DAGBLAD VOOR AMERSFOORT COMMUNISTEN ONDERBREKEN BESTANDBESPREKINGEN Opgegeven reden: zogenaamd bombardement van Mossadeq verwerpt ultimatum: Stokes breekt overleg af Hotel „De Zwarte Boer" door brand verwoest Muziek-Noteermach ine Australië op zoek naar ongehuwde immigranten Londen niet bereid tot afstand oliebezittingen lie Jaargang, no. 19' Donderdag 23 Augustus 1951 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs *10 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER TOKIO. De communisten hebben vandaag de bestandsbesprekingen te Kaesong afge broken. Dit geschiedde slechts enkele uren, nadat zy de beschuldiging hadden uitgesproken, dat een Amerikaans vliegtuig napalm- en andere bommen had laten vallen op en nabij de kwartieren van generaal Nam IPs wapenstilstandsdelegatie. Het hoofdkwartier van generaal Ridgway maakte de communistische beslissing hedenmorgen bekend onder de toevoeging: „Het gehele incident is van het begin tot het einde in elkaar gezet." In een voorlopig rapport van het vyfde Amerikaanse luchtleger wordt medegedeeld, dat gisteren geen geallieerd vlieg tuig in het gebied van Kaesong is geweest. Geen enkel vliegtuig week van zijn koers af. In Washington wordt het afbreken van de besprekingen in Kaesong gezien als een willekeurige beslissing van de communisten, die vermoedelijk door Moskou is gedicteerd. Bangkok-T okio per KLM zonder tussenlanding (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. Een K.LM.-lijn naar Tokio, die thans in voorberei ding is. en die als de voor-onder zoekingen positief resultaat af werpen, in het laatst van dit jaar zal worden geopend zal als een non-stop verbinding tussen Bang kok en Tokio worden gevlogen. In China zal uiteiaard niet worden geland, en hoewel Hongkong wel op de route ligt zal daar toch geen tussenlanding worden gemaakt om dat het vliegveld uit meteorologi sche overwegingen niet erg guns tig gelegen kan worden geacht. Ook Formosa zal niet worden aan gedaan De K.L.M. geeft de voor keur aan een vlucht zonder tus senlandingen. hetgeen vliegtech nisch zeer wel mogelijk is, terwijl het bovendien veel goedkoper is. Voor het geval dat echter toch een tussenlanding zal moeten worden gemaakt zal dat op het grote vlieg veld van Okinawa geschieden. Beknotting van liet hulpprogram door Senaat WASHINGTON. De Senaats commissies voor de strijdkrachten en voor de buitenlandse betrek kingen hebben Woensdag het pro gram voor hulp aan het buitenland ten bedrage van 8*4 milliard dol lar met een' milliard dollar be snoeid. Een senator, die de besloten bij eenkomst van de commissies voor het einde van de zitting verliet, deelde mee, dat het plan voor eco nomische hulp met ongeveer 660 millioen dollar verminderd werd en de aanvraag voor militaire bij stand met 315 millioen. Joy: incident van frauduleuze aard Vice admiraal Joy, de geallieerde delegatieleider, heeft in een voor lopig rapport aan generaal Ridgway verklaard, dat op 22 Augustus om 23.30 uur een communistische ver bindingsofficier zijn kamp opbelde en mededeelde, dat de conferentie- plaats om 23.20 uur was gebombar deerd. Hij eiste de onmiddellijke komst van een geallieerde verbin dingsofficier om een onderzoek in te stellen. Daarop vertrokken de kolo nels Kinney en Murray per jeep naar Kaesong, waar zij om 2 uur (23 Augustus) arriveerden. De Noord- korcaanse kolonel Tsjang toonde hun twee stukjes metaal, zo groot als een knikker en zei. dat deze stukken de jeep van een communistisch delega tie-lid getroffen hadden. Zij zouden afkomstig zijn van een napalmbom. Volgens Joy's rapport stelden de geallieerde verbindingsofficieren vast, dat in de onmiddellijke nabij heid van de plaats, waar de stukjes metaal gevonden werden, geen bom- krater en geen verschroeide aarde te zien was. Wel ontdekten zij 25 meter verder een kleine kuil, ongeveer 60 cm breed en 15 cm diep, die naar hun mening door een ontploffende hand granaat veroorzaakt zou kunnen zijn Kolonel Kinney merkte toen op. dat de getoonde ..bewijzen" zeker niet het resultaat van een geallieerde luchtaanval konden zijn. Daarop was het woord aan kolonel Tsjang. die een tevoren opgemaakte verklaring voorlas, waarin gezegd werd. dat ..van het ogenblik af" alle vergade ringen als afgelast moesten worden beschouwd. Juist het feit, dat kolonel Tsjang in het bezit was van deze schrifte lijke beslissing, bevestigt volgens vice-admiraal Joy de frauduleuze aard van het incident. Het besluitt van het afbreken der onderhandelin gen immers moet door dc allerhoog ste instanties genomen zijn en die huizen in Peking of Moskou. Men acht het in VN-kringon uitge sloten, dat dit geschied zou kunnen zijn in de korte pauze tussen het beweerde incident (23.20 u. 22 Augus tus) en de voorlezing door kolonel Tsjang aan de geallieerde verbin dingsofficieren (omstreeks 2 uur 23 Augustus). In de kringen van generaal Ridg- way's hoofdkwartier is men geneigd de afbreking der onderhandelingen als van tijdelijke aard te beschou wen. Men gelooft niet, dat de com munisten de oorlog op grote schaal willen voortzetten. Veeleer •'iet men in het communistische besluit een nieuwe poging om de geallieerden murw te maken in de kwestie van de bufferzone, die de communisten, zoals bekend aan de 38ste parallel willen vestigen, terwijl de geallieer den ongeveer de huidige frontlinie willen volgen. De geallieerde onder handelaars hebben bevel gekregen, hun vooruitgeschoven kwartier te Moensan niet te verlaten. Sowjets willen van 12 mijlszone geen afstand doen KOPENHAGEN Terwijl in ternationaal aanvaard is, dat een zone van drie mijl zee-inwaarts be hoort tot het territorium van een aan zee grenzend land. heeft de Sowjet-Unie eenzijdig een zone van 12 mijl gedeclareerd in de Oostzee. Denemarken en Zweden hebben Rusland voorgesteld om de ze kwestie voor te leggen aan het Internationale Gerechtshof. Dit voorstel is door Moskou afgewe zen. Denemarken overlegt thans met Zweden over een aan de Sow- jet-Unie te zenden antwoord. Veertien gasten in het holst van de nacht in nachtgewaad naar buiten (Van onze correspondent) NUNSPEET. Het bekendè hotel „De Zwarte Boer" te Staverden tussen Elspcet en Harderwijk is in de nacht van Woensdag op Donderdag gedeel telijk door brand verwoest. De brand werd tussen 2 en 3 uur door de echt genote van de eigenaar, de heer Molenaar, ontdekt. Ze hoorde getik en meende, dat er iets met de centrale verwarming niet in orde was. Toen men een onderzoek ging instellen bleek de bovenverdieping reeds in lichter laaie te staan. Er werd onmiddellijk alarm gemaakt en de hotel gasten, veertien in getal, renden in nachtgewaad naar buiten. Onmiddellijk probeerde men met emmers water het vuur te blussen Dit ging echter niet meer. De brandweer uit Ermclo en Elspeet waren ter assistentie geroepen en eenmaal gearriveerd begonnen ze onmiddellijk met het blussingswerk. Gelukkig stroomde er een beek langs het hotel, waaruit voldoende water geput kon worden. Hotelbe woners en omwonenden begonnen de inventaris uit de benedengedeel ten te slepen en zo kon nog heel wat gered worden. Het gelukte de brandweer het be nedengedeelte van het hotel te be houden. Wel ondervond de inven taris veel waterschade. Het boven gedeelte van het hotel en ook alle inventaris ging verloren, evenals kledingstukken en bagage van de gasten. De vermoedelijke oorzaak van de Gesneuveld in Korea DEN Haag. De regering maakt bekend, dat tot haar leed wezen tijdens gevechten in Korea op 15 Augustus j.l. is gesneuveld de soldaat L. J. van Vriesland uit Amsterdam. Hij werd op 5 April 1929 geboren en was ongehuwd. IE2JW! Veel bewolking g Weersverwachting geldig van j Dcnderdagavond tot Vrijdag- -s avond: Half tot zwaar bewolkt met p morgan plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind hoofd- =i 'akelijk tussen Zuid-West en g Zuid-Oost. Weinig verandering S in temperatuur. 24 Augustus Zon op 5 u 37 m |j onder 19 u 48 m: Maan op 22 u 5 g m onder 15 u 1 m. ^BaMdrajriznTiifniiTnuniniiüsniwifBMMHmiiaininmmnn!^^^ brand is een lek in de schoorsteen. Van kortsluiting is n.l. geen sprake, want het electrisch licht brandde nog. In verband met het kille weer brandde men de laatste dagen in de conversatiezaal een open haardvuur en men denkt, dat dit vuur de oor zaak van de brand is geweest. De vuurhaard werd n.l. vlak naast dc schoorsteen op de bovenverdieping ontdekt. Het hotel was geheel ver zekerd. Wegenwacht-scooter maakt entree in het Westen Binnen enkele dagen zal men op de Nederlandse wegen een geheel nieuwe verschijning haar entrée zien maken, nl. de Wegenwacht- scooter. Hii zal van Dinsdag a.s. af de routes Den Haag-Rotterdam en Rotterdam-Gouda berijden. Men wil namelijk een keuze uit deze zeer drukke routes maken, voordat wordt vastgesteld welk traject de Wegenwach'-mooter definitief zal gaan rijden Wanneer de ervarin gen gunstie blijken, zal men tot aanschafüng van meer exemplaren overgaan. Zaterdag en Zondag a.s. zal de gele scooter-combinatie tezamen met enkele .gewone' Wegenwacht- motoren zo nodig hulp bieden aan de bromfietsers, die deelnemen aan de tochten „met onbekende bestemming" door gedeelten van de provincies Utrecht, Zuid- en Noord-Holland. MONTREAL. Laurent Daut- huille heeft in een wedstrijd van tien ronden een overwinning be haald op Eugene Hairston (New York). Er waren 10.000 toeschou wers. Herleving van oude kameraadschap of neo-nazisme BONN Kanselier dr Adenauer heeft Woensdag verklaard, dat zijn regering niet zal toestaan dat de verenigingen van Duitse oud-strij ders een macht in de staat gaan vormen. Naar zijn mening hadden de kortelings op de voorgrond ge treden verenigingen ten doel het doen herleven van oude kameraad schap. zoals in andere democrati sche landen. De kanselier zei. dat zijn regering krachtige f .ppen zal doen. indien er enige poging wordt gedaan om de nazi-geest in deze organisaties te uoen herleven. Nederland wil op leningen van VS minder aflossen (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. De Nederland se regering zal binnenkort bij de V.S. stappen ondernemen, die er op gericht zijn nieuwe voorwaar den voor aflossing en rentebetaling te verkrijgen voor de leningen welke Nederland zes jaar geleden van de Amerikaanse Export-Im port Bank heeft gekregen. Voor bereidende besprekingen hierover zijn in de afgelopen maanden reeds gevoerd. Naar verluidt zal minister Lieftinck over dit onderwerp ver dere onderhandelingen voeren. Voor de eerste lening van 50 millioen welke Nederland in 1945 van de Export-Import Bank ver kreeg zijn de voorwaarden betrek kelijk gemakkelijk. De druk van deze aflossingen op de deviezen voorraad kan met als ernstig wor den beschouwd. Belangrijker is de uitgave in dollars, welke de aflos sing van de tweede lening van 50 millioen vergt. De belangrijkste druk komt ech ter van de aflossing van de derde lening van dc Export-Import Bank. die een totale hoogte had van $195,5 millioen, cn die op 31 December 1952 geheel moet zyn afgelost. Van Nederlandse zijde is verzocht de aflossingsvoorwaarden van de twee laatste leningen be langrijk te verzachten. Centrale politie in West-Duitsland gaat niet door BONN De West-Duitse rege ring zal de plannen, om een cen- traal-georganiseerde mobiele poli tiemacht van 10.000 man in het leven te roepen, laten varen. Hier voor in de plaats zullen nog 10.000 man voor de grenswacht, welke thans reeds uit 10.000 leden be staat. gerccruteerd worden. In het geheel hebben de deelstaten afzon derlijk reeds 10.000 man mobiele politie in dienst. Zij waren tegen een mobiele centraal-bestuurde po litiemacht. Bovendien voorziet de grondwet niet in een centraal-be stuurde politie. India komt ook naar San Francisco NEW YORK. In kringen van de Ver. Naties heeft Ass. Press vernomen, dat India besloten heeft om toch aan de vredesconferentie te San Francisco deel te nemen. Nehroe zou het besluit Zaterdag bekend maken. Dit betekent niet, dat India het verzet tegen het vredesverdrag heeft opgegeven. Het vindt het tenslotte nuttiger om aanwezig te zijn dan om de confe rentie te boycotten. De Indiase am bassadrice in Amerika, mevrouw Vijayalakskmi. zuster van Nehroe, zal de delegatie van India leiden. Orkaan woedde in Tampico TAMPICO (Mexico). De or kaan. die Jamaica heeft geteisterd en zijn weg Zuidwcstwaarts ver volgt. heeft Woensdag met volle kracht in Tampico gewoed. Ver schillende huizen stortten in en brandweerlieden moesten de be woners uit de puinhopen halen. Verscheidenen hunner zijn gewond. De verschrikkelijke storm, die een snelheid had van 125 km per uur, ging gepaard met zware regenval Gelukkigerwijs passeerde het cen trum van de orkaan 100 km van de stad. Slot intern, congres van socialistische jeugd organisaties HAMBURG In de slotzitting van het internationale congres van de Unie van Socialistische Jeugd organisaties verd met algeméne stemmen een manifest aan de jeugd van de wereld aanvaard, waarin wordt verklaard, dat de vrede op de duur niet alleen door militaire voorbereidingen verzekerd kan worden. Belangrijker is het verho gen van de levensstandaard. Het volgend jaar zal een groot kamp van de Unie worden gehouden te Wenen. Egypte houdt vol dat de deur gesloten is LONDEN. De Egyptische am bassade heeft opnieuw de opvat ting van Cairo bevestigd, dat de deur voor onderhandelingen over het Brits-Egyptisch verdrag door de verklaring, die minister Mor rison op 30 Juli in het parlement heeft afgelegd, gesloten is. De ambassade zegt, dat het onmogelijk is dat iemand de wijde kloof niet zou kunnen zien tussen de eisen van de Britse regering, zoals door Morrison uiteengezet, en de rech ten van Egypte: de onmiddellijke evacuatie van Britse troepen uit Egypte en de Soedan en het bren gen van dit land onder de Egyp tische kroon. (Van onze muziek redacteur) AMSTERDAM De heer Nico Krap is pia nist en organist, „in het amusementsbedrijf dan" zegt hy, „maar sinds eind Maart ben ik werk loos". Met hartstocht heeft hij zich ook op het 'opwindende terrein der j uitvindingen bewogen en zijn belangrijkste resul taat is een machine, die op de piano geïmprovi seerde muziek vrijwel ogenblikkelijk in noten schrift vastlegt. Mu- ziek-noteermachine" heeft hij het instrument voorlopig genoemder is reeds octrooi op aange vraagd. Het is een machine, die in haar geheel in de piano wordt opgehangen en via een lange rub- berrol (waarop een cli ché met balkensyste- men) door middel van een hulpklavier, dat boven de pianotoetsen is aangebracht een nieuw ontworpen notenbalk DEN HAAG Het Bureau Zuid- i schrift stempelt. Molukken heeft ten aanzien van ^e. hulptoetsen corres- eventuele besprekingen tussen Ne derland en Indonesië ter kennis der regering gebracht, dat de deelstaat republiek Indonesia zich illegaal popier een^ nieuw soort gesteld heeft in plaats van de re- publik Indonesië Senkat. Naar zijn mening kan wijziging van de Unic- verhouding in algemene zin slechts geschieden door besprekingen tus sen Nederland, de republik Indone sia cn de republiek der Zuid-Mo- lukkcn. Overdracht van Nieuw Guinea dient te worden afgewezen. Zuid-Molukken willen meespreken in zake Indonesië NICO KRAP .rusteloos uitvinder... ponderen naar boven met ballpoints, die op verticale lijnen op het riotenschrift vastleggen, nier is het byuoorbeeld waardoor het tempo j een tussenschrift: het mogelijk de partij van wordt aangegeven. Met kan na registratie in één hand in schrift te een knie-pedaal, onder I normaal LONDEN. De Nederlandse re vue-zangeres Frangoise Florc, eer tijds getrouwd met de acteur Guus Hermes. is thans in het huwelijk getreden met de Nederlandse cou reur Hans Holtrust. worden uitgewerkt. registratie muziekschrift stempelen, terwijl die het pianoklavier, kan Naar onderen zijn de wordt geregistreerd. van de andere hand niet het tempo worden gere- hulptoetsen via houten balkjes met de piano- toetsen verbonden; slaat geld. De verticale lijnen van De nieuwste vinding de notenbalk werden van de heer Nico Krap door horizontale lijnen is een aanmerkelijke men een huïptoets aan, in fragmenten verdeeld, verbetering van het dan wordt automatisch die als tel-eenheden te „pijploze" Hammondor- een pianotoets inge- beschouwen zijn; zo'n gel, welk nieuw instru- drukt en hoort men de fragment vertegenwoor- ment ongeveer acht keer toon. Drukt men op een digt de waarde van een zo goedkoop zal zijn als pianotoets. dan regi- noot. B\j elke horzontale het Hammond-orgel; streert de hulotoets na- lijn geeft een klopper ook hierop is octrooi tuurlijk niet. Op die ma- automatisch een tik, aangevraagd". TEHERAN. Minister Slokes heeft Woensdag de olie-besprekingen met Pcrzië afgebroken, omdat zijn cis. dat het Britse technische personeel onder Britse leiding moet staan, door Mossadeq van de hand is gewezen. Stokes is vandaag met een extra vliegmachine naar Engeland teruggekeerd, waar hu Vrfjdag verwacht wordt om verslag uit te brengen In dc vergadering van het kabinet. Uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernomen, dat het kabinet in zijn vergadering van Woensdag besloten heeft, dat Engeland niet vrijwillig afstand zal doen van de bezittingen van de Anglo-Iranian in Perziè, zoals de olie-installaties en de raffinadcry te Abadan, indien dc missie van Stokes mislukt. Dit laatste is nu een feit, hoewel Harriman de hoop heeft uitgesproken, dat een hervatting der onderhandelingen nog mogelyk zal zyn. Het afwijzend antwoord werd door Mossadeq overhandigd in een onderhoud, dat 80 minuten duurde cn waarby ook Harriman tegen woordig was. Volgens radio-Teheran heeft Mos sadeq een tegenvoorstel gedaan, dat in grote lijnen op het volgende neer komt. Perzië is bereid olie aan vroegere afnemers te leveren op basis van dc in het verled-en gekochte hoeveelhe den en tegen prijzen, zoals die op de wereldmarkt gelden. De afnemers zullen direct met Perzié handelen of via een tussenpersoon, die een inter nationale distributie maatschappij kan zijn. Pcrzië is voorts genegen de bui tenlandse staf in dienst te houden op basis van de door de voormalige Brits-Iraanse Oliemaatschappij met hen gesloten contracten. Dc huidige organisatie zal kunnen blijven be staan voor zover zij niet in strijd is met de wet op de nationalisatie. Perzië zal verder de buitenlandse staf vrijheid van handelen geven en vooraanstaande deskundigen uit lan den, die niet directe belangen ir Perzië hebben, uitnodigen lid van de directie tc worden. „Ik geloof werkelijk, dat de Per zen een regeling wensen", aldus zei Stokes in antwoord op een vraag, „maar zij zijn zo bezeten van angst voor Britse invloed en bovendien niet in staat de ingewikkelde olie toestand te begrijpen, dat zij erop staan de nationalisatie-wet naar de letter uit te voeren. Onze correspondent te Londen seint: De eerste persreacties te Londen over het mislukken der onderhandelingen zijn opvallend kalm. Het is nu eenmaal vacantie- tijd en men kan niet zeggen, dat de gebeurtenissen van gisteren als een onverwachte schok kwam. Ir Staf naar Brussel voor Benelux-defensie BRUSSEL. De Nederlandse minister van defensie, ir. Staf, zal op 4 September te Brussel met zijn Belgische collega van landsverde diging, kolonel De Greef en een af gevaardigde der Luxemburgse re gering besprekingen houden over defensie-aangelegenheden in Bene- luxverband. Tegelijkertijd zullen ook de chefs van dc generale sta ven der drie Beneluxlanden bij eenkomen om de problemen te be spreken, die verband houden met de militaire samenwerking. In de staat Victoria kunnen drieduizend spoorarbeiders te werk worden gesteld CANBERRA. De Australische minister voor immigratiezaken Holt heeft Woensdag te Canberra medegedeeld dat de Australische regering een immigratie-programma heeft goedgekeurd, dat hoofdzakciyk ten doel heeft ongehuwde personen naar Australië te doen emigreren. „In het verleden heeft Australië vooral immigranten met grote gezinnen willen hebben, doch thans, In de periode van opbouw der landsverdediging, hebben wö ongehuwde personen nodig, wier arbeidsvermogen het grootst is cn voor wie het gemakkelijkst huisvesting wordt gevonden," zclde hy. Volgens een bericht van radio- Melbourne zijn twee functionarissen der Australische spoorwegen Woens dag per vliegtuig naar Engeland ver trokken, om te pogen aldaar drie duizend ongetrouwde mannelijke ar beiders te vinden, die naar Australië willen emigreren. Zij zouden dan in de staat Victoria als spoorwegarbei ders te werk worden gesteld. De Australische regering zal emigranten van deze categorie helpen bij het voldoen der passagekostcn. Indien het beoogde aantal in Engeland niet zou kunnen worden gevonden, zal men pogen de overigen te vinden in West-Duitsland, Nederland en Italië. Na dc val van het tsaristisch bewind (een jaar voor het einde van de Eerste Wereldoorlogkwam de mensjewiek Kerenski korte tijd aan de macht in Rusland. Kerenski week naar het buitenland toen de bolsjewiki (Lenin, Trotski, e.d.) kwamen opzetten. In dc thans te Stuttgart gestichte Russi sche cmigré's-beweging die de regering van Stalin uit het Kreml wil verdrijven en waarin 5 anti communistische bewegingen samengaan in een Be- vrijdingsraad voor de Russische Volkeren, vervult dezelfde Kerenski na 34 jaar weer een voorname rol. Van links naar rechts, zittend: Alexander Ke renski; achter hem. staande: Michael Solovjef; rechts zit Sergei Melgounof. de drie kopstukken van de nieuwe beweging, die in alle stilte geslicht is. Peron stelt zich herkiesbaar BUENOS AIRES President Peron heeft Woensdag op een bij eenkomst van naar schatting 700.000 arbeiders meegedeeld, dat hij zich herkiesbaar zal stellen bij de ko mende presidentsverkiezingen. „Ik zal mij aan de wil van het volk onderwerpen," zo verklaarde hij. Alle openbare diensten, met uit zondering van de belangrijkste, lagen stil om de aanhangers van Peron dc gelegenheid tc geven de bijeenkomst bij te wonen, die was uitgeschreven teneinde Peron cn diens echtgenote Eva bij openbare acclamatie'1 candidaat te stellen voor het president- en vice-presi- dentschap. Eva Peron heeft zich voor het vice-prcsidcntschap beschikbaar gesteld. smuis Egypte desavoueert de Veiligheidsraad NEW YORK Dc Egyptische vertegenwoordiger bij de Ver. Na ties heeft Woensdag verklaard, dat de Veiligheidsraad geen recht heeft om tussenbeide te komen in de Suczkanaal-kwcstie. Egypte zal zich houden aan de besluiten van de R- ad inzake het Suczkanaal. in dien de Veiligheidsraad verstandig, rechtvaardig en in overeenstem ming met het Handvest handelt. Maar indien de Raad handelt tegen hetgeen juist en rechtvaar dig is en tegen het Handvest, dan zal hij ophouden de Raad te zijn, welke wij gevormd hebben, zei Fauzi. De resolutie, door de VS.. Frank rijk en Engeland ingediend, zal Maandag a.s. ongetwijfeld worden aangenomen. De Egyptische douane heeft te Port Said een imerlkaans schip verboden te vertrekken, omdat het op de „zwarte ïyst" zou staan voor het vervoeren van vracht naar Israel. GLASGOW. Aan boord van het in aanbouw zijnde schip „Ciu- dad Barquismeto" heeft een ont ploffing plaats gehad. Een man werd gedood 30 arbeiders werden gewond, terwijl 2 vermist worden. WASHINGTON. Het Huis van Afgevaardigden gaat van heden tot 12 September op reces. De Senaat heeft nog geen besluit genomen om vacantie to nemen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1