Irommelrem lelgische athleten behalen winst op Nederland Arie van Vliet weer nationaal sprintkampioen Huib Holsteyn Huib Holsteyn Prachtige 1500 meter met duel Slijkhuis-Herman Irma Schuhmacher en Joris Tjebbes veroveren ieder twee titels Faanliof wint 50 km-wedstrijd voor pro fession a Is Strijd om centimeters Hagenaar Daan Buyze vlindert zich nu al naar Helsinki jjaandag 6 Augustus 1951 3 SPEEDNAAF OF TERUGTRAPREM Natuurlijk hebben wij alle modellen in voorraad Utrechtsestraat 28 Amersfoort Sportbijlage IIA Sa IS LAD VOOK AM E USFOöfilT GAZELLE- L0C0M0TSEF- RIJWEELEN Uit voorraad leverbaar in elke gewenste uitvoering Utrcchtscstraat 28 Amersfoort (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN, Zondag. De Belgische heren-athletiek- iloeg heeft vanmiddag in het Beerschot Stadion een overwin ing behaald op Nederland met 212 tegen 204 punten. De ederlaag van onze athleten in deze eerste landenwedstrijd an dit seizoen stond reeds vast, toen de donkere Belg Deroy ;ich in het slotnummer de 4 maal 400 meter juichend ver de finish wierp met grote voorsprong op onze laatste en ieste man, Harry de Kroon. Met de uitslag van het nummer ,ink-stap-sprong, een minuut voor de start van deze estafette lekend gemaakt, had de speaker alle illusies op een kleine ■instmarge, die na een voortdurende achterstand nog konden ■orden gekoesterd, definitief vernietigd. Als compensatie voor !eze teleurstelling: drie nieuwe Nederlandse records. De am- litieuze Frans Buys kwam met 54.5 seconde op de 400 meter orden een halve seconde beneden zijn beste prestatie, de Fries fiuizinga stelde de tijd op de 3000 meter steeple chase een seconde scherper (9 minuten 44) en de toch vrij zwakke esta- iette-ploeg op de 4 maal 400 meter liep nog 0.2 seconde sneller dan het oude record van 3 minuten 19.4, dat verleden jaar bij de Europese kampioenschappen te Brussel werd opgetekend. Op de 1500 meter helaas geen duel ReiffSlijkhuis, maar des ondanks werd dit nummer het hoogtepunt van de middag door het prachtige lopen van de Belg Herman, die slechts door een scherpe eindsprint van onze kampioen op de streep kon wor den bedwongen. Wolsink nam zijn taak over met Soe tewey als een schaduw achter hem. Bij het uitkomen van de laatste bocht zette Wolsink de eindspurt in. nader de Bosmans tot een halve meter en finishte na fel duel met Soetewey als tweede. Uitslag: 1. Bosmans 1.54.1, 2. Soetewey 1.54.1, 3. Moens, eveneens België. 1 54 1. Dc Nederlander werd gedlsquattfi- cecrd wegens hinderen van Soetewey bi) de start. Het protest tegen deze be- Drie Nederlandse records verbeterd De strijd begon gunstig door een oyale overwinning bij het kogelslin- eren, die de Belgen een achterstand an zes punten bezorgde. De vinnige raekman greep onmiddellijk daarna weliswaar de eerste plaats op de 110 eter horden in de tijd van 15.3 se inde, maar Broeken en v. d. Hoeven asseerden zich met 15.4 als twee en ie, waardoor het evenwicht bij dit jjmer niet te veel werd verstoord, nze sprinters verstevigden de voor- rong met een uitstekende 100 me- r. Jan Kleyn was het snelst uit de lokken, werd na zestig meter door e Belg Gosset bedreigd, maar trok ich op aan Saat, die onweerstaanbaar aar voren rukte. De Belg werd tc- uggewezen en moest tenslotte op de treep nog buigen voor de scherpe fi- ish van Jan Lammers. Resultaat: 1. "at 11 sec., 2. Kleyn IJ sec., 3. Lam- ers 11.1 sec. Gedrang De 800 meter verliep ongelukkig. Na het startschot een hevig gedrang oor de beste positie. Daarbij stootte Wolsink de Belgische troef Soetewey it de baan. Diens landgenoot Bos mans nam de kop met Havenaar op de weede en Van Kreuningen op de der- e plaats. Bosmans zette er een straf f-mpo in. Havenaar kon hem niet hou sen en werd gepasseerd door Van /euningen en de Belg Moens. Van 'euningen ging tot de aanval over, af daarbij te veel en viel terug. Maar voorlaatste ronde de rossige Belg moest laten gaan, nam hij zelfs de kop. Met zijn laatste energie hield hij Theys bij de strijd om de derde plaats achter zich. Reiff winnaar in 14.34.6; 2. v. d. Rijdt in 14.42.8; 3. v. d. Veer donk 15 28.8. De 400 meter horden eiste Frans Buys, op de binnenbaan lopend, voor zich op in de tijd van 54 5 seconde, hetgeen een nieuw Nederlands record betekende. Bakels eindigde op de vierde plaats en Speersta was na 250 meter al hopeloos achter. Het tweede sprintnummer bracht niet het succes van de 100 meter. Saat liep sterk, had bij het uitkomen van de bocht reeds een voorsprong en greep in 22 secon den rond onbedreigd de overwinning Jan Lammers viel echter tegen. Met moeite veroverde hij een derde plaats in 22.2, achter de Belg Linssen. Onze derde man Greep eindigde als laatste. Tegen de verwachting in hielden wij evenwicht op de 3000 meter steep le chase. De Belg Nevens liep ver aan de kop zijn eigen race, maar tussen Huizinga en Jonkers, beiden Neder land, en de Belg Deweer ontwikkelde zich een fel gevecht. De Nederlandse kampioen won dit tenslotte glansrijk en dank zij een misstap van Deweer bij de hindernis met sloot kon Jonkers als derde finishen. Inmiddels was de stand: België 126 pt. en Nederland 115 pt. Hoogtepunt De 1500 meter bracht voor Neder land Hans Harting. Slijkhuis en Stada op de baan. Resoluut nam Harting de kop en bracht het groepje meteen flink op tempo. Slijkhuis volgde met Langenus op de hielen. In de tweede ronde nam de Nederlandse kampioen de leiding over. Onmiddellijk ver snelde de Belg Herman. Hij drong zich achter Harting. Zo bleef de positie tot ruim 350 meter voor het einde. Toen lanceerde de Belg een aanval. In een scherpe rush stoof hij voorbij Harting en Slijkhuis en zette door. Harting kon deze demarrage niet beantwoor den, maar de Nederlandse kampioen schakelde op hoger tempo over. Met vijf meter voorsprong kwam de Belg de bocht uit. Hij verslapte niet. Op 80 meter van de streep begon Slijkhuis zijn eindsprint. HU won op Herman, maar zelfs dc felle spurt van ode Nederlander bracht hem slechts slissing de spikes van de Belg had- J decimeters dichter bij- Nog dertig mc- den een diepe wonde veroorzaakt in het been van Wolsink, die in het ge drang uit balans was geraakt werd afgewezen. Dat kostte ons punten. Stand na dit nummer: België 42 en Nederland 45. Harry de Kroon schonk ons met een overwinning op de 400 meter in de fraaie tijd van 48.6 seconde weliswaar weer enige ruimte en ook de tweede plaats van De Jong bracht de score van Nederland omhoog, maar na het kogelstoten, dat in een zware neder laag voor onze veteranen De Bruyn en Houtzager eindigde, nam België de leiding. Voor goed. Kansloze 5 km Dc 5 km, waarop de Belgen versche nen met Reiff, Theys en v. d. Rijdt, v/as een kansloos nummer voor onze lopers v. d. Veerdonk, Van Zeeland en Geuzebroek. Reiff en v. d. Rijdt waren spoedig onbereikbaar. Slechts Theys, pas hersteld van een langdu rige ziekte, liep zijn ronden in gezel schap van de vasthoudende Van Zee land. Van de Veerdonk kon nog de kracht opbrengen om zich na een grote achterstand bij dit tweetal te voegen en toen Van Zeeland in de ter. Een verbeten vechtend Herman, die, gesteund door de geestdriftige aanmoedigingen van zU'n landgenoten, alles gaf. Slükhuis was hem tot een halve meter genaderd, kwam de Belg op 10 m. van de finish op zU en met een laatste ruk nam de Nederlan der een minimum aan winst. Centi meters! Voor beide lopers werd een tyd afgedrukt van 3 min. 52.2. Har ting volgde op ruim 15 meter in 3.53.8. De 10 km werd een royale overwin ning voor België met v. d. Wattyne op de eerste plaats in 31 min. 43.8 en Le- blond als tweede met 31.45. Lataster kon na 5000 meter niet meer volgen en eindigde als derde in 31.57.6. Zie verder pag. 5 DEN HAAG Op Donderdag 9 en Vrijdag 10 Augustus wordt op de course van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort het internationaal open golfkampioen- schap gehouden. AMSTERDAM. Voor de twaalfde maal in zyn loopbaan heeft de Woerdenaar Arie van Vliet het kampioenschap van Nederland der pro fessional-sprinters gewonnen. Maar nog nimmer heeft hU zijn diverse twee kampen met Jan Derksen zó voor dc zege moeten vechten als ditmaal. Het is bekend, dat de UCI voor het wereldkampioenschap, dat in de tweede helft .van deze maand te Milaan plaats vindt, bepaald beeft, dat de eindstrUd In een match a trois wordt gereden. Uit de aard der zaak nam de NWU deze bepaling ook voor het nationale kampioenschap over. of Jan Derksen toen even terug viel? Of zette Van Vliet zo machtig door, dat het de indruk wekte als stond Derksen stil7 Met een sprong a-la-Scherens in zijn allerbeste ja ren kwam Van Vliet naast Derksen en vlak voor de streep wierp hij zijn fiets vooruit, zijn tegenstander met tien centimeter verschil over- winnnend. Door de luidspreker werd bekend gemaakt, dat de tijd over de laatste 200 meter 112/5 sec. bedroeg een tijd welke maar zelden in de sprint wordt gemaakt. Maar 11 2/5 sec. werd opgenomen voor Jan Derksen. want die passeerde het eerste de 200 meter-lijn. Aangezien Van Vliet toen zeker 2 lengten achter lag schatte men de tijd van de Nederlandse kampioen op 11 seconden. ARIE VAN VLIET ....al weer!... Sonja en Knicky snelste whippets Gisteren heeft de Windhonden Ren- verenlging Rotterdam op het terrein van Xerxes de kampioenschappen van Nederland voor whippets gehouden. Bif de reuen heeft de titelhouder Knicky van W. P. Booy uit Den Haag opnieuw beslag gelegd op de eerste plaats. Zijn beste tijd was 24.5 sec. Tweede werd Humphrey van A. Jansen, Rotterdam, derde Victory's Roland van Victory Kennel te Rotterdam. Bij do teven ging Sonja van P. v. d. Straten uit Utrecht aan het hoofd met een tijd van 24.8 sec. Tweede werd Eonny the Flying Whippet van J. Streng. Rotter dam, derde Darling of the Racing Whip pets van G. Stcrcnberg uit Uithuizer- mcden. Verder heeft er nog een wedstrijd plaats gehad tussen Whippets B-klasse. De uitslag hiervan luidt: reuen: 1. Ben Hur van H. de Kuyper, Den Haag. 26 sec., 2. Swifty van J. van Dam. Leld- schendam, 3. Peter van Kennel de Ren ner, Rotterdam: Teven: 1. Aloma van M. de Greef, Eindhoven, tijd 25.1 sec., 2. Clta van J. Brekelmans, Tilburg. 3. Noortje van Kennel de Renner, Rot terdam. G. F. C. Witt geridderd DEN HAAG Op zijn 59ste Verjaardag is de heer G. F. C. Witt, o.m. vice-president van de Internationale Schaatsenrijders Unie, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Schotman zegeviert bij amateurs Na vele ritten, herkansingswed strijden en kwart en halve finales plaatsten Van Vliet. Derksen en Bijster zich in de eindstrijd. De laat ste ging na het startsignaal voorop. Van Vliet nam de tweede positie in en Derksen reed als laatste. Bij bet ingaan van de voor-laatste ronde nam Van Vliet de kop van Bijster over, doch Derksen verraste beide concurrenten op het rechte gedeelte voor dc Marathon-tribune. De laat ste zette daar zo fel en onverwacht aan. dat hij bij het ingaan van de laatste bocht, zeker twee lengten op Van Vliet had. terwijl Bijster reeds geslagen was. Een prachtig duel. zoals men zelden op de stadionbaan heeft meegemaakt, volgde. Verbeten zette Van Vliet de ach tervolging in, maar bij het uitkomen van de laatste bocht lag hij nog ruim een lengte achter. Was het, Van Est steeds beter Het rijden van Van Est in de ach tervolging was voortreffelijk. Maar hij zelf vertelde ons, dat hij nog altijd last heeft van zijn voeten. Daardoor was hij ook niet in staat om een maximum aan kracht te ont- WAPENSCHOUW VAN KNZB IN SITTARD (Van een onzer verslaggevers) SITTARD. Drieduizend toeschouwers hebben dit week-end genoten van de grote jaarlijkse wapenschouw van de Koninklijke Nederlandse Zwembond: de Nationale Kampioenschappen. Vrijdagavond won Piet ten Thije van de LZO te Leeuwarden de 1500 m. In de series van Zaterdag middag bleek, dat het Westen nog meer verlies van titels te wachten stond. Jitse v. d. Veen, ook van de LZO, zwom een uitstekende rugslag en plaats te zich zonder moeite in de finale. Rika Bruins van de Groninger Zwem en Poloclub bezorgde alle Westelijke favorieten een angstige nacht door een scrietyd van 3.02.2 op de 200 m schoolslag. In de finale kwam ze onder de 3 min.-grens en versloeg al haar rivalen. Kievit prolongeerde zjjn kam pioenschap op de 100 m rugslag. Zün clubgenoot J. van Moll bleek Neder lands beste of laten we liever zeggen: minst slechte schoonspringer. plotseling verdwenen. Iedereen kon dat merken, toen de 100 meter-fina listen twee keer werden teruggeflo ten voor valse starts. .Rustig jongens," riep bondsvoor zitter Jan de Vries de zwemmers toe. Maar de HPC'er Joris Tjebbes trok zich van dat „rustig" niets aan. Na 50 meter werkte hij zich langs Ad Boxem van DAW en beet zich in een vinnige spurt aan zijn mini male voorsprong vast. Zijn tijd van 59.6 was voldoende om hem de ere plaats op het „schavotje" der kam pioenen te doen innemen. Irma Schuhmacher van de RDZ was ongenaakbaar op de 100 m vrije slag dames. Met de tijd van 1.7.3 SUit*fh? HerTnan (2) dwong op de 232!Hn »a,n.Heerschot in de Luronpi België—Nederland de uropese kampioen Wim Slijkhuis tot een prachtig duel op het num mer 1500 meter. Een scherpe finish bracht de Nederlander een winst van centimeters! Westelijke hegemonie aangetast „En het Westen dan?" zult ge vra gen. Het Westen met zijn superieure trainingsmogelijkheden, met zijn ruimere gelegenheid tot het opdoen van wedstrjjdroutine? Het moest iets van zijn monopolie op kam pioenstitels prijs geven, maar daar tegenover stonden prachtige presta ties van Irma Schuhmacher. van Joris Tjebbes en vooral van de Ha genaar Daan Buyze. die op het schoolslagnummer met een tijd van 2.42.2 rechtstreeks naar de moge lijkheid van een prijs in de Olym pische Spelen 1952 zwom. Het was gezellig, daar in het Sit- tardse gemeentebad. waar voor het l eerst gemengd werd gezwommen. Wedstrijdzwemmers uit heel Neder land ontmoetten eflkaar Zaterdag middag, toen ietwat lauw en luste loos de series werden verzwommen. Onze top-zwemmers en zwemsters plaatsten zich allen zonder moeite in de finales en spaarden hun krach ten voor het festijn van Zondag middag, dat dan eindelijk begunstigd werd door het fraaie weer, waarop men Vrijdag en Zaterdag tevergeefs had gewacht. Zondagmiddag was de lauwheid Kees Kievit van Aegir en Jitse v. d. Veen vochten een „provinciaal" duel uit op de 100 m rugslag Kievit, in de loop der jaren toch wat lang zamer geworden, won dit met een halve seconde verschil. Bij de dames won Geertje Wiele- ma (Robben) in een tijd. die in 1948 voldoende zou zijn geweest voor het Olympisch zilver, namelijk 1.15.5. In deze finale was de belangstelling niet gericht op het Hilversumse meisje, maar op Greet Galliard van de ADZ en de in voorbeeldige stijl zwemmende Joke de Korte van de I ODZ. De Amsterdamse tikte met i nauwelijks zichtbaar verschil als eerste aan en zo ontging het Rotter damse meisje de tweede plaats. Dc tijden waren van internationaal ge halte. namelijk 1 16.6. Rie v. d. Horst, de Europese kampioene, kwam er met 1.18.2 niet aan te pas. Sensatie De grote sensatie van de dag kwam bij het heren-nummer school slag. Kelder en Bonte, van De Rob ben en Haarlem, waren favorieten. Dit tweetal had beurtelings de lei ding maar in de voorlaatste baan vlinderde zich plotseling de outsider Daan Buyze van HZ PC naar vo ren. Het werd een demonstratie van soepele kracht. Btf het laatste keerpunt lag hij al iets voor en op de laatste baan leek het of hij de anderen terugduwde. „Die vlinderslag tocb, die vlinder- Mag aames. mei ae ma van i.i.a sla*!" verachtte de Ijverige 2e se- bleef je ruim een seconde beneden J1" de "ortc-ommisMe d" KNZB. de heer B. Planjer. in op rechte bewondering, toen hU Buy- BONDSVOORZITTER Jan de Vries feliciteert het Groningse meisje Rika Bruins, dat op schit terende wijze kampioen van Ne derland op de 200 m. schoolslag werd voor Lies Bonnier (in het midden) en de jeugdige Jopie m Spoor. tel op de 400 m vrije slag. onbedreigd door Plet ten Thije van LZO. die en kele meters te kort kwam. Ook Irma Schuhma<;hcr kwam nog een keer op het „schavotje" na een zege op de 400 m. Geertje Wiclcma tikte uitgeput cn volkomen verslagen als tweede aan. De estafettes, ditmaal zonder enige spanning, omdat de winnende ploegen geen tegenstand ontmoetten, waren voor De Robben-heren en do HDZ-da- mes, waarin Hannlc Termculen iets van haar verloren glorie terug won met een tijd van omstreeks 1.08. Lcnie Lantlng-Keller prolongeerde haar titel van schoonsprlngkampioene. vooral ook donk zij een uiterst specta culaire anderhalve salto met hele schroef. Ze werd niet bedreigd door de beide andere springsters. waarvan A. Vlothuyzcn-Foursoff van de HZ PC zich als tweede plaatste. Bij de he ren werd J. van Moll van Acglr win naar Het bleek deze keer toch wel over duidelijk, dat de Nederlandse hcren- sprlngcrs nog erg veel moeten leren Dit was geen wedstrijd, geen demonstratie, alleen maar een onwelkome onderbre king van een goed programma. De heren-ploeg van De Robben ver wierf een prijs voor de beste clubre sultaten. waarmee Jan Stender zó in zijn schik was, dat hij zijn stugheid liet varen en volop lachend rfict zijn jon gens op de foto ging en voor de film camera's ging staan. De ploeg van de RDZ kwam op de tweede plaats. Zie verder pag. wikkelen. Niettemin voelt hij. dat het elke dag beter gaat. dank zij ook de buitengewoon goede medische verzorging, welke hij geniet. Faanhof probeerde het in drio nummers. In de achtervolging moest hij op gevoelige manier het onder spit delven, in de sprint werd hij in de herkansingsrit voor de finale uitgeschakeld door Bijster. Maar een stevig succes zou hi; tenslotte nog boeken in de wedstrijd over 50 km voor professionals, een nummer, dat de laatste jaren steeds op het pro gramma van de Nederlandse kam pioenschappen voorkomt, maar in ternationaal geen waarde heeft 42 renners kwamen aan de start voor dit kampioenschap. Na 8 kilo meter trok een tiental renners cr tussenuit, maar het duurde niet lang of het jagende peloton had de vluch telingen weer ingehaald. Dc eersto 25 kilometer, waarin uitlooppogingen werden gedaan gingen in 33 min. 48 sec., maar de grote groep was nog altijd compleet. Felle concurrentie Toen sprongen Smits, De Best en De Groot weg maar ook zij werden achterhaald, evenals Faanhof. Dom- hof. Derksen en Lakeman die het na 30 kilometer probeerden. De strijd werd getekend door de groto rivaliteit tussen Gerrit Schulte en Wim van Est. want als een van bei den demarreerde, was de ander er altijd wel bij om het wieltje te pak ken. Daarnaast zorgden de beide concurrenten er wel voor dat ande ren geen gebruik konden maken van deze rivaliteit en wat Voorting, De Best, Van der Kamp. Wagtmans, Peters. Spenkelink. Van As, Cor en Cees Bakker. Domhof en Matena ook probeerden, zij kregen geen kans om meer dan enige tientallen meters weg tc lopen. In de voorlaatste ronde was Arie van Vliet, die even tevoren het sprintkampioenschap had gewonnen voor Jan Derksen, zo vriendelijk Derksen naar de kop te trekken, maar de Amsterdammer kon zijn lange sprint niet in een overwinning omzetten. Op de laatste meters werd hij nog door vijf renners gepasseerd van welk groepje Faanhof de sprint won voor Bijster. Peters, Van Est en Voorting. 1. Faanhof (Roosendaal) 1 uur 7 min. 3.4 sec.; 2. Bijster (Haarlem); 3. Peters (Haarlem): 4. Van Est (Sint WUllbrord): 5. Voorting (Haarlem); 6. Derksen (Amsterdam): 7. Storm (Den Haag); 8. Roks (Sprundcl); 9. Dc Groot (Lelden); 10. Dlclisscn (Beek en Donk). Schotman wint Door in de eindsprint van een groot peloton als eerste over de eindstreep te schieten, behaalde de Amsterdammer Schotman het kampioenschap voor ama teurs over 50 kilometer zonder gang- making. Do uitslag was: 1. Schotman, Amsterdam. 1 uur 5 min. 38 sec.; 2. Klcefstra, Amsterdam; 3. Plet Peters. Haarlem.,4. Bontekoe. Den Haag. Toen zes kilometer voor het eind Plantaz, Lagrouw cn HIJzelendoorn cn even later Koeman, Daan de Groot en Van Breenen aan dc kop van het pelo ton begonnen te trekken werden enkele weglopers Ingehaald. Er was toen weer een groep van circa 50 renners ontstaan en dc eindsprint moest do beslissing brengen. Jan HIJzelendoorn werd zorg vuldig incgsloten. maar daarbij werd te weinig gelet op de andere sprinters ln het peloton, waarvan Schotman als eer ste triomperend, vóór Klcefstra over do eindstreep vloog. Gele badmuts voor Jan de Vries Tijdens de Nationale Zwem- kampioenschappen werd een ver loting gehouden van door Sxt- tardse winkeliers geschonken prijzen. De opbrengst was voor het mr. Bierenbroodspotfonds, dat helpt de kosten vati de gede centraliseerde training van onze topzwemmers en zwemsters tc dekken. Een der prijzen was een mooi blauw zwembroekje („Met reglementaire maat", zei de man achter de microfoon) benevens een felgele dames-badmuts. Dc voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries, die al zovele malen prijzen heeft uitgereikt, was nu eens zelf de gelukkige. We zagen hem trots zijn regle mentaire zwembroekje en een gele badmuts tonen aan ieder, die het zien wilde. Wat hij met die badmuts gaat doen, was nie mand in dat knusse Sittardse zwembad eigenlijk erg duidelijk! .J ALS DAAN BUYZE van H.Z. en P.C. geweten had, dat hem na zijn sensationele zege op de 200 m. schoolslag zoenen van Irma Schuhmacher (links) en Geertje Wielema (rechts) te wachten ston den, zouden er missdhien wereld records gesneuveld zijn! haar tijd van de Olympische Spelen 1948, maar voor de kleine Rotter damse was het veel belangrijker, dat ze Marie-Louise Vaessen van ZON met 0.4 seconde verschil terug wees naar de tweede plaats. Voor de Maastrichtse, die in 1948 in Londen een derde prijs behaalde en er op gebrand was volgend jaar in Helsin ki weer een hartig woordje mee te spreken, was deze hernieuwde zege van Irma .die haar tevens haar kam pioenstitel van 1950 deed verliezen, een zichtbare teleurstelling. De tijd van de Rotterdamse zou bovendien nog beter geweest zijn, als ze niet twee keer in de lijnen was gezwom men. ze's tyd van 2.42.4 boorde, die slechts twee-en-ecn-halve seconde boven het Nederlands record van Kelder ligt en die Buyze In 1948 tot de twee snelste zwemmers op de Olympi sche Spelen zou hebben doen be horen. Aan de schoolslagverrassingen kwam geen einde. Het Groningse meisje Rlka Bruins ging zonder dat Iemand er erg In had de fel vechtende Lies Bonnier van Aegir en Jopie Spoor van DWR voorbij in een tijd, die herinnerde aan Nel van Vliets beste dagen. Met 2 59 2 en met een stijl, waaraan nog van alles verbe terd kan worden, kan dit meisje een kans maken ln Helsinki, volgend Jaar. Joris Tjebbes behaalde zijn tweede tl-

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3