RENAULT STABSVENSTER A vera maakt Markthal tot een sprookje FS IMS IN AMERSFOORT Xavier Cugat, Red Skelton en Esther Williams „Lente op het ijs 5, bonte Weense revue Boeiende expositie van vissen, bloemen en planten muziekweek aan Wie, o wie helpt Bob Clough? DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB DEZE WEEK IN CITY: J Dr W. Drees komt spreken Ik- A' i-,i\ 'JBv Belangstelling ook in buitenland Onlangs hebben wj), zo langs onze neus weg, al het een en ander ver teld over Avera, de tentoonstelling van tropische vissen, planten, bloe men, koudwatervissen enz., die van 3 tot en met 10 September in de Markthal wordt gehouden. Wy hebben toen werkelük niet te veel gezegd. Het wordt geweldig. Het biykt. dat de vijf jaar oude Amersfoortse Vereniging van Aqua riumhouders „Avera" een activiteit kan ontplooien, die voortreffelijk is. Men gaat het eerste lustrum dus met deze tentoonstelling vieren. Avera verzekerde zich van de me dewerking van de Bloemist-Hove- niers-patroonsvereniging en van het Cantonspark te Baarn. Het is dien tengevolge mogelijk de stands, die r.aar werelddelen worden ingericht, een passende onderbeplanting te ge ven. Het is dus niet zo. dat men zich speciaal richt op tropische en koud watervissen Allerminst: Ook de plantenliefhebber zal zich in de Markthal thuis voelen. Om de expositie nog attractiever te maken komen er ook enkele aquaria met zeewaterbewoners, ter wijl ook enkele terraria worden op gesteld. De tentoonstelling zal voorts een bijzonder prettige indruk maken door het aanleggen van een vijver met beplanting en een fontein. De roep over deze onderneming van Avera" gaat ver over de gren zen uit Er is zelfs in de in Engeland. België. Frankrijk en Italië verschoonde Hedenavond vangt Vandaag begint de muziek week. U kunt het nu uit deze regels lezen, maar vanavond zult U het horen. Dan trekken uit alle delen van de stad de corp sen naar het O L. Vrouwekerk- hof op. Precies acht uur opent wethouder AJ. Spiekermann de muziekweek en dan begint de taptoe in een gezamenlijke uiting van alle muziekverenigingen. De heer J. A. Reijnhoudt zwaait de dirigeerstok. Het uit te voeren programma luidt als volgt: 1. Roffel. 2. „Laat wapperen" mars J. Baarda. (Tambours pers). Ta PU- Zo'n aquarium met sierlijke, bont gekleurde vissen is een lust voor het oog en een rijk bezit. dagbladen over de expositie geschre ven. Een Engelsman nam persoon lijk een kijkje en sprak over de op zet zijn waardering uit. Amersfoort gaat dus iets unieks beleven. En heus niet alleen Amers foort. Het laat zich aanzien, dat ook ver buiten Amersfoort de „Avera" aandacht zal trekken. Daarvoor is een goed gerichte propaganda ge voerd. Aanplakbiljetten (ook op auto's) zullen de aandacht op deze expositie vestigen. In Amersfoort zullen richtingsborden op duidelijke wijze aangeven welke weg men heeft te gaan om een tentoonstel ling te zien, die uniek genoemd mag worden. ERE-COMITê Voor Avera heeft zich een ere- comité gevormd, waarvan de bur gemeester, de heer H Molendijk, het oorzitterschap op zich nam. Voorts hebben in dit comité zitting: drs J. Knol. oud-hortulanus, Baarn; ir B. K. Bartels, Rijkstuinbouwconsulent. Utrecht; dr J. M. Lodewijks, voor zitter Bond Aqua Terra, Den Haag: dr J. D. van Ramshorst, bestuurslid Bond Aqua Terra, Zeist; de heer D. J. de Jager, directeur Fruit- en Groenteveiling, Amersfoort; de heer D J Romeijn. directeur Hortus Bo tanicus. Utrecht; ir B. H. Wolf, di recteur Amersfoortsche Courant; de heer C. Frauenfelder. chef-redacteur Dagblad voor Amersfoort; dr J. P. E. Sperna Weiland, internist, Amers foort; prof. dr J. Lanjour, hoogleraar en directeur Botanisch museum en Herbarium. Bilthoven- de heren C. Zwol en A. J. Spiekermann, wet houders van Amersfoort; pastoor G. C. Smit, deken van Amersfoort; mr H A. Wooster, Wembley Park. Midd lesex (Engeland); dr Aldo Bertolini, Via Reno (Italië); mr J. C. Graaf van Randwijck, oud-burgem. van Amersfoort; de heer M. Korthals I Aites, directeur Phoenix Brouwerij, Amersfoort; de heer G. Goorhuis. commissaris van politie, Amersfoort; de heer J F Grimm. hulpprediker, Amersfoort; dr A. L. J. Sunier, di recteur Artis, Amsterdam en jhr Bosch Ridder van Rosenthal, burge meester van Rhenen. De burgemeester van Amersfoort krijgt dagelijks vele brieven, maar Bob Clough uit Mansfield bracht toch een nieuw element in deze over het algemeen zakelijke correspon dentie. Leest U maar wat Bob Clough, 216 Big Barn Lane. Mans field, Notts, Engeland schreef: Dear sirs, I would be very grateful if you could put me in touch with any persons who would like a penfriend in England. I should prefer a mar ried couple, but if not, any single person will do. L should like to point out that I was one of the first British soldiers ;n Amersfoort. I was with the mili- tairy government in those days. We lived in a hotel, near the bridge over the river. I remenber there was ecn bandstand just below the bridge. 1 also remember our office was in a school or something, we were downstairs and there were girls upstairs doing typing. Maybe someone will remember us. I recall a young engaged couple, the girl Lvcd behind the hotel. She had a little dog. They both finished good friends with me. so if they are still tnere I should be glad to hear from them. Yours truly Signed B. Clough Mijnheer Clough bedoelt natuur lijk Amicitia en zijn kantoor was in de huishoudschool. Als die juffrouw met dat hondje dit verhaal nu maar leest, dan is alles in orde. Of zijn er nog jonggehuwden, die graag met Bob willen corresponderen? Doe het dan onmiddellijk. Zaterdag 18 Augu^tusT^j^ MARKTBERICHT AMERSFOORT. Aangevoerd 65 000 stuks hoendereieren; f 10.50 tot f 16.90; f2.70 per kg 10 stuks kippen, 40 tam me konijnen. 25 tamme duiven. Robert Cummings speelt de hoofdrol in de spannende film van Hitchcock „De Saboteur", die deze week in City vertoond wordt. 1667. Waarheen zal de wind de „Vrijheid" nu voeren? Maandenlang zwerft Rob rond over de Indische oceaan, ver van de bewoonde wereld. Hij heeft er nu allerminst behoefte aan de wal op te zoeken, want op gere gelde tijden roepen de radiostations zijn signa lement nog om. En of schoon Rob wel weet. dat hij zich niets behoett te verwijten, hij beseft ook wel, dat anderen dit niet zo gemakkelijk zul len aannemen. Met Skip als trouwe metgezel blijft hij voortdobberen op de golven, zonder bepaald doel. Zijn levensmiddelen raken op, maar hij voedt zich elke dag met verse vis. Alleen krijgt hij zo langzamerhand gebrek aan zoet water en hij is verplicht zich zelf op rantsoen te stelle J We herinneren ons allemaal natuurltfL nog wel de gezellige show-film „Bathing Beauty" die nog niet zo lang geleden weer eens enkele malen in het City-theater werd vertoond. Esther Williams en Red Skelton speel den er de hoofdrollen in. Dit tweetal is deze week in een nieuwe film verschenen, weer een showfilm, weer een waterballet, weer in technicolor en weer in City. „Waternimf" is zo goed bevallen, dat met dezelfde ingre diënten een nieuw gerecht is toebereid, even licht verteerbaar en even smakelijk! „Neptune's Daughter". tain van dit team wordt op slag verliefd op haar. Esther heeft ech ter ook nog een zusje, dat dolgraag een aardige jongeman aan de haak zou slaan. Ze krijgt de kans, wan neer ze kennis maakt met de mas seur van de polospelers, die zich. om indruk te maken voordoet als de aanvoerder van de Zuid-Ame rikaanse polo-spelers. (Advertentie l.M.) Esther Williams is ditmaal een fabrikante van damesbadpakken, die zelf op een v.rel zeer overtui gende wijze reclame voor haar producten maakt. Ze doet dit o.a. tijdens een bezoek van Zuid-Ame rikaanse polo-spelers, en de cap- Alles gaat goed; beide paren zijn gelukkig, tot onze waternimf hoort. '1rit haar zusje zal gaan trouwen met de Zuid-Amerikaan, die haar zelf net een aanzoek heeft ge daan. Dan is het natuurlijk mis. En passant moet Red Skelton nog een nummertje polo weggeven, wat hem wonderlijk goed afgaat, en er verschijnt ook nog een gang ster ten tonele, die enkele lieden ontvoert. Maar alles vindt een goed einde tijdens een geweldig water ballet. dat ook het slot van de film is. De geliefden worden ge lukkig herenigd in een overvloed van technicolor-effecten, een in drukwekkend kijkspel. Het bekende orkest van Xavier Cugat levert een niet gering aan- l deel in de film door een aantal j vlotte melodieën, die inmiddels door de radio in Nederland al be kend zijn geworden. Al met al net het soort film, I waaraan we in de vacantietijd be- l hoefte hebben. Advertentie (I.M.) 3 Tambours. 4. „The Middy", mars. K. J. Alford (alle corpsen). 5. „Franse Reveille" (trompet ters). 6. Tambours. 7. „Colonel Bogeij', mars K. J. Alford. (Alle corpsen en pijpers). 8. Taptoe Cavallerie (trompet ters). 9. Koraal „Wilt heden nu tre- den". 10. Roffel. 11. „Wilhelmus". Maandag verzorgt Julianaom half acht een concert op het Anjerplein en op dezelfde tijd concerteert Wilskrachtop de Appelmarkt. Noteert U even Week van 17 t/m 23 Augustus GRAND THEATRE t/m 22 Augustus „Weensc IJsrevue" („Lente op het ijs") Elke leeftijd. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus". 23 Aug.: „Hen drik V" (18 Jaar) CITY THEATER: ..Neptune's daughter" (18 Jaar). Zondag: 2. 4.15. 6.45 ën 9 u. Overige dogen: 2 30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag. „De Saboteur" (14 jr). Van Dinsdag t/m Donderdag: Slave Girl" (14 Jaar) Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur CITY THEATER SocstdUk. Van Vrijdag t/m Maandag: „The West Point Story" (14 jaar). Van Dinsdag t/m Maandag: ..Dodge City" (14 Jaar). Zaterdag. 2.30, 6 45 en 9 uur Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagc-n: 2.30 en 8 uur. 18 Augustus. Zaterdag Dagtocht 70 km. van „Wilhelmlna"; start en finish bij de Markthal. 18—25 Augustus: Muziekweek 19.00 stertocht; 20.00 opening van de muziekweek. daarna taptoe. Lie ve Vrouwekerkhof. Museum Flchite. Westsingel Dage lijks geopend, behalve Zondags Werk dagen van 10—12 en 14 uur Zaterdag 30—12 en 1.303 uur OPENBARE LEESZAAL. Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2.304.30 uur. OPLiMirtht i Efc.hZ.AAL filiaal Soea- terkwaruer Zonnebloemstraat 67» Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van I8 uur R.K. OPENBArtE LEESZAAL: Uitle ning 11—12.30 en 2 30—5.45; en Maandag- en Vrijdagavond 7—9 u. Voor kinderen Woensdag 3—5 eD Vrijdag 45 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Haan. Julianapleln 3. tel. 4609; Soester Apotheek. O. Soesterweg 92, tel 5474. Debatteren OM te debatteren moet men het eens zijn." Deze uitdrukking be vat op het eerste gezicht een felle paradox. Immers de doorsnee-mens is qe neigd te vragen: Welke zin zou een debat hebben, als men het van tevoren reeds eens is? Dan is er voor een twistgesprek geen plaats meer. Of als men 't woord twistgesprek te sterk vindt, voor een gedachtenwisse- ling. En toch is de uitdruk king, waarmee dit artikel tje ivordt ingeleid volko men juist. Het bedoelt al leen maar te zeggen, dat geen redelijke gedachten, wisseling kan plaats vin den tussen twee mensen, die geen gemeenschappelijk uitgangspunt hebben, dat door beide partijen aan vaard wordt. Overigens bedachten wij in verband met het voor gaande nog iets anders. De gedachte kwam bij ons op, toen wij ons op het Signi- leeft. Denken aan het woord democratie' Zo kan er in het debat een babylonische spraak verwarring ontstaan, om dat men eikaars taal niet verstaat. Men gaat dan langs elkaar heen praten en alles, wat gesproken wordt, is tot onvruchtbaar heid gedoemd. Men kan slechts debatte ren met iemand, die met ons op hetzelfde geestelijke platform staat, al dient dat platform dan ook zeer ruim te worden genomen. Ook kan men geen ge dachten wisseling voeren met iemand, die aan fun damentele begrippen een totaal andere uitleg geeft dan wijzelf daaraan hech ten. Daarom bevat de uit drukking: Om te debatte ren moet men het eens zijn geenszins een paradox, maar is zij van een waar achtige realiteit. Tien jaar De mode beheerst de we reld. En toch is het voor vele vrouwen moeilijk de grillen van de mode op de voet te volgen. Het gaat moeilijk aan om steeds nieuw goed te kopen. Veel eenvoudiger is het om zelf eens iets te doen. Behalve de besparing die het zelf vervaardigen van een aar dige jurk of een aardige blouse geeft, is er ook nog het grote voordeel van een belangrijke besparing op de kosten. Daarom volgen vele vrouwen de een of andere knipcursus. In Radiostad is zo'n instelling gevestigd. Imova is haar naam. Het is zo'n erkend instituut voor schriftelijk modevak- wij maar geven luidt 't programma: 1 1. Hier Juliana, H. Driessen 2. Zonder Zorg, mars, A. J. Scheurkogel 3. Elfenballet, wals, D. Hol 4. Turnmars D. Hol 5. Afrikaanse liedjes; a. Gertjie, b. Bobbejan, c. Mamma, 'k wil een man hé, d. Sarie Marijs. 6. Ontluikend leven, wals, A. J. Scheurkogel 7. Vaderlandse liederen: a. In naam van Oranje, b. Al is ons Prinsesje nog zo c. Een scheepje in de haven d. Alle man van Neerlands stam, e. Wij leven vrij. 8. Geuzenmars, J. Baarda 9. Taptoe: a. Roffel, tamboers; b. Franse Re veille, trompetters; c. Lof zij den Heer. pijpers; d. Band-mars, ta., tr.; e.Wij marcheren, p.; f. Band mars, ta., tr.; g. Wilt he den nu treden, p.; h. Trom mars, ta.; i. Juliana-defi- leermars, p., ta., tr.; j. Rof fel, ta.; k. Russische taptoe, p., ta.; 1. Wilhelmus, p., ta. en tr. Natuurlijk zingen de om standers de bekende lied jes mee en dat vinden ze bij „Juliana" wat leuk. uitgave van de S. B. Criel- laertstichtin.g te 's-Graven- hage. De afdeling Amers foort van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren was zo vrien delijk ons van de brochure „Dierenbescherming wat is en wat doet zij?" een exem plaar toe te zenden. Door de heer G. Nieuwenhuy- sen, directeur van genoem de vereniging, wordt op overzichtelijke wijze het werk van Dierenbescher ming uiteen gezet. Na le zing zal men tot conclusie zijn gekomen, dat dit werk veelzijdig is en dat het ook zeer noodzakelijk is. Wij bevelen deze brochures in Uw aandacht aan. Dc HVC-er DE HVC-er over Augus tus kondigt de jaarlijkse algemene vergadering aan, welke ditmaal op Donder dag 30 Augustus in Nieuw Amsvorde wordt gehouden. In het zelfde nummer is ook het jaarverslag opge nomen. Daarin wordt ge schreven, dat op 1 Augus tus 1951 het aantal junio ren 195 bedroeg. Het aan tal werkende leden op die datum was 129. Bij dit aan tal komen nog de junioren die overgegaan zijn, zodat HVC met minstens 7 elftal len aan de senioren-com petitie van de KNVB zal kunnen deelnemen. Het aantal ondersteunende leden bedroeg 450. HVC is dus wel kerngezond hetgeen ook blijkt uit de grote jeugdafdeling. Er wordt in dit jaarver slag uiteraard nog veel ge zegd over gespeelde wed strijden en de competitie, die vooral voor het eerste elftal zo succesvol is ge weest. Secretaris W. Heere zegt ergens in zijn verslag „Wij zijn tevreden maar niet voldaan. Voldaan zul len wij pas zijn indien wij in het voetbalwalhalla zijn aangeland. Wij wensen HVC het al lerbeste! Penfriend „Die juffrouw met dat hondje mag ook aan mü schrijven." zei 't mannetje vanmorgen. fisch congres bevonden, onderwijs. Begrijpt u goed. dat in de afgelopen week te Amersfoort werd gehou den. Wij hoorden daar o.a. een tweetal inleidingen, waarbij de betekenis van het woord neutraliteit en ook de vervormingen, die dit begrip in de loop der tijden onderging, werden uiteengezet. Er werd na drukkelijk op gewezen, dat lang niet iedereen onder neutraliteithetzelfde ver staat. Zo zijn er meer be grippen met een wisselen de betekenis, die vaak sa menhangt met de politieke of godsdienstige zienswijze van een persoon, ja, met 't sociale milieu, waarin hij wij maken geen reclame voor dit instituut. Wat wij er van zeggen willen is slechts, dat Imova er tien jaar op heeft zitten. Dat is een hele tijd voor zo'n in stelling. Dit tweede lus trum betekent ook. dat men het werk van dezo instelling waardeert. Wat ons betreft nog vele jaren, Imova! Concert Voor het concert dat het Chr. Tamboers- en Pijpers corps „Juliana" op Maan dag 20 Augustus om half acht op het Anjerplein zal Ergerlijk Het voetbalveld van S.O.V A. aan de Bokkedui- nen lijdt regelmatig onder vernielingen. De afraste ring is reeds vele malen verbroken. Deze week ging men zelfs zo ver, dat aan een kant van het veld een doelpaal met dc grond ge lijk is gemaakt. De ijzeren staanders en de dwarslat waren er ook afgerukt. De vensters van het kleed lokaal moest men voorzien van ijzeren schuiven om dat de ruiten elk ogenblik stuk waren en het lokaal bezaaid lag met stenen. Men gebruikt de banken ed. als W.C. De spoorjon- gens doen zelf al het werk aan hun veld maar wat ze de ene dag maken is de andere dag weer stuk. Dit is wel een zeer ergerlijk staaltje van vandalisme cn wij hopen dat de daders niét ongestraft zullen blij ven. Dierenbescherming Wij vestigen gaarne Uw aandacht op een nieuwe Ou herinnert zich natuurlijk nog dat verhaal over Uncle Jack van de Vlasakkers, die Generaal Eisenhower klompjes aanbood en als tegenprestatie een alleraardigst en door de grote generaal eigenhandig on dertekend briefje kreeg. Nu, die Oom Jaap staat voor niets. Hij is er altijd op uit om iets nieuws te bedenken en zo zijn klanten te verbazen. Dat deed hij ook die mijnheer in zijn auto, die er zo luchtigjes bijzit. Die mijnheer wilde wel wat graag ge bruiken. Hij moest toch wachten voor de gesloten spoorbomen. „Dat doen we dan zo," zei Oom Jaap. Hij demonstreerde toen zijn nieuwste vinding: een klap tafeltje, dat met een eenvoudige handgreep aan het portier van de auto kan worden bevestigd. De mensen kunnen nu in de wagen blijven zitten en zich van alles via het tafeltje voorzien. Je moet er maar opkomen en je moet maar Oom Jaap heten. Üaw-M denirtl BENZINEVERBRUIK 1 op 17 LAAGSTE WEGENBELASTINGKLASSE Een goed opgezette revue moet aan zeer bepaalde, in sommige op zichten aan zelfs zeer hoge eisen voldoen om succes te kunnen boe ken. In 't algemeen moet zo'n revue oog en oor kunnen bekoren en zo enigszins mogelijk gekruid zijn met goede humor. Maar gees telijke inspanning moet ze van de toeschouwer niet vergen. Wordt zo'n revue verfilmd, dan wordt 't wel noodzakelijk het revue-gebeuren te zetten in de omlijsting van een verhaal, dat niet meer dan enig uiterlijk ver band met de show behoeft te heb ben. Zo liggen de zaken ditmaal bij „Lente op het IJs", do Wener IJs revue. die als film deze week in „Grand" te zien is. Een film als deze stelt bijzondere eisen aan de regie. Al is „het ver haal" op zichzelf niet van allure, het vereist toch enkele goede ac teurs. opdat het cachet van het geheel niet zal worden geschaad. Bovendien moeten de „sterren" van de ijsrevue ook nog optreden als filmartisten, wat de regisseur weer voor andere problemen stelde. Dat men voor deze moeilijkheden een goede oplossing heeft gevon den, bewijst de vertoning van de film. Een bont schouwspel waarbij de voortdurende verandering van rijke décors en costumes, de techniek van het kunstschaatsenrijden. die op zichzelf een zekere eentonigheid met zich brengt, geheel overvleu gelt. De bontheid van deze film is een van zijn grootste aantrekkelijk heden en alles, wat er aan raffine ment van belichting en kleurenspel maar kan worden opgebracht, is in deze film aanwezig. Daarom zal „Lente op het IJs" Zomerfeest in het Leusderkwartier In het Leusderkwartier was gister avond feest. De kinderen van de speeltuinvereniging kwamen er bij elkaar voor een gezellige rondwan deling gevolgd door een ballon opia ting. Honderden vrolijke kinderen ver trokken om half zeven met hun bal lons uit de speeltuin en zingend ging het naar het Laurens Costerplein. Daar werden al die ballonnetjes, voorzien van naam en adres van de jeugdige afzenders, onder een dave rend gejuich opgelaten. En nu maar wachten welke ballon de langste reis afgelegd zal hebben. Want voor de winnaars zijn er mooie prijzen. Toen alle jongens en meisjes en ook heel wat ouderen weer in de speeltuin terug waren werd daar een tentoonstelling geopend van on schools werk. dat door de jeugd in de afgelopen wintermaanden is ver vaardigd. Fijne staaltjes van han denarbeid vielen daar te bewonde- :en; prachtige geborduurde kussens en theemutsen van de meisjes en fraai houtsnijwerk van de jongens. Vanmiddag is het zomerfeest voortgezet met allerlei gezellige kin derspelen: hardlopen met hindernis sen. mastklimmen. zaklopen, houtjes- rapen en stoelendans. Beter voorkomen dan genezen Hoewel het nog midden zomer Is zagen wij gistermiddag mensen van de Reinigingsdienst druk doende om zand te strooien op het gevaarlijke kruis punt Statlonsstraat-Snouckoertlaon. Over het algemeen zUn de wegen voor het snelverkeer onbetrouwbaar, zodra het begint te regenen Zijn de stenen of het asphalt goed nat dan is dc glad heid verdwenen. Daarom spoten de mannen met een brandslang net kruis punt flink nat, waarna ten overvloede zand werd gestrooid. Burgerlijke stand AMERSFOORT. Geboren: Johanna Theodora Maria d. v. T. C. Krjjncn en M. Epskamp; Augustlnus Jan z v L. v. d. Ridder cn E. v. d. Ridder. Elisa beth d. v. K Hendriks en C Lappaln. Getrouwd: M. v. d. Molen en H. J. Kisner. Overleden: Sljmen Groot, 72 Jaar. wed van A. Krielen; WillempJe Rui- zendaal oud 6 uur. Medische dienst Artsen; E. N. van de Bergh. Utrecht- seweg 0. tel. 5924; mevr. C. H Schreu- der. P. Buyslaan 22. tel. 3137. Apotheken: Haan, Julianapleln 3. tel. 4609; Soester Apotheek, O. Soesterweg 92. tel. 5474. Verloskundigen: H. A. v. d Grient. Breestraat 8 b. tel. 6830; M- A. J. dc Leüw, Soesterweg 15. tel. 4973. De politie heeft op de Amers foortse vismarkt de Bunschoter vis vrouw J. de G. bekeurd wegens dierenmishandeling. Zij vilde haar palingen levend, en de inspecteur van de Dierenbescherming maakte hiertegen terecht bezwaar. Voor het villen moet de paling verdoofd wor den door een snede over de kop. Esther Williams en Red Skelton, J de hoofdrolvertolkers in „Bath- f ing Beauty", vinden we met t de band van Xavier Cugat terug in de film „Neptunes Daughter", 1 welke in City draait. o> u niet nalaten de toeschouwers eena: paar uren van aantrekkelijk amu-o sement te verschaffen. Ex-krijgsgevangenen in Amersfoort (Van een onzer verslaggevers) Vier en vijftig Nederlanders zijn Vrijdagmiddag uit Russische krijgs gevangenschap in ons land terug gekeerd. Ze zijn voorlopig onder gebracht In het Boskamp te Amers foort. Men neemt aan. dat dit de laatste grote groep ex-krijgsgevan- genen is, die terugkeert. Een aantal Nederlanders, die zich oorspronkelijk bij de groep bevon den. heeft er de voorkeur aan ge geven in Duitsland te blijven; vier ernstige zieken ^ijn achtergeble ven in een hospitaal te Friedland Ook onder de teruggekeerden be vindt zich een aantal mannen, wier gezondheidstoestand te wensen overlaat. Reeds Vrijdagavond werden de teruggekeerden in Utrecht door gelicht. Dertig van hen zullen on middellijk nadat het geneeskundig onderzoek is afgelopen en nadat de nodige formaliteiten zijn ver vuld in vrijheid worden gesteld. De 24 anderen zullen eerst nog worden onderworpen aan een na der justitieel onderzoek. Tot Maandagmiddag 2 uur zal aan één familielid per ex-krijgs gevangene gelegenheid worden ge geven tot een kort onderhoud in het Boskamp. Zij die niet hoeven te blijven kunnen waarschijnlijk nog gedurende het week-einde het kamp verlaten. De minister-president, dr. W. Drees, komt op Zaterdag 29 Sep-' tember in de Markthal spreken.' Hij doet dat op uitnodiging van dé Nieuwe Koers, welke organisatie 1 op Zaterdag 29 en Zondag 30 SepiJ tember ecn bijeenkomst te Amers foort houdt van het gewest Utrecht Met deze samenkomst leidt mer het winterwerk in. Uiteraard wekt ook het bestuur van de Partij van de Arbeid z'n leden op om de rede van dr. Drees te gaan beluisteren. Voorts treedt op het politieke cabaret „De Rode Koers" o.l.v. de heer T. Oosterhuis. Wielerfestijn aan Nijverheidsstraat De jaarlijkse wedstrijd voor het lange-afstand kampioenschap van ..De Pedaalridders" zal Zondagmor gen op het circuit aan de Nijver heidsstraat worden gehouden. Aan vankelijk lag het in de bedoeling deze op een circuit in Hoogland te verrijden. doch te elfder ure viel de keus op het eigen circuit. Het zal er ongetwijfeld spannen, want er zijn het laatste jaar renners bijge komen. die hevig strijd zullen voe ren tegen de oude kanshebbers. Overkomst ds Engelkes j De bevestiging en intrede van 1 d.. Engelkes in de Geref. Kerk t® Amersfoort, aanvankelijk vastge steld op begin September, is. we* gens gebrek aan woonruimte, uit* j gesteld tot dc tweede helft T*0 October.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2