STADSVENSTER Amersfoorts Cultureel Centrum niet langer utopie Schoonheidskoningin in Amersfoort „Floralia" nodigt stadgenoten to een bezoek u Amersfoortse schutters gast in Berkel Nieuiv gebouw voor de AG aan de Utrechtseweg Tineke onverwachts nummer één van t Scheveningse strand Bloemen verzorgen heeft grote opvoedende waarde Noteert U even Zondag weer op de planken mompelt één hunner, ..als wij dit schuitje in genheid om te ontsnappen, handen konden krijgen Een prachtige gele- j Dinsdag 21 Augustus 19; Hier ziet U het nieuwe gebouw van de Amersfoortse Gemeen schap, dat gevestigd is Paulus Buy slaan hoek Utrechtseweg. (DvA-Archifoto) (Van een onzer verslaggevers) Het pleit is gewonnen. De Amersfoortse Gemeenschap vestigt medio Sep tember haar kantoor in een groter gebouw. Dan zal het niet langer zijn: Zuidsingel derde bruggetje, maar Utrechtseweg hoek Paulus Buyslaan. Want daar staat het geriefelijke gebouw, waar niet alleen de AG haar op bouwend werk zal voortzetten, maar waar ook Amersfoorts Cultureel Centrum zal zyn. Het bewuste perceel biedt namelijk meer ruimte dan die voor het kantoor nodig is. Dat Is ook verheugend nieuws voor de Sectie Beeldende Kunst. Want nu zal het mogelijk zijn een behoorlijke expositie ruimte te scheppen. Mooie ruimte voor exposities Het ligt in de bedoeling ook an dere dan plaatselijke exposities aan te trekken. Bij de opening van het gebouw wil men althans een ten toonstelling houden, die in de be langstelling zal staan van de gehele Amersfoortse bevolking. De expositieruimte heeft ongetwij feld ook nog een andere betekenis. Er kunnen bijeenkomsten van cul turele aard (muziekavonden, voor drachtavonden enz.) worden geor ganiseerd en als vergaderruimte is deze lokaliteit ook zeer geschikt. Zo beschikt de Amersfoortse Ge meenschap dan, na lang zoeken, over een goed gebouw. Het kantoor is ruim en licht. Directeur A. J. Jansen zal niet langer zijn bezoe kers in een duffe kelderruimte be hoeven te ontvangen. De entree is voornaam. Voor de onder de AG ressorteren de secties is dit gebouw uiteraard ook een aanwinst. Het zal mogelijk zijn verscheidene vertrekken te ge bruiken als vergaderruimten. Het werk kan dus ongetwijfeld aan in tensiviteit winnen Er kan meer op een avond in het Cultureel Centrum worden gedaan dan tot nu toe aan de Zuidsingel mogelijk was. De heer Jansen zal een deel van de bovenverdieping gaan bewonen. Een concierge zal voorts voor de goede gang van zaken zorgen. Hij neemt 's winters ook de centi-ale verwarming voor zijn rekening, die in het grote gebouw met zijn ruime vertrekken een behaaglijke atmos feer zal brengen. OOK SPORTSTICHTING? Met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gaat ook de Spórtstichting haar kantoor in het gebouw vestigen. Als het bestuur van de stichting mettertijd tot dit besluit kan komen, dan kan dat voor Amersfoort alleen maar winst bete kenen. De sportstichting is een instelling, die een sportculturele taak heeft zodat haar plaats onge twijfeld in het culturele centrum is. Zo goed als de Amersfoorters ge zamenlijk een naam vonden voor het maandblad van de AG. zo goed zal men ook gezamenlijk een naam vinden voor het Culturele Centrum Bij de Amersfoortse Gemeenschap bestaan plannen om in de eerstvol gende Beiaard de kwestie van de naamgeverij aan te snijden. Hoe dat zal gebeuren kunnen wij nog niet verklappen. Evenmin kunnen wij al iets zeg gen over de plannen die men heeft voor de officiële opening van het gebouw. Wel staat vast, dat een ex clusieve expositie aan dit feest luis ter zal bijzetten. Wij zouden willen besluiten de AG veel succes toe te wensen in de nieuwe periode welke men met het werk ongetwijfeld tegemoet gaat. „Muziekweek" brengt goede concerten In het kader der Amersfoortse Mu ziekweek hadden er gisteravond twee concerten plaats. ..Juliana" verzorgde een concert op het Anjerplein en „Wilskracht" deed zich horen op de Ap pelmarkt. Het was gelukkig droog weer en dus was er grote belangstelling. Een dankbaar publiek genoot in heide ge vallen van uitstekende muziek. Morgenavond, om 19.30 uur ls er een muzikale rondgang van alle plaatselijke muziekverenigingen. In groepen van twee zullen ze door de stad marcheren en zo leven en ver tier brengen. De af te leggen route is de volgende: Politiebureau. PI. West, Utrechtseweg, Bergstraat. Julianapleln, Arnhemseweg. A. Cuypstraat, VermeerstrBisschops weg. Helligerbergerwcg, St. Andrles- straat, Zuidsingel, Kamp, Conlnckstraat, Scheltusstraat. Hooglandseweg, Schim- melpennlnckstraat. KI. Spui, Zand, Wc- vcrslngel. K. Binnenpoort, Langestraat, L. Vrouwestraat. L. Vrouwekerkhof. Gaat Handelsschool verhuizen? De gemeente Amersfoort heeft een te kort aan administratie ruimte en tracht daarin te voorzien. Over wogen wordt thans dc handelsschool in gebrnik te nemen voor gemeen- telyke-administratlcve doeleinden. In dat geval zou men de leerlingen dezer gemeentelijke school elders moeten onderbrengen en naar verluidt heeft men het oog ge slagen op het Oldenbarneveldt Gymnasium dat in zo'n geval dus zowel voor voorbereidend hoger als voor handelsonderwijs zou moeten dienen. Een besluit is echter nog niet genomen. In kringen der be trokken docenten wordt een rege- lLng als hierboven aangegeven niet toegejuicht. BURGERLIJKE STAND 20 Augustus Geboren: Louise J. d. v. L H. A. Fransscn en M. v. Vliet; Johanna Th, d.v. D. v. Dieren en J. M. Schuitenma ker; Robeilus J z.v. M. J. Gerritsen cn J. M. v. Keulen, Jan z.v. K. Brug- geman en A. Vierbergen i Franciscus J W. z. v. W. F. J. Tulthof en K. H. J. van 't Hoendcrdaal; Sylvia d.v. en Hans z.v. W. v Dijk en M. v. Barrcvcld. OverledenHendrik L. Hemmcnga 72 j. geh met J. Hoogeweg; Hendrik van Wijk 47 j. geh. met G. M. Klatten; Nel letje Haverlach 31 j. geh. met J. van Barllngen; Gerrit Reijerse 63 jr geh. met M. Ruijer: Gijsberta Nagel 70 Jr. geh. m. A. Thomassen (Van een onzer verslaggevers) Och, laten we het U maar eerlijk bekennen, we zijn nog niet helemaal gewend aan het idee een schoonheidskoningin In ons midden te hebben. Natuurlijk, voor Schevenlngen, Noordwijk of Zandvoort ls zoiets heel alle daags, maar in AmersfoortMej. De Brcsser heet ze („zegt U maar Tineke"), ze woont in de Schimmclpcnninckstraat, cn ze is 18 jaar. Zater dagmiddag heeft ze in Scheveningen de eerste prijs gewonnen in een schoonheidsconcours, dat was uitgeschreven door een fabriek voor slank- heidspillen. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1669. Rob koerst naar de Philippijnen, een ar chipel van meer dan 3000 grote cn kleine ei landen. De meeste zijn onbewoond en Rob be sluit een kijkje te gaan nemen op Sampang, een eilandje, dat hij vroegér wel eens heeft aangelo pen. Er is een baai, die toegang geeft voor sche pen met weinig diepgang en het eiland wordt niet permanent bewoond. Wel komen er af en toe vis sers van naburige eilan den. Rob stuurt de „Vrij heid" voorzichtig door de nauwe toegang, maar hij weet niet, dat drie man nen, die er nogal onguur uitzien, de bewegingen i van zijn schip nauwkeurig gadeslaan. „Tjonge," Uitslagen van spelen Zomerfeest Tijdens het Zaterdag gehouden zomerfeest van de speeltuinvereni ging Leusderkwartier zijn verschei dene spelen voor kinderen georga niseerd. De uitslag daarvan is als volgt: Meisjes 56 jaar blokjes rapen. Ie prijs Cobie Trommel, 2e prijs Ineke v. Keulen, 3e prijs Lenie Berghuizen. Jongens 56 jaar. Vlaggen ste ken. Ie prijs Hanny Broekhuizen, 2e prijs Woutje Riksen, 3e prijs: Ste ven Wouterse. Meisjes 73 jaar Eier-lopen. Ie prijs Geertje Kentink, 2e prijs Truusje v. Essen, 3e prijs Jopie Schinney. Jongens 7—8 jaar. Hoepelen. Ie prijs Wim v. Enspelen, 2e prijs Aalt v. d. Brink, 3e prijs Sjors Baten burg. Meisjes 910 jaar. Beker op bord. Ie prijs Mientje Geitenbeek, 2e prijs Henny v. Dijkhuizen. 3e prijs Celia Feuerstein. Jongens 910 jaar. Kruiwagen rijden. Ie prijs Cor Weerdenstein, 2e prijs Piet Willemsen, 3e prijs Eppie Paaidekoper. Meisjes 11—12 jaar. Zaklopen. Ie prijs Betsie v. Zwol, 2e prijs Ina Feuerstein, 3e prijs Treesje v. Em- pelen. Jongens 11—12 jaar. Hindernislo pen. Ie prijs Aart v. d. Brink. 2e prijs Róbbie Hoccou, 3e prijs Wim de Gans. Meisjes 13—14 jaar. Attractie-hin dernislopen. Ie prijs Truus Rijnders, 2e prijs Ellie Japin, 3e prijs Gêurtje v. Essén. Jongens 13—14 jaar. Attractie-hin dernissen. Ie prijs Gerard v. Empe- len, 2e prijs Wim Kentin, 3e prijs Jan Snijders. GE8LAAGD Voor het examen hoofd-correspon- dent Engels slaagde onze stadgenoot, do heer Arh. J. Thannhauser. Ook de jeugd verleende een hel pende hand bij de inrichting van de Floralia-exposltie in de Markt hal. (Van een onzer medewerkers) Met opgetogenheid hebben wy gisteravond de fraaie inzendingen gezien van enkele Amersfoortse bloemisten. Ons heeft geïmponeerd de wonder schone collectie dahlia's van de kwekerij Bruidegom uit Baarn. Maar het meest heeft ons getroffen de verzameling van enkele honderden eenvoudige potplanten-ageratums en afrikanen die in het midden van de Markthal staan opgesteld. Zij zijn niet het product van een groot vakmanschap, dat hier zowel by het kweken als kunstzinnig rangschikken van bloemen, wordt gedemonstreerd. Deze eenvoudige potplanten hebben zich ontwik keld onder het oog van en door de zorgvolle toewijding van schoolkinde ren, Zij vormen het ware middelpunt van deze expositie en ieder die de „Floraliatentoonstelling" gaat bezoeken, moeten wü aanraden allereerst zijn aandacht tc wüden aan het grote middenvak, waar de kweekproduc- ten onzer schooljeugd staan. De potten zyn gebed in mos en de rand van dit middenstuk is afgezet met bloeiende heide. Eenvoudig, maar niettemin bekooriyk. is beperkter, maar zij wordt met ernst nagestreefd. Men gaat uit van de grote opvoedende waarde, die voor de jeugd het kweken en ver zorgen van planten heeft. Men wenst daarnaast begrip bij te brengen niet alleen voor de plant in huis. maar ook voor die in de tuin en die in de plantsoenen. Opvoeding tot ge meenschapszin is dus rpede een. der taken van „Floralia". Herstel van een traditie Terwille van een zeer sympathieke idéé: liefde te kweken voor de ver zorging van bloemen en planten, is deze tentoonstelling opgezet. Dit mo ge geen enkel bezoeker vergeten. Het ligt dus volkomen voor de hand. dat zowel de voorzitter van het Floralia-comité. de heer W. J. Beks evenals burgemeester Molen dijk die de opening verrichtte, hun voilé aandacht schonken aan de ideele opzet dezer expositie. De heer Beks wees er op, dat „Floralia" niet beoogt plantkunde te onderwijzen. Dit geschiedt door de school. Ook de studie van de na tuur is niet de opzet van Floralia's werk, hoe nuttig en schoon men in de kringen van het bestuur deze studie moge vinden. De doelstelling Week van 17 t/m 23 Augustus GRAND THEATRE t/m 22 Augustus „Weense IJsrcvue" („Lente op het ijs"). Elke leeftijd. Zondag: 2, 4.15. 6.45 cn 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. ..Donderdagcyclus". 23 Aug.: „Hen drik V" (18 Jaar). CITY THEATER: ..Neptune's daughter" (18 Jaar). Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 u. Overige dagen: 2,30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER- Van Vrijdag t/m Maandag: „De Saboteur" (14 jr). Van Dinsdag t/m Donderdag: „Slave Girl" (14 jaar). Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. CITY THEATER Soestdijk. Van Vrijdag t/m Maandag: „The West Point Story" (14 jaar). Van Dinsdag t/m Maandag: Dodge City" (14 jaar). Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2. 4.15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur, 18—25 Augustus: Muziekweek. 19.00 stertocht; 20.00 opening van de muziekweek, daarna taptoe. Lie ve Vrouwekerkhof. Museum Fiehlte, Westsingel, Dage lijks geopend, behalve Zondags. Werk dagen van 1012 en 14 uur. Zaterdag 10—12 en 1.303 uur OPENBARE LEESZAAL. Uitlening volwassen 25 en Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2.304.30 uur. OPENbrtKL 1.USZAAL filiaal Soes- terkwartier (Zonnebloemstraat ö7) Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van 8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11—12.30 en 2 30—5.45; en Maandag- en Vrlidagavond 79 u. Voor Kinderen Woensdag 35 en Vriidag 45 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Haan. Julianapleln 3, tel. 4609; Soester Apotheek, O. Soestérweg 92, tel 5474. Tineke vindt het zelf eigenlijk maar vreemd, dat ze „geïnter viewd" wordt voor zoiets. Ach ja, 't is erg leuk om daar als Amers foorts meisje in je vacantic te wor den uitgeroepen als nummer één van het Scheveningse strand, maar om nu ook nog eens in de krant te komen.. Enfin, ze wil ons met alle plezier vertellen hoe het alle maal gegaan is, al moeten we er ons niet te veel van voorstellen. We zitten achter een kopje koffie, cn terwijl Tineke ons van suiker en melk voorziet komt het verhaal, 't ongelooflijke verhaal van een nog ongelooflijker vacantie. Ze logeerde bij kennissen in Scheveningen vorige week, en bracht de dagen door met zwemmen en luieren aan het strand. Zaterdag middag was ze toevallig aanwezig bij een schoonheidsconcours, dat was uitgeschreven door een fabriek voor slankheidspillen. Ze kende een van de organisatoren, die haar al eens had aangeraden mee te doen. „Stel je voor", had ze geantwoord, „ik en een schoonheidswedstrijd". Maar op die Zaterdagmiddag, ze weet zelf niet eens meer hoe het allemaal in zijn werk gegaan is, werd haar weer gevraagd mee te doen, en ze stemde toe. Vliegens vlug verkleedde ze zich in badpak, een spiegel om nog even te contro leren hoe 'r haar zat was er niet eens; en terwijl het publiek al ap plaudisseerde voor de favorite. „Miss Scheveningen" van een paar weken geleden, wandelde Tineke de planken op. En laat nu het wonder gebeuren. Laat nu de jury haar het uitkiezen als de mooiste van al die schonen. „Ze hebben me later verteld, dat ook ik een daverend applaus kreeg", vertelt onze Amersfoortse, „maar ik kan me er totaal niets meer van herinneren, zo zenuwachtig was ik". Het „Dutch Swing College", Henk Scholten en Bob Wallagh gingen verder met een gezel lig programmaatje, dat het concours completeerde, en Tineke stond daar, met een prachtige bos bloemen in de arm en gefeliciteerd door vele prominenten. „Miss Scheveningen" vond het he lemaal niet zo leuk. dat ze van haar voetstuk was geworpen, maar Rio Ver A uit Rotterdam, die de derde prijs kreeg, lachte met Tineke mee. Wanneer het weer meewerkt, volgt a s. Zondag in Noordwijk de tweede ronde. Mocht mej. De Bresser daar weer winnen, dan krijgt Amersfoort bovendien nog een filmster binnen zijn wallen. Want de beloning voor alle schoon- en slankheid is een rol een reclamefilmpje, natuurlijk voor de genoemde pillen. Tineke de Bresser is inmiddels weer in onze stad teruggekeerd, niet als ster en niet als „koningin", maar doodgewoon als typiste. Ze werkt op een Amersfoorts kantoor, vertelt ze ons; met een zucht, niet omdat ze niet van haar werk houdt, maar omdat de vacantie voorbij is. Of ze wel eens heeft gedacht aan een mogelijke carrière op het to neel of bij de film? Nou en of. Het is altijd haar wens geweest danse res te worden, en ze studeert ijverig ballet in haar vrije tijd. Mannequin lijkt haar ook e-en fijn beroep. Wie weet wat de gevolgen van haar eer ste prijs nu nog eens zullen zijn. Veel succes in Noordwijk, Tineke! WERK MOET GROEIEN Burgemeester Molendijk gaf te kennén, dat het gemeentebestuur, evenals de heer Beks. dankbaar is voor het vele werk dat een groep Am -sfoortse burgers heeft ter hand genomen, teneinde een oude tradi tie te herstelten. Spreker wees op de moeilijkheden, die een dergelijk ondernemen met zich brengt. Maar ook hier zal het resultaat de moeite lonén. Dit werk moet groeien. De mens. zei de burgemeester, kan bU brood alleen niet léven. Het is triest gesteld met hen. die menen dat ons menselijk bestaan gevuld kan worden met werken, zich voeden en slap Daarnaast moet de mens zijn liefhi berijen verzorgen. Die kunnen allerlei aard zijn. De vorm, we hier wordt gepropageerd in de pr< tijk. is een zeer nobele. Zij kan n alleen ten bate strekken van de t kele persoon, maar heel Amersfo kan er de vruchten van plukken de aandacht voor tuinen en plants nen onzer stad er door wordt groot. Zo werd de tentoonstelling f dc opend. Een tentoonstelling, die de moe van een beziphtiging meer dan wac is. Wij wezen er reeds op, dat or belangstelling in de eerste plaats u^r ging naar de kweekproducten on: schoolkinderen. Het is duidelijk zien welk een goede verzorging meeste inzendingen hebben genot* Dat valt trouwens ook op bij uitgebreide verzameling cactee' welke afkomstig is van de liefhc bers-kwekers dezer merkwaardi planten. Wij noemen deze inzendi in één adem met die der potpla ten, omdat ook hier geen beroi maar slechts liefhebberij tot zul voerde. H belangrijke resultaten zelfde moet gezegd worden van inzending trop:sche gewassen do de heer W. de Smalen. Wij vestigen eveneens de dacht op de inzending van „Diere bescherming", die op een tentoo stelling als deze heel goed thi hoort. VAKMANSCH.4 Van andere aard zijn de „stand die onze bloemisten en die de fi ma Bruidegom op deze tentoonstc ling inzonden. Ter opluistering z. ze er aanwezig, zonder verdere co: merciële bedoelingen. Overduideli tonen zü aan. welke frappari resultaten kunnen worden berei op Flora's terrein, wanneer manschap, tot in de perfectie gevoerd, de natuur gaat beïnvlo den. Zeer vele stadgenoten dienen de Markthal blijk te geven van hi begrip voor „Floralia's" werk. Hedenavond en morgen slechts de tentoonstelling te bezichtigen. Ui stellen kan men een bezoek d| niet. In het afgelopen weekend zyn de leden van de Schietvereniging „Pril Hendrik", met hun dames, in Berkel by Tilburg te gast geweest van 1 Schietvereniging „Sint Hubertus". Het gezelschap heeft een prachtige tri gemaakt. Het werd met grote Zuidelijke gastvryheid ontvangen, hetge< voor een belangryk deel te danken was aan de relaties die de heer J. van Eist met deze negentig jaar oude Berkel6e \'ereniging onderhout Dames schieten mee en treffen roos De Amersfoorters hebben ken nis kunnen maken met het zgn. vogelschieten dat in het zuiden geweldig in zwang is. De schut- ITINEKE DE BRESSER schoonheidskoninginnetje verwachten, maar dat we- steeds, dat ik bij zo'n ge- ten zij, die zich zo hebben legenheid een prijs kreeg ingespannen heel goed. Het voor de bestverzorgde is ook hun bedoeling niet. plant." Er speelt een ge- Wij kunnen hun echter noeglijke glimlach om de verzekeren, dat ze trots mond van de heer Spieker- mogen zijn op hun werk. mann, als hij ons dit ver- Zo'n Markthal mag ge- telt. Wij kennen die glim- zien wórden! lach. Zij breekt door op de Dit is èeti stuk initiatief ernstigste gezichten, als uan ónze burgerij. Dat het mooie herinneringen uit de „Floralia" TT AN keistenen kan men soep koken, mits men er maar de goede ingre diënten bijvoegt. Zo kan men van een kille Markt hal'' een ware lusthof ma ken, als men slechts be schikt over het materiaal, dat hiervoor nodig is en dit materiaal weet te rang schikken. Hoe dat moet, kan men op de Floraliatentoonstel ling zien. Eenvoudig is het echter niet geweest. Heel wat vrachtauto's met hei deplaggen en mos, met dennen en lij ster bestakken zijn er voor aangevoerd. Daarnaast heeft Canton- parkuit Baarn prachtige palmen en andere gewas sen gestuurd. De gemeen telijke plantsoendienst heeft daarbij een stevig handje geholpen. Maar de volijverige comitéleden hebben zelf de mouwen moeten opstropen. Zagen wij niet de voor zitter de bezem hanteren, teneinde een schone vloer te verkrijgen? Trouwens, wié weet, hoe dergelijke ondernemingen tot stand komen, draagt er ook kennis van, dat hier niet volstaan kan worden met „laten werken", maar dat men 't zelf moet doen. Beloning in materiële vorm is daarvan niet te gouden kinderjaren in ons géheugen treden. Feest In de Rivierenwijk gaat men vrij spoedig feestvie ren. Uiteraard vormt de speeltuin aan de Dollard- straat het middelpunt van die feestelijkheden. Het be gint al Woensdag 29 Aug. Dan zal een groot aantal gemeentebestuur zoiets met Welgevallen ziet, merkten wij gisteravond. Wij hoorden het uit de rede van onze burgemees ter; wij merkten het ook aan 'de daadwerkelijke hulp, die van overheids- zijde ts verleend. Wij zijn, als Nederlan ders, een arm volk gewor den. Zolang échter de lief de voor bloemèn, die dat land tot de slertuin van West-Europa heeft ge maakt, blijft bestaan, be schikken wij over een rijk dom, die niemand ons ont nemen kan. Op haar be scheiden wijze werkt een tentoonstelling als „Flora lia" tot deze verrijking mede. Floralia II Wethouder Spiekermann was er natuurlijk ook. Een praatje hebben we met hem gemaakt. En toen heeft de heer Spiekermann ons een geheim toever trouwd. Dat geheim gaan wy verklappen. „Weet u," vroeg de wet houder ons, „dat ik hier de herleving van een stre ven zie, dat in mijn jeugd ook al bestond? Ook wij verzorgden, via de school, bloemen in potten en ook in onze tijd werden die tentoongesteld. Toen wer den er, nét als nu trou wens, voor de béstge- kweekte exemplaren prij zen beschikbaar gesteld. Om te zorgen, dat er niet geknoeid kon worden, en gekregen. We zijn over- dat men niet met ander- tuigd, dat de inwoners van mans veren kon pronken Amersfoort graag en gul werden de potten van een zullen offeren, want ze loodjé voorzien. Maar met hebben ook gehoord, dat trots herinner .ik me nog buiten en behalve het grote bedrag, dat via dé „Haak-in-actie" binnen kwam er per jaar nog 1 millioen gulden nodig is, zoals de voorzitter der Stichting het Kon. Wilhel- minafonds in zijn radio toespraak heeft verklaard. Ja, er zal gegeven worden want ieder weet nu wel hoe erg 't is met die ziekte en hoe dringend nodig het is, om nieuwe ziekenhuizen te bouwen, nieuwe en be tere bestralingsmachines aan te schaffen, allerlei on derzoekingen en nasporin- gen te doen enz. Daarom de haast overbodige op wekking: laat de collectan ten niet vruchteloos aan kloppen, maar geeft zoveel als in overeenstemming kinderen ballonnen opia- met uw dankbaarheid °niêt ten. Die altyd spectaculaire door de ziekte te zijn aan- gebeurtenis vindt om ze ven uur 's avonds plaats. Om acht uur draait men een openluchtfilm. Donder dag daarop wordt het feest voortgezet met een lam pionoptocht. Om acht uur vertrekt de jeugd van de speeltuin om een tocht te maken door de Rivieren wijk. De muziek gaat voor op. Zaterdags komt de klap op de vuurpijl. Dan vertrekt eveneens van dc speeltuin een bloemen corso. Zo iets zien wij niet teveel in Amersfoort. Het belooft goed te worden. Het feest wordt dan des avonds om acht uur beslo ten met een openluchtfilm. Zo u ziet, Rivierenwijk wéét er wel weg mee. Kankerbestrijding De volgende week (27 Aug. t.m. 1 September) is dé traditionele periode voor dé collecte ten bate van de kankerbestrijding, waarvoor de Ver. „Het Ko ningin Wilhelminafonds" weer toestemming heeft getast en/of omdat ge het met ons dringend nodig acht, dat er alles wordt ge daan om het lijden zo veel even aan 1 Stadsve li- ster. TeL 4291: iedere morgen van tien tot twaalf aur. mogelijk te verzachten en te beperken. Voor deze collecte zijn heel wat collectanten no dig. Jongere en oudere mensen, minstens 16 jaar oud, kunnen zich melden bij de secretaresse mevr. J. Hendriks, Tesselschade- laan 3 (telefoon 6013). De collectebussen kun nen worden afgehaald Maandag 27 Aug. des mor gens tussen 9 en 10 uur of des avonds tussen 6 en 7 uur aan het gebouw van de G.G. en G.D. aan de Westsingél 45. Wens „Wy hebben de héle week tüuzick en bloemen, nu nog een jubilaris", zei 't manneke vanmorgen. wist misschien niet van het bestaan van de Amersfoortse Vereniging van Cactusvrienden. Toch bestaat die vereniging en zij telt zelfs een behoorlijk aantal leden. Op de Floralia-expositie komen de cactus kwekers met mooie exemplaren voor de dag. De liefde voor de cactus is er een beetje uit. Wellicht draagt deze inzending op Floralia bij tot een verhoogde belangstel ling voor de cactus, die ongetwijfeld een mooie plant is. Op dit plaatje ziet u hoe een kweker met zorg de planten schikt. ters die daar dikwijls met zei oude geweren schieten, en daa: bij grote kogels gebruiken, hec ben hierin een grote vaardighei' De Amersfoortse schutters bleke échter volwaardige tegenstandei te zijn en hebben zich pracht: geweerd. Leuk was de wedstrijd tusse de Berkelse en Amersfoortse d; mes. In het zuiden is het schie ten door dames heel gewoon. V daarentegen kennen nog gee schietencie dames. Desondanks l ven de Amersfoortsen goed pari en wisten zich zelfs bij de kop groep te voegen. De heer J. W. van Eist boe de gastheren namens de groe een mooie beker aan, die vermot delijk als wisselbeker voor kart pioenswedstrijden in Berkel worden besterad. Men overweej thans om tussen Amersfoort Berkel éen jaarlijkse sportuitwi: seling te laten plaats vinden. Korpswedstrijd: E. P. v. Meijer, Berkel; 2. F. van Tellit gen, Amersfoort; 3. J. van Eist J Amersfoort; 4. P. van OpsU Berkel; 5. C. Koppelmans, Be: kei; 6. J. Mulder, Amersfoort; J. de Vries, Amersfoort; 8. Holsteyn, Amersfoort. Personeel: 1. C. Koppelman Berkel; 2 en 3 (na loting) Amersfoorters D. Vosselman J. van Eist Jr; 4. H. Schapei donk, Berkel; 5. A. Donath, Berke 6. A. v. Spaandonk, Berkel; 7. 1 Leermakers, Berkel. Dames wedstrijd Amersfoortse: 1. mej. van Eist; 2. mej. Holster 3. mej. Cozijn; 4. mej. Donath; mej. van der Kieft. Verkeerde aangifte Vijf dagen gevangenisstraf luide het vonnis, dat een 24-jarige losa: beider hoorde uitspreken toen Maandag voor de Utrechtse Politic rechter was gedagvaard. De jongeman, die steun ontvini van Sociale Zaken had er enil; maanden geleden wat bijverdiend doch het ontvangen geld niet op hf; aangifteformulier voor de Dien-' vermeld. Hij had zulks gedaan o3 de extra voeding te bekostigen voc: een zieke broer, daar hij als kost winner met zyn moeder en br#-' samenwoonde. Daar dergelijke mi* drijven veelvuldig voorkomen, eist* de Officier van Justitie zeven dag«3 gevangenisstraf tegen verdacht8- welke de Politierechter tot vijf rugbracht. OM BIJ TE KOMEN Maandag wérden twee personen, - onder de Invloed van sterke oran waren, ter ontnuchtering ln het P°llü bureau ingesloten. BAKFIETS IN DE GRACHT Eén op dé Langcgracht KePa,rkj'v staande bakfiets is, vermoedelijk 0^ kinderen, van zijn remmen los Scn1iL' en kwam in de gracht terecht. de bakfiets weer op het droge sw- bléék er gelukkig niets aan té nM keren.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2