DAGBLAD VOOR AMERSFOORT ersterking van de vrede door een ij f mogendheden ver drag Washington: meer propagandazet dan ernstige diplomatieke stap Hogere huren voor nieuwe woningen Ridgway wil conferentie in Kaesong hervatten Pantserwagens bij kamp van Ambonezen Grootscheepse autosmokkel van en naar België VOORSTEL VAN KREMLIN AAN TRUMAN Besprekingen in Teheran beg onnen Twee millioen brandschade in Juni Vragen over de duurdere kolen BÊÊB3BSÊËÈ. Lokkende water is gevaarlijk lie Jaargang, no. 183 Dinsdag 7 Augustus 1951 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 - 'Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements- plri|s 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers HOOFDREDACTEUR: TI. DE BOORDER Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort WASHINGTON. Precies een maand geleden op 7 Juli heeft president Truman de tekst van een door het Congres aangenomen resolutie doen toekomen aan Sjvernik, de presi dent van het presidium der opperste Sowjet, met het verzoek de inhoud bekend te maken aan het Russische volk. In deze resolutie werd de nadruk gelegd op de door het Amerikaanse volk gekoesterde wens naar vrede en op zijn vriendschap voor het Russische volk. Maandagavond heeft de Sowjet-Russische zaakgelastigde 'n boodschap van Sjvernik aan Truman overhandigd, ten geleide van een resolutie van het presidium der opperste Sowjet. In de boodschap, welke door Truman onmiddellijk voor publicatie is vrijgegeven, wordt gepleit voor een vijfmogend- hedenverdrag ter bevordering en versterking van de vrede. (De eerste reactie in Washington autoriteiten. Het is de plicht van alle 'Vil'llliiiwi»nniiiiiiuiihiüiiaivüi?711I1inBliailICaPllliaiP0UBIM!lir!mg0<BnBlilL*lti faas. dat deze open brief meer be schouwd moet worden als een propa gandazet in de „koude oorlog" dan een ernstige diplomatieke stap. [In zijn boodschap zegt Sjvernik, it een vijfmogendhedenverdrag het rtrouwen van alle volken ter we- ;ld in het handhaven van de vrede versterken. Het zou bovendien n beperking der bewapening en in vermindering van de last der itgaven voor militaire doeleinden, thans in al zijn zwaarte op de houders der volken drukt, moge- Ie maken. In de brief van Sjvernik wordt er de resolutie van het presidium izegd: „Deze resolutie geeft uit- kking aan de gevoelens van op- :chte vriendschap van de volken Sowjet-Unie jegens de volken de gehele wereld. Zij spreekt het feit, dat het Sowjet-Russi- he volk verenigd is in zijn streven :n hechte vrede te vestigen en het Jevaar voor een nieuwe oorlog te elimineren. Het Russische volk heeft geen reden te twijfelen aan de vre- leswil van het Amerikaanse volk. !et Russische volk weet echter, dat r in sommige staten stromingen be- iaan. die een nieuwe oorlog willen ontketenen om zich te verrijken." Sjvernik vervolgt: „Er bestaat een twijfel aan of de vriendschap issen de volkeren, zoals genoemd Uw mededeling, vooronderstelt ontwikkeling van politieke, eco- imische en culturele betrekkin- in en connecties tussen de volken basis van gelijke rechten. Het evenmin aan twijfel onderhevig, t een zeer belangrijke stap op de- weg de eliminatie moet zijn van Ie discriminatie jegens de Sowjet- 'nie van de zijde der Amerikaanse TEHERAN. Maandagmiddag jn in het zomerverblijf van de ah de besprekingen tussen de ritse en Perzische delegaties be- onr.en. De bijeenkomst duurde c*erhalf uur. De Perzische dele- atieleden deelden mee. dat de tmosfeer „vriendschappelijk" was. e besprekingen waren bemoedi- end hoewel zij pas in het begin- adium verkeren" zo voegden zij 'eraan toe. Er zou geen vaste genda voor de onderhandelingen n. aldus de Perzen. Wanneer Stol es vandaag in Aba- an zal zijn, zal de Perzische dele- atie een onderhoud hebben met permanente secretaris van het ritse ministerie voor Brandstof- en Energie. Fergusson. die deel Uitmaakt van de Britse delegatie Fergusson. die nauw betrokken is bij de nationalisatie van het gas- en electriciteitsbedrijf in Engeland, zal het nationalisatie-proces aan dè Perzen uitleggen. vredelievende volken een politiek te voeren van voorkoming van oorlog, behoud van de vrede, het niet toe staan van een bewapeningswedloop, het bereiken van een beperking der bewapening en het verbod van atoomwapens, met instelling van toezicht op de uitvoering van zulk een verbod en samenwerking bij het sluiten van een vijfmogendheden verdrag ter versterking van de vre de. Bij het uitvoeren van deze maat regelen zal het Amerikaanse volk steeds kunnen rekenen op de volle dige medewerking van het Sowjet- Russische volk. dat onveranderlijk de zaak des vredes verdedigt." In de resolutie wordt gezinspeeld op de Sowjet-voorstellen voor een vredespact tussen de V.S., Engeland, communistisch China, Formosa, Frankrijk en de Sowjet-Unie. Kleine luchtbrug met 7 vliegtuigen BERLIJN. Er nemen thans zeven vliegtuigen aan de „kleine luchtbrug" deel, te weten vier toestellen van de „Pan-Ameri can", twee toestellen van de „Air France" en een machine van de „British Airways". Dinsdag zal 'n derde Franse machine in gebruik worden gesteld, naar men te Ber lijn verwacht. DAMASCUS. De vroegere mi nister-president en afgevaardigde voor Damascus, Hakim. heeft Maandag opdracht gekregen een nieuwe Syrische regering te vor men. DEN HAAG. -- Branden'heb ben in de maand Juni een di recte schade veroorzaakt van 2.121.715. Bij deze branden wer den 24 personen gewond, van wie 9 brandweerlieden, aldus blijkt uit een overzicht van de hoofdinspec tie van het brand weer wezen. Ook in deze maand viel een aantal boerderijen (tien) ten of fer aan het vuur. De directe scha de van deze boerderijbranden wordt geraamd op 496.500; 13 koeien, 43 varkens en 16 stuks kleinvee kwamen in de vlammen om. Handel en industrie leden met 12 branden een schade van 820.700. Bij 17 van de 25 groot ste branden (schade 20 mille en meer) kon de oorzaak worden vastgesteld. Meisje gedood door auto die achteruit reed AMSTERDAM.Een zesjarig meisje is Maandagmiddag in de Jacob van Lennepstraat overreden door een auto en gedood. De auto wilde achteruit een garage binnen rijden. Het kind is waarschijnlijk achter de auto omgelopen en niet door de bestuurder gezien. Zaak Bertha Hertogli Opstand te Singapore eiste 18 doden en 173 gewonden SINGAPORE. De ongeregeld heden, die in December van het vo rige jaar in Singapore hebben plaat? gevonden toen de zaak Bertha Her- togh voor het Gerechtshof aldaar werd behandeld, hebben 18 doden en 173 gewonden geëist in de drie dagen, dat zij hebben geduurd. Al dus een door de gouverneur van Singapore ingestelde commissie van onderzoek in een 98 pagina's tellend rapport. Hierin wordt scherpe cri- tiek uitgeoefend op de politie en o.a. gezegd, dat hogere Britse po- litie-officieren gefaald hebben m het nemen van maatregelen, om deze opstootjes de kop in te druk ken. Dat Bertha Hertogh, hangende de uitspraak van het Hof in een R.K. klooster werd ondergebracht, acht de commissie een fout. „Het zou verstandig zijn geweest haar onder te brengen in een inrichting, waartegen de Mohammedaanse ge meenschap geen bezwaar zou heb ben kunnen maken." De commissie heeft voorts bevonden, dat tijdens de relletjes de Malcise leden der politiemacht, die 90 daarvan uit maken, zich schuldig hebben ge maakt aan ernstige plichtsverzaking. Perons rivaal eist olienaasting BUENOS AIRES. De radicale partij, de voornaamste oppositie voor Peron, heeft Ricardo Balbin candidaat gesteld voor de op 11 November te houden presidents verkiezingen. Balbin werd het vorig jaar ge vangen genomen wegens zijn hou ding tegenover Peron en op het ogenblik worden hem 19 gevallen ten laste gelegd, waarin hij zich oneerbiedig tegenover Peron zou hebben gedragen. Het program van de radicale partij belooft te zullen werken om de vrijheid en democratie voor Argentinië terug te winnen. De partij eist verder de nationalisatie van de vleesconservenfabrieken,. welke in Britse en Amerikaanse handen zijn en de oliemaatschap pijen, welke met Nederlands. Brits en Amerikaans kapitaal werken. DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid Suurhoff (P.v.d.A.) heeft de minister van Economische Zaken een aantal schriftelijke vra gen gesteld over de verhoging van de kolenprijs, waarin hij infor meert naar de gronden hiervan. Heeft de minister overwogen, vraagt hij verder, dat het tussen tijds invoeren van een prijsverho ging, nadat voor het komende stookseizoen de detailhandelsprij- zen waren bekend gemaakt, sociaal zeer ongewenste gevolgen moet hebben, omdat de verbruikers, die contanten en opslagruimte bezit ten, hebben kunnen profiteren van de oude prijzen, terwijl de kleine man de verhoogde prijzen plus de winteropslag op de prijs betalen moet? Is de minister bereid, maat regelen te nemen om de asociale gevolgen van de per 1 Augustus ingevoerde prijsverhoging voor brandstoffen ongedaan te maken Ook het Tweede Kamerlid Wa genaar (CPN) besluit zijn lange reeks vragen over onze kolenposi- tie met een vraag om de sociale gevolgen ongedaan te maken. Volgende week de oefening „Mars voor 1950 II DEN HAAG. De opleiding van de dienstplichtigen van de lichting 1950 II, die in het najaar van 1950 als recruten in werkelijke dienst zijn gekomen, is thans zover ge vorderd, dat zij geoefend kunnen worden in groot verband. Uit de onderdelen, waarbij zij werden in gedeeld, is samengesteld de 31e re gimentsgevechtsgroep. Deze ge vechtsgroep zal van Maandag 13 Augustus t.m. Woensdag 22 Aug. a.s oefeningen houden. De ge vechtsgroep zal onder wisselende omstandigheden oefenen tegen andere onderdelen, onder meer de bataljons, welke thans voor herha lingsoefeningen in de legerplaats bij Oirschot verblijven. Nederlandse-Noorse atoomconferentie OSLO. De Nederlands-Noorse atoomconferentie in Oslo. die oor spronkelijk slechts een dag zou duren, is met twee dagen ver lengd. De besprekingen betreffen de Noorse atoomoven „Jeep" in Kjellcr bij Oslo. die met Neder lands uranium zal worden gevoed. Over de besprekingen van gis teren is niets bekend gemaakt. Een woordvoerder deelde echter mee, dat de vraagstukken, die men be sproken had, voornamelijk ver banden h-elden met het financiële aspect van de onderneming en het gebruik van de atoomoven tot de volgende gezamenlijke bijeenkomst in November. DEN HAAG. De rijksbijdrage in het exploitatie-tekort op nieuwe. Woning wet-woningen veronder stelt een huurprijs, die 30 procent ligt boven de in Mei 1940 voor soortgelijke woningen geldende huurprijs. De omstandigheid, dat in liet vervolg gemeenten en wo ningbouwverenigingen slechts le ningen voor woningbouw kunnen verkrijgen tegen 4 procent in plaats van tegen 3! 2 procent, maakt het cxploitatic-tckort groter. De regering heeft echter beslist, dat de rijksbijdrage in het exploi tatie-tekort geen verhoging zal on dergaan. De stijging van het cx- ploitatlc-tekort door de rentever hoging dient te worden opgevan gen door huurverhoging. Op grond van deze regcrlngs- bcslissing is bepaald, dat dc huur prijs voor woningwetwoningen zal worden vastgesteld op het bedrag, dat op 31 December 1950 werd betaald voor soortgelijke, vóór 27 December 1940 tot stand gekomen woningen, vermeerderd met 45 procent. Bij Koninklijk Besluit is inge steld het „Kruis voor Recht en Vrijheid". Dit onderscheidings teken zal worden toegekend aan Nederlanders, die niet de strijd krachten van de Verenigde Na- tics aan de strijd op Korea heb ben deelgenomen. Nieuwe schending van neutraliteit betekent einde onderhandelingen TOKIO. Generaal Ridgway heeft er vandaag in toegestemd, de wapen stilstandsbesprekingen met de communisten te hervatten, doch h(j waar schuwde, dat ze weer zouden worden afgebroken, indien er opnieuw vijan delijke troepen in Kaesong werden waargenomen. Do generaal trok in een in krachtige bewoordingen gestelde boodschap aan de communistische be velhebbers hun uitleg, dat de communistische soldaten Zaterdag bij ver gissing het terrein, waar de conferentie gehouden wordt, betreden hadden, in twijfel. Ridgway verklaarde: „Ik heb er tevens nota van genomen, dat u dergelijke incidenten klein, toevallig en onbeduidend noemt. Zoals ik reeds heb uiteengezet, zijn dergelijke incidenten integendeel van funda menteel belang. De incidenten zijn noch klein, noch onbeduidend." In dc boodschap, gericht aan de Noord-Korcaanse generaal Kim II Soeng en de Chinese bevelhebber Peng Tcn-Hoeao wordt verder om garanties gevraagd, dat er voortaan geen soldaten meer in de neutrale zone zullen komen. De boodschap werd via alle Amc- PMi«i!iiilu;i]!!i!i:li MIMI' 6:W3iil'i!l;il.iniB-liili,l!iHii|l;ii.''i:' 1 Ml rikaanse radiostations uitgezonden I 1 tnccpnnfiTon in hol Ifn. en zal bij tussenpozen in het Ko- reaans en Chinees worden herhaald. Ridgway maakte het standpunt der Ver. Naties na een tweede conferen tie met de voornaamste gedelegeer de, admiraal Joy om 13.30 uur pl. tijd bekend. Na om garanties gevraagd te heb ben voor de neutraliteit van het conferentie-terrein waarschuwde Ridgway: „Elke verdere overtreding in dit opzicht zal worden gezien als een opzettelijke stap van uw kant om de wapenstilstandsbesprekingen to beëindigen." Richard Stokes, de Britse minis ter van Materiaalvoorziening en ■leider van de Britse missie bij pe oliebesprekingen met de Per- feische regering, drukt de hand tQii de Perzische premier Mos- ïederj (rechts) tijdens hun eer- stc ontmoeting in Teheran. Kinderverlamming in een meisjeskamp DEN HAAG. In een meisjeskamp te Wapenveld (Geld.) heeft zich een licht geval van kin derverlamming voorgedaan. De pa tiënte is naar een ziekenhuis in Zwolle overgebracht en voor het kamp is, op last van de medische autoriteiten, een quarantaine inge steld. Reden tot ongerustheid is er met. zo vernemen wij van bevoegde zijde. Strenge maatregelen na terreur" in de Zeeuwse hoofdstad Havenarbeider bekneld tussen balk en luik AMSTERDAM. Aan boord van het s.s. „Reeuwijk" was men Maandag bezig met een z.g. loop kraan balken met een gewicht van 2 tot 4 ton in het ruim van het schip te laden. Een haven arbeider, die deze balken moest stuwen is met zijn hoofd tussen een balk en het luikhoofd ge raakt. De man was op slag dood. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Maandagmorgen om vfjf uur hebben 1100 man mare- chaussec's uit Brabant en rijkspolitie uit Zeeuws-Vlaanderen het Ambone zenkamp bij Middelburg omsingeld zonder dat zich daarbij incidenten voordeden. Het peloton marechaussees arriveerde, onder leiding van een overste en twee kapiteins, geheel gevechtsklaar en bracht enige pantser wagens. een radiowagen en een verzorgingswagen mee. Zü namen posities in rondom het kamp. dat niet werd bezet en waarin dc 230 bewoners bewegingsvrijheid hebben. De rijkspolitiemannen kregen opdracht in de nabijgelegen straten te posten en de anders zo vreedzame wijk kreeg door dit machtsvertoon een geheel ander aspect. Iedere wandelaar en fietser werd aangehouden en hen. die niet in een van de bezette straten woonden werd verzocht om te rijden. Dc wijk kwam hierdoor vrijwel geïsoleerd te liggen. Tweehonderd man marechaussee en rijkspolitie hebben Maandag middag het kamp van de Ambo nezen te Middelburg omsingeld. Zij waren o.m. uitgerust met pantserwagens, waarvan men er een links op de foto ziet. Schij ip slaat 0111: 80 doden CALCUTTA. Op het meer Pabna in Oost-Pakistan is tijdens een storm een boot omgeslagen. Tachtig mensen verdronken, 12 konden worden gered. DEN HAAG. Na het C H. Eer ste Kamerlid Reyers heeft thans ook het C.H. Tweede Kamerlid Kro! vragen gesteld over het vlaggen-incident in een Ambone zenkamp te Woerden. Tomatcnexport naar België stopgezet DEN HAAG. Het ANP ver- neemt, dat België met ingang van morgen de import van tomaten uit Nederland geheel stop zet. De Belgische regering heeft deze maatregel genomen op grond van het landbouwprotocol onder het motief, dat België op het ogenblik voldoende tomaten voor de eigen markt produceert. In tuinbouw- kringen wordt, mede in verband met de Duitse stopzetting, ge vreesd voor een ernstige val van de prijzen der tomaten. Men is in onderhandeling met een aantal fabrieken om deze in te schake len, teneinde een overvloed van tomaten op de Nederlandse markt zoveel mogelijk op te vangen door dit product te verwerken tot pu ree, tomatensap enz. Burgemeester Bolkestein van Middelburg had nog in de nacht van de incidenten cortact opgeno men met Binnenlandse Zaken, de generale staf, de bevelhebber van het derde militaire gewest, gene raal Sitzen en de officier van jus titie. Het optreden van de Ambonezen _j Middelburg kwalificeerde de burgemeester als zuivere terreur. Zij hadden zich bereid getoond niets tegen de politie te onderne men wanneer hun vier burgers, die zij zochten, in handen werden ge speeld. De twintigjarige burger, waarop zij Zaterdagavond jacht maakten, heeft op verzoe'- van de politie de stad verlaten. De heer Bolkestein noemde het terugtrek ken van de politie de enige moge lijkheid om gevechten op grote schaal en slachtoffers te vermijden De Ambonezen hadden een grote overmacht, zodat, wanneer er ge vochten was, de politie zonder eni ge twijfel het onderspit had moe ten delven. Zeker zouden dan ook slachtoffers onder de burgerbevol king zijn gevallen. Van de burgemeester vernamen wij voorts, dat de regering de on lusten in Middelburg zeer hoog opneemt en onmiddellijk besloot tot strenge maatregelen. Een deel van de kampbevolking is Maandag verplaatst naar andere kampen. Men hoopt daarmee de rust te doen terugkeren. Vanzelfsprekend blijft men echter op zijn qui vive en er zal de komende avonden zeer in tensief in de binnenstad van Mid delburg worden gepatrouilleerd. Rietmattenfabriek te Gouderak iu brand Schade een ton GOUDA. In de rietmatten fabriek van de gebr. Prosman te Gouderak is Maandagmiddag door onbekende oorzaak brand uitgebro ken. In een verzengende hitte moesten de brandweren van Gou da, Haastrecht, Stolwijkersluis en Ouderkerk aan de IJssel de strijd aanbinden tegen het vuur, dat woedde in een vijftigtal rietoppers, een hoge stapel balen stro en twee loodsen, die alle verloren gingen. De brandweren wisten de omvang j van de brand tot dit gedeelte van het bedrijf te beperken. Een drie tal loodsen en een partij rietmatten bleef gespaard. Na zeven uur blussen was men eindelijk het vuur meester en be hoefde men voor uitbreiding niet meer te vrezen. De schade, die door verzekering wordt eedekt, be draagt ongeveer honderd-duizend gulden. MET VALSE NATION ALITEITSBEÏÏ'IJZEN (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Na een onder zoek, dat meer dan een jaai 'iceft geduurd, heeft de rijkspolitie. in samenwerking met de politie in België, een grote bende opgerold, die tientallen auto's, meest klasse- wagens, van en naar België heeft gesmokkeld Een tiental verdachten werd gearresteerd, onder wie de hoofddader, een 40-jarige autohan delaar uit Brabant, die daar gun stig bekend stond Aangezien de politie vermoedt dat enkele kopers niet geheel te gocdere trouw ztfn. is het mogelijk dat nog meer arres taties zullen volgen. Toen bleek, dot er in Nederland en België nogal wat wagens rond reden. waarvan de herkomst niet helemaal duidelijk vas. kreeg de politie opdracht op onderzoek uit te gaan. Daarbij kwam de bijzonder geraffineerde werkwijze van de smokkelbende aan het licht. Men kocht in Nederland oude klassewa gens met papieren en bracht deze over de grens. In België kocht men nieuwe wagens van dezelfde klasse, die met een nieuwe kleur verf werden overspoten en dan weer naar Nederland werden gebracht, waar men een nieuw n~tionallteits- I bewijs aanvroeg. Zij werden dan voor een prijs verkocht, die vari- I eerde van f 15.000 tot f 18.000, be- i langrijk meer. dan waarvoor zij in België waren gekocht. Ook kocht men wel nationaliteitsbewijzen en andere papieren van oude Neder landse wagens op. die men dan voegde bij nieuwe Belgische. Op deze wijze heeft de bende enige tienduizenden guldens ver kregen. Van dit geld was niets meer over, toen de politie haar slag sloeg De hoofddader, die zelf meestal buiten scl.ot bleef, zat zelfs volkomen op zwar* zaad. Arrestaties werden verricht in Amsterdam. Den Bosch. Eindhoven en in België Verscheidene gesmok kelde wagens van de bende wer den gestolen, of door de bendeleden zelf. of door buitenstaanders. Ook in verband met deze diefstallen zijn enige personen in arrest ge steld. De vervalsingen van de nationa liteitsbewijzen en andere papieren kwamen aan het licht, doordat de Belgen, die zich met dit werk be zig hielden, in de Nederlandse tekst taalfouten ma'kten. Tal van gevallen van verdrinking SCHOONHOVEN. Het vijfjarig dochtertje van de heer Verhoef, alhier, werd Maandagmiddag ver mist, toen zij met enkele familie leden een dagje doorbracht op het strand aan de Lek bij de uitspan ning „Klein Schevcningen" onder Lopik. De gehele middag heeft men gedregd en ook is nog met een politiehond een onderzoek in het gnendhout ingesteld, doch zonder resultaat. Aangezien de kleding van het meisje gevonden is, moet wor den aangenomen, dat het is ver dronken. In het natuurbad „De Branding" te Renkum is Maandag het vijf jarige jongetje Gerrit Schut uit Doorwerth in een ondiepe vijver verdronken. Hij was aan het spelen en zonder dat iemand het merkte is hij in het water verdwenen. Uit de Schie bij Delft is opge haald het stoffelijk overschot van de vijfjarige P. M. de Winter uit Delft. Het jongetje was Zaterdag middag buiten gaan spelen en 's avonds niet in de ouderlijke wo ning teruggekeerd. De 27-jarige ondergrondse mijn werker M Linders, die werkzaam was op de staatsmijn Wilhelmina te Terwmselcn. is Maandagmiddag bij het zwemmen Jn het Juliana- kanaal verdronken. Boerderij afgebrand tengevolge van hooibroei ENKHUIZEN. Tengevolge van hooibroei is Maandagavond brand uitgebroken in een grote boerderij aan de Braakeweg te Medemblik. De brandweer stond machteloos. Zij kon niet verhinderen dat de gehele boerderij en het woonhuis tot dc grond afbrandden. De inboedel ging eveneens verloren De schade wordt geschat op 50.000.—. MüNCHEN. De Beierse rege ring heeft besloten het buitenver blijf van Hitier te Berchtesgaden, de „Berghof", geheel af te breken teneinde te voorkomen, dat het een bedevaartplaats voor nationaal- socialisten wordt. IBDIHW-ri7s:i:rrir Minder u ind g Weersverwachting, geldig van f: Dinsdagavond tot Woensdag- avond; Wisselende bewolking 'f en enkele verspreide buien. Vanavond vr\j krachtige, overl- Igens matige Zuid-Westelijke wind. Morgen overdag iets ho gere temperaturen dan vandaag. 8 Augustus Zon op 5 u 11 m on der 20 u 20 m; Maan op 11 u 37 m onder 21 u 50 m.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1