Afgesloten Spui in „droogdok' gebruik als STABSVENSTER Oegstgeest kan wat leren van Amersfoort Nieuw industriecentrum in het Soesterkwartier Erdal is kampioen van de Zomeravondcompetitie s Riolerings-zinker wordt latei- versleept naar de Eem ,Werk aan sluis in October klaar Jubileum op het station Merwedestraat is doorgetrokken Noteert U even Hartelijke ontvangst op het raadhuis Sterke spelers in libre-tournooi d'Oranjeboom Vrijdag 10 Augustus 1951 y. TWEE VLIEGEN IN EEN KLAP' (Van een onzer verslaggevers) Velen zullen zich in de afgelopen dagen hebben afgevraagd waarom toch die bulzen op de bodem van het drooggelegde Spui liggen. Wordt hier een riolering gemaakt, of heeft het op de een of andere manier iets te maken met waterafvoer? Vele veronderstellingen zijn gemaakt door de kUkers, maar slechts weinigen zullen vermoed hebben, dat het Spui op het ogen blik gebruikt wordt als „droogdok", en dat de betonnen buizen hier slechts tÜdelUk een plaats vinden. Zij zullen tezamen een duiker voor de riolering vormen, die onder de Eem wordt doorgelegd bij de wfjk Jeruzalem. Rustend op drijvers zullen de buizen over enige tijd ongeveer een kilometer versleept worden, waarna ze in ccn gebaggerde geul zullen worden ge zonken. van het riool door de zinker stu wen. BETON GOEDKOPER Vroeger werd een zinker altijd van staal vervaardigd; vóór hij kon worden gelegd moest in het water worden geheid. De scheepvaart in de Eem zou hiervan hinder onder vinden. Het doorslaande motief voor het gebruiken van beton als 1660. Ja, inderdaad is het kapitein Rob ge weest, die het telegram heeft verstuurd. Hij kan slechts veronderstellen, dat professor Lupardi ln handen van de ccmman- 6c dant van de kruiser iS de stukken gecentrifugeerde be- I gevallen en nu rust op bouwstof is echter geweest de zeer hoge staalprijs. Uit Arkel worden DE A VONTUREN .VAN KAPITEIN ROB Toen de plannen voor de ver nieuwing van de sluisdeuren van het Spui vaste vorm begonnen aan te nemen werd het de gemeente duidelijk, dat de drooglegging uit stekend voor nog een werk benut zou kunnen worden. Er moest in de toekomst een duiker onder de Eem gemaakt worden voor de rio lering en de drooggelegde sluis- kolk bleek een schitterend „droog dok" te zijn, waarin deze duiker zou kunnen worden samengesteld. Wanneer dit werk op de wal zou worden uitgevoerd zou er alle kans zijn dat de duiker bij de tewater lating zou breken. De lange buis is namelijk zeer teer. Nu wordt de zinker op de bo dem van het Spui kant en klaar gemaakt, en wanneer alle buizen zijn verbonden, wordt de lange pijp aan beide kanten afgesloten. Hij is dan echter nog net iets te zwaar om te blijven drijven, zodat gebruik moet worden gemaakt van drijvers, om het geheel naar de plaats van bestemming te kunnen verslepen. Dit gebeurt dus, wan neer er opnieuw water in het Spui wordt gelaten; in het begin van October. Omdat het zich laat aanzien, dat één buis in de toekomst niet vol doende zal zijn. wordt nu meteen een tweede zinker vervaardigd, die voorlopig nog geen dienst zal doen. De zinker onder de Eem zal wor den geplaatst in een uitgebaggerde geul. ter hoogte van de wijk Jeru zalem. Hij vormt de verbinding tussen het z.g. „Moerriool", dat langs het Valleikanaal loopt, en waarop de gehele riolering van de nieuwbouw in' dit gebied uitmondt, en het hoofdriool, dat uit de oude binnenstad komt. Het geheel voert naar de zuiveringsinstallatie. Een klein pompgemaal, dat bij de Eem zal worden gebouwd, zal de inhoud (Van oen onzer verslaggevers) De heer J. H. Kaasjager, adjunct commies bü de Nederlandse Spoor wegen, zal morgen het feit herden ken, dat hij vóór 25 jaren bü dit lichaam in dienst trad. Op het station Amersfoort is de heer Kaasjager een bekende figuur; zfjn arbeid is niet steeds aan een bepaald bureau gebonden. Zoals dat gaat met een ambtenaar, die lang durige ervaring heeft by de spoor wegen, kan men hem nu eens hier, dan weer daar aantreffen en bü de verschillende vakken van dienst, welke in de rang, die de heer Kaas jager bü de Spoorwegen inneemt, arbeidsterrein kunnen zün, heeft de ze a.s. jubilaris zün rol vervuld. Kort vóór de grote spoorwegsta king van 1944 kwam de heer Kaas jager naar Amersfoort; hij had daar voor in Zaltbommel dienst gedaan. Zaltbommel is ook de geboorte plaats van de heer Kaasjager en het was op dit station, dat hij als ruim twintigjarige in dienst der Spoor wegen trad. Achtereenvolgens was deze ambtenaar toen werkzaam in Woudenberg, Colmschote, Zaltbom mel en ten slotte Amersfoort. De heer Kaasjager staat nog in de bloei van zijn leven en zal dus het ■woelige en drukke leven in hét be drijf. dat hij koos, nog wel wat ja ren voortzetten. Wij feliciteren de jubilaris met deze zilveren herdenking en wensen hem nog menig goed jaar toe voor Werin i a I den we nog meer. veel meer wo- S&Z'Jï z'cn verrijzen, doch het is gens zijn langdurige werkzaamheden tonbuis, die voorzien zijn van een lengtebewapening, aangevoerd, en in Amersfoort worden ze aan el kaar gelast. Het werk aan de sluis zelf vor dert gestadig. Er is een kleine te genslag geweest, doordat de bron- bemaling wat moeizaam bleek te gaan, maar aangenomen mag toch worden, dat tegen het einde van September opnieuw water binnen gelaten zal kunnen worden. Zoals men weet worden de in de loop der jaren vergane sluis deuren vernieuwd, en bovendien is van de gelegenheid gebruik ge maakt om een tussenhoofd te bou wen, waardoor de schutkolk in de toekomst kleiner zal zijn. De be diening wordt hierdoor eenvoudi ger, terwijl er ook minder water- verlies zal zijn bij het schutten. Het drooggelegde Spui is op het ogenblik in gebruik, als „droog dok". Op deze foto ziet men de betonnen buizen, die hier aan el kaar worden gelast, en later naar een uitgebaggerde geul in de Eem zullen worden verstoept. Tezamen vormen ze een zinker voor de riolering, onder de rivier door. Rob de plicht het plan „Omega" uit te voeren, indertijd heeft Lupardi n.l. Rob instructies ge geven wat hij moest doen, wanneer het mei hem Lupardi mis mocht gaan. En nu heeft Rob de steven gewend naar het eiland, waar hij de kleine vliegende scho tel heeft achtergelaten, waarmee hij naar Julia is gevlogen. Na enkele altijd de schotel, net zoals hij het ding heeft dagen bereikt hij het eiland en daar ligt nog I achtergelaten. En Rob zal het plan „Omega" j uitvoeren. Voltallig gemeentebestuur bezichtigt woningbouw in onze stad Het voltallige gemeentebestuur van Oegstgeest heeft gisteren een bezoek aan Amersfoort gebracht, om zich op dc hoogte te stellen van de woning bouw in onze stad. Nadat burgemeester Molendijk en de stadsarchitect, de heer Zuiderhoek in het stadhuis uiteenzettingen hadden gegeven, heeft het gezelschap lange tyd door de stad gedwaald, en zowel de oude als de nieuwe wyken bezichtigd. De gasten staken niet onder stoelen of banken, dat zü bier zeer navolgenswaardige voorbeelden hadden aangetroffen. Hoogbouw als afsluiting der nieuwe wijken trok zeer de aandacht De heren uit Oegstgeest waren zeer geïnteresseerd in de verkeers- Aan de bouw van hallen en opslagplaatsen wordt hard gewerkt (Van een onzer verslaggevers) Tussen het verlengde van de Nüverheidsstraat en de Dollardstraat zün honderden arbeiders druk doende aan de uitbreiding van Amersfoorts Industriecentrum. Men is begonnen met een zeer omvangrgk rioolwerk, waarvoor duizenden kubieke meters grond moesten worden verzet. Hon derden meters rioolbuizen werden aangebracht. Teneinde een vlotte af vloeiing van het rioolwater te verkrygen heeft men aan de rand van het nieuwe industriegebied, aan de Soestcrkant, een pompinstallatie gebouwd, die het rioolwater naar de grote vérversingsinstallatic van de Gemeente Reiniging stuwt, waarni het aldus ververste water in de Eem wordt afgevloeid. lang meer duren of men kan met de afwerking beginnen. Het zal vermoedelijk niet bij deze twee constructiehallen blij ven, want, zoals wij vernamen, zijn reeds nieuwe hallen in andere vakken geprojecteerd. Over de bestemming van deze hallen is thans reeds bekend dat de grote hal van 100x25 meter, die het dichtst bij het verlengde van de Merwedestraat komt, zal worden verhuurd aan een Baarnse armaturenfabriek. Ongetwijfeld zal het de gemeen telijke overheid niet moeilijk val len ook de andere fabrieksaccom- modaties te verhuren. Het is ook niet uitgesloten dat in de hal, die het snelst gereed is, veertien dagen lang een grote win- kelbeurs van de winkeliers- en Ambachtsvereniging „Het Soester kwartier" zal worden gehouden Dit staat echter nog niét vast, en hangt af van de tijd waarop deze hal gereed zal zijn. Gaat deze win- kelbeurs echter door, dan belooft dit de grootste en meest attractie ve te worden die Amersfoort ooit heeft gezien. Teneinde dit nieuwe fabrieks- centrum een afgerond geheel te geven zal langs de gehele Dollard straat een grote en brede groen strook worden aangelegd met wan delpaden en speelweiden, die even tueel ook als sportvelden kunnen worden gebruikt. Hierdoor worden fabrieken en hallen afgesloten van de woonwijken van het Soester kwartier. Door deze groenstroken krijgen de Soesterkwartierders een soort compensatie voor het verlies van hun plantsoengordel, die tot de oorlog een sieraad voor deze wijk was. Al met al kan Amers foort t.z.t. weer veel industriën tot zich gaan trekken, hetgeen onze stad zeer zeker ten goede zal ko men. Toen dit karwei eenmaal klaar was kwamen de stratenmakers, die- begonnen met de Merwedestraat door te trekken tot aan de Nijver heidsstraat. Dit wordt de grote verkeersader van het nieuwe ge bied. De rijweg heeft een breedte van niet minder dan acht meter. Aan beide kanten liggen prachtige tegelpaden voor rijwielverkeer en voetgangers. Het geheel zal wor den gecompleteerd met aan beide zijden groenstroken. Van deze verkeersader uit wer den nieuwe straten aangelegd, die het grote terrein, dat geëgaliseerd moest worden, in vakken verdeelt. In deze vakken zullen opslag plaatsen, fabriekshallen en fa brieksgebouwen worden geplaatst. In verband met de uitbreiding van het Kruiskampkwartier moest de Houthandel van de firma Wed. Stadlander en Middelhoven ver dwijnen van de Lageweg. Deze firma heeft grote houtopslagplaat sen en kantoren laten bouwen in het vak, dat het dichtst bij de Nij verheidsstraat ligt. Inmiddels wordt ook hard ge werkt aan twee grote, door de ge meente bestelde, hallen. Reeds kan men duidelijk waarnemen hoe groot deze hallen wel worden, want „Polynorm" is met een zes tigtal arbeiders druk in de weer om de hallen te plaatsen. De ge raamten verrijzen met grote snel heid en het zal waarschijnlijk niet gehuldigd worden. VERKEERSOBSTAKEL Van een vrachtauto met kratten kippen liep Donderdagmorgen in de Stationsstraat een wiel af. Het verkeersobstakel kon na korto tijd worden weggehaald. GRAND THEATRE t/m 15 Aug.: „Mal lemolen", 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, G.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus", 16 Aug.: „Brief Encounter", („Het laatste Rendez vous"), 18 jr. CITY THEATER: Iedere avond 6.45 en 9 uur. Vrijdag en Donderdag 2.30 en Zondag 2 en 4 15 uur: „Alles goed ln Hollywood". Elke leeftijd. Zaterdag. Maandag. Dinsdag en Woensdag, aanvang 2 uur: Kinder Filmprogramma. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: „Omar de Woestijn- havik". 14 jr. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Pnntsormysterie". 14 J. Zondag- 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30, 6 45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrij dag t/m Maandag: „Abbott en Cos- tello en de onzichtbare man". Elke leeft. Van Dinsdag t/m Donderdag „Omar do Wocstljnhavlk", 14 jaar. Zaterdag: 2 30, 6 45 en 0 uur. Zon dag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov dagen; 230 en 8 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag- on Zaterdag middag 2.30—4.30 uur. OPEN HA HE l.tiKSiitAAL Nllaèl Soe» terkwariiei (Zonnebloematraat H7» Uitlening Dinsdag, en Vrildagavonfi van I—*1 "ur Museum PlCbite, Westsingel Dage lijks geopend, behalve Zondags. Werk dagen van 10—12 en 1—4 uur Zaterdag 10—12 en l 303 uur Avonddienst apotheken: Keijser, Lan- gestraat 9. tel. 6807; Kraan, Oude Soesterwcg 89, tel. 4393, Er wordt in Amersfoort heel wat gebouwd; in een paar jaar zijn er heel wat woonhuizen verrezen. Als de omstandigheden het hadden toe gelaten, zou er op dit gebied stel lig nog heel wat anders zijn ver toond, maar allen weten we, dat er geroeid moet worden met de riemen, die men heeft. Gaarne zou- ningen zien verrijzen, doch het ons ook bekend, dat de bevoegde autoriteiten dit. zo mogelijk, nog vuriger wensen dan wij zelf. Wat er gedaan is en speciaal de wijze, waarop nieuwe woningen zijn gebouwd en woonwijken aan gelegd, vervult ons echter dikwijls met bewondering. Een bewondering, overigens, die ook buiten Amersfoort heel dikwijls wordt gedeeld. Er komen nog al eens wat personen of deputaties van buiten onze stad naar Amersfoort, om te zien, wat men hier heeft ge wrocht. Gister was het volledige ge meentebestuur van Oegstgeest hier op bezoek speciaal om kennis te maken met wat hier op gebied van woningbouw en stratenaanleg te zien is. De heren werden door burge meester Molendijk en zijn staf op het gemeentehuis ontvangen. Er werd een hartelijk welkomstwoord gesproken, waarna de burgemees ter een overzicht gaf. van wat hier op het terrein der volkshuisvesting is gepresteerd. De heer Molendijk wenste deze zaak in groot verband te zien en wees op de samenhang die er bestaat tussen de conserve ring en restauratie van de oude binnenstad en de stadsuitbreiding in het algemeen. De stadsarchitect, de heer Zui derhoek. gaf daarna een uiteenzet ting van wat er ln de oude binnen stad geschiedt en ook hoe het uit breidingsplan beoogt deze oude bin nenstad tot het levend hart van een groter Amersfoort te maken. De burgemeester van Oegstgeest. de heer Duboeuf, sprak dank uit voor de vriendelijke ontvangst, waarna het gezelschap op weg ging, om datgene te zien, waarover de heer Zuiderhoek had gesproken. Men toonde de gasten de Benk- straat en omgeving, bracht hen naar de woningen voor ouden van dagen paden tussen de montagebouw bij de nieuwe buurt aan de Hoogland se Weg. Zg bewonderden deze oplossing van het vraagstuk als een zeer ge lukkige. Menige woning werd ook van binnen bezichtigd, waarbü de be woners zich zeer tegemoetkomend betoonden tegenover dit onver wachte bezoek. Het verheugt ons zeer, dat het gemeentebestuur van Oegstgeest zulk een goede indruk van onze stad mee naar huis genomen heeft. KLEDING VERDUISTERD Op verzoek van de Amersfoort- se politie is in Helmond gearres teerd de 23-jarige Helmonder N., die wordt verdacht bij zyn a.s. schoonouders kleding te hebben verduisterd. Hij is naar Utrecht overgebracht om voor de officier van justitie te worden geleid. Gevonden voorwerpen Sigarenaansteker, vulpen, ballpointpen damesschoen, contactsleutel, huissleutel, rlom. voetbal, hanger met steen, porte- monnaie met inh„ springtouw, speld m. pareltle, damestas m. inh., zwembroek, pantalon, bril, militaire baret, atlas, pop, autoped, sjaal, schoudertas met inh. huissleutel, portemonnaic. etui met sleutels, duimstok, portemonnaie met inh., rywielband, kettinkje met hanger tje, gebreid damesjasje, sjaal, hoed, poesje, overjas, sigarettenkoker, sjaal, benzineleiding, badmuts, knot wol. pad- vlndersriem. hond, lepeltje, ceintuur, meetlint, damesrijwiel, portemonnaie met inh., speelgoedauto, pop. motor- handschoen, paar nylonkousen en sjaal, enkele ceintuurs. Gevonden ln stadsbus: oorbel. 2 huis sleutels. kindertasie. boodschappentas, vulpen, ceintuur, hoofddoek, schooltas, sokje, mondharmonica, damestas, porte monnaie, muntbiljet. Standaardtochten van „Wilhelmina" De christelijke organisatie voor lichamelijke opvoeding „Wilheimi. na" gaat morgenmiddag weer wan delen. Adspiranten zullen 10 km. afleggen, junioren 13 km. en senio ren 25 km. bij de bekende stan daardtochten. Er zijn al meer dan zeshonderd inschrijvingen binnen gekomen, waaronder uit Maarn, Zeist, Utrecht, Putten, Schoonho ven en Kampen. Tot nu toe hebben 33 groepen zich aangemeld. Het aantal deelnemers zal echter nog veel groter worden omdat de mees te Amersfoortse verenigingen zien nog niet opgegeven hebben. Het staat nog niet vast, of ook militaire groepen aan de marsen zullen deel nemen. Een week later zal de dagtocht van 70 km. worden gehouden. Hier voor zijn tot nu toe 40 inschrijvin gen binnengekomen, o.a. van een groep van „Volharding" met 12 man. Examens vakbekwaamheid Bij het op 7, 8. 9 en 10 Augustus in Amorsfoort gehouden examen vakbe kwaamheid. afgenomen vanwege de stichting vakopleiding bouwbedrijf heb. ben onderstaande timmerlieden het diploma verkregen: B. J. v Basten, Jutphaas; A. van Binnendijk, Amers foort; G. J. Brundel. Hoogland; H. J. van Bulken. Zeist; P. A. F. van Dam. Baarn; A. Doycweerd. Harderwijk, Ge- rardus W. van der Grift. Soest, Leo- nardus J. van der Grift, Hooglander veen: A. Groot Karstjn, Oldenbroek; A, Hcnsen. Veenendaal; A. Holstege. Huls horst: M. van den Hoorn. Hierden; B. van Kampen, Hilversum; G «f. Kühne, Zeist; K. F. Nieboer. Veenendaal; J. van den Poll. Putten (Gld); W. van der Steeg, Nijkcrk, J. Stijlaart, Achttien hoven. Vijf candidaten werden afge wezen. Zaterdagmiddag wordt ln café- restaurant .d'Oranjeboom" het tournooi van de biljartvereniging van dezelfde naam voortgezet. s£ thans in de libre-klasse. Na de uit- stekende inzet van vorige week in h< de cadre-afdeling zal ook hiervoor W ongetwüfeld grote belangstelling bestaan. Aan dit libre-tournooi nemen de kl sterkste spelers van de bij het dis- ui trict Eemland aangesloten vereni- gingen deel, n.l.: W. Japin (Leus- derkwartier), R. Veldman (Metro- pole), J. Hammink (d'Oranjeboom), J. Vet (Onder de Linden. Baarn), C. Klaassen (Soesterkwartier) en J. Hopstaken (Zonneheuvel, Soest). Naar gelang van het bondsmoyen- nen wordt voor de deelnemers een handicap vastgesteld, zodat het ook in dit goed opgezette tournooi niet aan spanning zal ontbreken. Zater dagmiddag en -avond worden in totaal zes part yen gespeeld. Zon dag worden de wedstrijden voort gezet. De winnaar van het cadretour- nooi, Ries Stalenhoef, zal volgende week Zondag tegen de winnaar van het libre-tournooi uitkomen om de titel „Winnaar d'Oranje- boom-tournooi". Verder zal nog een demonstratie-party klein-cadre worden gespeeld tussen de eerste klassers Wijnen uit Nijmegen en Lankhof uit Hilversum. Zij spelen respectievelijk 600 en 400 carambo les. Bofa verliest spannende wedstrijd Ondanks de zware regenval van Donderdag, was het veld van „Hees" 's avonds goed bespeelbaar voor de belangrüke ontmoeting tussen Erdal en Bofa uit Amers foort. Honderden Amersfoorters en vele Soesters verdrongen zich om het speelterrein, waar „de" stryd van de zomeravondcompetitic werd gestreden. Scheidsrechter De Jager uit Amersfoort had de lei ding en werd geassisteerd door twee neutrale grensrechters. Van een overwicht van een der partijen was in de eerste helft geen sprake hoewel Erdal daarin het gevaarlijkst was. De rust ging in met blanke stand, 00, Daarna kreeg Bofa de wind mee en direct werd een hoog tempo ingezet. Erdal moest alle zeilen bijzetten om doelpunten tegen te houden. Al spoedig herkreeg Erdal het zelfvertrouwen en drong Bofa in de verdediging. De robuste en trapvaste achterhoede van Bofa speelde soms wel wat zwaar, waar tegen de scheidsrechter streng op trad en de touwtjes goed in han den hield. Na een kwartier spelen kreeg linksbinnen Vingerhoed van Erdal de kans van de dag. toen hij alleen voor de Bofakeeper kwam. Zijn harde schot ging ech- maar op dit getal. Toch hebben wij Van het eerste is men nog hem niet volkomen zeker, wat door de telefoon "gezegd, het tweede punt betreft, Het woord „volks" heeft dat dit cijfer ons tegenviel wordt grote vatbaarheid een Wat onaangename bij- Amsterdam geconstateerd bij overver- smaak gekregen, om het gratis moeide kinderen. maar zacht te zeggen. Er zijn in ons land heel „Sibbekunde" was een de wat gevallen van kinder- van wetenschap, die in verlamming. Het totaal een achter ons liggend tijd- aantal gevallen dezer ziek- ons zo waardevolle, pro ducten kwamen van Wim Peterse, Edy Jonkman en de heer A. W. A. Heere. Stadsvenster-dank-van-de- Volkskunde dag aan allemaal. riil&UlKUilDüiüJI'Uuilj «miuiüüHi en dat ze eventjes $7 mm zoet-water hadden gekre gen als geschenk uit Wolken. Maar we bedenken, dat Amsterdam de hoofdstad des lands Is en zoveel ma- - len groter dan Amersfoort, voor ons land op 8 10 dui- vaarlijke achtergrond werd Neen, laten we blij zijn, zend geschat. Gelukkig is er enigerlei vak door een stelletje te met blijvende gevolgen beunhazen met een zekere wordt in de loop^der jaren hartstocht en een zeer ge- dat het niet meer was. Wat ons persoonlijk betreft, on- beoefend. Maar dit mag de studie ze 36 mm hebben we ge- Neurologische en orthopae had, daar ontbrak niets dische nabehandeling kun vorm van hèrstel mogelijk. der Nederlandse Volkskun- de, beoefend door bevoeg- - de personen met werkelijk J aan. Ja, we verdenken de nen de patiëntjes in belang- ideëelwetenschappelijke be- wolken er zelfs van, dat ze rijk beter lichamelijke con- doelingen niet in discrediet stilletjes wat van de portie, ditie brengen. brengen. die voor een Amsterdam- Maar ons land heeft een Daarom vestigen wij de mer was bestemd, hebben ernstig tekort aan voldoen- aandacht onzer lezers op gekort, om het bij ons aan- de verzorgings- en onder- het tijdschrift „Nederlands wijsinrichtingen voor hen. Volksleven" deel te voegen. En nu is maar de vraag: Waar kunnen we in dit ge val een klacht indienen? Regenval JATE weten niet precies, V* hoeveel millimeter regen er gisteren in Amers foort zijn gevallen, maar 't zullen er heel wat geweest zijn. De radio vertelde, dat in de Hortus te Amster dam de regenmeters 87 Vim. hemelwater hadden geconstateerd. Zoveel was 't in Amers foort zeker niet. Wc heb- ben een vriend opgebeld, aangelegenheid. Als wy die, voor bepaalde doeleln- woord orgaan van De Nederlandse Stichting het Nederlands Volkskun- voor het gebrekkige kind, dig Genootschap, de Fedc- die het vorige jaar werd ratie van Folkloristische opgericht, doet daartoe een groepen in Nederland en Noodkréet ernstig beroep op ons volk. de Nederlandse afdeling Het prachtige aanbod van van het „International Folk Wij moeten hier even de een landgoed te Vogelen- Music Council aandacht van onze lezers zang heeft grote mogelük- cr r' vragen voor een dringende heden geschapen. De Nc- therlands Polio Fundation Het tijdschrift verschijnt OCH, wie gister 'n flink eind moest lopen kon eens in de drie maanden zijn jas net zo goed thuis- en in de redactie heeft o.m. laten, want nat werd-ie zitting, de heer K. ter toch. De jongedame op ons Laan, een man van byzon- plaatje probeert het met kinderverlamming Inc. te New York heeft den, gedurende lange tijd, noemen, zal de meesten zich garant gesteld voor de een regenmeter in zijn tuin uwer de ernst van dit inrichting. Toch ontbreekt dere reputatie op het ter- plastic-jas, capuchon en pa- had geplaatst. Hij had het woord wel duidelijk zijn er nog ruim een ton voor rein der Folklore. rapluie, maar te oordelen verbouwingen en medische na Mrct« (wm i Dit geld ding opgeruimd, omdat hij Het is algemeen bekend, het niet meer nodig had. dat deze vreselijke ziekte instrumenten. Maar omdat hij zoveel ook in deze zomer weer moet ons volk opbrengen waarnemingen heeft ver- zijn slachtoffers maakt. Om en ook Amersfoort zal zyn richt in de loop der jaren, bepaalde redenen, die wij deel dienen te schenken. kan hij vrij goed schatten hier niet kunnen uiteenzet- Wij plaatsen daarom de- ten, zyn Juli en Augustus ze noodkreet van de bo de gevaarlijkste maanden, vengenoemde De eerste twee nummers, naar haar gezicht heeft ze die resp. in April en Juli in al deze regen-afweer- verschenen zün bijzonder middelen niet al te veel interessant. vertrouwen. op het gebied van regen val. Wij konden wel aanne men, dat het stellig 36 mm ernstige aandacht der me- was geweest, verzekerde dici. Maar tal van vraag- Zilverpapier Stichtingbe- In het Volksgebouw Dé ziekte heeft de zeer stuurders, die ons bereikte, wordt blijkbaar nogal eens Wij geven graag uitvoe- een flesje melk openge- rige inlichtingen, als men maakt of een reep chocola hij ons. Aangezien we aan- punten staan op dit terrein die wenst. U kent toch het de gegeten. We ontvingen nemen, dat hij 't wel zowat nog open. Is de ziekte be- Stadsvensternummer. Het een kistje vol capsules en Klop even aan t Stadsven- ster, Tel 429Ii tedere morgen van tien tot twaalf aur. en naar de lintbebouwing. Ook de weet, 'houden we 't dus smettelijk, hoe óntstaat ze? is nog steeds 4291. zilverpapier. Dezelfde, voor ter juist naast. Erdal bleef het beste van het spel houden en wanneer Bofa tot de aanval over ging, trof zij steeds een Erdal- been, dat er tussen zat. Enige op gelegde kansen werden door Bofa geheel verknoeid, zodat ook deze kansen op niets uitliepen. Er wasj juist een half uur gespeeld, toen Vingerhoed weer- een kans kreeg en deze nu benutte. De Bofa-kee per deed nog wel een duiksprong, doch de bal ging juist onder hem door. Erdal leidde met 10. Het spel werd hierna niet fraaier en scheidsrechter De Jager moest enige waarschuwingen uitdelen aan Eofaspelers. Het gevolg was, dat direct daarop aan Erdal een penalty werd toegekend, die schit. terend werd genomen, doch op even schitterende wijze door doel man v. d. Bor werd gehouden. De spanning nam zienderogen toe. Zou Bofa dan toch nog gelijk ma ken? Luidruchtig vuurden de tal ryke supporters hun favorieten aan. Het mocht niet meer baten. Wel moeten wij vermelden, dat even voor het einde, de scheids rechter een opgelegde penalty voor Bofa niet heeft geconsta teerd, zodat de kans om gelijk te maken hun ontging. Even hierna floot de scheidsrechter het einde en had Erdal het kampioenschap van de zomeravondcompetitie be haald. Op de" schouders werden de spelers van het veld gedragen. By de kleedkamers was de aan voerder van Bofa, Hienekamp. de| eerste die de aanvoerder van Er dal met het behalen van het kam pioenschap gelukwenste. Hij liet de felicitatie vergezeld gaan vai bloemen. De voorzitter van Erdal, de heer Wynölst dankte Bofa vooi deze huldiging. Daarna voerde nog de hei Mosterd uit Amersfoort, namei de KNVB het woord. Spreekuur van wethoudi Kalkman Het in de raadsvergadering va 31 Juli j.l. tot tijdelijk wethoude benoemde lid van de raad, F Kalkman, is in het bijzonder be last met de voorbereiding de' werkzaamheden betreffende finan ciën, personeelsaangelegenheden, grondbedrijf, gasfabriek en water leiding. Omtrent die zaken is de he<" Kalkman in de regel voor het pU' bliek te spreken uitsluitend téa gemeente-nuize des Zaterdag van 1012 uur. Burgerlijke stand (9 Aug.) Geboren: Cornells zv F' VUfhulze en A A Hoogcndljk; Vince' tius J zv H H V Kaak en H A Hllbcrt- Hcndrika dv H J Kappenberg en H Eek. Ondertrouwd: L L Welp en M M jj Haan; J E Bouwman cn A A M C Paschedag en A Mostert; H Rw^ boer en A J vd Brink. H E vd en M J J Cornellssen; C Aartssen cn - A J Kollerie; F C Voeren en T v Ze* ren; J A Lcenhoüts en K vd Wl«i G de Gans en S A A Schottlng; B 0° kenhout en A M Volkers Gehuwd- M J de Haan en N Schri" Overleden: Hendrik v Roon 87 J v M Hcercns. DIEFSTAL UIT KIOSK Uit een kiosk op de hoek va* de Laan 1914 en de Leusderwci zün een aantal chocoladerepen e stolen. De dieven hebben ®en..j ten luik van de kiosk verwijder' en daarna met een steen dé run ingeslagen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2