„LEEREX" VAN NELLE'S GOUDZEGEL Jan Olieslagers, in „Stoomvinkies vloog soms wel zeven minuten Vierdaags zomerfeest goed geslaagd /■W WILLEMSE BRANDPUNTEN ADVERTENTIES Luchtvaart alleen mogelijk bij volkomen windstilte Invoerrecht op krantenpapier niet verlaagd Deense tankscliool ook voor Nederland WERKTUIGBOUWKUNDIGEN EERSTE CHEMISTEN GEHEIM rZEE5TER' AMERSFOORT 6235 HARDERWSJK 2501 (K 3410) I Maandag 6 Augustus 1951': SOESTERBERG OMSTREEKS 1910 Ruim veertig jaar geleden stond een fonkelnieuw verkeers middel in het middelpunt van de belangstelling. Eigenlijk was toen de naam „nek-breek-middel" meer op zijn plaats, want het was maar een gevaarlijke liefhebberij met een geval, dat be stond uit wat buizen, latten en doeken de lucht in te gaan. U begrypt wel, dat wij hiermede een „vliegtuig" bedoelen, des tijds door de Amsterdammers, die iedere vogel een „vinkie" noemen, aangeduid met de naam „stoomvinkie". Aviatiek was een circus Hoewel wij in de omgeving vah onze stad tegenwoordig weinig gaan kijken naar de vliegerij, omdat het Soesterbergse vliegveld na de oorlog zijn gezellige sfeer verloren heeft door het verdwijnen van het thee huis en doordat men vrijwel niet meer bil het centrale punt van het veld kan komen, is de luchtvaart in onze stad nog steeds populair. De oorzaak hiervan is. dat om streeks 1910 de heren Verwey Lugard, twee Amsterdammers, die een automobiel-maatschappij exploi- teeröen. op het idee kwamen een groot stuk hei bij Soesterberg te ko pen. teneinde aldaar een „vlieg kamp" aan te leggen. De hele avia tiek was toentertijd niets meer of minder een „publieke vermakelijk heid". zoals een kermis of een cir cus! De aviateurs contracteerden met de Maatschappij voor Lucht vaart. die eigenlijk als impresario optrad. Vliegen was nog geen sport, het was het summum van waaghal zerij door lieden, die bereid waren, tegen een eer hoge gage. het spel met de dood te spelen! Schrille aanplakbiljetten, zoals wij onlangs nog van het circus zagen, vertelden de goêgemeente. welke „vliegeniers" er des Zaterdags of Zondags „op zouden treden". En de eerste dagen van de volgende week stonden dan de kranten vol van hun prestaties, waarbij wij kunnen le zen, dat het bijvoorbeeld eens aan Jan Olieslagers gelukt was „vluch ten van wel zeven minuten te ma ken" Deze Jan Olieslagers, een Belg. was immer de grote favoriet van het publiek, „de ster der sterren" Eén absolute voorwaarde was er aan de hele luchtvaart verbon den: het moest volkomen windstil zijn!!! Vaak is het voorgekomen, dat een duizendkoppige menigte een hele dag wachtte op het mo ment, dat zelfs lie. geringste bries je niet meer viel waar te nemen, wat meestal tegen de avond van een mooie dag nogal eens het ge val wil z^n. Langer in de lucht Verwey cn Lugard hadden er slag van mensen te trekken. Toen het mogelijk bleek wat langer in de lucht te blijven, zodat het niet meer noodzakelijk was eigenlijk alleen maar kleine sprongetjes over het veld te maken, waarbij twintig me ter al een hele hoogte was, kwamen er Europese rondvluchten van vlieg kamp tot vliegkamp. Soesterberg prijkte altijd op de lijst van dc kampen, die aangedaan werden. Aangezien er nog geen tram- of busverbinding met Soesterberg was zonnen de ondernemers op een mid del het de bezoekers gemakkelijker te maken het veld te bereiken, waarbij zij er van uit gingen, dat het vervoermiddel, indien enigszins mogelijk, ook erg attractief moest zijn. De automobielheren gingen eens in het buitenland neuzen en zij keerden van de wereldtentoonstel ling te Milaan terug met een twee tal kleine open benzinemotorwagens. De wagens werden ieder aangedre ven door één automobielmotor en boden 24 zitplaatsen en 16 staan plaatsen, terwijl zij slechts 2100 kg wogen! Van de Halte Dolderseweg (nu Station Den Dolder) werd een smalspoorlijntje aangelegd met een spoorwijdte van slechts 80 cm. Het lijntje werd drie km lang en ein digde vlak bij het enorme restau rant, dat op het vliegveld stond (niet te verwarren met het latere theehuis Soesterda!). De trammetjes, die aansluiting gaven op de trei nen, puilden uit van de mensen, want niet alleen was de benzine motor nog een sensatie, maar bo vendien was de rit door de toen nog ongerepte dichte bossen en over de prachtige heide ruimschoots het geld waard. Hierbij kwam te vens nog het voordeel, dat botsin gen op deze lijn uitgesloten waren, omdat beide wagens altijd paars gewijs aan elkaar gekoppeld reden, daar zij slechts aan éen zijde be stuurbaar waren en er geen keer- lussen of draaischijven bij de eind punten waren. Met de tram Op Zaterdag 13 Mei 1911 deed de tram voor het eerst dienst en ge durende de hele zomer van 1911 werd zij bij alle vliegevenementcn van stal gehaald. Om onnaspeurlijke redenen schijnt het ding na dit eer ste jaar geen dienst meer gedaan te hebben, want in latere jaren kunnen wij er geen gegevens meer over vinden. Jarenlang hebben de wagentjes in Zeist bij de remise gestaan, totdat zij in 1917 naar Apel doorn verhuisden, teneinde aldaar de paardentram te gaan vervangen. Na Apeldoorn gingen zij omstreeks 1924 naar de Achterhoek, waar zij zelfs nog tot gesloten tramwagens verbouwd werden en vele jaren de boertjes en de toeristen torsten. Naast de tram dachten de heren Veiwey Lugard óók aan het weg verkeer, hoe kan het ook anders, het was immers hun vak. Zij lieten 9 JULI 1911. De enorme drukte tijdens de eerste Europese rond vlucht. Rechts het grote Restau rant, in het midden het tenten kamp, waarin de officials en de journalisten dag en nacht huis den en in het midden het tram metje, dat juist naar de Dolders- weg vertrekt om nieuwe bezoe kers te halen. De rookstreep, die men links op de heide ziet diende om de vliegers te laten zien hoe de wind stond (hel was toen ook al mogelijk met xuind te vliegen!). een zogenaamde „reuzen-auto"-rij den, een voorwerp, dat wij tegen woordig heel oneerbiedig met „autobus" betitelen. Het was een grote open wagen met een tentdak, dat bij mooi weer meestal afgeno men werd en bij regenweer gesloten kon worden. Eigenlijk leek het meer op een gemotoriseerde „Jan-Plezier" dan op een moderne bus. In Augustus 1914 werd de at tractie te Soesterberg door de le- gerautoriteiten gevorderd, vanwege de mobilisatie, hetgeen tevens het einde van dit „bedrijf" beteken de. want na afloop van de oorlog was de luchtvaart al dermate tot ontwikkeling gekomen dat men het niet bepaald meer als roeke loze waaghalzerij zag en in zo'n geval is de aardigheid eraf! J. H. E. REESKAMP SOEST GESLAAGD Voor het examen costumière slaagde mej. Inv Borgst te Soest. Mej. Elfride Pilon heeft bij haar Nederlandse diploma's, een Belgisch diploma gevoegd, dat zij met de hoogste onderscheiding behaald heeft. Voor het R.K. MULO-examen slaagde R. van Eyden en voor het Middenstandsdiploma de heer J- Mast. beiden te Soesterberg. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Clemens M.. z. van H' J. Mandcrs en J. M. Huurdeman; Samuel Hendrik, z. van S. de Zoete en G. F. C. v. d. Berg: Odilia M.. d. van P. J. Kuijt cn C. J. C. M. Wickel; Jeanette A., d. van A. Bok en J. Lager weij; Aartje, d. van M. Bos en H. M. Praag; Geertrulda M„ d. van L H, van Nim- wegen en M. H. Voskuilen: Theodorus G.. z. van Th. G. v. d. Berg en J. B. Wpnhoff. Martha d van J. Hoogeweg en M. Wernsen; Gerrit C. J.. z. van G van 't Klooster en E W. Kok: Peter A. M„ z. van H. J. G. Butzelaar en A. C. M. Smits. Hendrlkus. z. van E. Kamp- horst en H van Bloemendal. ONDERTROUWD: Th. C. van Dalen en M. Geers: P. Hartog en M. E. Slin gerland; C. G. van Bricncn "en G. J. Sturkenboom: W. A. Pohlman en H. E. van Dorrestein. GETROUWD: J. W. Balvers en C. E. J. M. Spier. OVERLEDEN: A. H. Verdocs. 82 jr. wed van A. F. Aschman; P. v. d Plank. 52 Jaar. geh. met A Erkelens: B. v. d. Eijk, 42 jaar. Amsterdam. SOESTERBERG Het vacantie-zomerrcest van de buurtvereniging „Oranje" te Soes terberg, werd Donderdag en Vrij dag voortgezet met een gezellige feestviering op het kermisterrein aan de Amersfoortsestraat. waarbij vooral het weer bijzonder mee werkte. Op beide dagen, doch voor al des avonds was uet een drukte van belang. Zaterdagmiddag hadden op het feestterrein kinderen- en volks spelen plaats, die enigszins in het „water" vielen, daar zo nu en dan een fikse bui de aanwezigen en vele deelnemers een beter heen komen deed zoeken. In de namid dag brak het zonnetje door en kon het gehele programma worden af gewerkt. Begonnen werd met kin deren in de leeftijd van 6. 7 en 8 jaar zijnde groep A meisjes blok- jesrapen: 1. Carla Moget; 2. J. de Waal. Jongens, koekhappen: 1. P. de Ruiter: 2. Theo de Bruin. Groep B jongens, fietsen over plank, leeftijd 9, 10 en 11 jaar: 1. Joop Kalder; 2. Harmsen. Hardlopen met hindernissen: 1. Harmsen: 2. Berlenon. Meisjes, dezelfde leeftijd, zaklo- pen: 1. Hannie Langeslag; 2. Ada v. d. Werken. Sprietlopen: 1. Ada v. d. Werken; 2. Betha Nues. Groep C, jongens, sprietlopen. leeftijd 12. 13 en 14 jaar: 1. Piet Westra; 2. Jan Musch; 3. Hoender- daal. Verspringen: 1. Bakker; 2. Piet Westra; 3. Hoenderdaal. Meisjes, dezelfde leeftijd, ver springen; 1. G. de Graaf; 2. Greetje Vrij; 3. Bellemond. Zaklopen: 1. Bellemond; 2. G. de Graaf; 3. Huisman. Op het programma van het Zo merfeest stond ook een wedstrijd in het zaklopen voor heren boven 36 jaar, waarvan u hier een foto ziet. Groep D, meisjes, sprietlopen, leeftijd 15, 16 en 17 jaar: 1. Geesje Huisman. Groep E, jongens, hardlopen met hindernissen, leeftijd 18-21 jaar: 1. B. Koreneef; 2. Sweerr Hierna kwamen de ouderen aan de beurt, waarbij de lachspieren in werking werden gesteld en waarbij nog meer strijd werd geleverd dan bij dc kinderen. Grijsaards deden mee met zaklopen en betwistten el kander de eer. Het was een dol vermakelijk half uurtje, hetgeen meteen het einde was van deze spelen. Groep F, gehuwde dames, hard lopen met ei op een bord. leeftijd van 22 t.m. 35 .aar: 1. mevr. Arendse: 2. mevr. Van Kalkeren; 3. mevr. Twicht. Idem heren: 1. K. de Bruin; 2. Van Eek. Groep G, heren boven de leeftijd van 36 jaar, zaklopen: 1. K. de Bruin; 2. T. de Bruin. Na afloop werden de prijzen, zijnde luxe voorwerpen aan de winnaars uitgereikt. De laatste avond van het vier daags zomerfeest mocht zich over een geweldige belangstelling ver heugen, daar iedereen het grote moment, het vuurwerk, dat om precies 11 uur werd ontstoken, wilde bijwonen. Prachtige stukken gingen de lucht in en toen het laatste „Leve Buurtvereniging Oranje" was ontstoken, klonk een luid hoera. BRUSSEL. Een voorste] van I de Belgische regering om in Bene- luxverband tijdelijk de invoer- 1 rechten op krantenpapier te veria- gen, teneinde aan de moeilijkhe- den van de dagbladen wegens de hoge papierprijzen tegemoet te J komen, is door Nederland verwor- pen, heeft de „Soir" in bevoegde Brusselse kringen vernomen. Vol- gens het blad zou op 16 Mei van i dit jaar in de administrieve doua- neraad dit voorstel zijn ingediend, waarna op 2 Juli de Nederlandse1 gedelegeerde meedeelde, dat een dergelijke maatregel niet strookte i met de algemene politiek der Ne derlandse regering, die op een ze- tl kere beperking van de consumptie is gericht. Dc Belgische premier Pholien had reeds geruime tijd geleden n meegedeeld, dat zijn regering be- I reid was de invoerrechten op kran tenpapier van tien procent tot zes i procent terug te brengen en ook j om de omzetbelasting op dit pa- pier te verminderen. Tot de eerste maatregel zou inderdaad alleen na Benelux-overleg kunnen worden J overgegaan. Zuidvruchten tegen atoomstralen LONDEN. „Zolang er sinaas- appelen en citroenen zijn, kunnen j we maling hebben aan atoombom men" ziedaar een mededeling van de universiteit van Cambrid ge, 'n goedige mededeling een on- nozel-optimistische, maar vermei- ii denswaardige mededeling. Via de Sunday Chronicle hebben Cam bridge's geleerden de wereld kond j gedaan van hun ontdekking dac „dieren die grote hoeveelheden si naasappel- of citroensap krijgen 'n opmerkelijk weerstandsvermogen tegen gammastralen vertonen." Zodat landen waar sina's en ci troenen groeien net zo belangrijk worden als landen waar uranium gevonden wordt. KOPENHAGEN. In Denemar ken zal waarschijnlijk een oplei dingsschool voor de N.A.T.O. voor tank-eenheden worden gevestigd. De deelnemende landen zullen zyn: Denemarken, Nederland, Bel gië en Luxemburg. De tank-strijdkrachten van deze vier landen zullen voornamelijk worden geoefend in het gebruik van de zware Patton-tanks. Aan het einde van deze zomer zal Denemarken een aantal derge lijke tanks van Amerika ontvan gen. ijzersterk Hcrenzolen 3.65 Dameszolen Kinderzolen va U loopt er maanden IN EEN UUR KLAAR. Onze reparatieafdeling is volgende week wegens vacantie gesloten. (Schoenwinkel blijft ge opend). Vooraan de LEUSDERWEG SPOTGOEDKOPE SCHOOLSCHOENEN 2.15 f 1.90 op! Do NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. te Amsterdam vraagt voor de dienst harer CULTUURONDERNEMINGEN IN INDONESIË in het bezit van het diploma M.T.S. Sollicitaties onder inzending van afschriften van diploma's met cijferlijsten, getuigschriften en twee pasfoto's uitsluitend schriftelijk te richten aan de Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V., Tweede Afdeling, Amsterdam. AMERSFOORT Te koop aangeb. Gramoiooripiuien. Zowel m Sopulair als klassiek vindt grote sortering bij Mu ziekhandel C v Wijngaard. Langestraat 72. TeL 6225. Bebo's Sport- en Werk- klcdlngmagazijn. Het adres voor betere werkkleding. Grote sortering Am. Bom- berjackets met bontkraag v.a. 34 50 Leusderweg 7, Tel. 5870. Te koop: Een z.g.a.n. transportrijwiel. Compleet met lamp. W. Buddingh, Eierhandel, Scherpenzeel. Nog enkele goede, ge bruikte hand- en trapmachi- nes te koop, voor billijke prijs en met garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Steinlaan 66, Zeist. Tel. 4066. Te huur aangeboden Vacantictijd SolextUd.' De nieuwste Solex f 0.75 per uur. f 6.— per dag. Solex- Verhuur-Centrale. Bredauw. Berkenweg 22. Tel 4808 Besprecr':i tijdig. Bruidskleding te hour Rouw- Trouw- eD Avond kleding voor Dames en He ren. Malson Steenis Steln- laan «58 Zeist Tel 2784 Lessen Autorijschool A. van Nie, instructeur KNAC en ANW B. Inl. Lissone Lindeman. Ameisfoort Tel. 5637 of 3862. Cliënten buiten Amersfoort speciale 'estiiden. Instructeursopleiding. Autorijschool J. v Milten burg. Vermeerstraat 131, Tel. 4736. Autorijles per les 4.— Amcrsfoortse Accordeon- school Henk Baving. Per Sept. aanvang der verschil lende clublessen voor be ginners en gevorderden. Voor privéles nog een zeer beperkt aantal uren beschik baar. Inschrijving: „De Doe len". Havik 35. Dinsdags en Woensdags van 46 uur. Papavërstraat 27, dagelijks. Woningruil Woningruil. Amsterdam Amersfoort. Aangeb. mooie etage, goede stand. L. suite. 3 slaapk., veranda, keuken, badkamer m. bad en douche, warm water installatie. 300 m. van bos en zwembad 100 m. van tram. Huur 44. Gevraagd: Moderne woning in Amersfoort of omgeving, zelfde grootte minstens. Br. onder nr. 7072 bur. v. d. blad. Diversen Straatsma's Corsctspeciaal huis. De bekende prettige pasvorm. Sterke Corsetten, Buikbanden. Elastieken kou sen, Nylonkousen, lage prij zen. Plantsoen West 11, nabij Poliitebureau. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Firma B Zwaaf Zonen Amersfoort Tel. 5226 Radio Drcsselacrts. Nieuw ste Philips radiotoestellen Vanaf 160.Gemakke lijke betalingsvoorwaarden Ook inruil. Demonstratie aan huis Krommestraat 9 Telefoon 5772 Schoenvcrgroten, tot 2 maten, altijd succes. Haal 'r van Maanen bij Soester- weg 214 Tel 6093 American Cleaning Service, voor broeken-persen 0.50. Het aangewezen adres voor verven en chemisch reinigen Krommestraat 41. Tel. 3957 Agentschappen: Roerstraat 8 Moffelinrichting J. Verhoef Muurhuizen 30. Amersfoort. Voor moffelwerk op elk ge bied. Geen vertegenwoordi ger of commissiehandel. Grote collectie fototoestel len. Rolfilms vanaf 1.35. Het adres voor afwerking van Uw rolfilm. Foto Muns, Langestraat 20. Bekende maatzaak in Dames- en Herenkleding, biedt maatkleding op ter mijnbetaling aan tegen con tante prijzen. Onberispelij ke coupe. 1ste klasse stoffen. Alleen serieuze brieven on der no. U 739 bur v. d. blad led dc Jedcre week beginnen nieuwe cursussen, inschrijving is geopend, ook voor cursussen, die in September beginnen. I STENOGRAFIE (Systeem Groote) TYPEN (10-vingersystcem) NEDERL. HANDELSCORRESP. BOEKHOUDEN (Associatie) RIOD. BEDRIJFSADMINISTRATIE MIDDENSTANDSCURSUS DAGSCHOOL (voor jongens en meisjes) PRIVÊ-SECRETARESSE Ons prospectus zenden wij U zonder enige verplichting toe. Inlichtingen worden gaarne verstrekt INSTITUUT „SEEGERS" Directeur: Drs L. A. M. SEEGERS en. de Voltastraat 45. Telefoon 5169 - Amersfoort Naaimachines. Alleen de beste merken naaimachines leveren wij U als Naumann, Anker, Pfaff, Husqvarna, Fndor enz. Volle garantie, goede service. De Veen's Naaimachinehandel. Stein- laan 66. Zeist. Tel. 4066. Naaimachines. Voor repa ratie aan Uw naaimachine komen wij elke Maandag cn Vrijdag bij U aan huis. Re paratie van alle merken on der garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Stein- laan 66. Zeist. Tel. 4066. Zuivere goudgele Virginia. Een tabak waarvan U geniet. VIRGINIA SHAG D. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ. N.V. te Amsterdam vraagt voor de dienst harer SUIKERONDERNEMINGEN OP JAVA in het bezit van het diploma R.M.S.T.L. Deventer of School voor Suikerindustrie te Amsterdam. Sollicitaties onder inzending van afschriften van diploma's met cijferlijsten, getuigschriften en twee pasfoto's uitsluitend scbrifteltjk te richten aan de Nederlandsche Handel-Maatschappij, N,V., Tweede Afdeling, Amsterdam. Vakkundig, vertrouwd, billijk. Chris de Hoop. Verhuizingen. Vervoer van piano's en brand kasten. Korte Smeestr. 22 a. Utrecht Tel. 17089. doo** (£)*m rneuldtjx 1699. „Klein-kriebelig-klefs-kerellje," schreeuwde de opgewonden docter Sinister me loe: „Wat kwam je hier doen? Neptunus hee't je er op uitgestuurd om mij te verslaan, hè? Ja, hoe zou je anders onder wa ter kunnen ademhalen als je geen vriendje was van die oude waterreus?! Verraad! Dit keer laat ik me niet door jou wegjagen, ventje! Ik smijt je het gevang in, jou en die juffrouw! Jullie zijn mijn rijk binnen ge drongen en je hebt mij, de nieuwe koning beledigd. Jullie zijn voor de haaien!" „Magere brulboei," zei ik rustig: „Je kroon staat scheef en ik krijg jou toch wel. Die oude, goede Neptunus y/egjagen, hé. En de vrede in diepzeeland verstoren. We zullen zien wie het laatst lacht!" „Weg," gilde docter Sinister met overslaande stem: „Eruit!" Er stoven twee van zijn dienaren toe en begonnen Mini en mijn persoontje weg te duwen. Ik keek nog eens nijdig om naar die raar toegetakelde Sinister en toen waren we het Vis- paleis uit, maar van vrij zijn was natuurlijk geen spra ke. We werden naar een oude gevangenis gebracht in een donkere spelonk in de zeebodem en de deur knerste achter ons in het slot. „Goedenmiddag!" zei ik bedroefd: „Daar zitten we nul Wie had dat ooit kunnen denken: Sinister, koning van de zee! Hoe ko men we hier nu uit?" „Tja," zei Mini: „Dat dacht ik ook al." UTRECHT Te koop gevraagd Wij geven de hoogste prijs voor oud goud en zilver, Juwelier C. van Dyk. Steen weg 39. WD kopen alle soorten lompen on metalen, legen de hoogste prijzen. A. Prozée. Vleutense- vreg 49. tel. 10631. Utrecht. Permanent Wave Met modieuze apprêt. Perma nent-Wave. bruidskapsels, blon deren. verven. Gediplomeerd kapper. Malson Jos. v. d. Laan, Bcmuurdc Weerd 11, telefoon 18032. Utrecht. Rijwielzaken Stop! is uw rijwiel op. dan naar Freek Trapman, die leveri op gomakkelnke betalingsvoor waarden. Grote keuze, nette bediening. Jacob van den Borchstraat 47 en 47bis. tele foon 15226 /mi willemstraat 36 Verhuizingen en Transporten Verhuizingen, transporten, van ouds bekend fa. wed. G. v. d Brink en Zonen. Goedestraat 114—116. Telef. 12303, Utrecht. Erkende meubeltransportei Reinigen - Verven Persen Doet Uw voordcel. Ter kennis making prijsverlaging Chemisch reinigen: costuum, mantel of regenjas 2.95, Japon I 1.95 WD halen en bezorgen binnen 1 week. Uppclschoten. Bouw- straat 15. Telefoon 20692. Was sen - stomen - verven. Psychometrie Mr Willy Kruis, astroloog- occultist. Voorlichting over Uw lot cn leven. Ieder gewenst advies, discreet. Spreekuren 2—9 uur, Obrechtstraat 25 bis. Utrecht. Diversen Allo soorten hout, stenen, pannen, tegels, betontegels etc. etc. tegen voordelige prijzen. Opslag einde Mr Tripkade, 200 meter voorbij onbewaakte overweg. Iedere dag ook Za terdag tot 5 uur geopend. Tegen gemakkelijke betalings voorwaarden kunt U kopen Bedden. tapDtcn, meubelen, da mes- cn herenkleding, textiel, rijwielen enz. tegen contant- prijzen. Discretie verzekerd. Br. onder no. 680 bur. v. d. bl. Uw oude of defecte klok nlel weg doen. U maakt al voor 9.75 met een electrlsch In- bouw-uurwerk van magazyn Elcctra, Potterstraat 2 a. een geheel moderne electrlsche klok er van In drie minuten. Laat Uw gestoffeerde meube len opnieuw bekleden, recht streeks aan dc fabriek. Vraagt vrijblijvend prDsopgaaf. Club- Meubelfabriek H. J. Huygen, GruttersdDk 32 C. Tel. 17884. Te koop gevraagd alle soorten machines cn electromotoren. H. v. d. Kreeft, Haverstraat 22. Tel. 12679. Financieringsbureau „De Re- clamepost". Vanaf Maandag 6 Augustus is er weer gelegen heid tot het aanvragen van duurzame gebruiksgoederen met wekelijkse of maandelijkse afbetaling. Dames-, heren- en kinderkleding, babyuitzetten, rDwielen, stofzuigers, meubilair, stoffering, kinderwagens, bed den, ledikanten enz. U koopt bD Uw eigen winkelier en wij betalen Uw rekening. Aanvra gen persoonlDk indienen aan ons kantoor. Spreekuren elke werkdag van 67 30 uur. be halve Vrijdags, 's Zaterdags van 26 uur. Adres M. P. Lindo- straat 29 bis. Utrecht, telefoon 23588. Over Uw waardevolle kleding gesproken: Durft U tientallen guldens riskeren om daarmee een paar dubbeltjes uit te sparen? Néé natuurlDk! Dus ..bezint eer gij begint" cn neem géén onnodig risico, maar neem Kropnian's Kwaliteits prestatie voor perfect che misch reinigen, verven, model- persen cn origineel waterproof. (U wéét wel: Vliegensvlug keurig terugI) Amsterd.straat weg 314. Telefoon 20164. U belt wD komen I Lederen kleding. Ook maat werk. repareren, verven, in vetten. Nu binnen één week klaar. Snatager. Oudegracht 242. Utrecht. Tel. 11786. KUNNEN OOK TELEFONISCH OPGEGEVEN WORDEN

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6