STABSVENSTER Buurtverenigingen ontplooien nog steeds grote activiteit Blazers maken tocht door de stad DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Op burgerzin ligt accent van omvangrijk werk Noteert U even Veel Amersfoorters luisteren naar goecle muziek -bed is ook voor U ideaal! Prijsuitreiking van „Floralia" Geen internationale distributie van katoen Donderdag 23 Augustus 19S1 (Van een onzer verslaggevers) Wie zou willen beweren, dat In Amersfoort de buurtverenigingen, een gelukkige erfenis van de bevrijding van ons land, geen levensvatbaarheid meer hebben, is een zwartkijker. In alle stadswijken is wel zo'n vereniging te vinden. De besturen zijn actief en de leden vinden in toneelgroepjes, zangclubs e.d. gelegenheid tot uiting van hun activiteit. Aucabustraat e.o. er op uit Die buurtverenigingen zijn dus een gelukkig bezit in Amersfoort. Het gaat niet in de eerste plaats om de feestjes, maar om het kweken van saamhorigheid. De burenhulp is een van de belangrijkste onder delen van het werk. Met de buurt verenigingen is de burgerzin zeer gebaat. Dat is die burgerzin, die in de dagen van de bezetting grote be tekenis heeft gekregen Men stak de helpende hand naar elkaar uit, men had wat voor elkaar over. Op deze zaken ligt ook nu nog het accent in het werk van de buurtverenigin gen. Uiteraard wordt aan het vermaak v el enige aandacht besteed. Het is onmogelijk, gezien de grote activi teit welke deze vereniging-en ont plooien. alles in de krant op de voet te volgen. Daarom doen wij zo maar eens een greep. Vandaag trok in de vroegte een gezellige groep buurtbewoners uit Militairen waren te uitbundig In de kazerne in Amersfoort heerst de laatste dagen een vreug devolle stemming. Immers, a s. Vrij dag gaan vele militairen met groot verlof. Het is dan ook geen won der dat, als zij 'savonds in de stad passagieren, ook daar deze stem ming goed merkbaar is. De mannen zijn luidruchtig en bewijzen soms ook „Schiedam" de eer. De politie weet dit natuurlijk ook en wil hiervoor nog wel een oogje dichtknijpen. Maar het moet natuurlijk binnen de perken blij ven en niet al te storend worden. Men kan natuurlijk niet tolereren dat de stemming te uitbundig wordt en dat anderen overlast wordt aan gedaan. Daarom werden gisteravond dan ook militairen, die als „ver keersagenten" optraden en auto's in de Langestraat lieten sloppen, waar door het verkeer „in de knoop" kwam, gesommeerd door te lopen. Dat was nu weer niet naar de zin van de militairen, die een relletje veroorzaakten. Toen het met zach te drang niet meer ging, kwam ten slotte de gummiknuppel er aan te pas. Bovendien moest de Mare chaussee assistentie verlenen. Toen was de rust weer spoedig hersteld en onder leiding van een luitenant werden de mannen naar de kazernes gedirigeerd. Week van 17 t/m 23 Augustus GRAND THEATRE t/m 22 Augustus ..Weense IJsrevue" („Lente op het ijs"). Elke leeftijd. Zondag: 2. 4.15 6.45 cn 9 uur. Overige dagen: 2.30 6 45 en 9 uur. ..Donderdagcyclus". 23 Aug.: „Hen drik V" (18 jaar). CITY THEATER. ..Neptune's daughter" (18 Jaar). Zondag: 2. 4.15 6 45 en 9 u Overige dagen: 2.30, 6.45 en D uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag: „De Saboteur" (14 Jr). Van Dinsdag t/m Donderdag: ..Slave Girl" (14 jaari. Zondag. 2. 4.15, 6 45 en 9 uur Overige dagen: 2 30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER Soestdijk. Van Vrijdag t/m Maand-g ..The West Point Story" (14 jaar). Van Dinsdag t/m Maandag: .Dodge City" (14 jaar). Zaterdag 2.30. 6 45 en 9 uur. Zondag: 2. 4.15, 6 45 cn 9 uur. Overige dagen 2.30 en 8 uur. 23 AUGUSTUS. Donderdak 19.30 uur Concert op hef Ostadeplcin door „H. J. Hegcraat" en op Groencveld bij de Hooglandsewcg door „Hosan na". 24 AUGUSTUS. Vrijdag: 19 30 uur Con- cert op het Thorbeckeplein door „Excelsior'" en op het Borneopleln door de Kon. Am. Muzlekvcr. 25 AUGUSTUS, Zaterdag: 16.00 uur marsdcmonstratles bij het Politie bureau. gevolgd door marsmuziek van een monsterrnuziekcorps. 20.00 uur Sluiting Muzickweck met een concert op het terras van Amicltla door „Hosanna". 8 uur. K A B-gebouw, Amerstoort- se Toneclver T en O. „Het begon ln 'n gracht". MUSEUM FLEHITE, Westslngcl. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 cn 1—4 uur. Zaterdag 1012 en 1-30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 2—5 cn Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.30—4 30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwarticr (Zonneblocmstroat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 78 uur. BK OPENBARE LEESZAAL: Uit. lening 11—12 30 en 2.30—5 45. Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 4—5 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Haan. Jullanapleln 3. tel 4609; Soester Apotheek, O. Socsterweg 92, tel 5474. de omgeving van de Aucubastraat er op uit. Drie grote autobussen van Lensink waren er voor nodig om de enthousiase leden van de ver eniging in te schepen. De bussen waren versierd en de feestgangers droegen feestmulsen. Dat wordt een gezellige dag en de tocht, die men naar Apeldoorn en omgeving maakt, zal velen lang in de herinnering blijven. Onze fotograaf knipte het vrolijke Daar staan ze, de bewoners van de Aucubastraat en omgeving, vóór een van de drie bussen, waarmee ze vandaag een tocht naar Apeldoorn en Doetinchem maken. gezelschap, dat wat graag op een plaatje kwam. Als een eresaluut aan het werk van de buurtverenigingen geven wij vandaag dit prentje. Suc ces bij het werk, vrienden, en ge niet maar volop. Advertentie (1. M.) Geneesmiddel tegen I huidaandoentngen. I "'Doet de jeuk bedaren en I doodt de ziektekiemen, zodat I de huid zich kan herstellen. I De Janitsaren vormden In oude tyden de kern van het Turkse leger. Het was een troep geharde mannen, dit voetvolk. Een bevoorrecht corps In de oude Ottomaanse armee, dat altijd klaar stond de grenzen te verdedigen van het zeer uitgestrekte land, dat zowel delen van Z.O. Europa als ook van Azië omvatte. Zij hadden hun eigen muziekcorpsen deze Janitsaren, speciaal opgericht om marsmuziek te spelen. Houten en koperen blaas instrumenten, maar vooral slagwerk als bekkens, trommels, triangels werden gebruikt om de muziek voort te brengen, die het marcheren moest vergemakkelijken en de krijgshaftige stemming der mannen verhogen. Geschiedenis van de fanfare Deze Janitsaren-muziek heeft eon grote invloed gehad op de West- Europese legermuziek, alsook op de vorming van fanfarecorpsen. Maar vooral "bij de laatste zitten totaal andere bedoelingen voor, dan die oorspronkelijk bij dc Janitsaren gol den. Doch de marsen zijn een ge liefkoosde uitingsvorm gebleven, zo wel bij de harmonie- als fanfare corpsen. En een blazerscorps, dat geen goede marsmuziek kan voort brengen, is eigenlijk ondenkbaar. Hun betekenis voor het volksleven hangt voor een groot deel samen met hun vermogen om goede mars muziek tc kunnen spelen. Het zal de lezer duidelijk zijn, dat wij over deze dingen spreken naar aanleiding van de Amersfoortsc Muziekweek, die reeds gedurende drie avonden leven brengt in do brouwerij en meer speciaal met het oog op de mars, die gisteravond door de gezamenlijke muziekcorpsen door de stad werd ondernomen. Welk een betekenis zulk een ge beurtenis voor een plaats heeft, was duidelijk te merken. Er heerste een opgewekte stemming overal waai de muziek was gepasseert of nog voorbij moest komen. Een goede gedachte was de corp sen met tweeën bijeen te voegen cn tussen deze paren telkens een zeer flinke afstand te bewaren. Ie dere groep kon nu voortdurend mar sen doen hooren terwijl de ene groep de volgende, of voorgaande, niet behoefde te hinderen. De ruimte tussen de groepen werd trouwens door de jeugdige Amers foorters opgevuld, die lustig met de muzikanten meemarcheerden en dus wat meer van de kook kregen, dan de lieden» die gelijk wij. de muziek slechts in het voorbijgaan konden bewonderen. SUGGESTIES Ja, ze blazen een flinke mars. on ze Amersfoortse muzikanten cn ze weten ook van marcheren. Toch heb ben wij opgemerkt, dat er betrek kelijk weinig afwisseling is in het repertoire. Er zijn van die grote, beroemde marsen, gecomponeerd door grote figuren uit de muziek wereld. waaraan men zich niet waagt. Worden ze misschien te moeilijk geacht? Wij geloven niet, dat dit juist zou zijn. Als we horen, wat onze corpsen aan ouvertures, fantasieën potpour ri's, ter uitvoering brengen, moeten we aannemen, dat verschillende be roemde, maar hier nooit gehoorde, marsen stellig met succes kunnen worden gespeeld. En dan zouden we daarnaast graag meer arrangementen horen van Nederlandse volksliederen in marstempo. Onze muziekliteratuur is daaraan zeer rijk. Ze zouden ook meegezongen kunnen worden. Zo iets verhoogt de vreugdevolle sfeer. Dit zijn zo enkele suggesties, die we doen. naar aanleiding van de „Mars door de Stad" van onze plaatselijke corpsen. Waarmee we niet willen beweren, dat ook deze prestatie niet zeer door ons wordt gewaardeerd. Ten slotte nog een opmerking aan het publiek. Er zijn nog steeds heel wat programma's der muziekweek onverkocht. Dat klopt niet. Alleen aan platonische liefdesverklaringen hebben onze blazers niets. 1671. Behoedzaam gaan de drie mannen aan boord. Er is geen levend wezen aan dek te beken nen en na een nauwkeu rige inspectie van het schip komen zij tot de conclusie, dat er inder daad niemand aanwezig is. „Wij boffen reusach tig, mannen", zegt één hunner; „dit is een Dracn- tig scheepje voor ons werk; hiermee gaan wij nou voor eigen rekening werken." De drie man nen zijn smokkelaars. lid van een grote bende, die er echter meer voordeel in zien om nu hun ka meraden te gaan becon curreren. Snel maken zij voorbereidingen om tc gaten. Hij heeft water gevonden en is bezig hetterugweg, vertrekken. Rob heeft van dit alles niets in de vaatje te vullen. Dan begeeft hij zich op de Engels bezoek aan „Rusthof" Door het Nederlandse Oorlogsgraven- comité worden op het ogenblik bespre kingen gevoerd over een bezoek van grote groepen Britse familieleden aan de graven van gesneuvelde militairen in Nederland. Het ligt in de bedoeling, dat In Octo ber ccn aantal Engelsen een bezoek zal brengen aan „Rusthof" ln Amersfoort. In September worden de oorlogsgraven in het Zuiden van ons land bezocht. De Engelse gasten zullen bij Neder landse burgers worden ondergebracht. De familieleden die financieel niet in staat zijn iwiar ons land te komen, zul len de tocht op Nederlandse kosten kun nen maken. Aanbesteding Genie Door dc Eerstaanwezcnd-Ingcnleur der Genie te Amersfoort werd op 22 Augustus 1951 openbaar aanbesteed Bestek Nr. 508/1951 wegens. ,,Het doen van voorzieningen aan Milltairo Ge bouwen en Werken de Soesterberg": fa. J H. Heijmcrink. Utr. f 64.100.—: fa. Chr. Dlters en Zn., Bussum f 67.350.—: fa. W. en J. Heilijgers. Amersfoort f 67.920.—; H. v. d. Vijzel Amersfoort f 68.850,—; Verschuur's Aann. Bedr., Zeist f 69.360,—; Alb. Hen driks. Assen f 70.342.G. B. ter Braak cn Zoon, Amsterdam f 70.887,Sj v. d. Galie, Deventer i 70.900.— l' H. v. Harmeien, Bussum f 71.778,J. v. d. Ham, Nljkerk f 72.500,—: H. C. Ceer- dlnk. Amsterdam f 72.648,J. J. Chrlstlaan, Groningen f 72.857.— W. M. Vollenberg. Oss f 73.000.—; Gcbr. Bor- nebrock. Apeldoorn f 73.600.— J G. v. d Bilt. Utrecht f 73.720.—; J. de Bruin. Amersfoort f 74.400.—: F. Schreuder en Zn.. Zutfcn f 74.600.—; Th. H. de Goede Soesterberg f 74.947.—; D. Versloot. Nieuwerbrug a/d Rijn f 75.250.F. Dieters. Groningen f 75.520.—KI. Bak ker. Den Haag f 76.000.—: J. v Dolder en Co Bennekom f 76.700.A. J. H. Ludden. Enschede f 76.950.—; G. J Vis- scher. Enschede f 77.000.—: W. Romp. Enschede f 78.800.Vlaanderen- Vreeswljk. Huizen (NH.) f 80.637.—; H. v. d. Born. Huizen (N.H.) f 81.000,—; C. Timmerman. Krommenie f 81.294,—, H. v. Dasselaar. A'foort f 81.600.—; N.V. v/h H. Munsterman. Amsterdam f 81.700,D. cn G. Brouwer. Zeist f 81.786,J. v d. Wal. Amsterdam f 82 800.—; W. D. v. Mourlk. Hilversum f 84 200.—; F. J. de Vries. Bilthoven f 92.000.—; W. J. V. Wagenlngen. Am sterdam f 100.750.—; C. Hartog, Zaan dijk f 103.000.—. Opstelling van de sportoptocht De opstelling van de door de Amersfoortse Bond voor Lichamelij ke Opvoeding georganiseerde pro paganda sportoptocht op 31 Augus tus voor alle Amersfoortse sportver enigingen zal plaats vinden op 't ter rein Puntenburgerlaan hoek Isseltse- weg. Het vertrek is vastgesteld om precies kwart over zeven. Na afloop zullen op dit terrein enige sportdemonstraties worden ge geven. Burgerlijke Stand GEBOREN: Harmke ReLna, d. v. K. Faber en W. Groenewoud. GETROUWD' H Leusslnk cn G. W. Jansen: W. R. Freund en W. v. Donse laar; W. Drapers en J. C. Braam; G. A. Labryn en C H. Eljbergen; W. V. Del- gorgc Cn M. G. Randwijk; M. C. Pasche- dag A. Mostert. OVERLEDEN: Dirk van Eldert. 64 jr, geh. met W. v. Oven. Advertentie (I. M.) - - - v - Lekker warm en volkomen geruisloze vering. SOESTERBERG Gecompliceerde botsing te Soesterberg Op de weg van Amersfoort Utrecht, bij het „Zwaantje" in Soesterberg, gebeurde hedenmor gen een gecompliceerde aanrijding, waarbij drie wagens het gehele wegverkeer blokkeerden. Uit de richting Utrecht kwam een Mor ris-personenwagen aanrijden, die links af wilde slaan naar Soest. Van de richting Amersfoort kwam een grote oplegger van de Phoenix brouwerij. De berijder van de Morris aarzelde met voorrang geven. Hij werd toen even geraakt door de oplegger en daarna van achteren gegrepen door een auto welke met normale snelheid van de richting Utrecht kwam. De draaid en direct daarop was het een verwarde knoop van drie auto's welke alle drie beschadigd werden. De meeste inzittenden kwamen met de schrik vrij, alleen twee pasagiers van de Morris wer den gewond en door een plaatse lijke arts behandeld, terwijl de be stuurder van de Morris snijwon- den opliep. LEUSDEN BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Dirk Frederlk. z. van D. F. v. d. Brink en A. Blauwendraad; Jo hanna, dochter van L. v. Ravenhorst en J. Veldhuizen: Lambertus Hendrlkus, z. van H. J. Kok en J. Hak. STOUTENBURG GEBOREN: Lambertha Catharlna. d. v. P. G. v d. Hengel en L. v. d. Hengel; Gerrit, zoon van G. Willigcnburg A. v. d. Brink; Theodora Christina Maria, d. van A. A. v. Hamersveld en S. M. Wijntjes. GETROUWD: H. C. v. d. Hoef en A. J. Morris werd geheel om zijn as ge- v. d Hengel. Vóór gistermiddag in de Markt hal de prijzen werden uitgereikt aan de inzenders en inzendsters op de Floralia-tentoonstelling maakte de aanwezige jeugd eerst nog een rondgang door de hal on der deskundige leiding. Niet al leen de bloemen en planten wer den bekeken, maar ook werd nog een en ander verteld over de Die renbescherming en „Veilig Ver keer", waarvan ook een stand aanwezig was. Hierna verzamelden allen zich in een hoek van de zaal, waar op een tafeltje alle prijzen waren uitgestald: kinderboeken, koppen, schotels en bordjes, kinderspelen, vulpotloden en doosjes kleurkrijt. Lang niet allen, die een prijs hadden behaald, waren aanwezig; de voorzitter van de Floralia, de heer J. J. Lohmeyer, merkte het wat spijtig op. Veel waardering had de heer Lohmeyer voor de inzendingen, die getuigden van veel toewijding. Hij hoopte, dat het aantal inzendingen 't volgend jaar nog groter zou zijn. Vervolgens reikte de voorzitter tezamen met de penningmeeste- resse, mevrouw Hazeleger, de prijzen uit. Op de foto ziet u hoe de jeugd zich rond de tafel schaarde om de mooie prijzen in ontvangst te nemen. Neptunus en D.W.R. delen punten Voor de zomercompetitie van de K.N Z.B. speelde het eerste heren zevental van Neptunus in Haarlem zijn laatste wedstrijd togen D.W.R Hoewel de thuisclub door Kollerle met strafworpen de leiding nam. slaagden onze stadgenoten er ln de I stand gelijk te maken. Beide ploe gen scoorden elk nog tweemaal Neptunus eenmaal uit een straf- worp zodat het einde met een 44 gelijk spel kwam. Vrijdagavond speelt Neptunus 2 voor de promo tie competitie in Woerden tegen de De Zijl 2. AUTOMARKT AMERSFOORT. 22 Aug. Op de wekelijkse automarkt zijn 129 mo torvoertuigen aangevoerd. nu op. De natuur benut al haar hulpbronnen voor een laatste krachtsvertoning. Zoals het grote sluitnum- mer in een circus- o/ re- vuevoorstelling er een is. Dc zonnebloemen zijn meters hooa, gladiolen en asters prijken in bonte tinten, de dahlia's hebben een kleurrijk vuurwerk in on-" tuin ontstoken. Maar dit glorieuze num mer betekent het slot der voorstelling. Daarna kun nen wij naar huis gaan. Of misschien nog even gezel lig napraten op een café terras onder een kopje koffie? Want de mens houdt er van de dag te plukken. Daarom nemen wii aan- fE bakker bezorgt weer stonds afscheid van do zo- alle dagen brood. Het uier heten tegelijk de is onze eigen sinds de ,.sa- herfst welkom, nering") melkboer, die des Dc herfst wordt dan h"t ochtends een fles in het gezellige praatje na de portiek deponeert. Als we voorstelling. dat wij nog schoenen te repareren heb- zo intens kunnen genieten, ben, kunnen we zonder Laat ons, c meer bij de schoenmaker dag plukken artistieke waarde, hoewel wij die artistieke waarde buiten de schilderkunst en de beeldhouwkunst, in we zen betrekkelijk vinden, corpsen, die ook de Lange- in de Bourgondische Pracht. Bij de vele andere beziens- straat passeerden, wapper- Binnen het uur ga je met waardigheden ligt het ac- den de vlaggen. Een aardig je gedachten vijf eeuwen cent op 't ambacht, gebaar, maar er zullen terug. Binnen het uur. heel wat Amersfoorters, en Weet je, dat er in de schat- vooral vreemdelingen ge- kamer der historie veel schoons voor onze tijd be waard is gebleven? Bourgondische Pracht, die vind je nu in het Rijks museum te Amsterdam. Zeker, er is door deskundi gen in hun en onze krant al over geschreven. Wij willen niet beweren deskundig te zijn. Wel durven wij te zeg gen, dat we weten te on derscheiden wat kunst en weest zijn, die zich afge vraagd hebben wat toch de reden kon zijn. Muziekweek Nazomer Men zou gisteren uit ons Stadsvenster hebben kun nen lezen, dat we op de gebeurtenissen vooruit lo pen. Maar gerust, dat was een vergissing. Elders in deze krant zult u vandaag een uitgebreid verslag le zen over de gezamenlijke tocht van de muziekcorp- m die Bourgondische perio sen door onze stad. de, dat onderscheid ook Voor Vrijdag staan cr was te maken. Het is niet weer pleinconcerten op 't alles goud, dat daar blinkt, programma. Excelsior mu- Het is niet alles kunst wat Waarom wij in 't Stads venster iets over Bourgon dische Pracht schrijven? Wel, binnen het uur kunt u er zijn. En dat is dan de winst van onze tijd! T^dschriftcn Mogen wij u nog eens herinneren aan onze tijd schriften en boekenactie voor zieke militairen? Wij hebben wel niet over me- terecht en er hangt geen papier meer aan zijn raam met de aankondiging, dat hij en zijn collega's met vacantie zijn. Verschillende scholen hebben weer hun poorten geopend en de eerste lich ting ABC-schutters is op gekomen, teneinde te wor den opgevoed tot „alle vrienden, de i ons ver heugen op al het qoed", dat er in ied"r jaargetijde toch nok nog is. Stellig lijken de zorgen, die vni allen hebben, dan iets lichter. siceert op het Thorbecke plein en de koninklijke Amersfoortse Muziekver eniging op het Borneoplein. Als u een van deze con certen wilt beluisteren dan aanwezig te zijn. Postzegels ambacht is. Welnu, dan dewerking te klagen, maar moeten wij vaststellen, dat ®en meer leven m de brouwerij zou zeker geen kwaad kunnen. Vandaag mochten we bij de familie Helmich nog 'n keurige stapel tijdschriften weghalen. U kunt van al lerlei tijdschriften of boe ken geven. Vaktijdschriften zijn bijvoorbeeld ook wel kom. Ook niet Nederland- Waarom die vlaggen? We hebben ons verbaasd over al die vlag gen, die in de Langestraat in die tijd werd gewrocht en nu misschien als zodanig wordt beschouwd. Er zijn zo van die voor- werpen op de expositie se bladen of boeken wor- u u ..Bourgondische Pracht den jn dank aanvaard, moet u zorgen om half acht die op een goede huisvlijt- ziezo, nu hebben we pre- expositie van onze tijd niet cies gezegd wat op ons uit de toon zouden vallen, hart ligt. Morgen staat na- maar ook niet op zouden tuurlijk de telefoon (4291 vallen. Dat monnikenwerk is mooi, -heel mooi zelfs, maar zij hadden er dan christelijke en maatschap- waren uitgestoken. „Er is pelijke" deugden.toch eeen lid van het Ko- De vacanties zijn geëin- ninklijk Huis iarig." vroe- digd of beginnen in andere gen we ons af. „En over gevallen haar einde te na- een winkelweek of iets deren. dergelijks hebben we ook Het betekent, dat wij niets vernomen". Lang zijn over het hoogtepunt van de we niet blijven piekeren. zomer heen zijn. De eerste de beste bevlag- Ze zijn reeds talrijk de de winkel zijn we binnen- tekenen, die er op wijzen, gestapt, en toen bleek al dat de glorie van het war- spoedig wat er aan de hand me jaargetijde begint te ta- was. Geen Oranjefeest, nen. geen winkelweek, maar de Aardbeien en kersen ko- muziekweek was de aanlei- men niet meer op tafel. De ding tot al hét rood-wit- fruithandelaar etaleert ap- blauw. Gisteravond werd pels en peren, pruimen en een muzikale rondgang perziken. door de stad gemaakt, en In de tuinen vlamt het ter ere van alle muziek- of 6235) niet stil. Dat vin- Fatient de Zoete in het Dat monnikenwerk is den wij niet erg, want het Sanatorium Julianaoord te mooi, -heel mooi zelfs, js voor een goéd doel: de Laren u herinnert onze maar zij hadden er dan zieke militairen aan pret- vriend nog wel konden 0ok de tijd voor. tige en naar wij hopen gister wij door uw vriendelijke Maar vandaag de dag goede leesstof te helpen. medewerking opnieuw ver- zijn er zeker ook mensen, blijden met een grote zen- die tot dergelijke werk- ding postzegels. Die doos stukken in staat zouden is nauwelijks de deur uit zijn. Het is maar of zij de of daar komen de tien- en tijd er voor weten te vin- negenjarige Henk en Wim den. 0nze tijd vraagt deze Koorts helemaal uit Hoeve- werkstukken niet meer, laken nog even 5000 post- maar onze tijd kent toch zegels brengen. wel calligrafen van de eer- Daar zat ook nog een t orde en onze m kent speciaal doosje by met bu - ook schrynwerkers. edel- tenlandse zegels. Daar zul- smeden en beeldhouwers, die werk van grootse allu re leveren. Dat zijn zo van die vra gen, die zich aan ons op dringen na ons bezoek aan Bourgondische Prach't, een tentoonstelling die u niet Binnen het uur zit je mag verzuimen te gaan vanuit Amersfoort midden zien om zijn historische en len onze vrienden in het sanatorium, want ze doen eigenlijk allemaal mee, wel heel blij mee zijn. Wie volgt? Binnen 't uur Wij rekenen op u! Oliedom „Het is maar een oliedom geval, die Perslër", zei 't manneke vanmorgen. Klop even aaD t Stadsven ster. TeL 4291: iedere morgen van tien tot twaalf oor. WOUDENBERG Verpleegde trok er op uit Zondagmorgen is de verpleegde A. J. van L.. afkomstig uit Maas tricht, uit een inrichting te Zeist, waar hij ter observatie was opgeno men. ontvlucht. Hij wandelde tot de Pyramide en ontvreemdde daar een rijwiel, om vervolgens de reis naar Maastricht voort te zetten. Dinsdag is hij door de Rijkspolitie te Maas tricht aangehouden en naar Wou denberg overgebracht, waar hij ter besentkking van de Rijkspolitie werd gesteld. PREDIKBEURTEN Zondag 26 Aug.: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. van Sliedrecht van Ede; n.m. 6.30 uur Ds. Stemp- foort van De Bilt. Ver. van Vrijz. Herv. n.m. 7 uur Ds. van Wijhe.in de zaal van „De Schans". MEDISCHE ZONDAGSDIENST Deze dienst wordt Zondag 26 Aug. voor Woudenberg, Maarsbergen en Maarn waargenomen door dr. A. J. van Kekem te Maarn. Telefoon K 3432 nr. 288. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden: een kinderschopje en een grijze kwartiermuts. Verloren: twee bonkaarten en een nylonkous. BURGERLIJKE STAND Overleden: Jacob van Wolfswin kel, echtgenoot van Jacoba van Eg- dom, oud 82 jaar. SOEST Volleybal-tournooi Bij de voortgezette wedstrijden voor het Volleybal-tournooi op Woensdagavond moest SPSV haar leidende positie afstaan aan Neph- riet I, daar SPSV uit 2 gespeelde partijen, slechts één winstpunt wist te behalen. Nephriet won van SPSV en staat nu één punt voor. De uit slagen zijn: Nephriet IIOlympia II 615, 815; Nephriet II—Smash (Smash niet opgekomen); Smnch- Olympia II (Smash niet opgeko men); BoemerangBrandweer 15 5. 15—2; SPSV I—Olympia 1 10— 15, 17—15; SPSV I—Nephriet I 9— 15, 4—15. KPS contra EMM Het elftal van de Gooitax uit Hilversum is kampioen geworden van afdeling B der zomeravond competitie. KPS, kampioen van af deling A, moet nu a.s. Maandag avond op het EMM-terrein een wedstrijd spelen tegen Gooitax, om uit te maken, wie geplaatst zal worden voor de wedstrijden van het gehele gewest. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Vriendschap" hield j.l. Zondag een wedvlucht van Quievram af. af stand 225 km. Aan deze vlucht na men 176 jonge duiven deel, die te 7.40 uur. met Z.W. wind werden gelost. Aankomst eerste duif 9 uur 57 min. 57 sec., deze bereikte een snelheid van 1638.4 meter per mi nuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 10 uur 19 min. 37 sec. De totaal uitslag is als volgt: G. Sukcl 1 2 7 35 36 37; W. Peters 3 26 31; W. Wagner 4 22: J. Ren ders 5 6 17 29; G. v. d. Broek 8 9 43; C. Dijkman 10 12 24 38; H. Kla- renbeek 11 14; Jac. Stalenhoef 13 15 21; J. Onwezcn 16 33 34; H. Spikman 18 20 23 32 40 41; G Sik- kelbein 19; W. Roest 23; J Kaats 25: J. Mets 27; J. Mulders 30: J. Gaasbeek 39; J. Rams 42; W. Nieu- wenhuis 44. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer B. N. M. Gerrits. slaagde voor het te Amsterdam gehouden examen voor leermeester-gezclboekbinder. Tito zou op laatste benen lopen, volgens Worosjilow MOSKOU Maarschalk Klimenty Worosjilow heeft voorspeld, dat het Joegoslavische volk een middel zal vinden om zich van het Tito-regiem te ontdoen. Sprekend in Boekarest in verband met de zevende verjaardag van Roe- ménië's bevrijding van de Duitsers, zei Worosjilow, dat het bewind van Tito niet langer meer kan duren. Worosjilow is tevens vice-premier van de Sowjet-Unie en lid van het Politbureau. Alle Moskouse ochtend bladen hebben vanmorgen zijn op merkingen gepubliceerd. WASHINGTON. De interna- tionale grondstoffenconferentie is tot de conclusie gekomen, dat in het jaar dat op 1 Augustus is be gonnen geen internationale distri butie van katoen nodig is. Zij grondt haar conclusie voornamelijk op het officiële katoenrapport van de Verenigde Staten, dat 8 Augus tus werd gepubliceerd en vaarin de oogst werd geraamd op 17.266.000 balen van 500 lbs bruto gewicht, vergeleken met de buiten gewoon kleine oogst van 10.012.000 balen in het vorige seizoen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2