Drs Muilwijk winnaar van Bondsschaaktournooi 12.45 De Mos, Schuuring, H. Hemmes en J. Mulder laatste vier SPORT J AA RBOEI& Zware regenval bedreigt oogst 6 KAMPIOENSCHAP OEFENMEESTERS: Mej. Spinhoven zorgt voor de afwisseling (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. J. de Mos (de kampioen van 1950), J. Schuuring, J. Mulder en H. Hemmes zijn de vier Nederlandse oefenmecstcrs die het in de op de banen van het park Hanenburg gehouden tenniswedstrijden om de nationale oefcnmeester-titel tot de halve finale hebben gebracht. Het ziet er naar uit dat Joop de Mos Zondagmiddag zjjn titel in de finale zal moeten verdedigen tegen de kleine J. Mulder, mits hijzelf van Schuuring en Mulder van H. Hemmes weel te winnen. Advertentie 1 M.) De Mos heeft het totnutoe niet moeilijk gehad. Hij klopte eerst Houps en kwam toen tegenover Buytelaar die gistermorgen was op gevallen door zijn uitstekend spel tegen de geplaatste A. Hemmes, die hij wist te slaan. Maar Buytelaar kon ondanks soms zeer fraai spel tegen het geroutineerde snelle spel van de Mos toch niet op (60, 6—1, 63). Schuuring die eergiste ren slechts met uiterste inspanning van Van Vliet wist te winnen, kwam tegen G. W. Mulder, een partij die aanvankelijk alleen maar uitzicht op winst voor Schuuring opleverde. De eerste set werd een gemakkelijke 62. Maar Mulder, steeds rondom de baseline zwer vend, nam de tweede set 57. Het werd een langdurige strijd die ten slotte in het voordeel van Schuu ring eindigde (62, 5—7, 64, 46, 62). J. Mulder had met Van Beem minder moeite. Het werd 64, 62, 61. Henk Hemmes kwam in de laatste kwart finale tegen de sterke service en de vele effectballen van M. Bruin. Hemmes liet zich echter niet van zijn stuk brengen en door de bal constant laag te houden gaf hij zijn tegenstander geen kans, zijn sterke forehand te gebruiken. De partij werd in drie sets beklonken: 6—4, 6—4, 6—2. In het dubbelspel eindigde slechts Harskamp en StephanBuytelaar en Houps in vijf sets. Het werd een ietwat merkwaardige uitslag: 61, j 64. 16, 26, 6—3. Dekkers en Bruin hadden maar drie sets nodig om Corstjcns en Van Schie te slaan maar toch duurde deze strijd nog liefst 49 games: 63, 1210, 108. J. Mulder en H. Hemmes hadden met Parlevliet en Poot niet veel moeite (63, 61, 86). J. Schuu ring en A. Hemmes tenslotte kwam in de volgende ronde door een ge makkelijke 6—1. 62, 6—0 tegen K. v. d. Torre en C. van Vliet. Twee dames zullen voorts voor een beetje afwisseling zorgen. De Vereniging van Nederlandse tennis- leraren heeft namelijk drie vrouwe lijke leden, maar slechts een ervan voelt zich tot wedstrijdtennis aan getrokken: mej. Spinhoven die van daag een partij zal spelen tegen de (amateur) Thor RW-speelster mej. Férir. Flevo-race gestaakt Zeiler verdronken in IJsselmeer ENJCHUIZEN. De Flevo-race, een zeilwedstrijd van Pampus naar Enkhuizen v.v. is na de eerste dag wegens een ongeval met een der deelnemende boten, dat een slacht offer eiste, gestaakt. In de buurt van Marken is de Lemmer aak de „Piet Hein II" van de heer H. van Wingerden Jr ten gevolge van een windhoos omge slagen De opvarenden, de heren Van Wingerden, Van Maurik,. Lug- tenburg en de 22-jarige W. Brakel sloegen over boord. De drie eerst- genoemden werden door een ander jacht gered, de heer Brakel ver dween echter in de diepte zonder dat men kans zag hem te redden. Naa^ aanleiding van dit tragische ongeval heeft de wedstrijdleiding besloten, de race niet voort te zetten. Dainesploeg van Willem III niet naar Macon AMSTERDAM. De dames dub bel twee van Willem III zal niet worden uitgezonden naar de inter nationale dameswedstrijden, die te gelijkertijd met de Europese roei- kampioe-tchappen in Macon wor den gehouden. Deze ploeg had een voorlopige uitnodiging ontvangen met de be paling. dat zij nog eens zou moe ten tonen wat zij kon presteren. Vrijdag-vond heeft de ploeg in bijzijn van de technische commis sie van de Nederlandse Roeibond op de Bosbaan geroeid en de tech nische commissie vond de vooruit gang van de ploeg sinds de natio nale kampioenschappen niet van dien aard. dat uitzending gerecht vaardigd zou zijn. Belg Van Donck wint golfkampioenschap ZANDVOORT. Het internationaal open golfkampioenschap van Nederland, te Zandvoort gespeeld werd gewonnen door de Belg Flory van Donck niet een totaal van 281 slagen. Voor de vierde en laatste ronde had hij 69 slagen nodig De beste score voor deze laatste ron de werd genoteerd door de Engelse professional Forrester, die voor de Ko ninklijke Golfclub van Brussel uitkomt, met 67, tweede werd de Brit Denny met 68 slagen De beste Nederlandse pres tatie in de vierde ronde werd genoteerd door P Witte met 7i slagen. De einduitslag luidt: 1 en open kam pioen van Nederland Flory van Donck (Roval G.C. Brussel) 231; 2/3 Reg. Hor- ne (Hendon G C.) en E.C Brown (Harts- bourne G C.) beiden 283: 4. W. S. For rester (Royal G.C. Brussel) 287; 5. 6 Cecil Denny (Torpe Hall G.C.) en Hassanein (Egypte) belden 289; 7 Albert Pellls- sier (Port Marly) 292; 8. P. Witte (De Dommel) 292; 9 J. Rühl (Kennemer G.C.) 293; 10. C. Cramer (Twentsche G.C.) 296. De beste amateur was Graham Loc- key (Aalborg G.C met 318 slagen. De beste Nederlandse amateur was J. F. Dudok van Heel van de Hilversumse Golfclub met een score van 325 Zijspan-record 24 uur MONTLHERY De Duitsers Bru- des, Steiner, Hartmann, Polenski en Koch-Bodes hebben met Goliath-zij- span het wereldrecord over 24 uur Recordpogingen Harris en Van Vliet mislukt CARDIFF. Tijdens wielerwed strijden in het Maindy-stadion te Cardiff slaagden onze landgenoot Arie van Vliet en de Brit Reg Har- ris, wereldkampioen sprint profes sionals. er niet in om de Britse records op de kwart en do halve mijl. staande start te verbeteren. Van Vliet bleef 0.9 seconden bo ven het record op de kwart mijl, dat met 27.8 sec. op naam van Harris staat, terwijl de Engelsman voor de halve mijl, staande start, een tijd van 56.4 sec. voor zich liet noteren, hetgeen 0.4 sec. meer was dan het Britse record dat op naam van onze landgenoot staat. Lakenberg verkocht aan Lugano Wim Lakenberg is door zijn Ita liaanse prof-voetbalclub „Pro Pa- tria", tezamen met twee Italiaan se spelers uit het eerste elftal, we gens „financiële moeilijkheden" verkocht aan de Zwitserse club Lugano, aldus het Alg. Dagblad Lakenberg zou Zondag zijn eerste wedstrijd voor Lugano spelen bij de opening van het nieuwe stadion ter plaatse en over twee weken in de competitie, die dan begint. Nel Hermsen moet naar huis terugkeren BOSTON (Mass.). Nel Herm- sen, de Nederlandse tenniskam pioene, is Vrijdag vroeg onver wacht naar Nederland terugge keerd, omdat haar moeder is over leden. Gisteren was zij in Man chester (Mass.) aangekomen om deel te nemen aan een tennistour- nooi in die plaats. BERLIJN De Duitse halfzwaar- gewicht Dietrich Hucks heeft van- verbeterd. Zij legden, elkaar telkens j avond tegen de Belg Elandon in een aflossend in die tijd 3130,930 km af, hetgeen een gemiddelde snelheid be tekent van 130,460 km/h. Het oude record in de 750 cc-klasse stond se dert 8 September 1933 op naam van Sandford en Gaudichet, die met Sandford een afstand van 2683 km aflegden. gevecht over tien ronden onbeslist gebokst. Zo nu en dan slaagde Hucks er in zijn tegenstander in de touwen te drijven, maar hij had niet de kracht hem knock out te slaan. De Belg herstelde zich steeds goed. De wedstrijd werd door 2.500 toe schouwers bijgewoond. Zondag draverijen op Mereveld De aloude drafsport mag zich allerwegen in een groeiende belang stelling verheugen. En terecht. Sinds de wederinstelling van de totalisator zijn moeiten noch kosten, voornamelijk door eigenaren, pikeurs en baanverenigingen, ge spaard om de Nederlandse draver op internationaal peil te brengen. De Nederlandse overwinning die de vorige maand in de ontmoeting met de Belgische cracks werd be haald toont aan, dat onze vader landse fokkerij succesrijk kan wer ken. mits haar de middelen daar toe niet worden onthouden. Ook Utrecht mag hierbij niet ten achter blijven! Het bezit in de mooi-, en uiterst snelle baan „Me reveld'" een gelegenheid waarvan deskundigen betreuren, dat deze niet meer benut word*. Zulks is zeker niet te wijten aan het ijverig bestu ir van de Utr. Paardensport vereniging dat al het mogelijke tracht te doen om de be zoekers programma', te bieden die het allerbeste op drafsportgebied doen beleven. De mogelijkheid om zulks te kunnen blijven doen is bij deze uiteraard dure sport geheel afhankelijk van de steun en het medeleven welke hierbij door allen, die de koninkl ke viervoeter in zijn verrichtingen willen volgen, worden betoond. Dit aantal neemt ook wel voor Mereveld gestadig toe maardit moet en kan veel groter worden, althans wanneer Mereveld ten opzichte van andere banen niet in een te nadelige posi tie wil geraken. Het U.P.V.-bestuur heeft het aan gedurfd om, daar het van het Cen traal Orgaan vóór 16 September a.s. voor Mere\eld geen Zondag meer kreeg toegewezen, op Zater dag 11 Augustus zelf harddrave rijen op Mereveld l: doen houden. Aanvang 15 uur. Moge dit initiatief beloning vin den in een onverwacht grote toe loop. Het programma is het zeker waard. „Tips" voor Mereveld (Van onze paardensportmedewerker) Voor Zaterdag zou ik voor Mereveld de volgende tips willen geven: Condelct-prijs. Pelikaan S„ Petronel- la, Paulientje R Goudster-prijs: Lee Axkit, Narciso G.. Lady Zora. Pullaway-prijs (2-jar): Quinte Hol- landia G.t Quick Hollandia G.. Quali- telt S. Redmond-prijs: Odell, Opveger, Avi dia Axworthy. Maud Murry-prijs: Norbert M.. Nel son, Narcis, Nando. Vent d'Ouest-prijs- Pearl Spencer. Lee Axworthy. O Bonnie. Axworthy-prijs. Louis AxkSt, Matador, Meerkol S. Het monsterschaaktoumooi in „Lommerrijk" te Rotterdam is ten einde. Er werd ook ditmaal fel ge streden. Slechts een partij werd in de eerste groep remise, en juist deze verliep zeer spannend. Muil wijk, die reeds zeker was van de eerste prijs speelde tegen Goris. op een na de laatste, met zwart zeer krachtig en bereikte een uiterst gunstige stelling. Hij vergiste zich echter, en bracht vervolgens een stukoffer op lange termijn, dat geen materieel, maar positioneel nadeel opleverde. Goris behandelde deze phase goed, en de Haagse kampioen moest alle zeilen bijzetten om niet ten onder te gaan. Toen Goris evenwel zijn winstpogingen ongemotiveerd voortzette, had Muilwijk nog kun nen winnen. Vermoeid na meer dan vijf uur spelen miste deze de kans op het volle pond echter en moest zich met remise tevreden stellen. Beye paste tegen Mulders Hol landse verdediging, het vergroot Daine Frauchetto toe, en weerleg de een voorbarige koningsaanval. Van Dort verdedigde zich met cle Mac Cutcheon-variant van het Frans en kwam zeer gedrukt te staan tegen Van Donk. die een pionoffer, dat Smysloo tegen Don- ner sDeelde, copieerde. De laatste slaagde er echter ntet ln zijn houvast op de stelling te handhaven en verloor. Jacobson—Velthuis was een Nimzp-indiër met een soort Zuricher- yariant. Wit verloor de kwaliteit maar won. toen zijn tegenstander een tweede kwaliteit incasseerde, waardoor Jacob son drie verbonden vrij pionnen kreeg, die twee torens kostten, Goris wist zijn afgebroken partij tegen Beye nog remi se te maken, terwijl Mulder van Velt huis won. Dientengevolge werd de eind stand- 1 drs J. Muilwijk 6:7. 2,3 en 4 G. A. Canada-V.S. (Davis Cup) 02 MONTREAL. De uitslagen van de eerste enkelspelen in de finale van de Noord-Amerikaanse zóne tussen Canada en de Verenigde Staten, die te Montreal worden ge houden, luiden: Trabert (V.S.) slaat Main (Cana da) 6—1, 6—2, 6—3; Savitt (V.S.) slaat Macken (Canada) 6—3, 6—1, 6—1. Hiermede leidt de Ver. Staten met 2—0. Zondag finales sprint en achtervolging Zondagmiddag om 2 uur beginnen in het Olympisch Stadion de finales van de wielerkampioenschappen van Nederland. Verreden zullen worden: Finale sprint amateurs; finale ach tervolging amateurs; finale achter volging professionals: finale 100 km achter grote motoren (één rit). Geplaatst zijn: Sprint amateurs: Hijzelendoorn, Kleefstra. Schotman, v. Gelder, Bon iekoe, Willekes, Wierstra. Leene, Rynders, Cooper, Schans, Pieters. Achtervolging amateurs: Willekes, De Moor, Visser, Brinkman. Achtervolging profs* Schulte, Van Est. Peters, v. d. Kamp. 100 km: Bakker, De Best. Bvster, Domhof, Matena, Meester, Pronk, Stakenburg. Beye, M J.J. Jacobson en „Van Dordt" 5 punten. 5 en 6 J. P. G. Mulder en J. G- T Donk 3—Vï:7 W. Chr. Gons 2; 8 J. Velthuis 1. In groep IIA. scoorde G J. P. ter Plegt 31L- en J. J. ValstarS; in IIB. won P. A. v.d. Kraan met 6 unt., terwijl P. A. J. de Lange 4 scoorde. In IIIB. (gewonnen door mevr. Roodzant) behaalde dr „Toren" Ipnt. en in IIID. Brahma" 1— V2 pnt. In het jeugdkampioenschap versloeg Geus de Ruiter op fraaie wijze- v. d Wolk speelde te scherp en verloor van Van Bemmelen, terwijl Staal na grote complicatie's van Van de Pol won. Dientengevolge spelen de Amsterdamse tweedejaarsstudent in de Nederlandse letteren J. Staal (18 Jaar), de Leidse vijfde-klas gymnasiast P. H. v. Bemme len (17) en de 17-jarlge W. J Geus uit Den Helder een dubbele ronde om de titel. Volgende week zal iedere dag om half twee in het Amsterdams Schaak huis een partij uitgevochten worden. Rallye Noord-Veluwe Op 1 September wordt de Rallye door de Noord-Veluwe verreden, ge organiseerd door de stichting Mo tor. en Automobielclub Nunspeet en Omgeving. Voor de Heide-rit kan worden gestart in elk punt van het binnen, of buitenland. De inschrij ving is geopend tot 25 Augustus. De inschrijfgelden zijn: vöor auto's 6, voor motoren en bromfietsen 4. Rinus Schaap toch naar Frankrijk vertrokken (Van onze correspondent) HILVERSUM. Tegen de advie zen van KNVB- en Gooi-bestuurders in heeft de Gooi-spelcr Rinus Schaap besloten naar Frankrijk te vertrek ken. Hij is Vrijdag naar Amster dam gereisd om daar over te stap pen in de Parijse trein. In de Licht stad zal hij eerst nog wat meer ze kerheid zien te krijgen over de ver wezenlijking van de hem in uitzicht gestelde bedragen, waarna hij de reis naar Toulouse v.?0r we^e tweede klasse profclub hij zal gaan spelen zal voortzetten. Amsterdamse speel- elub wil poorten weer openen AMSTERDAM. De voorzitter van de Amsterdamse speelclub „Eu reka" heeft, nadat hij vier dagen door de politie werd vastgehouden, verklaard, dat de roulette in zijn club op korte termijn weer zal draaien. Hij bleef dit hardnekkig volhouden, ofschoon de politie hem waarschuwde niet opnieuw met het spel te beginnen, omdat anders de zaak weer in beslag genomen zal worden. Mocht dit inderdaad gebeu ren dan zal het bestuur aldus de voorzitter de Justitie dagvaarden, wegens liet verstoren van de rust in een besloten club. Slachtoffer van overval overleden AMSTERDAM Dc 79-jarlge P. van Laan. slachtoffer van de roof overval in de Purmer, die Woens dag werd gepleegd, is vanmorgen omstreeks half elf in het zieken huis te Purmerend aan zijn ver wondingen overleden. Zijn zuster Suzanne verkeert nog immer in levensgevaar. Het derde slachtoffer, Neeltje van Laan, gaat vooruit en zal zeer waarschijnlijk haar verwondingen te boven komen. Den Haag geeft 15 mille aan India DEN HAAG. Precies een maand nadat de Haagse Jeugd Actie de eerste duizend gulden voor de In- dia-actie naar de Nederlandse Jeugd- gemeenschao kon overmaken, heeft de HAJA Vrijdag voor de vijftiende maal duizend gulden overgeschre ven dit laatste vooral door de me dewerking van de Ned. Gidsenbe- weging. Men verwacht dat Zaterdag 18 Augustus het eerste KLM-vlieg- luig za- vertrekken met aan boord 500 kg. boter en 500 kg. melkpoeder voor India. Hoe bedwong de T.T.-renner Duke het Italiaanse motorgeweld in Assen Ook dit verhaal vindt U te midden van vele an dere boeiende verslagen in het zo interessante onder redactie van KLAAS PLLREB003I de bekende sportjournalist en radio-commentator, dat half September zal verschijnen. Uit de inhoud: voetballen, hockey, honkbal, zwemmen, wielren- ij nen, biljarten, boksen, enz., enz. Volledige uitslagen van de voetbalcompetitie 19501951, tabellen om standen bij te houden van de voetbalcompetitie 19511952 (eerste klasse). Het boek is uitgevoerd met een fraaie band, bevat 256 pagina's, waarvan 40 pagina's interessante foto's DE PRIJS BEDRAAGT SLECHTS Dit boek is verkrijgbaar bij: le. Onze agenten en bezorgers; 2e. Door inzending van onderstaande bon aan ons adres; Snouckaertlaan 7. Amersfoort; 3e. Door storting of overschrijving van een bedr ag van 2.45 of bij bestelling van meerdere exem plaren. een veelvoud van 2.45 op onze post rekening nr. 5 1 0 3 3 0 ten name van het „Dagblad voor Amersfoort", uitgave N.V. „De Nieuwe Pers" te Amersfoort, onder duidelijke vermelding van „voor Sportjaarboek"; 4e. Door overmaking per postwissel t.n.v. het „Dagblad voor Amersfoort" te Amersfoort. BON: 3 NAAM: ADRES: PLAATS verzoekt toezending van exemplaren van het Sportjaarboek k 2.45 per exemplaar Handtekening: 'AA'A/^XU^y^A✓\A''\/V'V^*V^X\A'A/^X\A'A/\XV/VA/^X\/W^XVVA/VAAA/^X\A✓\/\y\A✓\/\*A/V■^/^XVA^ I (Van onze correspondent) HEERLEN. Door de zware re genval wordt in Zuid-Nederland op vele plaatsen de oogst bedreigd. De boeren staan werkloos omdat de gewassen door de regen platgesla gen zijn. De rogge en tarwe is hier en daar aan het „schieten" geslagen. Ook de aardappelen lopen gevaar te gaan rotten. Vermiste politieman aangespoeld HARDERWIJK. Bij Doornspijk is het stoffelijk overschot van de sinds 24 Juni j.l. vermiste 25-jarige heer N. van Gelderop van de water- politie te Harderwijk aangespoeld. Een jager, die in de buurt aan het vissen was ontdekte het. Zoals be kend is, keerde de heer G. op 24 Juni niet van een kanovaart terug, die hij met de heer F. Boesveld op het IJsselmeer had gemaakt. Jr\ WASHINGTON. President Truman heeft een voorstel goedge keurd tot spreiding van industrie- bedrijven, zulks als voorzorgsmaat regel tegen het gevaar van gecon centreerde aanvallen met atoom bommen. LE ZOUTE. Tijdens het interna tionaal tennistournooi in Le Zoute (B.) sloeg onze landgenoot Van Dalsum, in de eerste ronde van het herenenkcl- spel, de Belg van Zuylen met 9—7 46 6—2. ZONDAG 12 AUGUSTUS 1951 HILVERSUM I 402 m. VARA: 8.00 Nws. weerberichten en postduivenbcrichten 3.15 Koorzang 8.30 ..Aangepaste hengelsport", causerie 8.40 Gramofoonmuziek 9.12 Postdulvcnbe- richten 9.15 Vei zoekprogramma 9 45 „Geestelijk leven", causerie VPRO: 10.00 Voordracht IKOR: 10.30 Ned. Hervormde Kerkdienst AVRO: 12.00 Politie kapel 12.30 De kinderverblijf plaats „Dc Llchthoove" in Garderen. causerie 12.40 Pianospel 13.00 Nws en weerberichten 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek 12.30 Lichte muziek 13.50 „Even afrekenen. Heren!" 14.00 Gram. muz. 14.05 Boekbespreking 14.30 Concertgebouw-Orkest 15.15—15.30 Filmpraatje) 16.05 Dansmuziek 16.30 Sportrevue VPRO: 17.00 „Gesprekken met luisteraars" 17.20 „Een Kerklied" VARA: 17.30 „Het avontuur van de drie studenten", hoorspel 17.50 Pianospel 18.00 Sportcommentaar 18.15 Nws en sportuitslagen 18.30 Gram muz. 19.00 „Ook ik ben Amerika", klankbeeld 19 30 Amusementsmuziek AVRO- 20.00 Nws 20.05 Actualiteiten 20-15 „II Barblere dl Siviglia". opera (le actei 21.30 „Capric cio". hoorspel 21.55 Chansons 22.30 Strijkorkest cn solist 23.00 Nws 23.15— 24.00 Gram. muz. HILVERSUM II 298 m. NCRV. 8.00 Nws en weerberichten 8.15 Gram. muz. IKOR. 8 30 Ned. Herv. kerkdienst KRO: 9.30 Nws cn water standen 9 45 Gram. muz. 9.55 Pontificale Hoogmis 11.30 Gram. muz. 11.40 Kamer orkest en solist 12.15 Apologie 12.35 Gram. muz. 12.40 Lunchconcert 13.00 Nws, weerberichten cn Katholiek nws 13.20 Amusementsmuziek 13.45 „Uit het Boek der Boeken" 14.00 ..Othello", ope ra (circa 14 45 Pianorecital.) 16.00 ..Ka tholiek Thuisfront overal" 16 15 Sport 16.30 Mannenkoor NCRV: 17.00 Gcref. kerkdienst 18.30 Utrechts stedelijk or kest, koor en solisten 18,50 Gram. muz. 19.00 Kamerkoor 19.15 „In de discipel- kring van de Here Jezus Christus", cau serie 19.30 Nws. sportuitslagen en weer berichten KRO 19 45 Actualiteiten 19.52 Boekbespreking 20.05 Gevar programma 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram. muz. Engeland BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12 00 Verzoekprogramma 13.15 Gcvnr. programma 13.45 Causerie 14.15 Amuse mentsmuziek 15.15 Gevar. programma 16 00 Hoorspel, met muziek 16.30 Inter views en gram. muz 17.30 Hoorspel 18 00 Idem 18.30 Gram. muz. 19.00 Nws en radiojournaal 19.30 Gevar muz. 20 30 Community Hymn singing 21.00 Gevar. programma 22.00 Nws 22 15 Gevar. mu ziek 22 30 Gewilde muziek 22.45 Orgel spel 23.15 Lichte muziek 23.56—24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 11.05 „Festival van Salzburg" Orkest concert 13.00 Nws 13.15 Gram. muz. 13.30 Voor de soldaten 14.00 „Carmen", opera 16.00 Harmonie-orkest 16.45 Gram. muz. 17.30 Dansmuziek 17.55 Sportuitslagen 18.00 Pianorecital 18 30 Godsdienstig halfuur 19.00 Nws 19.30 Gram. muz. 20 00 Actualiteiten 20.45 Gevar. muziek 22.00 Nws 22 15 Verzoekprogramma 23.00 Nws 23.05—24.00 Dansmuziek. MAANDAG HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Gram muziek; 8 00 Nieuws; 8.15 Gram.muziek; 9.00 Morgenwijding: 9.15 Gram.muziek; 9 30 Waterstanden: 9 35 Gram.muziek; 11.00 „Op de uitkijk", causerie; 11.15 Kamer orkest en solist: 12.00 Accordeon en or gel: 12.30 Land- en tuinbouwmcdedelin- gen: 12.33 „In 't spionnetje": 12 38 „Van Varen en Vissen"; 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelingen of gram.muziek; 13.20 Or- kestconceri. 13.50 Gram muziek; 14.00 Idem: 14.30 Voordracht; 14.45 Pianoreci tal; 15.15 ,De Automaat-Schaakspeler", causerie; 15.30 Gram muziek; 16.15 Fluit., altviool en harp; 16.45 Musicalender; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Interna tionaal muziekconcours te Kerkradc 18 00 Nws 18.15 Militair commentaar 18.30 Zlgcunermuziek 19.00 ..DJscogram'" 19.30 Orgelspel 19 45 Gram.muz. 20.00 Nws 20 05 Actualiteiten 20.15 „II Bar blere di Siviglia". opera (2e acte) 20 50 Wereldjamboree te Oostenrijk 21.05 Amusementsmuziek 22.05 „De kogel door de kerk", hoorspel 22.25 Pianore cital 23.00 Nws 23.15 Dansmuziek 23.45— 24.00 Gram.muz. HILVERSUM II 298 m. NCRV: 7.00 Nws 7.15 Ochtendgymnas tiek 7,30 Gram. muz. 7 45 Een woord voor de dag 8.00 Nws en weerberichten 8 18 Gewijde muziek 8.45 Gram. muz. 9.15 Voor de zieken 9 30 Salon-orkest 10.05 Gram. muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Viool en plano 11.25 Gram. muz. 11.45 Amusementsmuziek 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Orgelcon cert 13.00 Nws 13.15 Mandollne-muziek 13.45 Gram. muz. 14.00 „Een bezoekje aan Zweden", causerie 14.35 Gram. muz. 14.45 Voor de vrouw 15.15 Gram. muz. 15 25 Strijkkwartet 16.00 Bijbelle zing 16.45 Gram muz. 17.00 Voor de kleuters 17.15 Orgelspel 17.45 Regerings uitzending: H. A. Corsten: „Zeevaart cn zeeverbindingrn in Indonesië" 18 00 Gram. muz. 18.25 Surinaamse volksmu ziek 18.45 Boekbespreking 19.00 Nws en weerberichten 19.15 „Volk en Staat", causerie 19.30 Gram. muz. 19.40 Radio krant 20.00 Nws 20.05 Lichte muziek 20.35 Gram. muz. 20.45 „Hildebrand Mi niaturen* Mr. Hendrik Johannes Bruis, oftewel Buikje", hoorspel 21.30 Kamer orkest en solist 22.10 Carillon en orgel 22 45 Avondoverdenking 23.00 Nws 23.15 24.00 Gram. muz. Engeland BBC Light Programme 1500 en 247 m, 12 00 Songs 12 25 Fanfaremuziek 12.55 Balalaika-orkest 13.15 Voor de jeugd 13.45 Voor de kleuters 14.00 Schots or kest 15 00 Gevar. muziek 15.45 Amuse mentsmuziek 16.15 „Mrs. Dale's Dag boek" 16.30 Hoorspel 18 00 Orgelspel 18.15 Orkestconcert 18.45 Hoorspel 19.00 Nws en radiojournaal 19 25 Sport 19.30 Verzoekprogramma 20.00 Gevar. muziek 20.30 Hoorspel 21.00 Gevar. programma 21.45 Voordracht 22.00 Nws 22 15 Amu sementsmuziek 23.00 Voordracht 23.15 Orkestconcert 23 56—24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 11.45 Operamuziek 12.15 Pianospel 12.30 Weerberichten 12.33 Voor de boe ren 12.40 Gram. muz. 12.45 Pianospel 13.00 Nws 13.15 Gram. muz. 14 00 Voor de vrouw 15.00 Kamermuz. 15.55 Piano recital 16.00 Gram. muz. 16.30 en 16.45 Idem 17 00 Nws 17 10 Amusementsmu ziek 18 00 Gram. muz. 18.25 Financiële kroniek 18,30 Voor de soldaten 19 00 Nws 19 30 Gram. muz. 19.50 Voordracht 20.00 Kamerorkest 21.00 Gram. muz. 21.15 Om roeporkest 21.45 Actualiteiten 22.00 Nws 22.15 Verzoekprogramma 23.00 Nws 23.05 —24.00 Verzoekprogramroa. SCHEEPSTIJDINGEN Nederlandse schepen op weg naar Rotterdam ALPHERAT gaat naar A'dam, wordt 11 vm. 6 uur te IJmuiden verw ALDE- RAMIN v. Newport News 11 nam. 4 uur verw.: ALPHA v. Groningen bin nenkort vérw. (Ant Veder); AAGTE- KERK v. Yokohama 10 te Nagoya; AL- NAT1 v. Buenos Ayres pass. 10 dwars van Kaap Barbas, 12 vm. te Las Palmas verw.; AMSTELPARK v. Newport News (of naar A'dam) pass. 9 nam. Zuidelijk van Nantucket: AMSTELVEEN v. New Orleans (of naar A'dam pass. 10 Miami; ALUDRA v. Newport News ca 18 verw.; ARNEDIJK v. New Orleans 17 verw. BATAVIER II v. Londen 12 verw.; BATAVIER III v. Casablanca 10 nam. verw.; BLUE BOY v. Boston L. 10 nam te Maassluis verw. CERES v. Boston L. 11 vm. 2 uur te Maassluis verw.; CERAM v Bombay pass. 10 de Dahlac Eil. (Rode Zee); CA- SANA 10 v. Londen. DEPA 9 v. Garston 12 verw. EBAN 19 v. Hamburg. EXPRESS v. Kingslynn 10 nam. verw - EDAM 10 v. New York te R'dam; ENGGANO v. Bahrein pass. 10 Aden 28 verw. GLASHAVEN v. Gothenburg 14 verw HAARLEM v. West-Indië 15 verw HARM v. Fowey pass. 10 Wight 11 verw.; HEELSUM v. New Orleans ca 26 verw. INDRAPOERA v. Djakarta pass. 10 Gibraltar 14 verw.; IBIS 9 v. Boston L. n. Brielle. KiELDRECHT v. Japan pass. 10 Sa- bang 8 Sept. verw. KERTOSONE van Djakarta 10 te Singapore 16 Sept. verw. KONINGSHAVEN v. Casablanca 12 verw. KOTA BAROE v. Djakarta pass 10 de Maladiven 2 Sept. verw. KOTA CEDE v. Djakarta pass. 10 Bizerta 17 verw. LEERSUM v. New Orleans 10 te Ant werpen 15 verw LUTTERKERK v. Cal cutta 10 nam. bij Socotra 11 Sept. verw MARISTELLA v. de Lemmer binnen kort verw. (Ant Veder). MARKEN van Montreal 10 nam. bij Scilly 12 verw. MATARAM v. Djakarta 10 nam. 4 uur verw. MARIEKERK v. Australië pass 10 Bizerta. NIEUW AMSTERDAM 10 v. New York 18 verw. PRINS JOMAN WILLEM FRISO van Montreal 10 v. Havre n. Antwerpen PRINS FREDER1K HENDRIK v. Chi cago 18 verw. PRINS WILLEM III van Montreal pass. 10 Quebec n. Antwerpen, ca 26 verw. PRINS PHILIPS WILLEM v. Liverpool pass. 10 Land's End. 11,12 verw. PHOENIX v. Hamlna pass. 10 vm Brunsbuttel. RIJNDAM 10 v New York te R'dam. REMMERT vertr. 11 v. Lissabon vla Antwerpen. SAMARINDA v. Djakarta pass 10 Sa- hang n. Aden STENTOR v. Levant pass 10 vm. Kaap Tenez STAD VLAARDIN- GEN n. van Narvik pass;. 10 Bergen 12- 13 verw SEAHAM v. de Tyne 10 nam. verw. TERO v. Buenos Ayres pass. 9 des avonds Madeira 14 verw. VEENENBURGH 9 v. Middlesbro VULCANUS v. Middlesbro 11 9 uur verw. WESTLAAN 10 v. Bremen WICKEN- BURGH v. Casablanca via Duinkerken pass. 10 Lissabon WINTERSWIJK van Saffi 10 nam. verw. Grote Vaart AMSTELKERK 10 te Monrovia. AAR- DIJK n Mobile 10 te Antwerpen AM- PEN AN pass. 10 Wight n Port Said en Djakarta ALPHERAT pass. 10 Start Point n. A'dam. ALTAIR 9 nam. v. Rio de Janeiro n Rio Grande ANDIJK 10 v Antwerpen n. Golf van Mexico. AXELDIJK n. New York 10 te Antwer pen BANTAM n. New York 10 te Bela- wan Dell. BTT.I.TTQN 10 te Djakarta. mlr BORNEO n. Djakarta 9 te Singapore BREDA 10 v. Aruba n. Cristobal BAARN 9 v. A'dam n. Bremen. COTTICA 10 v. A dam n. West Indlé DRENTE 10 te Tarakan. DUIVEN DIJK 10 nam. te Londen DIDO 10 Napels 24 te A'dam verw. ELMINA 11 v. West Afrika te A'darï verw. EEMDIJK 8 te Corpus ChrlsU EENDRACHT 5 te Derindje Ladend voor R'dam. HELDER pass. 10 Casqult 11 te Lon den verw. ITTERSUM 10 te New Orleans. LINGE 10 te Kopenhagen. LOMBOK i 10 te Portland Oregon. MEERKERK 10 te Mombossa. MIDAS pass. 10 Oucssant 12 te A'dam verw. MADOERA 10 te Ras Tanura. MAAS IC I te Bachequero. MENTOR 9 v. A'dam o Oran NESTOR 9 v. Stamboul li te Izmü verw. 1 ORION 8 te Iskendrun. ORANJE I STAD 10 v. La Guayra n. Barbaaoi ORANJEFONTEIN 10 te Port Elisabeth ORANJE 10 v. Djakarta te A'dam. OOT MARSUM 9 v. New Orleans n. Jackson ville. PRINS WILLEM IV 9 v.m. 11.30 uc uit de Waterweg n. Montreal. PYGMA LION 9 te Curacao. POLYPHEMl: pass 10 Kaap de Gata 15 te A'darJ verw. PRINS FREDERIK WILLEM 7 'J Montreal n. Chicago. ROEPAT pass. 10 Banka n. Stngaporf i 13 Sept. te A'dam verw. RIOUW 10 Inobonto. RAKI n. Djakarta 10 tc Pom dicherry. ROEBIAH 12 v. Londen A'dam verw ROSSUM 10 v.m. 2.30 uiS uit de Waterweg n. Kotka. RADJA pasj 10 Dcadalusbank (Rode Zee) 23 A'dam verw. RONDO pass. 10 P°l Soedan n. Marseille en A'dam. SCHIE 10 te La Guayra. STRABO I nam. te Lissabon. SLOTERDIJK na4 Djakarta 9 nam. te Port Swettenharfj SLAMAT 9 v. Calcutta n. Penang. TALISSE 10 nam. te Londen en 12 A'dam verw. TJIWANGI 10 te SingB pore. TEIRESIAS 11 v m v. Ltverpo te A'dam verw. TITUS 8 v Mersln na Algiers. TJIBESAR 10 te Djakarta. VENUS pass 10 Gibraltar n. Llssabij 18 te A'dam verw. WILLEM RUYS pass. 10 Great NkJ bar 11 te Belawan Dell verw. WAAL v. Bachequero n. Port au Prince. Tankvaart ADINDA 11 te Pladjoe verwacht. CALTEX UTRECHT pass 9 Kreta na: Pernis: CALTEX DELFT pass. 10 Kal] Tenez naar Sldon: CALTEX LEIDP pass 10 Kaap Mondego (Portugal) ns* Sidon; CHAMA pass 10 Bahia Curacao; CALTEX PERNIS 10 nam 9 van Sidon te Pernis verwacht; CORYf' pass 9 Windward Passage n Texas Ci'l DUIVEN'DRECHT pass. 10 Kaap Biai co naar Dakar ESSO AMSTERDAM pass. 10 v* Sombrero Eil naar Aruba; ERINNA P^5 10 de Natuna Eil. 12 v.m. te Mirl ver*'- ENA 10 te Maracaibo: ETREMA verw. I' Flores (Azoren) te passeren naar Bartoï FRISIA 10 te Barton. LEENDERT B naar R'dam pass v.m. dwars van Esbjerg. MERCURIUS 10 te Dublin; MACON* pass. 10 Finisterre naar Havre; MAL»1; NA pass. 10 de Arrou Archipel "31, Miri: MIRZA pass. 10 Straat Messina ft Zahranl. j OMALA 10 te Cochin; OVULA pass "j Enggano Eil. naar Pernis. J j PALMA 9 van Helsinki naar Ha^j 1 (Noorwegen) ROTULA 12 te Walvisbaai verwacht- SUNETTA 10 te Curacao: SAROEMl 9 van Mirl naar Pladjoe; SCHERPER j DRECHT pass. 10 Mona Passage ns^ Engeland en R'dam; STANVAC BEN*' KAT 10 te Palembang TARIA pass 10 Land's End 11 te StaO'i low verwacht: TANKHAVEN III. 1° Soeneei Gerong 1 WIELDRECHT pass. 9 Barbados nas- Kaapstad: WOENSDRECHT pass. 10 Malta naar Pireaus.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6