7aar palmbomen zachtjes wuiven De schat telden van de kleine bian amuseren zich in Lorts of in deftig smoking Koningin Juliana bezoekt Stichting Hoenderloo „Wij herstellen vrijheid voor alle Duitsers" 5 Koedief gepakt op gestolen fiets Hoge Commissaris van Indonesië ontvangt Rijbewijzen laten te lang op zich wachten Glijdende loonschaal in Amerika Nederlanders uit Rusland aangekomen Twee man in één cel onjuist geacht Geen rapport over zaak MacArthur Legeroefeningen in het Westen van Nederland -'aterdag 18 Augustus 1951 3 Nieuwste mode: terug naar de de (kostbare) eenvoud n onze correspondent te Parijs) J u alleszelfs de schoolstrijd met vacanlie is een twee Hoen Parijzenaars hebben de l verlaten en men kan hier voor eerst in het centrum vlot par en heeft de Parijse pers haar (brigadiers op patrouille gezon- naar alle badplaatsen die a inkrijk rijk is. De communique's deze wapenbroeders iedere dag het zee- en bronwater-front Iden wordt tot hele pagina's sa il gesmolten. De Tour de France rft zijn opvolger gevonden infin, ieder die thuis moet blijven i thans met de avonturen van zijn igebeden helden (sporthelden, nhclden. societyhelden) meeleven. weten nu precies dat de acteur mcois Périer de zomer doorbrengt een bootje. Orson Welles platzak de Esplanade van Cannes rond- intelt. Cecile Sorel, de befaamde actrice, die onlangs tot de Fran- kaner orde toetrad en direct irop in het daarbij passende cos- im, een conferentie belegde voor persfotografen, in Biarritz is aan- comen en zich daar opnieuw heeft en fotograferen nu samen met berto Benzi, de dwerg-dirigent. )e society is verdeeld over de ver- lillende centra die historische na- n hebben. Capri, dat altijd een zonder zwoele naam had. dreigt te verliezen door een invasie van erikaanse matrozen, afkomstig i een oorlogsschip, dat tamelijk gegeneerd voor dat eiland is gaan >ren en vooral door de invasie van politaanse middenstanders die >te gezinnen en een strenge moraal ebrengen. Men zint in de Palace itels nu op defensieve maatregelen. Nice, Cannes, Monte Carlo, blijven orname verzamelpunten en de ijd tussen Middellandse Zee en lantische Oceaan schijnt te wor- n uitgevochten op de stranden van nnes en Biarritz. Torero of Spaanse danseres i dit van amusement levend pro plasma hebben zich twee kernen vormd; de ene is de hertog van indsor, de andere de Agha Khan. hertog heeft zich neergelaten in srritz, waar zich om hem en de rtogin onmiddellijk een gemeente irmde van hen. die het gehele jaar (tor de vermoeiende trek naar ont manning volvoeren. De kern daar- an bestaat uit Angelsaksen, vooral finerikanen. Er is een olieman bij. die echter ooral in aandelen doet en dan voor nlliarden, een handelaar in tweede hands auto's, maar die iedere dag •onderdduizenden wagens te koop dt en een paar grote bierslijters Guinness, etc. angezien deze mensen reeds alle «men van luxe tegen gegeten heb- •n. zijn ze tot de antipode daarvan raggekeerd: de grote mode is van- lag een eenvoudig hutje te huren In een gereserveerd stukje van het rand. De hertog van Windsor ligt ar nu op het zand, net als een ge- loon mens en de anderen liggen, or grof geld, net als de hertog van indsor. Het selecte zit hem in de lur van het hutje: het strandje zelf voor dagjesmensen toegankelijk gen 'n entreeprijs van frs. 200. De prijs schijnt voldoende te zijn om massa van niet-snobs op een af- and te houden. „Voor tweehonderd ancs kunt U de borstharen van een illionnair tellen" riep een enthou- iaste collega met reclame-geest uit. "ij brengen deze slagzin onder de indacht van de zee-bad-maatschap- ij. Overigens heeft deze gemeente na- jurlijk ook een avondleven. In larritz draagt dat een Spaans ka- kter. Dit wil zeggen dat het daar tot de fijnste voorrechten behoort een Torero of een Spaanse danseres aan Uw tafel te hebben en zo mo gelijk bij hun voornaam aan te spre ken. Van de meest nagelopen Torero, Gitan, heeft de hertogin van Wind sor daartoe zojuist toestemming ont vangen. De Agha Khan van zijn kant zwerft veel in het binnenland. Vichy, Vittel, Menton, ja Chamonix hebben hem gezien, of ten minste aangekon digd en na iedere aankondiging heb ben zich naar de daarin genoemde plaatsen kleine bedevaarten in shorts op weg begeven. Zijn zoon Ali, naar bet schijnt nu wel bijna ge scheiden van Rita, is in Cannes ge signaleerd met een voyant blauw oog; naar hij zegt opgedaan tijdens een boksles. Men herkent onmiddel lijk de leden van de goede kringen in Cannes daaraan dat ze U het ver haal zonder een zweem van merk bare twijfel voordragen. Maar wat Eén minzame koning en één millioen ondervoede kinderen MIMI 7un'iF,^X!nW»Jll!UIUWIMIIll:MllCTI' JllMl DRACHTEN. Een veehande laar deed op de veemarkt alhier en voordelige koop. Hij kocht een raaie stamboekhokkeling voor een rijs, die wel 100 gulden beneden e marktwaarde lag. Hij ver- rouwde dit niet helemaal en vroeg aar papieren. De verkoper zeide at hij ze wel even zou halen, maar ergat terug te komen en zijn geld n ontvangst te nemen. De politie ontdekte, dat de ver- oper tegenwoordig meest verbiyi ield in Holland, o.a. te Schagen. )e politie op de Afsluitdijk werd ewaarschuwd. In de middag wam de onfortuinlijke dief aan- epeddeld. Het was de 29-jarige V- H., die meteen maar bekende, at hij op een fiets zat, welke hij nderweg gestolen had. Amerikaanse vrachtboot liep aan de grond ROTTERDAM. Vrijdagmiddag 5 uur gaf de gezagvoerder van Nederlandse passagiersschip mses Beatrix h?t volgende radio- *richt door: Zagen zo juist een Amerikaans schip van het Liberty- ype aan de grond lopen op drie n'jl Noordoostelijk van Galloper- 'chtschip. Later bleek het gestran de schip de met kolen geladen ^merikaanse vrachtboot „Thomas Baker" te zijn, die op weg is van Hampton Roads naar Rotterdam, let schip maakte geen water en loopte met eigen middelen vlot te «omen. Vannacht om 12 uur kwam het radiobericht door. dat men er >P de Thomas F. Baker inderdaad n geslaagd was de reis voort te letten. De sleepboten ganges en Go 'ath C., die resp. van Hoek van Holland en Vlissingen ter assistentie Waren uitgevaren, behoefden geen hulp te verlenen en keerden naar hun station terug. .DEN HAAG. De directeur van |P®t Indonesische persbureau „Anta- - de heer A. Malik, zal Woensdag Augustus op Schiphol aankomen yr een bezoek aan Nederland, -ankrijk en Engeland. zijn vader betreft: het gaat goed met diens lever; zover kunnen we onze lezers weer geruststellen. Er zijn natuurlijk ook altijd de Gala's, de exclusieve feesten voor liefdadige doeleinden. Na iedere Ga la wordt vermeld voor hoeveel mil lioen (dollar) in die zaal bij elkaar waren; potentieel natuurlijk, want men brengt slechts een klein deel van zijn vermogen in de vorm van brillanten, naar zo'n gelegenheid mee. Men vermeldt zelden hoeveel millioen (franken) aan zo'n avond overblijven er wordt gefluisterd dat dit niet altijd meevalt. Farock de Flatteuze Buiten deze twee mondaine centra moet ik zeggen daar boven? troont koDing Faroek van Egypte. Hij komt in iedere dagorde voor. Het is een enigszins delicaat onderwerp, de zomerreis van koning Faroek, want Zijne Majesteit heeft zich enige malen uiterst geprikkeld uitgelaten over de journalisten die zijn rust ver stoorden. Sindsdien is het cordon persmensen, waardoor hij omringd is, verdrievoudigd. Hij heeft zich onlangs in een in terview verdedigd met de opmerking, dat de fotografen met opzet alleen niet-flatterende poses van hem pu bliceren. Wij concluderen daaruit, dat er ook flat teuze poses bestaan en daar wij graag goede vrienden met het Egyptische hof blijven haasten we ons dit onze lezers mee te delen. Men kan niet zeggen, dat koning Faroek omringd is door een gemeente, behalve dan van zogenaamde „stillen", waarvan er altijd een brigade in zijn naaste omgeving patrouilleert. Hun costuum wisselt niet met de getijden, maar met het getij; op straat vermommen ze zich met dophoed, in het hotel met smoking, op het strand met zwem broek. Maar ze blijven zichzelf altijd onmas- keerbaar gelijk. Iedere krant, die zich respecteert, vermeldt 's avonds hoe de koning de dag heeft doorge bracht; hoe laat hij is opgestaan, wat hij bij de lunch gegeten heeft, met welke mannequin hij 's avonds gedanst heeft. Hij speelt van tijd tot tijd, waarbij hij zich een limiet stelt en toont zich dan een uitstekend verliezer. Hij verloor onlangs in een nacht acht en dertig millioen francs: dat is slechts acht en dertig franc per ondervoed kind, waarvan zoals U weet Egypte er bijna een millioen heeft. Hij is een minzaam vorst: vermeld wordt, dat hij soms zijn hove lingen fiches van honderdduizend francs toe werpt, om hen in staat te stellen hun geluk aan de roulettetafel te beproeven. „Waarom dan toch?" zo beklaagt hij zich in het interview, „circuleren er van die onflatteuze foto's van mij en mijn land van hand tot hand." Vittel geeft niet om vorsten De komst van Zijne Majesteit heeft een storm in Cannes verwekt: hij heeft een hele verdie ping van Carlton la'en huren en daarmee zeven en zestig goed betalende gasten binnen vier en twintig uur tot verhuizen gedwongen. Daarna kwam zijn bagage en die van zijn gevolg: enige tonnen, die na zeven uur hard werken uitge pakt waren. Zijn komst in Cannes schijnt trou wens aan een zijden draad gehangen te heb ben. Vóór die tijd is namelijk zijn hofmaarschalk in Vittel verschenen om er even een verdieping van het Casino te huren. Hij verdween tien mi nuten later, in licht opgewonden toestand, na slechts de adjunct-secretaris van het etablisse ment gesproken te hebben, want de secre taris was bezet. Deze jeugdige functionaris moet een niet gering diplomatiek talent bezitten. Toen de functionaris hem verzocht zijn eerste verdieping leeg te ruimen, antwoordde hij met zachte stem: „Men komt hier om te kuren, dat kunt U onze zieken toch niet aandoen!" Het Casino is eigendom van een concern, dat vrijwel geheel Vittel bezit, bronnen, park, golfterrein, renbaan, inbegrepen. De bronnen leveren ieder jaar honderdveertig millioen flesjes Vittel-tafel water. Het Casino is dus slechts een bijverdien ste van het consortium. U begrijpt nu beter de houding van de adjunct-secretaris. Vittel moet het niet hebben van de vorsten en de society, maar van de millioenen Jansens en Pietersens, die hinder van hun ingewanden hebben. En dan zijn er natuurlijk nog de andere grote badplaatsen aan de Noordzeekust: het meer of minder imposante La Baule. het charmante Deauville, het gezellige Trouville. Er wordt weer druk uitgerust in Frankrijk. AGHA KHAN Kampeerder nr KONING FAROEK Omringd door „stillen" (Advertentie 1. M.) HERTOG van WINDSOR Terug naar de eenvoud Eeuwfeest wordt in September gevierd APELDOORN. Vrijdag is Koningin Juliana de gast geweest van de stichting Hoenderloo, tot welker oprichting bijna honderd jaar geleden ds O. G. Heldring de stoot gaf. Er worden op het ogenblik 260 jongens verzorgd, voogdijpupillen, regcringspupillen en kinderrechterpupillcn. Bo vendien worden onder hoede der stichting nog 50 jongens in gezinnen verpleegd. Begin September wordt het eeuwfeest gevierd. Toen de Koningin Vrijdagmiddag om drie uur, vergezeld door haar secretaresse, aankwam bij de direc teurswoning. ..De Heibuit", werd zij door de directeur, mr G. Wessel. en zijn vrouw en door mr. M. B. van de Werk en ir C. Beets, resp. voorzit ter en vice-voorzitter van het stich tingsbestuur. ontvangen. Nadat H.M. de tuin, de bloe misterij en een der kassen bezocht had. waren achtereenvolgens de smederij-bankwerkerij. de timmer- winkel. de drukkerij en de boer derij aan de beurt, waar de hoge bezoekster met grote belangstelling kennis nam van het werk en het opleidingsmateriaal. In het observatiepaviljoen Kamp heuvel schonk de Koningin grote aandacht aan de dagverblijven van de kleine jongens en de ob servatiekamertjes van de grote jon gens. waarbij zij zich liet voorlich ten over de observatierapporten en het testmateriaal. DEN HAAG. Ter gelegenheid van de verjaardag der Indonesi sche onafhankelijkheidsverklaring heeft de waarnemende Indonesi sche Hoge Commissaris in Neder land Vrijdagavond gerecipieerd in zijn ambtswoning „Backershagen" te Wassenaar. Zeer vele Nedei- landse autoriteiten, onder wie de ministers Peters en Stikker, staats raad van Schaik, de staatssecreta ris Blom en vele leden van het corps diplomatique en vertegen woordigers van het bedrijfsleven kwamen hun gelukwensen aanbie den. Tijdens het gebruiken van de thee onderhield de Kcsiingin zich o.m. met leden van het personeel, die haar inlichtingen ga ven over hun werkzaamheden. Toen de Vorstin het terrein ver liet vormden langs de weg de ge hele stichtingsbevolking met de leden van het personeel en hun kin deren een erehaag. Een fraai gezicht op Monte Carlotparadijs der gokkers OTTAWA. De Poolse consul in Canada. Ziemski, heeft ontslag geno men; hij keert niet naar Polen terug. LOS ANGELES. Amerikaanse appeltelers gaan uit appelsap par fum maken, genaamd „Eva". Mc Cloy begeeft zich in open debat met jonge communistische Oostduitsers BERLIJN. De Amerikaanse hoge commissaris in West-Dultsland John J. MacCloy heeft zich tussen de Oost Duitse-jeugd die gedeserteerd is van het Oost Berlünsc festival, begeven en heeft vragen gesteld en beant woord. Onder daverend gejuich verliet hij later de bijeenkomst (bü het Amerikaanse radiostation (Rias)). Gedurende twee uren onderhield hij zich met hen. De jongelui bombardeerden McCloy met vragen op politiek gebied, waaruit bleek dat hun door de communisten veel in het hoofd gehamerd was, maar dat zij niet overtuigd waren. De mccsten van hen wilden meer weten over de Duitse eenheid en de \ooruitzichtcn daarop. McCloy deel de hun mee: Ik heb een werkelijk hoopvolle boodschap voor jullie. Ik weet niet wanneer het zal gebeuren, maar het westen is er op voorbereid allen die de vrijheid wensen, te helpen. Ik kan niet zeggen wanneer deze hele geschiedenis ineen zal storten en het volk zijn verstand zal krijgen (in het oosten) maar wij zijn van plan alles te doen wat wij kunnen om de vrijheid te herstellen niet alleen in eer. deel van Duitsland, maar voor jullie allemaal, vertrouw daar maar op. Zijn medewerker, Nclles. vroeg de jongelui of generaal Wassili Tsjoci- l:ov, hoofd van de Russische con trole commissie zich door het pu bliek aan net zulke vragen zou on derwerpen, waarop een dreunend: „Nee" weerklonk. „Hoge Commissaris." zei er een. „denkt u niet dat wij hier naar toe kwamen om iets te eten te krijgen, DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid Posthumus (P.v.d.A.) heeft aan de ministers van Ver keer en Waterstaat en van Bin nenlandse Zaken schriftelijke vra gen gesteld naar aanleiding van het feit, dat in sommige provincies het rijbewijs vrij lang op zich laat wachten na hot ontvangen van het rijvaardigheidsbewijs. Hij vraagtof in die gevallen het rijvaardig heidsbewijs tijdelijk kan dienen als rijbewijs, mits door de betrokkene de vereiste geneeskundige verkla ring kan worden overgelegd. WASHINGTON. De direc- teur voor de economische stabili satie in de Verenigde Staten, John ston, heeft zijn goedkeuring ge hecht aan het voorstel van de raad voor loonstabilisatie om toe te staan, dat de lonen worden ver hoogd naar de gelang van de stij ging van de kosten van levenson derhoud. Deze regeling zal in ieder geval tot Maart a.s. van kracht blijven. Zij geldt vjoor alle arbei ders, die onder de rechtsbevoegd heid van de raad voor loonstabili satie vallen. Dit zijn de meeste ar beiders, die per uur worden be taald en alle georganiseerde arbei ders. want dat was nummer twee." McCloy antwoordde: „Dat weet ik. Ik denk dat je naar West Berlijn kwam als een mens die het licht zoekt." De toehoorders barstten daarop in een geestdriftig gejuich los. AMERSFOORT. VrydagmiddaK zijn 54 ex-gevangenen in het Bos kamp te Amersfoort gearriveerd. Zij zijn afkomstig uit een kamp uit Kicw. Dit is waarschijnlijk het laat ste grote contingent Nederlanders, dat uit Rusland terugkeert. Vier ern stige zieken zijn achtergebleven in een hospitaal te Friedland. Een aan tal anderen is uit vrije wil in Duits land achtergebleven. Van de 54 terug gekeerden zullen dertig mannen direct nadat de no dige formaliteiten zijn vervuld en nadat zij aan een geneeskundig on derzoek zijn onderworpen, op vrije voeten worden gesteld, waarschijn lijk nog in de loop van het week einde. De vier en twintig anderen worden nog vastgehouden voor een speciaal onderzoek. DEN HAAG. Het Tweede Ka merlid mej. Wttewaall van Stoet wegen (CH) vraagt de minister van Justitie of hij het niet met haar eens is, dat het systeem om twee gedetinerden in een cel te zetten, onjuist moet worden ge acht. Zij stelt deze vraag, met ver zoek aan dit systeem een eind te maken, naar aanleiding van de worging van een gedetineerde door een medegedetineerde te Utrecht. Is de minister niet van mening, dat het onbegrijpelijk is, dat zo iets gebeuren kan zonder dat de bewaking tijdig ingrijpt? Engelsen krijgen hoger vleesrantsoen LONDEN. Het Engelse vlees rantsoen zal de volgende maand, ondanks de stopzetting van vlees leveranties uit Argentinië, aan zienlijk worden verhoogd. Dank zij een tijdelijk groter aanvoer van binnenlands vlees zal het week- rantsoen per 26 Aug. van 1 shil ling 7 pence op 1 shilling 10 pence worden gebracht. Na ongeveer twee weken zal het stijgen tot de tegenwaarde van twee shilling. Daarna zal het rantsoen voor kor te tijd nog groter worden. WASHINGTON. De Ameri kaanse Senaatscommissie, die enige tijd geleden een onderzoek heeft ingesteld naar aanleiding van het ontslag van generaal Mac Arthur heeft Vrijdag besloten met twintig tegen drie stemmen om geen rap port over dit onderzoek op te stellen. De meerderheid was van mening dat ieder rapport over het ontslag van Mac Arthur op dit moment slechts „een verbitterde contro verse zou doen herleven op een critiek moment in de Koreaanse vredesonderhandelingen". UET geweer, dat meer Maar de Britse legerlei- nieuwe geweer is lichter, minister van Oorlog, Shin- 1 dan 40 jaar de beste ding heeft zich in ieder heeft een magazijn dat well, die naar de V S. was vriend van de Britse sol* geval van de rechten op tweemaal zoveel bevat als gereisd, ook al om over laat geweest is, de Lee dit geweer verzekerd. Op dat van de Enfield 303 en dit geweer te praten, zei Enfield no. 303, heeft het de fototwee wapenbroe- recruten kunnen er vier tenminste, dat hij sclxoon- aan de militair-technische ders, twee geweren. Links keer zoveel schoten mee hcidskoninginnen heel wat ontwikkeling te wijten, dat het nieuwe model, een afgeven als veteranen met aardiger vond dan auto- het met die vriendschap soort stengun, een greep het oude. Een Brits ser- matische wapens. Velen wat is bekoeld. Het is van als een pistool, een korte geant-majoor verklaarde hebben hem dat hoogst zijn plaats gedrongen door bajonet en een optisch vi- Het nieuwe geweer is het kwalijk genomen. Maar de nieuwe zelflader 280, zier. Bij een demonstratie beste, dat men op 't ogen- zouden deze beide Britse waaraan Tommy thans zijn voor autoriteiten van het blik kan vinden Dat wil vechtjassen er in hun hart hart heeft verpand. Of hij Atlantisch Pact bleek de heel wat zeggen, want er niet net zo ver denken? er ook mee zal worden vuursnelheid 84 schoten is naarstig gezocht. Zo Ook al kijkt de linkse dan uitgerust, dat zal worden per minuut te zijn en van naarstig, dat zij. die bij wat zeer begrijpelijk is beslist op de volgende bij- een afstand van bijna 200 dat zoeken betrokken wamet verliefde blikken eenkomst van de Noord- meter werden stalen hel- ren er op het laatst zelf naar zijn nieuwe model Atlantische Defensie Raad. men nog doorboord. Het genoeg van kregen. De no. 280? OMDAT het regende in de bad plaats lag mijn vriend Wim het vacanticdapje uit op zjjn bed cn keek door het venster van het pen sion naar de zee, die met zijn grim- mig-grijze koppen net zoveel op de vrolijke foldertjes van het reis bureau geleek als een mens op zijn pasfoto. Plotseling zag hij iefs tn de branding dansen. Het was een groot donker voorwerp, waaraan zelfs de golven een heel karwei hadden. In mijn vriend werd de oerdrift wak ker. die Si l tot een strandjutter maakte. Hij schoot zijn kleren uit cn zijn badpak aan en repte zich even later, ondanks u)ind cn regen, over het verlaten strand. IJskoud was het water maar als notoire lezer van kapitein Rob liet hij zich daar door niet uit de branding slaan. Klappertandend naderde hij het voorwerp cn bevond dat het ccn vat was, blijkens de daarop voorkomen de merken, gevuld met een prima kwaliteit smeerolie Meer dan een uur ezelde hij in het koude water toen lag de loodzware buit op het strand. Daar zijn strijd niet onopgemerkt geble ven was, stond er al gauw een krin getje mensen om het vat heen zomergasten in glimmende gummi- jassen en een paar inheemsen, waar van er één tuist te vertellen dat de wetten der strandvonderij de vinder recht geven op een derde van de waarde. „Dan heb i k mijn vacantie er uit!" zei Wim, zijn verkleumde han den wrijvend, want hij hoefde geen Einstein te zijn om te kunnen schatten hoeveel dit buitenkansje hem zou opleveren. Geholpen door vacantieburen en dorpelingen die, naar hun ijver te oordelen, straks hoopten méé te delen, werd het vat naar de strand vonder gerold die toevallig bedrijf hield vlak naast het pension waar Wim met zijn gezin zijn vrije dagen doorbracht. Het bleek een norse man van weinig woorden te zijn een geboren domper-plaatser, die maar één blik hoefde te werpen om geringschattend te' kunnen zeggen: „O dat zal wel visolieafval zijn. Niks waard." Daar sta je dan, bibberend in je badpak. In mineur klom Wim de pensiontrap od. wreef zich warm met een handdoek en trok zü'n plunje aan. Toen hij aan zijn das toe was stond echter zijn optimisme weer overeind. „Die vent zégt maar wat", dacht hy „Natuurlijk wil hij de centen zelf in de wacht slepen. Nietwaar zo'n knul uit de stad kun je ge makkelijk uit het veld slaan met een paar vaktermen! Visolieafval.' Wie heeft er ooit van gehoord''" Hij liep strijdlustig de trap af en vond zijn medeslachtoffers hangerig in de conversatiezaal. waar de me vrouw van het pension koffie ser veerde met de glimlach van iemand die er ih een sterfhuis de moed in tracht te houden. „Ik vertrouw die strandvonder voor geen cent", zei hij en ieder een viel hem bij. Natuurlijk, die kerel kon wel van alles beweren, maar wie bewees dat hij gelijk had „Een eindje verderop logeert iemand die op een laboratorium werkt", wist een notaris uit Wape ningen. „Laat die een monster ne men en het onderzoeken dan hebt u zekerheid." Nou, Wim er heen. De chemfcus werd gevonden en omdat hij zich ook in de serre zat te vervelen met drie hangerige kindertjes op de ach tergrond. verklaarde hy zich meteen bereid als deskundige op te treden. Zo kwam het dat de strandvonder twee mannen zyn terrein op stappen zag met de wilskinnen van personen die zich niet zullen laten afschepen. Eerst zocht hij uitvluchten maar dat baatte niet. Terwijl de dame van het pension met haar gasten uit het venster hing om niets te missen, drongen de mannen tot het vat door en begon de deskundige zijn onder zoek. Het duurde maar kort. Want nau welijks had de laborant de dop van het vat beroerd, of het ding sprong los en een metershoge straal don kergrijze blubber spoot ten hemel en overdekte de witte zijgevel van het pension met een grijze stinkende massa. De mevrouw bleek ook anders te kunnen glimlachen De laborant verklaarde een bedorven zomcr- costuum te willen declareren. De strandvonder trok de wijze mond van iemand die gelijk kreeg. En Wtm is voortijdig afgereisd KRONKEL Intern, socialistische jeugdconferentie in Hamburg HAMBURG. Zondag zal hier een congres beginnen van socialis tische jeugdorganisaties. De groot ste delegaties zullen afkomstig zijn uit Duitsland, Oostenrijk en de Scandinavische landen. Voor de eerste maal zullen ook Japanners, Australiërs en Indiërs aan een der gelijk congres deelnemen. De so cialistische internationale zal ver tegenwoordigd worden door de voorzitter van de Nederlandse Partij van de Arbeid, de heer Vor- rink. tw-ytb DEN HAAG. Een aantal ba taljons, gevormd uit de oudere lichtingen en bestemd voor de territoriale verdediging, zal oefe ningen te velde uitvoeren in provincies Utrecht. Noord-Holland en Zuid-Holland. De oefeningen worden gehouden na de herscho ling, welke deze bataljons groeps gewijze ont\'angen in de leger plaatsen bij Wittenberg of bij Oir- schot. Zij strekken zich uit over de periode van 20 Augustus tot 24 October a.s. Hierbij zullen andere Nederlandse onderdelen medewer ken, o.a. het korps commandotroe pen en het korps mariniers, terwijl ook een Belgische eenheid para chutisten zal deelnemen aan de ac ties. FRANKFORT De West-Duitse autoriteiten hebben een bedrag van 100 000 dollar toegewezen voor in voer van gezouten haring uit Neder land. DEN HAAG. Het Tweede Ka- nierlid Haken (CPN) heeft schrif telijke vragen aan de minister van Sociale Zaken gesteld over de late uitbetaling van de kinderbijslag.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3