STADSVENSTER Int. Signifisch Genootschap houdt conferentie Varende Vacantie-Vloot is vertrokken Buitenlandse kunstenaars bezoeken Amersfoort Burgemeester: Coördinatie dei terminologie gewenst Ondanks slechte weer is de stemming best Noteert U even Sportoptocht op 31 Augustus 2 Dinsdag 14 Augustus 1951 (Van een onzer medewerkers) Om drie uur gistermiddag kwamen de deelnemers aan het zevende in ternationale signifisch zomercongres bijeen om door het gemeentebestuur van Amersfoort te worden begroet. De raadzaal was voor deze gelegenheid tot receptieruimte ingericht, met hier en daar een enkele blocmschikking, net voldoende om de fleurigheid te \'erhogcn, zonder de sfeer te schaden. Op het vastgestelde uur en nadat de congresleden hadden plaats genomen betrad de burgemeester, vergezeld door mevrouw Molendijk en de ge meentesecretaris de raadzaal en sprak de congresleden in het Engels toe. houden van wetenschappelijk con tact. Dit begrips-critisch werk is van het grootste belang voor de internationale wetenschap. Het verheugde de heer Bourgin in Holland te zijn, waarvan hij niet alleen de schoonheid, maar ook de drang naar geestelijke vrijheid cn de wetenschappelijke zin bewonder de. De derde spreker was de heer dr P. H. Esser, voorzitter der conferen tie, die in de Engelse taal de aan wezigen begroette. Hij dankte het gemeentebestuur van Amersfoort voor de goede ontvangst en in 't bij zonder de burgemeester voor dienst welkomstwoord en uiteenzetting. Namens het Genootschap heette deze spreker welkom de heer mr J. Nittel, als vertegenwoordiger* van de minister van Ónderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Redevoeringen van congresleiders Spreker verwelkomde de aanwe zigen hartelijk en stelde vast, dat deze bijeenkomst een breken met de traditie, de conferenties van het Genootschap in 's-Graveland te doen plaats vinden, betekende. Evenwel zal Amersfoort alles doen om het de gasten ook hier naar de zin te maken. De School voor Wijsbegeerte noemde de burgemeester een uit stekend conferentieoord. Hij zeide, dat de raadzaal ter beschikking zou staan van het congres, indien deze school eens geen gastvrijheid mocht kunnen bieden. Spreker erkende, dat het voor een buitenstaander een hachelijk ondernemen betekende, iets over het werk op het Signifisch Congres te zeggen. Wel wenste hij vast te stellen, dat wij leven in een tijd van internationale vergroeiing, ook op geestelijk gebied. Om te ver hinderen. dat men langs elkaar heenpraat is een coördinatie der terminologie gewenst, want afstand in tijd en ruimte hebben er toe ge leid, dat vele termen een andere begripsinhoud verkregen. Toch zullen er nog vele congres sen moeten volgen om tot een ge standaardiseerde formulering te ge raken. Ten slotte wekte de burgemees ter de aanwezigen op om eens een wandeling te maken langs onze stille oude grachten en straten, maar ook onze nieuwe wijken te bezich tigen. Ook in Amersfoort staat de tijd niet stil. „Ik wens u een vruchtbare, gezegende zomerconfe- rentie," besloot spreker zijn rede. Na de burgemeester kwam aan het woord professor G. Bourgin, directeur honorair des Archives de France. Deze sprak het congres in zijn moedertaal toe en releveerde de belangrijkheid van het onder- J. J. Wijnen ter aarde besteld Hedenmorgen is op de R.K. be graafplaats aan de Utrechtseweg het stoffelijk overschot ter aardé besteld van wijlen de heer J. J. Wijnen, in leven concierge van het St. Eliza- bethziekenhuis. Van te voren was door pastoor H. W. A. de Bruijn in de Parochiekerk van de H. Henricus de Requiem Mis opgedragen. Op de begraafplaats waren regen ten, zusters, verpleegsters en oud patiënten van het ziekenhuis bijeen gekomen om aan de heer Wijnen de laatste eer te bewijzen. Kapelaan H. Scholten verrichtte de absoute. De heer Esser gaf een overzicht van het programma voor deze con ferentie en releveerde nog eens het ontstaan van het Genootschap voor Significa, een twintig tal jaren gele den. waarbij hij er op wees. hoe men in de loop der jaren tot een scherpere omlijsting der doelstel lingen is gekomen. Spreker deed uitkomen, dat ook op deze confe rentie het verstandhoudingspro bleem in zijn verschillende aspec ten onder het oog zal worden ge zien. De opvatting, dat taal- en denk vormen van elkaar moeten worden onderscheiden beheerst dit werk programma evenzeer als de ge dachte, dat men deze twee in on derlinge samenhang kan bezien en tot voorwerp van studie maken. Spreker schetste vervolgens de consequenties dezer opvatting voor het grondslagenonderzoek in de verschillende wetenschappen, waar van zich vertegenwoordigers op dit congres bevinden: de linguis- tiek. de sociologie, de rechtsweten schap, de politieke wetenschap, de logistiek, mathematica en physica. Na het uitspreken dezer redevoe ringen werden verversingen aange boden en onderhielden congresleden en de gemeentelijke autoriteiten zich. Vervolgens maakte men een wandeling door de oude binnen stad, waarbij amateur-gidsen de schoonheden van Amersfoort toon den. De conferentie is hedenmorgen te tien uur aangevangen. Als regel verwacht men een veertig- k zes tigtal bezoekers bij iedere voor dracht. Tot en met Zaterdag 18 Augustus denken de leden van het congres bijeen te blijven. (Van een onzer verslaggevers) „Toet, toet. toet." klonk het Maandag drie keer over de Keulse kade in Utrecht. De kabels gingen los cn daar verwijderden één voor één de „Onze Marine 1", de „Onze Marine 2" en de „Onze Marine 3" zich van de kade. De Varende Vacantie Vloot vertrok! DE A VONTUREN .VAN KAPITEIN ROB 1663. Rob, die niet weet, dat het Lupardi's bedoeling helemaal niet is, dat het plan „Omega" wordt uitgevoerd, doet precies, wat er in de in structie staat. Hij scha kelt een zender in, die een speciale modulatie naar Romeo en Julia zendt. In de centrale magneetkern klikt een relais. Een stalen klauw opent een kastje en drukt een knop in. En duizenden mijlen verder begint de satelliet van de maan te sidderen. Door een dodelijke angst bevangen vluchten da dieren in paniek. De bo dem dreunt en trilt. De dampkring komt in heftige beroering, bruisend I stort het water van het meer zich op de oevers: de ondergang van de kunstmatige satelliet, Lupardi's levenswerk, is nabij! Een gezelschap kunstenaars, afkomstig uil Frankrijk. België Zwitserland. Portugal, Tel Aviv en Haïti, heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan Amersfoort. Dit bezoek vormde een onderdeel van de 7e Internationale Kunstweek Nederland, die is georganiseerd door het Ministerie van Onder was, Kunsten en Wetenschappen. De buitenlandse gasten hebben vóór onze stad reeds een bezoek gebracht a3n Den Haag, Delft, Utrecht, de Hoge Veluwc en het Openluchtmuseum b(j Arnhem. Vanmiddag wordt de tocht voortgezet via Elburg, Kampen en Staphorst naar Leeuwarden. Rondwandeling door oude binnenstad Om negen uur vanmorgen verza melde het gezelschap zich bij het hofje „Armen de Poth", waar men werd rondgeleid door de voorzitter van het college van regenten, mr. R. P. van der Mark. Deze vertelde tij dens de rondwandeling over het complex verscheidene aardige bij zonderheden. Hem werd dank ge bracht door de vertegenwoordigster van het ministerie, mej. Petra Clarijs, die tezamen met de heer A. L. den Blaauwen de buitenlanders op hun reis door Nederland vergezelt. Tijdens een rondwandeling door de oude binnenstad had de heer J. Kapteijn de leiding. Hem was het wel toevertrouwd de route langs mooie gebouwen te leiden, die met v^l interesse werden bezichtigd. De groep buitenlanders, die deel neemt aan de Zevende Internationale Kunstweek Nederland, bestaat uit conservatoren van musea, leraren en anderen, die Nederland nu eens an ders willen zien dan tijdens een nor male vacantie. Nadat het gezelschap morgen verscheidene plaatsen in de provincies Groningen en Friesland zal hebben bezocht, gaat de reis over de afsluitdijk terug naar Amsterdam, waar de Kunstweek door een verte genwoordiger van het Ministerie voor O.K.W. zal worden gesloten. Na deze rondwandeling door de stad begaf het gezelschap zich naar het stadhuis. In de raadzaal was tor gelegenheid van dit be zoek een kleine tentoonstelling in gericht. Met veel belangstelling bekeek men de foto's cn tekenin gen van oud Amersfoort. Er wer den enige verversingen aange boden. Burgerlijke stand GEBOREN: Marten, z. van G. Bos en B. A. Foppen; Jacobus Hcrmanus, z. v. R. v. Hocijen en H. v. Barreveld; Pe- tronella Hcndrika Bernardina, d. van H. J. P. v. Koelen en H. D. A. Hamers; Yke, z. van K. Hoekstra en B. v. d. Nouwland; Hermina Hlllegonda Fem- ma, d. van J. Boshuizen en H. Eblng: Jozef Adrlanus Maria, z. van H. C. v. Dijk en A. M. v. Asch; Alex Cbrlstiaan, z. van A. Kroes en H. G Heppenstrijdt. OVERLEDEN: J. J. Wijnen, 65 jaar. ongehuwd. GRAND THEATRE t/m 15 Aug.: ,:Mal- lemolen", 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen; 2.30, 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus". 16 Aug.: „Brief Encounter", („Het laatste Rendez vous"), 18 jr. CITY THEATER: Iedere avond 6.45 en 9 uur. Vrijdag en Donderdag 2.30 en Zondag 2 en 4 15 uur: „Alles goed in Hollywood". Elke leeftijd. Zaterdag. Maandag. Dinsdag en Woensdag, aanvang 2 uur: Kinder Filmprogramma. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: „Omar de Woestijn- havik", 14 jr. Van Dinsdag t(m Donderdag: „Pantsermysterie". 14 J. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6 45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrij dag t/m Maandag: „Abbott en Cos- tello cn de onzichtbare man". Elke leeft. Van Dinsdag t/m Donderdag „Omar de Wocstljnhavik", 14 Jaar. Zaterdag: 2.30, 6 45 en 9 uur. Zon dag: 2. 4 15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 cn 8 uur. 18 Augustus. Zaterdag. Dagtocht 70 km. van „Wilhelmina"; start en finish bij de Markthal. 1825 Augustus: Muziekweek 19.00 stertocht; 20.00 opening van de muziekweek, daarna taptoe. Lie ve Vrouwekerkhof. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2.304.30 uur. OPENBARE LEESZAAL flllnai Soea- terkwartlei Zonnebloemstraat 671 Uitlening Dinsdag. eD Vrlldagavonp van 7—8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11-12 31 en 2 30—5 45; en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdae 35 en Vriidag *—5 uur Museum Flèhlte. Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags Werk dagen van 10—12 en 14 uur Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur AVONDDIENST APOTHEKEN Jans, Langestraat 74, tel. 3677; Java Apotheek, Leusderv/eg 212, tel. 4887. Meisjes niet bang voor de zee Elk der schepen had 48 Urechtse en Amcrsfoortse jongens en meisjes allen tussen 12 cn 18 jaar aan boord, die door bemiddeling van ons blad en dank zij de voortvarendheid van het comité „Onze Marine" een week vacantie kunnen doorbrengen op het water. Twee der schepen wa ren volgeboekt met meisjes en één met jongens. De meisjes hadden het meeste plezier, ook al regende het, dat het goot. Ze liepen trots met hun monster- brieven in de hand over het dek, verdwenen in het vooronder en kwamen weer te voorschijn, gekleed in korte of lange broeken om toch maar vooral een beetje op echte zeelieden te lijken. De jongens, waarachtig, die waren bang voor de regen. We zagen er een over de loopplank schuifelen, die zich weg gestopt had in een veel te grote oliejas en 'n reusachtige zuidwester. Kapitein J. Vandervaart, die de leiding heeft over de drie schepen, vertelde, dat 's avonds Volendam bereikt zou worden. Daar vandaan zou hij ons de eerste berichten over de tocht zenden. Na Volendam ging de tocht verder langs de kust van het IJsselmeer. Direct na het ver trek, zo zei hij ons. zouden de jon gens en de meisjes baksgewijs (dat is met acht aan een tafel) worden ingedeeld en zouden de baksmeesters worden aangewezen. Daarvoor wor- den de oudsten of de verstandig- sten gekozen. Om de beurt heeft ieder een dag corvée. Maar dat be tekent niet, dat hij of zij niet mee mogen doen aan de vele spelletjes, die aan boord gehouden worden. O neen, want per slot van rekening is het een V a c a n t i e-Vloot! AAN BOORD van de „Onze Marine 1" bevonden zich de jongens. Zoals U ziet hadden ze gerekend op slecht weer bij hnn vacantie-op-zee. DE VARENDE Vacantie Vloot vlak voor het vertrek. Dit is de Onze Marine 2" met 48 meisjes aan boord. Te Amersfoort is aangehouden de Soester L. die er van verdacht wordt in dienstbetrekking te Amers foort ruim f 700.te hebben ver duisterd. Begrafenis van wijlen de lieer Van Nieuwkerk Op „Rusthof" is Maandagmiddag, onder grote belangstelling uit de Middenstand, het stoffelijk over schot ter aarde besteld van wijlen de heer A. H. van Nieuwkerk Sr. In de stemmige aula vonden ve len een plaats orn de woorden van troost aan te horen, die ds A. A. Leenhouts. voorganger van de Ger. Kerk te Soest, sprak. Ds Leenhouts bepaalde zich bij het Evangelie van Johannes, 15e hoofdstuk. Hij zeide van de overledene, dat deze altijd met overtuiging de Heiland heeft gezocht en besloot met het woord uit de Heilige Schrift „Wiens hart uitgaat naar de Liefde Gods die zal de dood niet zien." Woorden van troost tot de fa milie sprak ook de heer J. van der Horst, directeur van de Ambachts school te Amersfoort, hie herinner de aan de langdurige en hartelijke vriendschap tussen beide families. Na hem voerde de heer C. van Leu ven uit Amsterdam het woord, die de oprechtheid en het zakelijk in zicht van wijlen de heer Van Nieuwkerk roemde. Aan het graf sprak opnieuw ds A. A. Leenhouts, die herinnerde aan het woord uit de Schrift: „Ieder mens acht zijn geweten zui ver, maar de Heere weet." Ds. Leenhouts besloot met het uitspreken van het Credo. De oud ste zoon van de overledene sprak een dankwoord. In de aula speelde de heer J. van de Berg Sr. bij het inbrengen van de baar Gezang 130 en toen de droeve stoet zich naar de groeve begaf verstierven de tonen van Ps. I 145 vers 6. De kruisen op de oorlogsgraven ■worden vervangen door zerken. Op deze steen staat gebeiteld: Een onbekende Nederlander. Doch de jongeman, die hier begraven ligt, behoort tot het leger van hen, die vielen, opdat wij in vrijheid zou den leven. En wiens graf ons daarom even heilig is DvA-Archifoto De traditionele propaganda-sport- optocht voor allo Amersfoortse sportverenigingen wordt gehouden op Vrijdag 31 Augustus. Evenals voorgaande jaren wordt deze sport optocht georganiseerd door de Am. Bond voor Lichamelijke Opvoe ding. Iedere Amersfoortse Sport vereniging kan vrij deelnemen. Na afloop van de optocht worden er enige sportdemonstraties gege ven. Nadere mededelingen omtrent opstelling, plaats van vertrek, route e.d. worden t.z.t. bekend gemaakt. Opgave voor deelneming liefst zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 25 Augustus, bij de heer W. J. C. H. ter Wolbeek, Utrechtseweg 241, te Amersfoort, telef. 5508. SPAKENBURG VERLOOR In het kader der uitgeschreven nederlaagwedstrijdcn speelde Spa kenburg tegen A.P.W.C. uit Amers foort. De gasten slaagden er in om dc blauw-witten een 63 nederlaag toe te brengen. .J Verantwoording JpENS is in 't Stadsven- Toren I Mijn vriend is dol met zijn kinderen. Ze mogen er dan ook wel zijn die fn- grid en Marieke om van Petertje maar niet te pra ten. Die ligt nog in de lui ers en doet nog zo'n beetje voor spek en bonen mee. Wat doe je al niet in de vacantie met twee van die leutige meisjes. Je neemt als vader een kloek be sluit. Alzo deed mijn vriend. „Wc gaan de toren op." De toren op ja, ja. Dat is in Amersfoort mak kelijker gezegd dan gedaan. Die Lange Jan laat niet met zich spotten. Er zijn heel wat treden. Om de de eerste omloop te berei ken moet u er 152 gaan. Doe er voor de tweede om loop maar een dikke hon derd bij en om aan de ster de schone Leye bezongen. Het was in de dagen, dat Stadsvensterkij- ker zo hartstochtelijk naar spits te komen heeft u rond Lange Jan niet te zien hoe laat 't was. Maar bij 't tikje weemoed om deze slechte service, is er toch vreugde in ons hart, omdat wij weten, dat de Lange Jan niet lang verstek laat gaan. Straks zullen de wij zers u tegenblinken. Straks weten we weer precies of 't koffietijd is. Goed zo Op de heer J. M. Koele, Sint Willebrordusstraat 31 is tegenwoordig 't spreek woord: „schoenmaker, houd je bij je leest" van toepas sing. Hij behaalde namelijk tijdens een examen te Rot terdam van de Stichting Vakopleiding en Vakexa mens voor de Schoenma kerij diploma Schoenher steller A. Klop eveD i 6tcr. zijn vacantie verlangde. Het is bij 't bezingen van dit wondermooie beek je in 't land van Vlaande ren gebleven. Hij zocht Hollands kust op. Stadsvensterkijker zit nu bruin van bast een nieuw verhaal voor u te schrij ven. Het gaat nog wat stroef. En tochJa, en hebben. 400 treden te gaan. 't Was dus wel een zeer kloek besluit. Mijn vriend ging moedig al de treden. Op zijn arm draaide Ma rieke al de bochten in de wenteltrap mee. Tsjonge, wat een klim. Je moet voor een mooi uitzicht een paar zweetdroppels over toch is er zo veel te ver tellen. Wat is ons land toch mooi. Wat is 't fijn op een hoge duintop te staan en ver, ver over de zee te turen. Aan de horizon han gen wat rookpluimen. Schepen gaan voorbij. Ze zijn op weg naar verre lan- den., O zeker op 't dek staan mensen. Ze turen naar de kust. Een verre schim van wat eens hun vaderland was. Langzaam glijdt onze blik terug naar het strand. Schuimend rolt golf na golf aan. Kinderen werpen zich juichend in de bran ding. Het is een heerlijk spel. Ja, dat is Nederland. Blinkend zijn haar duinen, blank haar stranden van haar in een wisseling van vorm en kleuren de wolken drij ven. Neen, 't is ditmaal niet dc Leye geworden. Dat is wat spijtig. Maar onverge telijk is toch ook 't verblijf aan Neerlands kust, die al door zoveel dichters is be zongen. Ze kwamen er gedrieën! Pa en de kinderen keken zich de ogen uit. „En wat is dat, paps en dat, en dat!" En Paps maar uitleggen en vertellen. Dan trekt Marieke haar Paps aan zijn broekspijp. „Wat is er meiske?" Met een pruillipje zegt 't lieve kind dan: „en waar is de toren nou?" Omstanders lachen en Paps lacht mee. Hij veegt wat droppels van zijn voor hoofd en denkt aan die 400 treden. Toren II Half elf is koffietijd. Dit als een variatie op een be- ecn grootse pracht kend gezegde, waarin een polderswaarboven tikje reclame steekt. Daar om houden we 't maar op koffie. Van de klok kun nen we slechts te weten komen of 't half elf is. Laat nu Maandagmorgen, de zwartgalligste van alle ochtenden, de Lange Jan ons in de steek laten. Althans van de Utrecht se straatkant af was op de Zilvervloot Stadsvensterkijker is even stil geworden toen hij na zijn vacantie de grote berg zilverpapier in ogen schouw nam. 't Is geweldig: Op zoveel trouw aan een goede zaak had hij niet ge rekend. Hij is wel niet in dienst geweest, maar gaat toch maar even in de hou ding staan om groot en klein, jong en oud een ere saluut te brengen. Het is machtig mooi! Vandaag komen op de scheepsrol van dc zilver vloot de volgende zilver papier en capsuleschenkers voor. Daar gaat-ie: Robert Tandner, Dollardstraat 222; Wim van Oosten (helemaal uit Voorschoten); T. Glis- meijer, C 222, Putten (ook postzegels); mevr. v. d. Weerd, Gen. Spoorstraat 19, Soesterberg; mej. A. J. Hoogvliet, Stationsstraat 21, Ermelo (ook postzegels van deze trouwe mede werkster); Rineke Coenen (9 jaar), Heiligenberger- weg .52; Ans Linnenberg (8 jaar), Heiligenberger- weg 61; Hansje Groenou- we (4 jaar). Zuidsingel 35 (goed zo, Hansje!); Hetty Riethorst, Roerstraat 9; Rinie, Freddy en Dikkie Bruksvoort, St. Radboud- straat 6. En daar laten we 't voor vandaag bij. Het is gewel dig! Gemeen We kunnen best tegen een grapje. We lachen har telijk om een leuke mop. Maar vindt u 't leuk als ze de banden van uw fiets laten leeglopen? En wat erger is, als ze na dat leu ke mopje ook nog de ven tielen zoek maken? Wij vinden 't niet leuk. Kun nen er zelfs niet om la chen. We hebben wel ge mopperd en behoorlijk! Dat is straatschenderij van de eerste orde. Dat is niet leuk, dat is niet aardig, dat is gemeen! Met vacantie De bakkers zijn met va cantie. Gelukkig niet alle maal tegelijk, want dan za ten we nu op een houtje te bijten. Toch wel aardig, die bakkerskarren zo hier en daar op hoeken van straten. Tel morgen twaalf t t Stadsven- 4291: Iedere van tien tot Zo af en toe komen de vrouwen een broodje ha len. Er wordt een praatje gemaakt en de kinderen (nog steeds met vacantie) zeuren om een krentenbol. Tja, dat ga je krijgen als die bakkerskarren zo aan lokkelijk ver openstaan en die heerlijke geur van vers brood in je neus kriebelt. Dan komt er plotseling een plensbui. De bakker duikt in zijn regenjas. De. vrouwen hollen naar huis, de kinderen schuilen onder de bomen. Ze voelen niets voor al dat water. Er is al waterbrood genoeg van daag de dag. Vacantie ..'t Is 't beste tussen de buien door vacantie te ne men." zei 't manneke van morgen. Postduivennieuws APV „Pro Patria" Uitslag wedvlucht Qulevraln. Afstand 227 km. In concours 197 duiven. Duiven ln vrijheid 11.15 uur. Wind Zuid-West. Aankomst le prijsw. duif 1.36.17 uur; idem laatste 1.49.47 uur. De aangewezen 10 ets werden gewonnen door E. de Jonge cn W. B. A. de Graaff met no. 1 en 7; Idem 25 ct door G. A. Koelman en Joh. Kasperts. resp. no. 11 en 12. De schcerweg door E. dc Jonge met no. 1. Speciaal 10 ct no. 1 t/m 6, dc rest 7. E. de JonEe 1. 16; L. A. Koenen 2. 3. 5. 6 22. 24. 30. 36: G. v. Ree 4. 43; W. B. A. de Graaff 7. 18, 44; C. v.Win- terswijk 8; C. Rijn 9. 13. 49: H. J. Dle- kerhof 10. 20, 31 G. A. Koelman 11; Joh. Kasperts 12. 40: D. v. Voik 14. 42: W. Chr. Ruitenberg 15; G. A. Sleeking 17. 32. 47; G. Pul 19. 37: C. de Vries 21, 41; G. Bouma 23. 26. 28; F. Lappain 25; N. Grocnestcin 27. 35; J. Bunt 29. 39: W. Kempkes 33; R. Plante 34; K. v. Midlum 38; J. K. Bergsma 45; J. R. Schoonman 46; J. Hommerson 48. APV „De Luchtpost" Uitslag wedvlucht gehouden vanuit Mons, afstand 214 km. op Zondag 12 Aug. 1051. In concours 539 Jonge dui ven. De duiven werden gelost om 10 u. 40 min. met betrokken lucht cn z.w. uind Aankomst le duif 12.32.37 uur. Laatste duif 12.46.32 uur. Koningspoule no. 1. Aangewezen 10 ct no. 2. 9. 15. 25 ets no. 3 f.. 11. Speciaal 10 ct. no. 1 2. 3. 4, 5. 6. 7. 8. 0. 10. 11. 12. 13 14. 15. 16. 18, 19. 20. De prijzen werden gewonnen door: N. H. Eglnk 1. 5. 8. 10. 13. 40. 41. 51. 52. 78 93, 94. 117, 122: W. v. d. Linden Sr. 2; A. v. d. Berg 3. 27, 67. 87. 126; J. Veenendaal 4; F. Kurvcrs 6. 66. 76, 82. 85: H. Hasselbach 7. 28, 56. 112; E. v. d. H«*k 9. 63. 83. 119; G. C. Schimmel 11, 98; L. J. Maas 12 91; W. van Drie 14, 35. 73; Joh. v Korlaar 15. 29. G. J. v. Doornik 16. 123; L. A. Lablans 17. 30. 47; R. Bronkhorst 18. 19. 33; W. Brand- scn 20. 21. 129: H. A. de Goede 22, 89: W. F Collet 23 75; J. Lablans 24, 44; M Neskes 25. 36. 125; B. Ham 26, 65. 88. 106; G. Pol 31, 32; H H, Schuurman 34. 42. 43. 121; A. J. Collet 37. 86; W. Wensink 38; A. van Eldert 39; Joh. Klaver 45; Chr. v. d. Linden 46. 53. 62; K. G. Kreijne 48. 49; E. de Goede 50: J v. d Heuvel 54. 55. 68. 77; H. Ver hoef Sr.; T. Dekker 58. 130; J, Hartogs- veld 59: M. J. v. d. Linden 60. 115: J. H. Schuiten 61; A. Meskes 64; H. Verhoef Jr. 69. 92. 11; L. v. Doornik 70. 72; W J v. d. Linden 71. 30; C. den Enting 74 84. 128. 133; C. J. Mark 79; J. H. v. d Bogert 81. 90; J. van IJken 95, 104: G H v. Hoorn 96; J. van Pluuren 97; mej. G. Hagebeuk 99: W. Gouw 100, 105. 109. 127; H J. Hol 101; H. v d. Lin den 102; L. Snijders 103: J. v. d. Hoven 107. M W v. d. Bergh 108. E. J. v. d. Hoek 110: BG. Elzenaar 113; J. Meijer 114; H. Overeem 116; J. A. Froon 118: J. Noorman 120; S. Appel 124: C. Klomp 131; A. Lablans 132. P. W. Toen 134. 135. A.P.V. „De Reisduif" Wedvlucht van Mons uit. Afstand 214 km Aank. eerste duif 12.32 38 uur, ld. laatste duif 12.49 48 uur. In concours 437 duiven. Eerste aangew. 25 H. K, Meijer met no. 1; tweede 25 J. de Bruin met no. 7; derde 25 J. H. Schellart met no. 8; eerste aangew. 10 H. K. Meijer met no. 3; tweede 10 J. H. Schellart met no 9; derde 10 H. Onwezen met no 31. Eerste KP, H. K. Meijer met no. 1; tweede K.P. W. Koenen met no. 2; derde K P. H. K. Meijer met no. 3. H K Meijer 1 3 39 52; W. Koenen 2 94 105;'W. Jansen 4 57 65: J. H. Keu len 5 19 21 28 56 99; H. v. Putten 6 75 76; J. de Bruin 7; J. H. Schellart 8 9 16 20 33 54; L. Krabshuis Sr 10 84; A. L. Vcrstraeten 11 29; H. Pleters 12 13 14 78 82; L. Krabshuis Jr 15 67; J. H. Schram 17; M. v. d. Pol 18: E. J. Bou- man 22 42 47 66 108; J. Bouman 23 24 73 106; A. Woudenberg 25 55; H. Bleu- mlnk 26: A. v. d. Wijngaard 27; K. La- brie 30 32 45, H. Onwezen 31 41 102: J Mees 34 100; G. Kluver 35; D. Vos 3è 103; W. H. Fllek 37 115; W. v. d. Vennen 38 53 92; W Boegheim 40 89; J. Barbie 43; D. Hofland 44 48 74; D. Labrie 46 49 61 62; W. v. d. Brink 50 59 72; W, v. Plateringen 51 98 121; N. v. Dasselaar 58; E. v. d. Haar 60; W. Verheuvel 63 71 81: H. v. Dasselaar 64: H. Maassen 68: J. Malestljn 69; G. ter Horst 70; A. W. Berghuizen 77 110; J. Vcrstraeten 79 80 36 87 91 113 119; C. Neervoort 83; A. v. d. Starre 85: Graaff v. Plateringen 88: E. v. d. Brink 90 96: G. H. Dieters 93 109; H. Veer 95 111 114 120; J de Vries 97; B. Jansen 101: J. Haarmans 104; E. Willemse 107 117; T. Ouwekerk 112; Z. de Graaff 116; P. Kas 118 122. ^[EDERLAND is met vacantie. En hoe? Beslist niet -1- alleen op de bromfiets al zou men dit wel gaan denken. De fiets doet ook nog mee en behoorlijk. Vraagt u 't maar es aan de spoormannen. Ze weten er wel van. Vraagt u 't ook maar es aan de man die de kaartjes moet schrijven. Zijn vingers zien fclauw (van 't car bon) en van 't schrijven. Een voor Meppel, een voor Uithuisermeder, een voor Alkmaar, twee voor Zwolle en zo gaat dat de hele dag maar door. En overal elders in 't land zeggen de vacantiegangers: een voor Amers foort. En al "die fietsen komen dan in wagons naar onze stad. En de mannen maar sjouwen en de men sen maar zoeken. Maar dat valt overigens best mee LEUSDEN Raad komt bijeen Hedenavond komt de raad van Leusden in spoedeisende vergade ring om 19 uur bijeen ter bespre king van o.m. de volgende agenda punten; 1. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 65.900,- a 4's jaars met de Bank van Ne derlandse Gemeenten, ten behoeve van de acht gebouwde woningen. 2. Voorstel tot wijziging van het besluit tot het onderhands aanbe steden van 2 duplexwoningen m dier voege dat zullen worden ge bouwd 4 woningen waarvan 2 du plexwoningen voor ƒ34.445,-.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2