan heeft Washington thans een oplos sing gevonden. Men is het daar eens geworden over de formule dat de tegenwaardefondsen mogen wor den gebruikt voor de vervaardiging van eindproducten die niet van mi litaire betekenis alleen kunnen wor den geacht. Gevolg zal zijn dat Nederland toe stemming kan worden gegeven vcr- bindingsmaterieel, radio's, korte golfzendertjcs en telefooninstallaties en voorts voertuigen, kleding en on derdelen van machines te laten pro duceren in eigen land voor gelden uit het tegenwaardefonds. Als ge volg daarvan zullen in de naaste toekomst aan de Nederlandse indus trie waarschijnlijk belangrijke orders voor de vervaardiging van jeeps voor het Nederlandse leger worden gegeven. Daartegen bestond aanvan kelijk bij de Amerikaanse automo- bielindustrie bezwaar. Men achtte de bouw van jeeps in Nederland een verspilling van .werktuigen en dergelijk schaars materiaal als ook van productie .kracht. Dit bezwaar is echter ont- zenuwd toen kon worden aange toond dat op het ogenblik en ver- moedelijk nog voor geruime tijd de r Amerikaanse industrie toch nog i niet in staat is het benodigde ma- teriecl in de benodigde hocveel- i heden overeenkomstig de program ma's af te leveren aan Europa. Dit geldt trouwens niet alleen voor I jeeps. Ook in andere opzichten lopen de Amerikaanse leveranties nog niet geheel op tijd. Verwacht wordt zelfs dat binnenkort ernsti ge vertraging in de opleiding van tankbemanning en ln het Neder landse leger dreigt, indien de aan voer van tanks niet regelmatiger geschiedt. De Amerikaanse regering moet op dit ogenblik woekeren met het materieel dat van de productie banden komt en het 'S zelfs voor gekomen dat materieel voor ons land dat reeds aan de kade stond voor verscheping naar Nederland op het laatste ogenblik in een an der schip moest worden geladen, omdat het elders nog dringender nodig was. Dat heeft in Nederland nu en dan het progra ima voor de c'efensie-opbouw nogal eens ver stoord. Verwacht wordt dat minis ter Staf daar vanavond of morgen tijdens het defensie-debat in de Eerste Kamer nadere uitleg over zal geven. Deze situatie heeft ertoe geleid dat de bezwaren tegen de fabricage van jeeps in Nederland zijn weer legd en dat de Nederlandse regering tegenwaardefondsen zal mogen ge bruiken om deze voertuigen hier te laten vervaardigen. Dit betekent dus een directe breuk met de opvatting dat slechts de uit voering van werken ten algemenen nutte van drooglegging, en tbc vrij maken van de veestapel de bestem ming van de tegenwaardefondsen zou kunnen zijn. Van de 1.5 milliard gulden welke zich thans in de tcgenwaardepot be vinden en die zo min mogelijk zijn aangetast teneinde ge-en inflatorische ontwikkelingen in Nederland te ont ketenen zal nu dus 230 millioen worden vrijgemaakt ten behoeve van productie voor ce defensie. Dit is het eerste resultaat van de besprekingen tussen de bureaux van regeringscommissaris Hirschfeld en ECA-vertegenwoordiger Hunter over dit onderwerp. Deze besprekingen hebben vele maanden geduurd en over enkele belangrijke Nederlandse voorstellen in hetzelfde kader zal het overleg trouwens nog geruime tijd moeten worden voortgezet. DEN HAAG. Bij het rangeren op het terrein bij het Hollands Spoorstation aan de Waldorpstraat is gisterochtend omstreeks kwart over twaalf een ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 59-jarige spoorwegarbeider De W. uit de Koningstraat te Den Haag. De W. wachtte bij een treinstel, waaraan een wagon, ge laden met steenkolen, moest wor den gekoppeld. Deze wagon is ver- moedeliik te snel opgeduwd, waar door de bumpers van beide wagons gedeeltelijk werden vernield en De W. tussen de wagons kwam. De bumpers van het treinstel waren ongeveer vijf en twintig centimeter diep in de kolenwagon gedrongen. DEN HAAG De regering ma: t bekend, dat tot haar leed wezen tijdens gevechten in Korea op 26 Juli zjjn gesneuveld: korpo raal E. Keiler, legernr. 260405230, sergeant J. II L. van Kollenburg, legcnr. 271120015, soldaat J. P. van Ostaden, legernr. 220809022. allen uit Tilburc en soldaat A. G. Tim mermans, legernr. 290622026, uit Briclle. Huisraad, met bijl kort en klein geslagen ROERMOND. In de nacht van 29 op 30 Juli j.l. heeft te Weert in midden-Limburg een ernstige vecht partij plaats gehad tussen de familie Saes en vader en zoon Van der Vorst, tengevolge waarvan drie per sonen in zorgwekkende toestand in het St. Jansziekenhuis te Weert moesten worden opgenomen. De in smokkelaarskringen en bij de politie en justitie goed bekende Matthieu Saes overleed Maandag avond. Het slachtoffer was waar schijnlijk met een z.g. pikhouweel een vreselijke wond toegebracht in het hoofd. Zijn echtgenote, die even eens actief aan deze vechtpartij mee deed, liep eveneens een groot aantal verwondingen op en werd in zorg wekkende toestand opgenomen. Een jongeman werd bij deze vecht partij een vrij ernstige messteek in de rug toegebracht. De gemeente politic van Weert heeft drie perso nen gearresteerd, onder wie een broer van het overleden slachtoffer. Met een grote bijl, vernielde hij bijna de gehele inboedel van Van Vorst, JOHANNESBURG Een kistje goud ter waarde van ongeveer 120000 gulden is tussen Johannes burg en Rome uit een KLM-vlieg- tuig verdwenen. Te Johannesburg gelooft men. dat de verdwijning in verband staat met het verloren gaan van diamanten ter waarde van 250 000 gulden in Maar* jl. tussen Johannesburg en Londen en met het verdwijnen van een zending goud tussen Londen en Zuid-Afrika op 28 Juni. Men vermoedt, dat een en ander het werk is van een internationale bende. Het vermiste kistje bevatte 22 staafjes goud van 22 karaat. WASHINGTON. Senator Co- nally, voorzitter van de Senaats commissie voor buitenlandse be trekkingen, heeft namens de Ame rikaanse stafchef van het leger, generaal Lawton Collins, verklaard, dat de sterkte van de Amerikaanse strijdkrachten over een jaar in Europa 344.000 man zal zijn. Dit is ongeveer 56.000 man minder, dan generaal Marshall, de minister van Defensie de vorige week schatte. AMSTERDAM. Het jonge echt paar Wensink uit Aalten. dat in woonde bij de ouders van de man, maar wegens een ruzie tussen schoonmoeder en -dochter op straat werd gezet met hun anderhalfjarig dochtertje, heeft een nood-woning gekregen. Die hadden ze al in de vorm van een tent waarin ze maar zijn gaan zitten en nu het zomer is en meer Nederlanders voor hun ple zier zelfs in tenten wonen, ging het ook best Maar dat kan niet zo blij ven Daarom is het gemeentebestuur van Aalten. dat er erg mee inzat, zeer verheugd een noodoplossing te hebben gevonden door een particu lier aanbod van een Aaltense aanne mer, die een dubbelwandige direc tiekeet voor het jonge gezin heeft afgestaan. (Van onze correspondent) HENGELO. Dinsdag is de twintigjarige F. S. uit Oldenzaal bij het duiken in het ondiepe gedeel te van het zwembad te Zwaaikom verongelukt. Niettegenstaande het uitdrukkelijk verbod is hij nl. op het 40 cm diepe gedeelte van het zwembad gaan duiken. Hij is in zeer ernstige toestand in het zie kenhuis te Oldenzaal opgenomen. MOSKOU. Het in de Engelse taal verschijnende nieuwe Russi sche periodiek „News" heeft van daag aangeboden zijn kolommen open te stellen voor Amerikaanse journalisten. In een artikel, onder de kop „Ons aanbod aan de New York Times" schrijft News. dat de Times als middel tot een werkelijke ver betering der internationale be trekkingen de vrije uitwisseling van personen en ideeën heeft voor gesteld. „Waarom niet te beginnen met ons blad?" aldus News. Het blad schrijft verder, dat het Russische volk steeds vriendschap pelijke gevoelens gekoesterd heeft voor Amerika en de Amerikanen, maar dat de Russische pers stel ling moet nemen tegen de Ameri kaanse leiders, die atoombommen op babies willen gooien of aandrin gen on oorlog tegen de Sowjet- Unie. „News", dat voor de eerste maal op 15 Juli is verschenen, heeft zich zelf aangediend als „een zoeklicht op de wereldgebeurtenissen". Vol gens Westelijke diplomaten maakt het deel uit van de Russische pro pagandacampagne om het Westen ervan te overtuigen, dat Moskou vreedzame doeleinden nastreeft. (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Te Lichtenvoor de in de Achterhoek is Dinsdag een op hol geslagen paard dat de scherpe draai van de straat niet meer kon nemen midden door het raam van het woonhuis van de heer Hooglugt gesprongen en in de kamer terecht gekomen. Het dier zat zo bekneld dat de muur voor een deel moest worden weg gebroken om het te kunnen bevrij den. De schade valt nog al mee. Motorrijder gedood bij ernstige botsing (Van onze correspondent) Dinsdagmiddag is op de weg El- burgEpe bij de legerplaats Olde- broek een ernstig ongeluk geschied. De 33-jarige groentenhandelaar F. Bosch, wonende in 't Harde kwani per motor uit de richting Epe en schijnt een militaire wagen die uit de legerplaats bovengenoemde weg opreed niet tijdig genoeg te hebben gezien. Hij reed tegen de wagen op. sloeg tegen de grond en overleed enkele ogenblikken later. Havenarbeiders weigeren tuinbonen te lossen GLASGOW Woensdag hebben ruim 300 havenarbeiders het werk neergelegd teneinde kracht bij te zetten aan de weigering van zeven collega's om een lading uit Italië afkomstige tuinbonen te lossen. Zij willen 't werk niet hervatten, voor dat de oorzaak van een huidziekte, die zij aan de bonen wijten, is vast gesteld. Negen schepen werden door de staking getroffen. SOESTERBERG 55 Versierde fietsen en wagentjes rijden mee' in fleurig bloemencorso Het vierdaagse zomerfeest van de buurtvereniging „Oranje" te Soester- berg, dat op 1, 2, 3 en 4 Augustus zal worden gehouden, werd Woensdag middag ingezet met een bloemencorso, waarvan de opstelling te drie uur in de Generaal Spoorstraat plaats vond. De deelneming stond open voor kin deren van de feestvierende buurtvereniging tot de leeftijd van 16 jaar; 31 deelnemers (sters) kwamen met hun versierde fiets, trekwagentje, auto ped, driewielertjes enz. op de verzamclplaaats en werden door het dames comité in groepen ingedeeld. Nadat de jury, bestaande uit de heren D. Lub. R. Duinsbergen en Houbink, de mededingende voer tuigjes aan een deskundig oordeel had onderworpen, hetgeen lang geen gemakkelijke taak was, zette de stoet zich in beweging en trok men door de feestvierende buurt, omringd door ouders en vele be langstellenden. Toen allen de plaats van afmars weer bereikt hadden, kon de voorzitter van „Oranje", de heer T. de Bruin, de burgemeester van Soest, mr. S. P. baron Bentinck, die van zijn be langstelling blijk gaf. welkom heten. Verder bracht spreker een woord van dank aan de jury en het dames-comité, bestaande uit mevr. Arendse. mevr. Odijk, mevr. De Ruiter en mevr. Vonk, voor hun voorbereidende werkzaamhe den. Daarna kon spreker de prijs winnaars bekend maken. Natuurlijk zag iedere deelnemer hier reikhal zend naar uit de gelukkigen waren: Groep A. Fietsen: le prijs Tonny Marge, met vliegmachine; 2e prijs Rina de Bruin, 3e Henny Kuiper, 3e AÜ v. As. 3e Martin de Bruin. Groep B Wagentjes: le prijs Y. en D. de Heijer. 2e prijs Ronny en Wouter Oudenaler. Groep C Autopeds enz.: le prijs Wiesje de Bruin; 2e Janny de Heijer. De prijzen bestonden uit luxe artikelen! die bij de kinderen bij- SOEST PV „De Zwaluw" Do postduivenvereniging „De Zwaluw" nam j.l. Zondag met 359 jonge duiven deel aan de wedvlucht vanaf Duffel (B). afstand 133 km. De duiven werden te 7 u. met N.O. wind gelost en de eerste duif arriveerde om 9 uur 10 min. 16 sec en bereikte een snelheid van 1022,95 meter per minuut. Aankomst laatste prijswin nende duif 9 uur 37 min. 14 sec. De uitslag is: P. de Bes 1. 2. 5. 8. 51. 83: N. van Vctfi 3. 37. 80 88; A. van Donselaar 4. 16; G. Coerman 6, 7; A. van Dorrestein 9. 17. 29 58. 64; Sj. Rijksen 10. 23. 26. 41. 46. 82: E. Veerman 11. 47. 74; P. Duijst 12. 35: P. Wolfsen 13: H. Smit 14. 25. 61. 77. 78; H. Onwczen 15. 48. 55. 72: A. van Koojj 18. 56 65; E. v. d. Broek 19. 31; J. C. van Breukelen 20; W. Krijt 21. 22. 30. 62: A. Grauwmans 24; J. Kru- seman 27. 57. 81; H. v. d. Broek 23. 70; J. Rausch 32. 54; A. Priem 33. 42. 50; H Gorlssen 34. 52 68: J. v. d. Belt 36. 79; K. Keja 38. 60. 76. 84; C. van Brienen 39; J. Knoops 40. 73; A. van Asch 43. 59. 85: C. van Soest 44; A. Waaijenbcrg 45; R. SchJffart 49. 86. 87; A. Snijders 33: H. J. Westerveld 63. 67; C. de Goede 66: H. Overboek 69: D. Purevcen 71; G. Marchal 75; G. Sukel 89: F. Limburg 90. Eveneens werd door „De Zwaluw" met 101 oude duiven een wedvlucht gehou den vanaf Orleans (Fr.), afstand 536 km. De duiven werden te 6 uur met N.O. wind gelost. Hiervan arriveerde de eer ste duif om 3 uur 33 min. 46 sec. cn bereikte een snelheid van 944.51 mete* per minuut. De laatste prijswinnende duif kwam aan te 5 uur 8 min 34 sec. Uitslag- A. Snijders 1; Sj. Rijksen 2. 8. 9. 10, 12. 18 20 25; mej. G. Zimmerman 3. 14; A Dorrestein 4; A. Rijksen 5. 13, 22; W. van Klooster 6: W. Krijt 7; H. Gorisscn 11. 19: H. Onwezcn 15; J. v. d. Brink 16 24; H. v. d. Broek 17; A. Grauwmans 21; N. van Veen 23. BEROEPEN In de ontstane vacature ds E. Groenc- veld. Ned. Hcrv. Predikant alhier, die zijn emeritaat heeft aangevraagd. Is door de Kcrkeraad een beroep uitgebracht op ds J. J. Poldervaart te Nijverdal. zonder in de smaak vielen. Alle deelncmertjes ontvingen na afloop een ijsje, dat ze zich met deze warmte en na de inspanning best lieten smaken. 's Avonds om 8 uur werden de feestelijkheden voortgezet met een muzikale rondgang over bijna het gehele dorp, dat zich in feesttooi had gestoken. De R.K. Muziekver eniging „St. Joseph" onder leiding van de heer Wakelkamp Sr. uit Amersfoort, had zich in de Gene raal Winkelmanstraat opgesteld en met het bestuur van „Oranje" voorop, trok men in optocht langs dede vastgestelde route. Het eind doel was het feestterrein san de Amersfoortsestraat, gelegen naast garage Spaan. Daar waren ver schillende kermisvermakelijkheden opgesteld, die na aankomst van de muziek, de lichten in en voor de tenten ontstaken, hetwelk een meer feestelijk aanzien gaf. „St. Joseph" blies nog enige mu zieknummers en daarop nam de feitelijke feestviering een aanvang. Van de inrichtingen werd terstond een druk gebruik gemaakt, terwijl de aangebrachte vloer ook niet over danslustigen te klagen had. Vooral voor de te Soesterberg ge legerde militairen is zoiets 'n bui tenkansje. Om precies elf uur werd deze eerste feestdag van „Oranje" gesloten. WOUDENBERG Op de Stationsweg reed een luxe auto, die een tweede luxe auto sleep te, in de richting Scherpcnzcel. Ge komen achter een paard en wa gen. moest de auto afremmen, daar hij door een tegenligger werd ver hinderd voorbij te rijden. Hierdoor kwam de sleepketting los te han gen en deze sloeg om het linker voorwiel van de gesleepte auto. Hij" trok het stuur naar links, terwijl nu uit de richting Scherpenzeel een grote trailer kwam van de fa. Prins uit Nijkerk. De gesleepte auto kwam met zo'n kracht tegen de trailer dat hij totaal werd vernield. Ook de trailer werd aan de voorzijde be schadigd. Boven wonder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Daar de bestuurder van de trailer, door rechts uit te halen, trachtte de aanrijding te voorkomen, ver nielde hij een gedeelte van de langs de weg staande ligusterhaag. De be stuurder van de gesleepte auto was niet in het bezit van een rijbewijs, zodat het muisje voor hem nog wel een staartje zal hebben. Daar door deze gecompliceerde aanrijding de weg was versperd, reed de bestuurder van een met stenen beladen auto, die blijkbaar geen tijd had op de opruiming te wachten, over het ter plaatse gele gen rijwiel- en wandelpad. Daar dit op een dergelijk vervoer niet is berekend werd het over een afstand van 18 meter totaal omgeploegd. Het nummer van deze auto is be kend, zodat de bestuurder er wel meer van zal horen. Ergerlijke baldadigheid Door baldadige handen zijn op verschillende plaatsen, palen met borden, die de wandelpaden in de gemeente aangeven uit de grond getrokken wat voor de wandelaars een groot ongerief betekent De po litie zal nauwlettend toezien en bij ontdekking zullen de daders hun baldadigheid duur moeten betalen. KOOKCURSUS Deze winter, zal bij genoeg deel name in Woudenberg een kookcur sus voor dames gehouden worden, uitgaande van de commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande. Aanmelding kan ge schieden ten gemeentehuize. GEVONDEN VOORWERPEN Huissleutel, rozenkrans. Id. ver loren kleine portefeuille, zwarte damestas inh. f 135, donker blauwe regenjas en colbertjasje, een acte- tas, rode portemonnaie met 40 ct., groen blauw vest. bruine schouder tas inh. internationale pas en f 6. grijze damestas niet f 3.30, lichte regenjas. Inlichtingen bij de politie. PREDIKBEURTEN Vm. 9.30 en nm. 6.30 uur Ds. P. Borus v. Ridderkerk. Ver. Vrijz. Herv. vm. 10 uur lo kaal Bethel Ds. D. Faber uit Zeist. Oud Geref. Gem. vm. 9.30, nm. 6.30 leesdienst. MEDISCHE DIENST Zondagsdienst dokter voor Wou denberg. Maarn en Maarsbergen heeft Dr. H. G. v. d. Hoek te Wou denberg. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Korstiaan Gerrit. z. van C. van de Wetering en J. Henken; Eli sabeth Johanna Marianne, d. van A. Th. van der Vegt cn M. Alex; Erris. z. van M Hazelger en A. van Gent. ONDERTROUWD; A. van Kooten en T. van Glnkel. GETROUWD: J. Onderdellnden en H. J. de Bree. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Stad aan 't Haringvliet: J. Bos, cand. te Capelle aan de IJssei. Beroepbaarstelling: de heren M. Hey- mans, Jacob van Lcnnepkade 63 nl te Amsterdam en P E. Chr. Blom. Insu- lindelaan 7 te Hilversum, stellen zich beroepbaar. Puntenzege van Joe Louis SAN FRANCISCO Joe Louis behaalde te San Francisco een pun- tenoverwinning op de Argentijn Cesa Brion in een gevecht over tien ronden. Louis, die zijn vorm van een jaar of zeven geleden hoe langer hoe meer schijnt te benade ren. gaf zijn tegenstander een bloe dige afstraffing. In de laatste vier ronden was Louis heer en meester in de ring. Linkse en rechtse hoeken op het gelaat maakten Brion volkomen groggy en met grote moeite hield hij zich telkens op de been tot de gong hem voor een minuut van het bombardement verloste. De 15.000 toeschouwers moedigden de dappe re Argentijn luide aan en toen de gong voor de laatste maal klonk, nadat Louis ondanks zijn grote overwicht vergeefs had ge tracht een knock out-zege te for ceren. was de ovatie die de over wonnene ten deel viel, minstens zo groot als die voor de overwinnaar. Prins en Kramer winnen in Travemünde TRAVEMÜNDE In de eerste ronde van het tweede internationa le schaakmeester-tournooi in Tra vemünde won onze landgenoot Lod. Prins van Saemisch en de Neder lander Kramer van prof. Richter (beiden Duitsland). De Deen Jens Enevoldsen bereik te een verdienstelijke remise tegen de Duitse crack Kieninger. Bogol- jubow won van Heinicke, Pfeiffer van Rellstab en Teschner van Schmid. Te koop gevraagd Te koop gevr. een in goe de staat zijnde Damesfiets. Brieven onder nr. 7058 bur. v d. blad. Te koop aangeb. In- en Verkoophuis Emzed Vijverlaan 7. Zeist Lijn- markt 28, Utrecht Verkoopt prima kleding (weinig ge dragen chemisch gerei nigd) voor iedereen. Dage lijks 26 uur Sportpryzcnhandcl Spijker. Soest, Soesterbergscstraat 26 Bekers, kransen, medailles voor iedere tak van sport Vraagt keuze-zending of reizigersbezoek. Te huur aangeboden j Zaal te huur voor brui loften e.d. Glaswerk enz. aanwezig. Korte Gracht 20. Tel. 5083. Verhuur. Voor Uw diner, een keurig gedekte tafel Vraagt vrijblijvend prijscou rant. ServiesverhuurGieïe. Tel. 5009. Utrechtseweg 90 A, échter N.V. Sierkunst. j Personeel gevraagd Voor tijdelijk: vriendelijk meisje gevr. (niet beneden 16 jaar), voor de morgen uren. als oppas voor één kleuter. Aanm tussen 6 en 7 uur, Julianapl. 3 boven. Gevraagd: een net meisje voor de huishouding J Vonk. Langestraat 87. Aan melden: na 6 uur. Personeel aangeb. Flink werkmeisje van bui ten biedt zich aan voor dag en nacht. Brieven onder no. 7055 bur. van dit blad. Woningruil. Aangeb te Boxtel; huis. best. uit; 4 slaapk., 2 k., gr. k. bijk.. W C. en badcel. gr. schuur en tuin. Gevr.: een soortge lijke woning te A'foort of omgev. Brieven onder no. 7056 bur. v. d. blad. Lessen Autorijschool C. Schuur. Utrechtseweg 98. Tel 3107 Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen en eindigen bij de bushalte K N A C -diploma. Diversen Donderdag as. 20 uur: Ncptunus I—DWR I (heren) in het Bosbad. entrée 0.50. Leden en don. vrij toegang op vertoon van contributie- kaart. Voor reparaties kunstgebit ten. snel en goed, in pl m 1 dag gereed. A. H. v An- del. Bankastraat 50. A'foort Tel 5805. Radio van Geet. Arnhem sestraat 29 Tel. 6383 De Radio-Specialist. Tevens alle merken stofzuigers. Grote collectie fototoestel len. Rolfilms vanaf 135. Het adres voor afwerking van Uw rolfilm. Foto Muns, Langestraat 20. Gevraagd voor direct Iff T TIT i T AMFRSFOORT EEN UNOX LEKKERNIJ SLECHTS 45 CT Boven een bord Royco ziet U altijd een vergenoegd gezicht. Omdat Royco zo lekker is. En de huisvrouw heeft reden om èxtra tevreden te zijn, omdat Royco ook zo makkelijk te bereiden is. Maar 5 minuten koken. Gebruik bij 't brood ook eens een kop Royco. 't Zal U smaken. Altijd een paar pakjes in huis hebben, is 't verstandigst. In kleur en geur zuivere Virginia. Een tabak voor de verwende roker I VIRGINIA SHAG Arnhemsestraat 18 A.s. Vrijdagmorgen van 8 tot 12 uur. Verkoop van voor iedereen. Kiest vooral de juiste bril. Voor goede brillen en des kundig advies firma Th. Groenhuizen. Opticien. Utr. straat 10 Tel 6663 Uw liefhebberij behoeft niet duurder te zijn. Wij le veren mcrkfilms vanaf f 1.35 Portretspecialist de Smalen. Amersfoort Leesbibliotheek D. Lamme, Oude Soesterweg 97. zorgt voor gezellige avonden. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Fa. B. Zwaaf Zonen, Amersfoort. Tel. 5226. Heeft U Rijwielonderde len nodig? Wij hebben de grootste sortering in alle onderdelen voor elk rij wiel. Rijwielhandel G. A. Smink. Zuidsingel 28 Danslessen: Populaire- clubs vangen aan in Septem ber. Clubs voor Middenstan ders en studerenden in Oc tober. Dansschool Kamper man, Langestraat 113, tele foon 5494. VACANTIE-AUTOBUSTOCHTEN. In verband met de grote aanvraag nog ENKELE EXTRA TOCHTEN; Dagtochten DONDERDAG 9 AUG. Rond het IJselmeer met bezoek aan Afsluitdijk. Wieringermeer, Noordoostpolder en Friese meren. Vertrek: 7.30 uur terug: ca. 22.00 uur. PRIJS 7.— per persoon. DINSDAG 14 AUG Schiphol. Haarlem (St. Bavo). Zand- voort, IJmuiden (sluizen). Zaanstreek, Amsterdam. Vertrek: 8.00 uur Terug: ca. 20 00 uur. PRIJS 6.entrée's inbegrepen. Middagtocht ZATERDAG 11 AUG. Avifauna en Schiphol. Vertrek: 14.00 uur Terug ca. 23.00 uur. PRIJS 4.25. entrées inbegrepen. Reisbiljetten zo spoedig mogelijk afhalen: bureau Amers- foortse Gemeenschap. Zuidsingel, 3e bruggetje vanaf de Varkensmarkt.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4